Zorgt Alcmaria voor Sinterklaas-surprise? ALKM. B6YS-D.W.V. STADSNIEUWS. Maandaq komt de Sint! Predikbeurten Het dierlijke in den mensch De Romantische Senorita Zware thuiswedstrijd voor de Boys Was het een mijn? Heiloo. Functieveldeling in 't college van B. en W. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de functies als volgt verdeeld: de Burgemeester: onderwijs en ge neeskundige dienst. Weth. G. v. Slingerland: financiën en sociale zaken. Weth. G. H. Hoijtink: lichtbedrijven, slachthuis en marktwezen Weth. C. Couwenhoven: publ. werken (openbare werken, havenbedrijf, plant soenen en grondbedrijf). Voorts besloot het college den wet houder G. H. Hoijtink te belasten met het voorzitterschap van „Nederlands Volksherstel". Spreekuren Wethouders. Wethouder v. Slingeland houdt spreekuur des Maandags van 3—4 uur nm. De wethouders Couwenhoven en Hoij tink des Maandags van 45 uur nm. Eerste trein naar Amsterdam vijf minuten vroeger Met ingang van a.s. Maandag vertrekt de eerste trein van Alkmaar richting Amsterdam S minuten VROEGER, dus om 6.42 uur. In de dienstregeling richting Den Helder komt ev neens een wijziging. De trein van 16.15 uur vertrekt met ingang van Maandag om 16.38 uur. Ter viering van zijn verjaardag hoopt St. Nicolaas, met Zwarte Piet en de trouwe schimmel, Maan dagmiddag om half twee aan de Bierkade te arriveren. De leerlingen uit de twee laagste klassen van alle openbare scholen, kJeuter6cho*en en de school voor bui tengewoon lager onderwijs, alsmede muziek en de feestcommissie zullen aanwezig zijn om de grijze kinder vriend een hartelijke ontvangst te be reiden. Vervolgens gaat men in op tocht langs Limmerhoek, Laat. Huig- brouwerstraat, Langestraat en Schou tenstraat naar de Breedstraat, waar in „Het Wapen van Heemskerk'* het feest wordt voortgezet. Omstreeks 4 uur 15 zal dit afgelopen zijn, waarna de kinderen schoolsgewijs de feestzaal zullen verlaten, opdat de ouders weten kunnen, wanneer hun kind naar bui ten treedt. Publiek kan, wegens plaats gebrek, niet in de zaal worden toe gelaten. Dank zij spontane medewerking van vele zijden, waarvoor de commissie zeer erkentelijk is, is het gelukt, voor de klassen 3 en 4. het feest op Vrij dag 7 Dec. a.s. te organiseren, terwijl voor de hoogste klassen weer een to neelvoorstelling op het programma staat, n.1. op Woensdag 19 Dec. a.s. Indien nu 't weer nog wil meewer ken, dan staat de jeugd der open bare school bij dit 35e St. Nicolaas- feest, weer een onvergetelijke dag te wachten. ALKMAAR: Ned. Herv. Gem., Kapel- kerk, 9 uur ds. A. A, Dönszelman. 10.30 u. ds. Bloemhoff, 5 u. ds. Goslinga. Doopsgez. Gem., 10 u. ds. Lelsma van Beemster (extra collecte voor kerkbouw- fond). Ev. Luth. Gem., 10 u. ds. P. C. Roodenburg. Remonstr. Kerk (Fnid- sen 43), 10.30 u. ds. Rappold, Advent. Geref. Kerk (onderh. art. 31 D.K.O.), 10 en 5 u. Prop. Breen van Amsterdam In Waakt en Bidt. Ned. Chr. Gem.sch - bond. Donderdag 7.30 u. in Waakt en Bidt, de heer Joh. v. Oostveen (Open baring), Woensdag 7.30 u. interkerkelijke prediking in Waakt en Bidt, ds. J. v. d. Schors: Het leven een vloek of een lied? Leger des Heils, Zondag 10 en 7.30 u., Maandag 7.30 u.. Advent. Samenk. o.l.v. Kolonel Rönitz uit Haarlem. GROOT-SCHERMER. Ned. Herv. Gem., 7.30 u. ds. F. Bobeldijk. HEER HUGOWAARD, Ned. Herv. Gem., 30 u. ds. De Mooy. OUDE-NIEDORP, Ned. Herv. Gem., 2.30 u. ds. Nell. NIEUWE-NIEDORP. Ned. Herv. Gem., 10 u. de heer Van Noordennen. STOMPETOREN: 10 u. ds. De Jong. OTERLEEK: zie Stompetoren. OUDORP: geen dienst. Waf is er te doen Zaterdag 1 Dec. Wapen van Heems kerk, 8 u., grote Nationale boks wedstrijden. Zondag 2 Dec. Gulden Vlies, 2.30 u., kindermatiné „Hans en Grietje". Gulden Vlies, 8 uur, „De twee Wezen". Leger des Heils - Limmerhoek, Adventsamenkomsten. 