r 'JAKt Maarten Mooij, de Callantsooger, vandaag 80 jaar. „Een gestorven droom herleeft". Tb/litcL w Wat bepaalt de smaak Alleen zuivere bestanddee- len geven levensmiddelen een zuiveren smaak. U kunt moeilijk een scheikundig onderzoek verrichten en dat is niet noodig ook, zoo- langdenaam W.A. Scholten als garantie voor zuiverheid op de verpakking staat van Butaroma, Albumona. s ago, Transparanta, verpakt aard appelmeel, etc. W.A. SCHOLTEN's Aardappelmeelfabrieken GEEN NAHEFFING in onderdeel I (persoonlijke ongevallen) en onderdeel II (norm. risico's tot f. 100.000.-) Zooals het zich thans Iaat aanzien zal ook in onderdeel III (overige risico's) over het 2e halfjaar 1943 geen na- heffing behoeven plaats te vinden. De rekening van dit onderdeel kan echter eerst na 1 Maart worden vastgesteld. Onderlinge Nederlandscbe Molestverzekering Mij. SNEEK Kantoor A'dim: Kelzersgr. 399, Tal. 30315 Een eUtWi trammetje... Tochl mi r.gan, 2 dingen om U in ••n minimum ven lijd oon itovig. kou la baiorgon! Bij do aartU v«r. ichljnselen direct Aipi jsASPIRIN Ut Au/s Spoedig vatbaar voor kwalen an kwaaltjes? Verhoog de waarde Uwer voe ding door toevoeging van nood zakelijke voedlngszouten. U vindt ze in dit doosje: Kalk en 6 andere voedlngszouten. Een banneling van de zee Door A. C. VAN KAMPEN. Er hangt een oneindige melancholie over den noordkop van Noord Holland als onze auto, soms schuivelend en glissend, zijn weg baant door kleffe modder en over schurend zand. Wat schimmen van paarden, uitgeteerde skeletten, wervelen voorbij en een en kele maal koersen wat vuil-grijze meeuwen hoog door het grijze waas, dat den hemel versluiert. We zoeken Maarten Mooy, den roem- ruchten oud-schipper van de Callants ooger reddingboot en we vinden hem in het Nooddorp, enkele kilometers van het strand uit den grond gestampt. Maarten: die vandaag 80 wordt, en wiens naam klank heeft aan de Noord zeekust van Terschelling tot IJmui- den en daaromtrent. Maarten: een der jongens van de garde van Dorus Rij- CAJuantSOOG kers en Janus Kuiper en die kans zag in zijn leven 70 zeelui, die hun ziei al aan God aanbevolen hadden, uit de dichtslaande kaken van den dood te trekken. Het is knus en warm in het minia tuur-vertrekje van dat uit den grond gestampte dprp. En Maarten zit aan 't raam, achter de tafel en er vóór zit z'n bejaarde levensgezellin, Dieuwer- tje Vader. Twee honden maken gek heid met elkaar, een oude klok likt doordringend-luid den tijd weg. pla ten van schepen, en pi-enlen van red dingen sieren de wanden. Wat kleurige pullen op en langs schoorsteen en wanden. En om het huisje een zoe vende wind. Die wind stoeit om het kamertje. En hij brengt de zoute geuren van de zee mee, die. breed en blauw, twee kilo meter verderop ligt. Die op dit zelfde oogenblik aandondert tegen de bar rière. Die schuimend uitloopt op het strand, om dan weer terug te keeren tot de drie rijen banken. Dezelfde ban ken. waartusschen Maarten Mooy en z'n Callantsooger jongens zoo vaak en zoo dapper het veege lijf waagden, als de wilde Westerstormen bruut en ver raderlijk den aanval op hel land onder namen. Maarten vertelt: van zijn vaderen en voor-vadoren. die allemaal zeelui wa ren en van Callantsoog kwamen. Die voorvaderen waren visschers en wal- vischjagers. Het is een roemrijk ge slacht bestaande uit kerels, die twee drie jaar achtereen de Groenlander walvisch achterna zaten en eerst naar huis koersten, als de schuit barstend vol geladen was met 't kostelijk sper maceti. Zulke vaders hebben doorgaans flin ke zonen en daarom mag men zich er niet over verwonderen, dat deze Maar ten een machtig zee-vechter is gewor den en een prima mensch. Acht jaar was hij roeier in de red dingboot, 30 jaar schipper, en na z'n pensionneering. van '29 af. commissie lid der N. en Z HQ'.landsche Redding- maatschappij. Zijn dageiijksche werk was de groote haringvisscherij en er was géén dag, of hij zat buitengaats. In een oud don je worden twee me dailles bewaard' een van den Belgi schen koning, hem uitgereikt na een zware redding van een Belgisch schip, en de Orde van Oranje Nassau. Vele avonden zou iemand als Maar ten Mooy een mensch kunnen boeien met zijn verha en: 5 man afge haald in vliegend weer van een Belg., driemaal drie man gehaald van Hel- dersche bottersde strijd om de menschen van een Wieringer vis- scherboot, die op een wrak aan het Callantsooger strand geloopen was, 16 man van het stoomschip „Adolf" ge haald,... 