MORGEN: DE SLAG AAN D NIEUWPOORTSLAAN STADSNIEUWS. Ontactisch optreden van uitvoerder Moskouse nachten De Burcht der Stilte Muzikale show SPORT Technische dag Zestien man geschorst bij Heide-Mij. Door ontactisch optreden van den uit voerde, een zekeren Dekker, is Vrijdag morgen op het werkobject van de Heide Mij. in de Hargerpolder een menings verschil met de arbeiders onstaan, ten gevolge waarvan zesttien man geschorst lijn. Op het terrein zijn geen behoorlijke schaftlokalen aanwezig. Om enigszins aan de behoeftet. de boterham in een iets betere temperatuur te verorberen dan de laatste dagen buiten heerst, heb ben de arbeiders een klein verplaats baar keetje, zo dicht mogelijk bij hun werk gezet. De uitvoerder wenste het echter niet zo dicht bij het werk te heb ben. Toen na herhaald bevel de arbei ders weigerden de keet te verplaatsen, werd eerst met ontslag gedreigd. Aan gezien dit geen indruk bleek te maken, werden alle zestien daar aanwezige ar beiders op staande voet geschorst, zon der dat de directie, zoals gebruikelijk is. de arbeiders eerst ghoord heeft. Als gevolg hiervan krijgen de arbei ders nu deze week over vier dagen geen loon uitbetaald, aangezien de eer ste twee dagen van de week al gestaakt werd tegen he accoordloon. Door bevoegde instanties werd ons verzekerd, dat. indien de hoofduit voerder zelf, de heer Blom, aanwezig was geweest, dit niet gebeurd zou zijn. Door zuiver ontactisch optreden, van een baas die toch vooral baas wilde zijn en niet in acht nam dat de stemming onder de mensen toch al ge prikkeld was. staan nu zestien man de ze week haast zonder inkomsten. Is deze tactiek van ruzie-zoeken in het belang van de wederopbouw van ©ns land? BLIJFT ZUINIG MET GAS EN ELECTRICITEIT. Van de zijde der Lichtbedrijven wordt medegedeeld, dat bij een gehouden con trole enkele verbruikers werden betrapt op het afnemen van gas en electrlciteit buiten de meter om. In het belang van de instandhouding van een geregelde voorziening wordt tegen deze verbruikers streng opgetre den en worden zij voor den duur van 6 maanden afgesloten, zowel van gas ais van licht. Verder wordt het publiek er aan her innerd, dat de kolenpositie nog steeds moeilijk is, zodat aan de gepubliceerde gas- en electriciteitsrantsoenen streng de band moet worden gehouden. Een aantal verbruikers moest wegens overschrijding der rantsoenen worden afgesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Theresia M., d. van H. A. Haentjens en C. Mulder. Johannes H. A., z. van M. N. A. Oud en M. C. Kühne. Clasina M. A., d. van C. Sprong en A. Winkel. Catharina M., d. van J. Fenijn en G. Alkema. George, z. van R. Kok en M. Kloek. Maria J. E.t d. van T. J. A. Kuster en M. T. A. Groothuizen. Jansje C., d. van S. Planting en A. Hoks. Ondertrouwd: Hendrik W. Bettink en Maria C. Mors. Reindert van Heug- ten en Geertruida Sneekes. Hendrik A. van de Hoef en Marie Strijder. Herman de Wit en Gerritjen M. Joostema. Wil helmus J. Pedroli en Wilhelmina I. Noort. Balthazar Singeling en Clazina Eljbinck. Getrouwd: Jacob Hulswit en Johanna A. de Haas. Jan Muis en Geerte J. den Ouden. Theodorus P. Ris en Catharina Verver. Dirk Schrieken en Anthonia J. Verschoor. Willem Boots en Johanna Smit. Wilhelmus A. Dijk en Pietertje Bart. Thijs Prins en IJda Olie. Chris- tiaan Kramer en Wilhelmina E. G. van den Oeielaar. Johannes de Rooij en Maria J. C. Krijnen. Nicolaas J. J. de Wit en Marta Vlaar. Albertus A. Vermaat