kmaarder Belgische regering wil kwestie aan V.N. voorleggen „Franco medeplichtige van Degrelle" Botwinnik loopt hall punt op Euwe in VandaagFlohr-Euwe De pers ln Nederland Langvingers worden op hun vingers getikt J K Stoltz„Ik ben tevreden, maar ik mis de Artis" '3EHJZ0HHKCWH.r' Zwaar tot half bewolkt met tijdelijk enige regen, Zuid-Oostelijke tot Zui delijke wind, in het Westen van het land tijdelijk krachtig, weinig ver andering in temperatuur. Temperatuur: Zomerbad 19 gr. C. 66,2 gr. F.; Overdekte 22,5 gr. C-— 72,5 gr. F. WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1?16, 3e Jaargang No. 250-444. Directeur: M. J- Roggeveen. Hoofdredacteur: G E. de Winter. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1945 I.O. Redactie en Adm.: Achterdam 20, tel. 2274.Advertentie-afd.: Langestraat 15, tel. 3971. Naar de Stichting Centraal Bestuur van het Nederlandse draaf- en ren- wezen mededeelt, zullen de voor deze maand aangekondigde wedstrijden tus sen Deense en Nederlandse dravers geen doorgang vinden. Om technische redenen zullen de ontmoetingen moeten worden uitge steld tot het volgend seizoen. De ontsnapping van Degrelle DE Belgische regering is van mening, dat de omstandigheden, waaronder De grelle, naar beweerd wordt, Spanje verliet, het bewijs leveren van een directe medeplichtigheid der regering van Madrl d met den Belgischen verrader, aldus een officieel communiqué der Belgische regering. De minister van buitenlandse zaken, Spaak, die gisteren uit Parijs is terug gekeerd, heeft zelf dit communiqué opgesteld, waarin de regering van Franco beschnldigd wordt van medeplichtigheid met België's verrader nummer één. volkomen onjuist. De regeringen van Engeland en de V.S. hebben gevraagd, dat Degrelle, die Spanje in het uniform van een Duits officier binnenkwam, aan hen zou worden uitgeleverd op de zelfde voorwaarden als de verscheidene tientallen Duitsers, die in Spanje een toevluchtsoord hebben gezocht. De Spaanse regering weigerde dit te doen", aldus het communiqué. „Fascisten genieten Spaanse bescherming" |N het communiqué wordt verder i verklaard, dat de Belgische rege ring haar klacht tegen de Spaanse regering, wier optreden bewijst, dat zij de wil heeft „diegenen, die de agenten en medeplichtigen der as- mogendheden zijn, te beschermen en te helpen" aan de V.N. voor zal leggen. Het voornaamste punt der beschul diging van de Belgische regering is het feit, dat op het ogenblik,- dat de Spaanse autoriteiten de Belgische am bassade te Madrid er van in kennis stel den, dat Degrelle uit Spanje zou wor den uitgewezen, Degrelle Spanje in wer kelijkheid reeds had verlaten. In het communiqué wordt ontkend, 'dat de Spaanse regering door het uit wijzen van Degrelle gevolg gaf aan het herhaaldelijk tot Madrid gerichte ver- Zoek van Engeland en de V. S. „Dit is Laguardia optimistisch over F.A.O.-conferentie Aan het begin van de plenaire zitting van de FAO-conferentie te Kopenhagen, las voorzitter Kauffman een telegram van Trygve He, secretaris-generaal der VU, voor. waarin hij de conferentie succes wenste en nadruk legde óp het belang Van haar werk. Vervolgens werden Italië en Zwitser land met algemene stemmen, en Portu gal met 24 tegen 2 stemmen als lid aan genomen. De afgevaardigden van deze landen namen daarop plaats aan de con ferentie-tafel. De algemene opvatting is, dat het ver zoek van Spanje om lidmaatschap zal worden verworpen. Laguardis. directeur-generaal