kmaarder Partij v. d. Vrijheid 5 P. W. GROOT Waar het om^gaat Om het bezit van de over zeese gebiedsdelen Atoombom no. 5 onder water ontploft Gromyko verwerpt het A.D.A.-plan Zaterdagmiddag op het Sportpark grote sportdemonstraties PLAATSELIJK ONWEER. Toenemende bewolking met plaatse lijke onweersbuien, die afkoeling bren gen. Meest matige wind tussen Zuid- Oost en Zuid-West. Temperatuur: Pesie: 22,5 gr. C. 72 gr. F.; Zomerbad en Overdekte: 23 gr. C.—73,7 gr. F. DONDERDAG 25 JULI 1940, 3? Jaargang No, 240*440. Directeur: M. J. Roggeveen. Wnd. Hoofdredacteur: A. H Hommerion. Redacteur stad: G. W. M. Willem». DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE. STICHTING .DE VRIJE ALKMAARDER" Redactie en Adm.: Achterdam 20, tel. 2274. Advertentte-afd.t Langeitraat IS, tel. MTI. NEDERLANDSE DELEGATIE TER VREDESCONFERENTIE. Hedenmorgen is officieel bekend ge maakt, dat de leden der Tweede Ka mer, die deel zullen uitmaken van de Nederlandse delegatie voor de Vredes conferentie te Parijs, zijn: de heren: mr L. G. N, Kortenhorst en E, Kupers, Morgen zal de bevolking van Nederland worden opgeroepen om door middel van het stembiljet te be palen op welke wijze voor de komende jaren de besturen van stad en dorp sullen zijn samengesteld. Dan is het parlementaire beeld van ons land weer volledig, dan behoort de staatsrechte lijk weinig fraaie figuur der noodge- meenteraden weer tot het verleden. Het is goed. dat wij ons er even reken schap van geven, dat dan eindelijk ook in dit opzicht het leven in ons land Weer „normaal" wordt. In brede lagen van ons volk heerst de opvatting, dat de verkiezingen voor de gemeenteraden ev-snals die voor de Provihc'alé Staten van minder betekenis zijn, dan die voor de Twee de Kamer. Hun belangstelling is dan ook geringer. Toch vergissen zij zich naar mijn over tuiging. De wijze, waarop de gemeente wordt bestuurd, is voor de bevolking daarvan niet onverschillig. Zij was dat in het verleden niet: zij is dat thans stellig nog veel minder. Een niet onbelangrijk deel van het vernieuw Lngs-, herstel- en opbouw werk zal plaats hebben door middel der gemeentelijke organen. Er is dus alle reden er zorg voor te dragen, dat de vooruitstrevende lijn, die in de landspolitieke verhoudingen valt te onderscheiden, doorgetrokken wordt naar de raden der gemeenten. Een niet onbelangrijk deel van 't ver- pieuwings-, herstel- en opbouwwerk zal plaats hebb»n door middel der gemeen telijke organen. Er is dus alle reden er zorg voor te dragen, dat de vooruit strevende lijn, die in de landspolitieke verhoudingen valt te onderscheiden, doorgetrokken wordt naar de raden der gemeenten. Het gaat er dus in de eerste plaats om dat de samenstelling van de toekomstige gemeenteraden het vormen van een vooruitstrevend gemeentebestuur moge lijk maakt. Opdat dit niet een belem mering zal zijn bij de uitvoering van de maatregelen van het huidige progres sieve landelijke bewind. Er is nog Iets waarop wij in dit verband willen wijzen. Bij iedere verkiezing voor gemeenteraden, zien wij het verschijn sel optreden, dat allerlei groepsbelangen In een eigen lijst tot uitdrukking wor den gebracht. Naast de lijsten der par tijen, soms ter vervanging van deze, zien wij lijsten opduiken van groepen, die zeer enge groeps-, soms enkele parti culiere belangen willen dienen. Hoewel In sommige