Bath-sportlui 24 Augustus niet naar Alkmaar Na één maand distributienieuws aankomende bediende, Electrisch Timmerbedrijf inschrijving leerlingen voor 3» de chauffeurscursus. 1ste auto-monteur. Firma JOS v. d. HEUVEL &2n. Stadnieaws Een leien rsfeFfing JJET Alkmaar* Sportcomité heeft uit Bath een bericht ontvangen, waarin de Engelsen meedelen op 24 Augustus niet in staat te ztjn een voetbal-elftal naar Alkmaar »e senden. Hiermee is het eerste deel van de sportuitwisscling Alkmaar-Bath in het water gevallen en er bestaat een zeer grote kans, dat ook punt twee op het programma van 't Sport comité de reis van ca. 50 Alkmaarse sportlui naar Engeland van de baan gaat. royaal gebaar een slordige zes mille voor de dag en financiert dit sporteve nement? Of: zal men de reis door de spelers laten betalen? Een mogelijkheid. Zoals wij Donderdag j.1. schreven ts een plan ontworpen om jaarlijks 'een stedenwedstrijd Alkmaar-Den Helder te organiseren. Zou het niet mogelijk zijn, dat indien men zo'n wedstrijd op korte termijn organiseert, de opbrengst hier van ten goede komt aan 't Sportcomité? Zou het voorts niet mogelijk zijn een actie op touw te zetten om de benodigde gelden op de een of andere wijze te vei- krijgen? Via deze wedstrijd en een der gelijke actie zal 't „kapitaal" misschien zo groot worden, dat het tekort door de spelers zelf kan worden aangevuld. Een ieder zal het toch met ons eens zijn: dit sportevenement moet op de een of andere wijze doorgang vinden: kan Bath niet naar Alkmaar, Alkmaar moet naar Bath! Wij hopen dat het Sportcomité er alsnog in slaagt een methode te vin den om uit de ontstane impasse te ge raken. Mogelijkheid voor trip naar Engeland toch nog aanwezig /*EEN rechtgeaard Nederlander en zeker geen Alkmaarder, of hij za! Zich afvragen: „Wie treft de schuld in deze?" Hebben de Engelsen geen zin meer om onze zo degelijke kaasstad te bezoeken? Past het de stad Bath met haar 50,000 inwoners niet een be zoek te brengen aan het stadje Alkmaar met „slechts" 40,000? Waar wringt de Schoen? Zoals men zich ongetwijfeld zal her inneren, lag het in de bedoeling van het Sportcomité onder haar auspiciën zowel op Zaterdag 24 als op Zondag 26 Augustus een voetbalwedstrijd tegen het Bath-elftal te organiseren. Als men bedenkt, dat de opzet van het Sport comité was een veertigtal Alkmaarders gratis naar Bath te zenden in Septem ber as., kan men ongeveer uitrekenen hoeveel geld er nodig was enwaar om een tweede wedstrijd noodzakelijk was. De prot.-chr. verenigingen, aangeslo ten bij het Sportcomité, hadden echter principiële bezwaren tegen een wed strijd op Zondag. Ten slotte kwam men na enige weken tot een compromis: de tweede wedstrijd op Zondag zou onder auspiciën van Alkm. Boys en Alcmaria plaats vinden. Echter, met allerlei extra-vergaderin gen over deze „Zondagskwestie" was er zoveel tHd verlopen, dat toen de Engelsen bericht van dit plan kregen, de diverse clubs in Bath bezet waren op de bewuste dagen Het is voorts onmogelijk voor het Alkmaarse Sportcomité, deze wedstrij den een week vroeger te organiseren, daa het Sportpark dan bezet is. Gehele sportultwissellng van de baan? En hoe staat het nu met het bezoek der Alkmaarders aan Bath In Septem ber? De Engelsen zijn er voor. het Sportcomité is er voor, de Alkmaarse voetballers zijn er voor. maarwie zal dat betalen? Wie haalt met een DINSDAG EEN BESLISSING? Dinsdagavond a-s. zal in hotel „Irene" om acht uur door de bij het Alkmaars Sportcomité aangesloten verenigingen vergaderd worden over de thans half-getorpedeerde sport ultwissellng. De diverse verenigingen worden hierbij verzocht allen aanwezig te zijn. Egmond aan Zee. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Marinus, zoon van W. Stam en Lena Visser. Franklin Delane, zoon van C. de Leeuw en Aag je de Groot. Ondertrouwd: P. H. Lacreix en J. Koelink. Gevestigd: A. Prins en gezin; J. Tuinman, J. Prins, J, Dekker en gezin, F, Zwart en P. Zwart. Vertrokken: KI. Krab naar Zwolle. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden: 1 portemonnale met Ift- houd, S sleutels, 1 portemonnale met In houd. Verloren: 1 blauw kinderregen mantel, 1 portefeuille met inhoud (S. Genet, Voorstraat 62), 1 zwembroek don kerblauw en 1 handdoek (wit). Inlichtingen op het Raadhuis. NOORDERMARKTBOND 146,000 kg. aardappelen f 8,20; 2500 kg. waspeen I f 10,—; id. II f 7,—; 4700 kg. slabonen f 28—f 32; 3600 kg. kroten f 5; 20.000 kg. rode kool f 5,50; 25.000 kg witte kool f 6—f 7,30; id. afw. f5,50; 1500 kg. gele kool f 17,— 4500 kg. tuin. bonen f 7,50—f 7,60. Tribunaal Bezoek uit Bath aan Alkmaar Enige maanden geleden brachten de leden van het Alkmaarse Adoption Comité een bezoek aan de Engelse stad Bath. Den Alkmaarders viel ln Bath een bijzonder hartelijke ontvangst ten deel. Deze maand zullen de Alkmaar ders als gastheer optreden, want een gezelschap van 33 dames en heren uit Bath zal van 29 Augustus tot 3 Septem ber de kaasstad bezoeken. Na een be zoek aan de kaasmarkt zal het gezcl- sifcsp officieel ten stadhuize worden ontvangen door het gemeentebestuur Voor de overige dagen staan diverse tochten op het programma, oa een tocht door de Amsterdamse havens, naar de Wieringermeer en Volendam. Het zal de Engelse gasten, die via de World Friendship Association 150 Alk maarse kinderen gerulmen tijd als gast ontvingen, in de kaasstad niet aan har telijkheid ontbreken. Voor het afhalen van nieuwe bon kaarten is Maandag a.s. de letter B aan de beurt. PASSAGIERSLIJSTEN. De passagierslijsten van het m.s. „Klipfontein", dat op 8 Aug. a.s. met 949 repatriërenden te Amsterdam zal aankomen, liggen in onze win kel ter inzage. Predikbeurten Zondag 4 Augustus 1946. ALKMAAR: Leger des Heils: 10 uur: Heiligingsdienst; 7 uur: Open lucht Stenenbrug; 8 uur: Verlos singssamenkomst, o.Lv. Kapts. Dord- Zondervan; Ev. Luth. Gem.: 10 uur: ds. P. C. Roodenburg; Ned. Chr: Gem schapsbond: 4 uur: openlucht samenkomst in de Hout; Donderdag avond 7.30 uur: de heer J. Dasmul- ler in „Waakt en Bidt". Geref. Kerk (art. 31 KO) 10 en 5 uur: ds. Wig- boldus van Stadskanaal in „Waakt en Bidt". Doopgez. gem. 10 uur: ds. v. d. Sluis: Collecte „Kerkbouw- fonds". HEILOO: Ev.: Kerklaan, 10 uur: ds. van Heerden uit Leiden. ZONDAGSDIENSTEN. ALKMAAR: Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11. HEERHUGOWAARD: Dr. Swart. HET EETHUISJE O Onder het hoofd „nog deze week 4700 gulden" plaatsen wij Donderdag J.1. een oproep om de patiënten van de llghallen te helpen aan een eethuisje Het Is bedoeling dat de patiënten in dit eet huisje hun maaltijden warm kunnen ge bruiken en niet dat het voedsel ook daar bereid wordt De lighal-patlënten zullen dus het eten blijven betrekken uit het Centraal Ziekenhuis. GESLAAGD. Onze stadgenote mej. H. Berman, slaagde voor het Staatsexamen A. EIS TEGEN REDACTEUREN DAGBLAD VOOR NOORD-HOLLAND. Tegen den heer T j. N. Ad e m a eiste Mr. L. A Borst hedenmorgen