Jkitiaarder Eén. wereld Kleine kwekers stellen eisen Twijfelachtig initiatief Op zoek naar Degrelle Opsporingen in Brazilië Angst voor bommen Goering's laatste brieven Studenten willen wereldregering Duitse technici naar Engeland Atoombom niet voor oorlogsdoeleinden Avonturiers, eenvoudige mensen en onschuldigen „De Gouden Slang'' isssssssg TEM-fHJNHEKHlfMjï OVERDAG IETS ZACHTER Meest zwaar bewolkt met plaatselijk enige lichte regen of motregen. Enke le verspreide opklaringen. Koude nacht met plaatselijk mistvorming. Overdag iets zachter. Geleidelijk verder afne mende wind tussen Oost en Zuid. VRIJDAG l NOVEMBER lSKo. Directeur: Th. W. ReQnders Jr. Hoofdredacteur: G. E. de Winter. Se JAARGANG No. 237-437. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1945 I.O. Redactie en Adm.: Achterdam 20. tel. 2274.Advertentie-ald.: Langstraat 15, tel 3971. In Koog aan de Zaan is hedenmorgen om 9 uur een ernstig ongeluk gebeurd, dat drie doden heeft geëist. Nabij het station raakte de aanhangwagen van de bodedienst Machielse los van haar trekker. Het ongelukkige toeval wilde, dat juist om deze tijd de katholieke kerk uitging De wagen reeds hierdoor op de kerkgangers in, tengevolge waarvan drie personen werden gedood. „Er Is maar één wereld", zei mr van Kleffens enkele dagen geleden tn zijn' rede voor de algemene vergadering van de WO te New-York. En hy vervolgde: wij weten en betreuren, dat dit feit nog steeds piet voldoende erkend wordt en dat er BOg steeds niet voldoende naar gehandeld wordt". Het zou aanbeveling verdienen, wanneer de Nederlandse regering de woorden van kaar eigen vertegenwoordiger' ter harte nam „Er Is maar één wereld" wil zeggen dat de eventuele nationale belangen moe ten wijken voor het algemeen belang, het belang van de wereld als één geheel. Bijna gelijktijdig echter met het uitspre ken van Kleffens interessante rede. komt in de Belgische Senaat de Nederlandse els tot annexatie van Duits grondgebied ter sprake. Grenscorrecties heet dat nu met een vriendelijker woord. Ondanks deze naamsverandering schij nen de Belgen zich toch over de Neder landse eisen bezorgd te maken. Maar niet alleen de Belgen hebben reden tot onge rustheid Een „grenscorrectie" waarbij in leder geval twee landen rechtstreeks be trokken zijn is een Internationale aange legenheid.- Nationale belangen moeten hier dus wijken voor het algemeen be lang, het belang van de wereld als één geheel. Zou die wereld werkelijk gebaat zijn bij een inlijving van Duitse grond bij Nederland? „Er is maar één wereld" is een harde realiteit, waarmee niet alleen ln mooie redevoeringen geschermd moet worden, n>aar waarmee men bij de oplossing van de vele hedendaagse internationale pro blemen rekening dient te houden. Zowel de Nederlandse annexatle-elsen als de recente massale uitdrijving van Duitsers uit Tsjecho-Slowakije zijn volkomen ln strijd met deze werkelijkheid. Nationale problemen worden misschien tijdelijk op gelost, nieuwe Internationale problemen ontstaan. En het zijn deze, die de grond slagen leggen voor een volgende wereld oorlog. De Nederlandse annexatie-els ls geen op zich zelf staand geval. Het ls het lo gische gevolg van de nationale methode tot oplossing van Internationale problemen In de UNO. in de FAO en in de vele andere Internationale organisaties tracht leder land zoveel mogelijk voordelen voor zich zelf te behalen. Zolang hierin geen verandering komt en de „één we reld" gedachte niet ln practijk wordt ge