gevallen verklaarbaar en be grijpelijk. achten wij een dergelijk ver schijnsel toch ongewenst en tot op zeke re hoogte een gevaar voor de democra tische staatsinstellingen. Een dergelijke gang van zaken kan een beeld opleveren dat hjt oarlcaturele angstig dicht nadert, Waar de strijd om beginselen moet plaats maken voor een soms weinig ver heffende belangenstrijd. Daarom is er alle reden de wenselijk heid uit te spreken, dat men zich bij de gemeenteraadsverkiezingen door dezelf de beginselen zal laten leiden, als bij die voor het Parlement. Ook de bestu ren der gemeenten zullen een vooruit strevende k ers hebben te zeilen. Ook In de gemeenten zal in de komende ja ren enorm veel werk te verzetten val len. Wij denken daarbij o.a. aan het op peil brengen van het onderwijs, dat door de bezetting materiëel en geeste lijk zeer geleden heeft. Hier hebben de gemeenten een belangrijke taak vervullen. Wij denken in dit verband aan de bouw van woningen, speciaal voor de minst draagkrachtigen. Te lang reeds heeft de woningbouw stil gestaan. Te zeer reeds zijn hier situaties ontstaan, die in ieder opzicht onhoudbaar kunnen worden ge noemd. Hier dient met voortvarendheid en fantasie te worden opgetreden. Wij denken aan het brede terrein van de volksgezond .eid, waar voor de gemeen ten eveneens een ruime taak ligt: een goed werkende schoolartsen- en school tandartsendienst, stimulering van zui gelingenzorg, het scheppen van goede hadgelegenheid enz. Voorwaar van vol doende belang om een grote eigen ge meentelijke activiteit te ontplooien. Reeds deze weinige dingen, en ik deed maar een greep, doen naar mijn mening Een appèl aan hei koopmansgeweten Nederlandse Antillen op weg naar de democratie Wat is de kern van het probleem? Curagao, Curagao, Aruba en Bonaire Be zie je al van vérre, We gaan naar Holland toe! WAT een opluchting deunt er door dit wijsje, welbekend onder de Nederlanders in Curagao! Geen wonder; wie zyn v'er of vijf Jaartjes daarginds weer heeft uitgediend en van het „groot verlof" mag profiteren, heeft vele redenen om verheugd te zijn. Eén er van is wel, dat een Nederlander van geboorte zich moei lijk thuis kan gevoelen in de verhoudin gen in West-Indië, wier ingewikkeldheid voor een deel bepaald wordt door de sterke vermenging van de verschillende rassen en volken. Wij weten niet, of de W.-Indische Sta- tendelegatie bovenstaand liedje ook uit volle borst gezongen heeft toen zij zich inscheepte naar Nederland, maar nu er het een en ander van de onverkwikke lijke verhoudingen daarginds onder de aandacht van het Nederlands publiek ts gebracht, moet men wel de indruk krij gen. dat mr. dr. Da Costa Gomez c.s. het reisje alléén al om er eens even uit te zijn, moeten hebben toegejuicht. GEHEEL en al „er uit" waren zij trou wens niet, want hun tegenspeler, den gouverneur dr. Plet Kasteel, liet hen niet met rust. Als voorzitter van de Raad van Bestuur wist hij dit lichaam te bewegen, een eigen afvaardiging te zenden. Deze commissie heeft, zoals men weet, even eens een petitie aan H.M. de Koningin aangeboden, waarin zij ernstig waar schuwt de Staten geen volledige bevoegd heid te geven on de structuur van de Nederlandse Antillen zelf te regelen. „Dit baant de weg voor een regeling in repu blikeinse vorm of geest en, mogelijk zelfs, voor het aannemen van de naam Repu bliek" zo