«"AKKERTJE RINGERS' De man uit de wildernis ROOSJES Z.A.P. chocoladebonbons voor diabetici ADELSLAG J. KOSTER J— De Nederlan3sche Pijnstiller VOETBAL DTS—MFC 2—0. Voor een talrijk publiek heeft DTö gister haar tweeden bekerwed strijd. nu tegen MFC met 2—0 ge wonnen. Het was een aardigen wed strijd met tal van goede spelmomen ten en waarin de thuisclub steeds het beste van het spel had. Vooral in het begin, toen de geel zwarte achterhoede soms raar stond te schutteren, dreigde er nogal eens gevaar en na enkele minuten spe len had Bakhuys met een goed scnot den stand op 10 gebracht. Met den wind in den rug bleef DTS aanvallen, maar tot de rust bleef de stand ongewijzigd. In de tweede helft pakte MFC de za.cen energiek aan en vooral hun midvoor was nogal gevaarlijk. Tot dat een goede open aanval van de thuisclub succes had. De Waard plaatste den bal voor het doel. waar Groen met een goed schot den stand op 20 bracht, waarmee dok het einde kwam. WIERINGERWAARD 1BKC 1 2—1. In dezen bekerwedstrijd werd door beide partijen, geen mooi voet bal gedemonstreerd. Vooral na de rust was het het aanzien nauwelijks waard. De eerste aanvallen waren voor de gastheeren. Len doelpunt zat in de lucht; het was Lindenberg die hiervoor zorgdroeg. Toen kwam BKC echter meer opzetten, zonder echter gevaarlijk te worden. Het doelpunt kwam aan de andere zijde, toen Bakker onhoudbaar voor den doelman, van nabil kon scoren. BKC gaf den moed niet op en slaag de er in te scoren, echter buiten spel. zoodat geen doelpunt kon wor den toegekend. Even later werd hun pogen echter beloond: bij een verwarde situatie voor het doel. werd op het juiste moment inge schoten (21). Na de thee werd aan beide zij den slap en veel te kort gespeeld; vooral Wieringerwaard blonk uit in het slecht plaatsen en prutserig kort over en weer trappen. Er wer den dan ook geen doelpunten meer gemaakt en Wieringerwaerd won met 21. De scheidsrechter leidde netjes! SCHOOLVERBOND. Vrijdagavond was het Schoolver bond in haar jaarvergadering bij een in café Butter. Notulen en jaarverslagen werden goedgekeurd. De rekening gaf aan een vooruit gang van f 39. De secretaris. Jb. W. Boldewiin. die 12 jaar het schoolverbond had gediend, bedankte als bestuurslid. Het hoofd der school sprak hartelij ke woorden van dank voor de vele en goede diensten door hem aan het schoolverbond bewezen. De heer Jb. Steyn ifrerd herkozen en was bereid het secretariaat op zich te nemen. Tot nieuw bestuurs lid werd de heer P. Lammerschaag gekozen. De voorz. deelde mede. dat dit jaar geen onwettige verzuimen had den plaats gevonden, dat in de maand April weder een schoolavond zal gegeven worden, waarvoor door de schoolkinderen ditmaal een too- neelstukje in studie was genomen. Het jaarlijksche schoolfeest zal weer plaatselijk worden gehouden, na de groote vacantie. Voorz. com- Blimenteert meester Schut, die te eerhugowaard is benoemd en die daarom gaat vertrekken. Meester Schut dankt allen voor de prettige samenwerking. Op voorstel van P. Zwetsman om de getuigschriften, niet op den laat- sten schooldag uit te reiken, werd besloten dit te doen op een specia- len ouderavond in combinatie met het schoolverbond. Hierna