STADSNIEUWS Nederlands Volksherstel Is dit niet iets voor N.V.H.? Heiloo. Koedijk. Volgende week gulden mag U honderd halen Herdenking Alkmaar ontzet Leiden bezoekt Alkmaar, Op 8 October zullen ruim 400 studen ten leden van het Leidse studen tencorps, Alkmaar bezoeken. Wij vernamen, dat de belangstelling Voor deelneming aan de jeugdoptocht toeneemt. Opgave kan alsnog geschie den aan den secretaris der commissie, Lyceumstraat 18. Men haaste zich. Deelnemers aan de optocht worden dringend verzocht om uiterlijk halt twee op het Doelenveld aanwezig te zijn. Voor zover de voorraad strekt zijn voor deelnemers bloemen verkrijgbaar in de muziektuin op Zaterdag 6 Oct. tussen 24 uur n.m. Slechts zij, die niet op andere wijze bloemen kunnen krijgen, gelieven zich bij de muziek tuin aan te melden. Opnieuw sporen wjj de Alkmaarse burgerij aan voor een feestelijk aan zien van onze stad te zorgen. Dns de vlaggen uit en de straten versierd. De Langestraat en het Hofplein z\jn reeds daarmede bezig. De werkgevers worden verzocht hun personeel vrtfaf te geven! Sluitingsuren openbare verma kelijkheden. De wnd. commissaris van politie te Alkmaar maakt bekend, dat de slui tingsuren voor de komende feestdagen voor de openbare vermakelijkheden als volgt zijn vastgesteld: Zaterdag, 6 October: 1 uur. Zon dag, 7 October: 12 uur. Maandag, 8 October: 2 uur. De verlof- en vergunninghouders dienen de voor hen geldende artikelen uit de algemene politieverordening streng na te leven. Ordeverstoringen worden niet ge duld. Voor ontheffing der bestaande bepa lingen i. v. m. de feestviering is ver gunning verëist. Liedjeszangers, verkopers van wan delstokjes, en vertoningen met dieren worden niet toegelaten. Sluiting gemeentelijke bureau*. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat de gemesntelijke bureaux met in begrip van het distributiekantoor op Maandag 8 October a.s., voor zover de dienst het toelaat, gesloten zullen zijn. Laatste opvoering van „Een Zomerzotheid" Gisteravond ging voor een uitver kochte zaal van het „Gulden Vlies", de laatste opvoering van „Een zomerzot heid". De R.K. toneelver. „Cantecleer" heeft met dit stuk een groot succes ge oogst. De regisseur, de heer Jos. Groen land kan met trots op deze reeks van uitvoeringen, die hij tot een hoge graad van dilletantisme heeft weten op te voe den, terugzien. Na afloop van deze laatste avond wa- $en er bloemen en een langdurig en hartelijk applaus. Met een geanimeerd bal werd de op voering besloten. Opvoeding der jeugd Reeds geruimen tijd houdt het plaat selijk bestuur van Nederlands Volks herstel (N.V.H.te Alkmaar zich be zig met palnnen, teneinde evenals el ders het geval is te komen tot de geestelijke wederopbouw van ons volk, door he tverlenen van morele steun aan tengevolge van de oorolg ontredderde gezinnen en ontwrichte jeugd. Het ilgt in het voornemen de besturen van alle kerkelijke en maatschappelijke instellingen, welker arbeid zich op eni- gereil wijze op dit terrein beweegt, uit te nodigen een vertegenwoordiger aan te wijzen, teneinde een commissie te vormen, die de beoogde taak onder aus piciën van N.V.H. za alanvatten. Men denkt hierbij aan de kerken, de orga nisaties van jeugdzorg en jeugdbewe ging, de sociale instellingen (Maatschap pelijk Hulpbetoon, Gewestelijk Arbeids bureau, Armenraad, Voogdijraad, Kin- der- en Zedenpolitie