11 van de „Louis Marie" 19 van de Noor „Konstanze"8 man van de „Oldenburg", een Duitscher, enzoovoorts, enzoovoorts. De teekenaar, die teekent én mee luistert, maakt de opmerking of hij dat nu allemaal alléén gedaan heeft, dat redden van die 70 zeelui. Maar- veert op en zegt: „Nee, om de weerga niet, alléén maak je toch zeker niks klaar meneerm'n mannen, de jon gens. deden nét zooveel als ik. We heb ben 't sèmen gedaan!' Daar was 'een jarenlange, verbeten strijd tusschen dc eerste en de tweede en de derde bank voor Callantsoog. maar Maarten Mooy bleef overwinnaar op de grommende belagers van het strand. Melancholiek zucht de wind langs het huisje, de nood-woning, en zonder er bij na te denken vragen we: ..Mis je de zee nu niet, in deze jaren, Mooy?" Het oude lijf verstrakt zich: er komt vuur in de oogen en hij wringt het er uit, al het leed van een oud zeeman, die de zee bijna 80 levens jaren aanschouwd heeft: „Neen. de zee zie ik niet meer, daar kan ik naar janken en huilen, meneer. Het is ver schrikkelijk. dat ik dié moet missen!" En de ontroering wordt den ouden flinken, sterken, roemruchten Maar ten Mooy ineens den baas en hij wrijft verstolen en wat beschaamd iets weg, dat tusschen snor en oogen weg glijdt.... En dan vertelt hij. hoe hij iedere week driemaal den weg inslaat naar Callantsoog, zijn dorp. waar hij z'n le ven lang gewoond heeft in een écht Callantsooger huisje, met een rieten dak en tn den schaduw van de kerk. Als hij er is, weet hij vlak bij de zee te zijn. Hij ruikt haar en hij hoort haar: hij hoort die vreemde, nooit- geheel begrepen melodie van het brui- schend zee-orgel, dat vertelt van de wilde, witte meeuwen de vrienden van Maarten Mooy daar tusschen de drie banken, van schepen die voorbij varen en van de horizon, waarachter andere werelden verborgen liggen. Iemand als Maarten Mooy kun je al lés ontnemen: z'n restantje geld. z'n meubeltjes, z'n prenten en z'n klok. Desnoods die twee jolige honden-kin deren, en het halve pakje shag. Maar ontneem hem niet de zee. want hij gaat er aan kapot. Zoodat we ook voor Maarten Mooy. dien krsnigen oud- schipper van de Callantsooger red- dingvlet. hopen dat dezen tijd nu ein delijk eens verleden tijd gaat worden En als 't kan wat spoedig. Mooy is lid van ..Moed. Volharding Zelfopoffering", de bekende redders- vereeniging in Den Helder Het be stuur in bij hem geweest en Janus Kuiper, koning der zeeridders, heeft hem een brief geschreven Janus heeft het ons zelf verteld. Vandaag zal menig zeemanshart kloppen voor dien sympathieken tach tigjarige. dien banneling van de zee. die alle nachten stillekens ligt te luis teren naar den roep van de rollende branding, twee kilometer verderop Voorzienigheid. geef een oud man de zee terug, die hij in een kleine vlet in een strijd van vele laren overwon nen heeft Rotsvast houdt de VIVO- winkelier zich ook nu aan het principe: de klant is nummer één! Het door den bekenden architect en moienbouwer Leeghwater ontworpen en gebouwde raadhui» te De Rijp benoort tot een der fraaist* van on» land CNF/Kulper/Pa* m iWaar eenmaal kleurig leven was. HET SLOT VAN SCHAGEN' Twee torens zijn over uit geöak- ..en steen gedekt door achtkante 'eien daken. Onder de gootlijsten ron-J- boogfriezen Dat is het einde - en dat is het al thans nog van een