Ondergcteekende adres: Note abonneertzich op de Vrije Alkmaarder tegen een abonnementsprijs van (voorloopig) 25 cent per week. handteekening: Is dM de man die de aarde in beroering bracht, die de wereld naakt tot een woestijn, hare steden verwoestte; hare gevangenen nimmer vrijliet, een iegelijk naar zijn huis - Al da koningen der volkeren zijn eervol ter ruste gelegd, naar gij wordt niet net hen in het graf vereenigd, doch zijt weggeworpen als een vertreden aas; ondat gij uw land hebt verdorven, en uw volk hebt gedood. Nooit zal neer worddn genoend het geslacht van den goddelooze! naakt voor zijne zonen de plaats der slachting gereed, vanwege de nisdaad huns vaders, opdat zij zich niet opraken on de aarde te veroveren en de wereld vol puinhoopen te naken. De Heere dor heirscharen heefi gezworen: Voorwaar, gdlijk ik het heb gedacht, zoo zal het geschieden; zooals ik het heb besloten, aldus kont het tot stand. Verbrijzelen zal ik Assur in nijn land, vertreden zal ik het op nijne bergen, opdat zijn juk van hen worden weggenonen, zijn last van hun schouder wijke. üat is het besluit, besloten over de gansche aarde, dat is de hand, over alle volkeren uitgestrekt. De Heere der heirscharen heeft het besloten, wie zal het keeren zijne hand is uitgestrekt, wie zal ze afwenden Jez. IA 16 - 27 KERKDIENSTEN: Zondag 13 Hei a.s. 10 uur Gereforneerde kork, Ds. von ileyenfeldt. 5 uur üs. Koolstra van Schernerliorn. AAN DE MANNEN VAN DE B S De oorlog is reeds een paar dagen ten einde, de opbouw van de vrede nauwelijks begonnen en reeds nu stuit de organi satie hiervan op vele moeilijkheden. Op een van deze noeilijkheden willen we jullie in het by- zonder wijzen. De Duitscher heeft dc oorlog verloren, naar als wij ons gedragen als S,S-er of Landwacht, of toelaten dat een ander dat doet, dan wordt onze vrëde verloren. Do schunnigs, beestachtige arrestatienethodes van onze onderdrukkers, de nenschonteerende behandelingen in de gevan genissen, dit alles behoort voorgoed tot het verleden te be- hooran. Nienand heeft het recht deze nenschonteerende metho- des na te volgen. Maar dan ook nienand. Jullie oude K.P.-ers, G.D.-ers en oud-leden der R.V.V., korton alle oude getrouwen uit de illegale verzetsbeweging, jullie vochten voor een Vrij Nederland, gebaseerd op recht en nenschelijkheid. Jullie taak is nu o.a. het arresteeren van N.S.B.-ers, S.S.-ers, Landwachten en andere verdachte elementen. Let op verdachte elementen, naar nog niet veroor deelden. Het is volkomen logisch dat deze arrestaties niet ongewa pend kunnen plaats hebben, de dood van twee Alknaarsche jon gens is neer dan voldoende waarschuwing. Maar dan dienen de- zu arrestaties ook volkomen stipt en correct te worden uitge voerd. Laat geen volksmenigte ontstaan, ontruim zoo noodig een straat voor het transport, houdt in ieder geval het pu bliek op zeer ruime afstand en naakt geen demonstratieve om wegen. Kortom behandel de gearresteerde net volkomen besef van eigen verantwoordelijkheid en waardigheid. Jullie houding staat in de volle critische belangstelling van het publiek, maar laat je daarom niet verleiden tot het behalen van een goedkoop applausje. Toon dat het jullie ernst was net de strijd voor een vrij, menschwaardig Nederland. Alleen wanneer jullie zoo optreden, krachtig, naar kalm en onpersoonlijk, naken jullie het mogelijk, dat vertrouwden uit jullie eigdn kring straks geplaats kunnen worden in de Tribunalen, die dan niet volgens willekeur of persoonlijke wraakgevoelens maar volgens RECHT zullen oordeelen. La ten wij elkaar goed begrijpun. Reeds yebeurde veel wat niet in orde was, eveneens is er in de nu legaal geworden organi satie veel wat niet heelemaal klopt. Wij behoeven geen man en paard te noemen. Haar het eerste, wat diract verbeterd kan en moet worden, hebben jullie in de hand. En het is aan jullie deze verbetering ten uitvoer te leggen. Wilt de verzetsbeweging straks haar invloed doen gelden bij de opbouw van ons lans, lateri wij dan toonen wat we aan zelfdiscipline waard zijn. Je Maintiendrai Het Parool Vrij Nederland De Waarheid

De Vrije Alkmaarder | 1945 | | pagina 4