uitsluiting uit enige functie bij de Nederlandse dagbladpers voor de tijd van één jaar, ingaande de dag van uitspraak. Tegen den heer H. P. v. d. Aardweg werd 5 jaar uitsluiting geëist. Na een maand zitting heeft het ka rakter van de verhoren, die de be schuldigden word;n afgenomen, geheel andere vormen aangenomen. Bij de eerste zitting heeft de president erop gewezen, dat er tijdens de zitting niet op de publieke tribune gesproken mocht worden, aangezien dit 6torsnd werkt op de „eerbiedige stilte", die in een rechtszaal moet heersen. Een nieu we verordening Is dezer dagen afge kondigd: „Het is belangstellenden en de pers verboden de zaal tijdens de zit ting te betreden of te verlaten". Deze maatregel heeft bij de persvertegen woordigers grote ontstemming gewekt. Het kan namelijk voorkomen, dat een verslaggever zich genoodzaakt ziet iets te Iaat op het Tribunaal te verschij nen. Hen wordt de toegang geweigerd, totdat de zitting U afgelopen. De president vergeet echter, dat de persvertegenwoordiger ter zitting ver schijnt in het belang van het kranten lezende publiek en niet omdat hij het op het Tribunaal zo gezellig vindt. Op de rol, die het Tribunaal aan de pers verstrekt, staat vermeld „aanvang 10 uur", doch het komt ook voor. dat de rechters om een of andere reden 3 kwartier te laat komen. Maar als de pers te Iaat komt moet men hen bui ten laten staan 1 Zoals boven reeds is opgemerkt, moet bet karakter der verhoren zich kenmerken door een eerbiedige rust In de zaal. Mr. Schenkeveld brengt dikwijls nogal wat rumoer teweeg in het zaaltje door af -sn toe zijn stem te verheffen en te schreeuwen tegen een beschuldigde, dat „zoiets geen goed Nederlander betaamt", zulks tot groot vermaak van de aanwezigen. Op niet bijzonder sportieve wijze maakt hij grapjes ten koste van mensen, die hij in zijn macht heeft; de beschul digden staan er niet alleen hulpeloos tegenover, doch voelen zich tevens diep gekrenkt en schamen zich voor het publiek, zodat de zitting nu niet bepaald een opvoedend karak ter draaet. De eerbied die men voor een meester In de rechten moet heb ben, wordt door de opmerkingen der President aanzienlijk gereduceerd. De meeste aanwezigen zullen dan ook in de regel met zéér gemeng de gevoelens de rechtszaal verlaten. „Ik schaamde m(j voor het uniform". De 31-Jarlge beroepsmarinier M. Michels uit Alkmaar was tijdens de Duitse- bezetting werkzaam geweest op een vliegveld Leeuwarden en als havenarbeider In Frankrijk. In 1942 was hij lid geworden van de NSB en eveneens van de WA. In de aanklacht werd hem ten laste gelegd, dat hij als instructeur bij de WA zou zijn opge treden. Dit werd door hem ter zitting echter hardnekkig ontkend. Ik schaam de mij voor het uniform der WA", zo verweert hü zich. Later had M. zich geheel van het natfonaal-sociaTisme teruggetrokken en was illegaal gaan werken. De president geloofde er echter niets van en merkte zeer laatdunkend op „Je deed dat uit vrees!" Besch. ging hiermede helemaal niet accoord en noemde namen van de bes- Schoorl. DE NIEUWE BURGERVADER. c Zoals wij reeds meldden, werd bij K.B. van 20 Juli, met ingang van 16 Aug. as. benoemd tot burgemeester van Schoorl Mr. C. A. J. Jochepis. De nieuwbenoemde burgervacfer werd ge boren 13 Aug. 1890 te Den Haag. Na van 1908—1912 te Lelden Indologie te hebben gestudeerd, was hij 24 jaren werkzaam In Indië bij het binnenands bestuur op Java en Madoera. Na repa triëring in 1936 studeerde