ltmaarder Wapenstilstand in Indonesië Worden beide legers gedemobiliseerd De Britse wapenleveranties aan Griekenland Soldaat Kleine mensjes met kleine misdaadjes Ghristelijk democraten hebben de leiding Congres over Gemeentepolitiek Kort maar krachtig „De Gouden Slang'' 'iN-ZOHHiKH'JH.'P WEINIG VERANDERING. Meest zwaar bewolkt, geen neerslag van betekenis, zelfde temperatuur als gisteren, tijdelijk toenemende wind tussen West en Noordwest. DINSDAG 15 OCTOBER 1946. 3e JAARAGNG No. 254-484. Directeur: Th. W. Rejjnders Jr. Hoofdredacteur: G. E. de Winter. OAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1915 EO. Redactie ea Adm.: Achterdam 20, tel. 2274. Ad verte n tic-af d.: Langestraat 15, tel 3971. Elf weken na de aanvang van haar werkzaamheden heeft de Parqse confe rentie haar arbeid voltooid met de ratificatie van het ontwerp-verdrag met de laatste der As-satellieten": Finland. Na dertien maanden van min of meer openlijke gevechten is er in In donesië thans wapenstilstand. Voor de daadwerkelijke uitvoering daarvan is de technische commissie Maandag reeds in vergadering bijeengekomen. Met verjrouwen wordt aangenomen, dat aan alle fronten het vuren binnen enige dagen volledig gestaakt zal worden. Instructies hiertoe worden reeds aan de verschillende eenheden toegezo nden, doch er moet rekening worden gehouden met de Rechte verbindingen in het binnenland van Java. de toe- Neder- De overeenkomst betreffende de wa penstilstand werd bereikt in de ple naire zitting, welke van 15.30 tot 16.45 plaatselijke tijd duurde. Aan het slot van de zitting verhief prof. Schermer- horn zich van zijn zetel, links van lord Killearn, en wisselde over de tafel een hartelijke handdruk met den zichtbaar vergenoegden Sjahrir. ~Toewel hieromtrent door geen van de drie bij de besprekingen be trokken partijen een officiële ver klaring is uitgegeven, wordt alge meen aangenomen, dat het aantal Nederlandse troepen, dat hier de Britten zal komen vervangen, de sterkte van de Britse divisies op Java ongeveer zal evenaren. In neu trale kringen wordt zeer veel be lang gehecht aan de wederzijdse verklarin. omtre. t de geleidelij ke demobilisatie van de Nederland se en de Indonesische strijdkrach ten. Nu de voorbereidingen zo voorspoedig geëindigd zijn, ligt de weg breed open voor de eigenlijke onderhandelingen. Deutschland über alles! In de omgeving van Berlijn is, naar Agence France Presse meldt, een brief van Heinrich von Hohenzol- lern, den broer vn den in balling schap overleden Duitsen ex-keizer Wilhelm II, gevonden. In deze brief verlangt Heinrich de dood van Erzberger, een der gevolmachtigden, die het verdrag van Versailles heb ben getekend. Een tweede brief, die riffen daar aantrof, is geschreven door ex-keize rin Hermine, Wilhelm II's tweede gemalin. In deze brief, die van '33 is, begroet zij met vreugde Hitler's totale poli tieke overwinning fff Duitsland. welke zullen beslissen over komstige betrekkingen tussen land en Indonesië. Hoewel de volgende plenaire zitting niet vóór 21 October zal plaats hebben de gemengde wa pens 'lstanu^commissie wordt dan ver wacht verslag uit te brengen over de toestand, terw'jl tevens een aantal an dere commissies voor kleinere zaken wellicht rapporten zullen overleggen zullen de delegaties waarschijnlijk op niet-officiële wijze contact zoeken ter behandeling van verschillende belang rijke kwesties. Schusschnigg wil federatief Europa Voor een zeer groot gehoor heeft drR. Schusschnigg, ex-bondskanselier