heet het. Voorts verzet de petitie zich tegen een te snelle uitbreiding van het algemeen kiesrecht. Aan het ANP had zij o.m. reeds mede gedeeld, dat zij elke haast (om verande ringen in het Staatsbestel aan te bren gen, red.) volkomen praematuur achtte, legde er tegenover den persman stevig de nadruk op, dat de voorstelling, dat ln Curagao onhoudbare dictatoriale toestan den heersen zouden, „volkomen uit de lucht gegrepen" was, dat Integendeel dit gebiedsdeel uitmunt door welvaart en rechtszekerheid, dat er dan ook geen sprake is van een algemene ontevreden heid. Woorden van bezadigdheid en bezon nenheid, die bij velen 'n ons land weer klank zullen vinden? Spijtig dan voor den gouverneur Kasteel, dat nu bekend wordt, dat zijn „commis sie" zoveel haast had om te vertrekken, dat zij zich pas bij aankomst hier te lande definitief kon formeren, Ja, dat deze commissie uit slechts twee man had bestaan, ware het niet dat twee amb tenaren, een met verlof, een op dienst reis ln Nederland, van den heer gouver neur bevel kregen om zich aan te slui ten bij het tweemanschap en M. P. B. Gor- sira, referendaris ter administratie van Financiën en pl.v.v. administrateur en dr W. J. Goslinga, hoofd van het Dep. van Onderwijs en Volksontwikkeling, maken thans met de eigenlijke „afgevaardigden" dr. C. H. de la Try Ellis, onder-voorzitter van de Raad van Bestuur en S. A. Senior, oud-lid en onder-voorzitter van de Sta ten van Curagao, de „delegatie" uit. Goed beschouwd is er dus één man van de Raad van Bestuur in deze Raad van Be- stuur-comrtissie: de anderen zijn amb tenaren zij zijn uit hoofde van hun positie niet geheel onafhankelijk van den gouverneur. Neen, dit (lucht)kasteel maakt nu niet bepaald een vorstelijke indruk, ondanks de herhaalde verzekeringen van ver knochtheid aan het Koninklijk Huls. inzien, dat de beslissing van Vrijdag a.s. in zijn gevolgen niet moet worden on derschat. Nogmaals: het gaat ook hier voor den kiezer om de keuze tussen vooruitstre vendheid en conservatisme, dat o zo ge- makelijk ontaardt in reactie. Tweede aanvalbij Bikini Waierkolom van 1.5 K m. hoogie I QISTERAVOND om vijf minuten over half elf is de atoombom-onder-water tot ontploffing gebracht. Onmiddellijk na de ontploffing was over de Amerikaanse radio een ontzet tend lawaai te horen, dat enkele secon den aanhield. Voor de tweede maal werd Bikini een hel van vlammen, rook en stoom, waar in van de 85 proefschepen na de ont ploffing nog tien drijvende waren. Het 28.100 ton metende slagschip ..Arkansas" en een transportschip zonken: het vlieg tuigmoederschip „Saratoga" en het slag echip ..New York" werden zwaar be schadigd. Volgens den leider der proeven, vice- edmiraal Blandy, „is er geen reden om aan het effect van de bom te twijfelen". Hij deelde voorts mede, dat op de kust van een eiland nabij Bikini een vloed golf van twee a drie meter hoogte was waargenomen. De waterkolom. Door de ontploffing in het water ont stond een waterkolom ter hoogte van anderhalve kilt ter en een wolk van gas en stoom van 2,7 km. De waterkolom was aan de basis meer dan een halve km. breed en aan de top nog breder! De machtige man. Slechts één man kon de bom tot ont ploffing brengen: professor Holloway. Hij droeg n.1. de sleutel bij zich van de zender, die aan boord van een schip op ongeveer 25 km afstand de radiogol