maardei' Fantastische tweede helft bracht de Oranje-zege Opportuniteitsvoetbal overwon 'n gesloten systeem VRIJ KOEL. Bewolkt weer met matige wind tussen Noord en Oost. Geen regen van betekenis. Vrij koel. MAANDAG IS MEI 1M6. 3e Jaargang No. 317-438. Direc. M J. Roggeveen. Wnd Hoofdredacteur: A H Hommerson. Redacteur atad: G. W. M. Willem». DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE, STICHTING „DE VRIJE ALKMAARDER" Redactie en Adm.: Achterdam 20, tel. 2274. Advertentle-afd.i Lang est raat u, tel. »71. 61 Verdachten, leden van de lei ding van het concentratiekamp Maut» hausen, zijn ter door veroordeeld. D< ter dood veroordeelden maakten grap» jes en lachten na het uitspreken het vonnis Nederland slaat België: 6—3 Wilkes scoort driemaal •pOEN na 3 minuten de Belgische midvoor zijn elftal de lel- 1 ding had gegeven, waren er reeds Belgen, die meesmui lend,, zo langs hun neus weg, het woordje „tien" lieten horen. Op ons werkte dat als een rode lap op een stier. De Nederlandse spelers moeten ook zo Iets vernomen heb ben! Althans, wie het élan, waarmee zij speelden, aan schouwde, kan tot geen andere conclusie komen. Want wie had gedacht, dat met nog een half uur te spelen en met een 32-achterstand, Wilkes c.s. (want deze Xerxes- mm was dé aanvalsleider!) een viertal doelpunten van kwaliteit zouden produceren? Wie, die het trage machts vertoon der Belgen zag, werd niet ongeduldig en ver langde naar een „hartig" spelletje voetbal? En al onze wensen werden vervuld, d.w.z. er kwamen doelpunten. Binnen een half uur van 2-3 naar 6-3! JJOLLAND—BELG'ë: het had reeds weken in onze hoofden gespookt; het was het gesprek geweest van voet balenthousiast en huisvrouw: van voort varende jeugd en bezadigde ouderdom; want Holland-Be)gië was, is en blijft een traditie. Een traditie, die ten koste van alles hoog wordt gehouden. En toen we Zondagmorgen door de ramen van onze slaapkamer keken, sprong ons hart open. Want de weergo den waren ons gunstig, uitermate gun stig zelfs. Het „Oranje-zonnetje" stond reeds hoog aan de hemel, en het was net of het zeggen wilde: „Wees gerust Hollanders en B 'gen; jullie met je in de oorlog getoond onverbeterlijk opti misme. ik zal jullie vandaag een on vergetelijk festijn bezorgen: een voetbal de met ideaal weer". We moesten later luisteren naar het re gelmatige geluld van onze auto. waar van de motor ons scheen toe te zingen „Holland-Belglë. Holland-Bel gië", We passeerden een opgepropte trein en ook iiens cadans op de rails scheen een geluid van „Holland-België" met zich te voeren. Nederland trok, voor het eerst na de oorlog, op naar haar hoofdstad, om ge tuige te zijn van de grote strijd in het voetbalseizoen: de kamp tegen de Rode Duivels!! Toen tegen één uur de grote trek der „gelukkige plaatsenbezitters" begon naar het Stadion, was het daar al spoedig een drukte van belang. De hereden po litie was weer als vanouds present en regelde het verkeer, zoals we dat van haar gewend waren van vroeger. Maar cok de opkopers ontbraken niet en me nig kaartje veranderde voor fantastisch ....lage prijze- van eigenaar. In het Stadion kwam tegen twee uur de loop er al aardig in. Ook talrijke Belgische supporters ga ven van hun aanwezigheid blijk; het vak naast de Marathon-tribune was ge- heel gevuld met deze schijnbaar zonder deviezen-moeilijkheden levende men sen. Om precies half drie kwam het Bel gische elftal onder hartelijke toejui chingen, onmiddellijk gevolgd door on ze jongens, het veld op. De volksliederen weerklonkeri en ons Wilhelmus werd aarzelend, later uit volle borst meege zongen. Na de voorstelling van beide ploegen aan m'n.