hij rechten en vestigde zich na voltooiing dezer studie te Amsterdam als advocaat en procureur. De nieuwe titularis heet geen lid van een politieke partij te zijn. Naar verluidt sympathiseert hij met de P. v. d. A. Naar wij verder vernemen is men te Schoorl al bezig met voorbereidingen te treffen om den nieuwen burgervader feest0,''jk in te halen. Oterleek. DE NIEUWE GEMEENTERAAD. In ons blad van Donderdag j.L publiceerden wij de namen van de nieuwe gemeenteraadsleden. De he ren P. Spaans en G. C. Dekker wer den in dit bericht als zijnde van de PvdV genoemd. Beide heren kwa men echter met een onafhankelijke lijst uit. Hensbroek te KP-ers, o.w.fWixi Kok, die met hem in de illegaliteit hadden gestreden. Besch. had munitie vervoerd en werk verricht, waarvoo.r niet Iedere Nederlander zich zou lenen M. was reeds lang op vrije voeten gesteld, hetgeen wel een bewijs is, dat „Bijzondere Rechtspleging"' beseft heeft dat M. zijn vroeger NSB-erschap betreurde, lot inkeer is gekomen en later getoond heeft, wat hij waard was Van Burgemeester tot magazijn bediende. De 51-jarige boterhandelaar J. H. Bok uit Bergen was in 1933 lid van de NSB geworden en dat gebies de ontbinding. In de bezettingsjaren had hij de functie van „groepsleider" te Bergen bekleed. Hij had voor bur gemeester gestudeerd iets wat hem was opgedragen: doch in 1941 was hij voor het examen „ge6jeest". Op het her examen had hij goede resultaten ge oogst. In Mei 1942 kon hij aangesteld worden als burgemeester van Koedijk, doch had dit niet aanvaard. 10 Jaar lang was hij lid van de NSB en kreeg daarvoor het insigne: „Strijder© of fer". Besch. was, daar hij geen burge meester wilde worden, magaz^nbedien- de geworden bij de Bezirksverwaltung te Alkmaar. Daarna was hij in een ga rage gekomen, vanwaar hij naar een kledingmagazijn der Duitse Wehrmacht overging. „U bent wel laag terechtgekomen. U begon als burgemeester en eindigdeals magazijnbediende" merkte de presi dent op. Op de Bezirkverwaltung werkten ve le van zijn partijgenoten, die «talen als raven, in de sluikhandel hun duis- stere werk verrichten ïfi op de Be zirksverwaltung niet veel uitvoerden. B. had als „goed NSB-er" dit aan de béruchte Pietersma verteld en deze zou er wel voor zorgen, dat het zaakje bij de SD terecht kwam. De recfiters van het Tribunaal schon ken hieraan weinig aandacht, omdat „het toch allemaal NSB-ers waren, die besch. aan de SD had willen verraden". Ook werd B. een aantal foto's over legd, waarop hij in de dagen van zijn glorie in zijn mooie uniform prijkte. In de hongerwinter van '44 op '45 had B. extra levensmiddelen gekregen omdat zijn dochters bij het Deutsche Rote Kreuz werkten. Besch. was lid van de partij geworden „om de drang van zijn ideologische en economische gevoelens vrij spel te geven". Hij was bij de Duit sers gaan werken om ln de levensbe hoeften van zijn gezin te voorzien; niet om er voordelen van te trekken. Voor de NSB had hij nooit willen bedanken, daar hij niet voor lafaard uitgemaakt wilde worden. Uitspraak binnen 14 dagen. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALL. 98,100 kg. rode kool f 5,50— f6,70; 10,800 kg. gele kool f 15,20—f 20.10; 1200 kg witte kool f 7,40; 3000 kg. slabonen f 25 -^-f 29,—; 480 kg. tuinbonen f 7,50f 8; 45 kg. snijbonen f 24—f 28; 5700 kg. was peen I f 10; id. II f 7; 1600 kg. bieten f 5—f 5.70; 150 kg. bosuien f 11,30; 275 kg. tomaten f 21; 140 stuks meloenen f 33—f 90; 110 kg. peren f 74; 25 kg. appelen f 78; 89,750 kg. aardappelen f 8,20. MEJ. BOER SMA NAM AFSCHEID. Woensdag was het de laatste school dag vóór de grote vacantie en tevens de laatste dag dat mej. Boersma haar functie als onderwijzeres aan de O. L. j^chool alhier vervulde. Van te voren was haar reeds een bak je met bloemen aangeboden door Oudercommissie, terwijl op de laatste dag de heer Koppenol, hoofd der school, haar bedankte voor alle goede zorgen aan de kinderen besteed en haar hier bij uit naam der leerlingen een bakje planten en een enveloppe met inhoud aanbood. Na de vacantie zal mej. Boersma haar nieuwe werkkring op de O. L. school te Schellinkhout gaan innemen. STEMGERECHTIGDEN. Het uittreksel uit de lijst van stem gerechtigden voor het Hoogheemraad schap N.-H. Noorderkwartier, bevatten, de de namen der kiesgerechtigden uit deze gemeente, ligt ter secretarie van af 15 Augustus voor 14 dagen ter inzage. Broek op Langendijk. PRIJZEN EN AFZET VROEGE AARDAPPELEN. f Ook na 3 Augustus zullen de op tuln- bouwteeltvergunning verbouwde vroege aardappelen b(J voorrang door de vei lingen worden afgenomen. De export van vroege aardappelen wordt geremd daar er te weinig wagons beschikbaar worden gesteld en er mo menteel veel ziek in de aardappelen voorkomt. Wat de ziekte betreft, dit komt aan de Langedijk praktisch niet voor. Er kan gezien het wagongebrek geen aaavoerschema bekend worden gemaakt. Aan de veilingen zal dagelijks worden opgegeven, welke hoeveelheid kan wor den afgenomen. De volgende prijzen gelden met Ingang van 5 Augustus. Groep I van Klei- en duinzandgrond: Bevelander. Komeet, Koopmans, Blauwe, Libertas, Noordeling, Populair, Robijn, Poode Star en Zeeuwse bonte en blauwe 7.20 per 100 kg. Van zand- en veen grond 6.70 per 100 kg. Groep II. Beteka, Deva, Duivelander, Eigenheimer, Furora, Nederlander, Orion, Present, Record, Souvenir, Wilpo en IJsselster 7 per 100 kg. Van zand en veengrond 6.50 per 100 kg. Groep III. Bintje. Frühmölle 660 per 100 kg. Van zand en veengrond 6.10 per 100 kg. Groep IV. Alpha, Erdgold, Gloria, Industrie, Matador, Triumf, Ultimus, Voran 6.50 per 100 kg. Van zand- en Veengrond 6 per 100 kg. BLOEMBOLLENVEILINO. Het was geen opwekkend gezicht Vrij dag, bij de eerste bloembollenveiling in dit seizoen van de Langedijker Groen- tencentrale. Van de 80 aangeboden partijen werden er slechts vijf verkocht. De veilingleider, de heer De Boer, riep de aanwezigen een welkom toe en zeide o.a., dat het met de bollenteelt neermalen up en down is geweest, doch ^ejde niettemin opttimistisch te willen JUjven, al is de toestand niet zo roos kleurig. De noteringen waren als volgt: E. V. T verm brillant Z 11 f 6,10. D. W. T. Willtam Copland Z 11—12 f 4,25. E L. T. Albino Z 12 f 6,45. B. R. T. Don Pedro Z 12 f 5,50. en van dezelfde partij Z 11—12 f 4,25. Landbouwoverzicht Wie de berichten volgt, die regelmatig loskomen over de verwachtingen ten aanzien van de oogsten der verschillen de producten, staat steeds Weer ver baasd over de grote schommelingen, die daaruit blijken. In een tijdsverloop van slechts veertien dagen ontvangt men dik wijls zowel pessimistische als optimis tische berichten over hetzelfde gewas of hetzelfde product. Soms heet het. dat een periode van droogte, b.v. in Argen tinië de vooruitzichten van de graan oogst zeer ongunstig maakt en vlak daarop wordt vernomen, dat in datzelfde land een record-oogst van mais of tar we wordt verwacht. Dit Jaar zijn de ver