van de UNRRA, die de vergaderingen tot Don derdag zal bijwonen, verklaarde, dat hij de conferentie met optimisme tegemoet ziet. Worden Neurenberger beklaagden opgehangen? Volgens de „Evenlng Standard" zouden alle doodvonnissen tegen Nazi-leiders te Neurenberg ln de gevangenis aldaar door ophanging of met de guillotine worden voltrokken. De gealllëerde bestuursraad te Berlijn zou richtlijnen hebben opgesteld voor de ten uitvoerlegging van de op 23 Septem ber uit te spreken vonnissen. Binnen 20 dagen zullen de gevangenen een beroep mogen doen op de gealllëerde bestuurs raad. De ter dood veroordeelden zullen op de twintigste dag, nadat deze raad de uitspraak van het Tribunaal heeft bevestigd, geëxecuteerd worden. Stonnton- Schqqlttournooi Botwinnik heeft zijn zelfbzewustzffn niet verloren en speelde gisteren weer op de hem doortastende wjjze. HU versloeg Kottnauer in een fraaie party en is door dit resultaat een half punt op Euwe ingelopen die tegen Stolz door herhaling van zetten met remise genoegen moest nemen. Smislof -sn Szabo volgen elkaar, met en punt verschil, op de voet. Beiden speelden gisteren remise, zodat ook de strijd om de derde plaats in volle he vigheid woedt. De volledige uitslagen van de 16e ronde luiden: VidmarSzabo remise: Lundln wint van Najdorf; Smislof—Guimard remi se: Steiner—Chriatof fel remise; Bot winnik wint van Kottnauer; Denker— Yanofsky remise; Boleslafskiej—Kotov afgebroken; O' Kelly—Tartakower re mise; Bernstein—Flohr afgebroken en Euwe—Stoltz eveneens remise. De stand na de 16e ronde. Euwe 13 punten; Botwinnik 12 punten; Szabo 10 punten; Stoltz 9% punt; Flohr 9 punten en 1 afgebroken partij; Najdorf 9 punten; Denker en Lundln leder 8J^ punt; Tartakower 8 punten en 1 afgebroken partij: Kotov 7y2 punt en 1 afgebroken partij; Bo- DE rol die de pers heeft gespeeld, Is in het recente verleden, met name in de bezettingsjaren verre van fraai ge weest. "Wij laten hier buiten beschou wing. die persorganen, die rechtstreeks exponent waren van den bezetter of zijn .Nederlandse" trawanten. Aan bladen als „Die Deutsche Zeitung" en het „Nationale Dagblad" wensen wij geen woord te besteden. Maar deze bladen bezaten nog in zoverre karakter, dat zij openlijk de duitse mening verkondig den. Men wist in ieder geval welk vlees nu.. hier in de ip had. .TREURIG echter was de rol van de zogenaamde „goede" pers. Zij bedreef onder Nederlandse vlag de meest per verse hand- en spandiensten aan de duitsers. Zij lieten zich willig gelijkscha kelen. Zij volgde zonder protest de sug gesties van de voorlichters van het de- part ment voor propaganda. Zij was laaghartig tot in het perverse en vol komen karaktérlcos. Haar zakelijke en journalistieke leiders stelden het eigen materieel belang hoog boven dat van vaderland en volk. Zij waren totaal vergeten de schone woorden, die zij vroeger over de nak der pers hadden geschreven en gesproken. Door hun hou ding hebben zij meer kwaad gesticht, meer verraad gepleegd, dan de eenvou dige jongen, die uit recalcitrantie of zucht nrar a.ontuur het ouderlijk huis ontvluchtte en zijn heil zocht bij de SS, hoe zeer wij ook deze daad afkeuren. J7CHTER ook vóór 1940 waren de pers verhoudingen vaak verre van fraai. Ook toen -/as de krant maar al te vaak een goed handelszaakje. Stonden de ad vertentiekolommen hoger genoteerd, dan de redactionele bijdragen. Stonden vele kranten maar al te gewillig in dienst van een