kmaanikf em^zohnotS Onderhandelingen hebben resultaat Visa voor Engeland Sociaal-democratische overwinning Grenswijzigingen Nederl.-Duitsland „De Gouden Slang' Succesvol optreden van Cantecleer SCTififl IETS KOELEB Meeat zwaar bewolkt met op vele plaatsen nevel of m'st Hier en daar nog enige lichte r Iets kouder. Weinig wind. DÏNSBA6 22 OCTOSER 191 Te JAARGANG No. 2S6-498. Directeur: Th. W. Reenden Jr. Hoofdredacteur: G, E. de Winter. DAGBLAD VOO8 ALKMAAR SM OMQSVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1945 I.O. Redactie en Adm.: Acfcterdam 20. tel. 22*.AdvertenUe-afd.: Langestraat 15, tel. JHL ATOOMCONTROLE De Sowjet-Unie zou een ..onverwacht radicale stap" gedaan hebben door aan de commissie ercffende atoomenergie vna de V.N. voor te stellen, dat de con trole op de atooip-enerigie zou worden begonnen me het toezicht op de nog niet gedolven mineralen. Indonesië Evacuatie wordt geregeld De onderhandelingen tussen de Nederlandse en Indonesische delegatie te Batavia hebben ook met betrekking tot evacuatie resultaten afgeworpen. Zo werd besloten dat een gemengde Nederlands—Indonesische commissie zal worden gevormd ter uitwisseling van inlichtingen en ter vergemak kelijking van de evacuatie en de hereniging van families. Verder zullen delegaties van beide par tijen toestemming krijgen om de kampen fcn andere plaatsen, waar de geïnterneer den zich bevinden, te bezoeken ten einde de noodzakelijke gegevens te verzamelen en hulp te verlenen bij de verbetering ,van hun toestand en bij hun evacuatie, ken andere Nederlands-Indonesische com missie zal een onderzoek instellen naar het lot van personen, die zijn gekidnapt 'Of op andere wijze zijn verdwenen gedu rende de periode van het conflict. Deze commissie zal verder maatregelen nemen 'of voorstellen voor hun bevrijding, indien lij nog in leven mochten zijn. Ook zal deze commissie bij beide partijen aanbe velingen doen met betrekking tot de mo gelijkheid van een algemene amnestie Voor gewelddaden, die voor de wapen stilstand zijn gepleegd, met uitzondering Van die zaken, die duidelijk wijzen op "moord met voorbedachten rade en wreed heden, die in koele bloede zijn begaan. Gunstige sfeer scheppen. Tenslotte zal een gemengde Nederlands i-Indonesische commissie worden aange wezen ten einde zowel in geschrift als via de radio de publiciteit te bevorderen, die kan bijdragen tot het scheppen van ■feen gunstige sfeer voor de onderhande lingen. Deze commissie zal ook de maat regelen nemen of voorstellen, die kunnen leiden tot een beter wederzijds begrip van bedoelingen en standpunt. In dit verband zullen beide partijen of ficiéél en officiéél gecontroleerde publi caties uitgeven op een wijze, die een po sitieve bijdrage kan vormen voor boven genoemde bedoelingen, terwijl beide par tijen zullen trachten om middels behoor lijke voorlichting te bereiken, dat de niet- offlclële pers dezelfde politiek zal voeren. Belde partijen beloven de vermijding van elke agitatie te bevorderen ln de gebie den, die door de andere partij worden gecontroleerd. Ieder geval van die aard. dat zich mocht voordoen, zal aan de com missie worden gemeld. De commissie zal dan een onderzoek instellen en zo nodig passende maatregelen voorstellen aan de betrokken autoriteiten. De leden van de verschillende commissies zullen later worden bekend gemaakt. WAARHEEN VON PAPEN? Volgens de Amerikaanse" nieuwsdienst ln Duitsland hebben de Britse autoritei ten het verzoek van Von Papen om zich in de Britse zöne van Duitsland te ves tigen, afgewezen. Afschaffing verwacht Ten aanzien van de berichten over een mogelijke afschaffing van de visa In het verkeer tussen Engeland en Nederland vernemen wij op het Engelse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat de Engelse regering zowel aan de Nederlandse als aan de Belgische regering beeft laten weten, dat