Dagorder Nieuwjaarsrede van den leider Zware afweergevechten bij Doo duren voort Distributienieuws Nieuwjaarsoproep Marktberichten van den Führer aan de Duitsche weermacht De grondslagen voor de overwinning Rooszvelt en Churchill leerden Duitschland haten hoofdkwartier van den FuHRER, 1 Jan. iD.N.B.) De Führer heeft bij de j aars wisseling een dagorder gericht tot de solda ten van de Duitsche weermacht, waarin hij ter inleiding zegt: jToen ik den vorigen nieuw- i jaarsoproep tot u richtte was in het Oosten aan ons front een winter aangebroken, die op een natuurramp geleek. Wat gij, soldaten aan het Oostelijk front, toen hebt moeten bele ven, weet gij zelf. In doorwaakte nachten vol be zorgdheid waren mijn gedachten bij U. Dat het gelukt is do ons toe gedachte Napoleontische ineenstor ting te vermijden, was evenzeer aan Uw dapperheid als aan Uw militair kunnen Uw trouw en standvastigheid te danken. Gij, mijn strijders van het Oostelijk front, hebt in dien winter Duitsch land en bovendien geheel Europa gered en met U de soldaten van onze bondgenooten die zijde aan zijde met ons vochten. Voortgaande overziet de Führer in zijn dagorder de militaire ge beurtenissen van het afgeloopen jaar aan alle fronten, in het Wes ten en Zuiden van Europa, wijst op do unieke prestaties van de Duitsche marine in den strijd ter zee, op de verrichtingen van het luchtwapen en zegt dan: Gij solda ten van liet leger echter en van de Waffen-SS, die rechtstreeks onder mij persoonlijk geplaatst zijn, blijft de ruggegraat van heelde gewel dige worsteling. Uw dapperheid, Uw trouw en Uw standvastigheid vormen de grondslagen voor de definitieve overwinning. Wanneer wij, zoo gaat de Führer dan verder, aan het begin van het nieuwe jaar het vaste besluit nemen om onder geen omstandigheden voor on ze vijanden te wijken, maar hen zoo lang te bestrijden tot de uiteindelijke overwinning be vochten is, dan gebeurt dat in de eerste plaats indachtig aan onze kameraden dit tot dusver re hun leven hebben moeten geven voor deze overwinning, maar ook met het oog op het Duitsche volk, zijn heden en zijn toekomst. Het vaderland is zijn soldaten niet onwaardig. Alle pogingen van den tegenstanders hebben het Duitsche volk niet tot ontbinding gebracht, maar integendeel geleid tot de haat die noodig is om zoo'n strijd met kans op succes te kun nen voeren. Roosevelt en Churchill hebben Duitschland leeren haten. Bet Duitsche volk werkt thans met het eenige besluit, dat ditmaal de oor log een einde zal vinden waardoor voor de eerstvolgende honderd Jaar den vijanden van Duitschland de lust vergaat ons weer te overval len. 1943 zal misschien een moeilijk jaar zijn, stellig echter niet moei lijker dan de afgeloopen jaren. Wanneer God ons echter de kracht gegeven heeft den winter van 1941 op '42 te doorstaan, zullen wij de zen winter en het komende jaar eerst goed doorkomen. Een ding is echter zeker. In dezen strijd kunen er geen compromissen meer zijn. Wat Europa noodig heeft, en ook de overige- wereld, is niet een toestand waarin om de 20 of 25 jaar de joodsch-kapitalistische hyena's zich weer kunnen keeren tegen den vreedzamen en vooral den so cialen opbouw van een nieuwe wereld, maar een lange sust tijd van ongestoorde ontwikkeling. Duitschland