Boys - R.C.H. 4rend$ Moffenvrienden voor de groene tafel HET VICTORIEBEELD NIEUWE DANSCURSUS en Inboedels De étalageweek Het cecretariaat van de contact-com missie voor den middenstand schrijft ent: Wanneer we een terugblik werpen op de nu Inmiddels al weer enige da- gsn achter ons liggende étalage-week. dan doen wij dat met een grote vol doening, vooral voor wat de behaalde resultaten betreft. Een door de oorlog totaal ontwricht zakenleven heeft gedurende die dagen getoond dat deze het met de wederop bouw ernstig meent -sn de goede wil bezit om al datgene te doen wat in het belang is van de afnemers. We hebben kunnen genieten van een keur van ar tikelen, die al zo lang buitan ons be reik lagen. En al moge het waar zijn dat het publiek zich over vele ten toon gestelde artikelen nog geen illusies ma ken mag, feit is toch dat veel van dat nu nog onbereikbare, binnen niet al te lange tijd meer te verkrijgen zal xijn. Het past ons dan ook langs deze weg aan al de deelnemers dank te betui gen voor de moeite, welke zij zich ge troost hebben om van deze dagen een feestweek te maken. De bekroning hebben zij ontvangen in de vorm van een overweldigend druk bezoek aan hun étalages waarover men het pu bliek nog steeds waarderend hoort spreken. Blijft Uw best doen. desnoods met inspannig van al Uw krachten, om zoveel als maar enigszins mogeijk is, aan Uw cliSntele aan te bieden, want dan heeft Akmaar, als centrum van Noordholland, zich welicht eerder van alle narigheid hersteld van vele an dere plaatsen. een wedstrijd verbonden, waarvan de een welstrijd verbonden, waarvan de prijzen op 9 October onder de goede oplossers zijn verloot. Eenvoudig waren de oplossingen niet, vandaar dat onze verwachtingen niet hoog gespannen warm. Uit <ie bussen kwam echter het respectabele aantal van 3229 inzen dingen, waarvan er ongeveer 75 pet. onder „goed" gerangschikt konden worden. De rijmen waren: Serie I. Werkt al len mee Aan het herstel van VVV. Wordt lid dan zonder schromen, 't Zal de stad ten goede komen. Serie II. Wij allen gaan met veel vertrouwen Aan een nieuwe toekomst bouwen Een sterke en actieve midden stand Bevordert de welvaart van stad en land. Serie III, Aantal groene letters 215. De prijswinnaars (pl.m 200) hebben inmiddels bericht ontvangen, terwijl wij nog bezig zijn aan ean contröle op de mede Ingezonden rijmen enz. Voor oe grote inspanning, die de deelnemers hebben gehad om de op lossingen te verkrijgen, betuigen wij gaarne onzen dank. Predikbeurten 9 ALKMAAR: Geref. Kerk (art. 31 KO) 10 en 5 uur: ds P. J. Goossens in „Waak en Bidt" Baptisten gem.: Zondag 10.15 uur: dienst in N. Doelen Ev. Luth. gem,: 10 u: ds P, C, Roodenburg Rem. Geref. Gem.: 10,30 u: ds Rappold Ned. Herv. Gem.: Grote Kerk: ds Grave- meyer van Amsterdam, 5 uur: ds Wesseldijk Kapelkerk: 10 uur: ds Dikboom Doopsgez. gem.: 10 u: ds van der Sluis Ned. Chr Gem.- schapsbond: Dinsdag, Woensdag en Donderdag: 3 en 7.30 uur: opwek kingssamenkomsten in de Doops gezinde kerk. 7 uur Kapelkerk Jeugddienst met Ds. Rappold. ST. PANCRAS: 10 uur: ds C. C. Wiegers; 3 uur: ds J A. Peters. HEERHGOWAARD: 2.30 uur: ds Wiegers. STOMPETOREN: 10 u: ds De Jong; Ev10 u: de heer Dekker. OTERLEEK: zie Stompetoren. SCHERMERHORN: 2 uur: ds De Jong. ZUID-SCHERMER: 7.30 uur: ds Loysen en De Jong. URSEM: 7 uur: ds v. d. Kreeke. HEELOO: Ev. kerk: 10 uur: ds De Bruin. BERGEN: 10 uur: ds Bierman. KOEDIJK: 2 uur: ds Bierman. HENSBROEK: 10 uur: ds Ver beek. OBDAM: 10 uur: de heer Rossum. AKERSLOOT: 10 uur: ds Santen. EGMOND AAN ZEE: Oud-Kath. kerk: *8 en 10 uur: dienst; 19 uur: vesper Ned. Herv. kerk: 10 uur: ds. Roobol. Alkmaar's Tribunaal van van De Ze Kamer van het Tribunaal van het Arrondissement Alkmaar deed Vrijdag onder voorzitterschap van mr J P. Wind- hausen uitspraak in de zaak tegen Klaas Stam uit Twisk en Willem A van Jeveren uif Wijdenes. De eerste werd veroordeeld tot internering gelijk aan de tijd reeds In detentie doorgebracht en ontzetting uit de beide kiesrechten en het recht ambten te bekleden. In de tweede zaak werd een nader onderzoek gelast. „U heeft met hart en ziel gewerkt voor de Duitsers", zeide de president tot Ger- rit Bos uit Hoogwoud, die beschuldigd werd-wan lidmaatschap der NSB en WA; gewerkt te hebben voor de Duitse weer macht in Frankrijk en. vrijwillig in Rus land diensten aan den vijand te hebben bewezen. Nadat hij uit Rusland was (teruggekeerd had hij nog geruime lijd in Duitsland gewerkt. Zijn verdediger, mr Jonker, achtte alles een gevolg van do levensomstandigheden van besch. De onnozele. De makelaar Hendek J SIndram uit Hoorn, was lid van NTO en Germaanse SS geweest; had de bemiddeling van den Ortskommandant te Alkmaar ingeroepen om verkiezingen van de Nederduits herv. gemeente, waarbij hij niet alsjliaken ge kozen was. ongeldig te verklaren en was opgetreden als makelaar voor ^Joodse huizen. De president was van mening, dat hebzucht en eigenbelang een grote rol gespeeld hadden. De besch. verklaar de onnozel, dat hij niet wist, hoe de mof fen tegenover de Joden stonden. Mr P S Winkel, de verdediger, schetste zijn cliënt "Sis „een sociaal voelend mens". In beide zaken volgt de uitspraak over 14 dagen. Uitspraken tribunaal Het Tribunaal veroordeelde Vrijdag morgen Arie J. Jiflth uit Noord- Scharwoude tot internerng gelijk aan de tijd, reeds in detentie doorge bracht. Antje Sch%ak u't Beeemster kreeg dezelfde straf, met bovendien een verbeurdverklaring van f 2500.—. Bei den werden ontzet uit de kiesrechten en het recht ambten te bekleden. Waarschuwing In verband met de verschillende uitzettingen, welke de laatste we ken plaats vqnden omdat gezinnen en personen zonder vestigingsver gunning een woning gedeelte wo ning hadden betrokken, vestigt de Huisvestings-Commissie er nogmaals uitdrukkelijk de aandacht op, dat voor elke verandering van adres of dit nu een gezin betreft of een enkel persoon een vestigingsver gunning nodig is, welke dient te worden aangevraagd bij» het Gem. Huisvestigingsbureau, Doelenstr. 30a. Worden vestigingen, c.q. verhuizin gent vastgesteld zonder dat daar voor een geldige vestigingsvergun ning werd verkregen, dan volgt on verbiddelijk een proces-verbaal en uitzetting. Daarna behoeft de over treder dan ook op geen enkele hulp van de zijde van de Huisvestigings- Commissie te rekenen. VERGADERING „VER OUD ILLEGALE WERKERS". BESTUURSMUTATIES. Donderdag 10 October werd In de „Harmonie" een vergadering gehouden van de Vereniging van Oud Illegale wer kers". Er waren enige besfiiursmutaties zodat het nieuwe bestuur er thans als volgt uitziet: Mr. A. Schenkeveld, voorzitter; F G H Plas, vice voorzitter; K Kirpenstein, secretaris; ~J. Soutendijk, penningmees ter; J. Asjes, W. CTtijpma en F W Vlot- man, ledenT Aan de scheidende voorzitter en de overige afgetreden bestuursleden werd dank gebracht voor de verrichte werk zaamheden. Met algemene stemmen werd besloten