sluiting. harenkarspel EEN FILMAVOND. Dirkshorn. Voor een stampvolle zaal heeft het filmbedrijf ..Nederland" Vrij dagavond de bezoekers doen genie ten van de film ..Nanette" met in de hoofdrol Jenny Jügo. Vooraf werd wereldnieuws vertoond. De kinderen hebben 's middags gesmuld" van de mooie kinder film ..Vrouw Holle". SCHAKEN. Dirkshorn. De uitslagen van de voor de competitie gespeelde par tijen luiden als volgt: Jan Bakkum S. Cnossen 01; D. StrijbisJ. Komen 10: P. Burger—E. H. Wind 10: J. KomenD. Strijbis 10: D. StrijbisR. Meinema 01. POLITIE: Verloren te Tuitjenhorn: een blauw kinderwantie. Gevonden: een kindermuts (Lindbergkap) en een paar wantjes. Inl. bü de voormalige gem.politie. Officieele mededeelingen l De P.I.C.A. v. N.H. te Alkmaar brengt hiermede nogmaals onder de aandacht van belanghebbenden, dat slechts voor Landbouwzaaipeulvruch- ten (met name in de Zaaizaadovereen komst genoemd», met uitzondering van Waalsche bonnen, bonnen ..Algemeen 511" mogen worden ingenomen: voor tuinbouwzaaipeulvruchten. als sla. snii- en pronkboonen. zaaiboonen. doperw ten. peulen, enz., behoeft geen peul- vruchienbon te worden ingenomen. Per ingeleverde bon zal een hoe veelheid zaaiDeulvruchten worden af geleverd. welke voldoende is om on geveer 20 M2. te betelen. Inlevering Tabaksbonnen 12A en 12B. In verband met het beschikbaar stellen van uitsluitend sigaren od bon .Tabak 12B". dienen detaillisten de bonnen ..Tabak 12A" en ..Tabak 12B" op alzonlerliike opplakvellen en met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 242-01 bü de plaatselijke distributie diensten in te leveren. De diensten zullen voor de bonnen ..Tabak 12A". welke met een minimum van 20 stuks moeten worden ingeleverd toewiizin- gen voor tabak uitreiken, recht geven de op het koopen van sigaren, ciea- rillos. sigaretten of kerftabak. Voor de bonnen ..Tabak 12B". welke even eens met een minimum van 20 stuks moeten worden ingeleverd, zullen zit toewijzingen voor tabak uitreiken, waarvan de linkerbovenhoek is verwil derd en welke uitsluitend recht geven op het koopen van sisaren. Oo deze laatste toewijzingen mogen dus geen sigaretten, cigarillos en kerfta bak gekocht worden. Detaillisten kunnen eventueele res tantbonnen ..Tabak 12B". tot een maxi mum van negen stuks tezamen met de bonnen Tabak 12A" inleveren. Grossiers zullen bij inlevering van toe- wiizingen voor tabak, waarvan de lin kerbovenhoek is verwilderd, verzamel- tpewiizingen ontvangen, waarvan de linkerbovenhoek eveneens is verwil derd en welke eveneens uitsluitend recht geven oo het koopen van siga ren. Beperkt het electriciteits- verbruik het is uw eigen belang Feuilleton door B. REEN 40. De verdenking keerde In Lucy terug. Het wm geen toeval geweest, dat Dik in de ontploffing by Middel koop betrok; hg zwierf nu niet rond in verdoofden toestand veroorzaakt door den schok, hjj was bezig met een zeer byzondere steelsche aange legenheid. Ze zag waar hy de traan weer ver liet. Het was een opluchting voor haar, dat meer passagiers aan die halte uitstapten, zoodat ze daarach ter dekking kon zoeken. Dik van Dalen bleef aan de halte enkele oogenblikken besluiteloos staan alsof hij nog niet wist welken kant hij zou opgaan. Dan