van Oostenrijk, gisteravond te Heerlen het woord gevoerd. Hij bepleitte een federatieve samenwerking tussen de Europese staten, welke hij in 1950 reeds noodzakelijk achtte, wil Europa voortbestaan. „Bij de verspreiding van deze gedachte kunnen de kleine landen groot werk doen". Rechters van Mgr. Stepinatz in de ban Radio Vaticana heeft medege deeld, dat de kerkelijke ban is uitgesproken over allen, die een actief aandeel hebben gehad in de veroordeling tot zestien jaar dwangarbeid van Mgr. Stepinatz, den RK Aartsbisschop van Zagreb die beschuldigd werd van „mis daden tegen de staat". Mededeling Van de excommunicatie werd ge- daan door de congregatie van het Heilig concilie, in overeenstem ming met de bepalingen van het Kerkelijk Wetboek. Waarde geschat op 11 millioen pond Wondere muziek De bekende pianist Cor de Groot werd na de bevrijding door 3è Ere raad voor Muziek geschorst voor de tijd van tien jaar. Dezelfde „Ereraad" heeft nu het „vonnis" vernietigd, zodat D^__Groot weer achter de concertvleugel kan gaan zitten. Wij kunnen slechts Cor de Groot feliciteren met deze be slissing en tegelijkertijd constateren dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn. De Britse onder-minister van Buiten landse Zaken, majoor Mayhew, heeft in het Lagerhuis vragen beantwoord over Britse wapenleverantïes aan de Griekse regering. Hij zeide o.m.: „In October 1945 besloot de Britse regering zekere bijkomende aanvangsuitrustin- gen voor het Griekse leger en de gen darmerie gratis ter beschikking te stel len. De geschatte waarde daarvan zou ongeveer 11 millioen pond sterling zijn. Men kwam te dien tijde overeen, dat de Griekse regering per 1 Januari 1946 voor het onderhoud van hun strijd krachten' zou betalen. Het is evenwel duidelijk geworden, dat de Griekse regering zulks niet kan doen. weshalve de Britse regering t.a.v. deze kosten tegemoet te komen. De regelingen hier voor en de schatting der kosten zijn nog niet volledig. Bovendien heeft de Griekse regering onlangs aan de Britse voorgesteld om, met het oog op de ver slechtering van de toestand van orde en rust in Griekenland, de minima, die tussen de Griekse en Britse autoritei ten waren overeengekomen, in zekere opzichten te verhogen. Dit voorstel wordt nu In overweging genomen." en krant pEEDS in het kort berichten wij. dat door den Minister van Oorlog in de Tweede Kamer Is medegedeeld dat voor taan het communistische dagblad „De Waarheid'^, het orgaan van de z.g Vre destichters en nog een weekblad voor militairen binnen de kazernes verboden is Tegen deze maatregel van den minis ter, al of niet gedekt door de verant woordelijkheid van het gehele kabinet, hebben wij reeds woorden van protest latep horen. De zaak lijkt ons echter belangrijk genoeg om er nog een ogenblik bij stil te staan. ALS wij ons goed herinneren heeft óns volk vijf Jaren verzet geboden tegen een tyrannieke vijand, omdat het al te zeer overtuigd was van de waarden, die democratie en vrijheid vertegenwoordi gen. Juist in die jaren van onderdruk king en het daarmede gepaard gaande verzet bleek, welke betekenis ons volk hecht aan de vrijheid J^U weten wij heel wel, dat een ver keerd opgevat vrijheidsstreven heel gemakkelijk tot een conflict kan leiden met die andere grootheid, die wordt ge symboliseerd In het begrip: Gezag Dat is het duivels dillemma waarvoor Iede re mens, die streeft naar vrijheid, zich ziet geplaatst Want dit zal de vrijheiös- strever duidelijk moeten zijn, dat zijn