VIER PAASCHEIEREN. Baby-pakketten. 0 O SCHAGEN. DB SECRETARIE GESLOTEN. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de secretarie op Vrijdag 23 en Za terdag 24 April a.s. gesloten zal zijn; ilechts zal op Zaterdag tusschen 9 en 10 uur het kantoor geopend zijn voor den Burgerlijken Stand. KEURING TREKHONDEN. Donderdag a.s. zal de keuring plaats Snden van trekhonden; thans zijn al- er nog 2 houders van trekhonden. ROODVONK. Naar wij vernemen, doet zich alhier nog een geval van roodvonk voor, thans in het gezin van K. bij een 6- Jarig meisje. TAXATIE MARKT. Op de taxatiepaardenmarkt waren Woensdag 7 paarden aangevoerd,, de 0'zen varieerden van 250 '50. Dinsdag werden voor de Cen- e 149 koeien er. *5 stieren aange voerd, Hiervan werden er 5 voor de weide bestemd. Uii onze omgeving. LANGEDUK OFFERT VOOR ROTTERDAM. Behalve een flinke partij goederen, meubilair en lijfgoederen, is voor Rotterdam een bedrag van 1209.10 ingezaweld. Nog steeds komen goederen binnen. Zy, die nog iets wilen afstaan, kun nen dit zenden aan den heer S. Beets Koog te Zuidscharwoude. WINKEL. Teraardebestelling Mevr. Keetman-Schoorl. Dinsdagmiddag werd onder zeer groote belangstelling op de algemee- ne begraafplaats alhier. Mevr, H. Keetman-Schoorl ten grave gedragen Vele bloemstukken dekten de baar en Tetuigden. dat mevr. Keetman in vele vereenigingen een vooraan staande plaats innam, en noode zal worden gemist. Mevr. Brugman en mevrouw Span brachten woorden van dank voor al les, wat mevr. Keetman in het be ken heeft gedaan en wat er op haar Initiatief tot stand gekomen irt. De heer Keetman danke de aan wezigen voor de betoonde belang stelling. Sluiting Gemeente-secretarie. In verband met de komende Paaschdagen zal de secretarie dezer gemeente op 23 en 24 April a.s., evenals het kantoor van den Ge meente-ontvanger voor het publiek gesloten zijn. LANGEDÏJK. „Jong Leven" met „Uw wil geschie den". - „Jong Leven" iheeft van het aan aangrijpende zoo rijke stuk „Uw wil geschiede", dat aan de medespelen- d.n zeer zware eischen stelt, een vlotte vertolking gegeven, welke de toeschou wers (de zaal was geheel bezet) van het begin tot het einde heeft geboeid en meermalen diep ontroerd. Gerard Deutekom gaf een prachtige creatie Van boer Tiedema, mevr. A. v. Dort—Nieman was uitstekend In haar rol van Maria, zijn vrouw; mev.\ A. de Groot—Vos, de dochter Pleuntje, en de heer P. Kist (Tjade) hebben mooi spel te zien gegeven. De heer J. Klinkert verdient een compliment voor de ma nier, waarop hij Japik, den halfwijzen zoon, deed leven. De overige rollen waren in heel goede handen bij den heer H. Slikker (Tinus de knecht), den heer P. Gutter (de veldwachter), mej. Hanni Wolfswinkel (Marijke); mej. Rie Kaos en den heer Jan Koeman, de al tijd kibbelende buren, zorgden er voor. dat het niet al te tragisch werd. De heer Jac. Prijs, die de bescheiden rol va nden verzekeringsagent speelde, heeft als regisseur veel eer behaald met zijn werk. Het tooneel en de be lichting, vooral in de onweer- en braid-scène, waren af. Na afloop der uitvoering bracht het publiek den medespelenden een ovatie. G"meente-bureaux met Pasachcn. - De gemeentesecretarie, het kantoor van den gemeente-ontvanger en van den gemeente-architectt zullen op Vrijdag en Zaterdag 