sprong hij plotseling achter het stuur van een vrachtauto, welke daar geparkeerd stond. Lucy schrok. Ze wist, dat de auto die hy straks had gebruikt, niet van hem was; nu kwam ze tot de over tuiging, dat hij zich aan auto'B hielp, waar en wanneer hij ze maar noodig had. Ijverig keek ze uit naar een taxi. maar ze zag er geen. Dik was niet onmiddellijk wegge reden. Dood bedaard zat hy in de vrachtauto voor zich uit te kyken. Opnieuw bewees Lucy, dat ze in staat was snel te denken en te han delen. De vrachtauto was een bestel wagen van middelmatige afmetin gen met deuren aan de achterzijde. Dat alles zag Lucy, ook dat een grootere vrach.'uto, die achter den bestelwagen stond geparkeerd, als een scherm dienst deed en dat de deuren van den bestelwagen open stonden. Zij liep snel vooruit, om de vrachtauto heen en klom zonder ge luid te maken achter in den bestel wagen. Nauweiyka had ze zich op den vloer neergezet of de auto ging er met snellen vaart vandoor. Ze hield zich stil en ademde nau welijks, want ondanks de groote dosis zelfverzekerdheid die ze bezat, voelde ze zich meer dan een beetje bang. Het was niet alleen de ge dachte, dat ze een aandeel had ge nomen in het stelen van de auto ze kon zich voorstellen, wat er zou gebeuren als de eigenaar de politie waarschuwde, de auto werd aange houden en zy erin werd aangetrof fen maar ook besefte ze hoe wei nig ze Dik van Dalen kende. Voor den eersten keer had ze een glimp te zien gekreger van den r'isteloozen kant van het karakter van den tro- penvorscher, zijn roekelooze impulsi viteit, die hem er toe gebracht had niets te ontzien om een doel te be reiken. Dit was niet de Dik van D'len, die ze al zoo lang kende en ze was bang voor den man, dien ze had aangetroffen in plaats van den vroolijken metgezel van vele geluk kige dagen. Wordt vervolgd. Radioprogramma Woensdag; 17 Maart 1943. HILVERSUM 1. 414.4 M. 715 VoiKsiieueren (gr.i 7.3U B.N.U.: Nieuws berichten. 7.40 Vlotte meodieties (er.). 8.30 'B.N.O.Nieuwsberichten. 8.40 Wii breneen U heaen.... 8,50 Gevarieeid ochtendcoucert <opn.). (9.309.37 Spie gel van aen dae opn.). 10.00 Orts liedie bii Uw werk (er.) ll).3U Forel met wiin. voordracht. 10.45 Orkest Wn- lv Eberlé. 11.30 Pianovoordjacht 'er 12.00 Almanak. 12.05 Klaas van Becck en zijn orkest en solist. 12.45 B.N.Ü.: Nieuwsberichten. 13.00 B.N.O.Ac- tueele beschouwing. 13.10 Orkest fanta sieën (gr 14.00 Orkest Willy Kok en sramoioonmuziek. 15,00 Haliwee. ee- var.eerd prociamnia. 16.45 B.N O.: Nieuwsberichten. 17.00 Zang en piano. 17.30 Klankbeeld: ..Als de ziele luis tert". 17.50 Amusementsorkest. 10.30 B.N.O Nieuwsberichten. 18.41) Voor jaar in zient (er.). 19 00 Wat niet in de krant staat Vanaf 19.15 Alleen voor de Radio-Centrale die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 19.15 Beiaaraconcert (oon.). 19.30 Ulrechtsch Stedelijk Orchest en solist. 20.20 Het Pro-Arte kwartet (Er 20.45 Ulrechtsch stedüliik Orchest. 21.30 So praan. bariton en piano (er 21 45 B. N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Vroolijke* zanders (gr.) 22.20 Will Glahé en ziin ocKest en soliste (er 23.20—24.00 Po pulaire orkest-composities (gr.). HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15 7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend- gvmnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Voor de riioere ieugd van het platte land. 8.15 Balletmuziek (er.) 8.30 B.N, O.: Nieuwsberichten. 