echter heeft vooral de voorwaarden noodig voor den opbouw van 'n v. buiten niet meer bedreigde nationaal-socialistische volksgemeenschap. Wanneer deze staat en het overige Europa dan tegelijk in hun ruimtelijke afbakening de grondslagen bezitten van de veilige voeding, en beschikken over de grondstoffen, zonder welke mcnschelijke cultuur niet meer denkbaar is, zal uw leed, soldaten, niet vergeefs zijn geweest. Dan zullen eens naar de graven onzer gesneu velde kameraden generaties gaan om hun dank te brengen voor het offer dat zij gebracht hebben aan het leven der na hen komende wereld. Doordat wij voor dit doel van leven en vrijheid onzer volken en niet om geld en zaken strijden, ge- looven wij God weer te mogen bidden ons ook in het komen de jaar evenals in het afge loopen jaar zijn zegen te geven. In 1942 veel somberte, maar ook licht De .koers in 1943 Ter gelegenheid van de jaarswis seling hield de leider, ir. Mussert, een rede, waarin hij allereerst die genen herdacht, die ontbreken in onzen kring: de Nederlanders, die zich bevinden in andere wereld- deelen en die van ons zijn afge sneden, de arbeiders in Duitsch land, de strijders aan het front in het Oosten. Hij herdacht het verlies van In- die, de onwettige oorlogsverkla ring aan Japan door de Londen- sche emigranten en de dood en verderf zaaiende bombardementen door Engelschen en Amerikanen. De voedselmoeil ijk heden zijn groot maar de perspectieven voor 1942- 1943 zijn gunstiger. De leider her-: innert in dit verhand aan de zon dige voedselvcrnietiging van voor heen. In 1942 werd ons land een deel van de Westelijke verde digingsgordel van Europa. Dit voerde tot de evacuatie der kustgebieden, waarbij de lei der met leedwezen vaststelde, boe de Duitscher en niet de Nederlander de wacht in het Westen had betrokken. Naast veel somberheid was er echter ook licht. Zoo mocht spr. op 10 December van den Führer vernemen, dat ons volk niet als vijand zou wor den beschouwd en dat de Ne- derlandsche stam zou worden gehoord bij de uitbakening van de toekomst van Europa. Omtrent de door hem te kiezen koers in dezen onstuimigen tijd wil hij zijn hoorders niet in het onzekere laten. Europa is gewikkeld in een strijd op leven en dood. Achter het. communisme zoowel als ach ter het Amerikaanscho kapitalis me stonden een paar honderd mil- lioen menschen met een geweldig oorlogsapparaat en groote hulp bronnen. Engeland is daarbij geworden tot de springplank van Ameri ka. De overwinning van Sow- jet-Rusland zou beteekenen de vernietiging, die van Ame rika de slavernij van Europa. Daarom is er voor ons slechts één weg: de solidariteit der Euxo- peesche volkeren. Onwrikbaar voelt spr. zich ver bonden met Führer en Duce, door God noq bijtijds gevonden om Eu ropa's ondergar te verhoeden. Uit de moeilijkheden van dozen tijd zal een vernieuwd Europa her rijzen, .en Europa yan elkaar waar' deorende en respecteerende volke ren, zich bewust van hun lotsver bondenheid. Hier ligt Nederlands eenige mo gelijkheid en deze koers zal spr. daarom met vaste hand moeten zeilen. Onbillijk is het de moeilijkheden van dezen tijd toe te schrijven aan de N.S.B. Deze is daaraan onschul dig. De N.S.B. is de politieke wils- draagster van ons volk. Het is een minderheid, maar