24 April gesloten zijn. Zaterdag 24 April zal ter gemeente secretarie van 9 tot 10 uur gelegenheid zijn voor het doen van opgaven voor den burgerlijken stand. De bollenvelden. - In de omgeving van den Langeiijk ziet men thans ook verschillende perceelen bloembollen in bloei staan, waardoor het beeld van den polder aardig wordt opgefleurd. Toch zal de oppervlakte, welke dit jaar met bloembollen ls beplant, lang niet zoo groot zijn als in vorige jaren, doordat verscheidene tuinbouwers hun teeltver gunningen, waarvoor belangrijke be dragen worden betaald, hebben overge dragen aan anderen, meestal kweekers uit de bollenstreek. Burgerlijke Stand. Geboren; Marjanneke, d. van Pieter E. Kos en Hendrika J. Renon. Mary, d. van Jan Slot en Trijntje de Groot. Jacobus Josephus, z. van Ja- cobus C. Mol en Anna Frick. Marga- retha, d. van Elias Smit en Grietje Leijen. Huwelijksafkondiging van: Jan Smit te N. Niedorp en Marie Kroon. Herman J. Visser te Hensbroek en Germa Arends. Ondertrouwd: Bernardus J. Spaaij te Alkmaar en Grietje Maakal. Overleden: Wouter Kuiper, geh. met Grietje Steen, 65 jaar. Stijntje van Eerden, gehuwd met Jan Visser, 66 jaar. WEDSTRIJDEN LANGEDIJKER KOLFVEREENIGING. De jaarlyksche wedstryden van de Langedyker Kolfvereeniging zyn geëin digd. De uitslag luidt als volgt: le klasse: kampioen G. Mettes van Gez. Samehzyn, Zuidscharwoude, met 743 pnt; 2e pr. P. Gelder, Oudkarspel 728 pnt; 3e pr. Th. Ryper Sr., Zuid- seharwoudue, 726 pnt.; ie pr. Noord- scharwoude 700 pnt.; 5e pr. Th. Ryper Jr., Zuidscharwoude 695 pnt. Tweede klasse: kampioen K. 'Ruiter, Op Maat. Zuidscharwoude 699 pnt.; 2e pr. C. Hopman, 663 pnt; 3e pr. C. Plak- man, Oudkarspel, 628 pnt.; 4e pr. C. Langedyk Cz., Noordscharwoude, 628 pnt; 5e pr. J. Leeuwrik, Zuidscharwou de, 626 pnt. Derde klasse: kampioen Joh. Schuit, Gez. Samenzyn, Zuidscharwoude, 565 pnt.: 2e pr. H. Bekker. Noordscharwou de 552 pnt.'; 3e pr. S. Bruin, Zuidschar woude, 552 pijt.; 4e pr. F. Blaauw, N.- scharwoude, 533 pnt. De uitslag van de korpswedstryd was, dat de eerste klas korpsprys werd ge- Iwonnen door Gez. Samenzyn te Zuid scharwoude met 2164 pnt.; de 2e klas korpsprys door Op Maat II, Zuidschar woude met 1921 pnt.; en de derde klas korpsprys door Ons Genoegen van N.- scharwoude, met. 1544 pnt. ZUIDSCHARWOUDE. Het beroepingswerk gaat voort. Het beroepingswerk van de Ned. Herv. gemeenten Koedijk en Zuid scharwoude gaat voort. Zondag a.s. zal de candidaat Blom van Westzaan te Zuidscharwoude op beroep-" pree- ken. BURGERBRUG. Benoeming. Tot onderwijzeres aan de R K.-School alhier is benoemd mej. C. A. Goudsblom te Warmenhuizen. SCHAGERBRUG. Eervol ontslag. Aan mej. Klein Poelhuis, tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. school alhier, is met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend in verband met hare benoeming tot onder wijzeres aan een der O.L. scholen te Heerhugowaard. Schapenschurft. Onder de schapen van den veehouder P. Vries alhier is schurft geconstateerd. WIERINGEN.. Politie-voorlichling. De brigade-commandant der ma rechaussee tc Wieringer opper wachtmeester Nipperus, heeft alle scholen te Wi ringen bezocht en in elke school voor de drie hoogste klassen gesoroken over lo. de veldpoHtie. Hierin werd be handeld