individueel vrijheidsverlangen nooit het belang van de gemeenschap mag door kruisen. Zoekend naar vrijheid, zal men zich dus zelfbeperking moeten opleggen, zal men zich vrijwillig ondergeschikt moeten maken aan wat 't gemeenschap pelijk belang eist Het gaat er dus om een juiste har monie te vinden tussen de rech'en van Individu en gemeenschap En bij een conflictsverhouding zijn wij geneigd het gemeenschapsbelang te laten voorgaan Dat betekent dus ook. dat wij de handhaving van Het Gezag op juiste wijze weten te waarderen. Wij hechten er aan, dit voorop te stellen XXX JNTUSSEN ligt daar vóór ons het con crete feit van de ministriële verbo den. Daaraan kunnen wij helaas nog an dere verboden van lagere autoriteiten toevoegen. Het ls ons namelijk gebleken, dat door verschillende militaire com mandanten, niet alleen de door den minister verboden bladen uit de kazer nes worden geweerd, maar ook andere bladen. „Het Vrije Volk" schijnt bij de militaire machthebbers evenzeer In een kwade reuk te staan Nu speelt uiteraard in een leger Het Gezag een andere, nog ietwat duidelij ker rol, dan in de burgermaatschappij "Kan de burgermaatschappij al niet zon der een behoorlijk geordende dlcipline, de gevolgen van het ontbreken daarvan demonstreerden zich wel heel sterk in de vooroorlogse crisisjaren, een leger kan ten aanzien van de discipline de teugels nog veel minder laten vieren Dat erkennende, zullen wij echter wel heel duidelijk hebben te bepalen, waar de grens van de vrijheid van de in mi litair verband opgenomen burger ligt. Wij mogen, op straffe van het beste van het menszijn geweld aan te doen. het wapen der vrijheidsbeperking slechts met de grootste bedachtzaamheid han teren XXX j7N nu zien wij het zó. dat de minister en met hem de militaire bevelheb bers, die on eigen gelegenheid werken, in hun besluit niet de nodige bedacht zaamheid hebben betracht. Wij willen op deze plaats waarachtig geen pleidooi leveren voor „De Waar heid" Tn de eerste plaats hebben wij met dit blad niets uit te staan en kunnen het vaak maar matig waarderen. In de tweede plaats zal de redactie van dit blad heel goed in staat zijn de eigen boontjes te doonen Dat wij niettemin tóch protesteren, vindt zijn reden hierin dat wij door deze maatregel de toch reeds in vele opzichten labiele persvrijheid voelen beknot en daarnaast. 3at op deze ma nier aan de soldaat het merkteken van een tweederangs burgerschap wordt op- «•nJegd. En dit achten wij onaanvaard baar moeten met deze dingen wel heel erg voorzichtig zijn. anders zijn wij spoedig be'and op een punt, waar wij heslist niet willen komen Nederland heeft in de dienstplicht het principe van een volksleger aanvaard Dat houdt echter de verplichting in. da* het personeel van dit leger niet wordt aangeast in zijn geestelijke overtuigin gen En dat dit personeel zich mag la ten voorlichten op de zelfbegeerde wij ze. Aan deze dingen mogen wij niet raken. Ook een minister niet. ^DEWI Maurice Edelman (Labour) vroeg hierna: „Kan de minister, met het oog op het grote gevaar, dat ln Griekenland zou ontstaan door ge wapende interventie van de Sow- jet-Unie, Joego-Slavië, Groot-Brit- tannië of een andere mogendheid, definitief verklaren, dat hij een be wapening van de Griekse militie troepen niet zal toestaan?" Mayhew antwoordde hierop: „Officieel zijn wij nog niet over deze kwestie ge polst. Ik neem echter aan, dat zij in Griekenland zelf ls opgeworpen, hetgeen echter geheel iets anders is." De minister