kmaardei' f ~E)HZQNNEfCH!/Nn Alweer de Radio-omroep Er is maar één wereld! Nederland wijst vetorecht af Spaanse communisten gearresteerd Gevecht om Duitse technici Gas uit Roergebeid Nieuwe Bonnen Wetsontwerp vermogensheffing ineens Driejaar geëist wegens oplichting „Annexatie" in Belgische senaat „De Gouden Slang" Koude ochtend met hier en daar mist, later op de dag zelfde tempe ratuur als gisteren, enkele overdrij vende wolkenvelden, overwegend droog weer. Weinig wind. WOENSDAG 30 OCTOBER 1916. 3e JAARGANG No, 237-497. Directeur; Th. W. Retynders Jr. Hoofdredacteur: G. E, de Winter. DAGBLAD VOOB ALKMAAR BN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1943 I.O. Redactie en Adm.: Achterdam ZO, teL 2274.AdvertenUe-afd.: Langstraat IS, tel. 3*71» Heden la op de plenaire zitting, dl# bijna twee uur heeft geduurd, besloten, dat de politieke besprekingen tussen de voltallige Nederlandse en Indonesische delegaties, Vrijdag a.s. zullen beginnet» De zaak in de Hilversumse radiowereld ls op dit ogenblik zo toegespitst, dat een officieel ingrijpen niet langer kan wor den uitgesteld. De controversen tussen de Stichting Radio-Nederland-in-de- overganstijd en de verschillende om roepverenigingen hebben geleid tot een toestand, die veel gelijkt op de tijd, die onmiddellijk aan een openlijke oorlogs verklaring voorafgaat. Er zijn wrijvin gen over de financiële verhouding tus sen de stichting en de omroepverenigin gen. Aan ieder dezer is voor 1946 een bedrag van een half millioen toegewe zen voor de bekostiging van bijzondere programma's. Vorige week heeft de Stichting de betalingen aan de AVRO stop gezet omdat dit bedrag zou zijn bereikt. Naar ons werd medegedeeld, heeft de AVRO echter pas een bedrag van vier ton gebruikt. Stopzetting van betaling bedreigt ook de VARA cs. Er zijn verder grote moeilijkheden over het bestuur van de stichting en de directie. De omroepverenigingen hebben geen vertrouwen in de vier mannen, die thans de directie vormen. Deze worden als ondeskundig getekend en verder als verklaarde vijanden van een radlobestel, dat op de omroepverenigingen is geba seerd. Daarnaast schijnt één der direc teuren een verleden te hebben, dat nauw betrokken is bij de organisatie van Zwart Fronj^-Wat dit betreft zijn er trouwens in' Hilversum meer vreemde dingen gebeurd. De leider van de nieuwsdienst is één van de mannen, waarover in het recente Telegraafproces niet al te vriendelijke woor3?n werden gesproken. Wij hebben er geen behoefte aan om op deze plaats verdere onaangenaam heden en tegenstellingen te resumeren. Er heerst in onze radiowereld een gren zeloos wantrouwen tot schade van de belangrijke taak, die aan de radio in ons volksleven is toebedeeld. Wat ons bij dit alles in het bijzonder interesseert, is de principiële vraag. En dan is het naar onze mening duidelijk, dat ons volk geen nationale omroep in de zin van een eenheidsomroep wenst De omroepver enigingen. die ieder een geestelijke stro ming in ons volk vertegenwoordigen, worden gedragen door de liefde van brede lagen van ons volk. Men kan hoogstens overwegen, of alle geestelijke stromingen, waaronder wij voor dit ge val ook de politieke stromingen ver staan, in de huidige verenigingen een uitdrukking vinden Een omroep echter, zonder de omroep verenigingen. achten wij in Nederland onbestaanbaar Hier komt men niet klaar met een verwijzing naar buitenlandse omroepsystemen, die daar meer of min der goed voldoen. Wij hopen, dat deze zaak spoedig in om» parlement aan de orde zal mogen komen. Wat dit betreft hebben wij ver trouwen, dat dit hoogste college van ons volk, een uitspraak zal doen, die ein delijk rust in de studio's zal brengen. DEWI. Van Kleffens te New-York B« de opening; van de zitting der Al gemene Vergadering der V. N. te New-York heeft d« Nederlandse