het plegen van strafbare feiten te velde, zooals het loopen over verboden grond, het wegnemen van vruchten enz. 2o. Baldadigheid. Dit neemt onder de jeugd hand over hand toe. Zij gooien steenen tegen gemeentebor den, scheuren biljetten van de bor den. die dooT de overheid ziin neer gezet, gooien steenen naar de potjes der telefoonpalen. Ook we°s de op- ner er on. dat het kerkhof te Hlopo- lytushoef geen speelterrein voor de ieugd is. 3o Het verkeer op de wegen. Het beklimmen op rijdende voertuigen, het zich laten voorttrekken door de ze voertuigen is niet oegestaan en gevaarlijk. Niet voetballen op den openbaren weg. geen paard gelei den als men ner fiets gaat Zorg. dat de verlichting in orde is. zorg voor voldoende afscherming erz. 4o. De vogelwet. Haal geen eieren uit de nesten en haal geen ion ge vo geltjes weg van hun ouderlijk nest. want ie kunt ze toch riiet opfokken. 5o De dieren In het algemeen. Be scherm de dieren en snaar de vo gels. Straationgens kwellen de die ren meestal wreedaardig of ver dringen ze. Wanneer ie zoo Iets ziet. ze» het dan tegen de politie. Het ziin voor de oudere jongens en meisies leerzame uren geweest, welke zij niet licht zullen vereeten En. naar wii honen zullen zn het gesprokene goed ter harte nemen. KOLHORN. Schaakwedstrijd. - Zaterdagavond werd in het café van den heer Groet, de schaakwedstrijd KolhornMidden- meer gespeeld, voor de onderlinge competitie Aartswoud-Middenmeer- Kolhorn.' De gasten wisten een 6—4 overwinning te behalen en legden zoo doende voor de tweede maal beslag op den wisselbeker. AANRIJDING OP DEN KANAALDIJK. Op een donkeren winteravond had de chauffeur M. K. uit Noord-Schar- woude op den Kanaaldijk bij Alle rnaar met zijn vrachtauto den fietser A. de B. aangereden, die gevallen was en een ernstige dijbeenbreuk had opgeloopen. K. was het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld ten laste gelégd, maar de omstandighe den waaronder 't ongeluk gebeurde: donkerte en slecht uitzicht, waren zoodanig in het voordeel van ver dachte, dat de eisch slechts f 150,— of 30 dagen hechtenis luidde. Uitspraak op 27 April. In de keukenkast op een bordje lagen 4 eieren, 3 witte en 1 bruine. Zij lagen er wel gezéllig want ze konden door de glazen ruit jes van de kastdeur alles zien, wat er in de keuken gebeurde. Dat lange stilliggen begon hun echter toch te vervelen. Vooral het bruine ei kon af en toe geducht mop peren en op dien Zaterdagmorgen voor Paschen was het weer eens aardig bezig: „Wat is het toch saai hier op die plank! Waarom mogen wij ook niet naar binnen zooals de kaas en de kadetjes? Jullie zullen zien: ze vergeten ons en we bliiven hier kalmpjes in de kast liggen, tot we oud* en duf zijn!" „Jij hebt altijd iets bijzonders", zei het grootste der witte eieren, morgen is het Paaschfeest en let maar eens op, dan komen wii aan de beurt. Ik heb er een voorgevoel van." Het bruine ei zuchtte en probeerde tnc' om te draaien, om eens een an der hoekje van de keuken te zien, maar dat ging niet. want het was erg nauw op het schoteltje. De eieren dommelden nu 'n beetje Kindervertelling door ELLY TEN HAVE. rustig tegen elkaar geleund, toen ze opgeschrikt werden door Frans en Nettie, die de keuken instoven. „Moeder", riep Frans.