Alkm^irder STADSNIEUWS. HEUSDEN en VLIJMEN willen welen hoe taal hel ia Alkmaar heeft haar plicht gedaan. De grote nod, die In de door ons ge adopteerde gemeenten Heusden en Vlijmen heerste, ia gelenigd. Het Alkmaaree comité gaat dan ook binnenkort haar arbeid staken en hoe wel dan ook geen offers meer van de Alkmaarse bevolking ten behoeve van de Inwoners var Heusden en Vlijmen sullen worden gevraagd, doet het toch prettig aan. dat er nog steeds goede burgers rijn, die aan onze geadopteer de gemeenten denken. Aan één ding Is echter nog een zeer grote behoefte. Kunt U zonder de re- clameklokk?n, zonder Uw huisklokken en zonder Uw horloge en wekkers? Welnu, Heusden leeft bijna zonder dit alles. Geen enkele zending naar Heusden bracht ^sn uurwerk. Kerkto rens en reclameklokken bestaan er in Heusden niet meer. Enkele burgers zijn „rijk"; Zij bezitten een klok en zoals het goede burgers betaamt, heb ben zij deze voor hun „venstertjes" geplaatst ten gerieve van hun mede burgers. Van straten ver komt men kijken hoe laat het is Onze taak is niet af alvorens wij ook hier in de grootste nood hebben voorzien. Kijk Uw bezitingen eens na af U niet een klok, horloge of pendu le kunt missen; kleine defecten zijn geen bezwaar. Het comité zorgt voor een spoedige doorzending. Opgaven kunnen geschie den: Kcnnemerstraatweg 103. Tel. 3640 en bij den heer J. van Maarleveld, Voormeer 19, tel. 3792. „Alkmaar helpt Indië" x Cabaretavond „Bonte Spelers" Voor een stampvolle gymnasiale Aula, welke door het Gemeentebestuur belan geloos ter beschikking was gesteld, trad eveneens belangeloos! gisteravond het Amateur Cabaret Ensemble „Do Bonte Spelers", bekend uit de 8-Oct. revue, op. In het zeer gevarlëerde en lange pro- giamma vielen vooral op het uitstekende spel van Guus Verhoeven en van de twee jongens met één guitaar „De Sylva's". Dat Plet Cloeck met tutti-fruttl „er in ging als koek" spreekt voor „gehelde" Alkmanrders vanzelf. De hoogtepunten van het programma waren de zeer originele Proloog, het op treden van Kees Stet uit Ierswoud (Plet Krom), dc „voorstelling" der acrobaten (o.l.v. Guus Verhoeven) en het „Café de Paris" na de pauze. In dit laatste num. nier werd op Parljse wijze" een Inter nationaal cabaret weergegeven: we za gen en hoorden Russische dans, Hon gaarse muziek en Engelse liedjes. Voor de „garnering" zorgde de pianist Tonny WUIctnsen. Het comité o.l.v. den voorzitter, den heer Arntz. had als attractie een verlo ting uitgeschreven; dat de sigaren, de taarten en de kazen er even grif Ingingen als de cabaretavond, daarvan zijn wij overtuigd I OPROEP TOT DE NEDERLANDSE VROUWEN EN MEISJES. Zo juist zijn onze landgenoten uit Indié in het Vaderland weergekeerd, nadat ze zeer moeilijke jaren, jaren van ontbering en lijden hebben door gebracht. Ze zijn nu overgelukkig, dat ze weer in ons midden zijn. Maar ze zijn naar hier gekomen om op te knappen en aan te sterk?n. Daarom worden zij "bij gezinnen en ln pen sions e.d. ondergebracht. We doen nu een ernstig maar dringend beroep op onze meisjes om zich voor de huishouding van deze men nen beschikbaar te willen stellen. Be denk wat ze uitgestaan hebben; hoe ze door den vijand zijn geknecht. La ten wij hen nu helpen, laat ze voe len, dat ze een vaderland hebben en dit wij landgenoten elkaar bijstaan. Da' is een erezaak. Inlichtingen zijn te verkrijgsn ter afdeling Vrouwelijke Beroepen van het Gewestelijk Arbeidsbureau Alk- Vnaar. REN KERSTVERRASSING VOOR OUDRN VAN DAGEN. Het Comité „Een Kerstverrassing voor Ouden van Dagen" zegt langs deze weg allen hartelijk dank die, hetzij ln geld of in natura hun bijdrage hebben ge leverd tot het welslagen van de actie cm onze bejaarde ondersteunde stadge noten een Kerstverrassing te bereiden. Bij fabrikanten, grossiers en andere bedrijven bestond voor deze actie