mam Ikmamdef Laatste pleidooien te Neurenberg ranraiS Uitspraak op 23 September Wetsontwerp Comm. Generaal aangenomen De Zwitser Knecht 1ste teZürich Inzake Vogi „Vriendschap heeft ons hart geraakt" Bijzondere raadszitting ter erevan Bath Boer vermoordt oudste dochter Euwe en Botwinnik staan gelijk IETS KOELER. Wisselende bewolking met plaatse lijk enkele buien. Aanvankelijk zwak ke wind, later toenemend tot matig uit Westelijke richtingen. Koele och tend, in de namiddag iets koeler dan gisteren. Zon op 5.33 onder 19.25 Maan op 14.26 onder 22.34 MAANDAG 2 SEPTEMBER 194$. 3e Jaargang No. 248-442. Directeur: M. J. Roggeveen. Hoofdredacteur; O E. de Winter. DAGBLAD VOOR AJ.KMAAK EN OMGEVING UITGAVE; N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1945 I.O. Redactie en Adm.: Achterdam 20, tel. 2274.Advertentie-afd.: Langestraat 15, tel. S971. HET SPEL MET DE DOOD. De 28-jarige Van der O., korporaal bij de artillerie, had een onontpïofte granaat gevonden. Zijn zevenjarig zoontje zag kans dit gevaarlijke speel goed mee naar buiten te nemen, waar de granaat uit elkaar sprong. Drie jongens, drie meisjes en een voorbijganger werden gewond. Na 217 zitdagen Göring contra gealliëerde politiek JjjFATERDAG hebben de „21" te Neurenberg voor het laatst hun pleidooien gehouden. Op 23 September a.s. zullen, volgens rechter Lawrence, de vonnissen uitgesproken worden. De terechtstelling van de eventueel ter dood veroordeelde oorlogsmisdadigers zal in aanwezigheid van „publiek", althans van persvertegenwoordigers, geschieden, daar dit de beste waarborg zou betekenen voor de slachtoffers van Hitier, dat uiteindelijk recht wordt gedaan. Het proces heeft 217 zittingsdagen geduurd: vijf millloen woorden zijn er (esproken in vier talen. G 5 r i n g was de eerste, die zijn laatste pleidooi hield. Hij verzekerde, dat „het Duitse volk vrij van schuld" was. Het eigenaardige was, dat Göring scherpe critiek leverde op degealli eerde politiek in Duitsland. Zo verklaar de hij b.v.: „Geen staat heeft ooit de aandacht van het Reich gevraagd voor het feit, dat nazistische activiteit zou worden gestraft en vervolgd. Indien men thans individueel ter verantwoording roept, kan men niet tevens het Duitse volk straffen". Allen wassen hun handen in onschuld.... NA Göring voerde Rudolf Hess het woord op een onsamenhangende wijze. „Het was mij", aldus Hess, "een ge noegen, dat vele jaren van mijn leven zijn doorgebracht werkend onder de stralendste zon, die sinds duizend jaar. voor mijn volk heeft geschenen'^ittÜL Voorts hoopte hij. „dat Ameruca" en Engeland meer succes zullen hebben bij hun pogingen Rusland tegen te houden dan Duitsland." Rlbbentrop wees alle verant woordelijkheid voor de door hem („door Hitier!") gevoerde buitenlandse politiek van de hand. Keitel daarentegen aanvaardde de consequenties van hetgeen hij gedaan had. Hij wees echter de verantwoorde lijkheid voor de gruwelen, aan het Oostfront bedreven, af. Kaltenbrunner, de leider der Gestapo, noemde het anti-semitisme .slechts een oorlogsmaatregel". Rosenberg, de „nazi-philosooph", Eerste Kamer De Eerste Kamer heeft Zater dag het wetsontwerp tot instel ling van een Commissie Gene raal voor Indonesië aangenomen :met 29 tegen 14 stemmen De tegenstemmers waren de A.R., de CU. en de PvdY: De vergadering duurde tot half tien 's avonds. verklaarde: „Mijn geweten is volledig vrij van schuldbesef". Streicher, de Jodenhater, schoof alle schuld op Hitier en Himmler. Eveneens „onschuldig" verklaarden zich Frick, Funk. Schacht, Raeder, Bal- dur von Schirach, Jodl en Von Papen. Seyss„Ik blijf Hitier trouw" Seyss-Inquart tenslotte vroeg zich af. „Kon ik een vriend zijn van de Nederlanders, van wie het overgrote merendeel tegen mijn volk was, dat vocht voor zijn bestaan? Ik betreur het