Boeiende lezing Voorheen en thans „Bergens Klein Vrouwenkoor" Kampioenswedstrijden 2e klasse Libre Mr* Opt. Pastoor St. Nicolaas in Tuin en Oostdorp Jubileum BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. The show is on alle leeftijden Fantasiermgen K.J.C. „MEVO" Stedelijk Museum net winkelmeisje Bergens Klein Vrouwenkoor" heeft zich zo langzamerhand on der de bekwame en zeer muzikale leiding van Klaas Venneker in de zangwereld een vertrouwde en bekende naam verworven. Na al de suksessen van de vier achter hem liggende jaren, staat het koor nog steeds op een hoog niveau, haast onbereikbaar, doch niet onaantastbaar. Na het geslaagde concert in Elkshove heeft dit kleine vrou wenkoor 13 november j.l. mede werking verleend aan een concert in Noord-Scharwoude, alwaar het veel sukses oogstte. Voor de 26e november werd „Bergens Klein Vrouwenkoor' uitgenodigd door de Koninklijke Zangvereniging Sappho" te Hoorn om aan hun concert mede te werken. Weer genoten velen van de mooie, zuivere koorklank met de fijn aangebrachte nuance ringen. Vooral de werkjes na de pauze, o.a. „Aloeëtte" van Jaap Geraedts en het geestige „Rod- deltje" van Otto Deden werden mooi gezongen en goed gebracht. Dit kleine koor bestaat nu 10 jaar. Ter gelegenheid van dit tweede lustrum hoopt „Bergens Klein Vrouwenkoor" o.l.v. Klaas Venneker in de maand februari een concert te geven in de Ruine- kerk. Bergenaren, laat deze kans niet voorbij gaan! Zoals reeds eerder in „De Duinstreek" vermeld werd, gaat „Bergens Klein Vrouwenkoor' deze zomer naar Wales; naar een internationaal festival in Llanglollen. Ook ontving het nog een uitnodiging om begin fe bruari een concert op Texel te geven. Bij de wens, dat „Bergens Klein Vrouwenkoor" en dirigent Klaas Venneker een suksesvolle periode tegemoet mogen gaan, sluit ik me gaarne aan. Good luck! Het publiek wat zaterdag avond j.l., ondanks de regen, in grote getale opgekomen om te luisteren naar Pater P. J. Suasso de Lima de Prado, die een lezing hield over „Vrouwen van ebben hout", waarvan onder dezelfde titel reeds een boek is versche nen in de Nederlandse taal. Het deed de heer B. Schuil, die de avond opende, veel genoegen de Pater te verwelkomen en gaf hem meteen het woord. Begeleid door een trom, zong de Pater een Afri kaans welkomslied, wat door de Afrikaners altijd gezongen wordt, wanneer ze eikaar in lange tijd niet gezien hebben. Voorts begon hij te velrtellen ^an zijn reis na^r Afrika naar Mkalama, wat bete kent, de plaats waar de bomen schreien, het land met zijn mach tige oerwoudreuzen, zijn bezoe ken aan de dorpen, zijn moeilijk heden met de taal en overal de hartelijke gastvrije ontvangst, waar hij meegedanst werd met de massa en ook vooral omdat hij Nederlander was. Daarom kreeg hij als hoge uitzondering bij al zijn cadeaux, nog twee geiten en een schaap. Zo leerde de Pater ne gen Afrikaanse talen en als je die taal dan goed beheerst, kom je in aanraking met een cultuur die bijzonder mooi is. Vaak gebeurt het, aldus spr., dat men verkeerde inlichtingen verstrekt over het gezinsleven van de Afrikaner. Men stelt zich veelal voor dat de Afrikaanse vrouw het zware werk moet ver richten. Dat is niet waar, dat is het werk van de man, de vrou wen zorgen voor het huishoude lijke werk en andere bezigheden. De vrouw speelt in het culture le en politieke leven een grote rol en zij hebben een geweldige invloed op de mannen. De Afri kaanse vrouw strijdt voor erken ning. In de Portugese gebieden is tot op de dag van vandaag de dwangarbeid nog in volle gang. Het is onbegrijpelijk. 