grote belangstelling en uit de ontvangen dankbetuigiingen van de Ouden van Dagen is gebleken, dat de inhoud der pakketten bij hen zeer in de smaak Is gevallen. Kienen bij de Overijsselse Vereniging Op Dinsdag 15 Januari zal om 8 uur in het „Wapen van Heemskerk" de tweede Kienavond voor dc Overijsselse Vereniging »o Alkmaar georganiseerd worden. Na afloop van de „klenpartij" zal een gezellig bal tot 2 uur worden gehouden. CENTRAAL GENOOTSCHAP. De trekkingslijst van de op 18 Dec. gehouden verloting ten bate van het centraal genootschap tot uitzending van kinderen riaar vacantie-ko'onies ligt bij de firma Frankenberg, Lange- straat, ter inzage. De prijzen kunnen aan het zelfde adres afgehaeld wor den. GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde één dezer dagen voor het examen M.O. Engels A, mej. A K. Crcfeld. DISTRIBUTIE NIEUWS Voor het afhalen van bonkaarten voor de nieuwe periode zijn op Woensdag 9 Januari aan de beurt de letters E, F en G MEDEDELING DISTRIBUTIEDIENST ALKMAAR. Voor de ingezetenen van Alkmaar is bon V 84 van de Vtskaart geldig ver klaart voor verse zeevis en bon V 05 voor gerookte vis. Aangezien de vishandelaren meesten tijds met betrekkelijk kleine hoeveelhe den worden bevoorraad, zullen deze bon nen 14 dagen geldig blijven dus vanaf 8 tot en met 22 Januari. Burgerlijke Stand. Geboren: Arle, z. van Jan H. va Llcnen en C. J. Stubbe. Zoone B. A. z. van Z. van Maaswinkel en M. R. H; Vonk. Catharlna A. F., d. van A. "r Bos en M, T. A. van Kessel. Leo, z van A. Kleen en B. Hulsman. Eduard J. M., z. van Louis Moors en J. M. Stum- pel. Bcrnardus, z. van P. A. Bakkum en E. Jansen. Maria C., d. van H. A. W. Fcljen en M. C. Brutn. Maartje W.* d. van M. dc Jongh en M. Schippers. - Alclda J., d. van D. van den Berg en Bos. Ingeborg, d. van A. P. Llnd en J< C. Glandorff. Catharina M. J.. d. van C, L. Himmelrelch en C. A. Cornellsserr Plctcr, z. van G. Deseendre en L. van WanroolJ. Johannes, z. van P. Vreekcr en A. N. Schouten. Wilhelmus, z. van II. van Veen en Maria C. Buter. Klaas z. van Jacob Dinkcla en P. Brandsma. - Johannes N., z. van F. Baars en A. G Kruljer Ondertrouwd: Petrus A. Blokdijk en Geslna Koppe. Reijer J. Zwaan ca Maartje van Gulik. Willem Klaren beek en Margaretha Vlaar. Slmon J* Houtenb s en S. B. Peperkamp. Pete J. Pijen en Maria J. Schouten. r Overleden: Anthonla Abbo. wed van C. Houtenbos. 85 Jaar. Mary T Mienia 2 Jaar. Cornells Modder 8S jaar. Theodora M. de Rover, wed. van J* Beun. 86 Jaar. Jacobus Boos. wedr. van T. Stam. 85 Jaar. Helena Mulder, geld met J. Bruin. 54 Jaar. Hendrik Raven, geh. met T. Govers. 74 jaar. Andrits van Essen. wedr. van A. Tiemens, 8S Jaar I De zusters verpleegden ln de maand December 82 patiënten en legden 749 be zoeken af waarvan: 250 beulende bezoe ken, 443 bezoeken voor het AZA en 48 gratis bezoeken. Er werd 8 X de laatste hulp verleend bij het afleggen. De Wljkkraamv^pleegsters verpleegden 16 patiënten, legdch 143 bezoeken af en hebben 8 X den dokter geassisteerd. Heiloo. H.S.V.-feestavond H.S.V. opende haar serie van feeste lijkheden Zondag allereerst met haar leden; maar gisteravond waren wij ge tuige van een feestavond ln do Rustende Jager. Na een kort openingswoord door den voorzitter, den heer H. Pel, trad het gezelschap „De Toverbal" op onder leiding van Menno Grondsma. De aan wezigen hebben genoten van de prachtige zang van Nelly Rus, om de dolle cn malle gevallen die de revue-artlst Vroom wist te scheppen en de schetsen die het gezelschap opvoerde. Menno Grondsma oogstte met zijn geslaagde Imitaties veel bijval. De muzikale omlijsting werd uit stekend verzorgd door den pianist Jo Vakkei. Met een geanimeerd bal werd de avond besloten. Morgenavond wordt de slot-feestavond gehouden. Hetzelfde programma wordt dan weer afgewerkt en wij kunnen een ieder aanraden