liberaal-kapitalistisch onderne- merdom. Eerlijkheid en bjectiviteït bij de pers. het was in doorsnee een sprook je, waarin zelfs de rueest argeloze niet geloofde. En dan waren de Nederlandse perszeden nog heilig vergeleken bij die ln sommige vreemde landen. W1 hebben er reeds eerder in een k aantal artikelen op gewezen, dat de pers de dubbele taak heeft om objectie ve voorlichting te bieden en daarnaast geestelijke leiding te geven. Daarvoor dient zij echter los te staan van welk belang o k. Dient zij geen winstobject te zijn. Dient zij vrij te staan tegenover iedere kapitalistische invloed. Zij zal nimmer dienstbaar mogen worden ge maakt aan private belangen, maar steeds het algemeen belang voor ogen dienen te houden. Wanneer zij in conflict komt i. nrivate belangen, zal zij de contro versen niet mogen ontwijken. Slechts ln trouw aan zichzel-en en eigen geestelij ke inhoud, gedragen door de wil mede te werken aan het scheppen van een be ter en rechtvaardiger wereld zal zij haar werk mogen verrichten. Kiest zij andere wegen, dan zal zij noodzakelijk 'moeten ontaarden. NA, de bevrijding hebben wij een ogen blik in de overtuiging geleefd, dat het met de pers inderdaad de goede richting uit zou gaan. De bladen, die in de Illegaliteit voortreffelijk, verantwoor delijk en bovendien gevaarlijk werk hadden gedaan, kregen de gelegenheid op legale wijze i.jn werk voort te zet ten. De oude pers, die zó zeer het be lang van lana en volk had geschaad, werd het werk onmogeljjk gemaakt. Er werden maatregelen geprojecteerd, waardoor voortaan iedere ongewenste invloed op het redactioneel beleid zou worden voorkomen. Stichtingen zouden het Instrument zijn om een goede en juiste gang van zaken te verzekeren. NU. ruim een jaar na de bevrijding, zal iedere objectieve beoordelaar moe ten constateren, dat de loop der ont wikkeling anders is geweest .De bladen, die zich zozeer hadden gecompromit teerd, kwamen de één na de ander terug. De „grote" pers voorop: N.R.C., Han delsblad, Haagse Courant en binnenkort ook de illustre Telegraaf Ook de pro vinciale bladen, die "in de tijd der be zetting zo braaf met den vijand hadden meegeheuld. verschenen achtereenvol gens weer ten tonele. Allerei schijnorga- nlsaties werden in het leven geroepen om deze herverschijning een legaal tint je te geven. pORMEEL zal alles wel prachtig in or de zijn. Daaraan willen wij geen ogenblik twijfelen. Dat de dingen echter anders zijn gegaan, dan wij hadden mogen verwachten, zal duidelijk zijn. De kapitalistische belangen waren ook hier weer sterker dan de ideeële. Nóg is de zaak niet verloren! Dat echter de kansen voor de nieuwe pers en daarmede voor het nieuwe Ne derland beter zijn geworden, kan men moeilijk beweren. Het is alles bij elkaar een trieste vertoning. DEWI. leslafskiej 7 punten en 2 afgebroken partijen; Kotnauer 7 punten en 1 afge broken partij: Yanofsky 7 punten; Gui mard 6 punten: Steiner 5 punten en 1 afgebroken partij; Bernstein 4Vt punt en 1 afgebroken partij; Christoffel en Vid mar ieder 4punt; O' Kelly 4 punten Vandaag worden o.a. de volgende partijen gespeeld: Flohr—Euwe; Chris toffelBotwinnik; NajdorfSmislof en SzaboLundin. DISTRIBUTIEN1EUWS. Kilo Suiker extra In de tweede helft van Septem ber zal in verband met het feit, dat enige tijd. geleden het suikerrant soen niet volledig kon worden ge handhaafd, thans voor alle leeftijds groepen een extra-bon worden aan gewezen voor één kilogram suiker. De