c-n Anna M. Smit. Jacob Wit en Lum- «n'gje H. E. de Jong. Overleden: Dirk M. "Postma, geh. r t M W. Abspoel, 67 jaar. Rolina A. - Rooij, geh. met J. L. M. Jonker, 76 jaar. AIU't van Nienes 79 Jaar. Willemina n S! >n, geb. met H. van Wieren, 48 Jaar. Fat is de manier Gistere.!middag werd voor het gg- fcouw van de Noorderbank in de Lang straat een rijwiel gestolen. De dief h;d er netjes een oud, rammelend dame rretje voor in de plaats gezet. D:t schijnt ons de juiste manier toe om op goedkope wijze steeds een be ter vervoermiddel te krijgen. Van anti-plof tot Rolls-Royce! VICTORIA-THEATER. Eindelijk dan een film, die de moeite van 't zien waard is. Annabella, Hary Baur. een Franse film Misschien is dit *t enige, wat op haar aangemerkt zou kunnen worden, dat zij Frans, tè Frans is. De Fransen zijn slechte vertalers van Russische litera tuur, zij zien er geen been in, Dosto- jevski's werken b.v. tot gezellige, vlot- lezende Franse romannetjes te maken. Zo gaat het hier ook wel enigszins: op de klassieke troïka en de wijde steppen na is er eigenlijk niet veel te bespeu ren in deze film. dat Russisch aandoet. Tenzij men, met de Fransen gelooft, dat de Russen slechts twee soorten men sen in zich bergen, de ene, die op een verliefde poes lijkt en de andere die men de ongelikte Russische beer pleegt te noemen Maar leg deze film andere maatsta ven aan: beschouw haar als een Franse film in een would-be Russische entou rage en verwacht niet. dat men hier een blik kan werpen in de geheimen van de Russische ziel. D&n kan men slechts genieten van deze film, van haar opzet, intrigues haar technische kwali teiten. van het bekoorlijke spel van Annabella, en vooral van het verfijnd meesterschap van Harry Baur. die zélf in een échte Russische film als koel&k op zijn plaats zou zijn geweest. Baur is een groot kunstenaar: hij vermag den toeschouwer in zijn ban te houden en hem diep te ontroeren. HARMONIE-THEATER. Evenals wij, Nederlanders, in de achter ons liggende jaren, heeft ook het Poolse volk herhaalde malen een verbitterde strijd gevoerd om zijn vrij heid en onafhankelijkheid. De Franse film „La Citadelle du Si- lence", beeldt een gedeelte uit van ze heroïsche strijd om de onafhankelijk- heid van een land, dat lijdt onder de heerschappij van de scharen der Rus sische grootvorsten en van Czaar Ni colaas. Het stuk speelt in Polen en Rusland in de beruchte Citadel van Linsk, in een concentratiekamp voor politieke vijanden van het Rus land van pl.m. 1860. Annabella, als de schone Poolse, die haar vrijheid, haar leven en haar lief de op het spel 2et in de strijd voor haar land, vertolkt hier op meester lijke wijze een schitterende rol. Haar beide tegenspelers, Pierre Renoir en Bernard Lancret zijn waardige part ners van haar groot talent. Het is een film, vol spanning, lo gisch van begin tot eind en met élan gespeeld. Een film, zoals hier in de laatste rhaandni nog niet is vertoond. Een film die eindelijk weer eens goed genoemd kan wordn. Th. K. CENTRAAL NED. HENGELAARS VERBOND. Het bestuur van het C. N. H. V. roept hengelsportverenigingen in N-- Holland boven het IJ op, tot het hou den van een vergadering op een na der te bepalen plaats en datum. Deze vergadering beoogt een samen werking tot stand te brengsn voor verbeteringen der hengelsport, meer vrijheid voor waterpachtende vereni gingen en bespreking van het pacht- besluit visserijwet 1941. Gezien de belangrijkheid der agenda