de arbeid van de ver eniging met hernieuwde activiteit voort te zetten. In nog niet afgedane zuive- rings- en berechtings gevallen zal indien nodig actief worden opgetreden. Het Plan tot oprichting van een gedenktekeij voor de geyallenen dient te worden ver wezenlijkt Aan de nagelaten betrek kingen van de gevallenen zal de nodige zorg moeten worden besteed. Inzake de perszuivering zullen alle oud illegale bladen worden gesteund in hun strijd om het bestaan. De afdeling sloot zich aan bij de actie, die de Ge westelijke illegaliteit in deze zal voeren. Dc voorzTïter sloot om 12 uur dc go- animeerde en belangrijke vergadering. Wij gpraken met: 4% be kende ze mij, „Je moet rekenen, dat ik van '76 ben en dan kan je niet veel meer verdragen." „Kom. kom", fleurde ik haar op. „U ziet er nog goed uit en heus, zo'n krans, dat ls het laatste niet." „Ach nee, die krans niet"; ze zuchtte, „en ook niet mijn arm of mijn voet stuk, maar mijn zenuwen." In knikte en verbeeldde me een traan de lange weg van haar oog naar haar ;%.wang te zien afleggen; of was het de laatste droppei zweet van den man. die de krans Dinsdag had op gehangen? Ze had gelijk, ook toen ze doorging: „Eerst al die mensen, die alleen maar keken. Toen de hoeden, de hoge bedoel ik; daarna het zingen van die kinde ren: het was lief. werke lijk. Toen kwam die mé neer. die sprak. Het was prachtig, al ben 1k ecoso- Bionomisch niet erg goed bij. Maar hij had gelijk. Het erge was de radio, die aan de overkant van het kanaal steeds maar het zelfde zong wat die kinder tjes zongen en die Drecies dezelfde rede ultspiak als die meneer bij het zwarte paaltje. Het was net een echo Die radio heeft mijn dag 'vergald. Dat was in mijn jeugd anders: geen lawaai!" Het werd mij te bar; tenslotte hebben die heren van de omroep hun best gedaan en het gaat niet aan schuld te werpen op werkers, mannen die bun plicht doen. Ze merkte dat ik het te kwaad kreeg. „Ja, ja, in mijn tijd ging het beter. In mijn tijd wès er geen lawaai, wès er geen voor uitgang, was er alleen maar geluk. In mijn tijd behoef den de kindertjes van ar me mensen niet dag in dag uit zich op de habeeès uit te sloven om gelijk te ko men met de rijke kinder tjes. In mijn tijd mochten ze naar het fabriek en behoefden ze 's avonds geen huiswerk te maken En ze waren gelukkig Nee al jullie vooruitgang geeft maar ontevredenheid. In mijn tijd.... och, och, we kregen twee centen per week en we waren schat rijk. Daar moet Je nou mee komen. Vooruitgang noemen ze dat I" 't Werd me te grijs: ik vreesde al sinds lang, dat die laatste vijf Jaar stil staan haar geen goed had den gedaan. Maar zoals ze nu stond te preken; ik verwachtte haar leder ogenblik op mijn schoot, zo stond ze te zwaaien. „Dat ouwe hè. dat ge zellige ouderwetse: de sterken vóór de zwaken, •Jde bezitters, vóór de bezlt- hozen; zij die de macht 'bezaten wendden het zo krachtig aan, dat er geen onnodige ontevredenheid kón ontstaan. Er was geen opstand in de koloniën, er waren daar geen rekels, die onze boel in de war stuurden. Er was ruat. Trouwens, is daar ooit een uur verloren gegaan? Me neer ik ben vóór de vrij heid' en vóór het vader land: mijn vader zaliger was een eerlijk man „Ze snikte van bewogen heid en bewoog stilletjes haar rechterhand met de krans om een paar tranen weg te pinken. Ik voelde mij schuldig. Ook ik ben voor het va derland en de vrijheid 1s mij dierbaar. Er schoof een brok in mijn keel Ik