L.V.T. - SCHAGEN TENKINK'S- Kolenhandel STOFFEN Films van deze week 18, 19, 20, 21 SEPTEMBER 1946 Prima Bloembollen „BULBS"' Massieve Banden. Johan tfühl „THE HAPPY BOYS" €en gezellige avond in 't Gulden Vlies Orchestre Marin Xamré Voor een schaars bezette zaal 45 personen waren er aanwe-ig van 't Gulden Vlies trad gisteravond het Brusselse orkest Marin Xamré op. En wy moeten constateren, dat om voor de variatie maar eens een geijkte clichéuitdrukking te ge bruiken de wegblijvers ongelijk hadden. Schoon ongelijk, want dit Belgische orkest verdient ten volle een ruime belangstelling. Het is een buitengewoon homogeen geheel, dit amusementsorkest, dat alleen een licht klassiek programma ten gehore brengt. Wij noemen o.a. de ouver ture „Si j'étais Roi" van Adam de bekende „Czardasz" van Monti voor vioolsolo (de flageolet was niet zo goed geslaagd) en het mooie Ballet Egyptien" van Luigini. Als solisten traden op een tenor en een mezzo-sopraan, die beiden over uit stekende stemmen bleken te be schikken Mlle. Lore Bèche zong uit Figaro's Hochzeit van Mozart de aria „Voi che sapete" en een aria uit Tosca. Het laatste nummer voor al was verrassend goed van techni sche kwaliteit. De tenor Armand Fréquin zong een Napolitaans volks lied en Tosti's Addio. Een lyrische tenor, die warm is, zuiver van toon en technisch bijkans feilloos zingt Een overweldigend succes had het jongste lid van het orkest, de onge veer 15-jarige J. Labordes, die een xylofoonsolo gaf, die de algemene bewondering afdwong. De beide solisten zongen voorts een aria uit Rigoletto en uit Travia- ta. Het beroemde Chiribiribin van Pestallozza werd gezongen door Lore Bèche en toen bleek dat dit een éclatant succes was. bleef de belo ning voor het applous niet uit: Ik hou van Holland. „Tous ensemble", zei Mlle. Bèche en ondanks de ge ringe opkomst van het publiek da verde de zaal van het gezapg van de .vijfenveertig". Wij hopen dit gezelschap nog eens terug te zien, maar dan meer be langstelling tonen, Alkmaarders! JTK. K. Het Alkmaars Eliial De les van Bath en Yeovil Tweemaal heeft het Alkmaarse elftal in Engeland gevoetbald en tweemaal is het mogelijk geweest, dat dit team had kunnen winnen. Doch tweemaal ook bleek het elftal enige 2wakke plek ken te hebben, die door de overige spe lers moesten worden aangevuld, waar door aan tempo werd verloren, het geen juist een kolfje naar de hand der vlotspelende Engelsen was. Het is de betreffende spelers niet kwalijk te' ne men, dat hun spel niet in de schaduw kon staan van dat der overigen, laat staan in dat der Engelsen. Wii gunnen daarenboven ieder, en zeker de verte genwoordigers van de in lagere afde lingen spelende Alkmaarse voetballers een buitenlandse trip. Maar de commissie, die het Alkmaars elftal heeft samengesteld, heeft ten onrechte concessies gedaan aan deze in lagere regionen spelende clubs. Al le sportieve voetballers en bestuursle den zullen erkennen, dat er* in wed strijden tegen eersteklas profteams meer nodig is dan hardlopen en nog harder trappen, dat een eerste vereiste is" technische vaardigheid, die alle: op te doen is In vele wedstrijden tegen sterke, technisch volleerde voetballers. Wij hopen, dat de commissie deze „les' ter harte zal nemen, opdat in de toe komst het sterkste elftal waardige wijze onze stad zal kunnen vertegenwoordigen. O— Geen supporter vari de „grotere" Alkmaarse voetbalclubs is er of hij is overtuigd van de animositeit, die bestaat tussen deze verenigingen. Doch wie het genoegen heeft gehad enige da gen lang tussen Van Wieringen en Goudsblom, Kramer en Vasblnder, Bart •en Maasen, etc. te~vertoevenvoor lïém is er van al deze vijandigheid niets over gebleven. Als daarenboven 'n man als de Alcmaria-trainer