„Moeder, waar bent U? Mogen Nettie en ik een wandeling gaan maken? Toe gaat U ook mee?" „Kind ik heb geen tijd vandaag, maar als jullie thuiskomen, heb ik een verrassing voor jullie." „Wat dan? Hè, vertelt U het nu vast?" „Ik weet het al Oma komt", raadde Nettie. „Ja, morgen komt Oma, maar de verrassing is voor vanavond". „Is het iets lekkers?" trachtte Frans te weten te komen. „En of', antwoordde Moeder. „Ik zal 't jullie maar vertellen, dan kun nen jullie je er onderweg vast op verheugenl Als jullie thuiskomen JONGENS DEDEN EEN INBRAAK, MAAR WERDEN GESNAPT. In November van het vorig jaar vatten vier Alkmaarsche jongens, van wie de oudste achttien was, het plan op om een inbraakje te doen in het pakhuis van de Fa. Daalder. Twee van hen, J. P. en H. J. J. A„ bleven op den uitkijk staan, terwijl de an deren, J. J. H. en L. J., een ruit ver nielden en zich in het pakhuis be gaven. Zij bleven daar een uurtje en ver zamelden in eenige zakken allerlei artikelen, als bonbons, maizena, cus tard meel en peulvruchten. Doch er kwam onraad en ze moes ten den buit laten liggen, terwijl zij naderhand door de politie achterhaald werden. Het bleek dat de heeren geen beste reputatie hadden, want H, en J. wa ren nog al eens wegens diefstal met de Justitie in aanraking gekomen. De officier eisch te nu tegen ieder der verdachten anderhalf jaar, door te brengen in een jeugdgevangenis. Uitspraak 27 April. Problemen van den dag. EEN lezeres vraagt ons hoe de verstrekking van babypakketten toch eigenlijk geregeld is. Zij heeft reeds lang geleden haar vergunning ingele verd, doch sindsdien (bijna twee maan den) niets meer vernomen. Inmiddels nadert de dag, waarop de baaby geboren moet worden, zoodat er weinig tijd zal overblijven om na ontvangst van het pakket nog iets te maken. ANTWOORD: Wanneer een a.s. moe der van den plaatselijken distributie- dienst een Bijzondere Vergunning heeft ontvangen, dient zij deze bij een win kelier in te leveren. Daar deze geen pakketten in voorraad heeft, zendt hij de vergunning door aan één der cen trale Magazijnen van het Rijksbureau Distex, welke voor de verdeeling der pakketten zorg dragen. Wanneer een zending pakketten aan den winkelier wordt afgezonden, ont vangt hij tevens bericht, op welke ver gunningen de zending betrekking heeft, zoodat hij weet aan welke belang hebbende moet worden afgeleverd. Te gelijkertijd ontvangt de a.s. moeder be richt van het Magazijn, dat het pakket bij den winkelier kan worden afgehaald. De mogelijkheid bestaat dat, in ver band met vertraging in de aflevering door de ingeschakelde" textielfabrieken, eenige achterstand in de verzending is gekomen. Belanghebbende kan zich zoo noodig wenden tot de Afdeeling Centrale Maga zijnen van het Rijksbureau Distex, Bo- venbeekstraat 20 te Arnhem met het verzoek de betreffende afzending te wil len bespoedigen. PREDIKBEURTEN. Vrijdag 23 April. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, 10 uur, ds. Kapteijn. Bevesti ging van lldm. Collecte. 7 uur, ds. Kap- teyn, Avondmaal. Noordscharwpude, 8 uur, ds. Nell. Barsingerhorn, (Donderdagav. 