-president Schermerhorn werd onder ideale weersomstandigheden be gonnen. De wedstrijd Het begin is aan beide zijden nogal onzeker en verder dan een wat zenuw achtig heen en weer getrap brengen beide elftallen het niet. Het zwakke punt in onze ploeg komt echter al dadelijk tot uiting, als v. d. Linden, hoewel goed ingrijpend, tot tweemaal toe de bal voor de voeten van een Belg speelt. 01. Drie minuten is de wedstrijd oud, of we hebben de eerste domper te pakken. Een prachtige pass uit het midden veld komt bij den bewegelijken midvoor Decleijn terecht, die zich in zijn vrije positie geen moment bedenkt en het le der met een harde, onhoudbare schuiver' in h-t Nederlandse doel jaagt, Kraak's wanhopige pogingen onbekroond latend, De Belgen hadden de leiding genomen! Wie nu verwacht had. dat onze Jongens ^bij de pakken zouden gaan neerzitten, kwam bedrogen uit, want onmiddellijk sneed een prachtige pass van Rijvers scherp door de Belgische verdediging r.aar Smit, die echter niet snel genoeg bleek om „hem" te halen. Reeds in deze eerste periode bleek, dat de K. C. met Paauwe geen slechte keus had gedaan, want hij deed uit stekend werk. terwijl ook Kuppenniet onvoldoende was. Nederland komt in dit eerste kwar tier iete meer in de aanval- een viertal corners is het resultaat, waar bij eenmaal Roozen den doelman ge passeerd zijnde, voorzet en Rijvers via een Belgisch been de bal net in de handen van den teruglopenden Daenen plaatst. Dat was pech. Maar Oranje komt terug, en reeds nu valt de ban weg, die de gedachte van een superioriteit van de Belgen over hen had gebracht. Een mooie aangegeven bal van Kup- pen, geeft Smit de gelegenheid voor te zetten, waaruitWilkes juist in de han den van den doelman kopt. Doch ook de Belgen zitten niet stil en na het eerste kwartier komen de Rode Duivels vaker in de aanval, waarbij blijkt, dat hun aanvallen niet dat gevaar inhouden om tot doelpun ten te komsn. Het doet een beetje rommelig aan en hoewel onze backs geen daverende partij spelen, kunnen ze deze aanvallen toch vrij gemakke lijk baas; in laatste instantie staat doelman Kraak paraat. De gelijkmaker. Intussen was Smit geblesseerd ge raakt; onze voorhoede bestond eigen lijk nog uit vier man, waardoor hun snelheid en de doortastendheid ln de eerste helft ver te zoeken was. Maar als dan na 28 minuten spelen een voorzet van Holleman Roozen in duel met Pannatye brengt, rolt de bal via diens voet voor Wilkes, die met een fraaie schuiver Daenen geen schijn van kans geeft. De stand Is weer ge lijk. We kregen weer moed. want dit was nu weer echt zo'n onverwacht doel punt geboren uit een schijnbaar onge vaarlijke situatie. De strijd wordt nu agressiever en beide elftallen geven zich tot het uiterste zonder direct tot grootste daden te komen. Haast wordt het weer een Belgische voorsprong, maar Kraak weet het schot van den doorgebroken Decleijn over de lat te stompen. Een pracht save! Holland neemt de leiding En juist In een periode waarin België iets meer in de aan val is. komt het succes aan de andere kant. 34 min. is de wed strijd oud, als Roozen zich door de Belgische verdediging heen „peutert" de hal kwijtraakt aan Paveriek, die het leder echter half raakt, waardoor Smit toelopend enorm hard in de hoek kan schieten. Dat hadden de Belgen zeker niet verwacht en verwoed begonnen ze, hevig aangemoedigd door hun