antwoordde niet toen een ander Labour-lid vroeg, of de mi nister er zich van bewust was, dat een meer democratische vertegenwoordi ging in de Griekse regering de noodza kelijkheid van bewapening uit de weg zou ruimen. Specerijen zonder bon Binnenkort zullen, door' een ver beterde aanvoer, peper en nootmus- caat zonder bon verkrijgbaar zjjn. Het ligt in de bedoeling voor deze producten maximumprijzen vast te stellen. Hoewel het reeds in het voorne men lag binnenkort een bon voor specerijen aan te wijzen, is de aan voer* thans zodanig, dat binnen af zienbare tijd aan de normale bin nenlandse behoeften zal kunnen worden voldaan. De mogelijkheid bestaat, dat de handel niet overal tijdig bevoorraad zal zijn, zodat men hier en daar enige tijd zal moeten wachten op aflevering Er komt echter uit import voldoende beschik baar om aan de gehele vraag te kun. nen voldoen. Vrijstelling van dienstplicht De regering heeft besloten om na te gaan hoevelen van de lichtingen 1923 tot 1927 wegens stadie aanspraak zul len kunnen maken op vrijstelling van militaire dienst. Daarna zal beslist Worden of een dergelijke vrijstelling zal kunnen worden verleend of niet. Op 't Matje. De zitting van de Alkmaarse po litierechter op Maandagmiddag Jl. liet weer, ditmaal in een kleine twintig zaken, zien, hoe zielig en klein de mens soms kan zijn. Dief stal, mishandeling en belediging waren weerde meest voorkomende oorzaken, waarvoor tal van mensjes zich te verantwoorden hadden. J. A. te F. werd wegens diefstal bij verstek veroordeedl tot f 75,— boete of 25 dagen hechtenis. C. K. te C wegens ergerlijke dierenmishandeling J 25 of 10 d. (els 7 d. gev.straf) G M te Z wegens diefstal f 25 of 10 d, 2 m voorw, met proeftijd van 3 jaar. J. P. S te B f 15 of 5 dagen wegens mishandeling, S. C. H. M te A had de Staat benadeeld door een paar rubberlaarzen uit een kamp ln de Wieringermeer mee te nemen: f 40 of 10 dagen. E. J. E d G te E, een bloemenliefhebster, die echter de ge meente benadeelde door bloemen uit een plantsoen te plukken: f 10 of 5 da gen. G. S. te H i maand wegens dief stal, A F L te A, wederom een Wierln- germeerdiefstal, f of 10 d, A. M. D te H had op straat een polshorloge ge vonden en het niet afgeleverd als ge vonden voorwerp; f 50 of 25 dagen. Baldadigheid. M. A. F. B te H en A J D te G had den. toen ze van de kermis kwamen, te diep ln het glaasje gekeken. Toen de „pret" op 't hoogst^ was, meenden ze hieraan niet beter uiting te kunnen ge ven dan door een paar emmers door de vensterruiten te gooien. Ze werden bei den veroordeeld tot f 25 of 10 dagen, 1 maand voorwaardelijk met proeftijd van drie jaar. Verkiezingen in Duitsland Volgens telling der laatst beschik bare resultaten der verkiezingen in de Britse en Franse zóne van Duits land, hebben de Christelijk-Demo- craten de leiding behouden. In de Britse zóne, waar verkie zingen werden gehouden in alle „kreise" en voornaamste steden, zijn de resultaten tot dusverre: Christelijk-Democraten 5.500.000 stemmen. PARTIJ VAN DE ARBEID IN AMSTERDAM BIJEEN Zaterdag hield de Partij van de Ar beid onder grote belangstelling te Am sterdam haar congres over Gemeente politiek. De twee grote zalen van Bellevue waren gevuld met ongeveer elfhonderd raadsleden, wethouders, leden van Provinciale en Gedeputeer de Staten. De algemeen voorzitter van de Partij van de Arbeid, KOOS VORRINK, wees op de grote betekenis van de kleinere bestuursorganen voor het vormgeven aan het gemeenschapsleven. Het is