anderingen al bijzonder talrijk geweest en men kan zich dan ook niet ont trekken aan de gedachte dat het uit- ze den van dergelijke berichten vaak niet geheel ontbloot is van bijbedoelin gen. Wanneer bijv. de Verenigde Sta ten graan nodig hebben voor hun hulp- politiek aan andere landen en de Ame rikaanse boeren hun voorraden maar heel traag afstaan, wordt een geweldige campagne ontketend, waarvan de strek king is, dat het graan tot iedere prijs los moet komen, omdat er zo bar weinig beschikbaar is voor de directe voedsel voorziening. Dit zal dan waarschijnlijk een terugslag hebben op de plannen van de boeren om meer vee te houden. Hun redenering zal nu worden: het schaarse graan wordt te duur om het als vee voeder op eigen bedrijf te gebruiken; laten we dus het aantal runderen en varkens wat inkrimpen en minder eie ren in de broedmachine leggen, anders hebben we straks dieren, waarvan de voeding ons te duur komt. Het is best mogelijk, dat men in Amerika een over productie van veeteeltproducten heeft voorzien en daarom welbewust de uit breiding van de veestapel heeft geremd, o.a. door middel van iets „aangedikte" oorlogsschattingen. Echter ook zonder dat er dergelijke marktpolitieke onderstromingen zijn waar te nemen, zijn vaak de oogstschat- tin gen niet In overeenstemming met de tenslotte aan de dag komende feiten. Een merkwaardig voorbeeld daarvan leve ren de cijfers van de aardbeienopbrengst van Kennemerland van dit jaar. Tot midden in de pluk vernamen we dat de aanvoer buitengewoon laag was en dat de verplichting om 40*/# af te staan aan de conservenindustrie slechts zo wei nig overliet voor directe consumptie, dat het niet te verwonderen was, dat de prijzen hoog bleven. Men verwachtte niet meer dan 60*/# van de aanvoer van 1945 en de oorzaak daarvan werd toege schreven aan de nachtvorsten ven be gin Mei. Thans echter zijn de aanvoer cijfers van 1946 bekend en nu blijkt het dat deze niet 40*/# onder die van vorig jaar blijven, doch nog geen 4*/#. In 1945 werden n.1. aangevoerd aan de Bever- wijkse veiling 1.280.820 kg en in 1946 1.251.152 kg. De opbrengst was in 1945 in totaal ruim f 905.000 en in 1946 niet minder dan ruim f 1.644.000. Er is een gemiddelde prijs bereikt van f 1,30 per kg, zodat men wel kian begrijpen, dat de aardbeienkwekers heel behoorlijk hebben verdiend. Nu vraagt men zich toch af of een tienvoudige overschat ting van de productiedaling wel aan vaardbaar Is. Mensen, die ln het v zitten hebben heus wel een goede kijk: op de productie en in ieder geval moeten de plukcijfers reeds betrekkelijk kort na het begin van de campagne aange toond hebben, datmen zich schromelijk had vergist. Het gevolg van dergelijke overdrijvingen is onvermijdelijk dat men voortaan in officiële kringen aan on gunstige schattingen weinig of geen waarde toekent en daarmee moet men zich op de duur meer schade dan het voordeel van een hoge selzoenprijs be draagt. Vermelden wij tenslotte nog, dat de regering een principiële beslissing heeft genomen door de prijzen van meel- en grutterswaren op de werkelijke kost prijs te brengen. De toeslagen op dezfl prijzen zijn nu vervalleïl, zodit de vol le prijs op den verbruiker drukt. Op zichzelf is dit een veel gezondere toe stand, maar wij moeten afwachten hoe deze verhoging van de kosten van le vensonderhoud wordt verwerkt. De Koopkracht der lonen ondergaat nu eenmaal bij iedere loonsverhoging een (daling en de aandrang tot loonsverho