-O-O-O-O-O-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-O-0-0-0-0-0-0-0-O-O-O-O-O-O-O-O-G-O" 0 D SV R IJ E A L K M A A R E 3. R 0 Nieuwsbulletin voor Alkmaar en omgeving 1 3 Uitgave van; Het Parool, Vrij Nederland en Robu c -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- No. 29/594 Maandag, 19 Maart 194 5 SNIPPERS. Pe Amer .verli ezen aan het VA front vanaf de invasie tot 1 Maart "bedroegen in totaal 425.000 man. Sedert de deelname van de V.S. aan de oorlog was dit verlies op alle fronten: aan dooden 145.700, gewonden 450.700 en ver misten 91.200. Voor de Amer.vloot waren deze cijfers resp. 54.900, 41.400 en 10. 500. o— Admiraal Estéva, de vroegere Fransohe Resident-Generaal van Tunis is door hétHooggerechtshof te Parijs veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Eatéva verklaarde zich in de loop van het proces bereid onder Gen.de Gaui te dienen als hij werd vrijgesproken. Maarschalk Patain zal voor eind Mei wegens hoogverraad terecht staan, tenminste als hij verschijnt, anders aai hij bij verstek veroordeeld worden. In'Sydney (Australië) is een droogdok gebouwd en in gebruik genomen, dat plaats "biedt aan de. grootste oorlogsschepen en passagiersschepen ter we reld- Het drijvende dok dat eind Jan.jl. "bij een luchtaanval op Singapore tot zinken werd gebracht, was toen het grootste ter wereld. Het had een innoud van 50.000 ton en een afmeting van 280 x 57 m. Het werd indertijd door Nederlsieepbooten naar de plaats van bestemming gesleept. Toen de Eng.Singapore moesten verlaten brachten zij het dok tot zinken; de Jap. hadden drre maanden noodig om het weer te lichten. Minister Attlee heeft tijdens zijn jongste bezoek aan het vasteland, ook een "bezoek gebracht aan Walcheren om inlichtingen in te w nnen over de te verleenen hulp. Hij inspecteerde de verwoestingen door de zee en de strijd aangericht. De groote Intern.Hulp-Organisatiede Unrra, heeft medegedeeld, dat weder (over vorige malen bereikten oro geen gegevens) 1-g- millioen kg.gedragen/U kleedingsstukken uit de V.S. naar Europa zullen worden gezonden. Hiervan is mill.kg. bestemd voor Frankrijk, terwijl Nederland hiervan 272.000 k zal ontvangen. o- President Roosevelt verklaarde op een persconferentie, dat Frankrijk in zijn bezettingszone in Dlnd, 'volledige autoriteit zal bezitten. Wel zal geall.raad, die in Berlijn of elders gevestigd zal worden, toezicht houd. Do Eng.pers bevatte onlangs fcjto's van een nieuw tankwapen dat de geaü.1, gebruiken. Deze tank is uitgerust met een raketinstallatie die 60 rakette kan afvuren, zoowel afzonderlijk als in salvo. Ee uitwerking van één van deze raketten is gelijk aan die van een granaat van 50 kg. Ala de projec tielen aller, zijn afgevuurd wordt het rakettenrek afgeworpen en kan de tank verder zijn normale fuctie verrichten. -o In Eind, wordt de evacuatie van 300.000 vluchtelingen naar Denemarken, voorbereid. Overal in Eenemarken worden reeds scholen, openbare gebouwen en zelfs gevangenissen voor dit doel gevorderd..Men is bezig de noodige - en dat zal wel zéér noodig zijn - propaganda te maken, opdat de Eenen de daklooze Euitschers liefdevol zullen conemen. -o- -o- -o- -o- -o-

De Vrije Alkmaarder | 1945 | | pagina 1