afge vaardigde Mr. van Kleffens gisteren een rede gehouden, waarin hij zich be paalde, tot enkele opmerkingen van al gemene aard. \jaa Kleffens zeide o.a. „De Nederlandse delegatie juicht dit tweede gedeelte van de eerste algeme ne vergadering toe In het bijzonder omdat deze vergadering van de verte genwoordig™ van vredelievende naties een symbool is van het feit, dat wij, tot welke meer Intieme gemeenschap pen wy ook behoren, volgens het on sterfelijke wereld van Wendel Wilkle deel uitmaken van „EEN wereld". Wat voor meningsverschillen er ook van tijd tot tijd in die «ne wereld naar voren mogen komen, het feit blijft be staan, dat .ongeacht het bestaan van bijzondere groeperingen, er maar EEN wereld is. Wij weten en betreuren, dat dit feit nog steeds niet voldoende er kend wordt en dat er nog 6teeds niet voldoende naar gehandeld wordt Voorzeker echter zullen wij tenslotte dit feit tot gelding laten komen, even als wij er van overtuigd zijn. dat de wereld groot genoeg is om volkeren met fundamenteel verschillende ideo logieën te zamen te laten leven en werken in voorspoed en vrede, op ba sis van wederzij dsche verdraagzaam-» heid. HET VETO RECHT. Over het vetorecht zeide de Neder landse afgevaardigde „Ons standpunt ten aBnzien van het veto-recht zal nader duidelijk gemaakt worden wanneer dit punt ter sprake In aansluiting op het bericht, dat de Spaanse politie 17 communisten, onder wie twee bestuursleden, behorende tot een clandestiene Spaanse communisti sche partij, had gearresteerd, wordt thans uit Madrid gemeld, dat de Spaan se politie het gehele centraal en gewes telijk bestuur dezer partij heeft gear resteerd in het gebied van Madrid en Estramadura. Te Madrid zou de poli tie 100,000 exemplaren van het clan destiene communistische orgaan „Mun- da Obrero" evenals twee drukpersen en een grote hoeveelheid propagandamate riaal in beslag hebben genomen. Drie personen, naar verluidt communisten, zijn gisteren tussen Toledo en Caceres bij een schermutseling met de burger wacht gedood. De pof verwijt de ketel EERST maakten de Engelsen en Amerl- voerder. Deze technici ln Frankrijk ver- kanen zich nog al druk over het weg voeren van Duitse arbeiders naar Rus land De Russen reageerden hierop door hun bondgenoten erop te wijzen dat zU precies hetzelfde reeds lang geleden had den gedaan, waarop de Engelsen prompt antwoordden dat zU wel Duitse technici gebruikt hadden maar dat deze reeds lang weer huiswaarts waren gekeerd. Nu zijn de Fransen aan de beurt om „onthullingen" te doen. Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van bewapening heeft gisteren verklaard, dat de Britse autoriteiten Duitse experts uit de Franse zöne ln dienst genomen hebben Enkele honderden ge schooide Duitse technici zijn momenteel in Frankrijk werkzaam, aldus de woord- KORT MAAR KRACHTIG De politie van Marseille heeft gisteren op grote schaal gezocht naar Britse, Franse en Amerikaanse deserteurs. Er werden verscheidene arrestaties verricht. De schepen van de Britse vloot in de Griekse wateren hebben gisteren de Griekse vlag gevoerd ter ere van 't feit, dat de Grieken 6 jaar geleden weerstand boden aan de Italiaanse inval. Het Britse vrachtschip Stan- burn is voor de kust van Tunisië vergaan. Men gelooft, dat vier leden der bemanning het leven hebben verloren. De verjaardag van de „Op mars naar Rome", waarbij het fas cistische regiem aan de macht kwam, is in verschillende Italiaanse steden met het uithangen van fas cistische vlaggen en het verspreiden van pamfletten „gevierd". 