slot, dat een ge schiedenis achter zich heeft, zóó afwis selend gruwzaam en schoon, als slechts weinigen kunnen bevroeden. Als twee kegels, overgebleven uit een reuzenspel, staan daar in een mod derig parkje de twee hoektorens, half in een begroeide sloot, overblijfsel van een eens diepe, breede slotgracht die den vijanden van de Heeren van Scha gen moest verhinderen binnen de mu ren der veste te geraken. Een winterzonnetje schijnt vroolijk op de groene schors van de boomen. de kale takken steken scherp af tegen den hel leren hemel en uit de innige verwantschap van deze twee kasteel- fragment'en, die meer dan honderd jaren gescheiden zijn. doch die vijf maal zooveel jaren al tezamen de wacht houden, wordt een wonderlijke stemming geboren. Uit den oostelijken toren klinkt kin dergezang hier is een kleuterklasje als een troepje jonge musschen neer gestreken Waar eens schoone jonk vrouwen kostbare stoffen met goud draad bestikten en fiere ridders hun zegel hechtten aan perkamenten schrift stukken. daar oefenen thans de Seha- ger kleintjes al fröbelend hun zintui gen. Als 'het trillende bewegen in de cellen van een eeuwenouden eik roert zich hier jong leven binnen een om hulsel van een halfduizend jaren. Tusschen de beide torens bevond zich na den bouw in het jaar 1440 een mas sief vierhoekig poortgebouw, gedekt door een spits toeloopend leien dak. Aan weerszijden verbonden stevige muren dit bouwsel met de beide torens. Daarachter bevond zich het slotplein met de woongebouwen, waartoe ook de oostelijke toren getrokken was. De ge vangenis en do martelkelder bevonden zich in den westelijken toren. Daar voltrokken zich de gruwelijkste fol teringen en oude kronijken vermelden, hoe in vroeger eeuwen misdadigers en maar al te dikwijls onschuldig ver volgden door martelwerktuigen van velerlei soort tot een bekentenis der wanhoop werden gedwongen. Om het schandelijk bedrijf te beslui ten sneec! men den slachtoffers het hart uit het lichaam en wierp hun dit in het gelaat En men ziet dat alles dien toren aan. Achteraf, althans meer dan het oostelijke overblijfsel wekt het logge bouwsel een somberen, angst- aanjagenden indruk Zelfs lijkt het of de zon haar stralen afwendt en zich alleen verheugt in de mosgroene boom stammen aan den slootkant. In het begin van deze eeuw deed die ruimte nog dienst als „cachot" en menig Scha- ger burger herinnert zich nog. hoe in zijn jeugd, achter het raamje laag bij den grond, het schrikwekkend gelaat verscheen van een landlooper, dronke man of ingesloten schavuit, die hen met een woesten schreeuw van zijn eenig venster verjoeg. Vóór het Schager slot was een voor burcht gebouwd die door een vaste brug van drie bogen met de binnen poort was verbonden. Hier hanteerde de rentmeester van de heerlijkheid zijn vederen pen en vertoefde de voor- OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN. Zelfverzorglng voor geitenhouders. Houders van 2 of meer melkgeiten. die geen ander melkvee hebben, dienen zich zoo spoedig mogelijk met hun zegelkaart melk te vervoegen bij hun P B.H,, opdat zij aan dc hand van een hierop geplaatste aanteekening gedurende een bepaalde pe riode melkbonnen ln ontvangst kunnen nemen Afschrijving aanslag schapen. Aan den aanslag schapen wordt door zeer veel schapenhouders voldaan, door aankoop van schapen of door middel van bonnen (leveringsbewijzen) Het komt echter meerdere malen voor, dat deze gekochte bonnen destructorbonnen van schapen zijn, afkomstig uit andere pro vincies Deze destruetorbewtjzen van buiten deze provincie komen niet in af trek van den aanslag schapen. De scha penhouders dienen hiermede terdege re kening te hoüden. Bedrljfsmaximum 1944, schapen. Hierbij zij opgemerkt, dat lammeren in 1943 geboren vanaf 1 Januari 1944 als „overige schapen" worden berekend en dus ln het bedrijfsmaximum vallen, waarop de aanslag 1944 gebaseerd