slechts dat ik niet naar dat land ben gekomen als vriend". ..Voor mij", aldus Seyss-Inquart, „blijft Hitier de man. die Duitsland groter maakte dan ooit in de geschiede nis. Ik heb hem gediend en ik blijf hem trouw." DISTRIBUTIENIEUWS. GEDEELTELIJK KORSTLOZE EN SMEERKAAS OP DE BON. Het rantsoen kaas voor de periode van 15 tot en met 28 September zal voor een gedeelte worden verstrekt in korstloze en smeerkaas. Dit geldt voor alle leeftijden. Deze maatregel houdt verband met het opruimen van bepaalde voorraden welke nog voor distributie beschikbaar zijn. PETROLEUM VOOR KOOKDOELEINDEN EN VERLICHTING. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat houders van petroleumkaar- ten voor kookdoeleinden en verlichting gedurende de maand September 1946 op de bonnen 49 t/m 52 der kaart UA 510, de bonnen 59 en 51 der kaarten UB 510. de bon 73 der kaarten UC 510 en de boa 12 der kaarten UD 510 vier liter petroleum kunnen betrekken. In het bijzonder wordt er op gewe zen, dat houders van de kaarten UD 510 het lichaam dezer kaart, waarop de woorden „petroleum voor verlich ting UD 510" voorkomen, zorgvuldig moeten bewaren. Snort in seheervlucht De voetbalwedstrijd Engeland Nederland wordt op 27 Nov. a.s. te Leeds gespeeld. Slijkhuis heeft te Stockholm het fled. record 1500 m. verbeterd hij bracht het van 3 min. 53,6 sec. op 3 min. 50,7 sec. Het Curacaose elftal heeft Tilburg met 52 verslagen. In de finale van het zilveren Bal- onrnooi te Rotterdam komen B V. V. ♦hi Heracles. Wereldkampioenschap op de weg Kint iweede, Schutte vijfde QERRIT Schulte heeft het wereldkam- Leonie (Italië). Clemens Luxemburg), pioenschap voor professionals op dejKirchen en Knecht (Zwitserland). Kint weg tot een spectacle-race gemaakt Hij Knecht en Van Steenbergen kregen ten was het, die evenals Middelkamp, Arie slotte 20 seconden voorsprong op Ricci Vooren en Schellingerhoudt, door pech achtervolgd werd en er toch steeds weer in slaagde zich bij de in moordend tempo rijdende kopgroep aan te slui ten. Na 125 km kreeg hij een lekke band doch hij stormde na een bandver wisseling met een 80 km-vaartje de Zwit serse bergen af en haalde Van Steen bergen (België). Ricci (Italië), Knecht (Zwitserland). Kint (België) en Berren- dero (Spanje) weer in. 40 Km. vóór het eind waren er 11 favorieten bij elkaar: Schulte. Kint. Van Steenbergen, Caput (Frankrijk). Lapébie (Frankrijk). Ricci, ^E zuivering is zo langzaam aan ge- wordeïT~tot een rotte plek in ons Nederlandse volksleven. Bij alle be zwaren, die men overigens nog tegen de zuiveringspractijken mag hebben, Is mLschien wel de allervoornaamste, dat ons volk van de duistere wegen der zul- veringsorocedure vaak geen jota be- frijpt. En hierdoor wordt een stuk rechtsbewustzijn geschonden, wordt ook de rechtszekerheid niet onaangetast gelaten. JO werd enige dagen geleden de heer Vogt, directeur van de AVRO, verdacht van collaboratie met den Duitsen bezetter. Wij treden hier niet in de beoordeling van het geval als zodanig. Ons zijn uiterdaard de gron den onbekend, waarop de justitie heeft gemeend te moeten ingrijpen. Toch is er voldoende reden om zich onbehaaglijk te gevoelen, wanneer men rekening' houdt met enige aan de ar restatie bijkomende omstandigheden. Het ls namelijk wel wat eigenaardig, dat men ruim vijftien maanden nodig heeft gehad om ean fundament te vin den, die deze arrestatie zou kunnen rechtvaardigen. Men heeft verteld, dat de beschuldiging tegen den heer Vogt. mede was gebaseerd op enige artike len in zijn blad. Waren deze werkelijk in Met 1945 aan de betreffende instan ties onbekend? Wij menen te weten van niet! Althans, zij hadden niet on bekend behoeven te zijn. W" willen echter niet muggeziften. Bevreemden doet het echter wel, dat men eerst iemand de gelegenheid geeft om meer dan