ven uitzond. De bom bevond zich op diepte van 100 voet (circa 30 meter). Eerder wordt hier de Indruk gewekt, dat een gewiekste gouverneur tracht, zijn straatje schoon te vegen. WAT nu wil de eerate delegatie, die onder leiding staat van dr. Da Costa Gomez? Een week geleden heeft er in Amster dam een merkwaardige vergadering plaats gevonden. Merkwaardig, omdat hier Oost, West en het Moederland vertegen woordigd waren door verschillende spre kers, die hun verlangens uiteenzetten. Dr. Da Costa Gomez zelde op deze ver gadering o.m.: „Wij streven naar zelf beschikking en hebben ons hierbij be perkt tot de grens, die de bestaande Grondwet stelt, maar ln de toekomst wensen wij een eigen veranwoordeiyk bestuur." Er moeten naar het Inzicht van de Staten-delegatie, vertrouwensmannen voor het bestuur van Curagao benoemd wor den door den minister van O. G„ welk college verantwoording schuldig moet zijn aan de Staat, Deze regeling waarvoor een toezeg ging van de regering verkregen Is be schouwt de delegatie dus als een eerste stap naar de democratie; op de Rijkscon ferentie zullen dan de verdere wensen der Nederlandse Antillen (het voorstel voor deze herdoop is blijkens de Troon rede, waarin deze naam voor het ge biedsdeel Curagao gebruikt wordt, even eens aanvaard, red.) door een represen tatieve afvaardiging naar voren worden gebracht. HET rumoer rondom de delegatie kwestie (in Curagao viel b.v. de R.K. Party uiteen en aanhangers en tegen standers van Gomez ln eigen party zou den elkaar met minder democratische middelen als bedreiging met ontslag enz, te UJf gaan) heeft voor het oog, daar gelaten de chaos als zodanig, weinig weg van een ontwikkeling, welke Indonesië thans doormaakt. Maar misschien zyn er meer punten van overeenkomst dan van verschil. Ja, de verschillen kunnen niet anders ge vormd zyn dan door ulterUjke omstan digheden, die de stadia en tempi ln de ontwikkeling van de verhouding tot het Moederland bepaalden. Om even tot de kern van het vraagstuk door te dringen ls niet veel anders nodig, dan zich te realiseren dat, Indien het karakter van deze verhouding anders ware. de volgende woorden nimmer door Da Costa Gomez uitgesproken zouden zyn: „De ware democratie kennen wy niet In d6 koloniën; de menseiyke waardigheid kan by een koloniaal bestuur niet ge ëerbiedigd worden. De rechtvaardigheids zin van het Nederlandse volk zal niet kunnen volstaan met voorlopige voorzie ningen, maar slechts met een ulteinde- Ujke erkenning van het recht op zelf bestuur." DIT klinkt weinig minder gespierd dan een redevoering van SJahrlr. In wezen gaat het ook om dezelfSë dingen, en het zou goed zyn Indien men zich liet door dringen van het besef, dat men zowel In „de Oost" als in „de West" voor een- en dezelfde impasse komt te staan Indien men om redenen van een verkeerd be grepen eigenbelang het ontwaken van het „nationaal bewustzyn" door een omge keerd vergrootglas bUJft bekyken. Naar verhouding kunnen „Suriname en de Nederlandse Antillen" in de toekomst wellicht even groot voordeel voor ons afwerpen als het ellandenryk aan cfe andere zyde van de aardbol. De moge- Ujkheden voor ontwikkeling zyn legio. Maar, om met Da Costa Gomez té spre ken, „het grote werk dat er op de eilanden te doen Is, kan niet door kolo niale politiek geschieden. Het moet ge daan worden door de eigen zonen die