wordt Hieruit volgt, dat na 1 Januari 1944 de schapen geboren ln 1943, door het be drijfsmaximum of door contracten gedekt moeten zijn. OFFICIEELE PUBLICATIE. Sluiting van tabakszaken. Eventueele bezwaarschriften tegen de voorloopige sluiting van tabakszaken worden niet door het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart in be handeling genomen. Zij dienen uitslui tend schriftelijk te worden Ingediend bij de regionale commissie inzake de be drijfssluiting. binnen welker gebied de woonplaats van den betrokkene Is gele gen. Deze commissies zijn gevestigd ten kantore van de provinciale Kamers van Koophandel en bovendien ten kantore van de Kamers van Koophandel te •s-Gravenhage, Haarlem, Nijmegen en Eindhoven. Bonaanwijzing kunstmest. Met ingang van 15 Januari zijn geldig verklaard: stikstofbonnen, voorzien van opdruk no. 5, stikstofbonnen. voorzien van opdruk B.T. en kalibonnen, voorzien van opdruk B.T De stikstofbonnen no 5 behouden hun geldigheid tot uiterlijk 15 Februari a s. De verbruikers dienen deze zegels vóór 10 Febr. a.s. bij hun le veranciers In te leveren, opdat deze voor tijdige Inzending der bonnen kunnen zorgdragen ter verkrijging van een aan koopmachtiging De Ingeschrevenen kun nen de stikstofbonnen no. 5 Inzenden voor 1 Febr en vóór 15 Febr a.9. bon nen, welke na den vervaldatum binnen komen, kunnen onder geen voorwaarde meer worden geaccepteerd De stikstof bonnen B.T. en de kalibonnen B.T. blij ven tot nader order geldig en zullen in dit seizoen uitsluitend worden uitgereikt voor bijzondere toewijzingen Voor de aanvullende N-toewIjzing ten behoeve van bepaalde gewassen (koolzaad, aard appelen, suikerbieten etc.) worden t.z.t stikstofbonnen uitgereikt, voorzien van opdruk no. G en no, 7. De fosforzuurbon- ren no. t blijven tot nader order geldig Inlevering bonnen rantsoenkaar ten. Détaillisten moeten de bonnen der z.g rantsoenkaarten op de volgende wijze in leveren: te de rantsoenbonnen met een waarde van één rantsoen of meer rant soenen kunnen op dezelfde wijze als tot dusverre geschiedde, worden Ingeleverd 2e. de rantsoenbonnen met een waarde van minder dan één rantsoen moeten op een afzonderlijk opplakvel geplakt wor den. doch kunnen tezamen met genum merde bonnen voor hetzelfde artikel met één ontvangstbewijs Ingeleverd worden De bonnen voor 1'4 rantsoen suiker moe ten tn veelvouden van 2 stuks, de bon nen voor 1'tO rantsoen boter tn veelvou den van S stuks Ingeleverd worden. Inlevering puntdraad en glad draad. Ter aanvulling van de officieele publi catie van den Directeur-generaal van den Landbouw van 23 December 1943. waarbij het bevel van den Wehrmachtsbefehls haber in den Nlederlanden inzake draad vordering bekend werd gemaakt, wordt wacht om in vredestijd onbevoegden den toegang tot de burcht te ontzeg gen en in tijden van onrust over het wijde land uil te zien naar een nade renden vijand opdat men zich binnen de hechte, ijzervaste muren tot de ver dediging kon gereed maken. Een heel bijzondere dag voor de Schagenaren moet de vijftiende Mei 1666 geweest zijn Het was in den tijd. dat de steden allen handel aan het platteland wilden onttrekken en daar toe reeds herhaaldelijk bij de Hoog- mogenden in 's-Gravenhage een ver zoekschrift hadden ingediend. Mis schien hebben vele voorvechters va.» een nieuwe wet wel gemeend, dat het bezoek hen gold. maar. helaas voor hen. was de oorzaak een andere: In het jaar 1658 werd op „Sint- Niklaas" de Heerlijkheid verkocht, na dat Willem van Schagen tien jaren na zijn adellijke gemalinne wa$ overleden. Kooper was Georg van Cats, Heer van Coulster voor .de som van tweehonderd en drie-en-zestigduizend guldens. Georg was gehuwd met Justina van Nassau en aldus van verre verwant aan het Huis van Oranje. Een kleuriger en rijker ridderstoet dan op dien vijftienden Mei 1666 zal het toen reeds oude kasteel in al de vijfhonderd