Weer een Alkmaarsche Wielerbaan? J Groote plannen van een nieuwe N.V. Een dezer dagen is hier ter stede een naam- looze vennootschap opgericht, met het doel de herbouw en exploitatie van een nieuwe Alk maarsche wielerbaan ter hand te nemen. Het betreft hier een 200 meter lange baan. die men zich voorstelt te bouwen op het bekende ter- reintje t.o. de tennisbanen van het Sportpark en die ditmaal opgetrokken zal worden uit hout en gepolijst beton. De overheid staat niet onwelwillend tegenover de plannen van de jonge vennootschap en het wachten is thans voornamelijk op de toewijzingen van hout. De ondernemers hebben t a v. de programma's met deze baan groote plannen en hopen reeds het volgende voorjaar internationale wedstrijden op de nieuwe baan te kunnen organiseeren. Wij hopen U binnenkort meer over deze voor Alkmaar zoo belangrijke zaak mede te kunnen deelen. Optreden van kunstenaars. Ter aanvulling en correctie van eerder verschenen publicaties, deelt Sectie XIV (Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen) van het M.G. het volgende mede: 1. Ingesield is een algemeene kunstpau ze, waarin het ieder kunstenaar ver boden is op te treden, zijn werk ten toon te stellen of te publiceeren. 2. Deze kunstpauze eindigt met de ma nifestatie der voor het eerst weer op tredende principieele kunstenaars, t.w. van de toneelspelers in de tooneel- spelers in de Stadsschouwburg met de opvoering van „Vrij Volk", op 6 Juni a.s. en van de musici in het con cert gebouw op 9 Juni a.s. 3. Ter hervatting van het kunstleven na 9 Juni worden door het M.G. voor- loopige vergunningen tot optreden verstrekt, nadat het daartoe vereischte formulier is ingevuld en ingediend. Deze formulieren zijn bij het M.G. Sec tie XIV verkrijgbaar. Het onder 1 vermelde is niet van toe passing op z.g. „bands", zoodat voor hen geen kunstpauze bestaat, mits de leden gezamenlijk hun nummers uitvoeren. Het brengen van soli en variéténummers is tijdens de kunstpauze dus niet toegestaan. Wel dienen ook zij zich van een voor- joopige vergunning tot optreden na 9 Juni te voorzien. Ter vermijding van moeilijkheden wordt ieder kunstenaar, die het plan heeft na 9 Juni op te treden, zijn werk te publi ceeren of tentoon te stellen, aangeraden zich tot bovengenoemde Sectie te wenden. Heerhugowaard. Dinsdag 29 Mei werd de Heer Sutman Meyer, burgemeester der gemeente, ingehaald na een afwezigheid van 16 maanden. Divere vereenigingen hadden zich bij de Broe- kerweg opgesteld en begeleidden de auto tot aan het raadhuis, waar Mevrouw Sutman Meyer na mens het gemeentebestuur bloemen werden aan geboden. De heer Tromp, waarnemend burgemeester, sprak in de raad zaal het welkomstwoord. In de door de burgemeester gehouden rede deed deze uitkomen, dat thans, na vijf jaar be zetting, onze kracht moet liggen in eensgezinde wil tot opbouw. OUDORP De gemeente-secretarie van Oudorp N.H. zal met ingang van 4 Juni 1945, voor het publiek geopend zijn iedere werkdag van 9-12 uur des morgens. Korte Nederlandsche berichten. Het was vorige week de achtste maal dat H.K.H. Prinses Juliana als bloedgeefster optrad. Vorige week werd haar aan het ziekenhuis te Tilburg bloed afgenomen en de zeven vorige ma len geschiedde dit in Canada. Het College van Curatoren van de Katholieke Universiteit in Nijmegen is weer voltallig en het onderwijs aan alle faculteiten is hervat, van de ongeveer 750 studenten die in 1939 waren in geschreven, zijn er 250 weer aan de studie ge gaan. De eerste vrouwelijke reserve-officieren hebben hun intrede gedaan bij de Koninklijke Landmacht. Te Breda zijn deze week acht leidsters van het Vrouwelijke Hulpcorps door Generaal-Majoor Kruis beëedigd. Twee Amerikaansche libêrty-schepen, welke een inhoud hebben van ongeveer 10.000 ton elk, kregen vorige week, toen zij zich midden op de Atlantische Oceaan bevonden bevel, koers te zetten naar Rotterdam. De schepen zijn geladen met meel en het eerste van de twee is reeds als eerste schip onder Amerikaansche vlag dat na jaren in Rotterdam binnenliep, aldaar aangekomen. PREDIKBEURTEN, 3 Juni 1945. Nederlandsch Hervormde Kerk. Groote Kerk 10 uur Ds. Klein-Wassink Kapelkerk 10 Ds. Tuinstra-(H. Doop) Groote Kerk 5 Ds. Kleyne-(Voorbereiding) Gereformeerde Kerk. 10 uur Ds. C. von Meyenfeldt (H. Avondmaal) 5 Ds. S. Idema (H. Avondmaal en Dankzegging) Heiloo8.30 uur Ds. S. Idema 4 Ds C. von Meyenfeldt (H. Avondmaal en Dankzegging) Remonstrantsche Gemeente. 10.30 uur Ds. F. W. Rappold Doopsgezinde Gemeente. 10 uur Ds. F. tsuiper Evangelisch Luthersche Gemeente. 10.30 uur Ds. P. C. van Roodenburg Ned. Chr. Gemeenschapsbond (in Waakt en Bidt) Donderdagavond 7.30 uur: Evangelisatiesamen komst de heer van Oostveen. Zaterdagmid. 