bracht werkt men slechts aan de voor bereiding van een volgende wereldoorlog. Na die oorlog zal men zich geen zorgen meer behoeven te maken over „één we reld". Er zal dan „geen wereld" meer zijn. w- Onlangs is de Bond van Kleine en Jonge Kwekers opgericht en bij heeft reeds na vrij korte tUd zijn program gepubliceerd, in de vorm van een adres gericht aan H.M, de Koningin, den Minister en de leden der Staten-Generaal. In dit request formuleert de bond, na een toelichting een twaalftal eisen. DE kleine en jonge kwekers wensen me dezeggenschap ln het Bedrijfschap, Intrek king van alle maatregelen die de bloei en groei van het kleinbedrijf schaden, uit breiding van het teeltrecht tot een be staansminimum ln overeenstemming met de grootte der gezinnen, ls bereikt. Zij vragen opheffing van de ongelijke verdeling der areaalheffingen, gelijke be lasting van narcissen-, tulpen- en hyacin then-areaal en klasslflcatie van de gron den. Zij willen de straffen, opgelegd n.a.v. het clandestien telen, verlicht zien voor de kleine bedrijven die een redelijk bestaans minimum niet bereiken. Derhalve nog enkele eisen t.a.v. het Bloembollen-surplusfonds en de prijsvast stelling, willen zij financiële steun der Regering voor kleine kwekers die daar voor ln aanmerking komen, terwijl uit breiding van het beteelde areaal alleen moet worden toegestaan aan de kleine bedrijven en voor de grote moet worden stcptgezet. Dit zijn „ln a nutshell" do eisen van de Bond van Kleine en Jonge Kwekers. De sanering HET is echter te betwijfelen, of deze actie enig succes zal hebben. Immers, ls het motief van alles wat op de vergaderingen van de Bond besproken ls, dat de kleine en Jonge kwekers niet of nooit voldoende hun stem kunnen laten horen ln de vak organisaties. Nu richt men een adres aan de Regering, die omtrent dergelijke aangelegenheden steeds met de organisaties overleg pleegt. Consequent zou men mogen concluderen, dat deze stem der Jonge kwekers ln deze colleges weinig gehoor zal vinden. Daarbij staat het nog geenszins vast, dat het streven van de bond bij alle vakge noten Instemming vindt. Er ls een sterke tegenstroming, die alleen goeds verwacht van een radicale maatregel: de opheffing van de sanering Nu gaat de Bond min of meer een sa- de sanering van het klelnfedrijf ten ksote van de „groten". Dan ls het ook niet nodig, rekesten te zenden; door overleg kan meer worden bereikt. Indertijd ls een poging gedaan tot het treffen van een regeling, die deze grote groep kwekers ten goede zou komen Dit voorstel ls verworpen, en het zijn deze vakgenoten, waaronder yele uit Noordhol land, die hieraan hebben medegewerkt. Wanneer men zulk een poging verwerpt, zou men dan méér bereiken met een adres aan de Regering? De Belgische ambassade heeft de Belgische consuls in geheel Brazilië opgedragen samenwerking te zoeken met de plaatselijke politie ter opspo ring van den Belgischen fascistischen (rexistischen) leider, Leon Degrelle, die zich mogelijkerwijze in Brazilië bevindt. Degrelle is in December 1944 door de Belgen bij verstek als oorlogsverra der ter dood veroordeeld. Hij ontsnapte naar Spanje, dat hij in Augustus op last der Spaanse regering verliet. Inlichtin gen omtrent' Degrelle's verdwijning beeft de Spaanse regering niet gegeven. Wel is in oficiële Spaanse kringen be vestigd. dat de Spaanse ambassadeur in Brussel de Belgische regering een nota aangaande Leon Degrelle heeft doen toekomen. Zij konden op grond van de diplomatieke