is spoedige aanmelding gewenst. Inlichtingen omtre t deze vergadering bij de secretaris van het C. N. H. V., B. R. v. Beest, Lindenlaan 113, Alk maar. MOTORDIEFSTAL. De Alkmaarse politie nam, in sa menwerking met de C. C. D., een mo torrijwiel in beslag tn een winkel van tweedehands goederen, alhier. Door het onderzoek kwam vast te staan dat de motor in Amsterdam ge stolen was. De zaak is aan de Amsterdamse po litie overgegeven. PUBLICATIE. Ingekomen is een verzoek van den heer T. Boclens, alheir. om vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein in het perceel Groot Nieuwland nr. 47. Binnen twee weken a dagtekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen %Nt verlenen van deze vergunning indieneo. Wat is er te doen Zondag 18 November. Gulden Vlies 8 uur Ruys-ensemble „Hoe laat gaat de trein?" Dinsdag 29 November. Aula Murm. Gymnasium 8 uur Drs. C. van Rossem voor de Volksuniversiteit over „Het Verre Oosten en zijn politieke betekenis". Tot en met Donderdag in de bios» coop-theaters: Harmonie: „De burcht der stilte", met Annabella. Toegang 18 jaar. Victoria: Moskouse Nachten" met Harry Baur en Annabella. Toe gang 18 jaar. Aanvang der voorstellingen in beide theaters 7 uur en 9.30 uur. Woensdag Matinée 2.30 uur. Zondagmiddag 2 uur en 4.30 uur. Zonder instrumenten. En zo zaten we dan Donderdagavond om klokslag acht uur met een tinteling van prettig verwachten in het wapen van Heemskerk, want deze avond, ge organiseerd door Anova. de grote lan delijke Amusemeritsvereniging, in com binatie met Everybody, beloofde iets aparts te worden. Waf dit betreft heeft zij de verwachingen ten volle beant woord, want het is ook inderdaad iets aparts geworden. Om te beginnen waren de „Travel- Iers". het Show-orkest uit Rotterdam, (door de mist) een half uur te laat, maar daar was op gerekend. Jos Windt, de bekende imitator. wist met grote virtuositeit saxophoons en trompetten, tot een gehele negerband toe voor ons geestesoog wakker te roepen. Tegen het slot van zijn optreden stapten de „Travellers" binnen. Nu zouden we dan toch dit fenome nale orkest kunnen beluisteren. Toenj leader voor het doek kwam, wera 1 met een warm applaus begroet, inplaats van de „Flat floot floogee", eerste nummer aan te kondigen, kwj hij met de zeer prozaïsche mededelj dat nu de orkestleden wel aanwe waren, maar de instrumenten zich i laas nog in een goederenwagon op b traject Haarlem—Alkmaar bevondi Doch ook hierop scheen gerekend diverse instrumentloze leden van' band ontpopten zich als liedjeszangt conferenciërs en zelfs buiksprekers dit alles iri afwachting van de inst menten, die maar niet kwamen opdai Het enige nummer dat op tijd aangekondigd, n.1. de Pauze, bracht ogenblik ontspanning, zowel voor de tisten als voor het publiek. Om tien uur arriveerden de inst menten. men nam toen het wijze bei om de stoelen maar aan de kant schuiven en de rest van de avond dansende door te brengen. Zo hebben we om tien uur toch i de „Travellers" als instrumentalis; kunnen bewonderen. Wij wensen I bij een volgënd bezoek aan Alkns wat minder pech toe. W. B. Predikbeurten. ZONDAG 18 NOVEMBER 1945. ALKMAAR. Ned. Herv. gem., Kaj kerk 10.30 uur vm. ds. H. E. Gravemi van Amsterdam (vacature-ds. Tuinj 5 uur. nm. ds. Goslinga van Utrecl uur nm. ds. Roodenburg, Jeugddj - Doopsgez. gem 10 uur vm E. H. Boer van Bolsward (op beroej Evang. Luth. kerk 10 uur vm. ds. denburg. Geref. kerk 10 uur vm. uur