8.40 Orkestcom posities van Paul Graener (gr.). 9.00 Morgenconcert (gr.). (9.15—9.30 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzen ding. 10.40 Hobo en piano. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Kinderkoorzang (gr 11.30 Francis Keth en twee vleu gels (opn.) Ik 3(> Nederlandsche boe ren in het buitenland. 12.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 13.00 Programma overzicht. 13.05 Gerafd van Krevelen en ziin orkest, soliste en eramofoonmu- ziek. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Altviool en piano en oianovoor- dracht. 15.30 Voordracht. 15.45 Rotter- damsch Pianokwartet en zang en piano 16.45 B.NO.: Nieuwsberichten. 17.00 Vpor de ieugd. 17.30 Viool en Orkest (gr.). 17.45 Spiegel van den dag en B.N.O.: Brabantsch praatie. 18.00 Ope ra-concert. Vanaf 19 19 Alleen voor de Radio-Centrales die over een -lijnver binding met de studio beschikken. 19.15 Marschmuziek (gr.) 19.30 Vreugde en arbeid. 19.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 19.55 Vreugde en arbeid. 20.30 Ki- lima's en Hans Jungherre met ziin accordeon orkest (gr.). 20.55 Vreugde en Arbeid, eevaneerd programma. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B. N.O.: Actueele beschouwing 22 10 Avondwijding. 22.2024.00 Zie Hilver sum I. Hoofdredacteur A. R. Jonker. Plaatsverv. van den hoofdred., buitenl. A. C. van Kampen, Bin nenland, alg. report, en streek- nieuws A. Eriks, Haagseh redac teur P. C. H. M. Verberne, Den Haag. Verantwoordelijl voor de advertenties G Schoorl, Schlgen. Gevraagd net Meisje van 8 tot 14 uur, of heele dagen. Lage Noord F 102, Schagen Flinke Jongen gevraagd bij Fa. Joh. de Nijs, Molen straat, Schagen. Gevraagd Hulp in de Huls houding, bij Jb. Schager, Kanaalkade, te 't Zand. Flinke Jongen gevraagd door A. Esseveld, Kleiweg 28, Breezand. Gevraagd voor direct een nette Dienstbode, voor dag en nacht. Schoonmaak klaar. Mevr. Geertzema, Anna Pau- lowna. Gevr. een Bakkersbediende D. de Vries, Molenvaart 207, Anna Paulowna. Gevr. een nette eenv. Huishoudster, 40-45 J. Geen Godsd. L. Visser, Trompstr. 12, Alkmaar. Gevraagd net Dagmeisje of Werkster. Fil. Albert Heijn, Hippolytushoef. Gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige een nette Huishoudster in boerenbedr. G. V/. de Boer, Aartswoud, gem. Hoogwoud. Gevraagd voor tijdelijk een Hulp in de Huishouding, kl. gezin, bij L. Borst, Terdiek A 88, Nieuwe Niedorp. Dienstmeisje gevraagd, ln klein gezin v. d. d. of d. en n. Mevr. Scheffel, Oude gracht 182, Alkmaar. Een goede Versteinaaister gevraagd. Br. lett. TH8 Bur. van dit blad. Te koop gevraagd een pr. In goeden staat zijnde leeren Beenkappen. H. Reijne. Nleu we Niedorp. Gevraagd einde Aug., beg. Sept. een nette Baker, in arbeidersgezin, man vast werk. Br. onder lett. E22 Bur. van dit blad. Verloren, Zondagmiddag gaande van St. Maartensbrug naar Keinsmerbrug een ver chroomd Damespolshorloge met verchroomd bandje. Te rug te bezorgen bij