BOELHUIS Tuinbouw-inventaris I0NGENS SSr Hr JONGENS BOELHUIS Landbouw-inventaris, VASTZITTEND SLIJM ABDIJSIROOP Sk alleen" UITVOERING PRIMA RIETMATTEN Ga met üw GOUG en ZILVER W. van Geelen Boelhuis Nederl. Staatsloterij Vcor een Baby van 5 maanden: Neem een Nutricia biscuit, fabrikaat Victoria, doe daar een kopje melk en een half kopje water bij. 3 minuten koken en... klaar is de pap. NUTRICIA BISCUITS fabrikaat VICTORIA. (Op de beschuitbon) fTismwwsmmKgKsamEn is oorzaak van piepen op de luchtpijp, hoestbuien en benaflwdheid op de borst! Neem dan direct de zoo buitengewoon slgm- oplossende Abdijsiroop Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S OMGEVINGNIEUWS KIEUWE NIEDORP GROOTSCHE HULDIGING VAN HERCULES IIEBE BIJ HAAR 40-JARIG JUBILEUM. Zondagmiddag vond voor de tweede maal de opvoering plaats van de Non stop Revue „Dat kan Hercules-Hébé alleen". Deze uitvoering was de eigen lijke jubileumuitvoering en het is voor de .iubileerende vereeniging een groot- sche middag geworden. Bij de opening herdacht de voorzit ter, de heer De Jong, de vele mede werkers, die in deze 40 jaar hun beste krachten aan de vereeniging hebben gegeven. Degenen die thans nog deel uit maken van het bestuur, nl. de da mes Tr. Arts, Jans Fijnheer en de heer P. Kuin, werden hartelijk toegespro ken. Ook herdacht voorzitter op gevoel volle wijze het heengaan van den eere voorzitter, den heer J. B. Wilke. Hier na begon men met de afwerking van het programma. Na de pauze had de huldiging plaats.. Niet minder dan 17 bloemstukken werden aangeboden, al len vergezeld met de beste wenschen en verschillende sprekers voerden het woord, nl. de voorzitter van den turn kring Hollands Noorderkwartier, de heer A. Winkel namens Ned. Herv. Weezen-administratie en de Sociëteit, de heer Wessels namens voetbalver. Nieuwe Niedorp, Floralia en de Zwem- ver. „De Rijd", de heer burg. Pluisrer hamens Dep. van 't Nut, de heer Noor man namens de tooneelver. „Cicero", IJs- en Volksvermaak en de fam. Gel der, de heer Krabman namens Nie- dorps Gemengd Koor en Niedorps Amusements Orkest, de heer Kinder mans namens het fanfarecorps „Excel sior", de heer A. Oot.jers namens de zustervereeniging „Hercules en Hy- gïea" te Oudkarspel en de heer C. Keetman namens de turnver. „Sparta" te Winkel. Voorst waren er bloem stukken van den heer en mevr, dr. de Boer en van de oud-leiderst, mevr. de Weerd-Sepers. De voorzitter, de heer de Jong, dankte alle sprekers. Pliermede was het offi- cieele gedeelte ten einde en werd het tweede gedeelte van de revue afge werkt. Na afloop werden nog enkele medewerkenden gehuldigd. Allereerst 'de leider, de heer K. Boot, die een boek in ontvangst had te nemen. Ver der hadden de violisten, de heeren de Boer, Kerstens en Persijn, die geheel belangeloos hun medewerking hadden gegeven, elk een heerlijke taart in ont vangst t.e nemen, evenals de heer Rou,- goor als conferencier. De dames me.i. Gré de Bakker, A. Zwanenburg en mevr. de Weerd-Sepers kregen elk een souvenier en tot slot ontving Gertie Kater nog een doos sigaretten (zonder bon). Wegens het groote aantal bezoekers dat teleurgesteld moest worden, zal nog een derde uitvoering worden gegeven. FEUILLETON. Wegens gebrek aan plaatsruimte heb ben wij heden het feuilleton moeten weglaten. Officieele mededeehnyen Verbouw Koolzaad of Raaozaad. De Regeeringscommissaris voor de SodemDroductie maakt het volgende bekend: Ingevolge