nm. cand. P. Homburg. Vrij Geref. kerk (Waakt en Bidt) 10 uur en 5 uur nm. ds. Kok van Hilversum Ned. Chr. Gem.schapsbond 3 uur nm. 7.30 uur nm. Conferentie (Heul 3). ger des Heils, Zaterdag 8 uur nm. Oj luchtpred. Zondag 10 uur vm. Heiligii dienst, 7 uur nm. openb. pred. Sten brug, 8 uur nm. Verlossingssamênk. o. kap. J. Buiterman uit Amsterdam. In de Remonstr. keik, a.s. Zondag gens ziekte geen dienst Strijd om de Onafhanke ijkheidsbeker te Rotferda Het competitieprogramma voor mor gen is maar heel klein, doch daarom niet minder belangrijk. Althans voor de Tweede klasse A staat de voor Alkmaar zo belang rijke plaatselijke ontmoeting tussen Alcmaria en de Boys op het program ma. Sinds de bevrijding hebben beide clubs elkaar viermaal ontmoet. In de ze ontmoetingen wisten de withemden driemaal te zegevieren, terwijl de Boys de eerste wedstrijd wonnen. Hieruit zou men kunnen opmaken dat de withemden sterker zijn. Deze wedstrijden mogen echter niet als maatstaf genomen worden voot de wedstrijd van Zondag, want er is nu sprake van competitie! Een competitie, die door de Boys goed is ingezet, zodat de geblokten moreel gesteund ten strijde trekken, terwijl de withemden dezë steun mis sen, maar daarentegen op eigen veld spelen, hetgeen toch altijd nog als 'n vóórdeel beschouwd moet worden. Het is en blijft echter een derby, met alle onzekere factoren daaraan verbonden. Wij wagen ons dan ook maar niet aan e»n voorspel ling, doch hopen dat die partij zal winnen, die er qua spel, het meeste aanspraak op mag maken. De elftallen zijn als volgt samenge steld: Alcmaria: Afink, Jansen, de Waal, Bijl. K. de Grand. Wit, Tromp, God- vliet, van Wierrngen, van Meene, de Buijzer. Alkmaarse Boys: Krameff, Radsma. Pauw. Admiraal, de Ley, Brouwer. B. de Grand Kwadijk, Untied Runia, Goudsblom. Scheidsrechter is de heer Chr. Boeree. De andere wedstrijd in de 2 A is ZVV—West-Frisia. Ook al een wed strijd waarover niet veel te voorspel len valt. Beide clubs zijn met een overwinning gestart, waarbij wij overwinning van ZVV in yolend hoger aanslaan, dan de geflatteei zege van W.-Fri6ia tegen Alcmai Wij houden het op een gelijk spel. In het Westen zijn er verder competitiewedstrijden. Op Spangen in Rotterdam wc na een onderbreking van jaren de traditionele wedstrijd om Onafhankelijkheidsbeker gespeeld sen het Bondselftal en de Rotterdai ploeg, terwijl in Utrecht gesp? wordt: Utrechtse elftal tegen een pl uit de Mijnstreek. Beide wedstrijden hebben natuurl bezoek van leden van de Keuze-Co missie, teneinde gegevens te verzat len over het beschikbare spelersma Haal, opdat van het voorjaar een sterk mogelijke nationale ploeg in I veld kan treden. Voor het steunfonds van de ver gingen, die door oorlogshandelinj etc. getroffen zijn. worden er voo In het gehele land tal van vrici schappelijke wedstrijden gespeeld. Wij hopen dat de belangstelling v< al deze wedstrijden overweldigend zijn, zodat iedereen zijn steentje bijdragen voor ^de verenigingen, hulp dringend nodig hebben. ;strict j District III (het Oosten) is uitzondering op de algem« regel, want daar begint Zondag competitie met de wedstrijden: schedese BoysWageaingen, Quicl Be Quick. Go AheadPEC, Tubant NEC en HeraclesEnschedé. De eerste drie wedstrijden kufl winst opleveren voor de tl" clubs, NEC zal het ln Hengelo kunnen bolwerken, terwijl van het sultaat van HeraclesEnschedé lijk iets te zeggen valt.

De Vrije Alkmaarder | 1945 | | pagina 2