een, die stoer haar weg gaat en die zich een toe komst baart voor'heel ons volk. Spr. doet een beroep op het goedwillend deel der natie om niet langer afwachtend te blij ven toezien. Het moeilijkst en belangrijkst is de jeugdzorg, daarnaast dient het zelfrespect der natie te worden hooggehouden. Boven alles echter staat het ge loof in de herrijzenis van ons volk als uitvloeisel van ons Godsver trouwen. Staande op den drempel van het nieuwe jaar, wonscht spr. zijn volksgenooten, sterkte in het dra gen van hun moeilijkheden, hij dankt ieder, die in 1942 arbeidde cn offerde voor het volk en spreekt de hoop uit, dat het jaar 1943 het begin van.de herrijzenis van ons volk zal bréngen. HOOFD DER KON. ITALIAAN- SCHE CONSULAIRE DIENS TEN VERONGELUKT. Tengevolge van een tragisch auto ongeval overleed Woensdagmid dag plotseling coimn. Gino Atnbro- setti, hoofd van de Kon. Italiaan- sche consulaire diensten in Ne derland. Het stoffelijk overschot ligt opge baard in de privewoning Bloklan denplein 11. 's-Gravenhage-Marlot. Nel pomeriggio di ieri un inci- dente automobolistico ha tragica- mente concato 1'essitenza del conun Gino Ambrosetti. r, gerente degli affari consolari d'Italia in Olanda. I connazionali e gli amici pos- sono visitare la salma alla sua abitazione in Bloklandenplein 11, 1'Aja-Marlott. ROUWPLECHTIGHEID VOOR GINO AMBROSETTI. 's-GRAVENIHAGE, 2 Jan. Dins dag, 5 Januari, zal om 10 uur 15 het stoffelijk overschot van den bij een tragisch ongeluk om het leven gekomen leider "van den Ita- liaanschen consulairen dienst, com.ni. Gino Ambrosetti, met een rouwstoet van de vroegere Itali- aansche legatie, Den Haag, Zee straat 15. naar de St. Jacobuskerk in de Parkstraat, Den Haag, wor den overgebracht. Om 11 uur wordt in die kerk de plechtige rouwmis opgedragen, tot bijwoning waarvan de Italiaansche kolonie, vrienden en bekenden van den overledene worden uitgenoodigd. Martedi Mattina 5 Corr., alle ore 10,15 avranho luogo le esequie del compianto comm. Gino Ambrosetti, regio gerente degli affari conso lari d'Italia. Le esequie muoveranno dalla sede del la r. gerenza (Zeestr. 15) per la chiesa di San Giacomo in Parkstr., dove sara celebrata allo ore 11 una messa funebre, alla quale la collettivita Italiana, gli amice e conoscénti sono invitati. Economische rechter DE „ONSCHULDIGE" TOCH VER OORDEELD. Ik heb er nooit wat mee te maken gehad; ik ben nooit op het weiland ge weest. ik ben nooit bij mijn neef ge weest' ik weet van niks en heb me nooit ergens mee bemoeid! Dat was de verdediging van J. L. v. Wolferen uit Den Helder, die terecht stond voor een clandestiene slachting. Jammer genoeg voor hem waren er twee getuigen, die elk voor zich een zeer bezwarende verklaring aflegden en het gevolg was, dat Jan Leendert als wijlen Barbertje moest hangen Van Wolferen was n.1. op een Augus- tus-dag met zijn neef W. F. v. d. Vlies naar een weiland geweest, fmd daar een schaap gestolen en geslacht -waar na het vleesch op den zolder van v. d. V. verder klaar gemaakt was voor den verkoop. Deze neef vertelde dat he denmorgen onder eede, terwijl zijn vrouw, met wie hij in echtscheiding ligt, een soortgelijke verklaring af legde. Dienzelfden dag hadden twee doch ters van verd. met een kinderwagen hte vleesch vervoerd. De verdachte beweerde echter, dat de vrouw van v. d. V. feen veete tegen hem had, terwijl de eerste getuige al zoo vaak een andere verklaring had afgelegd, dat daaraan niet de minste waarde mocht worden gehecht. 