Wed. A. Dignum, Keinsmerweg I 9, 't Zand. Jongeman zoekt net dege lijk Kosthuis, met zit-slaap- kamer of huiselijk verkeer. Liefst in Schagen of Anna Paulowna. Brieven met op gave van prijs te richten on der no. 22 Bur. van dit blad te Den Helder. Een Koe om de melk ge vraagd tot Mei. Voor een goede verzorging wordt inge staan. P. Doodeman, Waar land. Wie helpt eenv. echtpaar voor 4 weken, aan ruime Kamer in Schagen Br. v. Donderdag Breed, Magnusstraat 130, Schagen. Wie ruilt mooie Dames Blauwe Schoenen, maat 39 voor m. 40. (zoo goed als nieuw). Jb. Bakker, Kerk buurt. Jongeman, 30 j., zoekt goed Kosthuis in Schagen of An na Paulowna. iLefst bij vr. alleen. Br. m. opg. v. cond. lett. MH Bur. van dit blad. Te ruil aangeb. 2 p. Jon- gensschoenen. m, 23 en 25. voor maat 27. J. v. Brussel, Middenweg B 48, Heerhugo- waard. Te huur gevraagd Gestoff. of Gem. Etage of Woning. - Br.'met prijs onder no. 21 Dagblad v. N.-Holland te Den Helder. Gevr. Iemand om 2 H A. tand te scheuren. J. Dekker, Westfr. Dijk, Schagen. Te koop 1 kg. Deensch Wit- koolzaad, 1 pond roode be- waarkool^Org. Lgd. en een pond gele bewaarkool, Org. Lgd. en 31/2 kg. uienzaad, Lgd, stroogele bij C. Zee man, Tel. 288, Wieringer waard. Te koop gevraagd een Ex peditiebedrijf, onverschillig welke plaats, woonhuis moet disponibel zijn. Brieven on der letter E, Slendebroek's Adv. Bur., Heerhugowaard Te koop gevraagd een paar Voetbalschoenen, maat 36. - J. v. Leeuwen, Middenweg G 134, Heerhugowaard. Te koop een Boot, laad vermogen 5 ton, voor f 150. P. Braaf, Nieuwesluis, Wie ringerwaard. Te koop een wagen Boo- ncnkortelng. A. J. Bakker, ,Ho^e Wageningen". Wie ringerwaard. Te koop z. g. a. n. Tuin slang. Prijs f 43. Bij J. de Gier, Molenweg, Wieringer waard. Te koop een Kuikalf. geb. 5 Maart, zaaislaboonen, 1 pr. z. g. a. n. klompsokken, leer m. 39'f5. J. Jongejan, B 33, Lutjewinkel. Te koop 2 Crapauds f <,0. 1 rolbezem f 8. eenig kippen gaas f 5. J. de Groot, Basse- weg B 6, Heerhugowaard. Te koop een Kinderledi- kantje, in goeden staal, met gordijntje f25. Adres: J. v. d. Wal, Groeneweg H 40. Schagen. Te koop 5 pond Uienzaad. 2 pond Deensch koolzaad, bij K. v. Dompselaar, Groen veld, St. Maarten. Heden overleed tot onze groote droefheid, na een smartelijk, doch geduldig lijden, onze lieve zorgzame Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, A. KOSTER—Druif, in den ouderdom van 61 jaar. Alkmaar, J. KOSTER. Anna Paulowna, T. GEERLIGS— Koster. Jb. GEERLIGS. JAN en ALI. Alkmaar, 14 Maart 1943 Geesterweg 10. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 18 Maart a s. op de begraafplaats te Oostwoud ongeveer 2 uur. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje, ADR1AAN JACOB. A. C. LANGEREIS. M. LANGEREIS—Vader. TINI, NELLI en MANI Stoomweg 17, Anna Paulowna. 