bonnen 563 en 063 moeten uiterlyk Woensdag 11 Sept. bij een handelaar in groenten en/of fruit zijn ingeleverd ter verkrijging van een nader vast te stellen hoeveelheid fruit. BRANDSTOFFEN. De bonnen 62 B/V en 63 B/V van de brandstoffenkaajrt T 606 moeten in het tijdvak van 5 Sept. tot en met 30 November a.s. bij den brandstof- fenhandelaar worden ingeleverd. Op deze bonnen zullen in totaal drie eenheden vaste brandstoffen worden geleverd. Korporaals in het ongelijk gesteld De president van de Haagse Rechtbank, mr. Rueb, deed gisteren uitspraak ln het kort geding van een aantal korporaals, dat -meende ten onrechte opgeroepen te zijn, contra de Staat der Nederlanden. De vordering van de korporaals werd afgewezen. Zij werden veroordeeld tot de kosten van het geding, zijnde f130.—. In het vonnis werd o.m. overwo gen. dat de Kroon, blijkens een Ko ninklijk Besluit van 10 Mei 1944, ge heel vrij is dienstplichtigen op te roepen, zonder dat zij gebonden zijn aan vormen of termijnen van de Dienstplichtwet, welk Koninklijk Be- -sluit. gezien de toestand ln Indo-i neslë, nog steeds van kracht blijft. Eerste detachement 7 December-divisie vertrokken - Gistermiddag vertrok vanuit Amsterdan met het motorschip „Klipfontein" het eerste détachement van de 7 December- divisië naar Indonesië. Dit détachement is ruim 1400 man sterk; de leden zullen als kwartiermakers fungeren voor het overige deel der divisie, dat spoedig zal volgen. Omstreeks 1630 uur verliet het schip de kade, terwijl de muziek van het 6de bataljon Territoriale Troepen het Wilhel mus speelde. Op'tmatje Alkmaar. Voor de Ned. Spoorwegen werden door de afd. vliegtuigbouw van de Mij. ,,De Schelde" te Dordrecht 130 aluminium autobussen volgens Zwitsers systeem ver vaardigd De bussen bestaan uit een alum'nium geraamte, afgedekt met aluminium platen, waardoor zij een belangrijk minder gewicht krijgen dan tot nu toe ge bouwde stalen bussen. A. N. P. P. Onder de Schaakmeesters te Groningen De Zweedse meester, Stoltz, is een langslaper. Het was dan ook niets bij zonders, dat ik 's morgens om elf uur aan zijn bed een praatje kwam maken. Ik behoefde hem niet te vragen, of het hem in Holland beviel, want dit is reeds de 3e maal in dit jaar, dat hij hier ver toeft. Goesta Stoltz was met zijn resul taat tevreden. „Met de 4e of 5e prijs zal ik blij zijn", aldus de Zweed. Het hin derde hem echter wel, dat Groningen geen dierentuin bezit en zijn vriend Lun din een pak cigaretten in Zweden had laten liggen. Een bijzonderheid van de meester is, dat hij in Groningen de meeste partijen met zwart heeft gewonnen en met wit verloren. Opmerkelijk was zijn visie op de Tsjech Kottnauer. die hij als een der begaafdste spelers beschouwt, het geen echter niet uit zijn behaald aantal punten blijkt. De oorzaak van het matige succe3 van de reus ligt in het feit, dat hij niet aan de Hollandse menus kan wennen. Trouwens, ook de andere buitenlanders hebben hiervan min of meer last. De Belg O' Kelly de Galway is vooral in slechte conditie. „In het begin van de partij gaat alles goed, maar plotseling is het alsof ik niets meer zie". Dat is de bekende schaakblindheid. Een opvallend figuur in Hotel Frigge. waar de schaakgrootheden logeren, is Dr. Bernstein, van geboorte Rus, nu Fransman en advocaat te Parijs. Op de Zwitser Christoffel is hij boos, een ge volg van een misverstand, 'die ontstond, toen de klok van de veteraan doorliep, terwijl hij aan zet