't Hielp hem echter niet, want de Officier eischte twee jaar gevangenis straf met bevel tot directe gevangen neming, terwijl mr. Meijer er 1 1/2 jaar van maakte en den verdachte direct gevangen liet nemen. Van der Vlies werd tot eenzelfde straf veroordeeld, echter met aftrek van de preventieve hechtenis. BEVROREN KOOL E.D. Opnieuw hebben verschillende tuin ders en boeren voor den economischen rechter terecht gestaan voor het ver handelen van hun producten, die zij buiten de veiling om verkochten. En opnieuw was het verweer van de verdachten, dat de veilingen die pro ducten niet aannamen, omdat zij in be vroren toestand verkeerden. Welk ver weer echter niet opging, omdat vol- DU1TSCH WEERMACHT BERICHT Aanvallen in Libye afgeslagen l'IT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHREH, 3 Jan. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend; In het gebied van den Don du ren de zware afweergevechten voort. De vijand werd over het ge- heele front verdreven en verloor 38 pantserwagens. Bij deze gevechten heeft de achtste pantserdivisie zich bijzonder onderscheiden. Hongaar- sche troepen sloegen een door krachtige artillerie ondersteunde aanval der Sovjets af. Bij een eigen succesvolle aanvalsonderneming ten Westen van Kaloega werd een vijandelijk bataljon in de pan ge hakt, werden 95 gevechtsstellingen en kazematten verwoest en werden gevangenen gemaakt. Hernieuwde aanvallen.van den vijand op het steunpunt Welikije Loeki misluk ten als gevolg van den hardnekki- gen tegenstand der bezetting. Onder gebruikmaking van talrij ke pantserwagens herhaalden de Sovjets ten Zuidoosten van het II- menmeer hun vergeefsche aanval len. 26 Pantserwagens werden ka potgcschoten. In Libye werden vijandelijke aan vallen door artillerievuur verijdeld In luchtgevechten verloren de Brit ten zes vliegtuigen. Eigen aanvals- acties in Tunesië leverden nieuwe terreinwinst op. Dag en nacht zet ten Duitsche duikbommenwerpers en gevechtsvliegtuigen de verwoes tingen cler havenwerken van Bonc voort. In. de haven werd een koop vaardijschip van 10.000 brt. tot zin ken gebracht. Voorts werden spoor- wegwerken en een vliegsteunpunt in het Tunesiscli-Algerijnsche grens gebied doeltreffend gebombardeerd In luchtgevechten verloren de Brit ten 15 vliegtuigen. Aan onze zij<te werden geen verliezen geleden. Een Duitsche duikboot heeft een Amerikaansch munitieschip van 8000* brt., dat deel uitmaakte van een konvooi dat.Oran binnenliep, in den grond geboord. De overdag uitgevoerde aanval len door snelle Duitsche gevecht» vliegtuigen op het Engelsche kust gebied werden ook gisteren met succes voortgezet. gens mr. Meijer de veilingen deze be vroren tuinbouwproducten wél aan namen, echter tegen een legeren prijs. Zoodat alle verdachten veroordeeld erden! Het waren: J. de Vries te Heerhu- gowaard (75 gulden); J. Veul te Oude Niedorp (300 gulden); J. Droog te Noordscharwoude (300 gulden). F. P Broersen, te Oude Niedorp (200 gul den), J. Moras te Hatenkarspcl (75 gul den), J Blokker te Heerhugowaard (200 gulden), L. de