zij bereid ls met haar een zelfde regeling in overweging te nemen aft' met Frankrijk reeds tot stand kwam. Met Frankrijk kwam Engeland reeds overeen de visa af te schaffen Er kan met betrekking tot een over eenkomst met Nederland nog geen enkel tijdstip genoemd worden. De verdere stappen van de Engelse regering, die het initiatief ln handen heeft, dienen thans afgewacht te worden. In niet- officiële kringen houdt men evenwel re kening met de mogelijkheid, dat een dergelijke overeenkomst in het a.s, voor jaar haar beslag zal krijgen. Te 's-Gravenhage wordt uit bevoegde bron vernomen, dat, indien de Engelse regering van plan ls de visa voor Ne derland af te schaffen, de Nederlandse regering bereid is eenzelfde maatregel voor Engelse onderdanen te nemen. GRIEKSE REGERING DEMISSIONXAIB. Alle Griekse ministers hebben den pre mier. Constantln Tsaldaris, hun ontslag aangeboden teneinde hem in staat te stel len met de leiders der oppositie te onder handelen over een kabinet op bredere Berlijn stemde Eenheidspartij faalde FRANKRIJK VRAAGT CREDIET AAN WERELDBANK. .„.De directie van de Wereldbank heeft te Washington bekend gemaakt, dat Frank rijk de Wereldbank officieel verzocht ieeft om een credlet van 500 mlllioen dollar. Volgt s Eugene Meyer, president der Wereldbank, zou dit crediet gebruikt Worden voor aankoop en Import in Frank rijk van uitrusting en materialen, beno digd om het algemene plan van weder opbouw en modernisering te verwerkelij ken. Rusland heeft vrede nodig Dena Wiigre^s, Canadees ambassa deur in de Sowjet—Unie, heeft aan boord van de „Queeen Elizebeth" ver klaard, dat het Russische volk ver zwakt is door de oorlog en gekweld wordt door de onrustbarende gedachte, dat een vijandig gezinde wereld een nieuwe oorlog zou kunnen ontketenen. Volgens Wilgress, die lid is van de Ca nadese delegatie bij de algemene ver gadering der V.N., verkeert de Russi sche bevolking in het gebied van Minsk in een crisis wat betreft voeding hulsvesting. Wilgress zeide, dat de we deropbouw in de Sowjet-Unie langer zou duren dan i.i andere landen van Europa, omdat ,.de economische molens der Sowjet—Unie minder snel draaien dan die van de V.S. en zelfs van West- Europa". CONFERENTIE VOOR TELEFONIE EN TELEGRAFIE De voorbereidende conferentie van Vijf mogendheden voor telefonie, tele grafie enz., waarbij o.a. het probelem der golflengten ter sprake is gekomen, is na drie weken geëindigd. Besloten is tegen 15 November 1947 een wereldcon ferentie voor radioverbindingen bijeen te roepen. Plaats van samenkomst ls nog niet bepaald. De V.S. komen waar schijnlijk het eerst in aanmerking, aldus het hoofd der Britse delegatie, sir Arthur Stanley Angwin. KORT MAAR KRACHTIG Generaal Smuts vertrok gisteren avond naar New York, waar hij de al geméne vergadering der V. N. zal bij wonen. De Romeensche vrouwen zullen tijdens de verkiezingen op 19 Nov. voor het eerst/ hun stem uitbrengen. De kwestie van het benoemen aan een staatssecretaris voor den paus schijnt voor onbepaalden tijd uitgesteld te zijn daar de laatste alle kwesties, die de kerk betreffen, liever zelf wens te behandelen. Zes duizend autobuschauffeurs te t'Wales zijn in staking gegaan. Deze staking zal naar schatting een verlies van 20.000 ton steenkool per dag ver oorzaken. Tengevolge van een ontploffing in de Egyptische militaire school te Cairo zijn drie personen gedood en zes gewond. Te Athene ls heden een proces begonnen tegen 119 officieeen, onder officieren en soldaten, die beschuldigd worden van collaboratie met de vij and er het neerschieten van patriot ten tijdens de oorlog. Tengevolge van een botsing tus- Bchen partisanen en gendarmerie in het Grieksche dorp Yrondos in het gebied van Katarini zijn 22 partisanen en vijf gendarmen gedood. De partisanen sta ken voor hun vertrek het dorp in brand. Volgens de laatst beschikbare