stond op; tenslotto huil Je als man niet als er een dame bijstaat. En ik weet het. er la nieta veranderd, er zal hier niets veranderen. De U. N. 0. en een wereld regering v MISS JOSEPHY SPRAK IN DE HARMONIE G%eravond sprak voor het Genoot schap Engeland—Nederland en de ver eniging Federale Unie de Engelse fe- derallste Miss F. L. Josephy M. A uit Houpstead (Londen). Na de opening van den heer Snijders besprak Miss Josephy de federale "gedachte om van de UNO op zo practisch mogelijke wij ze een wereldregering te maken. In het bijzonder kwam hierbij het plan voor een Europese federatie ter sprake, een plan, dat gisteren zowel te Den Haag als te Amsterdam door veldmaar schalk Jan Smuts naar voren is ge bracht. Dat hierbij geen plaats is voor een alleenstaand West-Europees blok spreekt vanzelf. Mét Smuts is miss Josephy van mening, dat reeeeeeltTH Josephy van mening, dat in geen geval een Europese federatie beperkt mag blijven tot enkele staten aan de Atlan tische Oceaan. Na het beantwoorden van enkele vragen meldden zich voor de vereni^pg Federale Unie talrijke nieuwe leden. ZONDAGSDIENSTEN. ALKMAAR: mevT. de Wed. C. M, B, Wanna, Mient 11. HEERHUGOWAARD: dr. Swart. ROSMERSHOLM. t Tweede abonn. voorsteUSng in >t Gulden Vlies". In 't Gulden Vlies" werd Vrijdag avond als twe-Kie abonnementsvoor stelling een opvoering van Ibsen's ,3osmersholm" gegeven Van deze opvoering door „Come- dia" gaven wij reeds een verslag. Ook Vrijdagavond was de belang stelling groot en waren de toeschou wers enthousiast over het uitste kende spel. HINDERWET. - Bij besluit van 11 October 1946 is aan de N V Petroleum Mij. The Texas Com- pany te 's-Gravenhage vergunning ver leend tot het oprichten van een onder grondse benzinebewaarplaats, Inhouden de 6000 L. bij en een afteppomp, aange dreven door een electro motor van 1/3 PK, vóór het perceel Frieseweg nr. 4, alhier. Zondag Cl.s., 2.30 uur (Ingezonden mededeling). EX ORIENTE LUX. In het Wapen van Heemskerk zal op Dinsdag 15 October des avonds om 8 u. precies, een lezing met lichtbeelden wor den gehouden door Dr A. A. .Kamp man uit Leiden over het onderwerp De Reconstructie van de Hethietische ge schiedenis. De lezing is georganiseerd door de studiekring Alkmaar van heti Vooraziatisch-Egyptisch gezelschap „Ex1 Oriente Lux". Schoorl. De Raad vergadert De gemeenteraad van Schoorl kwam Woensdagmiddag in openbare zitting bijeen. Het Ambtenarenrelement wordt naar aanleiding van een schrijven van gedeputeerde staten aange vuld met: „De dienst van een oor logsvrijwilliger zal worden aange merkt als verplicht werkelijke dienst". Voorts wordt op voorstel van B, en W, de heer P, Duin vast aange steld als administrateur van het ge meentelijk gasdistrictsbedrijf. Verder deelt de Voorzitter nog mede, datde tram naar Schoorl en Warmenhuizen 7 October weer gaat rijden, echter kan niet gegaran deerd worden, dat de tram ook in de zomermaanden zal blijven rijden Vervolgens gaat de raad in com missie ter onderzoek vande vol gende rekeningen over 19T4: a Van de dienst van Maatschap pelijk Hulpbetoon tot een bedrag van 12,255. b. Van de Gemeenschappelijke vleeskeuringsdienst-' in de kring Schoorl. met een nadelig saldo ad 1.695,15; c. van het Gemeentelijk Gasdis- tributiebedrijf met een batig saldo van 250,72; d. van de gemeente-rekening met nadelig saldo gewone dienst ad 24,198,20 en een nadelig saldo ka- pitaaldienst f 44,638,45 Voorlopig worden alle vier reke ningen