Wit te Heerhugo waard (200 gulden), F. Vlaar te Ursem (150 gulden). J. Beers te Heerhugo waard (200 gulden), W. Appelman te Heerhugowaard (100 gulden), W. Kop- pes te Ursem (125 gulden), N Conijn te Berkhout (400 gulden), Th. J. de Boer te Ursem (40 gulden) en J. Schouten te Berkhout (300 gulden). Het betrof hier groote partijen kool, prei, witlof, en peen, welke artikelen gekocht werden door een zekeren C. G. Braas uit Beverwijk en door dezen en den chauffeur J. C. Molier uit Den Haag getransporteerd werden naar Rotterdam, waar alles in den zwarten handel terecht kwam. Deze beide laatsten werden resp. tot 2 maanden en zes weken gevangenis straf veroordeeld. Langedijk van den Führer aan het Duitsche volk Eens zal een mogendheid als eerste vallen Dit zal niet Duitschland zijn HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 1 Jan. (D.N.B.) Bij de wisseling des jaars heeft de Führer een nieuwjaarsoproep tot het Duitsche volk gericht, waarin hij o.m. zegt: Voor de vierde maal dringt mij hot lot een nieuwjaarsoproep tot het Duitsche volk te richten. In deze vier jaar is het echter ook het Duitsche volk duidelijk gewor den, dat het in dezen strij.d, die ons zooals vaak in de Duitsche ge schiedenis door de hebzuchtige oude vijanden was opgedrongen, werkelijk gaat om zijn of niet te zijn. Voortgaande geeft de Führer een historisch overzicht van den strijd die door de vijanden van Duitschland steeds opnieuw in don loop der eeuwen tegen het Duit sche volk ontketend is. Onverschil lig onder welke motieven de vijan den deze oorlogen echter aanvin gen. in wezen was de reden steeds gelijk: haat tegen een Puifsch rijk als beschermende mogendheid van Midden F.uropn, afwijzing van de levensaanspraken van het Duitsche cn liet Italiaansche volk en niet in de laatste plaats een algemeen ka pitalistisch belang bij den oorlog in het algemeen. Er kan echter geen twijfel aan bestaan dat aan hot einde van dezen strijd dc nationaal- socialistische staat zal bestaa als efen onwrikbaar en niet te vernieuwen blok in Europa. Wij hebben, toon de oorlog niet vermeden'kon worden, al dus de Führer, besloten hem te voeren met heel het fana tisme waartoe wij, nationaal- socialisten, in staat zijn. Voor al willen wij hem voeren tot aan een definitieve cn duide lijke beslissing, zoodat ons en onzen nakomelingen een her haling van deze catastrophe bespaard zal worden. Scherp en duidelijk wees de Führer hot internationale joden dom aan als de voornaamste aan stichter tot dezen oorlog. Verder verklaarde dc Führer o. m. dat het nationaal-socialistische Duitschland noch overwonnen zal worden noch ooit van zins isteca- pituleeren, innar dat het integen deel vast besloten is, vervuld door den geest van den grootsten tijd der Duitsche historie, dezen strijd slechts te eindigen met een duide lijke overwinning. De veiligste waarhorg voor deze gezindheid en de kracht van den daarvoor noo- digen wil wordt geboden door de nationaal-socia'istisehe partij met haar organisaties en vooral door het door de partij opgevoede volk. liet recht om. te qeloovcn aan deze overwinning bezitten wij door onze eigen kracht, aldus de Fiih- SCHAAKMAT. Dinsdagavond heeft de schank- vereeij. „Schaakmat" een ouderlin gen wedstrijd gehouden tusschen