suppor ters. het Hollandse doel te bestoken. Het levert hun slechts één corner op. In de 42e minuut valt dan Smit uit en wordt vervangen door Drager. De laatste minuten zjjn weer voor Holland en jui-t toen kwam H. M. de Koningin op de Kon. Loge om de wedstrijd verder tot het einde bij te wonen. Me; ongewijzigde sland breekt de rust aan. De tweede helft. Dadelijk na de rust is het een ieder duidelijk, dat beide ploegen uit' een heel ander vaatje tappen en het is nu een vaatje geworden, dat spirit in de wedstrijd blaast. Reeds na vijf minuten hebben de Zuiderburen succes, al was hef een succes met een luchtje, want bij een scrimmage, die volgde op een corner, trapte Coppsns de bal in het onverde digde doel, daar Kraak vastgehouden werd door Decleijn, hetgeen den scheidsrechter ontging. Het spel wordt vinniger en als twee maal achtereen Roozen tegen de grond gelopen wordt volgen er een paar lie ve! ijke fluitconcerten. Toch moet eerst nog Paveriek op de doellijn een zeker schijnend Hollands doelpunt voorko men. eer de Belgen de leiding kunnen nemen. Dit gebeurt na 15 minuten als een mooi opgezette aanval door Decleijn. de gevaarlijkste speler van de voor hoede. op correcte wijze wordt afge werkt, alweer onhoudbaar voor Kraak. Met nog een half uur te spelen zag het er voor onze hardwerkende ploeg niet best uit. temeer daar de voorhoe de beneden de maat bleef van de vo rige wedstrijden. Het wordt weer gcljjk. Maar het gat, dat telkenmale veroor zaakt werd door den slecht spelenden DRaGER Never change a winning team! De K. N. V. B. deelt mede, dat op 30 Mei te Antwerpen de return wedstrijd tegen de Belgen zal wor den gespeeld met onderstaand elftal: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Potharst en v. d. Linden (beiden Ajax). Midden: B. Paauwe (Feyen), Kup- pen (Sittérd) en de Vroet (Feyen). Voor: Holleman (VUC), W^kes (Xerxes), Roozen (Haarlem), Rijvers (NAC) en Drager (Ajax). Hetzelfde elftal dus,.dat gisteren de Belgen klopte! Pannaye, bleef niet onopgemerkt drie minuten na het Belgische doel punt treekt Wilkes door de achterhoe de heen en zijn voorzet vindt Drager op de juiste plaats om de bal op fraaie wijze in te koppen. Gebroken is het Belgische overwicht -2n vanaf dat ogenblik was het duidelijk, dat we de wedstrijd gingen winnen. Wel kwa men de Belgen nog meerdere malen gevaarlijk dicht bij het heiligdom van Kraak, maar deze was onverbiddelijk, en diens verre uittrappen zetten met een weer onze voorhoede aan het werk, Deze voorhoede kreeg eindelijk de vorm, de doelpunten-machine-vorm uit de kamp tegen Royal Navy te pak ken. Er was geen houden meer aan. en hoewel de Belgen het nog 7 minu ten hielden, kwam de definitieve doorbraak naar de overwinning niet onverwacht. Prinses Juliana en Prins..BCnbard waren juist getuige van het vierde Hol landse doelpunt, dat uit een scrimmage geboren werd. Rijvers was de maker ervan, met zo'n hard schot, dat doelman Daenen niet eens greep! En één minuut later had Oranje' de voorsprong al vergroot. Want Wilkes, en dat kan alleen Wilkes. kogelde de bal van wel 40 m. afstand hoog in het doel. De Rode Duivels waren nu helemaal de kluts kwijt en Holland bleef het spel tot het eind toe beheersen. Kansen komen er nu bij de vleet en werden ook bij de vleet gemist, hetgeen nog maar gelukkig voor de Belgen was, want anders had de debacle nog groter geworden. Zo was eenmaal Roozen door gebroken. passeerde aan de „ouf'lijn doelman Daenen en zag zijn trekbal toen door Holleman naast