was. De benjamin van het gezelschap zag dit niet en won door tijdsoverschrijding van de oude heer, die zijn alpinomuts onafscheidelijk op zijn hoofd heeft. Dr. Euwe is goed 'bevriend met hem; de partij tussen hen begon erg huiselijk.Onze landgenoot, als steeds prompt op tijd, zat rustig op zijn tegenstander te wachten. Na enige minuten verscheen de Doctor in goede stemming. „Vandaag heb ik een gemak kelijke dag", verkondigde hij bij het binnentreden van de zaal. Op mijn ver bouwereerd zwijgen vervolgde hij sar castisch: „Ik moet toch tegen Euwe!" De verwachting, dat de Fransman na de hartelijke begroeting met zijn tegen stander direct zou zetten, kwam niet in vervulling. Met een gezicht van „nu, Euwe, maak mij maar af!" nam de hu morist plaats. Een papieren zak werd geopend, Euwe en het publiek keken in spanning, wat voor etenswaren daar in zouden zitten. Maar, nee, met een ze ker leedvermaak legde h§ een pakje ci garetten en een brillendoos op tafel, waarna hU de eerste zet deed. Dr. Bern stein scheen het wel aardig te vinden om mat gezet te worden: hij speelde al thans in een glad verloren stelling tot het einde toe door en viel niet in slaap, zoals reeds eens was voorgekomen! (Wordt vervolgd.) Weer Amerikaanse films De Amerikaanse filmmaatschappijen hebben besloten weer toe te treden tot de Nederlandse bioscoopbond. Dit bete kent dat zij zich accoord verklaren met de voorwaarden door deze Bond vastge steld voor de wijze van verhuur der films en de prijzen, welke daarvoor moeten worden betaald Met de distributie van de Amerikaanse films zal 1 Januari 1947 wor den begonnen. De Alkmaarse arrondissementsrecht bank deed in haar zitting van gisteren allereerst een aantal uitspraken. G. van H. uit Hilversum werd wegens diefstal veroordeeld tot 6 maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar; J. K. uit Den Helder 1 jaar met aftrek, weg- gens diefstal; A. J. M B. uit Venhuizen 1 jaar en 3 maanden wegens diefstal; J. K. uit Heiloo 6 maanden met aftrek eveneens wegens diefstal. Zwijntjesjager. De eerste zaak, die vervolgens voor kwam was die tegen W. de Z. uit Alk maar. die er van beschuldigd werd een fiets te hebben gestolen uit een woning aan de Nic. Beetsstraat. De Z. was reeds eerder wegens een dergelijk feit veroor deeld: hij had toen 9 maanden opge knapt. De eis luidde ditmaal 1 jaar met aftrek van preventief. Mr. C.'Berkhou- wer, de verdediger, achtte deze straf te hoog voor een fietsendiefstal. Een kwestie van vertrouwen. De tweede verdachte die op het matje verscheen, A. K. uit Alkmaar, werd er van beschuldigd 41^ kg suiker van een zwarte-handelaar te hebben gestolen. Hij zou deze partij, die ingekocht was voor een bedrag van f 1312, trachten te verkopen. Inplaats van het geld af te dragen maakte hij er echter in Amster dam een goede sier mee. De officier van Justitie, die zich afvroeg of het wel op de weg van de Justitie lag zwarte- handelaren te beschermen, eiste in deze zaak 8 maanden met aftrek. De verdedi ger, mr. A. J. M, Leesberg, achtte K. niet de werkelijke schuldige en vroeg primair vrijspraak, subsidiair clementie. Kleptomanie. De tuindersknecht J. L. uit Haarlem had in Juli 1P45 te Beemster een hand- centrifugaalpomp, een partij aardappe len, een kip en een paar flessen melk gestolen. De eis tegen deze kleptomaan was 8 maanden met aftrek. Een pracht strafregister toonde de Amsterdamse monteur J. H. B. In 1932 werd hij veroordeeld tot 