10 u. v.m. en 7.30 uur n.m. Maandag 3 Dec. Gulden Vlies, 7.30 u.» De Bonte Spelars in de 8 Octo- ber-revue .,'n_ Avond uit". Leger des Heils - Limmerhoek. Adventsamenkomst 7.30 uur. Dinsdag 4 Dec Gulden Vlies, 7.30 u., De Bonte Spelers in de 8 Octo- ber-revue ..'n Avond uit". Woensdag 5 Dec. Gulden Vlies, 7.30 u. De Bonte Spelers in de 8 Octo- ber-revue ,,'n Avond uit". Tot en met Donderdag in de bios coop-'' eaters:" Harmonie: „La béte Humane", met Jean Gabin en Simone Simon, toegang boven 18 jaar. Victoria: „De romantische Senorita", met Vino Martins. Leo Carillo en Ida Lupino, toegang boven 14 jaar. In beide theaters aanvang der voor stellingen 7 uur en 9.30 uur. Woens dag 2.30 uur matinée. Zondagmiddag 2 uur en 4.30 uur. Harmonie: Jean Gabin en Simone Simon in een Zola-film. Vele bezoekers, die gisteravond de Franse film „La béte Humaine", naar één van Zola's boeken uit de Rougon Macquarts hebben gezien, zullen na afloop met een onzeker gevoel huiswaarts zijn gegaan. Niet geheel doortrokken van het Franse „esprit", maar toch „Frans", niet lucht hartig, en toch niet oppervlakkig, niet ontroerend en ook niet stompzinnig: 1a, was de gehele film eigenlijk niet verras send omdat ze zo „gewoon", zo „een voudig" en alledaags in haar handeling was? Een groter compliment kan men den regisseur Jean Renoir niet maken Zola's werk verfilmd zonder er een chi rurgische analyse van te hebben gemaakt Wel had men wellicht fijnere trekjes verwacht dan enkele „fotographische" mo menten (de prachtige locomotief opnamen, het horlogemotief, e.a.), logischer actie dan de legpuzzle van af en toe te ver warrende beelden: het doet alles niets if aan de sublieme compositie en het grote spel van Jean Gabin. Ten tweede male zag ik hem in de rol van een bezetene En hoewel zijn vorige Amerikaanse film door sensationele wendingen suggestiever werkte, ontbraken daar de rust en de kalmte, die hier de film menselijker maakte. Men kan de Franse filmindustrie niet genoeg waarderen om haar grote afkeer van snobisme én onwaarachtigheid. Gabin's tegenspeelster, Simone Simon, toonde dezelfde vastberadenheid om de tendenz niet te overdrijven: vrouwelijk in alle momenten, doch geen ogenblik Amerikaans aanstellerig. En wat verwacht men anders van twee van Frankrijk's grootste filmartisten? Onder de voorfilms, o.a. het Nederlandse Nieuws, een echte ouderwetse Ameri kaanse gooi- en smijtfilm vol „toevallig heden" en een film over Amerikaanse filmspelers in hun „dagelijks leven". H. N. A. Victoria theater: Mexico is een wonderlijk land, met nog wonderlijke bewoners. De mensen, die er geboren en getogen zijn, zien er krijgs haftig uit, zo krijgshaftig, dat men er bang van wordt als men naar ze kijkt. De werkelijkheid is echter anders, ze kunnen namelijk geen vlieg kwaad doen en het is zelfs zo, dat de Mexicaanse bendeleider, die in de film „De roman tische Senorita", een symphatieke hoofd rol vervult, het niet over zijn hart kan verkrijgen een mens te