onveranderd vastgesteld. Het vermenigvuldigingscijfer voor de heffing van schoolgeld voor het gewoon voortgezet lager onderwijs wordt op 2 bepaald. Dit levert aan de gemeente een bedrag van f 2100 per jaar op Op verzoek van den heer Duin zal de weg van Comperduin, "die thans voor fietsers en wandelaars nog gesloten is, in de naaste toe komst ook voor dezen worden opengesteld. - Na ruim iy2 uur was de gehele agenda afgehandeld en werd dje vergadering gesloten. De Spaanse regering heeft toegestaan dat de Fransen voortaan evenveel rechten op de contröle en liquidatie van de Duitse goederen in Spanje zul len hebben als de Engelsen en Ameri kanen, Films van deze week HARMONIE THEATER. De slag om Arnhem Geen propagandafilm voor dienst neming bij Waffen SS of iets derge,, lijks, maar een beeld uit de naakte werkelijkheid van de strijd in en om Arnhem. Een korte samenvatting van deze aangrijpende film is moeilijk te geven. Het is geen romantische film met een minnend paartje en een als vanouds „happy ending". De strijd van deze „kerels" voor,, afgegaan door hun „sprong" 'vanuit de Dakota's, en de landingen met zweefvliegtuigen, doet ons weer be,. seffen, wat zij doorslaan en opge, offerd hebben voor ons. Het optimisme, dat van hun ge„ zichten straalt, als de vijand door middel van luidsprekers hen door mooie voorspellingen trachf over te halen, de strijd te staken en zich over te geven, groeit aan toj. een lach,, salvo, als één hunner zich uit zijn schuilplaats begeeft en met een Annexatie 9 ,,'t Wordt krap", zei onze vriend, toen hij op het redactie- annex ad ministratiekantoortje kwam. „Jullie hebben nauwelijks een. stoel om op te zitten, een bureau om op te s :hrij- ven. Straks liggen jull.e allemaal over de grond ;e kruipen om copy te maken. Welke boze geest heeft dat gedaan?" Ik keek eens om me heen; tenslot te moet je voorzichtig zijn: „De an deren, de door onze deurwaarder geteisterden".. Hij begreep het niet: „Welke anderen?" sputterde hij. Ik ben er toen maar openlijk voor uit gekomen: „Tijdens de bezetting zaten zij hier goed te werken voor., eh.. dinges, je weet wel Na de be zetting zaten wij hier goed omdat wij tijdens de bezetting tegen dinges hadden gewerkt. Maar nu is de tijd na de bezetting ook al weer verleden tijd en nu komen zij dus weer hier". „Gekkenwerk" vond hij het: Waar moet dat heen? Eerst hadden jullie h;er drie kamers en nu zitten jullie met z'n vq^jenen op dit ene kamer tje. 't Lijkt wel of jullie weer on- dergrondsje gaan spelen. Vandaag of morgen zie ik een van jullie nog fietsen om een stencilmachine of het licht aan de gang te krijgen. We le ven toch in een rechtsstaat, barstte hij plotseling uit, „Dat kan toch zo niet doorgaan". „Kalm", zeiden wij toen alle ma a» tegelijk, vriend, zo lang er nog geen deurwaarder van hen bij ons komt om onze hersens te dwingen iet.», an ders te schrijven dan wat wij willen zonder darbij een bepaalde groep te bevoordelen, zolang is er niets verloren. Daarenboven hebben wij altijd een goed humeur, en heus hoe langer wij op deze aarde onze copy moeten schrijven, des te meer zullen wij rekening houden met de belan gen van hen, die ons in staat stel len de koningin der aarde naar be horen, naar eer en geweten zonder bijbedoelingen te dienen. Verdwijn dus en laat ons werken". Hij ging, zich een weg banend door papieren en langs de resten, die ons nog zijn overgebleven, maar nu zon der de waan, dat een goede krant oud