de groepen Zuid en Nourd. De grens scheiding tusschen deze beide groe pen was het clublokaal. De uitslag was als volgt: W. Kaan (Zuid)—H. Ilart (Noord) 0-1, C) Witsmeer-J. J. Kroon 10; Jn. Smit-G. Goudsblom 0-1; K. de Vries -J. Kamper 1-0; G. van Loenen- A. v, d. Lubbe 1-0; J. Lindeboom-S. Pranger 1-0; E. H. A. Warnders- P. Rustenburg 0-1; A. J. de WitN. v; ,d. Abeele 0-1. Totaal 4-4. Stand wintercompetitie. Nu de halve wintercompetitie van Sfchnakmat achter den rug is, luidt de stand als volgt: Klasse I: W. Kaan 9 part. gesp. 8 p.; C Witsmeer 9 gesp. CV* p.; J.. Klinkert, 9 gesp. 5'/2 P-; D. Koorn 9.gesp. 51/2 p.; II. Hart 7 gesp. 41/2'. p.; G. Goudsblom, 8 gesp. 3y2 p.; J. J. Kroon 8 gesp. 3 p.; J. Kamper, 9 gesp. 21/2 P-; J- Ootjers 7 gesp. 2 p.; K. Bierman 9 gesp. 1 p. Klasse 2; N. Kaan, 10 gesp. 7y2 P- J. Smit 9 gesp. 6Vfc p.; G. van Loe nen, 8 gesp. 5 p.; T. de Jong, 8 ge sp. 4 p.; A. v. d. Lubbe, 7 gesp. dVé p.; K. de Vries, 8 gesp. 3y2 p.: A. Goppens. 9 gesp. 3 p.; Jb. Veldman (5 gesp.. 2 p.; J. Heidsma, 6 gesp. 2 p.; S. Pranger 7 gesp. 2 p. Klasse 3: J. Lindeboom 9 gesp. p.; J. P. Wassenaar 6 gesp. 5 p.; A. H. E. Warnders 7 gesp. 3 p.; N. v. d. Abeele, 8 gesp. 3 p.; P. Rus tenburg 6 gesp. 2 p.; Jb. Bakker 2 gesp. 1 p.; C. Kliffen 4 gesp. 1 p.; méj. G. Wink, 2 gesp. y2 p.; A. de Wit, 3 gesp. 0 p. ANDRé DU LANCELLE. Zuidscharwoude. Zaterdag 2 Januari trad in de zaal van den heer P. Kramer alhier voor de derde maal op de bekende André du Lancelle, die evenals de vori ge keeren de aanwezigen weer ve le malen versteld heeft, doen staan met zijn experimenten. TIJDELIJK BENOEMD. Aan den heer J. Wiersma; onder wijzer aan de U.L.O. school is ziekteverlof verleend. In zijn plaats is tot tijdelijk on derwijzer benoemd, de heer J. P. Molenaar te Koedijk. rer, door den moed onzer troepen, dc trouw cn den arbrd van ons vaderland, zoowel als door het op treden der met ons verbonden dap pere volken in Europa en Azië. Tenslotte verklaarde de Führer: eenmaal zal in dezen strijd een mogendheid als eerste vallen. Dat dit niet Duitschland is. dat weten wij. Zoo zal dan eindelijk die lange vrede ko men, waarnaar wij vurig ver langen ten behoeve \an 4cn grooten ophouw van onze volks* gemeenschap, erw daarmede als eenige waardige dank voor onze doode helden. DAT KAN „HERCULES en HYGIEA" ALLEEN. Noordscharwoude Dit is de naam van de tiende gymnastiek' revue, waarvan „Hercules en Hy giëa" Zondag in de zaal van den heer I. de Bakker alhier de eer ste uitvoering gaven. De belangstelling voor deze eer ste uitvoering was groot, de zaal was uitverkocht. In bonte verscheidenheid wftsi len gymnastiek, balletten en schct sen. waarbij in de laatste actueelc toestanden en plaatselijke gebeur tenissen zijn verwerkt, elkaar af. Men had zich voor deze scbet sen v. d. medewerking verzekerd van de dames A. van Dort— Nie- man, M. Kaas en de hoeren J Klinkert en K. de Bakker, wier verrichtingen telkens met luid ap plaus werden beloon-d. Aan de gymnastiek was natuur lijk een flinke plaats ingeruimd Verscheidene malen klonk een spontaan applaus op, wanneer een nummer heel goed word uitge voerd. De muzikale begeleiding was in handen van het bekerwie orkestje dat zich daar ieder jaar mee belast. AFSCHEID VAN DEN HEER