80% van de bevolking komt daar van alles te kort. Lijfstraffen worden er nog uitgedeeld. Het is daar zeer moei lijk nog een klein beetje geluk in het leven te vinden en het is daar een voedingsbodem voor het com munisme. Dit donkere ras bezit thans 69% van de wereldbevol king. Over 30 jaar zal dat 80% zijn, dan zijn we in de minderheid en als we dan niet tijdig van koers veranderen, komen we in een ka- tastrophale toestand terecht, al dus Pater, en onze kinderen zul len ons daarom vervloeken. Verontwaardigd was spr. over de pers, die ontstellend veel leu genachtige berichten publiceerde over de strubbelingen in de Con go. Voor de Congolezen en de Congolese soldaten is er in de pers geen goed woord geweest. Spr. vervolgde dan verder, dat het de Afrikaanse student onmo gelijk gemaakt wordt, op de uni versiteit verder te studeren. In de Sovjet-Unie hebben thans 43000 afrikaanse studenten gelegenheid gekregen verder te studeren. Hij vroeg zich af, waarom deze men- sen toch weggesard worden. Pa ter P. J. Suasso de Lima de Pra do, uitmuntend kenner van de Afrikaanse cultuur en bescha ving, een echte kameraad van de Afrikaner, besloot zijn hartstoch telijk pleidooi voor deze eerlijke, oprechte en gastvrije Afrikaanse bevolking met: Afrika heeft ons niet nodig, wij hebben Afrika no dig. Hierna werd de prachtige film „Het kerende licht" (Retour de la terre) vertoond, geëxpli ceerd door de Pater en deze het ons zien de trek van het platte land van Afrika naar de grote steden en de nadelige gevolgen daarvan. Een stevig dankbaar ap plaus beloonde deze boeiende le zing. Tenslotte dankte de heer Schuil, de Pater voor het gebode- ne. De derde avond georgani seerd door de K.J.V.O. kan weer als uitstekend geslaagd be schouwd worden. KERKDIENSTEN BERGEN SCHOORL ALKMAAR EGMOND AAN ZEE Evang. Luth. gemeente De biljartwedstrijden om het kampioenschap van de Libretitel 2e klas, district Alkmaar, die de vorige week op de goed verzorg de biljarttafels van „De Oude Prins" werden gespeeld, hebben veel belangstelling getrokken. Tot aan het einde bleef de spanning er in. Rolie had de kans Renooy kampioen te laten worden, maar hij faalde op drie caramboles; de eindstand werd daardoor: 1. v. d. 'Wey 10 33 4,56 2. Renooy 10 24 3.96 3. Lute 9 53 3,92 4. Rolie 8 41 3,85 5. Beers 8 28 3,76 6. De Vet 7 21 3,20 7. Wester 4 24 3,63 8. Visser 0 26 3,37 BRILLEN VOOR SCHOORL Zaterdagmiddag kwart over één arriveert Sint-Nicolaas aan de nieuwe Bergerweg, hoek Oos- terweg in een open wagen. Vandaar begint hij zijn tocht door Tuin- en Oostdorp, om daarna in het verenigingsgebouw van T. en O. wat uit te rusten en aan tweehonderdvijftig kinde ren van Tuindorp cadeautjes uit te delen. Het is maar te hopen voor de goedheilig man, dat de weergoden hem gunstig gezind zijn. In zijn woning, gelegen aan de nieuwe Bergerweg no 42, vierde de heer G. Offringa, oberkelner bij „De Rustende Jager", zijn veertig-jarig jubileum. Toen hij in de twintiger jaren van Groningen naar Bergen kwam, stond er op de hoek van BreelaanKarei de Grotelaan alleen nog maar die oude witge pleisterde herberg. Wel stond er achter in de grote tuin de oude kolfbaan, die eveneens als to neelzaal diende en die in het jaar 1924 in vlammen opging. De heer Offringa werkte in die tijd alleen maar de zomermaanden, de rest van het jaar was er toen niets te beleven. Vanaf die tijd heeft hij de groei en bloei van de Rusten de Jager meegemaakt en in de loop der jaren verschillende ge neraties van zijn werkgever mo gen bedienen. Zeer terecht zei mevrouw Diesfeldt, dat hij de zaak heeft mee helpen groot ma ken. In zijn woning waren de heren G. en J. Diesfeldt met hun dames, een aantal vrienden en ook de burgemeester van Bergen de heer L. J. de