behoort te zijn of goed-gemeubi- leerd. handgranaaj. de misleidende luid,, spreker voor altijd het zwijgen op„ legt. Vier lange dagen verdedigden zij de brug bij Arnhem, doch moesten tenslotte bij verstek van het 22ste den; Ooeterbeek werd ^de laagste Legerkorps de terugtocht aanvaar,, verzamelplaats. Een strijd tegen een machtiger wordende vijand volgde, dag op dag boden zij hardnekkige tegenstand, fOt op de avond van de 10e dag het bevel werd gegeven tot algehele terugtochj-. Gelaten nemen durend spervuur worden de aanwe,, de mannen het op. Onder voort,, zige manschappen in landingsboten, door Canadezen uit de Zuidelijke gebieden over land naar deze plaats vervoerd naar de andere oever overgebracht waarbij enige boten getroffen worden en men zich zwemmend in veiligheid moet bren„ gen. Deze film toont ons wat velen zo licht vergeten: de strijd van an„ deren voor onze vrijheid. Vooraf het journaal en een interessante film over het vervaardigen van gramo,, foonplaten me* medewerking van „the Ramblers VICTORIA Love Story Het ia een aangrijpende film, die deze week in het Victoria Theater draait. Onttroerend is het spel van Margaret Lockwood en Patricia Loi; de andere hoofdrollen worden verlotkt door Stewart Granger en Tom Walbo. Het geheel speelt zich af aan de rota- kusten van Comwall, waar een aantal Engelsen, hun vacantie doorbrengen. De liefde van twee vrouwen voor Kit, den jongeman, die, ondanks de nood vande oorlog, niets uitvoert. De één weet van zijn geheim: de dreigen de volslagen blindheid., de andere houdt hem voor een nietsnut. Een film van jalouzle, smart en uiteindelijk zelf opoffering. ABT Opstellingen Alkm.-BoysRCH: Kramer, de Ley en Slikker; Bart, Blok en Admiraal; Goudsbloem, Van Zon, Untied, Indri, en B. de Grand. ADO '20Alcmaria: Vasbinder; Hendriks en Maassen; K. de Grand, Mulder, F. Helderman; W. Schmidt, Pluymers, Goseling, Swaerts en De Buyzer. De Randers en HSV: Blom: v. Sol, en Sj. Temming; van Berkum, Schot en Bakker; Bakker, Stroet, J. Teige- ler en Rensen. WSVAlkmaar: Schoehuis; Roos en Zwart; Bakker, Schoonhoven en Kuis; Baas, De Groot, Schram, Ger ritsen en De Jong. De pechvogel Inderdaad, Joe Brown is een pech vogel, maar een pechvogel die, letter lijk en figuurlijk, alijd weer op zijn pootjes terecht komt. Is het soms geen pech, als verslaggever een pri meur aan een concurrerend blad door te geven? Maar als het gevolg da&r- van is, dat een smokkelaffaire op fan tastische wijze opgelost wordt is men bereia den pechvogel zijn stommiteiten te vergeven. Als het tète tête met zijn uitverkorene steeds wreed ver stoord wordt, is men geneigd zeifis me delijden te krijgen. Maar is Joe Brown een man om medelijden mee te heb ben? Neen immers! Joe Brown is en blijft de man óie een avond de zorgen weet te verdrijven. Mensen die zorgen hebben en wie heeft dat niet te genwoordig? doen er goed aan deze week een bezoek aan ABT te brengen In het voorprogramma draait een spannende Cowboy-film en Polygoons Nederlands Nieuws. CINEMA AMERICAIN. De onzichtbare spion De film die deze week in de Cine ma draait, is er een die de stemming ei- in houdt. De onzichtbare spion is een vinding die men tijdens de oor log hadden moeten bezitten, dan zou wellicht de oorlog niet zo lang geduurd hebben. De hoofdrol speler Peter Lorre als de onzichtbare, is uit stekend. Deze bezit 'n geheim om on zichtbaar te worden. Dit weten de A. M. H. C.