in het vorige ïaar vastge stelde wettelijke bepalingen is iedere grondverbruiker met meer dan 1 ha. bouwland od klei-, zavel- en roodoorn- gronden of met meer dan 5 ha. boüw- iand od zand-, loess-, dal- en veen gronden verplicht een oDDervlakte grond met winterkoolzaad of winter- raapzaad te bebouwen. Deze opper vlakte bedraagt op klei-, zavel- en roodoorngronden 8 pet. van het bouw land (kunstweide en klaverlatid inbe grepen). dat in 1942 od het bedrijf aan wezig was. Od zand-, loess-. dal- en veengronden bedraagt dit percentage 5 net. Van deze teelt-verplichting kon men od aanvrage ontheffing verkrij gen voor de oppervlakte, waarover mon met een handelaar een zaadteeitcon- tract had gesioten voor koolsoorten, knpllen, koolrapen, voeder- of merg- kool Ook was ontheffing mogeiiik op grond van buzondere bedrijfsomstan digheden. In dit geval was men als regel verplicht een oppervlakte blauw- maanzaad te verbouwen, die 1 1/2 maal zoo groot was als de voorgeschreven oppervlakte koolzaad. Hetzelfde eold palingen zijn thans als volgt^angevuld en gewiizieck 1. Grondgebruikers, die in den herfst 1942 geheel of ten deele niet hebben voldaan aan hun verplichting om kool- of raapzaad uit te zaaien of van deze verplichting in verband met biizondere bedrijfsomstandigheden, als te lichten grond, van den Productie commissaris ontheffing hebben gekre gen, zijn verplicht een oppervlakte welke 112 zoo eroot is als de ontbre kende oppervlakte winterkoolzaad of winterraapzaad met een zomeroliezaad te bebouwen. Degenen wier kool- of raapzaad of de daarvoor in de plaats od contract voer zaadwinning getee'de koolsoorten, knollen, koolrapen, voe der- of mergkool ziin mislukt, ziin ver plicht een oppervlakte, welke gelijk is aan de ontbrekende met een zomer oliezaad te bebouwen. Od klei- za vel- en roodoorngronden heeft men de keuze tusschen biauwmaanzaad en zo- merkoolzaad.oö zand-, loess-.. dal- en veengronden tusschen boterzaad zo- merkoolzaad en biauwmaanzaad. 2. Degenen die een verplichting tot het telen van winterkoolzaad of win terraapzaad hebben overgenomen en deze verplichting niet ziin nagekomen, of wier kool- of raapzaad is misluKt. ziin verplicht alsnog een oppervlakte, welke gelijk is aan de ontbrekende op pervlakte winterkoolzaad of winterraap zaad. met biauwmaanzaad of zomer- koolzaad voor zoover het berteft zand- loess-, dal- of veengronden, met bo terzaad, zomerkoolzaad of biauwmaan zaad te bebouwen. 3. Grondgebruikers op zand-, loess-. dal- en veengronden kunnen aan de verplichting tot het telen van zomer- oliezaden ook voldoen door hun aard appelteelt ten opzichte van 1942 uit te breiden met de oppervlakte, welke zu volgens het onder 1 en 2 vermelde met boterzaad. zomerkoolzaad of biauw maanzaad moeten betelen. 4. De verplichting tot het telen van bovengenoemde oliezaden of aard appelen kan binnen het werkgebied van de L.C.O. worden overgedragen. Hiertoe moet vóór 15 Maart 1943 een aanvrage bn de L.C.O. worden inge diend. Bii .de aanvrage moet ziin ge voegd een schriftelijke eedagteekende en onderteekende verklaring van den- gene. die de verplichting wil overne men. Overdracht van de verplichting naar een andere provincie is slechts toegestaan met toestemming van de beide daarbij betrokken Productiecom missarissen. Tot het omploegen van een gewas dat men teelt om te voldoen aan de opgelegde koolzaadteeltDlicht. mag slechts worden overgegaan, nadat men