hun land liefhebben en die er leven, en niet door mensen die er slechts vyf Jaren als bestuurders bUJven om zich dan terug te trekken". Indien Nederland, het nuchtere, prac- tlsche koopmansland, er prijs op stelt te winnen, uit een harde les, hetzy uit welmenende woorden, dan zal het er voor moeten waken, dat aangeboden vriendschap niet in vyandschap ver keert. De gedane beloften zullen moeten worden ingewilligd. AFGEZIEN van andere narigheden: vyandschap stagneert handel en nyver- heid, kost handen vol geld en bergt grote risico's ln zich. Vandaar, ter afwisseling, dit appèl op het koopmansgeweten. Dr. Goslinga zou, naar „De Volks krant" meldt, geprotesteerd hebben tegen deze dwang. Nog zes belangrijke moties van Malino NOG ZES BELANGRIJKE MOTIES.. Op de slotzitting van de conferentie te Malino zijn met algemene steramen nog zes moties aangenomen. Zij behel zen: 1. Steunverlening aan Indonesische ondernemers; 2. het opnemen in groter getal van Indonesiërs in alle industriële ondernemingen: 3. nationalisatie van de Javasche Bank; 4. opheffing van het monopolie van de K P M en andere scheepvaart-maatschappijen; 5. een ver zoek aan Australië om het stakings embargo op Nederl schepen op te heffen; 6. de verwachting, dat men spoedig met Sjahrir ca. zal kunnen samenwerken. IN SCHEER VLUCHT. Zaterdag en Zondag a.s. zal de Ned. delegatie naar de Vredesconfe rentie in Parijs vertrekken. De dele gatie bestaat uit 10 leden. De Indonesische republikeinen hebben de evacuatie van geïnter neerden gestaakt. Schoenenbon: CIJFER 8! Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat in de loop van de maand Augustus 1046 voor een schoenenbon in aanmerking komen zij, wier stamkaart- nnmmer eindigt op het cijfer 8, voor zo ver zij sedert Jannari 1945 nog geen bon voor gewone of beroepsschoenen hebben ontvangen. De plaatselijke distributiediensten zul len na 1 Augustus as. bekend maken, op welke dagen onder overlegging van zijn stamkaart met bijbehorend inlegvel, men de bonnen kan afhalen. Aanrollende bonnenlijst. Voor de tweede helft van de 8ste periode 1946 (21 Juli tot en met 3 Aug.) Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonkaarten KB 608 Reserve B 87 1 ei. Bonkaarten LA, LB, LC 608 A 71 melk 2 liter melk B 71. C 71 melk 3J4 liter melk 394 aardappelen 3 kg aardappelen. Bonkaarten LD, LE 608 D 71, E 71 melk 6 liter melk 894 aardappelen 1 kg aardappelen. Tabakskaarten T 40 2 rantsoenen tabaksartikelen. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 26 Juli wordan gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 29 Juli mag worden gekocht. De atoomenergie-controle: Sowiet-Unie doet geen alstand van veto-recht De Sowjet-gedelegeerde in de U. N. O., Gromyko, heeft gisteren op de bij eenkomst van de atoomcommissie verklaard, dat de Sowjet-Unie het Ameri kaanse plan Baruch voor de controle op de atoomenergie in zijn geheel ver werpt. In dit plan werd voorgesteld een autonoom lichaam (de A. D. A.: Atomic development authority) in het leven te roepen voor de controle op de ontwikke ling van de atoomenergie, waarbij het recht van veto aan beperkende bepalingen zou zijn gebonden. Gromyko baseerde deze verwerping op de volgende gronden: 1. Het plan-Baruch brengt de eensgezindheid van de permanente leden van de Veiligheidsraad in gevaar. 