80.000 gealliëerd oorlogsmate riaal, dat zich thans in een „dump" bij Salerno bevindt, zal binnenkort ter beschikking van het Italiaanse leger worden gesteld. Italiaanse partisanen, te Flo rence gevangen gezet, zijn in hon gerstaking gegaan om te protesteren tegen de lange tijd, die de voorbe reiding van hun proces in beslag neemt. richten werkzaamheden, waarvan de aard strikt geheim gehouden wordt Zij zijn gecontracteerd en ontvangen dezelfde sa larissen als hun Franse collega's. De Engelse League Eerste Divisie: Bolton WanderersBlackpoop 11; Charlton AthleticEverton 41; Chel- seaArsenal 21; Grimsby Town Portsmouth 32; Leeds United Blak- burnrovera 01, LiverpoolBrent- land 03; MiddlesbroughHuddersfield Town 4—1; Pr. North EndAston C. Villa 3—1; Sheffield United—Derby 3—2; Stokt City—Wolverhampton Wan derers 0—3. De Wolves hebben nu de derde plaats op de ranglijst bereikt met 17 punten uit 13 wedstrijden. Blackpool leidt nog steeds met 19 uit 13, terwijl Liverpool met 17 uit 12 de tweede plaats bezet. Huddersfield Town ls hekkensluiter met 5 uit 12. komt. Het is welbekend, dat wij in principe het veto-recht afwijzen, da^E wij de opvatting, dat een ieder in eni ge gemeenschap rechter over eigen ver eigen zaak zou zijn, verwerpen. Even wel z n wij niet blind voor de reali teit van de politieke situatie en voor de onvolmaaktheden van de internatio nale gemeenschap. Wij zijn bereid in zulk een speciaal prerogatief van de grote mogendheden teberusten zolang dit onvermijdelijk is. Daartegenover- verwachten wij, dat het veto-recht slechts gebruikt zal worden in gevallen van werkelijk belang en duidelijk blij kende noodzaak. Dinsdagmiddag om 5 uur is aan de Nederlands-Duitse grens onder de ge meente Eijgelshoven de gasleiding tus sen Alsdorf en de staatsmijn Emma in bedrijf gesteld. Het gasnet der staatsmijnen ls hïer- loor rechtstreeks gekoppeld aan het wijdvertakte net in West-Duitsland en Nederland. Betrekt dus nu gas uit het Roergebied. Met de in bedrijfstelling Is de kroon gezet op omvangrijke werkzaamheden, waarmee de staatsmijnen op 8 April var. dit jaar zijn begonnen. Voor de eerste helft van de 12de pe riode (27 October t/m 9 Nov.) '46 geeft elk der bonnen recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 612 (strook no. 1): 45—4 Algemeen 250 gram waspoeder 455 Algemeen 500 gram suiker, bo- terharostrooisel enz of 1000 gram jam, stroop, enz. of 740 gram (is 2 potjes) pinkdakaas. Bonkaarten KD, KA 612 (strook no 1): 464 algemeen 250 gram waspoeder 465, 466 Algemeen 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz, of 370 gram (is 1 pot je) pindakaas. Tabakskaarten T 56 2 rantsoenen ta- taksartikelen. Op de bonnen voor suiker kan men, zolang de voorraad strekt, pindakaas kopen. Op bovenstaande bonnen kan met ingang van Donderdag 31 October a,s, worden gekocht Geen bon voor cacao Deze week kan nog geen bon yoor cacao worden aangewezen. Wegens een vertraagde aflevering door de fabrikanten is de handel nog niet overal voldoende met cacao be voorraad, aldus deelt men ons van be voegde zijde mede. Van 10 tot 25 procent Gisteren is bi] de Tweede Kamer ingediend het ontwerp van wet in zake de vermogensheffing ineens, waaraan de volgende bijzonderhe den zijn ontleend: De aanslag wordt bepaald naar het, vermogen op 1 Januari 1946. Onroerende goederen, bedrijfsmid delen en effecten worden op de zelfde wijze gewaardeerd als bij de vaststelling van het eindvermogen voor de vermogensaanwasbelasting Rechten op een pensioen van meer dan f 4000 per jaar worden tot het gekapitaliseerde bedrag als vermo gen beschouwd, voor zover zij f 4000 overschrijden. Alvorens het tarief wordt toege past, wordt van het vermogen afge trokken: Voor ongehuwden f 8000. Voor gehuwden f 12.000, verhoogd met f 4000 voor ieder minderjarig kind. Voor kleine vermogenbezitters, ouder dan 40 jaar, is bovendien een vrijstelling opgenomen van ten hoogste f 50.000. Deze geldt lechts ten volle indien het gemiddelde in komen over de jaren 1941 tot el met 1945 f 1500 of minder bedroeg, boven 3000 jaarlijks inkomen wordt zij niet verleend De belasting bedraagt tot 100.000.