gegevens is de Duitse sociaal-democratische partij Berlijn thans zeker van een overwel digende overwinning bij de Zondag In die stad gehouden gemeenteraadsverkiezin gen. Van het totaal aantal van 1,866,890 getelde stemmen heeft de sociaal-democratische partij namelijk 886.564 of tewel 4f.8 procent verworven. Dit ls meer dan het dubbele aantal van de stemmen, welke de eerst daarop volgende partij, die der christen democraten, op zich verenigd heeft (nl 410,933). De chrlstelijke-democratische par tij staat als tweede op de ranglijst, de socialistische eenheidspartij de door de Sowjets bevorderde fusie tussen sociaal democraten en communisten ln de Sow- J et-Russische zöne als derde met 349.750 stemmen. De liberaal-democraten kregen 171,414 stemmen. Zes procent van de stemmen moet nog geteld worden. Deze uitslagen zullen ln- HEROPENING ANTWERPS SPORTPALEIS. Het staat thans vast, dat het Antwerps sportpaleis 16 November heropend zal worden. De herstelwerkzaamheden aan het zeer beschadigde gebouw naderen hun voltooiing. De openingswedstrijden bestaan uit een omnium met Gerard Peters, Piel, Rik van Steenbergen, en Or telli. Aan het sprintnummer nemen Derksen, van Vliet, Scherens Gosselin deel. grijpende veranderingen ln het bestuur van Beriijn ten gevolge hebben. Tot op heden was dit bestuur overwegend in handen van de socialistische eenheids partij. Men vreest, dat het nieuwe be stuur moeilijkheden zal ondervinden, daar de arbeiders in de stedelijke ondernemin gen zijn georganiseerd in vakverenigin gen, welke door de communisten worden beheerst. DREIGEMENT VAN DE STERN-GROEP. De stern-groep, een Joodse terro ristische organisatie, heeft te Tel Aviv affiches aangeplakt, waarin gedreigd wordt met het neerschie ten van alle leden der Britse strijd krachten, met inbegrip van de Pa lestijnse politie, die wapens dragen. Bloed en Liefde" Haarlem helpt Nijmegen. In de Spaar nestad wordt een inzameling gehouden van glas voor het geteisterde Nijmegen. Een jeugdige Haarlemse draagt haar ruitje" bij. de Haas P. POSTTARIEVEN VERHOOGD. Sinds 1943 heeft het PTT-bedrijf met grote tekorten gewerkt en deze drukken b&itengewoon sterk op begroting en ba lans", aldus de heer T van Houwelingen, waarnemend directeur-generaal der PTT op een gisteren te Den Haag gehouden persconferentie. Om het PTT-bedrijf weer zonder tekort te doen werken (voor 1946 is er gerekend op een verlies van 17*/« mlllioen gulden) is een verhoging van de posttarieven noodzakelijk. Met ingang van 1 November zullen dan ook belangrijke tariefswijzi gingen ingaan. Hier volgen enkele: Binnenland. Brieven: locaal van 5 op 6 cent, Interlocaal van Vit op 10 cent. Briefkaarten, locaal van 4 op 5 cent; in terlocaal van 5 opj 71/ cent. Drukwerken van V/t op 2 cent. Buitenland. Brieven van 12}^ op 20 cent. TEUNISSEN BRAK EEN SLEUTELBEEN De Limburgia middenspeler Teunis- sen, die aan de Nederland-elftal trai ning deelneemt, kwam Zondag J.1. tij i'dens de wedstrijd LimburgiaMaurits zodanig te vallen, dat hij een sleutel been br»k. VERTREK VAN DE PRINS BERNHARD-KAPEL. De prins Bemhard-kapel ls gister met 2400 man nieuwe troepen van de 7-Decemberdivisie met de „Volendam' naar InftiiS vertrokken. DE gehele Middeleeuwse geschie denis wordt door den schrijver God fried Bomans in het ristorische „treurspel''Ti loed en Liefde, door el kaar gegooid. Hij spot met het rid derspel, met des ridders heldhaftig heid en met de verheven romantiek. Hij schudt een geschiedenisboek leeg boven de kale planken van het to neel en het resultaat is o.m., dat" Keizer Maximiliaan van Oostenrijk een. hooglopende twist kan krijgen met Graaf Dirk de Derde over de uitvinder van de boekdrukkunst en Araalia van Solms als kamermeisje van Jacoha van Beieren fungeert. Bloed en Liefde werd gisteravond voor de 600ste maal opgevoerd en bij deze jubileumavond zou de schrijver