o R c B U o - (Het rose "bulletin) - o No.502 Donderdag, 23 Nov.1944 o -o-o-o-c-c-o-o-o-o-c-o-o-c-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-c-o-o-o-o-o- DE RAZZIA' S R.ü deelde mede, dat in den Haag Haandagnacht en Dinsdag razzia's zijn gehouden. De Duitsche vangst is echter veel geringer dan in Rotterdam, om dat men zich nu niet liet intimideeren door de door de straten rijdende brullende luidspreker-autos en de door de D. aangeplakte aanmeldingsbe velen. Het v/as volgens R.0. de bedoeling gisteren in Amsterdam te begin nen, Teer werd met nadruk er op gewezen zich niet zelf aan te melden en ook niet te verwachten, dar men door een "Ausweis" veilig is. Ieder make een schuilplaats gereed en 'ieder betrachte de solidariteit, het gaat om niet minder dan het behoud van onze volkskracht DE TOESTAND OP WALCHEREN. De correspondent van het A.N.P-. Ton v.Beers heeft een bezoek van eenige dagen aan Walcheren gebracht en daar gesproken met de ambtenaren van de Rijkswaterstaat, dië zoodra de D. verdreven waren de toestand aldaar opna men om te zi-en, hoe hgrt eiland weer droog gemaakt kan worden. Uit zijn re laas het volgende. lp de dijk bevinden zich drie grocte gaten, er moet een nieuwe zeewering-worden gebouwd tot een totale lengte van 2jr km. De D. hebben echter" de zandzuigers, waarmee voor de aanleg van nieuwe dijken zand vanj;de-zeebodem zou moeten worden opgezogen, gestolen. De ambtenaren van -ue R. W. S. he'oben dan col: bij de ge all. aangedrongen om ten spoedigste materiaal (te 'leveren, waarmee de dijk kan worden hersteld. Als eenmaal zandzuigers 'te? beschikking zijn, dan zal het minder dan één jaar duren voor het eiland weer droog is. Het kan dan echter niet terstond weer wor den bebouwd.*!oen Zuid-Beveland in 1906 voor een deel was overstroomd, duurde het. 5 jaar voor het weer bebouwd kon worden. Nu is de wetenschap vooruitgegaan, doe." enkele jaren zullen er toch mee gemoeid zijn voor de landbouw op Walcheren zal zijn hersteld. Enkele kleinere pompiastallaties zijn in tact en reeds in gebruik voor afvoer van overtollig regenwater in de Oostei.polders. De voornaamste pompinstallaties zijn echter door de bom bardmenfen en het zeewater beschadigd, dcch worden al hersteld, de electr. centrale is niet zwaar beschadigd en zal weer kunnen werken, zcodra de drooglegging begint. Op de vraag of het waar is dat Walcheren geheel zou verzinken, antwoordde men ontkennend, "elke deskundige" - aldus de mannen van de R. W. S. - "is overtuigd, dat het mogelijk zal zijn Walcheren te behouden" dhr, Qua.rles v.Ufford, Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland heef in Londen rapport uitgebracht over de toestand ir. zijn zwaar ge teisterd gebied. Hij keerde reeds weer naar Zeeland terug, om zijn werk te hervatten. NEDERLAND IN DE BUITENLAND1CHE IERS Gristenen heeft de Chef van de Staf van het Ns&erl .Kil Ge zag Gen.JEa.j .Krul s in Londen een bijeenkomst gehouden met bui tenljoumali sten. Kij sprak ever de uiterst precairs voedseltoestand waarin Nederland verkeert na vier jaar systematische plundering door de D. De hoeveelheden voedsel in bevrijd gebied zijn gering en wat er is kan slechts met de grootste moei te worden gedistribueerd, daar de spoorwegen vernield en de waterwegen geblokkeerd zijn, terwijl de vrachtauto's noodig zijn voor het rail.ver voer. Nederl&nc. heeft dan cok het meests behoefte, aldus Gen.Laj .Kruis, aan vet en vrachtauto's. DIS AÉMB SEIOO-INQUART Volgens het in Eindhoven verschijnende weekblad "Het Parool" is Seiss- Inquart voor de derde maal uit zijn woning-.ver j aagd. Nu werd zijn hotel in Apel doorn docr raket-typhoons aangevallen, evenals het 3S-hoofdkwar- tier dat in de Koninklijke stallen op Het Loo was ondergebracht. Eenige weken geleden was hij - eveneens door een bombardement - uit zijn huis in Zwolle verjaagd. Een Engelandvaarder, nu piloot bij de RAP, die aan deze aanval deelnam, kreeg een stuk hout van de voordeur van Seiss' huis in zijn machine. q'—0-0 0- 0 —0—0—0 0 C 0 0—0—C—0 0 0 0 0 0 0 0—0 0 0 0 0 0 O O 0 0- o-

De Vrije Alkmaarder | 1944 | | pagina 1