gewoonte de tekst van de nota niet bekend maken. Men neemt aan, dat de nota de Belgi sche regering uitnodigt tot een onder zoek naar Degrelle's vertrek. De Spaan se regering Zou weten, waar Degrelle In de omgev. - van de Britse ambas sade te Parijs beeft men de bewaking aanzienlijk verscherpt. De koffers, die het ambassadegebouw en de aangren zende gemeubile de officiersclub bin nen komen, worden nauwkeurig onder zocht. Volgens welingelichte kringen vinden deze maatregelen hun verklaring in het feit, dat de ambassade een waar schuwing van terroristen" zou hebben ontvangen. Een officiële verklaring over deze aangelegenheid is nog niet afge legd. De gealliëerde bestuursraad voor Duitsland heeft besloten de drie door Goering achtergelaten brieven niet te "publiceren. Deze zullen in geheime archieven opgeborgen en onder berusting van de bestuursraad blijven. Eén brief was aan zijn vrouw en een andere aan de Amerikaanse vei ligheidsfunctionarissen te Neuren berg geadresseerd. Het is niet zeker of de derde voor het internationaal militair tribunaal of voor het Duitse volk bestemd was. Nobelprijs geneeskunde Aan prof. Hermann J. Muller, een Ame rikaanse bioloog is door de commissie voor de nobelprljs van de medische hoge school te Karolinska, de nobelprljs voor medicijnen toegekend. De prijs is toegekend voor revolutlon- naire onderzoekingen op het gebied der genetica. Prof. Muller uit New-York Is 55 Jaar en studeerde aan de universiteiten van Co- lumbia en Edlnburgh. 35 Jaar lang heeft bij gewijd aan de studie der erfelijkheids. lom* Spanje heeft verlaten, maar zou niet kunnen zeggen, waar hij zich thans be vindt. Vierentwintig uur nadat Degrel le op vrije voeten was gesteld, zou hij zich niet meer in Spanje, op een Spaans schip of vliegtuig of binnen Spaanse territoriale wateren hebben bevonden. Volgens radio Moskou heeft de pro cureur-generaal van de Sowjet-Unie order gegeven tot scherper toezicht op ver kwisting van graan en brood. Gisterenavond ls te Amsterdam opge richt de Nederlandse afdeUng van de in ternationale studenten-federalisten-vereni ging. Deze studenten stellen zich ten doel de gedachte van een federale wereldrege ring te propageren onder de studerende Nederlandse jeugd. Het ls een verheugend verschijnsel dat ook de Nederlandse stu denten zich beginnen te Interesseren voor de oplossing van de huidige internatio nale problemen. Consumentencrediet De minister van Financiën heeft be sloten tot verlenging van de term. voor de aanvrage van een consumentencre diet, welke oorspronkelijk op 9 Novem ber zou sluiten. Men ka i er wel op re kenen, dat deze verlenging enigszins ruim genomen zal worden, bijvoorbeeld met 14 dagen. Het Britse ministerie van bevoor rading maakte gisterenavond be kend, dat 10 Duitse technici in Nov. naar Groot-Brittanië zullen worden overgebracht voor tewerk stelling by de inrichting voor ge leide projectielen te Westcott. Nog enige andere technici zullen zich later bij hen voegen. De tewerk stelling van deze mensen ge schiedt volgens een plan, in Mei ontworpen, waarbij Duitse geleer den te Farnborough te werk ge steld zouden worden. MOMENTEEL zijn 26 Duitse ge leerden bij het koninklijk vliegtuig- bedrijf te Farnborough werkzaam op Aërodynamisch en dergelijk ge- Het Dinsdag J.l. door Molotof gedane voorstel tot beperking der bewapening en het verbieden van het gebruik van atoombommen voor oorlogsdoeleinden is gisteren op voorstel van den Britsen afgevaardigde Noel