aanwezig zijn geweest, wa re het niet, dat hij gelijk zijn eigen schriftelijke woorden door een zware bronchitis aan het bed gekluisterd was. Een teleurstelling voor spelers, schrijver en publiek. Ondanks dit spijtige feit deden speel sters en spelers hun uiterste hest en gaven van 't moeilijke stuk een vertolking, die er zijn mocht. Aller eerst was daar de proloogzegger. Kees Kevsper nam deze waarlijk niet lichte taak voor ziin rekening, nadat de man. die hiervoor was aangewezen, vlak voor de uitvoering ziek werd. Voorts speelde hij de rol van Karei de Vijfde en hierop was niets aan te merken. Het toneel talent van den vader schijnt hier te zijn overgegaan op den zoon. Bep Speet_droeg de kledij van Amalia an Solms; zij was een der besten. .Taeoha van Beieren werd gespeeld door Mea Coppens. Zii deed het waardig en beheerst, dnch moet iets luider spreken. Philips van Bour- tweede Kamer Donderdag bijeen De Tweede Kamer is telegrafisch bijeengeroepen tegen Donderdag 24 October, te één uur. Na regeling van werkzaamheden zal in de afdelingen worden onder zocht het wetsontwerp ter voorzie- De voetbalwedstrijd Volewijckers—Neptunus werd door Neptunus met 4—3 gewon nen, De doelman van Neptunus onderschept een aanval der Amsterdammers. Anefo P. ning in het bestuur der gemeente Opsterland. Om twee uur volgt weer een openbare vergadering, waarin enige minder belangrijke zaken zullen v/orden afgehandled. Daarna gaat de Kamer in besloten vergadering ten einde de regering in de gelegenheid te stellen een ver klaring af te leggen betreffende haar voornemens ten opzichte van het wijzigen der grens tussen Ne derland en Duitsland. ZWARE BRAND TE ROOSENDAAL. Kort na twaalf uur is gisternacht een zware brand uitgebroken in het hoofdgebouw der Kaveewee-sigarenfa- brieken. Het vuur is ontstaan in de zg. oude fabriek, waarin zich de kan toren, magazijnen, inpak-afdeling, peditie en droogkamers bevinden. Behalve de kantoorinventaris, het archief, de inventaris van de expedi tie-afdeling en van de droogkamers enz., is ook een aanzienlijke partij si garen (naar schatting enige honderd duizenden) verloren gegaan. De schade is zeer groot, doch is Qogi niet geheel te overzien. FEUILLETON Apotheek 14 „Ik herinner dat hij eens zei, dat ik mij niet bezorgd hoefde te maken over mijn toekomst. Maar ik heb daar geen betekenis aan gehecht. Ik heb er pas weer aan gedacht toen ikna zijn aoodhet bewijs van zijn trouwe toe wijding kreegeen trouw, die ik niet verdiend heb! Wij hebben elkaar bij gemeenschappelijke vrienden leren kennen, kort nadat ik mij hier geves tigd had ongeveer vier jaar geleden Ik had mijn kunstnijverheidsexamen ge daan en hoopte dat de relaties met en kele families hier in de stad mij van nut zouden zijn Marcel Brunct kwam mij van de aanvang af met warme be langstelling .tegemoet. Door zijn invloed rijke relaties bezorgde hij mij leerlin gen en opdrachten. Altijd was hij erop bedacht de aandacht op mij te vestigen en mij vooruit te helpen, ofschoon hij- z^f mP$5t o® si^ces in zijn kunst. Ik zal nooit vergeten wat hij )or mij gedaan heeft" Ze zweeg en Bertin wachtte, zonder iets te zeggen, tot ze verder zou spreken. Ik zal steeds met dankbaarheid en entroering aan hem blijven denken. Wat heb ik niet veel van hem geleerd, hoeveel ideeën, hoeveel nieuw en fris inzicht heb ik niet door zijn toedoen gekregen- Iflj was een idealist, een zaam en teruggetrokken een man. die vreemd stond tegenover de wereld en er zichzelf een vreemde in voelde. Ik had mij hem noch in het gewoel van het leven, noch tussen het vrolijke ver-' tier van andere kuistenaars kunnen voorstellen. Ik begreep zijn bijzondere gecompliceerde natuur en scheen de kunst te verstaan om hem daarnaar te behandelen. Daardoor voelde hij zich tot mij aangetrokken er ls niemand die hem zó goed gekend heeft als ik en daarom.." ze