het open doel ge schoten worden. Maar even later is hij zelf de oorzaak van een niet vergroten van de voor sprong. toen hij een voorzet van Drager, u weet wel zo'n „presenteerblaadje"- voorzet grandioos miste Nog even komen de Belgen in de aan. val en Kraak krijgt gelegenheid zijn uitzonderlijke capaciteiten te tonen, maar als dan 6 min. vóór het einde Drager de bal middels een handige schijnbewe ging van Rijvers toegespeeld krijgt, zet hij zo mooi voor, dat de toesnellende Wilkes het leder langs Meert, den ver vanger van den uitgevallen Daenen, schiet. Dat was het einde, het einde van een Belgische droom van superiori teit over het Nederlandse opportu- niteitsvoetbal en tevens het einde van alle pessimistische gedachten, die de Ned. voetballiefhebbers nog mochten bezitten. Waarom stond Smit linksbuiten? Hel is voor velen een raadsel ge weest waarom mer> Smit linksbuiten plaatste. Het b'ijkt achtiraf. 'dat het plan a.v was: er moest zoveel mogelijk over de snelle rechtervleugel Holle man—Wilkes gespeeld worden (men wist, dat de Belgische linksback Pan naye langzaam was!) De minder snelle, maar technisch uitstekende Smit zou hiervan kun nen profiteren. Het is echter 'slechts éénmaal zo ver gekomen, n.1. bij de tweede goal. In Drager had Nederland echter een gevaarlijker en eenechte linksbuiten! Het Zwaluwen-elftal behaalde gis teren in een te Basel gespeelde wed strijd een 7—1-zege op het Basels elftal. Het Haagse elftal, versterkt met enkele D.H.C.-spelers. verloor Zaterdag in een matige wedstrijd van de Brussel se club Daring met 1—3. Ook hier speel den de Belgen een absoluut stopperspil- systeem, Het Rotterdams elftal verloor van het Antwerpens team. eveneens met 13. De Belgische spil Mees brak een arm. ENGELAND—ZWITSERLAND 4—1. Een als voetbalmoe-spelende Engelse ploeg slaagde er pas in de tweede helft •n. na een 10 achterstand, van de moe dige Zwitsers met 4—1 te winnen, Schaken. Gronings toernooi voorloper van het wereldkampioenschap Bij de wereldschaakbond is betreffen de de strijd om het wereldkampioen schap het volgende voorstel ingediend: De wereldkampioen is hij, die een tournooi wint. waaraan deel nemen 5 Russen, de Amerikanen Fine en Res- hevsky, de ex-wcreldkampioen dr. M. Euwe. een speler uit Zuid-Amerika, en drie buiten deze, die de beste resultaten hebben in het Staunton-tournooi te Gro ningen. De Amerikaan Reshevsky heeft be richt gezonden deel te nemen aan het tournooi te Groningen. Bovendien is contact met de Russen tot stand geko men en naar aanleiding daarvan zijn 5 spelers, o.a. Botwinnik, Flohr en Keres o'ficiëel uitgenodigd naar Groningen te komen. Nederlandse hockeyelftallen verslaan België In een op bijzonder hoog peil staan de wedstrijd is het Nederlandse heren- hockeyelftal er Zaterdag in geslaagd met 21 revanche te nemen op de Bel gen. Uitblinkers bij de Hollanders wa ren Kruize en De Lrggere. Ook de Nederlandse damesploeg won en wel met I—0. Mej. Dullaert scoorde na een scrimmage dit doelpunt. Arie Vooren wint Caubergcriterium! Ook de 112 km.-lange -Cauberg-race (18 maal de Cauberg op!) is door den Beverwijk'er Arie Vooren gewonnen, Zijn tijd was: 3 uur 27 min. 9 sec. Twee de werd Bakker (Assendelft). 