F. MOETJES. Oudkarspel Donderdagmiddag beeft de heer F. Moeijes Fz., alhier na een ambtsperiode van 41 jaren afscheid genomen van zijn gemeen tebetrekking. De laatste 25 jaren was hij als schoolschoonmaker van de O.L. School alhier werkzaam en vierde dus meteen een zilveren ju bileum. Bij dit afscheid te zijnen huize waren aanwezig het voltallige voormalige college van B. en W. van Oudkarspel en het voltallige college van B. en W, en dc ge meentesecretaris van de gemeente Langedijk. Oud-burgemeester Wijnvcldt sprak waardeerende woorden en bood namens het voormalige college van B. en W. een bloemstuk aan. Burgemeester Schelhaas was ook vol lof en bood een enveloppe met inhoud aan. KERKCONCF.RT. Broek op Langendijk Het kerk concert, dat Nieuwjaarsdag in dc Ned. Herv. Kerk alhier werd ge geven door het Ned. Herv. Kerk koor, dirigent de heer K. W'age- nanr en het Chr. fanfarecorps „Advendo", dir. den heer G. v. Kalken, heeft zich in oen zeer groote belangstelling mogen ver heugen. Er was geen plaats onbe zet. Het publiek keerde zeer vol daan huiswaarts. VIERMAAL „LIEFDE". Noordscharwoude De vierde uitvoering van „Jong Leven" met „Liefde" van Jaap van der Poll, welke Nieuwjaarsdag werd gehou den, is een succes geworden. De zaal was stampvol. Evenals de vo rige keeren toonde het publiek zich enthousiast over het gebodcnc. In totaal hebben 1800 personen de uitvoeringen van „Jong Leven" be zocht. Wel een record. DE SCHAGER MARKT Doordat het Woensdag j 1. leve ring was kon de aanvoer en het bezoek niet groot zijn. Dc handel in de tijdkoeicn was goéd. de prij zen waren hoog. De noteerine liep tot f 650.—. In goldekoeien was dc handel zeer matig. Hiervoor wa ren nauwelijks koopers. Toch was de noteering tot f 600.De han del in vaarzen was stug. duur. Voor het koopen van veulens was weinig ambitie, deze liepen tot f 700.—. als hoogste noteering. Op de sehapcumarkt was ook zoo goed als niets te doen. Stug-e. handel. Voor overhouders was de noteering tot f 130.—. Fokschapen van f 100.-- tot f 130.—. Geiten prijshoudend weer tot f 80.ge wone handel. In biggen troon prijs- verhooging, stugge handel. Konij nen werden weer duur verkocht. Kippen niet aangevoerd, Distributie van zeep Tot en met 31 Jan. 1943 geven de volgende bonnen recht op het koopen van de daarachter vermel de hocveehedcn zeep. Bon „Algemeen 474", bon Q een- heidszeep": betzij op het koopen va:) een stukjs van 24 X of 28 gr. 'lichtge vulde ecnheidstoilctzeop 40 of 579c; hetzij op het koopen van een stukje van 70 of 75 gr. eenheids* toiletzeep 11. 15 of 21%: hetzij op liet doen wasschen van vijf Kg. droge vuile wasch. Bon „Algemeen 475" cn bon „O wasebpoeder" geven recht hetzij op het koopen van 250 gr. wa>ch- p..rder of zeeppoeder (oude of nieuwe samenstelling), hetzij op liet doen wasschen van negen Kg. droge vuile wasch. Bon „0 toiletzeep" geeft rechtop liet koopen van een stuk van' 30 of voor zoover voorradig 75 gr. toiletzeep (oude samenstelling). De geldigheidsduur der bonnen „F-eejuheidszeep". ^.P-wasebpoeder" „P-toiletzeep" en van do voor wasebpoeder aangewezen bon „Al gemeen 453" is verlengd tot cn met 31 Jan. 1943. Voorts wordt bekend gemaakt, dat gedurende het tijdvak van 1 Jan. tot en niet 30 April 1943 Ie met „N" gemerkte bon van de