14 Mrt. 1943 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter, ANNIE. G. MOEIJES. A. M. MOEIJES-Peetoom Schagerbrug, 13 Maart 1943. De Heer en Mevrouw KA PER—VAN KEMPEN geven met blijdschap kennis v-an de voorspoedige geboorte van hun Dochter, JOHANNA DIEUWERTJE Beverwijk, 13 Maart 1943. Lijsterbeslaan 48. cööocioaocx) 8 Den 17en Maart a 8 hopen onze geliefde OudeA, Behuwd- en Grootouders, 0 O. DE LEEUW N. DE LEEUW—Breed, hun 50-jarige Echtver- eeniging in stilte te 1 herdenken. Hun dankbare Kin- i deren. Behuwd- en i Kleinkinderen. oooooooooooto Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank aan al len, die hun medeleven en belangstelling hebben be toond tijdens de ziekte en het overlijden van onze lie ve Vrouw en Moeder, JOHANNA GROOT. Inzonderheid geldt onzen dank Dr. Groenhart, Zr. Lanjouw en Zr. Spoor voor de vele hulp en bijstand ge durende de ziekte aan haar verleend. Tevens danken wij nog de Begrafenisver. voor de laatste eer aan de over ledene bewezen. Uit aller naam, P. BIESBOER. Dirkshorn, Maart 1943. VRIJBANK paardevleesch WOENSDAG 2 uur. Geen nummers. A.s. moeders voorrang. C. SCHENK ANNA PAULOWNA. In plaats van kaarten. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter, P. J. DE VRIES. A. DE VRIES—Stammes. Koolmijnenkaai 24. Brussel, 13 Maart 1943. In plaats van kaarten. Met blijdschap geven wij kennis van ae geboorte van ons Dochtertje, TRIJNTJE NEELTJE N. BAKKER. M. BAKKER—Blaauboer. Breezand, Balgweg 75, 13 Maart 1943. Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstel ling bij de geboorte van ons Zoontje, i GERRIT. C. DE GEUS. D. J. DE GEUS—Zweep. Lutjewinkel, Maart 1943. Te koop z. g. a. n. Baby garnituur: Jasje, mutsje en sokjes, eigen handwerk, prijs f22.50. Neefjes, Stroe 13, Hip polytushoef. Te koop marmereen schoor steenmantel, 140 cm., breed, f 15. H. Groot Cz., Nieuwe Niedorp B 48. Te koop een Guitaar f 30.-. Zuster Paul, Nieuwe Niedorp B 222. Gevraagd net Wandelwa gentje bij H. v. Herwerden, Nieuwe Niedorp B 48. Te koop eiken Dressoir f 50 theekast f 12, Ja Hoving, Ha ven, de Haukes, Wieringen. Te koop 1 Stofzuiger, Elee- tro Fort f40, 1 dekzeil, pl.m. 45 M2t f 3lj, pl.m. 40 gebruik te Electr. lampen, 16 tot 32 volt, 2 pullenloopen f 10, pe troleumlamp f 5, petroleum stellen f 5, pitrieten wieg m bedje f 15, 1 vogelkooi f2. - K. Blokker, Aannemer, Lut- jewinkcl. Aangeb. HccrcnsportrijwieJ Simplex, goede banden, f 90. A. C Roskam, De Vennik, Prov.weg C 54. Te koop een stuitje Hooi f 40. P. Schol, Zuiderbuurt 50 Oude Niedorp. Te koop een Rookfauteuil f20, 1 p. hooge, kindersch. m- 23. f 7.50, Burgem. Lovink- str. 31 F, Breezand. Te koop een 2 pers. eikrnh. Ledikant met 2 bijbeh. stroo matrassen f30. 1 kinderauto ped f 5, 1 paar damesschoe nen, maat 37 f 10. Te bevra gen bij S. Houtkooper. Loet E 188, Schagen. Tc koop 1 pond Deensch en 1 pond Geel Dorschkool, prima soort. J. Tamis Jz., Hondenweg G 79, Heerhugo- j waard. Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling; bij het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. MINA STAPEL, geb. Wiegman. In het bijzonder Dr. Beeker en Dr. Oterdoom voor de goede behandeling tijdens haar ziekte, Zuster Gijzen voor de liefderijke verple ging en Ds. Lugt voor de woorden van troost tot ons gesproken. Ten slotte de Be- grafenisvereeniging „De Laat ste Eer" voor de nette wijze van teraardebestelling. Uit aller naam, S. STAPEL. Wieringen, Maart 1943 Te koop 7 ong best Deensch Koolzaad, bij Jb. Waag, Laantje, Schagen. Te koop 1 crème Kinder wagen f 65. 