goed, al dus Vorrink, om duidelijk te beseffen „De gemeente moet daar iets tegen over plaatsen. De gemeente moet kun nen aantonen, dat zij beter in staat is dan elk ander bestuursorgaan om haar eigen specifieke taak te vervullen. Die taak Is de vorming van de gemeentenaar tot een goed burger, dat betekent opvoe ding tot geestelijke zelfstandigheid en tegelijkertijd tot gemeenschapszin. Gemeentefinanciën. De heer J de BRUIN, gemeentesecre taris van Enschede gaf'vervolgens een toelichting op zijn prae-advies: ,.De fi nanciering der Gemeente". De Grond wet laat de regeling van het gemeente lijke financiële beleid over aan het ge meentebestuur Er bestaat echter een „Mlgroot contrast tussen de constructie van waar in deze tijd van stoffelijke nood de grondwet en de werkelijke toestan- de taak der bestuursorganen ligt in de levensgemeenschap van de dag. Vorrink deelde mede, dat de Partij van de Arbeid op dit ogenblik in de lagere bestuurs organen is vertegenwoordigd door onge veer 2300 raadsleden. 160 Statenleden en 15 gedeputeerden. Er zijn nu in Neder land 60 .burgemeesters, die zich op de beginselen van de Partij van de Arbeid stellen. De toekomst der gemeente Mr J. in 't VELD, burgemeester van Zaandam, gaf nog enkele toelichtingen op zijn prae-advies: „De toekomst der gemeente". Opponerend tegen de gemeentelijke afhankelijkheid van het rijk zei hij: den. De heer J. TUIN, gedeputeerde voor de provincie Groningen, sprak over „Het Gemeentebestuur ten plattelande". De heer PLOEG (Utrecht) tenslotte verklaarde zich tegen de heffing van gemeentelijke accijnzen. Een efficiënt beheer van de gemeentebedrijven zal de inkomsten ten goede komen. „Het is niet waar", heeft Tru- man zijn woordvoerder laten zeggen. ..Amerik heeft géén atoombommen naar Engeland gezonden. Uncle Sam houdt ze liever zelf!' Bij Batavia is een militair les- vliegtuig neergestort. Geen doden! Sociaal-Democraten 5.050.00 st: Communisten 1.050.000 st: Centrum-partij 400.000 st De eind-uitslagen worden a.s. Woensdag verwacht. In de F"ranse zóne, waar verkie zingen werden gehouden voor dis- tricts- en provinciale raden hebben van het totaal uitgebracht steminen- aantal van 2.129.606 de Christelijk Democraten meer dan de helft "er van gekregen. De resultaten luiden: Christelijk-Democraten 1.166.019 stemmen: Sociaal-Democraten 524.000 st. Communisten 159.164 st. Duitse volkspartij 126.019 st Liberale partij 8 766 st. Op de Japanse scholen is het on derwijs in de geschiedenis, dat sinds Januari 1946 onderbroken was. hervat. In de leerboeken is het gedeelte over de Goddelijke afstamming van den kei zer vervangen door anthropologische beschouwingen en de ethnologie van het Japanse volk, terwijl „De rol van den keizer tot haar ware proporties wordt teruggebracht". Te Berlijn heeft óe Sowj et-gene raal Kotikof aan den Fransen militai ren bevelhebber generaal Ganeval plechtig het kanon „Valerie" overhan digd. Het was door de nationaal-socia- lististen uit Parijs weggesleept en heeft voor Frankrijk dezelfde beteke nis als het „Victoriebeeld" voor Alk maar. 250 Militaire gevangenen in de gevangenis van Dartmoor (Engeland) willen eruit! Zij hebben een ultima tum aan de directie overhandigd waarin zij eisen binnen 11 dagen op straat gezet te woroen. Anders komen zij in opstand! Noorwegen gaat haar weekbladen en tijdschriften rantsoenen op basis van het formaat van 1 Januari 1946. Het vliegkampschip „Karei Door man" is gisteren te Tandjong Priok aangekomen. v