-nieuws He officiéél orgaan van de Alkmaar Mixed Hockey Club wijdde deze week hoar voor:pagina aan den Zondag overleden leider van het distributie kantoor, jhr W. F C. va n Ulth de Jeude, een der opricKlers van deze vereniging. Het programma voor morgen luidt: Dames: Alkmaar I—HBS I (10.33 uur); Pohok' IIIAlkmaar II. Heren Alkmaar IZandvoort I (2 uurPi- noké IIAlkmaar II; Alkmaar III— Piniké III (12,30 u. BILJARTCOMPETITIE. ZEKZ wint van Drie Ruiten. In Café Venneker, Bierkade, werd Vrij dagavond een wedstrijd, klasse A I, ge speeld tussen BV „DrleRuiten" en de BV ZEKZ. De uitslagen waren als volgt: Wijkhuizen (Drie Ruiten) 151. 24, 20, 6,29; A J de Wit (ZEKZ) 300, 24, 48, 12,30 D Buisman (Drie Ruiten) 156, 27, 27. 5,77; A H van Llngen (ZEKZ) 225, 27. 87, 8,33 N Venneker (Drie Ruiten) 300. 16, 7*. 18,75; H Hoogland (ZEKZ) 402, 16, 116, 25,12, ZEKZ won dus twee van de drie par tijen, zodat de totaaluitslag In matchpun- ten uitgedrukt 4—2 in het voordeel van ZEKZ ls. duitse spionnen en proberen dit in handen te krijgen, op een echte Duitse methode proberen ze achter het geheim te komen. Dit lukt hen echter niet. Dan besluit hij het ge heim aan de Amerikaanse mogend heden te geven, onder voorwaarde, dat hij zelf als onzichtbare spion zal gaan. Dan gaat hij met een vliegtuig naar Berlijn en speelt daar de on zichtbare spion in dienst van Ame rika. Hoe het daar afloopt moet men zelf zien wil men zich enige voor stelling kunnen maken van deze zeer goede film. Dit is natuurlijk een film die uitsluitend op fantasie berust. Het gegeven is goed gevon den en het ontbreekt in deze film niet aan sensatie. In het voorprogramma binnen- en buitenlands nieuws en een prach tige muzikale schowfilm, die de moeite waard is. Marktberichten ALKMAAR, 11 Oct. 1940. (Alkm. IX- portvelling). Andijvie f 5.50—f P; Spinazie f 6—f 83; Postelein f 22—f 38; Worteltjes f 10—f 27: Tomaten t 12—f 51; Groene kool f 12—f 14,10: Sprultkool 1 41—f 80; Rode kool f 10,60—f 21,60; Gele kool f 8—f 11; Prei f 10—l 14; Uien f 6,20—f 9,60; Bleten f 3,50—f 7; Druiven f 76—f 124; Spercle- bonen f 38>—f 112; Kassnijbonen (stok) f S0 f 149; Pronksnljbonen f 43—f 51; Bloem kool IA f 25—f 42, I f 15—f 20 en II f 6— f 12; Komkommers f f 9; Meloenen f t f 3 Knolselderie f 7,60—f 14,30; Wortel tjes f 7—f 22; Radijs f 2; Selderie f 5,80— t 9,20; Selderie f 7,60; Sla f 1—f 7. Alle» per 100 kg, stuks, bos en/of krop. Advertenties VER. VAN SPIRITISTEN „HARMONIA". Zondag 13 October MORGENWIJDING met Mevr. E. Kaiser met hel derziende wTSmemingen m het A.B.B -gebouw, Konings weg 2. Aanvang 10,30 uur. Per 1 Nov. a.s- openen wij weder 'n cursus voor be ginnelingen en gevorderden Tevens 'n Speciale Cursus voor opleiding MEDAL- TEST. Vraagt hierover in licht- Langestraat 48. Tel. 3750 de heer en mevr. ARENDSEN, Medal-test instructeurs. te BERGEN. Notaris C. KNOOK te Bergen ls voornemens op WOENSDAG 16 OCTOBER 1946 des v.m om 11 uur pre cies In Café NIEUWENDIJK aan de Dorpsstraat 25, na mens de Erven Mw. G. SWAGER—LEK, publiek te veilen en te verkopen; 1. Een HUIS met SCHUUR. ERF en TUIN aan het Russenplein 4 te Bergen, groot 4,15 are. Verhuurd voor 33,33 per maand. 