ging wordt dus groter. Wij moeten niet in de fatale spiraalbeweging komen, die in België en Frankrijk reeds zo ont wrichtend aan het werk is. DE BAARD. „Meneer, myn man is morgen jarig", sprak een veeleisende mevrouw. „Heeft u misschien iets in uw winkel dat als cadeautje passen zou?'' „Welzeker dame!" was het antwoordt „wat ik hier heb komt juist van pas, Uw man zal het bepaald waarderen: een hele mooie zijden das!" „Ach neen!" sprak korzelig de dame, „een das! da's voor mijn man niets waard! Mijn man, meneer, draagt nimmer dassen. Hij heeft een héle lange baard!" „Een ogenblik sprak de bediende, „Hier heb 'k een heel mooi overhemd. Geeft U hem dét voor z*n verjaardag, dan is hij zéker goed gestemd-" „Een overhemd!" dus sprak de dame, „een overhemd da's ook niks waard! Mijn man, meneer, ik zeg 't U nogmaals, die draagt een héle lange baard!" Een ogenblik zweeg de bediende, dan schoot hem plots iets door z'n brein, en aarzelend vroeg hij de dame: „Pantoffels zou dét soms iets zijn?* JEAN BARD, Medemblik. WEDEROPBOUW WIERINGERMEER. Door de Commissie Wederopbouw Wieringermeer zijn de volgende werken gegund: de gedeeltelijke opbouw van 19 boerderijen aan J. Bakker te Zaan dam voor f 130.945 en aanbrengen be« timmering voor rieten daken op 8 boer derijen, type D aan H. Hoes te Niekerk; voor f 21033. Films vandeze week HARMONIE De wraak van den onzichtbare man De wraak van cïen onzlchtbaren man behandelt de dubbele rol, dte een ont snapte moordenaar speelt op de meest geraffineerde wijze. De onzichtbare man ln eigen persoon doet het publiek af en toe vol spanning, ln ademloze stilte ge nieten van de gevaarlijke ondernemin gen, die hij ten uitvoer brengt. Geheel onzichtbaar doolt hij rond op zoeK naar 'n slachtoffer, waarvan hij het bloed moet stelen om weer zichtbaar te worden. Ve len zullen een huivering over de rug voelen lopen als de onzichtbare vecht met allerlei voorwerpen en zijn tegen standers op alle mogelijke wijzen weet te overwinnen. Aan het slot maakt een hond, wiens meester de onzichtbare man heeft vermoord, een einde aan het leven van de zo gevreesde onzichtbare man. De film heeft fouten. De meesten ko men voort uit technische experimenten, die er ln plaats vinden, maar het geheel s toch een waardige bijdrage tot de .grlezelpropaganda" CINEMA AMERICAIN. Een vronw doet zaken De rolprent, die deze week ln het Cinema-theater draait, doet den mens een ogenblik de zorgen van deze tijd verge ten. De historie verhaalt over de con currentiestrijd van twee bierbrouwers- firma's, die tenslotte dank zij de tussen komst van de onvermijdelijke charmante jongedame toch nog uitloopt op een be sluit tot fusie. Natuurlijk moet hierbij ook het pad der liefde gepasseerd wor den en de betreffende dame doet dit met veel succes en ln gezelschap van den zoon van haar tegenstander. Alvorens er resultaten bereikt worden zijn er tal van komische situaties die de film tot een amusant geheel maken. De hoofdrollen worden vertolkt door Nova Philbeam en Peter Coke. In het voorprogramma we reldnieuws en een muzikale showfilm. VICTORIA THEATER. Charlet Trenet in Frédérica „Le bonheur ne passé qu une fois", het geluk ontmoet men slechts éénmaal, dit is het devies van den bekenden bekenden chansonnier Charles Trenet, die als de levens lustige hoofdpersoon natuurlijk weer als zanger in de film „Fré dérica" optreedt. Om dezen artist bewegen zich op vermakelijke wijze een zestal per sonen: drie dames en