3 jaar, in 1935 weer tot 3 jaar, in 1938 verdween hij voor dezelfde tijd achter de tralies en ln 1941 kreeg hij voor de afwisseling twee jaar. De officier eiste thans, wegens een diefstal in de nacht van 28 op 29 Juli 1946 te Bergen ten nadele van een sigarenwinkelier en waarbij een aantal distributiekaarten, een partij rookarti kelen en een herenrijwiel vau c-igenaar verwisselden, 9 maanden met aftrek van preventief. Motorsport WEDEROM SUCCESSEN VOOR NOORD-HOLLAND Bij de terreinritten jl. Zaterdag en. Zondag gehouden te Rhenen en Mar- kelo, plaatste de Alkmaarder C. Bas zich beide malen eerste in de seni orenklasse 125 cc. Zijn confrater K. Rus uit Heerhugowaard had beide wedstrijden met ernstige motorpech te kampen en moest het rijden derhalve opgeven. Te Darkelo werd op het bekende prachtige parcours gereden, in 10 ron den van 4,3 km elk. De 3e ronde was de snelste van Bas. Hij reed deze in 7,17 min. De sportuitzending naar Bath Morgenmiddag vertrekken de 35 Alkmaarders, o.w. voetballers, zwem mers, enkele leden van het Alk maarse Sportcomité en vier Alk_ maarse "journalisten, naar Bath. Hoeveel voeten deze reis echter nog in aarde heeft gehad, blijkt uit het volgende: Einde vorige week dreigde de tocht geen doorgang te zullen vin den, omdat er voor de uitzending van de zwemmers ruim 500.te kort'was. Een tweetal personen, niet behorend tot het Sportcomité, doch zeer sympathiek staande tegenover dbze sportuitzending, namen op zich voor het ontbrekende bedrag te zullen zorgen en zij "Slaagden daarin nog dezelfde dag. Van de Verenigde Amusements. bedrijven (Janvier, Hömmerson Vermolen) ontvingen zij voor dit sympathieke <joel 150.—; eenzelf de bedrag mochten zy van Alcmaria VVV uit de winst van de motorra ces ontvangen, terwijl die directie van de NACO een bijdrage gaf van 100..Tiet ontbrekende kwam by_ een door de bijdragen van enkele vooraanstaande zakenmensen, die hun naam niet vermeld wensen, doch wien wij gaarne van deze plaats nog namens het Alkmaars Sportcomité dank brengen. Een grote teleurstelling voor het Sportcomité was, dat de turners, die blijkens, hetgeen zij presteerden op Koninginnedag, in prima vorm waren, thans niet mede kunnen worden uitgezonden. De heer Jb. van_Zoonen. de voor zitter van het Sportcomité, en zelf ten nauwste berokken bij de turn- sport, laat het er echter niet bij zit ten en hoopt, dat zijn gymnasten een volgende keer van de party zul_ len zijn. Wij helpen het hem van harte wensen. Verdachte of slachtoffer? De handelaar in tweedehands goede ren J. v. H. uit Alkmaar, hoorde zich beschuldigen van rijwieldiefstal. Verdachte beweerde echten de fiets gekocht te hebben van een zekeren Jacobs uit Uitgeest, die hem verder ge heel onbekend was. De verdediger, mr. C. Smal, die een drietal getuigen dé charge had laten dagvaarden, beschouw de, in tegenstelling tot den officier, die dit verhaal als ongeloofwaardig betitel de, deze lezing als juist. Hij vroeg daar om onmiddelijke invrijheidsstelling, een verzoek, waarop de rechtbank, na zich in de raadkamer te hebben teruggetrok ken, afwijzend beschikte, zodat de eis van 1 jaar gevangenisstraf gehandhaafd, bleef. KEURING DIENSTPLICHT De Burgemeester van Alkmaar brengt ter openbare kennis, dat alle oproepingen voor de keuring voor de lichting 1947 (geboortejaar 1927) zijn verzonden en dat de ln 1927 geboren mannelijke personen, die hier te lande wonen, of geacht wor den te wonen en een