enz.), en de school wereld. De heer J. Feringa, inspect. I.O., is bereid gevonden het voorzitterschap van het cogrtfté op zich te nemen. r - - Het spreekt vanzelf, dat teneinde- een niet te groot en moeilijk werkenl ilchaam te vormen voor de definitie ve samenstelilng eener werkcommissei, enige beperking nodig zal zijn. Het aanta lorganisaties, dat voor daad werkelijke hulp in aanmerking komt, is zeer groot. Een eerste bijeenkomst. Op 10 October a.s., om 2.30 uur, zal in de Trouwzaa vlan het Stadhuis een vergadering worden gehouden, waartoe leiders van jeugdorganisaties en onder wijzend personeel uitgenodigd zullen worden. Drs. G. Bos, hoofd van de afd. Culturele Zaken van het Landelijk Bu reau N.V.H., zal hier het woord voe ren, waarna men zal overgaan tot het samenstellen van de werkcommissie. 9 Plannen. Voorlopige plannen zijn reeds ge vormd. Zo overweegt men inschake ling van meisjes in een zgn. vrouwen- huplcorps, dit in samenwerking met U.V.V. Ook zal waarschijnlijk binnenkort worden overgegaan tot het stichten van een Bureau voor Sociale Voorlichting. Dank van de muziekverenigingen Getroffen door het resultaat van de inzamelingen zullen de samenwerkende muziekverenigingen a.s. Maandag 8 October 's avonds om half acht voor het stadhuis hun dank brengen aan het comité en de burgerij. Het gesproken woord zal met luid sprekers worden versterkt, zodat een ieder' het duidelijk kan verstaan. Naar aanleiding van een advertentie in ons blad van Vrijdag 28 September jj., waarin enige meubelen, tapijten enz. te ruil werden aangeboden voor anthraciet, bereikten ons vele veront waardigde brieven van lezers. Wij betreuren het in de eerste plaats dat een dergelijke annonce aan de aan dacht van de advertentie-afdeling, die net uiterst druk heeft, is ontsnapt. Wat het aanbod zelf betreft, kunnen wij niet begrijpen, dat iemand in deze tijd, waarin het getroffen Zuiden drin gend behoefte heeft aan meubelstukken, een dergelijk voorstel durft te doen. temeer waar alle Nederlanders in de komende winter even grote behoefte zullen hebben aan het gedistribueerde artikel anthraciet, waarvoor men de meubelen wenst te ruilen. Hier klopt iets niet. Wij hopen, dat men alsnog op de dwalingen zijns weegs terug zal keren. Wij kunnen onze lezers en adverteer ders mededelen, dat ruiladvertenties, waarin weelde-artikelen en distributie goederen worden aangeboden, niet meer door ons worden geplaatst. Een adver tentie dus waarin artikelen waar om 'n groot gebrek bestaat in ruil worden aangeboden tegen weelde-artikelen (b.v. luiers tegen een avondjaponnemen wij niet meer op. SCHORSINGEN. Het Militair Gezag te Alkmaar maakt hierbij bekend, dat op advies van de betreffende zuiveringscommissie de volgende personen door den verbin dingsofficier te Alkmaar van den Pro vincialen Militairen commissaris te Amsterdam in hun functie zijn ge schorst., Per 10 September 1945: Mej. G. J. Faber, onderwijzeres te Alkmaar. S. Pietersma, ambtenaar gew. arbeidsbureau Alkmaar. J. L. Musman, ambtenaar gew. arbeidsbu reau Alkmaar. Per 11 September 1945: G. W. Teeuwsen wachtmeester der gemeentepolitie te Alkmaar. M N.V.H.