- 10 procent, voor het gedeelte van 't belastb. bedrag tussen 100.000.- en 200.000.— 15 procent, tussen 200.000.— en 500.000,— 20 pro cent, tussen 500.000.— en 1 mil lioen 22,5 procent en over het ge deelte dat ligt boven 1 millioen 25 procent. De aanslagen moeten binnen een jaar na de aanslag worden voldaan. Verlichting rijwielen De politie heeft kortgeleden bekend gemaakt, dat zij vanplan is weer strengere controle te gaan uitoefenen op de verlichting van rijwielen. Daar bij hanteerde zij het argument, dat er weer voldoende dynamo's verkrijgbaar zouden zijn. Van bevoegde zijde werd ons mede gedeeld, dat deze mededeling onjuist is. Van de totale productie van deze nuttige voorwerpen blijft maar _yijf procent in ons land De rest moet B 't buitenland deviezen opbrengen. Zonder dynamo's echter geen licht op de fietsen. Men vergete daarom, ook wat dit betreft, het eigen land niet Nederlandse fruittelers organisatie Gisteren vergaderde de Kring Noord- Holland van de Nederlandse Fruitte lers Organisatie in Hotel „De Roskam" te Hoorn. Vestigingseisen voor fruittelers. Door het Bestuur werd voorgesteld om op de Algemene Vergadering de wenselijkheid van de omschrijving van de vestigingseisen voor jonge fruittelers te bepleiten en bovendien op het nemen van maatregelen tegen overtreders daar van aan te dringen. H probleem van deze vestigings eisen deed heel wat stof opwaaien. Ver schillende sprekers vonden dat het be zit van diploma's als norm moest wor den aangenomen, anderen meenden, dat een aantal jaren praktijk zeker nood zakelijk wai, en waren van mening, dat vooral dit laatste feit voor het verkrij gen van een Erkenning B van doorslag gevende betekenis moest zijn. Tenslotte werd h' Bestuursvoorstel aangenomen. Dit voorstel kwam hierop neer, dat zij die een Erkenning B wil len krijgen, in het bezit moeten zijn van diploma's, een aantal jaren praktijker varing moeten hebben, terwijl ook een leeftijdsgrens moest worden vastgesteld. De drie prinsesjes waren bruidsmeisjes bij het huwelijk van haar gouvernante, jkv. S C, F, Felth en ir. J, Roell, dat te Hilversum werd ingezegend, Het bruidspaar en de bruidsmeisjes bij het verlaten der kera. A. N. P, P, Op 'i matje „Wij van het Sonderkommando van de Duitse Wehrmacht". Met deze woorden warea de twee Alkmaarders W C P, in Maart 1945 binnengestapt bij den boer A. B. te Callantsoog. B. schrok na tuurlijk en toen hij hoorde dat het twee tal de graanvoorraad op kwam nemen en dat er kans bestond dat alles door de Duitsers ln beslag genomen zou worden, werd het hem angstig om het hart De angst verminderde echter, toen hij merkte dat de twee „rechercheurs" omkoopbaar waren. HIJ gaf hen elk 12l/t kg tarwe en een pond boter, en de zaak was ln reine. Maar het muisje had nog een staartje: de „rechercheurs" waren geen opsporings ambtenaren en dientengevolge werden zij voor <}e rechtbank gedaagd. P. Was reeds veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee en een half Jaar en W. hoorde Dinsdag voor de Alkmaarse Arrondissementsrechtbank drie Jaar tegen zich eisen. Mr A. V. M^ Leesberg, de verdediger van w., achtte zijn cliënt niet de dadej. doch slechte de mede-pllchtlge van F. Uitspraak over veertien dagen. Melk met water. De melkboer Petrus C. M. H uit Anna Paulowna had melk verdund met water, verkocht. Op 100 delen melk mengde hij 50 delen water. De officier van Justitie, mr. Holsteta, achtte den man niet waardig om melk- verkoper te zijn en eiste 8 dagen hedte tenis- Uitspraak 12 November a.s. De drie Enkhulzenaren Klaas G.. Dirk D. en Slmon K., die wegens diefstal e.q. heling terecht hadden moeten staan, wa rea niet verschenen. Zij zullen op 19 Nov, „door de sterke arm worden voorgeleid"^ Uitspraken. Jan W. M. K. uit Bergen, 8 maanden voorwaardelijk, proeftijd 3 jaar, f 50.