Baker door de eom- missie van orde eenstemmig op de agen da der Algemene Vergadering der VN geplaatst. Hieraan werd de aanbeveling toegevoegd, dat het voorstel naar de commissie voor politieke en veiligheidsaangelegenheden der algemene vergadering zou worden verwezen. Noel Baker deed zijn voorstel onmiddellijk bij de opening der vergade ring en de Sowjet-afgevaardigde Wlsjinsky verklaarde zich direct accoord. Er werd niet gediscusieerd. Nogmaals Franco De commissie besloot voorts, dat de kwestie van de betrekkingen met het Spanje van Franco voor een voorlopig onderzoek naar de politieke commissie zou worden verwezen, voordat zij door de algemene vergadering zelf zou worden i behandeld. Bij de wederopbouw In ons land worden op verschillende plaatsen wo ningen gebouwd' volgens het zgn. montage-systeem, waarbij practisch geen hout wordt verwerkt. Muren en vloeren worden vervaardigd van sintelbaan-elementen van standaard- formaat. Henneke P. bied. Er worden onderhandelingen gevoerd voor tewerkstelling van nog 15 Duitsers, onder wie 4 radio experts. Vyf vakkundigen op het gebied van turbines zijn in dienst van de firma C. en A. Parsons te New Cast^le-on Tyne. Sowjet-Unie Saboteurs gearresteerd Veertien personen, onder wie leiders van collectieve boerderijen en voedselopslag plaatsen ln verschillende delen van de Sowjet-Unie zijn gearresteerd. ZIJ worden beschuldigd van antl-Sowjet-sabotage. Zij hebben belangrijke hoeveelheden graan gedenatureerd of verduisterd. Journalisten staken! Omdat de krantendirecteuren wei gerden hun eisen in overweging te nemen, zijn de journalisten uit de buurt van Lyon, Saint Atienne, Cler- mont en Grenobt van gisteren af ir staking te gaan. Zij hadden een sala risverhoging van 25 procent gevraagd en voorgesteld om onder voorzitter schap van Bidault een conferentie over persaangelegenheden bijeen te roepen. Doordat een Griekse tankboot ter hoogte van Patras op een mijn liep, kwa men negen van de tien passagiers en leden van de bemanning om het leven. Tribunaal .,Ik wilde ook wel eens kennis maken met dat geheimzinnige Rus land, waar ik al zoveel van gehoord had" zei Symon J. de Waal uit Texel tot den president van de tweede kamer van het tribunaal, mr. J. P. Windhausgn, toen deae hem vroeg waarom hij als lid van de Neder landse Oostcompagnie voor de Duit sers werk in Oost-Europa had ver richt. W. was verder lid geweest van de NSB, WA, NAF en had op Texel als hulplandwacht dienst ge daan. Mr. H Schuurman bracht de feiten met elkaar in' verband, schet ste de levensomstandigheden van verd. en vroeg om onmiddellijke in- vrijheidsstelling. Uitspraak over 14 dagen. „Eenvoudigen van geest". De landarbeider Klaas,__van Hou ten uit Wieringen wilde met tewerk gesteld worden in Duitsland en nam daarom dienst bij de NSKK. Dit was alles wat hem ten laste gelegd werd en mr. C. Berkhouwer bepleitte dan ook de spoedig invrijheidsslelling van dezen „eenvoudigen boerenjon gen". De uitspraak, die des middags reeds gedaan werd luidde: interne ring voor de tijd reeds in detentie doorgebracht, ontzetting uit de Ijies- rechten en het recht ambten te be kladen. Alle Jprna, landbouwer te Den Oever, lid van de NSB, had een „Schalkhaaropleiding" tot landwacht genoten en in die hoedanigheid zelfs een onderduiker opgehaald. Mr. Berkhquwer meende, dat be- sch., die de indruk maakte van niet zeer snugger te zijn, voor ieder kar retje te spannen was. Het tribunaal veroordeelde hem tot een interne ring voor