-H.A.R.K. Het pubilek wordt er op gewezen, dat alle vergunningen besteed moeten wor den vóór 15 October, per welke datum zij vervallen zijn, tenzij anders op de vergunning vermeld staat. Nieuwe aanvragen kunnen vooralsnog niet gedaan worden. DIERENBESCHERMING. Aankomen lopen jbij mevr. dr. den Hartogh te Koedijk, herdershond, licht bruin, donker dek. GEVONDEN VOORWERPEN» Een lijst met gevonden voorwerpen ovej de maand September ligt op ons bureau, Achterdam 20, ter inzage. HEILOOER DANCING SOCIETY EVERYBODY". Men heeft ook te Heiloo het initia tief genomen om voor het komende winterseizoen dans- en amusements avonden te organiseren. Na een bespreking met het bestuur van „Everybody" te Alkmaar, werd be sloten tot oprichting van een soortge lijke vereniging in Heiloo. Het voorlopig bestuur nodigt alle belangstellenden uit, om op een nader bekend te maken datum, in uDe Rus tende Jager" te Heiloo de plannen te komen bespreken. Na afloop van deze bespreking zal er gelegenheid bestaan tot dansen. Samenstelling kiescollege In het kiescollege tot benoeming van de noodgemeenteraad zijn door den Commissaris der Koningin de volgende personen benoemd: L. Visser, F. Riek- wel, H. Boon, J. C. Boon, P. Mulder, A. Heeman, W. Butter, mevr. T. Otto—- Bierman, P. Beek, C. Middelbeek, J. W. Boldewijn, P J. Lammerschaag, W. Slo- tèmaker, J. J. Verduin, F. Hes, W. Hes, Jb. Huibers, A. Dekker, C. Brammer, N. Admiraal en C Kooij. Als voorzitter van het kiescolege is gekozen de heer F. Riekwel. Oudor Verkiezing tijdelijke gemeente^ Oudorp Bij besluit van den Commissaris Koningin in deze provincie is het k college voor de verkiezing van de delijke gemeenteraad samengesteld de volgende heren: C. van Alphen, Cnossen, A. J. Govers, P. Groot J C. Hes, B. P. van Kooten, C. Laan, G. de Ley, G. L. van der Post, G. Scl G. J. F. Staa, A. Tamis, C. N. Tuijnn Th. C. Uyttenboogaart, W. M. Veltn N. Venneker, E. G. Verwey, L. Veth< S. Visser, G. van der Waal en J. Z man. Op 3 October vergaderde dit coll< ten raadhuize der gemeente. De heer G. J. F. Staa werd tot vo< zitter gekozen, waarna werd overj gaan tot het samenstellen van een ca didatenlijst. Bij meerderheid van stemmen werd verkozeh de heren Groot, v. d. Po Staa, Uyttenboogaart, Visser, Van Waal en Veltman, die allen hun can datuur aanvaardden. Niet Met a-s., z se or genor slechl in de in te des 2 alle 's av Tei de o den golfz drijf gebr de 3 per uur vooi dere en i 30.000 Duitse krijgsgevangenen zi, in België aangekomen om in de Be gische kolenmijnen te werken. Alle Duitsers in de Amerikaans zone krijgen een persoonsbewijs waar op vermeld staat tot welk onderdo van d© nazi-partij men eventueel be hoord heeft. Per 3 Nov. a.e. wordt de Amerl kaanse War Production Board opgehe ven en vervangen door een Civil Pro duction Board. De persdienst van het Ministerie van Financiën maakt bekend: Nadat het bankapparaat deze week de gelegenheid zal hebben ge had nieuw geld voor lonen en sa larissen te distribueren, begint op Maandag, 8 October aJi., de uitbe taling van 100 nieuw geld op iedere geldkaart, resp. uit tegoed van vroegeren datum. Om een ordelijk verloop daarvan te waarborgen is in de „Tweede uitvoeringsbeschikking deblokke ring 1945'' bepaald, dat de uitbeta ling wederom volgens letterindellng zal geschieden, met dien verstande, dat op den eersten dag (Maandag 8 October) dezelfde personen aan de beurt zfln, die op den eersten inle veringsdag (Woensdag 26 Septem ber) hun oud papiergeld inleverden. Op den tweeden dag (Dinsdag 9 October) de inleveraars van Don derdag 