Fred. Meinders met de verzorging der spelfers is be last, dan blijft er nog slechts een con clusie over: Deze vijandschap bestaat slechts in de kringen der diverse (vaak non-actieve) supporters. De winst van Bath en Yeovil is de band. die tussen de spelers van vijf verschillende voet balverenigingen ia gegroeid. Alkmaarders terug uit Bath - Gisterenmiddag om 1 uur zijn de cir ca 35 Alkmaarders die een bezoek aan Bath in Engeland hebben gebracht, weer in de Kaasstad gearriveerd. Don derdag heeft het gezelschap Londen „gedaan", waarbij bekende gebouwen en pleinen werden bezocht. Des avonds tenslotte deed de Har- wich-boot vergeefse pogingen de diver se magen der Alkmaarders van streek te brengen. Aan het station te Alkmaar waren tallozen aanwezig om de „reizigers" te verwelkomen. Dat de intocht met fietsen en uitpuil3nde koffers glo rieus was, spreekt vanzelf. Alkmaar leave-centram? Gisteren heeft de Amerikaanse gene raal, Bollinger, met zijn staf een be zoek gebrTcht aan Alkmaar teneinde de mogelijkheid te onderzoeken of Alkmaar geschikt is als een van de „leave-cen- tra" (middelpunt Amsterdam) voor de Amerikaanse soldaten te dienen. Deze soldaten, die deel uitmaken van het Amerikaanse bezettingsleger in Duits land, zullen in ons and regelmatig uit stapjes maken Generaal Bollinger was ten zeerste ingenomen met onze stad, zodat Alkmaar in de toekomst zeker bezoek van „sight-see"-ende Amerika nen kan verwachten. Den generaal en zijn staf werd door het Gemeentebestuur gisteren in hotel „Irene" een diner aangeboden. AlcmariaS.D.W. Morgenmiddag om 2,30 ontmoet Alc maria haar oude rivaal uit de degrada tie-competitie SDW uit Amsterdam. De opstelling der withemden is als volgt: Vasbinder; achter: Maasen en Hendriks: midden: Schermer, G. Mul4 der en F. Helderman; Voor: Huibert% Pluymers. Van Wieringan, Swaerts en W. Schmidt, RANDERS—ALCMARIA COMB. Morgenochtend om 10 uur speelt het Randers-elftal tegen een sterke Alcma- ria-combinatie op het veld in het Ooyevaarsnest. Circus Mullens naar Alkmaar 9 Nog deze week zal circus Mullens binnen de muren van Alkmaar haar ten ten opslaan, en wel op het Canadaplein. Van Zaterdag tot en met Woensdag zal men dan in de gelegenheid zijn weer een echt circusprogramma te aanschouwen. Overal in het land mocht circus Mullens zich In een geweldige belangstelling verheugen en wij twijfelen er niet aan of ook in Alkmaar zal het avond aan avond uitverkocht zijn. i rtbunami „Een onbeschaamde vlerk" „Een onbeschaamde vlerk en een onbeschofte moffen griet" noemde de pastoor de 28-jarige kapster Afra Maria Liefting uit Heiloo, die Vrij dagmorgen voor de tweede Kamer van het tribunaal vejscheen. Het verhoor wees uit, dat mijn heer pastoor het bij het rechte eind had, want gedurende het grootste deel van de bezetting was deze „dame" in dienst geweest van Duit se instanties, zoals Marine lazaret te Heiloo en Wehrmachtsbezirksver- waltung te Alkmaar. "Deze „dienst" bestond waarschijnlijk in hoofdzaak uit meer of minder vertrouwelijke omgang met Duitse militairen; wan neer haar dit in de buurt, waar zij woonde, verweten werd, klaagde zij deze mensen aan bij de Ortskom- mandantuq. Verscheidene buurtge noten moesten dientengevolge bij de Duitse instanties .verantwoording af leggen. De beschuldigde wist niet veel tot haar verdediging aan te voeren. De uitspraak, die waarschijnlijk uit in ternering zal bestaan, vindt plaats over 14 dagen. Bijtijds op de goede weg teruggekeerd. Op hetzelfde beklaagdenbankje nam dar na plaats de Alkmaarse kapper Jacobus J.