2 wollen deken tjes f 4 p. st. 1 bruin zijden meisjesjurk f 7.50, 3 heeren onderpantalons f 15, 1 wasch klok f 15, dameshoedje f 1, - Blauw goed voor jongens broekje f 5, alles z. g. a. n. J. Pankras, Nes H 9, Scha gen. Te huur gevraagd goed Burgerwoonhuis. Onverschil lig waar. W. Kamp, Vijver, Nieuwe Niedorp. Te koop 2 mooie RtJtuig- lantaarns. geslepen bolgla- zen f 10. Adres: J. Ham, B 15 Lutjewinkel. Te koop 1 p. Damespumps, maat 38, z. g. a. n. f 5.50, C. Maters, Oudestreek 59. Kol- horn. Te koop nieuwe Wringer met bok f 55. Na 6 uur. H. Nieuwenhuizen, D 33, Ruige- weg, St. Maartensbrug. Te koop z. g. a. n. gr. Waschmachine f75, naaima chine f35. kapstok f 7 50, 2 pers. waschtafel met stellen i 20. rolschuier f 5, cocosloo- per f 3.50, familieschaal f 2 50 emaille koffiepot f2.50, spie gel f 2, Wed. D. Rcmpt, Oost wal 47. Warmenhulzen. Te koop een Kinderwagen f 40. P. Kaplein, Oosterdijk, Dirkshorn. Aangeboden Bev. Poters, le nabouw. Wed. Jb. Silver. Langcreis, Hoogwoud. Een 12 H.A. Koolland te huur bij Jb. Vader, Vcerweg 7, Anna Paulowna. Nog af te geven 3000 kg. BI. Eigenheimers, klasse B - A. Tin, Koedijkervlotbrug, Koedijk. Verloren, gaande vanaf Dirkshorn via Kerkebuurt en Tuitjenhorn naar Eeni- genburg een Omslag, waar in identiteitsbewijs, eenig geld en kleinigheden. Terug bezorgen bij J. Wartenhorst, Dirkshorn. Anna Paulowna heeft nog af te geven 150 kg. originecle Mansholt v. Hoek TARWE. 140 kg. orlgineele Mansholt KLEINE GROE NE ERWTEN. Verder 2e na bouw Kenia GERST, le na bouw Mansholt KLEINE GROENE ERWTEN en KOOPMANS BLAUWE, B, vroeg gerooid. Tel. 250. kunnen gedurende enkele maanden op wat ruimere schaal geleverd worden en wel uitsluitend in doosjes van 100 gram (één rantsoen). Wend U tot uw banketbakker of nw cho colade winkelier, die onze artikelen verkoopt, met den bon, welken U daarvoor beschikbaar kunt stellen, zoodat deze aan ooi de go- wenschte hoeveelheid Siononhonbons (suikervrije bonbons) kan bestellen. Behandel Uw Santé als vroeger de échte thee! Liet U vroeger 'n pakjn thee open en aangebro ken staan? Neen., daag had U Uw theebus voor» zoo behield U het aromal Hoewel Santé-tablet|es door vochtaantrekking niets van hun aroma verhezen, worden ze wèl onooglijk en smelten ze zelfs weg. Daarom: Santé in 'n góed-stuitend blikje of fieschje bewaren diepe zwarte bles met halve witte achterbeenen en extra gangen. V. Ridderslag, kam pioen '37. Stalgel. aanwezig. Indent. kaart meebrengen. A. BONSELAAR Jan Verfailleweg 28, Den Helder. Knippen, Naaien, Patroon- teekenen leert U gemakke lijk door schriftelijke cur sussen. Vraagt gratis proef les: „IMOVA", leidster Miep Olff-v. Boven, Postbus 50, Hilversum. 50 MAKKE WERKPAARDEN gevraagd in Friesland voor de hooiing van Mei tot Au gustus. Voor goede plaat sing en toezicht wordt ge zorgd. Aanbiedingen bij P. S. Hellinga te Rauwerd. „GEEN PASTA" zegt de tandarts, „Maar TANDPOEDER L.G. Want Uw gebit moet langer mee!" Te koop een Strijkijzer v. 220 Volt f 15, en een paar leeren laarzen f 25. bij Fr. Hoppe, Koedijk 105. Te koop Bascule met ge wichten f 30. P. Wokke, Oost- dijk G 54, Heerhugowaard. Bevelander Poters te koop, maat 26-35 en 35-45, eerste nabouw, bij G. Tamis Pz., Veenhuizermiddenweg F 20, Heerhugowaard Noord. Te koop een Boet. 6 x 4 M. f 300, ook