jaren van zijn geschiedenis niet gezien hebbun. Reeds dagen te voren hadden reizigers de aanwezig heid van hooge edelen in het Noord- hollandsche land gemeld Zelfs vreem de vorsten zouden deel uitmaken van het gezelschap Wat hen naar Schagen trok. kon niemand zeggen De pastoor. Steven van Ommeren Amsterdam mer van geboorte wist wel dat Heer Georg aan Oranje verwant was. maar PS. aoSTfcOfcE- TOREN aangezien hij de naderende reizigers niet kende, heeft hij zijn parochianen schouderophalend bescheid gegeven De spanning steeg met het uur. ..Nog nooit had een dergelijke excellente groep van personen zich in de Scha ger contreien en nog minder op het slot vertoond." meenden zij die een glimp hadden opgevangen van de praal der naderende edellieden. Reeds was de namiddag verstreken toen de wacht op de voorburcht in de verte het laatste zonlicht zag schitte ren op glimmende helmen en har nassen. Eenigen tijd later onder scheidde hij de fleurige wambuizen en de fraaie kleeden der gepluimde rossen ..Daar zijn ze", klonk het vanuit de menigte die eerbiedig uiteenweek ln draf reed de vorstelijke groep over hei voorplein en men zag de wapens in prachtige kleuren op rokken en paarde- dekken. Daar was niemand minder dan de Keurvorst v.-.n Brandenburg, daar waren Graaf Maurits van Nas sau, dc Vorsten van Holsteln en An- holt de graven van Solms. Dohna en Hoorne, Brederode en Gent. In den vallenden avond verdween al die ongewone pracht door de bin nenpoort. waarvan de lantaarn in den boog opgehangen haar juist ontstoken licht deed vallen op hebjjpnder ketting- gcrammel neerdaverend traliehek. Het schouwspel was van korten duur geweest en zij. die het handwerk niet tijdig in den steek hadden gelaten hebben hun leven lang spijt gehad wij! zij niet bij het eerste hoefgestamp naar het slot waren geijlt, om den in tocht der adellijke heeren te aan schouwen. want den volgenden mor gen voor dag en dauw was het gezel schap vertrokken op doorreis naar Den Helder, vanwaar men naar Texel wilde oversteken. „Ongetwijfeld heeft Heer Georg dii hoog bezoek aan zijn verwantschap met de Oranjes te danken", meende een dorper. „Waarom?", was de wedervraag ..Zaagt ge den bleeken knaap dan niet. hoog te paard, naast zijn beide oom3, de Graven van Solms? 't Was Willem van Oranje." Deze toen zes tienjarige knaap was de latere Willem III Hen drik, de eenige zoon van Willem II en Maria Stuart, Drie- en-twintig jaren na zijn bezoek aan Schagen werd hij koning van Groot-Brit- tannië en Ier land. En waarlijk, hoe thans alles dan ook in te genspraak mag schijnen met de toenmalige pracht, het Scha ger kasteel met zijn voorburcht, parken en rens, zijn breede vijvers, tusschen boomgaarden, tuinen en be plante lanen bood aan deze hooge edelen een alleszins waardi de ontvangst. G. H. LEEN '1 nog medegedeeld, dat bedrijven met min der dan 2 ha. grasland en kunstweide van de Inlevering van draad zijn vrij gesteld. De teelt van tabak In 1944. De Produetiecommlssaris voor den Tuin bouw en de Ooftteelt maakt bekend, dat tot l Maart 1944 vergunningen voor de teelt van tabak ln het jaar 1944 kun nen worden aangevraagd De teelt van ta bak voor eigen gebruik kan tot een op pervlakte van één are zonder vergunning geschieden, met dien verstande, dat per gebrulksgerechtigde, dus per bedrijf, niet meer dan één are tabak zonder vergun ning mag worden geteeld. Het telen van tabak onder glas. anders dan voor het opkweeken van planten, is verboden. Voor het opkweeken van planten kan gebruik van glas gemaakt worden tot 15 Mei 1944, doch hiertoe dient een afzonderlijke ver gunning te worden aangevraagd Bij het aanvragen der teeltvergunning dient naast naam. voornamen en adres van den teler, tevens te worden vermeld de lig ging van het perceel, waarop de teelt zal geschieden, de grootte van de te be telen oppervlakte en voor het kweeken van plantmateriael de oppervlakte glas De bovenvermelde teeltvergunningen kun nen worden aangevraagd bij den Produc tiecommissaris voor den Tuinbouw en de Ooftteelt. Bezuldenhoutscheweg 30, 's-Gra venhage OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Prijzen voor gloeilampen. De gebruikersprijzen voor de volgende typen gloeilampen van de spanntngsgroe- pen 125—130. 