8 uur), Wijdingsdienst. Ds. Oosterbaan, Bram Keereweer, ds. van Biemen. Barsingerhorn, 8 uur, ds. van Biemen, Avondmaal. Schagerbrug, 7.30 uur, ds. Witkop, Avondmaal. Heerhugowaard, 7.30 uur, ds. de Mooy, Avondmaal. Broek op Langendijk, 8 uur, ds. Koole, Avondmaal. Anna-Paulowna, 7 uur, ds. Vorstman, Avondmaal. Middenmeer, 7 uur, ds. Meijer Drees, Avondmaal. Spanbroek, 10.30 uur, ds. Kreb, Avond maal. Zuidscharwoude, 6.45 uur, ds. Roobol. Doopsgezinde Gemeente. Nieuwe-Niedorp (Donderdagav. 815 uur, da. Rothfusz, Avondmaal. Barsingerhorn, 7.30 uur, ds. Ooster baan (Avondmaal). Broek op Langendijk, 3 uur, da. T. Rothfusz. Geref. Kerk. Schagen, 8 uur, ds. J. v. d. Mije. Kolhorn, 8 uur, ds. D. Visch. Heerhugowaard, 8 uur, ds. B. Richters. Broek op Langendijk, 7.30 uur, ds. Donner. Noordscharwoude, 7.30 uur, ds. v. d. Zee, van Amsterdam. Chr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk, 7.30 uur, lezing. Evangelisatie. Schagen, 8 uur, de heer Lodder, van Alkmaar. Bergen, (E.V. „Maranatha") 6 uur, ds. Bremer, van Amsterdam, H. Avondmaal, Hippolytushoef, 10 uur, de heer O. Deen. Den Helder, 7.30 uur, de heer O. Deen. Vrije Evang. Geref. Gemeente. Alkmaar (Doelenstraat 3) 8 uur, ds. Ruijs. Warmenhuizen (Fuik 1), 5.30 uur, ds. Ruijs. «Hoofdred.: A. R. Jonker: plv. hoofd- red.: H. P. v. d. Aardweg; Buitenl.: Tj N. Adema; Binnenl. en Provincie: D. A. Klomp; Sport en Rechtsz.: J. Werkman, allen te Alkmaar; Streeknieuws. A Eriks; Advertenties: C. Boogaard, Alk maar. RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 23 APRIL JIILV. I 414.4 ni. 6.45 Dansen (gr.) .10 Oeht.gymn. 7.20 Instrumentale soll (gr.) 7.55 l'rogr.-ovcrz. 8.15 Instrumen tale soll (gr.) 8.30 Viool en piano (gr.) 850 Mozart-Grieg concert (gr.) (9.30- 9.37 Spiegel v. d. dag - opn.) 10100 Lus tige wijzen gr.) 10.30 Land in bloei. 11.00 vVilly Kok en gram.muz. 12.00 Alma nak. 12.05 Orkestconce^t (gr.) 13.00 Ital. opera-fragm. (gr.) 13.45 Piano voordracht (gr.) 14.00 Het groote Om- roepork, on sol. (Als intermezzo: Klankbeeld over Willem de Mérode). 16.00 Trouw, voordr. met muz. omlijs ting. 17.00 Laat bloemen Uw tolk zyn (opn.) 18.00 Blokfluit, dwarsfluit en clavecimbel. 18.40 Duitsche taalcursus. 19.00 De reine Dwaas, klankbeeld over Parsifal. 19.30 Opera „Parsifal", 21.00 Planocomposities van Fr. Llszt (gr.) Hilv. II 301.5 m. 6.45-8.15 Zie Hilv. I. 8.15 Brandende kwesties (opn.) 8.30 Voor de binnenschippers. 8.45 Orkest concert (gr.) 9.30 Kwartetconcert (gr.) 10.00 Godsdienstige uitz. 10.30 Piano- voordr, 11.00 Passiemuz. naar het evan gelie van Mattheus. J. S. Bach. 12.3( Orgelconcert (gr.) 13.00 Omroepork. en sol. 14.00 Passiemuz. naar het Evangelie van Mattheus, J. S. Bach. 16.00 Gods dienstige uitz. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Sal.ork. en pianoduo. 18.00 Spie gel v.d. dag en BNO: De Jordaner ver telt over sociale nooden. 18.15 Sal.ork. en pianoduo. 18.45 Sportrevue van de week. 19.00 Musette ork. 19.55 Wenken voor volkstulnders. 20.00 BNO: Engel- sche uitz. „Holland'a polltical aspects". ZATERDAG 24 APRIL HILV. I 414.4 m. 6.45 Koor van den Ned. Arboldsdienst (opn.) 7.10 Ocht, gymn. 7.20 Gram.muz. 7.55 Progr.- overz. 8.15 Instrumentale sol. (gr.) 8.50 Gevarieerd morgenconcert (gr.) (9.30- 9.37 Spiegel v.d. dag - opn.) 10.00 Wllly Eberlé (opn.) 10.30 De klokken keeren terug, voordr. 10.50 Ger. Lebon. 11.3" Cello en piano. 12.00 Almanak. 12.05 KI. v. Beeck. 13.00 Ot'.o Hendriks. 