3. Pepels, 5 Bakker (Zaandam), 7. Lust (Zaandam). Spel en Spelers Belgen vielen erg legen Holland heeft dus gewonnen en daarmee wel afdoende af gerekend met al die verhalen, dat de Belgen sterker zijn dan wij. Wat de Belgen tenminste Zondag hebben laten zien, was vrij povertjes en van die veelgeroemde technische vaardigheid bleef niet veel over. Het geheel was zeer rommelig, trou- kens ook de Hollandse elf kon zich d.e gehele eerste helft niet aan die indruk onttrekken en eerst ver in de tweede helft kwam datgene tot stand, wat wij dan maar „het won der" zullen noemen. Vroeger werd het wel een Hollands kwartiertje genoemd, maar dat was het nu ook weer niet precies' De Belgen kregen eenvoudig weg geen kans hun gewone tik-tak spel te spelen. Hun systeem viel tegen: de sterk teruggetrokken spil. die tussen twee haakjes met midden voor Decleijn de beste speler uit de ploeg was, heeft Roozen de gehele wedstrijd verhinderd te doelpunten; de halfspelers en binnenspelers fun geerden als schakel op het midden- veld. Deze sterke opstelling deed hen vaak de baas in 't middenveld zijn, maar tenslotte leed de voor. hoede dusdanig onder deze ader lating. dat de drie-manslinie zelfs door het slechtst spelende gedeelte van de Ned. ploeg in bedwang kon v/orden gehouden En daarbij kwam nog. dat die twee binnenspelers in het geheel geen blijk' van grote voetbalcapaci teiten gaven, hoewel de roep, die hen vooraf ging, goed genoeg was. De beide halfspelers vielen niet op en dat is misschien nog wel een compliment; iets wat we ook doel man Daenen toe kunnen zwaaien, want die heeft prima werk verricht. De achterhoede was onzeker, had het echter zeer zwaar tegen onze snelle voorhoede. Al met al een zeer tegenvallend Belgisch elftal, dat geen blijk heeft gegeven van superioriteit over ons Ned. voetbal. En nu de Hollanders- Ja, wat moeten we daar eigenlijk van zeggen. Een bepaald systeem werd niet gespeeld. Dan weer was Kuppen in de verdediging, dan weer bouwde hij mee de aanval op en dan was zijn afgeven goed verzorgd De beste speler uit de halflinie wasech ter ongetwijfeld de door Geudeker zo verguisde Bas Paauwe, die nog niets van zijn technische vaardig heid heeft ingeboet en zijn clubge noot De Vroet in de schaduw zette. Maar ook Kup pen zou onver diend loon naar werken krij gen, als we hem niet het praedicaèt yol- doende ver leenden. De achter hoede is ons niet meegeval len. Poth3rst 3 nog de beste en het is aan de foutieve op vatting van de W-formatie der Bel gen te danken geweest, aan de wei nige elasticiteit, die in de Rode- Duivels-ploeg school, dat de achter- hoede zich tegen de op die manier onvolledige voorhoede heeft kun- nen handhaven. De drie doelpunten zeggen in dat geval al voldoende. Van der Linden plaatste zeer slecht en al was zijn ingrijpen soms goed, hij was de minste. Over Kraak hoeven we niet uit te wjjden, die was prima! Kick Smit exit En dan de voorhoede Hier is het wel een ieder duidelijk gewor den, dat Kick Smit zijn laatste doelpunt voor Nederland gescoord heeft. Tengevolge van een knieman kement moest onze aanvoerder nog voor de nut uitvallen en zijn De De erelijst van de tussen de grote rivalen gespeelde wedstrijden ziet er thans als volgt uit: Nederland 66 35 11 20 173—125 81 België 66 20 11 35 125—173 51 plaatsvervanger Drager was zoveel malen sneller en gevaarlijker dan de voorgoede, die voor de rust juist die eigenschappen, die haar zo dui vels gevaarlijk maken, miste, na de rust als opnieuw geboren scheen te zijn en de Belgen een partijtje open, snel en ge vaarlijk voet bal voorzetten, waar ze bij lange na niet tegen op kon den. Rijvers was een uur lang „zoeken de" En ook in het laatste kwartier be- reikte hij niet RIJVERS ziin vorm van een paar weken terug, maaar hij is drommels lastig en