de tyd van 2 jaar en 6 maanden (eindigend 12 Dec. 1947), ontzetting uit de beide kiesrechten., het recht ambten te bekleden en bij de gewapende macht te dienen. Pieter Hoogland uit Haren karspel, was, toen burgemeester Nolet was ondergedoken, enige ty'd waarne mend burgemeester van Warmen- huizen geweest. Hij had dit echter gedaan in het belang van het dorp. In de boerenstand van de Neder- Prijsvraag gedenkteken De minister van OKW acht het van zeer grote betekenis, dat op de honderden plaatsen waar geduren de de bezettingstijd Nederlanders werden gefusilleerd, een gelijk vormig of althans overeenkomstig gedenkteken wordt opgericht, op dat door het gehele land zulk een plek gronds als gewijde grond her kenbaar zij. Hij heeft hiertoe een openbare drieledige prijsvraag uitgeschre- schreven, waarin wordt gevraagd een ontwerp voor het gedenkteken zelf, alsmede een symbool en een spreuk om op het gedenkteken aan te brengen. Alle gewenste inlichtingen wor den verstrekt door den secretaris der door den minister ingestelde jury, den heer K. E. Schuurman, Paulus Potterstraat 24, Amsterdam De termijn van inzending 1 Febr. 1947. Briefport militairen Met ingang van 1 November is de portvrijdom voor militairen ten aanzien van brieven ingetrokken: Portvrij-dom blijft bestaan uitsluitend ten aanzien van door militairen te verzenden brief kaarten. met uitzondering van die. wel ke berichten omtrent handels-zaken of bestellingen bevatten. FEUILLETON Apotheek 20 Voor een eerzuchtlgen. overgevoeligen kunstenaar ls een vernietigend vonnis van een autoriteit als u, meer dan vol doende om hem het laatste sprankje levenslust en levensmoed te ontnemen. Dóórin moet de grond voor de zelfmoord liggen déérin alleen Mademoiselle Bergeret heeft geen schuld aan zijn dood." Hij keel^ op zijn horloge. „En nu moet ik gauw naar kantoor; ik ben al over tijd Ik dank u voor wat u mij verteld hebt. Tot ziens Professor." Met een snelle handdruk verliet hij het schildersatelier.' Hoofdschuddend over zijn bruusk afscheid keek Profes sor Luzac hem na V. Die zelfde dag ging Edmond Bertin weer naar Valérie Bergeret. De opge wekte stemming waarin het bezoek bij Professor Luzac hem had gebracht, duurde nog onveranderd voort. Des te meer gespannen was zijn verwachting welke uitwerking de persoon van de jonge kunstenaares ditmaal op hem zou hebben. Toen hij belde, deed ze niet zelf open zoals de eerste keer. maar een oude. dikke vriendelijke vrouw. Ze zei dat hij het niet kwalijk moest nemen wan neer hij even moest wachten: Mademoi selle was net thuisgekomen, maar ze zou hem direct ontvangen. Hij bleef alleen en had tijd om de aardige, lichte hall rond te kijnken, die met haar artistieke versiering van schet sen, vazen en bronzen, de indruk van een woonvertrek maakte Wat hem bij zonder opviel, was een avondmantel, die aan een kapstok naast een paar andere kledingstukken hing. Het was een stuk dat van verfijnde smaak getuigde, ken nelijk het werk van Valérie's eigen han den. Het diepbruine fluweel was aan de kraag en aan de mouwopslagen om zoomd door een met ongelofelijke kunst zin uitgevoerde bronskleurige garnering Het was batikwerk, dat wonderlijk plas tisch aandeel; een geniaal ontworpen lijnenspel van stervormige bloemen en geveerde b1 aderen. „Edmond Bertin stond nog verdiept in de schone aanblik toen de oud® yrouw terugkwam met het verzoek van made moiselle Bergeret of hij wilde binnen komen. Opnieuw onderging hij de wel dadige invloed