te\- tielkaart DA. welke is uitgereikt aan mannelijke personen van 15 jaar en ouder, ceelit geeft op het koopen van 45 gr. scheerzeep met een vetzmirgchnltc van 73 A 80%. Voor zoover de winkelier nog verpakkingen van 50 gr. in voor- rand heeft, mag hij deze op ge noemden bon uitverkoopen. Ook kan men op dezen bon een pot of een tube sehcerereme koonen. voor zoover deze nog voorradig zijn. Zooals bekend, is bet koopen van cenheidszeep, wnschpood«r. toilet zeep en schnni'7.e.ep on de bonnen „Algemeen 41?", ..Algemeen 431", „Algemeen 452". „N oenhcidszem", „O eonheidszeen", ..Algemeen 413', ..Algemeen 432". „X wasehnoeder", O w~«rhnoe'W", N toi'etz^ep", „O toiletzeep" cn M-textiel (scheer zeep) niet meer geoorloofd. Dn winkeliers zijn verplicht on de bij hen ingeleverde bonnon „Algemeen 335", „Algemeen 370". „I. zeen'. „M cenheidszeep". ..Algemeen 336", ..Algemeen 371" „M-wnschpoedT", ,.L toiletzeep" en „M toiletzeeo" zoo snoedig mogelijk zeen. wasebpoe der én (ntt/i'-mnn af te leveren. N( RL VERKIEZING POLDERBESTUUR. Bij de Dinsdag gehouden be stuursverkiezing voor de Wrevni- ging van polders en onipgepolder-' de landen onder Schoorl en Potten werden de aan de beurt van af treden zijnde leden, de hoeren N. Kaag te Groet en D. van den Burg te Schoorl, herkozen. B NSlNCERIIOny. BENOEMD. Onze plaatsgenoot, de heer II. Span, onderwijzer aan de O. L. school, is als zoodanig benoemd aan een O. L. school te Amersfoort. INSCHRIJVING IN HET HAN DELSREGISTER VAN 22- DEC. TOT 29 DEC. 1942. Wijzigingen: Alkmaar: J. R. Keuss. fabriek „de Wakende Leeuw Emmastr. 47 tabaksfabriek enz., benoeming pro curatiehouder. Eerste Alkmaarscbe Naaimachi nehandel A. Hildering, Luttik Ou- dorp liG en 68, overgegaan aan D. Hildering, II. Koorn Jr„ Veerstraat 14IC, timmer-, metsel- en aanemingsbe- drijf, enz., de afdeeling timmer-, metsel- en aannemingsbedrijf is omgezet in een vonn. 0. fa. Den Helder: Gebr. Burger. Spoor straat 21, cafébedrijf, handelsnaam gewijzigd. Qpitcffingen: Alkmaar: N.V. Architectuur: Bouw- en Aannemingsbedrijf N.V. in liq., Tesselschadostraat 8. Zuivelfabriek ..Prins Hendrik" N.V. in liq., Boekelerwcg 1. N V. 'h J. J Rak Co. in liq.. Noorderkade 4 II, groothandel in wol enz. Langedijk: X. V. Fabriek van Verduurzaamde Groenten „Neder land", Noord-Sharwoude, Dorps straat B 34. SCHAGEN. 31 Dec. 5 Veulens f 6007-:0: 12 gelde» koeien (magere) f 400 -6C0; 3 tijd. koeien f 50OG50; 4 vaarzen f 350 f 450: 2 schapen (magere) f 103 f 180: 15 overhouders f 83—130; 5 bokken en geiten f 37— SQ; 28 big gen f 2033; 04 konimer. f 1f 8. LEEUWARDEN. 31 Dec. 473 Vette koeien f 375—825; 58 pinken f 250- 365 36 graskalveren f 100—220; 139 weide srlmpen t 85-- f 155; 136 lammeren f 5''—95; 32 kleine biggen f 11—65: 104 bokken u geiten 1 paard; totaal aanvoer 1211 stuks. Kipeieren 644 tot 10.45 ent. pr-r stuk. handelsprijs f 1.32 mt f 1.37 Kg.; Eendeneieren prijs 7,6 tot 8,1 ent. p. stuk. Slachihanen f 1.50 tot f 2.50; slacbtkippen f l.'O tot f 2.45; ionee banen f 1 tot f 2.25: jonge duiven f 0.40, konijnen f 1 p. Kg. Edammer kaas 20 pl. f 87: 40 pl. f 112; Goudachc kaas 20 pl. f 87- 40 uif 112; Broodkaas M pl. f 112; Leidsche kaas 20 pl. f 102 p. ICO Kg

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1943 | | pagina 3