dergelijke oproeping of een bericht van niet-inschrijvlng nog niet hebben ontvangen, zich vóór 22 Sept. a.s. ter gemeentesecretarie, afd. Militaire Zaken, moeten aanmelden. Met Ingang van 1 September J.l. Is de werkgever verplicht het loon uit te beta len, waarop de keuringsplichtige op de eerste dag van de keuring aanspraak zou kunnen maken, indien hij op die dag zijn normale werk had verricht Op de tweede en eventuëel op de derde keuringsdag zal vanwege het ministerie van oorlog aan belanghebbenden een ver goeding worden toegekend voor loonder ving. Deze vergoeding zal worden uitbe taald door het hoofd van de indelings- raad, waarbij zij gekeurd worden. De keuringsplichtige, die aanspraak op deze vergoeding meent te kunnen maken, moet daartoe enige dagen vóór zijn keuring ter gemeentesecretarie een formulier vragen. Tijdens de keuring overhandigt hij dit formulier (dat behoorlijk Ingevuld en on dertekend moet "zijn) aan het hoofd van de raad Alkmaar, 3 September 1946. De Burgemeester van Alkmaar, G. VAN SLINGERLAND, lo.-burg. UITGESTELD Wegens ziekte van den danseur werd da showavond van Dans- en Muziekschool Zwaag, die Dinsdagavond gehouden zou worden, tot nader order uitgesteld. „MIJNHEER DE SENATOR". De Toneel- en Amusementsver. „Tip" zal op Dinsdag 10 September, des avonds om 8 uur. in het Wapen van Heemskerk het toneelspel „Mijnheer de Senator" op voeren Na afloop is er een gezellig bal onder leiding van den heer Jac. Smit. Do Cheese Town Band verleent muzikale medewerking^ DE BATH TENTOONSTELLING, Op verzoek van den burgemeester delen wij nogmaals mede. dat dé Bath- tentoonstelling, die in de Trouwzaal van het Stadhuis gehouden wordt, nog deze week gratis te bezichtigen zal zijn. DEUREN DICHT! Hedennacht werd ingebroken in een kantoor hier ter stede. De dieven namen de benen met drie schrijfmachines en een telmachine. De merken en nummers zijn als volgt: Olympia 356379, Olivetti 224012. Tor pedo 343748 en Sundstrand telmachine, model 9120 F5. Burgerlijke stand 3 Sept. 1946. Geboren: Catharina M., d. van H. Bibo en P. Zomerdijk. Petronella M., d. van P. Buijs en M. S. Fransen. Aleida C. M. D.. d. van A. Overpelt en M. D. Henselmans. Ondertrouwd: Leonardus H. Was sing en Alida de Vet. Overleden: Jacobus H. Raat, 67 J., geh. met J. G. Molenaar. Margaretha J. Llgthart, 70 J., wed. van H- H. Tóms. Dorotpea M. Woudenberg, 69 J. 4 Sept. 1946. Geboren Jacob, z. van J. Wolzak en H. Vos. Jan A., z. van G. C. van Westen en M. W. Koningstem. Eddy, z. van J. N. Schot en A. Bergsma. Gehuwd: Petrus Rietveld en Cor- nella J. van der Baan. Cornelis Mo- rauw en Margaretha G. Bakkum. Cor nelis Koopman en Geertrulda van den Berg. Johannes L. Bellekom en Anna N Kos. Overleden Pietertje Andrlnga, 80 j., geh. met K. Zwiep. Grepen uit het Radio- programma DONDERDAG S SEPTEMBER 1946, HILVERSUM I. 7.— en 8.— Nieuws. 8.18 Pluk de dag. 11.43 Familieber. uit Indlë. 13.15 Klaas van Beeck. 15.— Omroep orkest. 18.30 Voor de Ned. strijdkrachten. 20.08 Twente avond. 22.15 Vraaggesprek. 22.45 Avondoverdenking 2315 Wereid- schaaktournooi Groningen. 23.30 Avond concert. HILVERSUM n. 7.— en 8.— Nieuws. 9.15 Morgenwijding. 13.15 Les gars de Paris. 18.15 The Romancers. 18.45 Sport- praatje. 19.20 Wij stellen U voor20.05 Radio Philh. orkest 21.15 Hoorspel. 22 Uitzending KNAC. 22.30 The Skymasters. 23.15 Sonates van Handel, Beethoven en Brahms,

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1