genegen te ruilen voor boerendriewieler kar of wagen. K. Hille, Westerklieft, Hippolytushoef, Wieringen. Te koop z. g. a. n. vepl. Japon f 30, 6 witte schorten f 30, pathéfoon f 25, studie- viool met kist f20. Mej. B. Alot, Zuidscharwoude B 86c. Te koop een Electro Motor .Dordt",, 0,4 p.k., f65. - L. Carlebur, Oudesluis. Te koop een goed Woon schip, prijs f 2300. J. M. v. d. Zee, Wieringerweif. Te koop 1 pond prima gek. Deensch Bewaarkoolzaad. E. J. Ursem, Middenweg D 28, Heerhugowaard Noord. Te koop gevraagd 2 of 3 H.A. best Grasjj of Bouwland Verkooper kan huurder blij ven. Br. onder lett. W Bur. van dit blad. Te koop een mooi zwart Pak. zoo goed als nieuw f 95, Tusschen 78 uur 's avonds. A. Kleijbroek, Vissc'nerslaan I, Alkmaar. Te koop een dikke Iepen- boom. prijs f 60. Te bevr. Koeten s Adv. Bur., Aarts woud. Wordt gevraagd een Bak- Uersleerling of Halfwas. - A. Schager, Loet 136, Schagen. Dringend terugbezorging verzocht van een afgehaalde Brandlamp uit de schilders werkplaats van Cats, N(euwe Laagzijde, Schagen. Te koop een partij Wortel wrak. In ruil aangeboden een paar Rubberlaarsjes, mt. 24 tegen een paar dito maat 28-29. G. Paarlberg, Stroet B 244, post Dirkshorn. Het btstt theesurrogaat ooit vervaardigd l KU. 6 Coöperatieve Boerenleenbank SCHAGEN Voor Leden of Spaarders, die in gebreke bleven hun boekje ter controle en bij schrijving van rente aan te biéden, is daartoe nog gele genheid op DONDERDAG 18 MAART van 9 tot 12 uur, aan het Kantoor. HET BESTUUR. ^/«EN De natuur en Hero ken-I i geen surrogaten./ Hero-tomatensap is/ Inog even voedzaam,/ even gezond en e l rijk aan vitaminen f als vroeger. Juist wat wij, in dezen tijd zoo noodig I hebben 1 N V. HERO CONSERVEN Tandtechniek Plantsoen, Schagen, Telefoon no. 573 houdt ALLE DAGEN behalve Zaterdags spreekuur van 9-12 en 2-4 uur TANDHEELKUNDIGE KLINIEK r KANAALKADE 40. ALKMAAR. Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 9 —12 u. 2.30— 5 u 5 7 u 9 —12 u. 9 —12 u. 9 —12 u. Incasso- en Woningbureau A. SLEUTEL Jz. N'EUWE LAAGZIJDE, SCHAGEN. Laat Uw huisbnreo door ons incasseren, ving en goedkoop. Te koop gevraagd en te koop aangeboden: VOEDERBIETEN Dond. café Igesz 10—12 uur, Vrijd. 8—12 uur bij P. A. KLAVER, Voederhandel, St. Maartensbrug. Gevraagd voor direct EEN JONGEN, leeftijd 18 a 17 jaar, voor bakkerij of bezorging. P. Balk, Laagzijde, Schagen. SIJBE C. EELMAN, Texel, •raagt 10 a 20 drachtige stamboekschapen TUINZADEN van de besie kwaliteit en meest gebruikte soorten, hebben wij voorra dig. Donderdags op de markt met pakjes. Grootere hoe veelheid op bestel of afge haald van huis. Speciaal bie den y/ij U aan Roode Be waarkool, Gele Bewaarkool, Deensche Witte, Org. zaden. Uien. Langedijker stroogele, en voorkomende zaden. Aanbevelend, C. ZEEMAN WIERINGERWAARD Tel. 288. Attentie. Garage Krouwel Tel. 493, is bij geen gehoor le bereiken Telefoon 325 (J. Dekker, Regentenstraat) De pedicure-inrichting is van 16 tot en met 20 Maart GESLOTEN. Dien Beers Med. Gedipl. Ped., SCHAGEN. TREF PE JUISTE TOON! doorvoor moét Cfiv 'Piano of Orgei goeof geStemc/ lijn. Id/y zorgen daar primo voor. FLENTROP

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1943 | | pagina 2