— of 20 dagen: Johannes G. V. en Antoon V. uit Amsterdam 20 maanden wegens dief-i stal; Theodorus D. wegens diefstal, 1 Jaar gevangenisstraf: Pieter K. uit Winkel f 100,— of 40 dagen wegens bedreiging met doodslag Cornelis F. uit Koog aan de Zaan en Üllke W. uit Akersloot wer den vrijgesproken van de hen ten laste gelegde diefstal. De Alkmaarder J. G. W. - ls F/ werd wegens smaadschrift veroor- deeld^T&É f 500,— of 60 dagen. ZU ZULLEN IN HET DUISTER TASTEN. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar hebben de Directie der Gemeente Lichtbedrijven opgedra gen woningen in deze gemeente, waar personen gehuisvest zijn zonder zich In het bezit ge steld te hebben van de daar voor vereiste vestigingsver gunning, van het Gas- en Electxiciteitsnet af te sluiten. Behalve dus, dat proces-verbaal tegen overtreders wordt opgemaakt, waarop, na veroordeling, ontruiming volgt, wordt dus de betrokken wo ning nu ook van het gas_ en electri- citeitsnet afgesloten. Dit geldt ook voor inwoning. Men zij dus gewaarschuwd. Contact tussen Brussel en Den Haag TIJDENS de senaatszitting van gisteren verklaarde senator Ro- lin (soc.) dat hij een kaart had met de grenscorrecties, die de Nederlan ders willen verkrijgen. De grens zou bijna van het Noor den naar het Zuiden rechtlijnig worden. De huidige bochten zouden in het voordeel van Nederland ver- FEUILLETON Apotheek ..Denzelfden avond kreeg ik het be richt van zijn dood U kunt u voorstel len dat ik een gevoel had alsof ik een klap in mijn gezicht kreeg. Wie had dat ook kunnen vermoeden?" Hij steunde zwaar op de rug van de stoel waar hij achter stond en keek in afwachting naar Bertin. „Bent u van mening." vroeg deze. „dat het uitsluitend üw oordeel is ge weest dat Marcel Brunot tot zelfmoord heeft gedreven?" De schilder ging zitten als iemand die zich plotseling doodmoe voelt. „Ja," verklaarde hij op nadrukkelijke toon, „ik alleen ben schuldig aan zijn dood. Ik ben het geweest die de druppel toevoegde die de emmer van ontgooche ling en vertwijfeling heeft doen over lopen Dat zal ik mezelf nooit kunnen vergeven." „Ja. u zei straks al dat hij al eerder ln een dergelijke gemoedstoestand ver keerd heeft," merkte Bertin op. „Dat is het juistI Des te meer reden voor mij om hem een beetje te ont zien.. Ik geloof dat er een ongelukki ge liefdesnes-hiedenis bestond tussen hem en die jongedame Bergeret1 „U kent mademoiselle Bergeret?" vroeg Bertin gretig. „Wie kent die niet? Ze is hier in de stad, tenminste in de kringen die in kunst belang stellen, niet veel minder dan een beroemdheid Men mag van hc. ir houden of een hekel aan haar heb ben benijders en vijanden heeft nu eenmaal de beste iedereen zal moe ten toegeven dat zij een persoonlijkheid is. Begaafd, bekoorlijkeen Zondags kind. Dat <he een arme man het hoofd o h„! kan brengen geloof ik graag En Marcel Brunot was reddeloos en rade loos verliefd op haar hij deed niet de minste moeite om dat te verbergen Maar ik vrees dat hij ook ia dit opzicht geen geluk had hij was een echte Jan Ongeluk. V haar kant Z"1 het wel uit dank baarheid voorkomende genegenheid zijn geweest omdat hij haar hier in de stad de weg geëffend heet Misschien over dreef ze, in haar gebrek aan levenser varing, die dankbaarheid tenminste in de ogen van de mensen. Ze ie nu een maal niet practisch. niet wereldwijs, dat ligt niet in haar aard. Ze geeft snel aan impulsen toe. maar juist dat spontane gevoel maakt haar ongelofelijk aantrek kelijk Maar ja. die geschiedenis van die advertentie „Ja." viel Bertin in. „die is bedenke lijk." „Ze moet een ernstige aanleiding daartoe hebben gehad die haar volko men uit haar evenwicht heeft gebracht" meende Luzac; „het lijkt bijna alsof ze zich van de verantwoordelijkheid van de zelfmoord wil