van het harmonische, kunstzinnige intérieur envan de aantrekkelijke bewoonster, die hem har telijk begroette En hij vroeg zichzelf af: zou ze zo kunnen zijnzo vrij en vriendelijk, zonder een onbevangen, zui ver hart? Het was hem zó wel te moede dat hij uitriep: „Wat is het mooi bi] ui Er gaat van de kunst toch een machtige bekoring uit „Ik ben gelukkig dat ik mij een tehuis naar mijn eigen smaak heb kunnen in richten. Dat heeft veel werk en inspan ning gekosten meer dan datde weg van een k- n6tenaar gaat meestal meer over doornen dan over rozen. Maar wat voor berichten komt u mij brengen, monsieur Bertin?" „Ik moet u zeggen dat, na de inlich tingen die ik gekregen heb, er geen twijfel kan bestaan dat Marcel Brunot zelfmoord heeft gepleegd Ook dat Een trek van teleurstelling tekende zich op haar gezicht sf en ze viel hem snel in de rede: „Is dat het resultaat van uw infor maties?" (Wordt yervolgdj* A.N.V.-vergaderfng Gisteravond hield de heer Quan- jer, algemeen secretaris van het "Al gemeen Nederlands Verbond in het Wapen van Heemskerk een voor dracht over dit Verbond. Uitgaande van de stamgedachte beoogt deze vereniging de nationale gedachte nieuw leven in te blazen, waarbij speciaal nadruk wordt ge legd op de versteviging van de band tussen de Nederlands sprekenden in Vlaanderen, Zuid-Afrika, de Over zeese Gebiedsdelen, Amerika en alle andere landen waar zich Nederlan ders bevinden. Welke waarde het ANV bezit, blykt uit het feit, dat een man als Smuts reeds sinds 1897 lid is; het Verbond werd in 1893 opgericht. DE KAASMARKT De aanvoer op de hedenmorgen gehouden kaasmarkt bedroeg 17,060 kg, 7 stapels fabriekskaa f 74,—. C. v. P. voorzitter Alkmaarse padvinders De heer Dreeuws, commissaris van politie, is 'Bereid gevonden het voorzitterschap van het afdelingsbe stuur der Nederlandse Padvinders vereniging, afd. Alkmaar, op zich te nemen, Resultaten Wereldspaardag De verwachtingen omtrent de resul taten van de jaarlijkse Wereldspaar dag waren ln en buiten de Spaarbank om begrijpelijke redenen niet hoog gespannen'. Velsn beschouwen in de huidige tijdsomstandigheden het aan moedigen van de spaarzin welhaast als een poging om tegen de stroom op te roeien Toch mene men niet dat de bijna 100-jarige Spaarbank thans uit sluitend uit hoofde van traditie aan de verse! >rpte actie tot bevorderen van de spaarzin haar medewerking heeft verleend. Integendeel, zij zou in haar taak te kort geschoten zijn, als zij dit thans achterwege had gelaten. Mogen de omstandigheden voor sparen nu ongunstg zijn, tegen het sparen als beginsel valt door alle tijden heen weinig in te brengen. Intussen en dat ls wel zeer ver heugend zij de resultaten van de Wereldspaardag bij de Alkmaarse Nutespaarbank verrassend geweest. Het ingelegd bedrag, het aantal posten van inleg en het aantal nieuwe spaar ders op dan Wereldspaardag was ho ger dan ooit te voren, hetgeen blijkt uit onderstaande c fers Ingelegd werd f 31.000.— (hoogste bedrag tot nu toe f 22.000.