een jaar een func tie te vervullen aan het hoofd van een belangrijk bedrijf; hem in de gelegen heid stelt talloze malen besprekingen te voeren, ook met officiële autoritei ten; en hem dan plots te arresteren. Het is verder niet onbekend, dat de heer Vogt tamelijk critisch staat te genover de huidige situatie op om- roepgebied, dat hij op welke gron den dan ook een Ijverig pleitbezor ger is voor het herstel en uitoefening van functie van de omroepvereni gingen. Daarbij weet men van verschil lende zijden te vertellen, dat de heer Vogt is voorbestemd een zeer belang rijke functie in het omroepbedrijf te gaan vervullen. En Juist op het ogen blik. dat dit plan concrete vormen aan zou gaan nemen, komt het bericht van de arrestatie. Het lijkt vreemd. AARNAAST moet het de betreffen- autoriteiten bekend zijn geweest, dat een commissie bezig was naar de gedragingen van dan heer Vogt in de bezettingstijd een onderzoek tn testel len. Men had eveneens kunnen weten, dat deze zuiveringscommissie nagenoeg met haar werk gereed was. En men had ten leste nog kunnen weten dat de uitspraak van deze commissie ten opzichte van den heer Vogt niet ongunstig zou luiden an dat hom niet 't recht zou worden ontzegd een leiding gevende plaats in de omroep te ver vullen. JJET is altemaal een zaak, die een mens kriebelig maakt. Wij heb ban allerminst de bedoeling een plei dooi voor den AVRO-directeur te hou den. Wanneer hij inderdaad heeft ge zondigd, zal hij daarvan - als ieder - de gevolgen moeten ondervinden. Nu ech ter krijgt men het gevoel, dat de om roeppolitiek, bij het tanen van de in vloed van één der partijen en niet die waartoe de heer Vogt behoort ean al te persoonlijke noot heeft ge kregen. En dat maakt het vinden van een weg uit de omroepchaos niet ge makkelijker. QEZIEN de uitspraak van de com missie Drost, die Vogt stellig niev diskwalificeerde, valt het te verwach ten. dat het voorarrest verder geen ge volgen zal hebben en de beschuldigde binnenkort zal worden vrijgelaten. Welk een figuur heeft men dan ech ter geschapen. Op welk een wijze zijn de inteme verhoudingen dan nog ver der verknoeid. Hoe lichtvaardig is dan het prestige van dezen man naar bin nen en buit?n geschokt. Als zovele malen met de zuivering: wij vinden deze affaire al weer geen gelukkige greep! DEWI. N B. Inmiddels werd bericht, dat de heer Vogt ln vrijheid - gesteld. en Schulte. De eindspurt was voor den Zwitser Knecht; 2. Kint; 3. Van Steen bergen; 4 Ricci; 5. Schulte. Bij de amateurs zegevierde de Fransman Aubry vóór Stettler (Zwitserland). Kleefstra (Ne derland) werd 17de met 4 min. achter stand in een grote groep onder leiding van den sprintkampioen Plattuer. Vogt weer op voeten vrije De directeur van de AVRO, de heer W. Vogt, die Vrijdag 23 Aug. op zijn kantoor in Hilversum werd gearresteerd en naar het Huis van Eewaring aan de Weteringschans te Race K.L.M. versus ooievaar Loc, burg. Van Slingerland: De KLM heeft in de Verenigde Staten weer in het middelpunt van de publieke belangstelling gestaan, door haar deelname in de zgn. „Operation-Stork". Mrs. Margaret Allen, een jonge officiersvrouw, wier man bij het Amerikaanse bezettingsleger in dienst is, verwachtte haar eerste baby zeer binnenkort. Zij wilde ln elk geval voor de geboorte bij haar echtgenoot zijn. Zondag 25 Augustus vertrok zij per vliegtuig uit Los Angelos en op 28 Augustus begaf zij zich te New-York aan boord van de „Friesland", de pas ge doopte DC-4 der KLM. Op alle tussenstations was me dische hulp aanwezig, voor het geval de ooievaar sneller dan het vlieg tuig zou blijken te zijn. Donderdag arriveerde zij na een voorspoedige reis op Schiphol en Vrijdag vertrok zij naar Zürich per KLM, waarna een vliegtuig van de U.S. Airtransport haar naar Mün- chen zou brengen. Molotof naar