FEUILLETON Apotheek Gaston antwoordde niet. Minachtend zag hij Octave van terzijde aan. Doch het maakte weinig indruk op den jon geren broer. Wat verbeeldde die zede preker. die saaie knul zich wel? Hij behoefde zich door hèm niet meer te laten opvoeden dat zou hij hem Dij de eerste gelegenheid de beste wel eens terdege aan zijn verstand bren gén! De vrouw des huizes had van het ogenblik dat ze de eetkamer was bin nengekomen. met ergenis naar de fees telijke blouse gekeken die haar nichtje droeg. Ook ontging haar de schitteren de blik in de zwarte ogen niet, wan- rieer die naar haar oudsten zoon wa ren gewend. Smalend vroeg ze: „Waarom heb je je vandaag zo op gedirkt. Yvette?" Yvette legde schijnbaar rustig de plakken gebraden vlees op de schotel uit. „Ik vind het niet prettig altijd in mijn werkjurk aan tafel te komen." verklaarde ze kort. zonder op te zien. "Yeurig dat Je die ijdelheid niet kunt kwijtraken, kind. Ik moet helaas telkens weer zeggen: de appel valt niet ver van de stam." Het gezicht van het meisje werd zo wit als de fijne stof van haar blouse en de dienvork rinkelde, toen ze die op de schaal legde. Ze zweeg, doch een koppige trek verscheen om haar mond. „Je moet direct na tafel je huisjurk weer aantrkeken. Ben Je vergeten dat je vanmiddag met het meisje de was moet uitzoeken? Leer toch eens ein delijk besef van je plicht. In jouw positie is dat noodzakelijk. „Ik doe mijn plicht. Ik werk van 's morgens vroeg tot 's avonds laat," zei Yvette stug. „Spreek me niet tegenf Yvette klemde krampachtig de han den in elkaar. Gloeiende snikken kro pen in haar keel. O. die vrouw wat haatte zij haar! Bij iedere gelegenheid wierp ze haar de armoede van haar ouders voor de voeten en krenkte ze haar met priemende woorden. En wat haatte ze het sombere huls, waar ze gedoemd was het genadebrood te eten Het lag haar haast onbedwing baar op de lippen, om haar tante toe te roepen, dat ze duizendmaal, liever bij haar meoder was gebleven, bij haar verachte moeder, duizendmaal liever nood en gebrek met haar had ge deeld. inplaats hier in de rijke amilie te worden geduld, zij met haar le venshonger, haar smachtend verlangen naar vrijheid! O. kon ze maar vluch tenZe zou het allang hebben ge daan. als die éne haar maar niet hier geketend hield, de enige aan wien haar hart toebehoorde Gaston! Om zij nentwil verdroeg ze zwijgend vernede ring en knechtschap. Haar brandende blik dwaalde naar hem en met een stomme bede zocht hij haar te kalme ren, (Wordt vervolgd) Recht moet er zijn, J. M. te B. had. toen hij door enkel* Jongens nagejouwd weid, er een een vuistslag gegeven. Hij deelde de me ning van den rechter, dta hij te ver ge gaan was en zei, toen hij zich veroor deeld hoorde met f 10 of 5 dagen: „recht moet er zijn!" J. G. E. te C verklaarde: „Ik ben als de dood voor electrlcltelt" De officier was van mening,( dat E. niet ln staat was geweest een clandestiene aanslui ting op het radiodistributienet te maken en vroeg vrijspraak voor dit feit. De president, mr. J. N Alblas, deelde deze mening niet en veroordeelde verd tot f 15 of 5 dagen. Het dienstmeisje C. J. O. te H had ten nadele van een vriendin een aantal kledingstukken ontvreemd. De over haar uitgebrachte rapporten waren gunstig en hiermede rekening houdende veroor deelde mr. Alblas haar tot f 75 of i0 d. Valsheid in geschrifte werd tenlaste gelegd aan P. K. te S. Het betrof hier een vervalsing op een aanvraagformulier voor een rijbewijs, die S. f 100 of 25 d. zal kosten. T. H. v. d B te A had een ex-onder duiker, die hem belasterd had een klap gegeven: f 10 of 5 dagen was de p.