13.45 De wekel. wandeling. 14.00 Piano-vierhan dig. 14.30 Europ. tijdschriftenschouw. 15.00 Bonte middag. 17.00 Disco-Variété. 18.00 Orgelconcert. 18.40 Voor de kleu ters. 18.45 Parsifal, opera. 20.15 Viool, piano en zang en piano. Hilv. n 301.5 m. 6.45-8.15 Zie Hilv. I. 8.15 Sportnieuws. 8.25 Rococo octet (opn.) 9.00 Licht morgenconcert (gr.) (9.15-9.30 Voor de vrouw). 10.00 Godsd. uitz. 10.30 Zang en piano. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Matrozenkoor (gr.) 11.3C Pianovoordr. en klarinet on piano. 12.30 Konijnenliefhebbers atteDtie! 13.00 Pas sie on Paschen weerspiegeld in het Ned. volkslied. 13.20 Piano, viool en strijk kwartet (gr.) 14.00 Godsd. uitz. 14.30 Hoe laat ls het? (opn.) 15.00 Concert- gebouworlc. (opn.) 16.05 Liederen van Johannes Brahms (gr.) 16.15 Zonne- goudje, zangspel. 17.00 BNO: Uitz. voor Ned. zeelieden. 17.30 Gemengd koor „Pro Musica" en gram.muz. 18.00 De WA in de NSKK. 18.15 Melodisten en sol. .18.40 Landmans Lust. 19-00 De Me lodisten en sol. 19.15 Ork. Malando. 19.45 Spiegel v. d. dag. 20.00 BNO: Po litiek weekoverz. 20.15 Van de eene me lodie in de andere (gr.) 20.45 Voor den Arbeider. 21.00 Van de eene melodie in de andere (gr.) FEUILLETON E MAN UIT DE WILDERNIS DOOR B. REEN Steen sprong opgewonden over eind, nog vóór Middelkoop was uit gesproken. „Lieve help. Middelkoop, ik heb je onderschat!" riep hij uit. „Jij bent dè man voor een onderneming als deze. We zullen doen wat jij gezegd hebt. We laten Van Dongen de za ken hier opknappen en onze vijan den ontmaskeren, terwijl wij het eerste het beste vliegtuig naar Indië pakken. Ondertusschen iaten we het bekend worden, dat we onzen tocht hebben uitgesteld totdat een en an der is opgehelderd. Ik denk bijvoor beeld in een verplegingsinrichting te gaan!" Hij maakte een breed gebaar op de van hem bekende wijze. „Dat zou een goed idee zijn. is het niet?" hield hij aan. „We laten bekend worden, dat de heer Herman Steen een schok heeft gehad en dat hij in een verplegingsinrichting moést- worden opgenomen. Dat zal den vijand op een dwaalspoor bren gen en onderwijl gaan wij er onge merkt vandoor. Kom. laten we er maar meteen werk van maken!" Van Dongen stond evenwel op een rustige bespreking van dit plan en overwoog in stilte mogelijke moei lijkheden aan dit plan verbonden, waaraan Steen in ziin opgewonden heid niet dacht. Toen kwam er een boodschap, dat de millionnair aan de telefoon werd verlangd. „Waarschijnlijk Lucy", meende öteen, terwijl hij de kamer verliet. „Ik heb me al afgevraagd waar ze gebleven is. Ik had haar gezegd dat ze hierheen moest komen, want zou deelnemen aan onze besprekin gen. Ze gaat natuurlijk met ons mee." Dokter De Jager schrok wel een weinig, maar per slot van rekening was Steen een goede vriend van hem. Hij besefte, dat Steen wat overspannen moest zijn en dat hij het best deed met hem terwille te zijn. Hij voelde, dat het niet waar schijnlijk was, dat hem iets zou over komen. Dus leende hij liem hoed en ias alsook een donkere bril, terwijl hij eveneens een van zijn auto's den millionnair ter beschikking stelde. De aankondiging inzake de verplegings- inrchtng besloot hij evenwel vast te houden totdat hij eerst overleg had gepleegd met Van Dongen en de noodzakelijkheid ervan was komen