3.30 uur: Bidstond, Oudegracht 208. Leger des Heils, Limmerhoek. 9.30 uur Heiligingsdienst, 7.30 n.m. V erlossingsdienst Zondagsdienst apotheken. Apotheek Wanna, Ritsevoort. De nachtdienst gedurende de week van 3 tot 10 Juni gaat reeds in op Zaterdag 2 Juni. Zoo maakte de Regeering haar besluiten bekend. Toen de regeering in Londen besloten had tot het instellen van een college van vertrouwens mannen, welke haar tijdens haar afwezigheid zou vertegenwoordigen, werden twee parachutisten boven Nederland neergelaten, waarvan één dit besluit, waarin gefingeerde namen stonden, als microfoto had verstopt in een manchetknoop, terwijl de andere parachutist in het bezit was van de sleutel op de namen. De drinkwatervoorziening. De Directie van het Prov Waterl. Bedrijf van Noord-Holland heeft besloten om, ofschoon de brandstoffenposilie nog zorgelijk is, mei het oog op de daarmee verband houdende hygië nische belangen, de verbodsbepaling tot het in gebruik hebben van stortbakken voor closet spoeling voorloopig op te heffen. Indien het waterverbruik overigens tot het uiterste wordt beperkt, schijnt het mogelijk om het bedrijf zonder onderbrekingen gaande te houden. In het voorzieningsgebied van het P. W. N. blijft het verboden om voor straatschrobben en tuinbesproeiing leidingwater te gebruiken. Overtreding van deze bepaling, alsmede ge vallen van kennelijke waterverspilling, zullen zon der nadere waarschuwing worden gestraft met afsluiting voor een tijdperk van ten minste een maand. In het algemeen belang wordt er op aange drongen groote zuinigheid te betrachten, teneinde ongestoorde voortzetting van het bedrijf te helpen verzekeren. SPORTSNIPPERS Paardensport. De eerste paai courses worden gehouden te Hilversum o en 23 Juni, georganiseerd door de paardens vereeniging „Hilversum in samenwerking de Canadeesche militaire autoriteiten. Het gramma vermeldt: 2 draverijen, 2 rennen nummers voor Canadeesche militairen. Wielrennen. De ook in Alki bekende oud-wielrenner Piet van Kempen Brussel gearresteerd, als verdacht van collabo Voetbal. Naar A.N.P.-Aneta vern zullen er einde Juni drie wedstrijden ges[ worden tusschen een sterk Engelsch elfta vertegenwoordigende bondselflallen en we Amsterdam, Rotterdam en den Haag. De Ei schen zullen spelen onder de naam Comt Services Eleven. Op deze wedstrijden, waa de juiste data nog niet vaststaan, hopen wij nader terug te komen. X X X Bij het Bestuur der K.N.V.B. bestaat het om de competitie 19451946 in ieder te doen verspelen, al zal het van verkeersm lijkheden, bespeelbaarheid van terreinen enz hangen, of er al dan niet aan deze comp een regionaal karakter gegeven moet wor Momenteel worden er inlichtingen bij de c ingewonnen, zoodat definitieve beslissingen niet genomen kunnen worden. KEES Gearresteerd als verspreider van een ille gaal blaadje, was hij als „politieke" in on kamp gekomen Hij was een nette oppas end jongen en als eenig kind de lieveling van zij ouders. Zijn karakter helde meer over tot he „goede" dan tot het „sterke", zijn maniere en gezicht waren nog kinderlijk. Ik kende hen als een uitstekend pianist. Acht maanden later ontmoette ik hem weet na zijn twaalf-urige werkdag in de rotsen waar hij de lorries met het losgehakte steen gruis moest vullen. Hij slofte mc langzaan voorbij, gebogen, zijn kleeren gescheurd ei smerig, de schoenen zonder zolen. Reeds langl tijd had hij zich niet gewas schen en af ei toe moest hij zich krabben. Zijn spreken wa. zacht en hij stotterde. Z'n lichaam van „jongei in de groei" was broodmager. Toen hij me zag, bloosde hij flauw en vroei hij me of ik ook zoo'n honger had. Ook ik had geen brood over en toen slofl hij verder, alleen met zijn kwelling, kapo geslagen door de ijzeren hardheid van onz beulen s. Zij waren jong. Een van onze Alkmaarsche K.P.-ers. die vele omzwervingen in Nederlandsche en Duits gevangenissen, weer is teruggekeerd, zal on: de komende weken verschillende van zijn ei ringen van de laatste jaren vertellen. Wij noemden deze serie: „Ze waren jong Wij willen daarmee wijzen op het feit, dat jongen en zijn kameraden-lolgenooten, am van school toen de oorlog uitbrak, nu, na jaren van levenservaringen, die velen van tot bittere en voor hun tijd volwassenen ma ten, een weg terug moeten vinden. Wij bedoe daarmee, een plaats in het maatschappelijk le moeten leeren innemen, waar orde en discipl moeten en ouderen willen heerschen. Orde, discipline en ouderdom, die voor 1 zoo'n betrekkelijke waarde kregen. Wanneer die „achter bleven dit niet beseffen en wil pogen deze jongeren le begrijpen èn hun plaats in het maatschappelijk leven in te ruim dan zouden wij tegenover hun, tegenover I gevallen vrienden en tegenover de toekomst Nederland tekort schieten.

De Vrije Alkmaarder | 1945 | | pagina 2