-ljs hiervoor. J. T. K te E had J d L uitgescholden voor „verrader" en „stuk vergif". Deze loslippigheid zal hem op f 30 of 15 <L komen te staan. C. v. Z. te E had, om een motorfiets te kunnen kopen, een partij zaad, ter waarde van f 1500, van zijn patroon gestolen, f 25 of 10 d.: een voorw. gev. straf van 2 m met een proeftijd van 9 Jaar luidde de uitspraak Tenslotte kwam de jonge landarbeider J S. te A. voor, die bij zijn kostbaas een aantal bankbiljetten ter waarde van f 80 ontvreemd had, om daarvoor kleding te kopen De els luidde 3 weken gevangenisstraf. Mr. Wynne vroeg cle mentie, daarde jongen z.1. voor de ver leiding bezweken was. De president ge lastte daarop een nader onderzoek en gaf bevel de voorlopige hechtenis op te heffen. Eerbied Met grote Instemming plaatsen wij het volgende „Ingezonden stukje": Maandagavond heb ik de tweede avondvoorstelling bijgesoond van de film „De slag om Arnhem". Over deze film geen woord, die moet men zelf maar gaan zien. Het trof mij pijnlijk, dat 80% van de bezoekers, die er wel een half uur voor over hadden gehad om deze film te kunnen zien, na afloop, toen de diverse volksliederen werden ge speeld ter ere van hen die vielen, geen twee minuten konden vinden om deze volksliederen onder volko men stilte en met ongedekte hoofden aan te horen, als een gering bewijs van eerbied voor de helden. Pratende en rokende haastten zij zich naar huis. Het was ....dun. EEN BEZOEKER. „Youth for Christ" „Het Wapen van Heemskerk" was Maandagavond geheel gevuld tijdens de Amerikaanse „Youth for Christ" rally. De belangstelling, hiervoor aan de dag gelegd, was o.i. niet geheel ten onrech te. Zeer velen, vooral jongeren, zullen zich aangetrokken voelen tot deze wij ze van evangelisatie. Immers, naast het brengen van de blijde boodschap, op eenvoudige wijze, worden ook de aes- thetische gevoelens bevredigd. Er was inleidende muziek van ..Soli Deo Glo ria", er was voortreffelijke zang van Don Devos, er was uitmuntend piano spel van Douglas Fisher. er waren kor te, boeiende toespraken van Red._Spen- cer de Jong en Douglas Fisher en er was een fascinerende~Wijze van bidden, die uiterst sugestief werkte. De „Youth for Christ"-actle zal, op deze manier voortgaande, steljig vele jongeren be reiken. op wie de kerken anders geen vat zouden hebben. INDIë IN NOOD. In 't Gulden Vlies werd gisteravond een voorliihtingsbijeenkomst gehouden door de stichting „Indië in Nood". Als sprekers traden op de heren A. T. H. Winter en mr. P. N. Janssen. Bovendien werd" een film vertoond. Grepen uit het Radioprogramma WOENSDAG 18 OCTOBER 19M HILVERSUM I. ï.00 en 8.00 Nieuw. ».oo Orkestwerken van Mendelssohn 10.00 Morgenwijding. 12.00 Eddy Walis speelt. 1S.00 Nieuws. 14,00 Voor de vrouw 15.00 Voor de jeugd. 17.15 Kon, MU. kapel. 18.00 Nieuws. 18.15 Kwartet Jan cordu- wener. 18.30 Voor de Ned. Strijdkrachten. 20.00 Nieuws. 20.20 „De Roos van Stara- boul" (operette). 21.20 „Rober Beverley speelt voorzienigheid (Hoorspel). 22.20 The Ramblers". 23.00 Nieuws. HILVERSUM H. 7.00 en 8.00 Nieuw». 8 30 BBC-Symphonle-orkest. 10.30 Morgen dienst. 12 20 Orgelspel. 13.00 Nieuws 14.30 De Strijkkwartetten van Mozart. 18.20 Po pulair orgelspel. 19.00 Nieuws. 19.30 Engelse les 20.05 „Daar dt muziek ln". 22.03 Niéuws. 22.30 Cello-recital. 23.00 BBC- Sympbonle-orkest.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1