Moskou De Russische minister van Buiten landse Zaken, Molotof, heeft Zaterdag per vliegtuig Parijs veriaten. Op de Parijse Conferentie is zonder stemming de Russische eis tot Italiaan se herstélbetalingen ten bedrage van 100 millioen dollar aangenomen. De V. S. en Engeland hebben geen herstel betalingen geëist, doch zullen vorde ringen' indienen voor hun beschadigde bezittingen in dit land. DATH heeft ons kleding, schoeisel en boeken geschonken; heeft onze kinderen gatvrijheid verleend. Maar de grootste aanwinst, die onze relatie met Bath ons geschonken heeft is, dat wij de edelmoedigheid weer hebben leren kennen: de vrien dschap heeft onshart geraakt," aldus de loco-burgemeester, de heer G. van Slingerland in de bijzondere raads zitting, die Zaterdagmiddag ter ere van de gasten uit Bath gehouden werd. Overhandiging van geschenken In de interim-regering van Brits- Indië is de president van de Congres partij, de Hindoe Paudit Nehroe minis ter-president geworden. DE loco-burgemeester was zijn rede begonnen met er aan te herinne ren, hoe verrast Alkmaar in 1945 was bij de tijding, dat Bath ons wilde adopteren, In de loop der tijden is ons duidelijk geworden, wat deze adoptie eigenlijk betekende, aldus de heer Van Slingerland. Spreker memoreerde vervolgens de bezet tingstijd, toen in hetzelfde stadhuis, waar thans het portret van Konin gin Wilhelmina weer prijkt, de por tretten vart Hit Ier en Mussert hin gen. Onze gedachten gniglèn toen uit naar overzee; daar vonden wij hulp en steun. De geest van vrijheid en democratie verbindt ons. Wij zijn er trots op de als vertegenwoordigers van het land der vrijheid te ont vangen, aldus spr. De heer Van Slingerland deelde voorts mede, dat de raad van Alkmaar er prijs op heeft ge steld haar dankbaarheid te doen blijken door het schenken van een gong, bestemd voor het stadhuis van Bath en versierd met wapen van Alkmaar. Spre ker kon echter slechts toezeg ging hiervan doen, daar het ca deau zelf nog niet klaar was. „Moge dit geschenk U met zijn klanken herinneren aan de band, die tussen onze steden is ontstaan," aldus besloot de heer Van Slingerland zijn rede. Nadat de rede van den loco-bur gemeester door prof. mr. A. Koelma in het Engels vertaald was, dankte mr. J. Hatton namens den burge meester van Bath. „Telkens wan neer we deze gong horen," aldus spr. „zullen we herinnerd worden aan de klokken van Alkmaar." Spr. bood vervolgens een aantal oude prenten van gebouwen uit Bath aan. Namens de Bath Rotary Club bood mr. A. W. g. Berry het ge meentebestuur een album aan met foto's von het bezoek van jhr. Van Kinschot aan Alkmaar. Het gezelschap sloeg vervolgens vanaf het bordes van het stadhuis het défilé van de diverse Alkmaar- se verenigingen gade. ihchniDeliffc misdrijf Ie Roosendaal Een half jaar opgesloten MAANDAGMORGEN vernam de Roosendaalse politie, dat Johan na P. die overleden was, onder ver dachte omstandigheden dood was aangetroffen. Onmiddellijk werd ter plaatse een onderzoek ingesteld met het gevolg, dat het reeds gekiste lijk van het meisje in beslag geno me# werd en naar het ziekenhuis werd overgebracht. Dinsdag 27 Augustus kwam de vader op het politie-bureau, waar schijnlijk om poolshoogte te nemen Hij werd direct verhoord, maar dit leverde niets op. Bij de sectie kwam vast te staan, dat het meisje bij haar 'dood reeds in staat van volkomen uitputting verkeerd had en door een snijdend voorwerp aan de hals was gewond. Ook tussen de schouderbladen ver toonde zich een wonde. Donderdagmorgen viel de moor- -v denaar door de mand, toen de poli- Amsterdam werd overgebracht, is{ üe hem het touw toonde, waarmee Vrijdagavond op last van den advo caat-fiscaal te Amsterdam, mr. W P. Bakhoven, in vrijheid gesteld. Er wordt thans door de Justitie een onderzoek ingesteld. r