doden. Iets, wat voor een leider van een stelletje overi gens gezellige en romantische bandie ten, wel zeer vreemd genoemd kan worden. De film. die deze week In het Victorla- Theater draait, is een aaneenlijmsel van de meest symphatieke onmogelijkheden, dcch zit niettemin zeer knap in elkaar. Hierbij komt nog, dat de hoofdrolver- De Zondag voor het St. Nicolaasfeest heeft in de voetbalcompetitie al sinds jaren bekend gestaan als een dag, waar op de oude bisschop ook vele clubs met aangename surprises, in de vorm van onverwachte overwinningen placht te verrassen en wij zijn benieuwd, welke clubs dit jaar van deze gaven zullen profiteren. Trouwens, die goede Sint is al op pad geweest, namelijk in den persoon van den heer Lotsy, die na zijn Zwitserse reis, waar hij de bestuursvergadering van de Fifa heeft bijgewoond, twee voetballen mee naar Holland kreeg, welke hij ten geschenke heeft gegeven aan twee Limburgse clubs, die ernstig door de oorlogshandelingen getroffen waren. Na drie competitiezondagen begint er in de diverse afdelingen al enige teke ning te komen en kan men in vele ge vallen al clubs aanwijzen, die beslist een fooi naar de kampioenstitel zullen doen. In distriet 1 zijn nog drie clubs zonder puntenver lies, doch Zondag zal deze situatie ook veranderd zijn, daar twee clubs tegen elkaar in het strijdperk tredent n.1. RFr en Ajax. De Amsterdammers gaan voor de tweede maal naar de Maasstad en hoewel de club van Drok deze com petitie op vlotte wijze met een drietal overwinningen heeft ingezet, geloven wij toch niet. dat de Meer-bewoners ook maar één punt aan hun gastheren zullen laten. ADO—'t Gooi en Hermes—Emma zijn wedstrijden tussen gelijkwaardige clubs en de uitslagen zijn moeilijk te voor spellen. Emma is Zondag een tikje te gen gevallen door haar nederlaag tegen EDO, welke club niet tot de sterksten behoort. Hierin ligt dan tevens voor VSV d e kans om de eerste punten bin nen te halen: de Velser club is wel niet zo sterk meer als voor enige jaren, doch o.i. behoren de Velsenaren op de onder ste plaats toch niet thuis en dat kon EDO Zondag wel eens aan den lijve ondervinden. DE OPSTELLINGEN De elftallen van de Alkmaarse tweedeklassers voor morgen zijn a.v.: Alcmaria: doel: Avink; achter: Jansen en de Waal; midden: Root- ring, KI. de Grand en van Meene; voor: Tromp, God vliet, van Wierin- gen, Wit en de Buyzer. Alkmaarse Boys: Kramer; Pauw en Radsma; Brouwer, de Leij en Admiraal; Goudsblom, Runia, Untied, Kwadijk en B. de Grand. In de tweede klasse A weer wedstrijden, waarin eventuele kampioenscandidaten puntenverlies zul len oplopen, zoals West-Frisia—OSV en ZFCKFC. In b~'*a gevallen lijken ons de kansen voor de bezoeken de clubs het gunstigst te staan. Wat ook de resultaten van deze wedstrijden zijn, Volendam kon hier wel eens de lachende derde zijn en al komt AFC op bezoek, de Reds zullen zeer ze ker uit een ander vaatje moeten tap pen dan zij in hun eerste twee wed strijden gedaan hebben, om zonCTor kleerscheuren uit het vissersdorp naar de hoofdstad terug te kunnen keren. Alcmaria gaat naar Wormerveer om te trachten hun oude rivalen WFC één of beide puntent afhandig te maken. Of het gelukken zal? We hopen het. De opstelling is weer gewijzigd. Mis schien is nu de goede combinatie ge vonden. Morgen 2.30 uur: De Boys krijgen bezoek van DWV, dat de competitie ook al niet daverend begonnen is. Dit mag de