verhief haar stem en de advocaat tg haar klimmende emotie en daarom monsieur Bertin, omdat ik hem zo goed gekend heb. twij fel ik eraan of Marcel Brunot zich van het leven heeft beroofd." „U twijfelt aan zijn zelfmoord?" „Ja." „En wat vermoedt u dan?" vroeg Bertin. „Ik wil geen vermoeden uitspreken; ik geloof alleen niet dat hij vrijwillig uit het leven gegaan is." „Een bewijs daarvoor bezit u dus niet. Welke grond hebt u dan voor uw ver moeden?" „Voor zelfmoord is. naar mij mening, een tot het uiterste gespannen moed no dig, een bovenmenselijk besluit- waanzin.. Ik wee absoluut zeker dat Marcel niet krankzinnig was, en ik weet ook dat hij noch de kracht, noch de besluitvaardigheid bezat om de hanj aan zichzelf te slaan." Bertin knikte nadenkend. Deze rede- ner' g leek hem op zichzelf volkomen juist. Toch sprak hij geen instemming uit; welke waarborg had hij, dat haar bewering in overeenstemming was met het karakater van haar vriend en de oorzaak van diens dood? .Ik zal onderzoeken," zei hij, terwijl hij opstond." of ik in uw belang iets naders over de dood van Marcel Brunot gewaar kan worden." Er kwam een g'ans is haar ogen en impulsief stak ze hem de hand toe. „Ik dank u hartelijk, monsieur Bertin." Spontaan gaf hij haar de handdruk met warmte terug, om er het volgend ogenblik berouw van te hebben. Hij ging heen met gemengde en lichtelijk verwarde gevoelens. (.Wordt vervolgd). Historische satyre van Godfried Bomans gondie (Toon Buissink) was een prachtige cancaTuur van den held- haftigen Middeleeuwer en werd hierin prachtig bijgestaan door Gharles van Artois (Arie Jonker). En de lijst wordt lang laten wij vooral Jan Dogger niet vergeten, die als de lansier echt Boudewijn, de toe schouwers menig kostelijk moment heeft, bezorgd. Iwan de Verschrik kelijke werd door Kees Schröder ten tonele gevoerd; hij deed het goed, het kan echter nog beter. Iwan was verschrikkelijk. Last but not least Martien Wessels als Maximiliaan v. Oostenrijk,""hij zegde de vele ana- chronianen op de juiste -wijze en had de goede toon te pakken. Dit verslag zou niet volledig zijn zonder een woord van waardering voor de schitterende costumering. 't uitstekende décor en de zorgvuldige grime. De muzikale medewerking van W, Schreurs was af en de man achter de schermen, de regisseur Jos. Groenland, heeft eer van zijn vele werk gehad. AD INTV Krom's personeel vierde feest Op feestelijke wijze werd Maan dagavond door het personeel van de Wasserij „Krom" het feit herdacht, dat de heer S._ Krom de leeftijd had bereikt van 75 jaar. Voor dit doel had men zich de medewerking ver zekert van het gezelschap „De Grabbelmand" onder leiding van Siem Spruit. Dat deze avond in alle opzichten is geslaagd, is niet te ver wonderen. Bij de intrede van den heer en mevr. S. Krom werd hem staande een feestlied toegezongen, waarna de jarige een hartelijk wel kom werd toegesproken. Hierna was het woord aan het gezelschap, die een zeer gevarieerd programma ten tonele bracht. Allereerst noemen we dan den heer H. Schinkel, den zanger van deze avon<T die enige eoed gekozen liederen op uitsteken de wijze ten gehore bracht, evenals mei. Truus Schot. De heer P. Ksesel^ bracht de komische noot. in het pro gramma op een wijze, die zeer goed in de smaak viel. De 15-jarige ac- cordeonnist J. van Twuvver speelde een paar aardige nummers, die uit volle borst, werden meegezongen. De wederwaardigheden van Kees Stet van Terswoud (gespeeld door den heer P. Kroon), werd op uitstekende wijze vertolkt, en we kunnen gerust zeggen, dat hii een van de beste is. die het Westfrie?» dialect beheerst. Tot slot was er d° nrima pianist en 'eider van dit "ezelschan. de heer Siem Spruit. Deze zeer prettige feest averul werd besloten met een gezellig bal, met. muzikale mede werking van Siem Spruit en zijn band „SPEL MET HET NOODLOT". IN HET GULDEN VLIES