Ruiter, tegenwoordig. De heer Diesfeldt Sr bracht de jubilaris namens zijn familie de gelukwensen over en feliciteerde hem met dit veertig-jarig jubi leum. Spreker bedankte hem voor de ijver en de trouw, die hij in de beste jaren van zijn leven aan de zaak heeft gewijd. Spr. speldde hem de huisorde van de Horecaf op zijn revers, een verdiende on derscheiding en overhandigde hem een cadeau onder couvert. Burgemeester De Ruiter merk te op, dat hij hier met blijdschap aanwezig was. Dit veertigjarig jubileum is iets bijzonders, U al^ noorderling, aldus de heer De Ruiter, maakt wel een uitzonde ring op de regel, want noorder lingen hebben nog al eens de ge woonte van de ene plaats naar de Zij hielden van het leven 18 jaar EXTRA EXTRA EXTRA Come back Africa 14 jaar andere te trekken. U bent de zaak trouw gebleven. U hebt Uw werk goed gedaan, en kunt uitstekend met Uw werkgever omgaan. Ik feliciteer U hartelijk met dit ju bileum. Namens het personeel sprak mevrouw A. E. DijsVenekamp; zij wees op de goede verstand houding die er heerste in De Rus tende Jager. Namens het perso neel overhandigde zij de heer Offringa een fraaie schemerlamp. Van deze club werd op 19 no vember j.l. de tweede drive ge houden. De opkomst was ondanks slecht weer heel goed, wat gezien de prijzen van vorige drive's wel de reden was. Er waren ook nu weer prach tige prijzen, voor de wedstrijd, zo ook voor de verloting. De mooiste prijs was een tafel kleed wat werd gewonnen door mevrouw Pijper. De secr. K.J.C. „Mevo Tentoonstelling Piet Wiegman Deze tentoonstelling, die tot en met 11 december zal duren, trekt grote belangstelling, ook van ver buiten Alkmaar. En terecht, want ze biedt een aantrekkelijk over zicht van het werk van een veel zijdig begaafd kunstenaar. Door de jaren heen is Piet Wiegman zijn eigen weg gegaan, geleid door een aangeboren artistieke intuïtie en steunend op een gede gen vakmanschap. Voor hen, die door de week overdag geen tijd hebben om de tentoonstelling te bezoeken, zij erop gewezen, dat deze ook één avond, nl. woensdagavond, van 1.9 is geopend en bovendien zondagmiddag van 25 uur. Gevonden en verloren voorwerpen Adverteert in De Duinstreek Burgerlijke Stand BERGEN FAMILIEBERICHTEN VRAAG EN AANBOD Fa. N. Kraakman en Zoon Daar was eens een tijd, dat de mens zich niet jaagde, Dat alles normaal ging en juist zo 't behoort. Dat men zich nog vrij op de straat kon bewegen. Zonder de vrees, voor te worden vermoord. Toen zeiden de mensen: langzaam gaat zeker, Doe niets overijld en vooral niet te snel En als we dat nu nog eens goed overdenken. Dan wisten die oudjes van vroeger het wel. Maar nu, in deez' dagen, van jakkeren en jagen, Van snelheid en spoed op schier elk gebied, Van grote vooruitgang, zoals we dat noemen, Gaat alles veel vlugger, maar betert ihet niet. Wij rock 'n rollen met spoed naar ons einde, Al doen we ook aan krachtsport en heilgymnastiek, Maar trots Sanatogen en wondertabletten, Zijn tachtig persent van onz' zenuwenziek. Daar was eens een tijd, dat een moeder haar baby Met liefde omringde bij dag en bij nacht. Dat zij overdreef en zich eenzaam gevoelde, Wanneer ze haar baby naar bed had gebracht. Dan zong ze een liedje, bij 't wiegje der kleine Van koeien en schaapjes in zonnige wei En als dan zo'n baby maar eventjes kuchte. Dan vond hij mamaatje direct aan zijn zij. Maar nu, in deez' dagen, van fijne beschaving, Kan het wel zijn dat men bij zo'n kind, Niet de mama, (want die toeft in de dancing) Maar wel een studerende baby-sit vindt. Die zucht dan in stilte: slaap door lieve kleine. Ik zit hier waarachtig niet voor mijn pleizier, Maarwordt baby wakker en gaat baby schreeuwen, Dan wordt