bevrijden...." Heftig sprong de advocaat op. „Maar Professor, dèt verwijt is toch al weerlegd door hetgeen ik daarnet van uzelf gehoord heb! {Wordt vervolgd). dwijnen. De oppervlakte van Neder lands Limburg zou verdubbeld wor den, terwijl Aken zou worden gean nexeerd. gPREKER informeerde of hierbij niets gedaan zou worden, dat de toenadering tussen Nederland en België in de weg zou kunnen staan. De annexatie van Aken zou een te rugslag kunnen hebben op de Bel gische toestand. De heer Herman Vos, die den mi nister van Buitenlandse Zaken ver vangt, antwoordde hierop, dat de Nederlandse regering deze inlichting onjuist noemt. „Ik voeg erbij", zei de hij, „dat deze inlichting sterk overdreven is. Speciaal Aken is niet inbegrepen in de betrokken -orrec- ties. Wat dit betreft bestaat er nauw contact tussen Brussel en Den Haag". Tenslotte verklaarde minister Vos. dat geen enkele belangrijke stad in de Nederlandse eisen begrepen is. AMERIKAANSE BEZORGDHEID OVER ROEMEENSE VERKIEZINGEN. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft gisteravond een nota overhandigd aan de Roemeense regering, waarin de bezorgdheid tot uiting komt, dat de Roemeense verkie zingen op 19 November niet zo vrij zul len zijn als de Roemeense autoriteiten hebben gegarandeerd, UITSPRAKEN TRIBUNAAL. Het Alkmaars tribunaal, onder presidium van mr. A. Schenkeveld, deed hedenmorgen de volgende uit* spraken: Pieter D. Langendijk uit Noord» Scbarwoude: blijft vrij, doch wordt ontzet uit de beide kiesrechten, ex* het recht ambten te bekleden. Willem Roos uit Noord-Schar» woude: behandeling uitgesteld voos nader onderzoek. Carolina A. Hooft uit AI km aar j internering voor de tijd reeds in detentie doorgebracht; ontzetting uit de rechten; verbeurdverklaring van 1000. Willem Postema uit Alkmaar: blijft vrij,"doch wordt uit de rechten ontzet. Bastiaan A. Andeweg uit Alk» maar: nader onderzoek gelast. Marten Nieuwland uit SchoorlJ internering voor de tjjd reeds in detentie doorgebracht, ontzetting uit de rechten; verbeurdverklaring van 400 en de radio. Wat wil de N.J.G.? Voor een gehoor van jeugdleider» en -leidsters hield de heer J. Peters, alge meen secretaris van de Ned. Jeugd Ge meenschap Dinsdagavond in de trouw zaal van het stadhuis een inleiding over doel, streven en werkwijze van de NJG- Spr. begon met de geschiedenis van het jeugdwerk, schetste vervolgens de oprichting van de Nederlandse Jeugd- Gemeenschap, die met een subsidie van Volksherstel en in samenwerking met de departementale afdeling „Vorming buiten Schoolverband" tracht de Jeugd van de straat te houden. „De jeugd moet het woord „roeping" weer leren verstaan", aldus de heer Peters Bij de discussie kwam de vraag aan de orde, waarom een belangrijk deel van de Nederlandse jeugd, met name zij. die in het Algemeen Nederlands Jeugdverbond zijn georganiseerd, buiten de NJG_ gehouden wordt. Volgens de heer Peters was de „onoprechtheid" van het ANJVde oorzaak van deze uitslui ting. De discussie hierover stond he laas niet op een zeer hoog peil, daar de ANJV-afgevaardigde door het gering schattend hoongelach der aanwezigen, bij het spreken bemoeilijkt werd Ook naar onze mening is het uitslui ten van het ANJV. wiens leden voorna melijk uit de arbeidersklasse voortkomen niet geheel juist, want. zoals een JVO- afgevaardigde terecht opmerkte: de NJG ls dan niet algemeen meer. En een Nederlandse Jeugdgemeenschap, die niet algemeen is. is niet in staat haar zo belangrijke taak naar behoren te vervullen VERKOOP TEXTIEL FA. VAN ENGELEN. In velband met Allerheiligen zal Vrijdag a.s. de zaak van de firma van Engelen gesloten zijn. Zaterdag zjjn de numirers 201 tot 350 aan de beurt en wel in de voor middag de nos. 201275. Aangeraden wordt zelf pakpapier mede te brengen.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1