^ Grandjean, die echter een geheel andere indruk maakte. Tot 1942 was hij lid ge weest van de NSB en had hij dienst gedaan bij de NSKK in België^ Frankrijk, Duitsland en Oost-Euro pa. Toen in 1942 de NSKK echter Duitse uniformen ging dragen, kreeg hij zijn bekomst, kwam terug en dook onder. Besch. werd echter we gens desertie gegrepen en vertoefde 11 maanden in Duitse gevangeni-Zse/v Na zijn vrijlating bemoftde hij zich niet meer met de politiek, waarvan hy, zoals hij den president ver zekerde, ook hu nog meer dan ge noeg heeft. De verdediger, mr. C. Smal. merkte op, dat in de tijd, toen "besch er deel van uitmaakte, de NSKK gewoon werk voor de Weermacht verrichtte. Verder heeft besch., al dus de verdediger, velen er van terug weten te houden in Duitse krijgsdienst te gaan. Ook in deze zaak volgt de uit spraak over 14 dagen DIERENBESCHERMING. Zwervend te Alkmaar aangetroffen een hond, middelmatig groot, zwart met bruin, reu. Adres: Inspecteur C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. maar. Avondveyorging, een stuk sociaal werk bij uitnemendheid, is een belangrijk punt op het program ma yan de Nazorg. Verder kent zij de Werkinjüchtifig voor oud-leerlin gen, waar onder deskundige leiding bezems, borstels, matten en derge lijke artikelen voor de verkoop ver vaardigd worden. In 1946 bedroeg de omzet ongeveer 6000! Het ligt in de bedoeling spoedig ook een weefkamer voor meisjes te stichten, waar oud-leerlingen aan passende arbeid geholpen zullen kunnen wor den. Ter gelegenheid vary dit jubileum werd door het bestui/r een aardig geïllustreerd beekje over het werk der vereniging uitgegeven, dat be sluit met deze woorden: „Leden der vereniging, blijft de nazorg steunen. Wekt uw kennissen op lid te worden en mee te helpen aan dit werk der barmhartigheid, dat is geven en nog eens geven aan wie uw steun het meest behoeven Visser, voorzitter van het Alf. Verbond van Volkstulndersverenlglngen ln Neder land een causerie gehouden over het doel en de werkwijze van dit Verobnd, terwijl daarna een film werd vertoond over het leven op het tuincomplex „Nut en Ge noegen" te Amsterdam Aan het slot van de vergadering bracht de voorzitter een woord van dank aan den heer P. Visser voor zijn medewer king aan deze bijeenkomst. Aan de leden werd medegedeeld, dat personen, die ln 1947 een of meer tuinen wensen te pach ten. doch zich nog niet opgaven, zien nog uiterlijk tot 17 Sept. a s. bij de ter rein-voorzitters kunnen melden. Een vrij wegverkeer in een vrij Nederland In het kader van de grote propagan- da-actie van de Bond voor Bedrijf»- autoverkeer In Nederland (BBN) had Donderdagavond in café Central een vergadering plaats, waarin de heer J. H. Kleine Staarman, hoofdinspecteur van de BBWde wenselijkheid van een vrije organisatie aantoonde. Spreker herinnerde eraan, hoe in 1942 de BBN door de commissie Woltersom geliqui deerd werd en hoe haar bevoegdhedan en bezittingen overgingen naar de Vakgroep Goederenvervoer langs de weg en de Eigen Vervoere-Organisa- tie (EVO), die door haar dictoriale maatregelen, zich weinig geliefd maak te. De BBN, aldus spreker, wil thans de bevoegdheden van deze twee organi saties weer overnemen en voert thans propaganda onder het motto: „een vrij wegverkeer in een Vrij Nederland", teneinde haar oude leden weer te her winnen. De BBN wil de belangen van de kleine vervoerder behartigen, die thans in het gedrang raken. Het Is niet de bedoeling, aldus de heer Staarman om terug te keren tot de toestand van vóór 1940. maar de BBN wil ontreden als adviseur van de regering, die daarnaast de ambtelijke maatregelen ten uitvoer brengen, zal kunnen handhaven. Na afloop van de vergadering gaf het overgrote deel van de aanwezigen zich op als lid van de BBN. Men ver zocht ons nog mede te delen dat het voorlopig bondsbestuur gevestigd is te 's-Gravenhage, Koninginnelaan 33. 