brengt een ver dediging tot wanhoop. Roozen deed goed werk door de spil zodanig te binden, dat zijn binnenspelers een grote vrijheid van handelen kregen, die dan ook tot uiting kwam in zes doelpunten, waarvan Rootzen zelf geen een voor zijn rekening kon nemen. Wilkes was de beste man uit de voorhoede. Weer brak hij verschil lende malen op fenomenale wijze door de Belgische achterhoede heen, weer kogelde hij driemaal de bal on houdbaar in het net en weer was hij een prima schakel tussen achter- en voorhoede. De beide vleugelspelers Drager en Holleman pasten zich goed aan, wa ren op tijd daar waar ze wezen moesten en hun voorzetten waren goed op maat. Zo heeft Holland dus gewonnen van een ploeg, die beter moést zijn, maar die niet beter bleek. We moe ten geen victorie roepen voor de beer geschoten is, en het gaat ook niet aan om na deze toch eigenlijk vrij matige wedstrijd, ons elftal als superieur te beschouwen aan het Belgische voetbal. ÏVÏaa één ding hebben we gewon nen: we hebben de zekerheid, dat we op de goede weg zijn, de weg die leidt naar de roem en de eer en de hoogte, waarop het Ned. elftal in haar glorieperiode 1934 verkeerde. De courses in het Alkmaarse Sportpark 2ATERDAG en Zondag stond Alkmaar weer in het teken van de Paarden sport en Zondag stond de paardensport in het teken van Koning Voetbal, want de toeschouwers kenden meegenieten van Aat v. Leeuwen's enerverend ver slag van Holland-België. Zo sloeg men daar in het Sportpark, dank zij de acti viteit van het Comité .Vooruit", twee „sportvliegen" in één TtTap. Zaterdag was de deelname niet zodanig, dat van een geslaagde course gesproken kon worden. Ook het toeschouwers-aantal was minder dan gewoonlijk. Toch heeft men kunnen genieten van goede presta ties. waarvan wel Jan Kruithcf's „stunt" met de onverbeterlijke „bok" Dumas Hanover. de meeste bewondering ver wekte. Het was jammer, dat na een on berispelijk gelopen course de schimmel door het stek sprong en als no. 1 toch nog gedisqualificeerd moest worden. Daarvoor had Jan Kruithof met een goed dravende Jay Mc Gregor het ope ningsnummer gewonnen. Het amateur- rijders-cours je was een wandeling voor Darius G, wiens berijder, Doeven, in gehouden kon rijden. De slechts met 5 paarden bezette heat leverde een overwinning voor Bosveld op, die met Guard de twee laatste heats Churchill schreef de tekst voor de verzetsopera „Teneinde succes In de verzetsstrijd te hebben, was ln de eerste plaats nodig een duidelijk inzicht van de zaak waarvoor wU streden. De tekst van de opera moest worden geschreven, voor zU kon worden opgevoerd. U, mijnheer Churchill, hebt voor die tekst gezorgd", aldus de wet houder mr. W. F. Schokking ln zijn wel komstrede, die ter gelegenheid van de ontvangst van Winston Churchill door het gemeente-bestuur van "Amsterdam, Zater dag Werd uitgesproken. Churchill heeft de gehele Zaterdag aan Amsterdam besteed: na de ontvangst op het Gemeentehuis werd een rondvaart door de grachten gemaakt. De lunch werd s middags gebruikt In de zaal van de Ned. Herv. Diaconie aan de Amstel, waar ln 1814 door de burge- meesteren van Amsterdam een groot bal gegeven werd om de bevrijding van het Franse Juk te vieren. Des middags maakte Churchill In gezel schap van HM de Koningin een tocht op het IJ. De Zondag heeft Churchill op paleis Soestdljk doorgebracht. Churchillheeft zich tegenover zijn naaste omgeving uitgelaten ln deze geest, dat hij bij zijn vele bezoeken aan Euro pese staten na de bevochten bevrijding