thuisclub ech ter niet op een dwaalspoor brengen, want met de Nieuwendammers (en dat weten de Boys ook wel!) valt toch nog niet te spotten. De thuisclub heeft na de nederlaag in Oostzaan geen veranderingen onder gaan, hetgeen goed gezien is van de elftalcommissie, want de spelers vor men langzamerhand een hechte combi natie die op elkaar ingc-teld raakt. De mogelijkheid bestaat echter, dat Radsma wegens ziekte vervangen moet worden, doch hopenlijk is hij Zondag weer hersteld. Tot besluit van dit overzicht gaan wij dan nog even naar district II waar I eijenoord zijn leidende positie kan versterken door een overwinning op Neptunus. Evenals in district I gaan ook hier de nummers 2 en 3 van de ranglijst elkaar te lijf, zodat Feijenoord bij een overwinning in ieder geval op één van de twee concurrenten DHC en DWS uitloopt. Wat het resultaat van DHC— DWS zal zijn? Wij wagen ons niét aan een voorspelling, doch dat het zal span nen is zeker. HBS—Stormvogels kan de IJmui- denaren de gelegenheid geven om te la ten zien of de zege op Sparta een ge lukje is geweest of niet. tolker, Mino Martino tenor van de Metropolitan Opera in het gewone, dage lijkse leven prachtige zang laat horen. Leo Carrillo geeft een prachtige creatie van den „woesten roverhoofdman", die verzot is op muziek en in het bijzonder op de zang van zijn Muchacho den zanger, die op zijn beurt weer verzot is op Ida Lupino, de enige vrouw, die een hoofdrol toebedeeld heeft gekregen. Het is een buitengewoon amusante film met mooie natuuropnamen. Een film, die waard is gezien te worden. In het voorprogramma ziet men een geestig tekenfilmpje in kleuren. Th. K. Vannacht om één uur hebben we in Alkmaar en omgeving nog even kun nen denken dat er nu toch eindelijk een invasie op Holland's kust zou ko men. Een formidabele explosie maak te de siapenden wakker en de wakke ren verschrikt. Bij informatie hedenmorgen, bleek het ons dat eigenlijk niemand er iets van wist. De gzagstroepen van Schoorl hielden het op een geëxplodeerde mijn De politie daarentegen had er weer niets van gehoord en zei belt U Ber gen eens op. Zo gezegd, zo gedaan, maar in Bergen was het antwoord: „Weet U wat U doet. bel Schoorl eens op!" We hebben het toen maar opge geven en geloven nu ook dat het een mijn geweest is. WEER: DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Vrijdagmiddag werd de 4-jarige W. op de onbewaakte overweg bij de Ze- venhuizerlaan gegrepen door de trein van vier uur, uit de richting Alkmaar. Het kind is met zware verwondingen naar het St. Elisabeth ziekenhuis ver voerd en nog dezelfde avond overle den. Het bomt nog meerdere malen voor dat kinderen midden op de overweg een trein staan af te wachten om op het laatste ogenblik opzij te springen. Laat dit ongeval aanleiding zijn voor de ouders hun kinderen van dergelijke gevaarlijke spelletjes de gevolgen on der ogen te brengen. Uit het radioprogramma van morgen HILVERSUM 1, 301 M.: Nieuws. 9.33 Kamermuziek. 10.— Hoogmis, H-3® Bach ca 13.01 Nieuws. 13.50 De spoorwegen spreken. 14.30 Concertge bouw-orkest. 15.10 Moderne klassieken- 15.20 Das Lied von der Eerde, Mahler. lfi-30 Gewijde muziek. 17.Ned. Herv. K<?rl(* dienst. 19.— Nieuws. 20.01 Nederland herrijst. 20 15 Eddy Walis speelt. 21.35 Drs- L. de Jong spreekt. 22.15 Mens en maat schappij. 23.01 Nieuws. 23.15 AvondwiJ- ding.

De Vrije Alkmaarder | 1945 | | pagina 2