deze avond, waarvoor nog enkele kaarten verkrijgbaar zijn gaan bezoeken. Hensbroek. VERKIEZING PREDIKANT. Bij de Zondag 6 dezer te Hensbroek en Obdam gehouden verkiezing door lidmaten der Ned. Herv. Gemeenten voor het beroepen van een predikant, werd met grote meerderheid van stemmen de heer Verbeek, candidaat te Boskoop ge kozen, zodat op hem een beroep zal woren uitgebracht voor het bezetten van de vacature der gecombineerde ge meenten Hensbroek-Obdam. TEGEN IJSONGEVALLEN VERZEKERD. In café Kossen te Hensbroek vond Zaterdagavond een algemene vergade ring plaats van de plaatselijke IJsclub. De 2e voorzitter, de heer P. Kort, opende met een hartelijk welkom. De leden der vereniging zijn tegen ongeval len op het ijs verzekerd voor een uit kering van f 3 per dag met e enmaxi- mum van 30 dagen; bij overlijden door rdrinking wordt een uitkering van f 1000 verstrekt. Om voor uitkering ln aanmerking te komen is het noodzake lijk dat van ongevallen ten spoedigste opgave wordt gedaan aan den secretaris. Het bestuur trad en bloc af. Geko zen werden de heen P. Kort, E. de Jong, J. Hartland, C. Kossen, C. Bom- mezij, C. Groenveld en J. Visser Jac.z., waarvan de drie eerstgenoemden resp. ais voorz., secr. en penningm. zullen fungeren. Obdam. OPGEPAST! Van Vrijdag- op Zaterdagnacht is een tweetal fietsen, van den heer B M. on beheerd buiten staande en van den heer D L. uit een schuurtje, ontvreemd. De fiets van den heer M. werd Zaterdag teruggevonden. Evenwel had „men" zich de moeite getroost de fiets van de banden te ontdoen. De volgende nacht is een was te Ob dam, die zich eveneens buitenshuis be vond, verdwenen. Van de daders geen spoor. Naar aanleiding van dit verdonker- manen bij donkere maan één vermaan: laat geen goederen onbeheerd buiten staan! gen goede berichtgeving was van onschatbare waarde tijdens de vijf jaren die achter ons liggen. Met de grootste omzichtigheid moest de clan destiene krant verspreid worden. Dat is nu voorbij. Thans wordt De Vrije Alkmaarder dagelijks in uw brievenbus gestopt. Tenminste., als U ook een abonne ment neemt! KERKKLOK FEESTELIJK INGEHAALD. Onder jubeltonen van „Laat de klok maar luiden", naar voren gebracht door het plaatselijk fanfarecorps „Muzieklust" is Zaterdag de kleine klok van de Ka tholieke kerk te Obdam in de gemeente aangekomen. Het is een M.-klok en behoorde tot een lading, die bij Urk tot zinken is ge bracht. Heer-Hucowaard. De keuring der dienstplichtigen lichting 1945 dezer geme;nte, zal plaats vinden te Den Helder op 29 en 30 Jan. s. Tot directeur der Coöp. Zuivelfa briek Excelsior is benoemd de heer C. Vertigaal te Zutphen. De klokken der gemeentetoren te Veenhuizen en van de toren der Her vormde kerk zijn in de gemeente terug. Het Hoogoven-tournooi Gistermiddag heeft de burgemeester van Beverwijk, mr. H. J. J. Schoitens, de achtkampen geopend. Behalve de eerste ronde van de acht kampen werd de derde ronde van de tienkamp gespeeld. De stand is nu: dr. A. D. de Groot en G Stolz elk 2'/t, A. O'Kelly de Galway en Ir. H. J. van Steenis iéder 2, N. Cort- lever, H. Kramer en Th. D. van Schet- tlnga elk l"/»,Ph. van den Tol 1, W. Koo- men en Chr. Vlagsma 0. Aan deze achtkampen nemen ook onze stadgenoot E. D. do Waal en P. Seewald uit Bergen deel. Onder de deelnemers van de vierkam pen bevinden zich ook Alkmaarders, n.L C Kleft, D. Appel en W. v. d. Veen. WOENSDAGAVOND 8 JANUAI in de RUSTENDE JAGER te SLOT-FEESTAVOND VAN DE VOETBALVER. Enkele kaarten verkrijgbaar <ïen penningmeester J. Kueter, 183, tel 4514, Heiloo. Zaal ope Medewerking verleent o.a. het „De Toverbal" onder leiding Grondsma. Bal na. RI, 8 uur, HEILOO, H.S.V. l.M bij Westerwcg 7 30 uur. gezelschap van Menno (Adv.) B0LLIE BOF EN DE ZILVEREN OLIFANTJES. N ij '««MM SCMorau»

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 2