nog nergens die dankbare spontaniteit en lmponente hartelijkheid had aange troffen als juist ln Nederland, waarvan de bevolking hem was voorgesteld als 20 nuchter en lauw. Electriciteitsrantsoen zomer maanden vastgesteld Nu de zomer in zicht is en de ko- lenpositie de opheffing van beperken de bepalingen inzake de electriclteits- voorziening nog niet toelaat, is over wogen Sn hoeverre de volstrekt ontoe reikende rantsoenen voor de derde en vierde periode enigermate konden worden herzien. Een verhoging met 8 Kwh. bleek het uiterste waartoe kon worden overgegaan. Er mogen thans de volgende hoe veelheden worden vybruikt: April/Mei en Juni/Jüli onderscheidenlijk 20 Kwh en 16 Kwh. Mei-' Juni en Juli'Aug. tel kens 17 Kwh. De rantsoenen voor kookdoeleïnden, zowel voor gas als voor electriciteit. moesten voorlopig nog ongewijzigd blijven. E.V.C. staakt door De Unie van Transportarbeidersbon- 1 den heeft besloten om de solidariteits- stakingen in de havens van Rotterdam en Amsterdam op te heffen. Het con flict is, naar de mening van de EVC nog steeds niet geëindigd, want het besluit van de Unie heeft geen enkele invloed op de verder door de EVC te voeren actie, zo deelt men van die zij de mee. Wanneer de zeelieden voor lopig weer kunnen gaan varen op de voorwaarden van 4 April 1946, ver klaart de EVC zich bereid om aan onderhandelingen over het vaststel len van nieuwe voorwaarden deel te nemen. De EVC heeft inmiddels bij den mi nister van O. K. en W. geprotesteerd tegsn de tewerkstelling van studeren de jeugd in de havens, die zij „moreel ontoelaatbaar" acht. voor zijn "Tekening nam. Don Brewer was hier goede tweede. Door de disqua- lificatie van Dumas Hanover won Inte- grity Scott no. 4. terwijl een sensatione le korte baan de middag besloot. De fi nale hiervan tussen Gratie, Guy en Dutch Hanover en Allouez, was een juweeltje. Gratie en Dutch gir.gen kop aan kop door de finish, gevolgd door Allouez, Gux Hanover kon op 't laatst niet meer volgen en kwam in de fouten. Gratie Hanover werd tot overwinnaar ver klaard. De uitslagen luident Zaterdag: "rijs van Zaandam: 1 Jay mc. Gregor (J. Kruithof) 3.20.8 kmt 1.39.4; 2 Josephl- ne V; 3 Koh I Noor. Prijs van PurmCrend: 1 Darius G. (N. Doevloo) 3.13.2 kmt 1.32; 2 Bartinus; 3 Akron B. Prijs van Edam: le heat: 1 Hendrika D 2.35.7 kmt 1.31.6; 2e heat: 1 Guard 2.35.6 kmt 31 5; 3e heat: 1 Guard 2.37.4 kmt 1.32.6. Definitief: 1 Guard (F. Bos veld); 2 Don Brewer; 3 Hendrika D. Prijs van Monnikendam: 1 Integrity Scott (E. G. in 't Veen): 2 Gen. Watts; 3 Gretta Trothan. De eerste en derde aankomende Dumas Hanover en Hano ver gedisqualificeerd wegens springen door het stek. Kortebaan: Finale: 1 Gratie Hanover (P. Moerbeek) 1.03.4; 2 Dutch Hanover; 3 Allouez. Zondag. Prijs van Volendam (kortebaan): defi nitief: 1 Gratie Hanover; 2 Dutch Ha nover; 3 Allouez. Prijs van Marken (1760 m.): gewonnen door Kitty K. in 3 min. 6,6 sec. kmt 1 min. 43,7 sec. Prijs van Hoorn (handicapdraverij in ternationaal voor amateurs) over 2040 m. gewonnen door: Bobichon in 3 min. 6-4 sec. kmt 1 min 32.4 sec. Prijs van Schagen (heatprljzendraverij over 1700 m.) gewonnen door: 1 Fredmo Clyo K; 2 Gratie Hanover; 3 Grettie Trothan. Prijs van Medemblik (2040 m): 1 Inte grity Scott 3 min. 6.6 sec. kmt 1 min. 34.5 sec.; 2 Irene Hanover Prijs van Enkhuizen (3360 m.1: 1 Har- rold.Hanover K 3 min. 34.4 sec. kmt 1 min. 31,2 sec. Prijs van Wleringcn (kortebaan): 1 Guy Hanover.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1