25 jaar B.L.0. te Alkmaar,, In 1921 werd door de Raad der .gemeente Alkmaar de openbare school voor buitengewoon L.O. ge opend. Hiermede werd een begin gemaakt met het prachtige werk, dat thans sedert 25 jaren in Alk maar gedaan wordt. Met twee leer krachten werd de school destijds geopend: nu zijn reeds vijf onder wijskrachten aan de school verbon den en het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari 1946 niet minder dan 85^-Het doel der school is om kin deren, die het gewone onderwijs niet of moeilijk kunnen volgen* dom.v psychologisch gefundeerde onderwijs- en opvoedingsmethoden zo goed mogelijk toe te rusten tot de strijd om het bestaan in de maat schappij. Mag de school haar 25- jarig bestaan vieren, de nazorg ver richt haar heilzaam werk gedurende 20 jaar. mede dank zij de krachtige financiële steun der gemeente Alk VOLKSTUINHOUDERS VERENIGING „ALKMAAR EN OMSTREKEN" j In een drukbezochte bijeenkomst hield de Volkstuinhoudersverenlging „Alkmaar en Omstreken" Woensdagavond J.l, haar jaarlijkse ledenvergadering onder voor zitterschap van den heer C. Roeper. In zijn openingsrede wees de voöTZitter op het vele nuttige werk, dat de vereniging in de afgelopen jaren had kunnen ver richten. De secretaris-penlngmeester, de heer N E Wennink, bracht hierna verslag uit over het boekjaar 1945. De vereniging telde in he Jaar 1945 889 leden; in ge noemd jaar waren zeven terreinen exploitatie tot een totale oppervlakte van lT/t hectare. De financiële resultaten over 1945 wa ren bevredigend te noemen. Het batig saldo over dat Jaar bedroeg f 810,39. Aan he einde van het boekjaar bedroeg het totale bezit van de vereniging f 2.834,02. De exploitatie over het boekjaar 1948 zat echter aanmerkelijk ongunstiger zijn. Door de kascommlssie was de rekening accoord bevonden, zodat de penningmees ter werd gedéchargeerd. Tot leden van de commissie tot het na zien der rekening over 1946 werden be noemd de heren Bakkgr, Hooiberg Van Wamel. Na de pauze werd door den heer „SENSATIE IN NEW-YORK". O Onze plaatselijke toneelvereniging „De Maskers" opent Zondag 22 Sep tember is. in 't Gulden Vlies haar to neelseizoen met bovengenoemde Ameri kaanse klucht. Wij namen een kijkje achter de scher men en constateerden hier een serieuze voorbereiding, mede in verband met de plaatselijke toneelwedstrijd. Een en ander wettigt dan ook de ver wachting van een goede toneelavond, hiervoor staan de verwikkelingen van Terry Rafferty en de vreemde Popopo- lus in het grote New-York U voldoende borg! Enkele kaarten zijn nog verkrijgbaar bij den heer KI. Sluys, Rochdalestraat 23 en aan de zaal. TUINBOUWONDERWIJS. De Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft in samenwerking met "Hé Bloemist- Hoveniersvereniging afd. Alkmaar e.o. het plan opgevat om diverse cursussen op te richten. Er zulen o.a. cursussen in aanleg en onderhoud van tuinen, bloem schikken en binden en bosboulr gege ven worden. Egmond aan Zee. LIJK AANGESPOELD, ff Het stoffelijk overschot van de Don derdagmiddag verdronken jongeman, J. Glas, is een klometer ten Zuiden van FTgmond aan Zee aangespoeld. St. Pa BBZOEK VAN ENGBLSE KIN A.s. Woensdag 18 Sept. zullen 60 kln-^ deren van Engelse middelbare scholen.' die te Alkmaar zijn ondergebracht een bezoek brengen aan onze gemeente. Zij zullen 's morgens om 10 uur een. krans leggen bij het monument der ge- fusilleerden. daar volgt de officiële ont vangst op het gemeentehuis, waar atf toegesproken worden door den busge- meester en waar de kinderen der beide scholen voor hen zullen zingen. Engelse en Nationale vlaggen stillen van het geemeentehuis waaien, terwijl het op prijs wordt gesteld, dat particu lieren ook vlaggen. De veiling te Broek op Langendljk zal met vaartuig'en bezocht worden. Raadsvergadering - De Raad kwam Dinsdag voltallig In vergadering bijeen, waarin de heer J. 3. Klooster Azn. werd beëdigd. De wethoudersverkiezing gaf tot uit slag, dat P. de Kraker tot le en J. da Vries als 3e wetHbuder werden gekozen. Beide heren namen de benoeming aan. C. Burger vroeg hoe ver het gesteld was met het Daalmeerpad, waarop me-, degedeeld werd, dat dit verbeterd xal' worden. t Ook werd medegedeeld, dat 60 Engelse kinderen uit Alkmaar 18 September een bezoek zullen brengen aan deze gemeente.