2. Dit plan doet afbreuk aan de verantwoordelijkheid van de Veiligheids raad als centraal uitvoerend orgaan van de Verenigde Naties. 3. De bepaling van het Handvest, waarbij de naties worden beschermd tegen interventie in aangelegenheden van b*n nenlandse jurisdictie, worden onder mijnd. KLOMPEN VAN DERDE SOORT VRIJ. Met Ingang van 15 Juli ls hefafleveren en in ontvangst nemen van derde soort klompen, zonder dat hiervoor bonnen worden overhandigd, geoorloofd. ZOU DAT WAAR ZIJN? Volgens een rapport van de onder steuningscommissie van het Inter nationale Rode Kruis is door onder voeding de gemiddelde lengte van den Nederlander met vijf centimeter verminderd. Voor de sportaiiwisseling Bath—Alkmaar Alle takken van sport vertegenwoordigd J^E knoop is thans definitief doorgehakt. Bath komt naar Alkmaar, Alkmaar gaat naar Bath! Maar opdat het loffelijk streven van het Alkmaars sport comité, om alle deelnemers een gratis reis naar Engeland aan te bieden, kans van slagen heeft, is het allereerst noodzakelijk, dat de Sportdag, die aj. Zaterdag middag op het Sportpark wordt gehouden, financieel slaagt. DAAROM: IEDERE ALKMAARSE SPORTSMAN (EN VROUW!) ZATER DAGMIDDAG NAAR HET SPORTPARK. Haarlem homf ook naar Alkmaar! Het programma voor Zaterdag middag luidt als volgt: Om 2 uur vertrekt van het Waag- plein onder leiding van de Postfan- fare een optocht via Langestraat. Koorstraat, Ritsevoort, Kennemer Straatweg naar het Sportpark, al waar om half drie de sportdemon straties een aanvang nemen. De volgende takken van sport zullen vertegenwoordigd zijn; Turnen: van 2.30 tot 3.30 uur zullen keurturners en -turnsters de z.g. Vrede_ en Vrijheidserie, die zoveel succes oogstte op het grote turnfeest te Arnhem, uitvoeren. Boksen-Worstelen: van 3.30 tot 4.10 uur. De A-klasseboksers Zevenhek en De Rooy, de worste laars Sam Schut (oud-kampioen van Nederland), Van Lienen (kampioen van West-Nederland, Liefting Boersen, zullen zowel een wedstrijd als een demonstratie ten beste geven. Athletiek van 4.10—4.80 uur. Behalve wedstrijden voor „echte" athleten, zal er een Olympische Estafette voor voetbal lers georganiseerd worden, waaraan in to taal acht ploegen deelnemen: n.1. behalve AVA: Alcmaria Victrix, Alkmaarse Boys, De Randers, Alkmaar, RK AFC en Jong Holland. Handbal: van 4.305.40 uur: de kam pioen van Nederland Concordia uit Haar lem zal een wedstryd spelen tegen een Rapidltas—HAV-combinatie. Tennis: 4.30 uur. Voor tennisliefheb- bers ls er op baan zes van het tennis park iets byzonders te genieten. De i len demonstreren en wedstrijden spelen. De opbrengst van deze sportdag is dus bestemd voor de sportuitwisseling Bath Alkmaar. Als men bedenkt."*~dafhier voor circa f 6000.— nodig zyn, kan men zich de nodzakeiykheid van een eivol Sportpark a.s. Zaterdag indenken. De geboden sport door vertegenwoordigers met klinkende namen zal zeker niet te leurstellen! De sportuitwisseling. Op voorstel van den voorzitter van het Sportcomité, den heer C. van Zoonen, zal naatst de op Zaterdag 2f Augustus te spelen wedstrijd Alkmaars elftal Bath elftal op Zondag 25 Augustus nog een voetbalwedstrijd tegen Bath geor ganiseerd worden. Het Ugt ln de bedoeling hiervoor uit Het programma. A.s. Zaterdag 27 Juli, aanvang 2.30 uur: Sportdag op het SportpaTk. Zaterdag 24 Augustus, 4 uur: Alk- maars elftalBath-elftal. Zondag 25 Augustus, 2.30 uur: Bath- elftalHaarlem (kampioen van Nederland). Vrijdag 6 September: Vertrek Alk maarse sportlui naar Bath. o OPROEP TURNERS. Alle Turners, die a.s. Zaterdag middag deel nemen aan de Sportdag, worden verzocht des middags half twee op het Waagplein aanwezig te zijn. te nodigen de kampioen van Nederland „Haarlem", met de bekende Internatio nals Smit en Roozen en talryke andere bekende spelers, als De Winter, Van Dalen, Van der Hulst, e.a. Deze wedstryd wordt gespeeld onder auspiciën van Alcmaria en De Boys. De samensteling van het Alkmaars elf tal zal binnenkort bekendgemaakt worden Het is te hopen, dat de Keuzecommissic het sterkste Alkmaarse elftal op de been brent, zodat dit een behooriyk figuur slaat tegen de sterke Engelsen, Geen egoïstische belangetjes" mogen dit streven dwarsbömenl Op Maandag 26 Augustus zullen er ln de Overdekte Zwemwedstryden tussen Bath en Alkmaar (DAW) gehouden wor den; naast een polowedstrijd zullen baan- wedstrijden georganiseerd worden. By dit uitgebreide programma viel de volgende verrassing nog uit de lucht: in de pauze van de voetbalwedstrijd Haar lem—Bath op Zondag 25 Augustus zal een demonstratie gewichtheffen gegeven wor den door de heren Charlté van UDI Den Haag, viervoudig Nederlands .recordhou der zwaargewicht (deze ahtleet stootte 132«/t kg.!) en Mutsert van PSV Eindho ven, viervoudig recordhouder van Neder land, halfzwaargewicht („slechts" 130 Kg0 (Voelt het Sportcomité niets voor de suggestie van den heer Van Zoonen om deze belde krachtmensen op" de Juist op deze Zondag te houden Alkmaarse ker mis te laten optreden Waarom geen medewerking van B. en W.? Niemand zal ontkennen, dat deze sport evenementen van zeer groot belang zy.n voor de gemeente Alkmaar. Het zou dus niet meer dan biliyk, nee, ntet meer dan een plicht zyn, indien het gemeente bestuur van Alkmaar zyn vollv- mede werking verleende, niet a!leen aan het slagen van de wedstrijden, maar ook aan de totstandkoming van de zo nodige fi nanciën. Wie beschrijft echter onze verwonde ring, toen wy vernamen, dat meer dan van de opbrengst (n.1. 5 pet. van de opbrengst plus 1/6 volgens de belas tingheffing!) nav de genjeente verhuist! Wy vragen ons af of er werkeiyk geen mogeiykheld bestaat, dat de gemeente alsnog terugkomt op deze bepaling. Wie gaan er naar Bath? vyftlen voetballers, o.w. 11 spelers, 2 reserves en 2 bestuursleden zui den op Vrijdag 6 September naar En geland gaan. Het ls niet uitgesloten, dat het Alkmaars elftal versterking zal ont vangen van den bekenden Alcmaria links buiten Plet de Bjfttyzer, die op het ogen blik als mlllfalr In Engeland vertoeft. De Alkmaarse spelers, die op 24 Augustus te Alkmaar tegen Bath spelen, zullen ln ieder geval allen naar Engeland gaan. Twaalf zwemmers (n.1. het DAW- polo-zevental plus enige zwemmers en 1 geleider), 13 turners (o. w. 6 dames, 6 heren en 1 begeleider) en 6 bestuurs leden van het Sportcomité zullen voorts mee gaan, terwyi ook enige Alkmaarse Journalisten de tocht mee zullen maken. STEMT MORGEN een candidaten van de der onafhankelijke 2. H. W. HOLSMULLER 3. Mevr. Mr. J. E. WAGENAAR geb. HIJMANS v. d. BERGH 4. H. C. LIND 5. Dr. G. HOENEVELD 6. Mr. C. BERKHOUWER 7. C. OOSTINGA 8. Mr. G. A. DE LANGE 9. J. VAN MAARLEVELD 10. Mevr. Mr. L. KUKENHEIM geb. GORTER LIJST

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1