daartoe van den Productiecommissaris toestemming heeft gekregen. Voor biauwmaanzaad. zomerkoolzaad en bo terzaad zal een hoeveelheid stikstof worden toegewezen, wdlke vriiwel overeenkomt met het auantum voor winterkoolzaad en winterraapzaad. Aan de telers van oliehoudende za den enaan hun arbeiders zal het recht worden gegeven éen hoeveelheid spiis- vet te koooen. welke varieert naar ge lang van de hoeveelhid oliezaad van gemiddelde kwaliteit, welke door den teler wordt ingeleverd. Van zomerkool zaad zal een aanzienlijke hoeveelheid zaaizaad van het ras Janetzki worden MARKTBERICHT PURMBREND, 9 Maart. Veemarkt. Runderen, totaal 421 stuks: ?2 vette koeien voor de levering. 178 geldekoeien I 480— 760 per stuk, 145 melkkoeien f 950 —1200 per stuk, 4 stieren voor de levering, 22 pinken f 240380 per stuk, 630 nuchtere kalveren: voor de slacht voor de levering, voor de fokkerij f 65—85 per stuk, 13 vette varkens voor de slacht voor de levering, 86 biggen f 30—55 per stuk, 13 schapen voor de levering. 224 bokken f 70—390 per stuk, 000 oude kippen en hanen f 0.90 pbr kg., konijnen f 1.per kg., 100 eenden f 0.90 per kg. geïmporteerd. Bii in den Westpolder genomen proeven saf dit ras een od- brengsi van ongeveer 1700 kg/ha. Door den verbouwer werd dit op 2/3 van de opbrengst van een gewas winterkool zaad geschat. Eiereninleverine door kippen- en of eendenhouders. Alle houders van kippen en'of een den die voor hun dieren geen voeder- toewiizing ontvangen. moeten dit iaar tusschen 15 Maart en 1 Juli 25 versche eieren met een gewicht van ten minste 45 gram per stuk oer kip. of 25 versche eieren oer eend afleveren aan een door of namens het Bedriif- sehan voor Pluimvee en Eieren aange wezen verzamelaar. Van deze eieren moeten op 15 April ten minste 7. on 15 Mei ten minste 16 en od 1 Juli 1943. 25 eieren per djer ziin ingeleverd. Het aanbal in te leveren eieren zal bere kend worden naar het aantal van 7 od 8 Februari 1943 aanwezige hoenders en of eenden (hanen en woerden in begrepen). De bij een L.C.O. aangesloten pluim veehouders die hun registratiekaart Der 7 Februari 1943 heben ingezonden, zul len vanwece den Provincialen Voedsel- comraissaris een kaart ontvangen waar op het aantal in te leveren eieren staat vermeld. De niet bii een L.C.O. aangesloten pluimveehouders en de pluimveehou ders die hun registratiekaart per 7 Fe bruari 1943 niet tiidie hebben ingezon den. worden aangeslagen naar het aan tal kippen, dat zii od grond van de eierleveranties van 1942 in hun bezit mogen hebben, tenzii zii binnen 3 da gen bij den plaatselijken bureauhouder van het district waarin zii wonen een opgave van het aantal door hen od ge noemden datum aangehouden kippen en .'of eenden indienen, waarna hun een kaart als bovenbedoeld zal worden uitgereikt. Od deze kaarten moet de verzamelaar het aantal door hem ont vangen eieren vermelden, zoodat bii controle kan worden nagegaan of aan den leveringsplicht is voldaan. Het niet in bezit hebben van een leverings- Jcgart ontslaat den pluimveehouder niet van den leveringsplicht. Pluim veehouder.-.. die niet aan den leve- ringspliohi voldoen, zullen afgezien van andere tegen hen te nemen maat regelen geen pluimvee meer mo?en aanhouden. Pluimveehouders die voor hun dieren een voedertoewiizine ont vangen worden er attent op gemaakt dat voor hen een andere reeelin» geldt, waarover hun afzonderlijk Dericnt wordt. RADIOPROGRAMMA DOKDEBDAG 11 MAART 1948. Hilversum I. 414.4 m. 7.15 Gramoloonmuxiek. 