drie heren. Weliswaar heeft de Franse regis seur niet steeds kans gezien van zijn materie een even aantrekkelijk ge heel te maken, maar Trenet's zang en geestigheid zorgen voor grap pige afwisselingen. In het voorprogramma Interes sant binnen- en buitenlands nieuws en een vlotte Franse voorfilm met acrobaten, jongleurs, e.a. sa- Boefje Welke Nederlander kent niet „Boefje" óf het bekende boek van M. J. Brussa óf het toneelstuk, óf de film? WIJ allen weten hoe het met onze vaderlandse film- Industrie gesteld is. Maar films als „Mor gen gaat het beter", „De Jantjes" of zoals nu weer „Boefje" trekken steeds maar weer volle zalen. Is het uit een soort chauvinisme, of vindt het publiek, dat deze oude en versleten films zoveel beter zijn dan de buitenlandse? Vermoe delijk geen van belde. De oorzaak ls waarschijnlijk te vinden ln het feit, dat de jongeren de ouderen er over hebben horen praten en dus de film wel eens willen zien; en dat de ouderen zelf da herinnering willen ophalen en dus ook Annie van Ees nog wel eens willen be wonderen. Onze schaarse Nederlandse films worden op die manier een traditie: over twintig jaren trekken zij wellicht nog vólle zalen, ook als het geluld nog veel slechter is en het beeld al begint tg vervagen.... )ruk: Dagblad v. Noord Holland N.V. Voor ons kantoor te Alkmaar vragen wij een leeftijd tot pl.m. 20 Jaar. LIefjt enige kantoorervaring. Schriftelijke sollicitaties Tevens gevraagd- SCHIPPERSJONGEN en WAGENJONGEN. Persoonlijke aanmelding. N.V. BUURTDIENST „STAD ALKMAAR", Luttik Oudorp C 15. Alkmaar. Wenst U te verbouwen of te moderniseren, hebt U onderhoudswerk? Vraagt dan vrijblijvend inlichtin gen bij ons en U slaagt zeker. N. BOLTEN, Electr. Timmerbedrijf annex Lijk- kistenhandel, Heilooërdijk, Alkmaar. Telef. 2239. Bij genoegzame deelname zal door het Chauffeurs-Instituut LOMA" een cursus in auto-motor-techniek gegeven wor den te Alkmaar./*. De cursus zal aanvangen eind September en 6 weken duren. Inlichtingen: STATIONSPLEIN 112, ALKMAAR. Aan het hoofdkantoor STATIONSSWEG K 4, HEILOO. IEDERE CHAUFFEUR VOELT ZICH OP ZIJN GEMAK MET EEN „LOMA"-DIPLOMA IN ZIJN ZAK! II zoekt iets^ijns Uvindt t bij LANGESTRAAT 67 ALKMAAR - TEL. 2300 LA AG ZIJDE. B25 - SCHAGEN Bij de COÖPERATIEVE ZUIVELFABRIEK „WEST- FRIESLAND" te Lutjewinkel (N.-H.) kan geplaatst worden Woning binnenkort beschikbaar. Schriftelijk of persoonlijk aan te melden ten kontore der fabriek, - JONGE HENNEN EN EENDEN. Wij hebben meer dan 100 jaar ervaring, dus wenst U Iets goeds bestelt dan alleen aan onderstaand adres. Witte Legh. hennen 8 wek. oud 6.50 per stuk, Idem 10 wek. oud 8.— per stuk, idem 12 wek. oud ƒ9.per stuk. Witte Legh., Rhode Isl. Reds, Barnevelder en Patrijs Legh. hennen 14 weken oud 10.per stuk, idem 16 wek. oud 12.—. Wittq Legh. br. '45 nog aan de leg ƒ7.50 per stuk. Jonge loop eenden bijna volwassen 8.per stuk. Met de 25 stuks franco, nieuwe verpakking wordt niet in rekening gebracht, doch moet franco teruggezonden worden. Onbek. remb. Wij verzenden door geheel binnen- en buitenland. Electr. Broederfj WYCHEN (eGld.) Telefoon 76. HOERA!!!! Gift en roestvrij materiaal ontvangen voor bodems ln pannen en*. Vakkundige reparttie a&n stofzuigers, naaimachines, U snelwegers, kasregisters en andere apparaten. Prezen zeer billijk en snelle bediening. Dicbtlascen vaa gaatjes ln pannen enz. vanaf 25 ct, sPj^ST^jVAT 81 ALFVAAR-

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 2