vast te staan. Intusschen trok Her man Steen zich terug in een hoek om iedere bijzonderheid op te schrij ven, die hij zich korf herinneren van Middelkoop's notities over den Ha kika-schat. De avond was buitengewoon don ker, toen hij het huis van den spe cialist verliet en zich heimelijk naar de auto begaf om dan met volle vaart weg te rijden. Hij zuchtte van verlichting, toen hij omkeek en ont dekte dat. de straat zoo goed als ver laten was, maar angstig keek hij naar iedere auto, die hem mogelijk volgde op zijn tocht dwars door Rot terdam. Hij had er geen ondervin ding van, achtervolgens van zich af te schudden, maar hij beschikte over voldoende gezond verstand om niet recht toe recht aan op zijn doel af te gaan. Toen hij eindelijk bij het station Delftsche Poort arriveerde, was hij ervan overtuigd, dat nie mand nem op de hielden zat. Wordt vervolgd. straks, krijg je pannekoeken." „Hoera, schreeuwde Frans, alle maal ter eere van het Paaschfeest." Zingend huppelden de kinderen de deur uit. „Hoorde je dat?", fluisterde het bruine ei en stootte zijn buurman zachtjes aan. „Pannenkoeken! Nu is 't toch zeker onze beurt!" „Hoe kom je erbij, daar hebben ze ons toch zeker niet voor noodig." „Alweer niet", bromde hC. bruin tje. Uit louter ergernis kon hij den slaap niet meer vatten. Na een poosje kwam Moeder in de keuken en begon beslag te ma ken. Weldra siste de boter m de pan en een heerlijke geur verspreidde zich door de keuken. Spits, de hond zat naast het fornuis te likkebaar den en keek met een schuin oog naar de stapel pannekoeken, die zich op een schaal ophoopte. Toen ze klaar was zette Moeder de schaal in de oven, het deurtje ging dicht en Spits trok meesmuilend af naar den tuin om op de musschen te jagen. Even later kwam Moeder weer de keuken binnen. Zij ging naar de keukenkast en nam Tiet schoteltje met de eieren van de plank. Deze waren nu opeens klaar wakker en rinkelden tegen elkaar vap opwin ding. Wat zou er nu met hun ge beuren? Op het aanrecht stonden komme tjes met gekleurde vloeistof. Voor zichtig nam Moeder een ei op doopte het penseel in het kommetje en kleurde de eieren mooi blauw, rood en groen. Het bruine ei werd prachtig oranje en het was zoo trotsch, dat zijn schaal bijna sprong van verwaandheid. Het rolde een eindje opzij van de anderen en was bijna van het aanrecht op den grond getuimeld. Verschrikt greep Moeder het beet en legde de vier kleurige eieren i weer op het bordje en zette dit ver volgens in de keukenkast. „Nu, wat heb ik je gezegd? vroeg het grootste ei, „we nebben een mooi Paaschkleed aangekregen en je zult zien wat er nog meer met ons ge beurt". Maar dien avond gebeurde er niets meer met hun en nadat de avondboterham gegeten was en Net tie en Frans zich door den stapel pannekoeken heengewerkt hadden, werd de keuken voor den nacht ver duisterd en de eieren sliepen rustig Op Paaschmorgen kwam Moeder al vroeg in de keuken en nadat ze het theewater opgezet had, haalde zij de eieren uit de kast en nam ze mee naar de huiskamer. Hier begon zij ze te verstoppen: één boven op de kast, één achter het gordijn, één in een vaasje op den schoorsteen en het oranje ei kwam onder de divan. „Waar zijn jullie toch?" riep een benauwd, ik kan hier niets zien, het is pikdonker". Maar