7.30 BNO: Nieuws berichten. 7.40 Allerlei instrumenten in bonte afwisseling (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen ,tJ heden. 8.50 Bekende wijsjes (gri. (9.30-^-9.37 Spiegel van den dag opn.l. 10.00 Orkest Willy Eberlé. 10.30 Van den tijd die stilstond, microfoon- verhaal. 10.45 Orkest Willy Eberlè. 11.15 Licht klassieke strijkkwartetten (gr.). 12 00 Almanak. 1.05 Piet van Dijk en zijn orkest 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Harmonie orkest. 14.00 strijkorkest en gramofoon- muziek. 15.00 Zigeunerspel (gr.). 15.15 8o- praap, fluit en piano. 16.15 Composities voor Kamer-orkest (gr *16.45 BNO: Nieuwsbe richten. 17.00 Orgelconcert en zang. 17.30 Van heinde en verre klinkt het nieuws 17.45 Het Amusementsorkest en solist. 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Voor „Leander" be wonderaars igr.i. 19.00 Brandende kwesties, lezing. Vanaf 19.15 Alleen voor de radio-cen trales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19,15 Concertgebouw orkest en solist. 20.20 Kamermuziek van W. A Mozart (gr 20.45 Concertgebouworkest. 21.30 Karl SchmittWalter. bariton met pianobegeleiding (gr.). 21.45 BNO: Nieuws berichten. 22.00 Trlospel en -zang (gr.). 22 20 Operette-alphabet (gr.). 23.30—24.00 Danst U mee? (gr,). Hilversum II. 301.5 m. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 BNO: Gesproken blnnen- landsch overzicht (opn.). 8.00 Friesche boe ren, luistert eensl vraaggesprek. 8.15 Vier symplionlsche d®»sen van Antonin Dvorak (gr.). 8.30 B^iO: Nieuwsberichten. 8.40 Ber- HJnsch Pnilharmonisch orkest (gr.). 9.00 Geliefde componisten (gr.). (9.15—9.20 Voor de hulsvrouw i. 10.00 Godsdienstige uitzen ding. 10.30 Pianovoordracht. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Omroep-Meisjeskoor (opn). 11.30 Orkest Rentmeester en gramofoonmu- ziek. 12.30 In en om den bijenstal. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Programma- overzicht. 13 05 Licht orkestconcert (gr.i. 14 00 Godsdienstige uilzending. 14.30 Solis tenconcert 15.30 En hier is de koffergra- mofoon. 16.00 Voor de Jeugd. 16.30 Weemoe- d'g klinken de gitaren (gr.). 16 45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Voor de Jeugd. 17.1F Departementen houden spreekuur. 17.30 Diek Willebrandts en zijn dansorkest. 17.45 Spie gel van den dag en BNO: Persoverzicht. 18.00 Dlck Willebrandts en zijn dansorkest. 13,15 Hier WA. 18.30 Oraroep-Symphonie- centrnles. die over een lijnverbinding met orkest. Vanaf 19.15 alleen voor de radio- de studio beschikken. 19.15 Boyd Bachmnn en zijn orkest en gr.muziek. 19.45 BNO: Nieuwsberichten. 19.55 Boyd Bachroan en zijn orkest. 20.15 Theo Oden Masman en zijn dansorkest. 20 45 Zangsterretjes (gr). 21.00 Peter Kreuder concerteert (gr.). 21.4-5 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO' Aetueele be schouwing. 22.10 Avondwijding. 