C De liefhebbers van toneel staat Vrij dag a.s. weer een interessante' avond te wachten. Door de bier zo goed be kende toneelgroep „Comedia" (Dir. Cor Hermus) wordt het grote succe'sT van de laatste tijd „Spel met het Noodlot" ten tonele gebracht In dit boeiende spel in 3 bedr treden op Rika Hopper, Rie Gilhuys, Joeki Broedelet. Ellen de Thouars. Lous Hensen, Cor Hermus. Ko van Diik en Lucas Wensing. Rerie an Cor Hermus. Stuk en bezetting 'rborgen een prachtige toneelavond. GEZELSCHAP JAN BUISMAN C.S. IN ..'T WAPEN VAN HEEMSKERK". A.s. Donderdag treedt in .Het 'Vapen van Heemskerk" een uitge- reid gezelschap op Behalve Riet van Eyck en Jan Buisman in hun radto-prosramma. zullen Tonny Bakltenes, de bekende accordeon-virtuoos. Wassia Kremsk; (solo-bariton van het Don Kozak, kenkoorl, Cakie (goochelaar), In_ Donath (danseres) en anderen hui kunnen ten beste geven. Burgerlijke Stand GEBOREN: Hendriks, d v Hendik Labordus en P. Cornet. GEHUWD: Quirimus Snijder en Eli— zabeth M. A. Bordewijk. OVERLEDEN: Cornelis T. Pepping, oud 8 dagtn- Wegens omstandigheden van tech nische aard is, geheel buiten onze schuld, ons blad van gisteren ruim drie uur te laat verschenen, a Donderdag gemeenteraads zitting BOMEN ROOIEN AAN DE WE STER WEG TER SPRAKE. Donderdagmiddag om half twee komt de Alkmaarse gemeenteraad bijeen. De agenda vermeldt o.m. de be noeming van onderwijzers aan de Vondelschool en de Nicolaas Beets- school. Tevens zal besproken wor den het doen rooien van bomen aan de Westerweg op verzoek van de bewoners van het Zuidelijk gedeelte van deze weg Door iepenziekte waren reeds verschillende bomen aangetast. Het ligt thans in de bedoeling de over gebleven bomen om de andere te doen rooien en in de open vakken jonge bomen te doen planten. De klacht van de bewoners over vochtigheid en het benemen van licht in de aan de Westerweg staan de woningen hoopt men hiermee weg te nemen. Voorts komt de verpachting van het Stedelijk muziekpark ter spra ke. De huurprijs is voor de periode 1 October 19461 October 1947 vast gesteld op 1000. Een zeer belangrijk punt op de agenda zal de bespreking worden jQyeT de vernieuwing van de wal- frhiur aan de Oudegracht, tussen het Groot Nieuwland en de Hofstraat, die geheel is ingestort. De kosten van uitvoering voor een vernieu wingsplan worden geraamd op 339.50 Als laatste punt wordt een voor stel besproken tot wijziging van de gemeentebegroting voor 1946. In de memorie van toelichting hierop wordt medegedeeld, dat door de ge meente Alkmaar aan de Engelse stad Bath. naar aanleiding van een officiële" ontvangst van een deputa tie van deze Engclse stad, een zilve ren gons ten geschenke is geboden ter waarde van f 1350. LIEFDEWERK OUD PAPIER. Opgericht 1874. Ophaaldienst voor archieven en oud papier. Steunt ons maatschappelijk werk. Pakhuis: Laat 43. Alkmaar. Boodschappen: Verdronkenoord 57, telefoon 2385. Grepen uit Het Ra~!iot r-rr,ma WOENSDAG 23 OCTOBER. HILVERSUM I. 7— en 8— Nieuws. 8 50 Voor de huisvrouw 10— Morgenwijding. 10.20 P J Kers „Onze keuken li— Non- stop-progr. 13— Nieuws, 13,15 Eddy Walis speelt 14.15 Kamermuzlekprogr 16— Voor de jeugd 15.45 Orgelspel. 18— Nieuws. 18.30 Voor de Ned stiijdkrachten 19.15 Met het NW tegen de duurte 20— Nieuws. 20,20 Opera concert 21.15 Andreas Latzko- herdenking. 22,15 The Ramblers. 23— Nieuws. HILVERSUM II. 7en 8Nieuws. 8,15 Gewijde muziek. 9.15 Ochtendbezoek bij onze jonge zieken. 10,30 Morgendiens: 12— Omroepkamerorkest. 13— Nieuws. 13,15 Orgelspel. 13.45 All Round Sextet. 15— Laurens Bogtman en Felix de Nobel. 16— Utrechts Vrouwenkoor. 17.30 The New Light Symphony Orchestra. 19— Nieuws. 19.30 Engelse les. 20— Nieuws 20,05 Radio Phllharmonisch Orkest. 20,55 Het Inter kerkelijk Overleg organiseert Gezinswek Nieuws. 12,30 Zangplaten. 35— Zang- '«y-

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1