Stnun'on - Schaaktournooi Zwaar programma voor Ned. meesier JJOTWTNNIK en Euwe staan gelijk! Stond de Russiche kampioen de afgelopen week nog regelmatig met 1 en 1 y2 punt voor onzen landgenoot, na de remisepartij tegen Flohr en na de nederlaag tegen zijn laridge- noot Kotov hebben onze landgenoot en de Russische kampioen thans beide 11 y2 punt. Alle deelnemers hebben thans reeds een partij ver loren, terwijl de Joegoslaaf Vidmar de enige is, die nog geen enkele partij heeft gewonnen. De stand na de 14e ronde eri na de beëindiging van alle hangpar- tijen is: Euwe en Botwinnik ieder 11 pt.; Szabo en Smislof ieder 9pt.; Den ker, Stolz, Najdorf en Flohr ieder 8 pt.; Tartakower 1% punt; Boleslafs- kiej, Lundinen Kottnauer ieder 7 punten; Kotov 6H punt; Guimard 5 punten; Bemstein en Steiner ieder 4Ys punt; O'Kelly 3 Y, punt; Chris- tcffel en Vidmar ieder 4 punten Vandaag vangt de 15e ronde van het meestertoumooi aan, welke als volgt is samengesteld: EuweVidmar. StoltzBernstein, FlohrO'Kelly; TartakowerBoles. lafskiej, KotovDenker, Yanofsky Gierigheid de oorzaak? JE Roosendaal werd Vrijdag het verloop van een afschuwelijk drama bekend dat zich Zondag 25 Aug. moet hebben afgespeeld. De boer, C. P. genaamd, heeft er zijn 21-jarige en oudste dochter Jo- hanna, na een maandenlange opsluiting, door wurging van het leven beroofd. De dader heeft een volledige bekentenis afgelegd en is Zater dag 31 Augustus voorgeleid voor den Officier van Justitie te Breda. de laatste jaren n.1. niet geheel normaal. De dader staat in de buurt be kend als uiterst gierig. Men ver moedt dat de vader zich ook op andere wijze aan zijn kind heeft vergrepen. Zonder licht en lucht VAST staat, dat de vader reeds een half jaar geleden het meisje opsloot in een alkoof van ongeveer twee kubieke meter, waarvan de deuren waren geblokkeerd met pa len en waarin alleen door een kier tussen de deuren licht en lucht kon binnenkomen. Al die tijd moet het meisje daar practisch ongekleed ge. legen hebben op stroo, dat zelden werd ververst Als het al te erg werd kreeg het meisje een geringe hoeveelheid vers stroo, om boVen op het oude te leg gen Als enig voedsel kreeg zij elke dag wat melk, zodat het kind toen zij gewurgd werd, zo uitgeput was, zij zich niet kon verweren. Éénmaal heeft het kind een uit breekpoging gedaan. De laatste weken was zij volkomen apathisch. De misdaad werd ontdekt doordat een vrouw, die Maandag 26 Aug. door P. bij het lijk werd gebracht, om dit af te leggen, een wonde ont dekte en daarover praatte. De dokter, die de dood geconsta teerd had, zou geen onregelmatig heden hebben ontdekt, omdat P. het ijk had doen kleden met een hemd, dat de hals geheel bedekte. Vroeger waren alle leden van het gezin normaal. Toen P. ongeveer 12 jaar geleden om te bezuinigen de meid ontsloeg, kreeg zijn vrouw te veel werk, waartegen zij niet bleek opgewassen. Spoedig daarop open baarde zich bij haar een krankzin nigheid, die haar geheel ongeschikt maakte voor arbeid en huishoude. lijke werkzaamheden. Het dochtertje Johanna was nor maal tot haar 16e jaar. Van die tijd af werd zij echter door haar vader binnengehouden en mocht rij niet meer van het e:*f af. Later bleek, dat zij van die tijd af niet meer bij haar verstand is geweest. de misdaad was gepleegd en dat bij huiszoekig- was te voorschijn ge haald Reeds enkele maanden lang zou de boer getracht hebben zich van het meisje te ontdoen. Het kind was STOLTZ KOTOV Botwinnik, KottnauerSteiner, ChristoffelSmislof, GuimardLun- din; NajdorfSzabo. Prof. Vidmar is een lastig man, ais tegenstander van Euwe wel te verstaan. Tweemaal heeft de profes sor van Euwe gewonnen, maar in 1936 te Nottingham nam Euwe re vanche, terwijl de prof. en de doctor eikaar voor de vierde maal te Boe dapest in 1940 hebben ontmoet; en toen werd het remise. In de 16e ronde zal Euwe den Zweed Stoltz als tegenstander ont moeten.