22.2024.00. Zie Hilversum X. Hoofdredacteur/ A. R. Jonker. Plaatsverv. van den hoofdred., buitenl A C. van Kampen, Bin nenland, alg. report en streek- nieuws A. Eriks, Haagsch redac teur P C. H. M Verberne, Den Haag. Verantwoordelijl voor de advertenties G. Schoorl. Schagen. ROOSJES Noordhollan Jsche Brand waarborg Ma&tij. te Oudkar spel vraagt voor de Zaterda gen flinke Werkster. Gevraagd een R.K. Dienst bode, niet beneden de 18 jr. voor dag en nacht. C. Looije- steijn, Kleiweg 32, te Bree- zand (N.H.) Gevraagd wegens huwelijk van mijn dochter R.K. Huis houdster,- op boerderij, bij vader en zoon. K. de Haan, Ruigeweg F 37, Zijpe. Huishoudster gevraagd, P. G. Aanbieding per brief met gegevens V. Droog, Waard polder, Kolhorn. Mevrouw Verkade, te Alk» maar, Kennemerstraatweg 31 vraagt een flinke Dienstbo de, voor dag en nacht. Wie schrijft, die blijft- Jong ongeh landbouwer zoekt net Huis in Schagen. Bewo ners kunnen zijn huishouden blijvend waarnemen. Br. on der lett. HM77 Bur. van dit blad. Gevraagd net Meisje, voor de morgenuren, den gehee- len dag of dag en nacht. Zondags vrij. Aanbiedingen onder lett. H38 Bur. van dit blad. Volontair biedt zich aan in bouw- of gemengd bedrijf Br. onder lett. MM8 Bur. v. dit blad. Wie zijn aardappelen -vlug en billijk Poten wil, vervoe- ge zich bij W. Bremer, Nes H 18, Schagen., Weide gevraagd voor 10 overhouders, tot Aug. of Oc- tober. H. van Hoorn, Wie- ringerwaard. Iemand die een volbloed Stier of Kuikalf wenscht te koopen kan inlichtingen be komen bij den secr. v. d. Fok ver. Har^nkarspel en Omstr., R. Bijpost, St. Maarten B 55. Ruilen pracht moderne Kinderwagen, donkerbl.. v. damesrijwiel, met nog goede luchtbanden. Tevens een mooi Poesje (grijs) gevraagd Bijl. Achterstr. '1, Noord- scharwoude. Te kopp 2 kl. Tafels f 5, 1 aanrecht met bak f 25. kap stok f10. 2 paar beenkappen f 15, 1 ijzeren 2 pers. ledi kant f 12.50, rolbezem f 2.50, 1 spoorstok f 4.50, 3 gew. be- tonpslen 20 x 20 x 245 c.M., f 37.50. K Silver, Langereis, Hoogwoud. Te koop een best onder houden Ploegpraam. Laad vermogen 4 1/2 ton. Prijs f 125. S. Bruin Pz., Zuid- scharwoude. Te koop gevraagd driewie- Ier Kinderfietsje. C de Waard, Zuidscharwoude A 5. Te koop 8 voer best Dek- rict. Te bevragen bij P. Nieuwboer te Waarland D 159, gern. Harenkarspel. Te koop 4 pond Deensche Witte Koolzaad. Tevens te huur gevraagd 11/2 2 H A. Koolland, bij C. S. Barsin- gerhorn, A 332, Oudkarspel. Te koop 3 pond Deensch Wit Koolzaad. C. Bruin Dz., D 160, Waarland. Te koop een Miele Hand- waschmachine, prijs f 35, bij Jo Levendig, Dirkshorn B 7. Te koop Deensch- en Rood koolzaad. P. Jonker, C.149, Stroet. Te koop 3 deelig Bed met binnenveering f 110, pracht wieg, z. g. a. n,, op wielen, echt pit-riet f 40, bakkers- mand f 10. S. H. van Dru- nen, Dirkshorn B 23. Te koop eenv best zwaar linnen Dorschzeil, 11 1/2 M. lang, 5 M. breed, f 175. Te bevr. bij P. Bos. Smeugel, gem. Harenkarspel. Te koop een zwart laken Hcerencostuum (jaquet), z. g. a. n. 75 gld.. en een Tuinslang met sproeier, pl.m. 10 M. k 30 gld. C. Soers, Oudesluis. Te koop prima Bad en Gey- ser f 175. Tuinman, Dijk 17 A, Alkmaar. Te huur 1 H.A. Koolland, niet aan vaarwater. J. F. Hannema, Groetpolder, Win kel. Te koop stuk geslagen Tar- westroo en geperst Spinazie- stroo, uit de schuur. Jn, Stammes, Anna Paulowna. Te koop gevraagd een Hee- rencostuum voor jongen van 18 jaar, flinke lengte en een groote Koffer. Wed. A. Wink, A 95, Wieringerwaard Te koop een paar z. g. a. n. bruine Pumps f 10, maat 39. A. de Jongh, Roosstraat C 147, Schagen. Te koop Deensche Witte en Geel Koolzaad en Uien zaad. J. Brommer Dz., Stroet, St. Maarten. Wegens plaatsgebrek te koop een z. g. a. n. Tafel biljart, geheel compl. f 125. - E. de Jongh, Magnusstraat C 137, Schagen. Te koop gevraagd twee Rijwiel buiten- en binnen banden. 