29 September enz. De kantoren die van 26 September tot en met 2 October het oude geld in ontvangst namen, en die dus nu als uitbetalingskantoor fungeren, zullen wederom van 9 tot 17 uur geopend zijn. Alléén als er om 17 uur nog perso nen blijken te zijn, wier letter voor den betroken dag was aangewezen, maar die nog niet aan de beurt kwa men, zullen de kantoren ook nog 's avonds van 20 tot 22 uur geopend zijn. Ook collectief afhalen mogelijk. Het afhalen van f J00 aan contanten in nieuw geld kan, evenals onlangs de inlevering van oud papiergeld, weer collectief voor het gehele personeel van een bepaald bedrijf geschieden. Geblokkeerde 100 biljetten. In verband met gerezen misverstan den vestigt het Ministerie vai? Finan ciën er de aandacht op, dat de geblok keerde tegoeden, ontstaan door inleve ring van 100 biljetten voortaan ge heel op denzelfden voet worden be handeld als enigerlei andere geblok keerde rekening. 300 op volmacht. Teneinde het bedrijfsleven te voor zien van het kasgeld, dat nodig is voor kleine betalingen van dringenden aard, zal krachtens de „Tweede aanvullings beschikking" bij de „Beschikking dé- blokkering 1945" op iedere volmacht, waarop eerder oud papiergeld werd ingeleverd, niet 100 maar 300 nieuw geld in contanten worden uitbe taald. Voor z.g. „Eenmansbedrijven" geldt deze regeling uiteraard niet, daar deze op 'n geldkaart inleverden. Dat xij dus nu slechts de beschikking krijgen over 100 en niet over 300 zal in vele ge vallen worden gecompenseerd door de ontvangst van nieuw geld, dat juist in deze zaken dagelijks door cliënten ter betaling wordt afgedragen. Geen na-uitreiking geldkaarten Daar er personen zjjn, die ondanks de herhaalde desbetreffende mededee- lingen toch geen geldkaart hebben af gehaald, is door het Ministerie van financiën onderzocht, of nog een na- uitreiking van geldkaarten zou kunnen plaats vinden. Er blijken daaraan echter zo grote technische moeilijkheden te zijn ver bonden, dat zulk een na-uitreiking on uitvoerbaar is. f 10.000 grens opgeheven voor bedrijven Heden zal een aanvullingsbeschikking worden gepubliceerd, waarbij de Mi nister van financiën de in artikel 4, eerste lid van de beschikking déblok- kering, vervatte grens van 10.000 voor girale rekeningen opheft voor het be drijfsleven. De bedoelde grens wordt gehandhaafd voor particulieren en even zoo voor z.g. éénmanszaken. Geen bewijzen van politieke betrouwbaarheid meer In verband met de omvangrijke werkzaamheden, die de afgifte van be wijzen van politieke betrouwbaarheid door P. O. D. en politieke recherche met zich brengt, heeft de Chef-staf van het M. G. bepaald, dat de afgifte hiervan wordt stopgezet. Naar aanleiding hiervan deelt de sec tie voorlichting M. G. nog het volgen de mede: De P. O. D. en politieke recherche zijn verplicht aan alle openbare in stellingen en lichamen inlichtingen te verschaffen over de politieke betrouw baarheid van personen, indien daar naar gevraagd wordt. Desgewenst kun nen ook aan particuliere instellingen en lichamen en aan privé personen zulke inlichtingen verstrekt worden. De taak van de P. O. D. en de poli tieke recherche is in het vervolg zui ver informatief. Ni med Kan Mee H noe ensi doe hec is bes opt lan bla V is, gel kui led we toe be- ve; pe ge M ke on Druk: Dagblad v. Noord-Holland N.V.

De Vrije Alkmaarder | 1945 | | pagina 2