150—180 en 220—230 volt zijn als volgt vastgesteld: Helder of gematteerd: 15 w. f0.50 25 w fo.50: 40 w. f 0.SS: 60 w. fo.70; 100 w. 10.95: 200 W. f1 75 300 w f3 500 w. f5: 1000 W f7 50 2000 w f 17.50. Bovenstaande prijzen, waarbij geen on derscheid wordt gemaakt tusschen her komst en merk. gelden voor alle lampen die na 1 Januari 1944 worden verkocht dus ook voor dte lampen, welke op dat ttjdstlp bij den handel In voorraad zijn Voor de prijzen van zgn. speclaallampen en voor de kortingen voor groothandela ren, kleinhandelaren en lnstalateura (en grootgebruikers, overhelds- en semi-over- heldsinstelllngen) wordt verwezen naar de publicatie in de vakbladen. PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEP. VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ Slachtveemarkten. Met Ingang van l Februari 1944 worden alleen op de slachtveemarkt te Purmer- end wekelijks slachtschapen overgeno men. Op de overige slachtveemarkten kunnen slachtschapen slechts op den eersten marktdag van de maand worden ingeleverd. Nieuwe veeboekjes voor rundveehouders. De .veehouders zullen binnenkort wor den opgeroepen door de P B.H 's om het nieuwe veeboekje af te halen. Het oude veeboekje model 1943 met eventueel daarbij behoorende inlegvellen moeten bij de uitreiking worden medegebracht, daar zonder 't oude boekje geen nieuw kan worden afgegeven. Men ontvangt te gelijk met zijn nieuwe veeboekje ook het oude terug, aangezien de opzichter op het bedrijf na contröle van den aldaar aanwezigen veestapel, de merken-regi- stratie van het oude ln het nieuwe vee- boekje zal overnemen, waarbij eveneens het oude veeboekje zal worden gecontro leerd De veehouders zullen In het Jaar 1944 zelf geen aanteekenlngen mogen ma ken op de bladzijde bestemd voor de merkenregistratie. Dit geschiedt alleen door den P.B H„ respectievelijk den op zichter. Alleen bij de geboorte van veren moet ook op de bladzijde voor merken-reglstratie door den veehouder zelf worden aangeteekend of het een kalf dan wel een stierkalf betreft en te vens den geboortedatum. Meer ntet. Alle overige transacties worden door den veehouder uitsluitend vermeld op de bladzijden bestemd voor aan- of afvoer. Zoodra het nieuwe veeboekje is ontvan gen, komen alle aanteekenlngen slechts daarin In het oude veeboekje mogen on der geen omstandigheden dan meer aan teekenlngen worden gemaakt Zoodra de opzichter het nieuwe veeboekje in over eenstemming heeft gebracht met den aan wezigen veestapel, neemt hij het oude boekje in en deponeert dit bij den P.BJL Vraag voorraam MOLENAAR'- K1NDERBLOEM. het zeer goed verteerbare. voedzame eo im» kelijke nieuwe kindervoed-ci ■is tijdelijke vervanging van Molenaar'» Kindermeel. Uitfluitend vrkrllgbët op do rgifbon; btnovtnt op do boschullbon (1 pok »I 3 betchullbonnen). teentjes getrapt fijo, al» ze hem geen echte thee in- schenken. Wie too'n gevoelige man heeft, doet werkelijk het beste, hem thee. van FionU ie zetten. Dat ia precies zoo j. geurig en bijna zoo smakelijk ais echte thee. Per ticD ta bletten 12% ccnL THEETABLETTEN V- mrl den echten theesmoak KV KOR* HANDBM0 A* ADAM WlE van de vakgenoo- ten wil z(jn exemplaar van „Alles over behang" ter lezing doorgeven aan belangstellende col lega's? Zij die hun boekje voor dit doel willen af staan, zenden het aan R D! Zij ontvangen na den oorlog een nieuw, nóg mooier exemplaar terug! RA TH DOODEHEEFVER Prinsengracht 730-756 Amtfcrdam A/r fu —DE VAKMAN OOK VOOR SURROGAAT

Dagblad Noord-Holland, Schager editie | 1944 | | pagina 3