26 x 1 1/2. A. Tais- ma, Friutkwecker. Laanweg C 75, Heerhugowaard N. Te koop een best onderhou den Heerenrijwiel f 45, bij S. Buik, Grootesloot E 149, Schagerbrug. Heden overleed, tot onze diepe droefheid na een kortstondig he vig lijden onze geliefde Man en Vader, JOHANNES FANCIS- CUS V&N DER VLIET, na voorzien te zijn van de Heilige Sacramen ten der Stervenden, >n den ouderdom van 48 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote en Kinderen, H. VAN DER VLIET- Bergen. JAN, GERARD. ALI, HER, THEO, BEN, WIM, BETS, GON, CLASIEN, JOOP. St. Maarten, 8 Maart 1943. De Uitvaartdienst zal plaats hebben Vrijdag 12 Maart a.s., 's mor gens 9.30 uur in de Parochie Kerk te Tuitjenhorn. Heden overleed, na een langdurig, doch ge duldig gedragen lijden, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tan te, Mevr. de Wed. J. M. KLOMP, geb. Stam, in den ouderdom van ruim 64 jaren. Namens de familie, J. D. STAM, Ex. Test. Leiden, 8 Maart 1943. Corr.-adres: Watersteeg 4. De begrafenis is be paald op a.s. Donder dag 11 Maart te 2 uur op de begraafplaats „Rhijnhof" bij Leiden. Vertrek vanaf Ilaag- weg 31 te c.a. 1.20 uur. Hiermede geef ik U kennis, dat na een langdurig, doch gedul dig gedragen lijden ten mijnen huize is overle den Mevr. Dleuwertje Deutekom, Wed. van den heer Arnoldus Delver, inyden ouderdom van ruim 66 jaar. Uit aller naam, F. VETH. Alkmaar, 9 Maart 1943. Bosboomstraat 8. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 13 Maart n.m. 2.30 uur op de Al- gemeene Begraafplaats te Schagen. Geen Bloemen. JAN JONGEBLOED Jr. en GAITSKE MAST geven kennis van hun voor genomen Huwelijks, waarvan de voltrekking zal plaats vinden 27 Maart 1943 a.s. Koegras, Rijksweg 75 Westerklief, Wieringen. Op Maandag 15 Mrt. 1 hopen onze geliefde I Ouders, J. GROET <3) en "Si G. GROET—Kaaij. hun 25-jarige Echtver- eeniging te herdenken. <5 i Hun dankbare g? i Kinderen en 1 Kleinkinderen, 1 Kolhorn, Maart 1943. «g DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belangstelling, bij onze 50- jarige Echtvereeniging on dervonden, betuigen wij aan onze Kinderen, Familie, Bu ren en Belangstellenden on zen hartelijken dank. G. VOS. A. VOS—Wortel. Sint Pancras, Maart 1943. Nieuwe Heinpalen te koop, essen en holmen, tegen bil lijken prijs, bij H. A. Damen, of bij A. de Nijs, Ulkeweg A 34, Slootdorp. Te huur gevraagd 3 HA. Grasland om te scheuren, - Ook bij gedeelten. A. Wit, Tolke, Schagen, Tel. te ber. Te koop Pitriet Wieg, z. g. a. n., geheel bekleed f 30. - A. Korff, A 161, Winkel. Een kuil Voerbletenblad te koop bij J. W. Metzelaar, Oudesluis. Te koop eenige duizenden vroege Roodckoolplanten en te huur 2 H.A. Koolland. Te bevr. bij H, Luinenburg, Wierweg, Slootdorp. Weide gevraagd voor t.b.c. vrije volbloed pinken. Br. met prijsopg. aan den Secr. v. d. Fokver. Harenkarspel en Omstr., R. Bijpost, Sint Maarten B 55. Gevraagd Arbeider* en Jongens voor land- en tuin- bouwwerkzaamheden. H. v. Dalen Gzn., Stoomweg 44, Breezand N.H. Net echtpaar met 1 kind van 10 maanden zoekt een Huiskamer met slaapgelegen heid en gebruik van keuken, zoo spoedig mogelijk, Scha gen of omgeving, onverschil lig waar. Br. lett K aan den Bezorger van dit blad te Oude Niedorp. Bij deze betuigen wij on zen welgemeenden dank voor de vele bewijzen van be langstelling bij het overlij den van onzen Zoon en Broe der, PIETER, ondervonden. Inzonderheid geldt onzen dank aan Ds. Vorstman Yoor de troostvolle woonden, voor de sprekers die allen getracht hebben ons moed en troost in te spreken en ten slotte aan de Voetbalvereeniging van Den Helder voor èe laatste eer aan den overledene bewezen. Familie RENOOIJ. Anna Paulowna, Maart 1943. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons Huwe lijk ondervonden, betuigen wij, mede namens wederzijd- sche Ouders, en Familie, on zen hartelijken dank. A. REMPT. A. L. REMPT— Hoogland. Kolhorn, 4 Maart 1943. „Vroolijke ureo" FERRY DE ROOY, humorist conférencier TRUUS KELLEN, cabaret- tière. MELACHINI, de man met de geheimzinnige handen. DE ALLAND'S, kunstwiel rijders. HEIITHA EN LYDIA, dans paar. HET GEHEIMZINNIGE CA- BINET VAN DR. „CALI- GARI. Met medewerking van EL LEN FAY, GUUS v. d. BERG pianist-accordeonist, WOENSDAG 24 MAART THEATER ROYAL Aanvang 7.30 uur. Toegangskaarten a 40 cent voor de N.A.F.-leden en huis- genooten 60 cent voor niet-leden zijn verkrijgbaar bij: J.. Helder, Lauriestr. E 25 J. Bart, Roosstr. C 160 en ev. 's avonds aan de zaal. Tevens bij de N.A.F.-boden en so ciale voormannen. Gu'den Vlies Alkmaar - Tel. 2451 ZONDAG 14 MAART, half 3 KINDERFEEST DIK TROM Geen film, maar tooneel. Entree 30, 50, 70. 90 ct. Plaatsbespr. Zaterdag 13 Maart v. 101 uur. ZONDAG 14 MAART. 7 uur DE HAGESPELERS. Na 't groote succes van „Mot tige Janus", thans: Eeo Schoonmoeder uit Duizend met Roosje Kohier, Riek Berkhout, Nelly Gijswijk, Charles Braakensiek, Alêx Hoek e.a. Entrée f 1. f 1.50, f 1.75, f2 Plaatsbespr. v.a. Donderdag 11 Maart v. 11—1 uur. Telef. na 12 uur. MAANDAG 15 MAART, 7.15 uur precies: Het groote successtuk van het Centraal Tooneel, Dir. Cees Laseur: SOUBRETTE Titelrol: Mary Dresselhuys. Entrée f 1.25, f 1.75, f 2.25 en f 2.75. Plaatsbespr. dag. v. 11—1 u. Telef. na 12 uur. te Warmenhuizen ten huize en ten verzoeke van den heer K. MOSCH, op Maandag 15 Mrt. a.s. des v.m. 10 uur, van: w.o. driekwart praam', onge veer 500 aardappelkratten, potersbakken, drie water dichte dekkleeden, bascules, rotting koolmanden, zakken en verdere tuinbouwgereed- schappen. alsmede 4 stoelen en 2 leunstoelen, voorts keu kengereedschap en een par tij vloeipapier, bijz. geschikt voor slagers, enz., enz. Deurw. VAN HUIT, Schagen. Gevraagd - leerling radiomonteur eenige kennis der theorie vereischt bij JAN GROOT, Radio Technisch Bureau, Laan C 203. Schagen. Gevr. een net Meisje voor dag of dag en nacht. - Th. Sinnige, Hoogzijde E 108, Schagen. gevraagd van 14 jaar en ouder. TRAPMAN N.V., Schagen. KABOUTER GOEDERAAD Deze duiveltjes der verspilling bedreigen uw rantsoen! 1Het aansteekvlammetje onder den geyser. 2. Het lampje, dat onnoodig brandt. 3. Onnoodig sterke lampen, waar zwakkere ook dienst kunnen doen. 4. De radio, als U er niet naar luistert. Deze vele kleine duiveltjes maken één grooten vijand, die U belet uit te komen met uw gas- en electriciteitsrantsoen. Waak dus tegen elk „gedach teloos verbruik" van gas of stroom, het bedreigt uw eigen en aller rantsoen. Contro leer geregeld, dan kotjit U niét voor m w&s'] verrassingen te staan, dan kunt Ge 2wn&j tijdig zelf ingrijpenI Haal meer warmte uit minder kolen Nieuwe Niedofp Nogmaals Non-Stop Revue: Wegens overweldigend suc ces wordt deze revue nog maals opgevoerd en wel op ZONDAG 21 MAART. Aanvang 6 uur. Plaatsen heden verkrijgbaar aan de zaal. AMATEURS TOONEEL- GEZELSCHAP ST. MAARTEN. op ZONDAG 21 MAART JUS. ih café WIT te STROET. des' middags 1.30 uur. Opgevoerd zal worden: LIEFDE Komedie in 3 bedrijven, van J. v. d. Pol. Entrée a. d. zaal f 1, voor verkoop f 0 75 per persoon. Plaatsbespreking A 10 ct. a. de zaal. Coöperatieve Zuivelbank ALKMAAR houdt ELKEN DONDERDAG van. 10 tot 12 uur zitting in Café „DE BEURS" (C. Boon tjes) te SCHAGEN. Effecten - Coupons Spaarboekjes - Land bouwboekhouding Pas wger nieuwe voorraad ontvangen van: in de maten 75, 100, 125. 