lieve kleine een „lastige klier Daar was eens een tijd van ridders en steekspel, En voor zo'n tournooi, was de animo groot. Hoewel het er toen wel eens duchtig van langs ging, Stak of sloeg men elkander nooit dood, Want ridder en paard waren beiden gepantserd, Men spaarde het bloed zoveel als men kon En hij, die zijn partner uit het zadel kon lichten. Was de favoriet die het spelletje won. Maar nu, in deez' dagen van gas en atoombom, Vindt men barbaars, wat er toen is geschiedt, Toch zou men zo'n steekspel beschaafd mogen noemen, Bij 'tgeen men heden ten dage weer ziet. Nu wijden de kranten soms reuzen verslagen, Nu worden er tonnen op een dag besteed, Om slechts een momentje te kunnen genieten, Bij 't reuzen-succes van een bloedneus atleet! Daar was eens een tijd, maar die tijd is vervlogen En met hem gingen de mensen ook heen En kon men die heden ten dagen verzoeken Hier weder te keren, dan zeiden ze Neen! Wij danken U zeer voor dat vriendelijk verzoekje. Want het riekt op de aarde al lang niet meer fris En eerlijk gezegd, we beginnen te geloven, Dat het daar bij jullie een gekkenhuis is! Wij lachen en spotten met jullie beschaving, Met al dat gejakker, gedaas en gehaast, Want trots je geleerdheid en grote ontwik'ling, Grijp je er van tien, minstens negen keer njÊ'stl 0 Zo zouden ze spotten, die oudjes van vroeger. Maar al schelden ze mij ook voor ras-idioot. Ik zou met hen toch niet graag willen ruilen, Want wij zijn nog vrolijk, en zij zijn al dood. D. v. Noort. 4 december NED, HERV. GEMEENTE in de Ruinekerk v m. 10.15 u. Ds. Bekius v.m. 11.45 uur Zondagsschool HERVORMDE KAPEL REHOBOTH v.m. 10 u. Ds. B. v. Gelder, Heemstede BERGEN AAN ZEE v.m. 11.30 uur Ds. Bekius GEREF. KERK v.m. 10 uur Ds. R. v. d. Berg Viering H.A. n.m. 4.30 uur Ds. R. v. d. Berg LEGER DES HEILS (Dorpshuis) zondag v.m. 10 u. Samenkomst, v.m. 11.30 uur Zondagschool. Donderdag n.m. 2 u. Gezinsbond voor vrouwen, Dinsdagavond 7 u. Breelaan 5 Jeugdbond v. jongelui NED HERV. GEMEENTE v.m. 10 u. te Schoorl Ds. C. M. de Jong met kerkkoor Collecte Sanatorium Zonnegloren Zondagschool te Schoorl 11.15 uur tezamen met de kinderen van Groet VERLOTING VAN DE VRIJZ. HERVORMDE VROUWENVERENIGING TEN BATE VAN DE RESTAURATIE RUÏNE KERK REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 uur Mevr. Dr J. W. Vinke-Herfs GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) geen opgave geen opgave met of zonder recept Dinsdag n.m. 7-8 uur, vrijdag n.m. 7-7.30 uur p/a Hcrcweg 33 Ziekenfondsleverancier 1 snelbinder 2 Boek 14 glazen Schaal 93 Zonnebril 94 Sigarenaansteker 102 Pulletje 121 Boek 232 Theemuts 235 Kindervestje 236 Snelbinder 250 Sigarenkoker 270 Kapmanteltje 274 Boek 295 Bloemhanger 296 Pitrietmandje 312 Asbak 359 Pop 365 Sierstrip 376 Plakboek 377 doos Chocolade 391 Sierstrip 398 Bloemengieter 400 Pulletje 405 Zakkam 419 Fietszadel 423 Schilderijtje 503 Theelepel 540 Flesopener 545 Pianoloper 548 Asbak 551 electr. Koffiemolen 564 Schaal 569 Sigarenkoker 579 Theemuts 597 Boek 605 Boek 626 Koekepan 636 Babydekentje 705 Sjaal 725 Snelbinder 740 Schilderij 816 Boek 869 Ballpoint 889 Snelbinder 940 Theebeurs 952 Boek 1007 Sierstrip 1036 Tas 1051 wollen Deken 1071 Poppel Sigarenaansteker 1083 doos Chocolade 1123 Kleedje 1143 Jasbeschermer 1196 Lepel 1222 Boek met kinderversjes 1232 Zendingskalender 1248 Bloemhanger 1250 Tas 1257 Standaard voor jampotten 1271 Ballpoint 1303 Taartsnijder 1324 Kleedje 1363 plastic Tafelkleed 1527 Blikopener 1545 doos zakdoeken 1557 Gasaansteker 1561 Mandje 1584 Kindergordel 1587 Kalender 1588 Pop 1647 Schooltas 1689 Sierstrip 1705 Sierstrip 1736 Tas 1740 Koffiepot 1753 Aardappelmesje 