- De burgemeester zal hun toespreken bij het monument der gevallenen en hen ten Gemeentehuize ontvangen. Vervolgens zullen de kinderen een rond vaart doen naar de Veiling te Broek op Langendijk, waarna hun ten alotte ln café Bouwstra verversingen aangeboden zullen worden. -a Hierna werd de vergadering geslotafw LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE. J 32000 kg Rode kool 4,20—/ 8,40; 19300 kg Gele kool 6—9,60; 7700 kg Groena kool 11,80—/ 15,30; 1700 kg Slabonen 31,50—42,30; 5600 kg. Uien 4,60— 7,50; 350 kg Tomaten 32,10—/ 34.50; 50 kg Knolselderie 10; 65 stuks Bloem kool I 71; 72900 kg Aardappelen; Affa 8; Eerstelingen 8,10; Eigenheimers 7; Bevelanders hoop m. bl. 7,20— M0. J Pitssburgh Een uitstekende film, waarin Mariene Dietrich als de charmante Josie Win ters, Randolph Scott als Gash Evans en John Wayne als Pittsburgh Markham de hoofdrollen vertolken. „Pitt" en „Cash" beginnen hun loopbaan als mijnwerkers, als „mannen met gruis in hun aderen". Door een ontmoeting met Josie Winters geraakt Pitt tot welstand Hij wordt directeur van een grote steen- kolenmaatschappij en vergeet alles door zijn jacht naar geld. Door de ramp van Pearl Harbour verandert Pitt echter en hij keet-t tot het werkelijke leven terug. Vuistgevechten, arbeidsconflikten, avonturen, oorlogsinspanning, liefde en haat verenigd in een mijnwerkersfilm van bijzonder gehalte! VICTORIA, Een zonderlinge echtgenoot Een minder goed geslaagd programma wordt den bioscoopbezoeker deze week in het Victoria-Theater aangeboden. Wan neer een film komisch heet te zijn, maar de echte fijne humor ontbreekt, ontstaat al gauw een zouteloos geheel. Dit is min of meer het geval met „Een zonderlinge echtgenoot", een Franse film, waarin de hoofdrollen vertolkt worden door Rellys, Suzanne Dehelly, Tramei en Raymond Cordy. Het thema is eenvoudig: een jonge caféhouder, wiens zaken niet efg gaarf, die zijn vrouw van ontrouw verdenkt cn van het éne ongeluk in het andere rolt, verwisselt tenslotte met een lijk van identiteit, waardoor allerlei min of meer grappige situaties ontstaan. De Hollands* tekst liet hier en daar wel wat ta wensen overlHet voorprogramma met o.m, een uitstekende dierenfilm met vele prachtige opnamen vergoedt gelukkig veel A. B. T Gibraltar De film die deze week ln het A. B. T. draait is een verhaal dat zich afspeelt bij de Engelse splonnagedlenst. Transport schepen vliegen in de lucht op een ge heimzinnige wijze. Om dit raadsel tot een oplossing te brengen zal Erleh von Stro- helm zich bij de bende aansluiten, maar om dit te doen moet hij zich eerst laten degraderen, komt in de gevangenis, weet te ontvluchten en komt bij de bende waar hij zogenaamd verliefd wordt op een schone Spaanse danseres Vivianne Romanee.Deze danseres staat in verbin ding met de personen die de transport schepen steeds in de lucht laten vliegen. Door allerlei gevaarlijke en spannende scènes gelukt het Erich von Stroheim achter het geheim te komen, maar hoe dit gebeurt moet men zelf gaan zien. De spanning is er ln van het begin af tot het einde. In het voorprogramma binnen-*, en buitenlands nieuws en een aardige klucht. CINEMA AlVfERICAIN, Buitengewoon verlof Een nieuwe ster aan het firmament van de film, afdeling