150, 180 en 200 c.M. hoog. Uitrol van elke maat 250 c.M. 't Bevordert Uw vroege eroentenoogst. Ze beschermen uw bloementuin, uw inmaak- boonen, uw kippenhok, uw kinderbox, stegen en sloppen en waar U z,e maar wil plaat sen, doen zé dienst en ver dienen d'r geld. Beleefd aanbevelend, C. Zeeman Tel. 288. Wieringerwaard UW ADRES VOOR TUINAANLEG en levering van Vruchtboomen - Laan- boomen - Heggen - Hees ters in soorten, en verdere tuinbeplanting is P. KROON NIF.UWEWEG 14, ANNA PAULOWNA. gevraagd van 14 jaar en ou der. bij GEBRS. VAN ZON NEVELD en PHILIPPO, Stolpen, Schagerbrug. Te koop gevraagd HAZEWINDHOND. niet ouder dan 1 1/2 jaar Moet zonder gebreken zijn. - Brieven uitvoerig S. v. d. Wint, Californiestraat 10, Den Helder. naar Juwelier - Schagen te 't Veld ten huize van den heer VAN SCHAGEN aldaar, no. 314, op Vrijdag 12 Maart a.s. des namiddags 1 uur, van: Huisraad en Inboedel w.o. tafels, stoelen, naaima chine, glas- en aardewerk, enz., enz. Nette goederen kunnen worden bijgebracht op Don derdagmiddag 11 Maart a r.. Deurw. VAN HUIT. Nieuwe Niedorp Mr. H. DE BOER. Notaris te Hoogwoud, zal op VRIJ DAG 12 MAART 1943, des morgens half 10, ten verzoe ke en ten huize van den heer C. NIEUWBOER aan den Prov. Weg te Nieuwe Nie dorp, wegens opheffing van diens bedrijf, boelhuis hou den van: als beste driew. kar met op zetten, raam, ponder, melk- kros, mestkruiwagen, gier- pomp, bascule m. g„ spat- schutten, groote meelbak, va ten, koepennen, koekettin gen, koedekken, paardendek, paardentuig, 12 melkbussen, emmers, teems, zware bint, n. asbestplaten, zakken, par tij kaf, enz. Voorts gebr. timmerhout, als schroten, planken, ribben, battings, 100 nieuwe draad- palen, dampalen en huisraad als: tafels, stoelen, 2 pers. ledikant, kastje, beste naai machine (Kohier), pelr. lamp en stellen, glas- en aarde werk, enz. HUWELIJK Om hierin succes te kun- fcen garandeeren zijn gewel dige relaties in alle kringen noodzakelijk. Ned. grootste huwelijksbemiddelingskan- toor heeft deze relaties door een weergalooze advertentie campagne in 126 verschiil. dagbl. Onze bemiddel, is voor alle leeft., rangen, stan den. Wij hebben een speciale af<& voor den boerenstand en voor tewerkgestelden in het buitenl. Allen, die een wer kelijk serieuze kennism. zoe ken, roepen wij op, zich tot ons te wenden. Hoe meer re laties, hoe meer successen wij tot stand kunnen bren gen. Vraagt nog heden inl. Lijsten van dankbetuig. en lijst van bladen, waarin #ij advert". worden medegezon- den. Ned. grootste Huwe lijksbemiddelingskant. „Hol land", Admiralengr. 219, A'dam. Geop. v. 2 tot 5 en van 6 tot 9. Ook Zat., Zond., van 2 tot 6. Kantoor: Langestraat 53. ALKMAAR. TREKKING 22 MAART a.s. Toezending van loten na ontvangst van giro op 210771 of postwissel. In SCHAGEN o.a. loten verkrijebaar bij L. J. ROG GEVEEN, Stationsweg 85. Collectrice, Mw. M. Brominer-Kraft Dagelijks te koop op bon nen: DRAINEERBUIZEN vanaf 5 tot 12 c.M., bij M. SCHOEN - Buizenhandel - Bierkade F 13 - Schagen. K 2167

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1943 | | pagina 2