blad 2, Dinsdag 21/11'44 1TÖ. 500 ZUIDELIJK ERQITT. De D. hebben in een tegen-aanval ten Z.van Paenza de II. Portini heroverd. Ten W.van het vliegveld bij c.venna wonnen de geallterrein. LUCHT PRO ITT. Gisterochtend deden 200 Am. bommenwerpers met ruim 700 jagers aanval len op de benzine-f abri eken van Gelsenkirchen en de rangeerterreinen van llunste r. De jagers vielen doelen aan bij ..oblenz, Uiesbaden en Bonn, zonder daarbij tegen stand te ondervinden. Alle bommenw» keerden terug, doch 18 jagers to rden vermist, waarvan waarschijnlijk 10 in bevrijd gebied zijn geland. Later op de dag werden door Eng.bommenw. en jagers aanvallen uitgevoerd op het Roergebied. Vaiuit Italië werd het geall.luchtoffensief tegen de olie-installaties voortgezet door een aan val op de BIechhammer-raffinaderijen in Opper- ilezië, ook werden de spoorwegen tusschen Serajewo en Brod gebomt rdeerd, dit is de eenige route waarlangs" de D. nog uit centraal Joego-Slavie kunnen ontsnappen. DIVLR3ZU. De D»ambassadeur in Madrid is van zijn burggrrecht ontheven. Behalve deze, werden in de laatste weken ook de D.gezant in Lissabon en die te Stockholm naar Berlijn teruggeroepen. Dlnd. heeft nu alleen nog gezanten in de neutrale lan den Zwitserland en Ierland. Er zijn nu 5.000. .„O man Am. troepen in het buiten land, waarvan 70 in Europa. Tagens Nygheter meldt, dat Zweden in het geheel geen ijzererts meer naar Dlnd.uitvoertde laatste zending is 20 Oct.verzonden.// Tsjang Kai Chek heeft een nieuwe regeering gevormd. Deze draagt een meer vooruit strevend karakter en men verwacht, dat daardoor voor de moeilijkheden die met de Vereen.Staten zijn ontstaan, een oplossing kan worden gövonden.// De Académie Eranpaise heeft Churchill en Roosevelt tot buitenl«leden gekozen. De Pr.Minis ter van -Buitenl.Zaken Bidot heeft voor de Commis,sie voor Buitenl.Zaken van de Pr. Raadgevende Vergadering over de verhouding van -"r. ten opzichte van Spanje ver klaard, dat de politiek van Prankrijk gebaseerd-is op twee feiten., n.I. lo. dat Pr. niet in oorlog is met Spanje en 2o. dat de Jpaansche republikeinen die naar Prankrijk zijn gevlucht de gasten zijn van Br. en daarom niet ondeiw/orpen aan de jurisdictie van het Spaansche consulaat. -o-o-o-o-o-o-o-o- De moge lij lelie id dat ook in - lkmaar razzia's zullen worden gehouden, is natuurlijk groot. Zeker is, dat de D. dan al het.mogelijke zullen doen om U te intimideeren, opdat ge U zelf aan komt melden, daar ze ook wel weten niet èeder huis zelfs maar eenigszins grondig na te kunnen zoeken. Doch, zelf aanmelden en U niet verstoppen, dat zult ge toch zeker niet doen? Misschien liet U zich vroeger intimideeren tooi koper ingeleverd moest wor den, radiotoestellen, fietsen, maar... nu bent U zelf aan de beurtlli! Beseft U wel, dat de mogelijkheid groot is, dat U net zoo spoorloos zult ver dwijnen, als eerder de door ingeleverde voorwerpen Beseft U wel, dat het de D. er niet alleen om te doen is 3pitters te krijgen, maar vooral om onze volkskracht te ondermijnen, ons land te ont-mannen De Duitschers zullen U wegvoeren, wie kan zeggen waarheen, onder welke om standigheden en tot wanneer Behalve dat ge dan in de komende koude periode bloot gesteld zult zijn aan groote ontberingen, aan geall.bombardementen zult ge Uw geweten bezoedelen, want Uw spitten, beteekent het verlengen van deze oorlqg sellende, ook voor degenen die U achterlaat, Uw spitten is graven delven voor de geall. soldaten die komen om ook ons te bevrijden. Doch: gij zult een schuilplaats in orde maken, want dat zijt ge verplicht tegenover uw naasten, ^w eigen geweten en Uw vaderland. Ieder staat nu in de frontlinie, als ieder zijn plicht doet, staat de vijand vrijwel machteloos -o-o-o-o-o-o-o-o

De Vrije Alkmaarder | 1944 | | pagina 2