1799 boek 1829 messenstandaard 1839 zilver Theelepel 1861 Tas Bovenstaande prijzen kunnen afge haald worden vóór 1 januari 1961. bij Ds. Bekius, Kerkelaan 32, Bergen. Vrijdagavond, zaterdagavond te 8 uur De schokkende film over de opstand van Warschau Teresa Izewska, en Tadeus Janczar in (KANAL) met Emil Karewicz, Stanislaw Mikulski en Wladislaw Sheybal De opzienbare film over de moedigste en wanhopigste opstand aller tijden. De bekroonde film van het festival te Cannes Zondagavond, dinsdagavond, donderdagavond te 8 uur Zondagmiddag te 2.30 uur Een adembenemende circusshow Jaroslav Marwan en Oldrich Liska in (De show gaat door) Een amusementsfilm voor jong en oud Een sensationele Circusshow in kleuren, verfilmd in een adembenemend tempo Woensdagavond te 8 uur Een film over het drama der apartheid Zacharia en Vinah in m.m.v. de fantastische Blues-zanger Marian Makebu. De schokkende film over het leven van de inheemse bevolking van Zuid Afrika JUWELIER-HORLOGER KiRKsm t rei. 2*6s BCR6EN over het tijdvak van 9 t/m 15 november 1960. Gevonden: blauw wollen jongensmuts; staaflantaarn; bos sleutels; bruin lederen portefeuille met inhoud; dagmissaal; blauwe autoped; verchroomd herenhor loge; wit metalen broche met steentjes; linker dameshandschoen; rood-gele plas tic speelgoedboot; autowieldop; jongens pet met bontrandje. Verloren: busabonnement in blauw plastic etui; bril met gespikkeld beige montuur in etui; grijs lederen herenhand schoen; geelbruine wollen want; etui met 2 Watermann-vulpennen; jongensrijwiel, meerkleurig; damespolshorloge met meta len bandje; gouden broche met parel rozet; Ronson gasaansteker; mechelse herdershond (lichtgeel). Inlichtingen verkrijgbaar aan het groepsbureau der rijkspolitie te Bergen- Nh., Karei de Grootelaan 17, op alle werkdagen tussen 10 en 11 uur. van 7 november tot 14 november 1960. Geboren: Dirk, z. v. Pier Woudsma en Sjoukje Jansen. Getrouwd: Bernardus G. Dobben en Meinouwtje K. Balk. van 14 november tot 21 november 1960. Geboren Arjan Wouter, z. v. Voorberg, Lamber- tus A., en van Geest, Johanna M„ Schoorl. Ondertrouw Geen. Getrouwd van 't Sant, Cornelis J. en Bloetjes, Hendrika A.; Nieuwenhuis, Rudy en Pranger, Geertje, Haarlemmermeer; Dibbets, Dick en Vermeer, Jantje W., Alkmaar; Jonker, Roel en Bos, Elisabeth E. M.;! van der Mee, George C. P. A. en Age- link, Maria J. B. Overleden Boon, Cornelis, 74 jaar;- Selig, Paula J., 70 jaar, w/v Sinzheimer, Hugo D. Met innige dankbaarheid aan God heeft Anne-Marie een broertje gekregen, dat bij het H. Doopsel de namen ontving Paules Antonius Gerardus Wij noemen hem Paultje A. G. van Rijn J. L. van Rijn-Gerdes Anne-Marie BERGEN Nh., 26 november 1960 Jan Oldenburglaan 17a Dankbetuiging Voor uw hartelijke blijken van belang stelling betoond na het overlijden en begrafenis van onze geliefde huisgenoot de heer Klaas Beets betuigen wij mede aan H.H. Doktoren, wijkzuster en buren onze welgemeende dank. C. v. d. Kroft-Roozendaal A. L. v. d. Kroft BERGEN, december 1960 Dankbetuiging Met deze betuigen wij onze welgemeende dank aan allen, die zoveel belangstelling hebben betoont, bij onze 25 - jarige echt vereniging. G. Hoogvorst en echtgenote GROET, Houtendijk 6 Dankbetuiging Allen, die ons zilveren huwelijksfeest tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt, onze hartelijke dank. M. Leeuwrik en echtgenote BERGEN, december 1960 IIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIlllllllIllllllll Gevraagd per januari een Levensmiddelenbedrijf Dorpsstraat 102 - Bergen - Tel. 2507 min Gevraagdmeisje voor de ochtenduren. Veldman, Jan Oldenburglaan 3, Bergen.

De Duinstreek | 1960 | | pagina 2