2 Een DUBBEL WOON HUIS met ERF aan de Langestraat 8 en 9 te Noord-Scharwoude, gr. 3,36 are. Elke woning verhuurd voor 2,75 per week. Te bezichtigen Dinsdags en Donderdags van 24 uur. Belastingen vanaf 1 Octo ber 1946 Aanvaarden en be talen 27 November 1946. BOELHUIS te ALKMAAR op WOENSDAG 23 OCTOBER a.8., vooriniddags 10 uur, In het Gebouw van de Yelo Wasmachine Mij. aan het Luttik-Oudorp 62, van enige gedeeltelijke w.o. dlv. ameublementen, clubs, tafels, kasten, buffet, ledikanten, kachels, haarden, enz. Voorts wegens liquidatie van een bekend Alkmaars fotografisch atelier, diverse Photografische benodigdheden w.o. atelier-camera, vergro tingstoestellen, foto-toestel, foto-papier, portretlijstjes, standaards, werkbanken, enz. Nette goederen kunnen worden ingebracht op Maan dag 21 Oct. van 9—12 en 2—4 uur. Kijkdag Dinsdag 22 Oct. van 2—4 uur. D. HAASBROEK.e Deurwaarder - Alkmaar. AMBACHTSSCHOOL ALKMAAR. 9 MOTORCURSUS. Aan de Ambachtsschool bestaat gelegenheid tot het volgen van eeA cursus In: Motorenkennis en Autotechniek Theorie Dinsdagsavonds van 79 uur. Praktik Donderdagsavonds van 6-308 uur. Lesgeld voor de gehele cursus 30,(bij de in schrijving te voldoen). Duur van de cursus 6 maanden- De inschrijving wordt gehouden op 15, 17 en 18 October a.s- des avonds van 79 uur in het ge bouw der Ambachtsschool, Bergerweg 1. PRIVé-LESSEN Spaans gevraagd- Br. no. A 394 bur- DVA SCHRIJF- en THUIS WERK GEVRAAGD- Br. nr. A 150 bureau DVA Gevraagd: MEISJE, 3 ochtenden per week van half 9 tot 12 uur. GO VERS, Julianastraat 4. Gevraagd voor direct FLINKE JONGEN voor administratie. Fa. GEBR. HOOGVORST, Kerkstraat 4, Bergen (N.-H.) Gevraagd: HUISNAAISTER 1 dag per week. P. STAM, Stuartstraat 4 A. B. z- a. MEISJE, 19 jaar, opleiding ULO en 2 jaar huishoudkunde. Br- no. A 153 bureau DVA- Biedt zicht aan: le HERENKAPPER. In bezit dipl., in of extern. Brieven Rembrandtstr. 57, Alkmaar. H.H. KAPPERS. GEV. LEERLING of AANK. 2de BEDIENDE, In of extern. Brieven Rembrandtstraat 57, Alkmaar. WONINGRUIL. Mooi huls m. kamer-keuken, omtrek Westerweg voor dito met aparte keuken. Brieven nr. A 152 bur. van dit blad. WONINGRUIL Alkmaar-Den Haag (of Dordrecht) Aangeb. Den Haag. moderne woning, be- vatt- kamer-suite, keuken, 2 slaapkamers, douche. Huur 7-75 per week, Gevraagd mod- woning Alkmaar, huur tot 37,50. Br- no. A 148 bur. DVA Jongelui die wensen te trouwen zoeken TWEE KAMERS met kachel- Gen. event. huiswerk te doen. Br. no. A 149 bureau DVA In rustig gezin, 2 perso nen, centrum Bergen, wordt In goed verwarmd huis, prima pension aan geboden, met huiselijk verkeer, voor echtpaar of heer en dam?- Telefoon aanwezig. Brieven onder no 2498 bureau DVA. AUTO's MOTOREN EN FABRIEKSMACHINES financieren wij voor U op gunstige voorwaarden. Komt U eens met ons praten? Assurantiekantoor „Succes" Fa. J. Sluys Zoon, Rochdalestraat 23, Alk maar.- Tel- 3593 Zaterdags van 1012 uur bij Café Schermerhorn, Waagplein 32, Alkmaar- Te koop gevraagd HOUTEN SCHUUR, 5—4 Meter. Rijw- Bedr. MIENIS, Ka naaldijk 20. Alkmaar Te koop aangeboden: 30 snees rode bewaar- kool, staande o- h. bedrijf van Wed. P. Vader te Huiswaard- Te bevragen bij P. SWAGER Kz., Spoor straat 2, Noordscharwoude Te koop aangeboden: 500 cc. BSA-motorfiets in prima staat met zo goed als nieuwe banden. *Te bezien Oudegracht 94. (Melkcentrale). Gevr. Engelsè en Franse conversatieles- Brieven te richten aan Baanstraat 11, alhier- TE KOOP: prima brandkast merk Eisenburg (Hofleverancier) 225, pracht Ibach-piano, Am- Orgel 250, grote koffer 20. DEKKER, Alkmaar, Spoorstraat 5, Beëedigd taxateur voor roerende goederen- TE KÓÓP 2 RUITEN in lijst afm- 105 bij 165, prijs 60. Fr. brieven letter X bureau DVA

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 2