wat de anderen antwoorden kon hij niet verstaan, want Frans en Netetie kwamen bin nen en begonnen ijverig te zoeken. Frans vond eerst een zakje met lekkers en Nettie een appel en toen zag Frans boven op de kast het roode ei. Het groene kwam te voor schijn van achter het gordijn. „Is er nog meer, Moeder?" vroeg Nettie. „Zoek maar goed Met een juichkreet dook Frans onder de divan en hield het prachtig gekleurde ei omhoog. Even later was net vierde ook gevonden en prijkten ze alle op den paaschdisch, waar 'n bos narcissen heerlijk geurde. „Willen jullie je eieren niet op eten?" vroeg Moeder. „H. nee, bewaren", riepen de kinderen en zoo bleef net viertal-in de zonnige huiskamer. Op de koffietafel stonden ze pre cies in het midden tusschen de ra dijsjes en de tuinkers, en toen Oma kwam zag zij ze dadelijk. Het werd een gezellige maaltijd en Oma had heel wat te vertellen van het dorp waar ze woonde en van een arm boerenjongetje, het zoontje van een daglooner, dat al maanden ziek was en maar' steeds in bed moest liggen. „Wacht", zei Moeder cgpeens ik heb nog een paar lekkere pannekoe ken van gisteravond, „ik zal er wat stroop opdoen, neemt U ze dan voor zieke Jantje mee". Moeder stond op orn het pakje klaar te maken. Nettie keek Frans aan beiden hadden de zelfde gedachte. „Als we begon Frans. „Die eieren aan Oma meegaven", vulde Nettie aan. Toen Moeder terugkwam vroeg Nettie „Mogen we de eieren mee geven voor het zieke jongetje?" „Ja, dat is lief van jullie, geef me maar wat vloepapier, dan zal ik ze netjes inpakken." „Wel nu nog mooier", klaagde het oranje ei, juist nu het zoo gezellig is, moeten we we£. Ik laat me niet zoo maar inpakken, nee hoor vast niet." De anderen waren al in een vipeitje gewikkeld, en lagen in Oma's karabies. Toen Moeder het oranje ei wilde inpakken, rukte het zich los en liet zich» pardoes op den grond vallen. Maar omdat het hard gekookt was, brak het niet; wel ':wam er een deuk in de schaal, aipii _t-r .ikre, niet heelemaal stuk.' De karabies ging dicht en de eieren konden niet meer zien, hoe Oma een eigengebakken koek te voor schijn haalde. Er stond „Prettig Paaschfeest" op en die koek was nu voor Frans en Nettie, omdat ze zoo gul hun Paasch- eieren afgestaan hadden. Reken maar dat ze erin smulden. Hoe het de vier eieren bij Jantje verging, vertel ik eens een volgende maal. Elly ten Have. Jammer, zei Moeder, toen ze het oppaktfe,. maar het is gelukkig nog Fl. 1250.= AAN PRIJZEN. lo dit blad vindt U II genommerdn advertenties vao bekende MERKARTI KELEN. De oameo der (abrikonten zlja plet genoemd- doch U kent ze toeh Doet daarom mee aan doe prIJsTraagf Schrijft van elke advertentie de fnbri- fcantuaam op. en daarbij in hoogstens 30 woorden, hoe U zijn artikelen vindt Stoort Uw oplossing binnen 14 dagen *ao: Sroit's Adviesbureau, Heerea- giacbt 442, Amsterdam C. De besta Inzendingen worden naar oordeel der Jury. wvarop geen beroep is, bekroond. De nttsla-v ral zo spoedig mogelijk ta een advertentie wordeo bekendge maakt KOFFIE (OF KOFFIESURRO- 6AATMET BEREID, SPAART 6ELD EN GEEFT MÉÉR KWALITEIT. \5Hf DelfTsche Slaolie DelFrile Delfia Mayonnaise S/a-saus Annemie zegi kori en krachiig. kwali kil sinds 1884!

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1943 | | pagina 2