komieken, treedt ln „Buitengewoon verlof" op. De kennisma king valt niet tegen De gehele rolprent wordt dan ook gevuld met het spel van Frank Randle en van het begin tot het einde weet deze komiek de aandacht te trekken. In het voorprogramma Hollands- en wereldnieuws. Houdt voor een bezoek aan deze belangrijke Landbouw-, Veeteelt- en Tuinbouwtentoonstelling, met afdeling Midden stand, Handel en Industrie, Uw dagen vrij. Raadpleeg onze uitgebreide catalogus. O Extra treinen en busverbindingen. Net persoon, 25 jaar, ZOEKT WERK, voor 4 halve dagen per week, morgenuren, onverschillig wat. Brieven onder no. 4203 bureau DVA Net meisje, 22 jaar, zoekt KENNISMAKING met flink persoon. Br. met foto onder no. 5047 bureau van dit blad. Net persoon zoekt KENNISMAKING met dito meisje, leeftijd van 2530 jaar. Brieven onder no- 5051 bureau DVA Gevraagd NET KOSTHUIS. Geen beroeps Zo nodig eigen bed en lakens J. KOOMEN, Frans Hals straat 46. AANGEBODEN: ruime zit-slaapkamer voor heer of dame b b. h h. In be zit van eigen meubelen. Br. onder no. 5052 bureau DVA PENSION AANGEBODEN. SPOORSTRAAT 56 PENSION BATH. AANGEBODEN in gezin zonder kinderen ge- mcub. zit-slaapkamer voor dajne of heer, b b h. h. Brie fen, onder. no,. 5049 bur. DVA. WONINGRUIL. Aangeboden in Bergerhof woning bevattende zitkamer, 2 slaapkamers, keuken, bad- cel, kelder, 5.85 per week Gevraagd: woning bevattende zitkamer, 3 slaapkamers, keu ken Brieven onder no. 4204 bureau van dit blad. WONINGRUIL HILVERSUM. Half huis bev. 2 grote ka mers, uitgeb. kamer, keuken, W.C., gang, zolder, schuur voor- en achtertuin, aparte ingang, voor vrije woning Alkmaar. Huurprijs 8.25 p. week. Brieven onder no. 5056 bureau DVA. WIE WIL WONING in A'dam (W h. 5.50 ruilen voor woning in Alkmaar. Inl J. KNIP. Troelstrakade I, Alkmaar. TE KOOP: ZEILBOOT tegen bespottelijk lage prijs. Doelenstraat 16. voor Tuin en Binnenhuis. Ruime sortering volgens be schrijvende prijscourant bij Fa. WZAJADNOORDUK. Waagplein 12, Alkmaar. Tel. K 2200 No. 2412. ook voor carrier en auto ped. Lage prijzen. Uitenboschstr 1, Alkmaar WONINGRUIL. HaarlemAlkmaar of naaste omgeving. Huis bev kamer en suite, 4 slaapkamers, enz. Voor en achter grote tuin. Huurpr. 30,per maand in ruil voor ongeveer zelfde huis en huur. Brieven onder no. A 292 bureau DVA LEVERT ZO SPOEDIG MOGELIJK UW KOLENBONNEN 62—63 BIJ ONS IN. Ook al kunt U de brandstof nog niet ont vangen, wü leveren ze op afroep. OUDEGRACHT 37 TELEFOON 216J. „DE BONTE SPELERS" vragen voor hun te verzorgen cabaret- en revue avonden seizoen 19461947 DAMES EN HEREN (dilettanten), die in staat zijn een attractief, persoonlijk of ensemblenummer te brengen. Schriftelijke aanmeldingen bij den administrateur Langestraat 1,_ Wii hebben weer KLEERMAKERIJ HOF 43 ALKMAAR TELEF. 2770. ZATERDAG EN ZONDAG accordeonmuziek spelen in Café „Neutraal", GROOT NIEUWLAND 47 ALKMAAR. T. BOELENS. Stemming. Heinekens bier. Te koop gevraagd: MET VERLOF A OF B-VERGUNNING IN ALKMAAR. Brieven no. 2222, „Het Vrije Volk", Hekel- straat 23, Alkmaar. Laatste aanmelding MIDDENSTANDSCURSUS Zij, die de cursussen voor het Middenstandsdiploma willen volgen, dienen zich uiterlijk DINSDAG AVOND 17 SEPT, aan te melden bij den directeur, den heer H. W. HOLSMULLER, Bleekerskade 4. 'N IEDER ONDER EIGEN DAK Hoe kan dat? Naam - Straat - Plaats - Uitknippen. In couvert zenden aan: Hypotheekfonds „HYPO", ZEIST. TELEFOON 3 7 8 5 NEEMT ORDERS AAN VOOR HET VAKKUNDIG VEGEN VAN UW SCHOORSTEEN. Aanbevelend, W. SCHUTTER ACHTERDAM 8. ALBERT HEIJN vraagt voor filiaal Langestraat, Alk- naar NETTEN BEDIENDE OF AANK. BEDIENDE. Voor prima kracht goede vooruitzichten. Aanmelddn: Langestraat O.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 2