- Over het algemeen is het pro gramma van onzen landgenoot zwaarder dan van Botwinnik. Brouwer veroordeeld tot 1 jaar met aftrek Het Bijzonder Gerechtshof te Amster dam heeft Vrijdagmorgen den 34-Jarigen J W. Brouwer uit Amsterdam, lid van de illegale organisatie „Vrij Nederland" veroordeeld tot 1 Jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en met ont zetting voor zes Jaar uit de beide kies rechten. het recht om ambtelijke functies te bekleden en om bij de gewapende macht te dienen. Zoals bekend had de advocaat-fiscaal 6 Jaar gevangenisstraf geëist. Brouwer heeft reeds cassatie aangete kend tegen zijn veroordeling. HIJ bevindt zich nog in vrijheid. De Schouwburgstoelen Wij vernemen van de zijde van het Alk maar Adoption Committee, dat, nog steeds de mogelijkheid bestaat, dat van het overgebleven geld stoelen voor de Nood-Schouwburg worden aangeschaft. Het bedrag van 1700 pond, zal binnenkort overgemaakt worden en aan den nieuwen burgemeester, prof. mr. A. Koelma, ter hand gesteld worden. De „Bank of England" heeft echter be paald, dat dit bedrag niet mag worden aangewend voor voedsel, kleding, per manente gebouwen of personen. Het comité laat de beslissing geheel over aan den burgemeester. WIE HELPT? Op 12 Sept. a.s. zal wederom een aantal Engelse kinderen in Alkmaar arriveren. Voor 25 miesjes van 14-18 Jaar is echter nog geen onderdak gevonden. Alkmaar- ders, die bereid zijn als pleegouders te fungeten, kunnen zich opgeven bij mej. Landman, Ramen 11, Tel. 3458. Noord-Hollandse successen Bij de gisteren gehouden windhonden- rennen op de Renbaan Klingendaal in Den Haag werd Beatrix van de Kaasstad, eigenaar P. Boekestein, kampioen van Nederland op de Hindernlsbaan ln de tijd van 24,2 sec. <afd. teven). In de afd. Reuen wist Argo van Broekhorn, eig. Gebr. Geus uit Heerhugowaard de 2e plaats te bereiken. OOK PATER NIET NAAR BATH? Naar wij vernemen bestaat de moge lijkheid, dat behalve Untied ook de rechtsback der Alkm. Boys, Th. Pater, die als achterspeler met het Alkmaars elftal naar Engeland zou gaan, de rel» naar Bath niet zal meemaken. DANSDEMONSTRATEES. 1 Morgenavond zal onder auspiciën van het muziek- en dansinstituut Zwaag een dansdemonstratie plaats vinden in het Gulden Vlies. Aan deze avond werkt o.a. mee P. C. Schutte Jr. (en Partner), die zijn opleiding ontving van John Wells, den Europesen kampioen en van Charles Thiëbout, werehj lampioen. Voor de eerste maal in Alkmaar zal de cruising-waltz worden gede monstreerd, die eerst korte tijd ge leden in Amsterdam en Den Haag werd getoond. BOYS-JEUGD TEGEN DE RANDERS. Tussen de „toekomst" van de Boys en van De Randers hadden gisteren ver schillende wedstrijden plaats, waarvan de uitslagen luiden: Randers welpen A- Boys welpen 0—1, Randels adsp. A-* Boys adsp. A 02, Randers adsp. B— Boys D 04, Randers jun, A—Boys jun. comb. 12. Motorwedstrijden De bekende motorcoureurs Piet v„ Aarts en en Arend Hartman zullen het tijdens de sluitingswecfetryden, die Zaterdagmiddag 7 September t<? Alkmaar worden gehouden, zwaar te verduren krijgen in de wedstrijd voor senioren. Doordat Moeke uit. Heemstede thans ook weer van de partij is zal deze snelle BMW-ryder er alles op zetten om met De Graaf,, Bisschops en Maller, die momenteel eveneens weer zeer actief zijn, de beide eerstgenoemde „grasbaanko- ningen" van hun voetstuk te stoten. Verder zullen er pogingen onderno men worden om de verschillende baanrecords te Alkmaar aanmerke lijk naar beneden te halen. Voor de 125 cC-klasse is het mo menteel Gerrit Dupont uit Alkmaar die het meeste vertrouwen geniet, gezien zijn uitstekend rijden van de laatste tijd.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1