— in 1936). Aantal posten van inleg 703 (hoog ste aantal tot nu toe 546 n 1938). Aanal nieuwe spaardesr60 (hoog ste aantal tot nu toe 546 in 1938). Deze cijfers spreken voor zichzelf. Zij toonen aan. dat er voor de Spaar bank alle aanleiding bestaat op gezette tijden meer dan gewone aandacht voor de spaargedachte te vragen. landse Landstand, die hij samenstel de, namen uitsluitend anti-Duitse personen plaats. Het tribunaal deed in deze zaak onmiddellijk uitspraak. Hoogland werd vrijgesproken en de beschuldiging werd ingetrokken. „De berg baarde een muis". De laatste zaak, die het tribunaal behandelde was die tegen L. A. J. C. Hollaar, uit Alkmaar, die ervan beschuldigd werd, als agent van de Auto-bevrachlingsdienst, den vijand behulpzaam te zijn geweest, door een NSKK-man een lijst aan te bie den van autobezitters en door een auto ter beschikking van een Duit- Sen autoriteit te stellen. Ter zitting bleef echter niet veel van de be schuldiging over, vooral door de verklaringen van een viertal getui gen a décharge. „De berg heeft een muis gebaard", aldus kenschetste mr. H. Schplten de zaak-Hollaar, daarmee een rake ty pering van het geheel gevend. Na de feiten te hebben verduide lijkt, vroeg de verdediger vrijspraak en intrekking van de beschuldiging. Uitspraak Vrijdag"? Nov. r JAARVERGADERING „HET WITTE KRUIS" 9 De afdeling Alkmaar van de Noord hollandse Vereniging ..Het Witte Kruis" hield Woensdagavond in „Centraal" de algemene jaarvergadering. De belangstelling van de zijde der leden was zeer gering. Het nieuwe be stuurslid, de heer C. Couwenhoven. werd in het bijzonder hartelijk verwel komd De begroting 1947 der vereniging en die voor het badhuis werden goedge keurd. Voor de huisverzorging werd een extra bijdrage uitgetrokken van f 250 De beschrijvingsbrief voor de algem. jaarvergadering leverde geen stof tot bespreking op Men ging er mee accoord dat uit de afdelingskes een bijdrage van 5 cent per lid en per jaar aan het hoofd bestuur werd afgedragen ter dekking van meerdere onkosten, die uit 't werk der vereniging voortvloeien. Besloten werd aan het fonds tot in richting van het sanatorium „Heideheu- vel" een bedrag van f 2500 ter beschik king te stellen Hiervan is f 1000 bijeen, gebracht door middel van een collecte. De resterende f 1500 komen ten laste van het fonds „legaat" der afdeling Tot afgevaardigden naar de algemene jaarvergadering op 5 Nov. as. worden benoemd mevr. Elema 4Pas en de heer G A. de Lange. Ruiten troef Alkmaarders naar Steenbergen. Maandag jl. is een aantal Alkmaarse voortrekkers naar Steenbergen gegaan om daar 500 m2 glas af te leveren. De ontvangst in dit Brabantse stadje was zeer enthousiast. Met B en W werd aan een koffietafel aangezeten, waarna Steenbergen werd bekeken. De woningtoestand is hier meer dan treurig, terwijl de wederopbouw zich moet beperken tot de bouw van 13 woningen. Dat men in Steenbergen bitter ge stemd \s ten opzichte van het Boven- Moerdijkse is niet te verwonderen. De 500 m2 glas zullen hierin ten aan zien van Alkmaar zeker verbetering aanbrengen, maar heeft daar 8000 m2 noodig OPSTELLING ALKM. BOYS 9 Voor de wedstrijd van a s. Zondag te Enkhuizen tegen West-Frisia is het elftal van de Alkm. Boys als volgt samengesteld: Doel: Kramer. Achter: De Ley en Slikker. Midden; Bart, Blok en Admiraal. Voor: Goudsbloem, Indri. Untled, Appel en B. de Grand. A.M.H.C.-nieuws e Het eerste dames-elftal van de AMHC heeft, volgens het clubblad van deze ver eniging. vrouwe Fortuna geheel op zijn hand. Zondag as. spelen deze „reuzinnen" te Amsterdam op de hockeydag. Alkmaaa» n (dames) ontmoet Alkmaar m (dames). Het eerste herenteam ontvangt om 1.4| uur Amsterdam III. Het overige programma luidt: Alkmaar IIIjsvogels en Ijsvogels II—Alkmaar Hl. Burgerlijke Stand GEBOREN: Frederika, dochter v. Gerrit Koopmans en P. C. Heiblona Arnoldus W., zoon van Petrus J. Smolenaars an J. Thijssen. GEHUWD: Jan W. Lancée en Hendrientje van Hekezen Gradus R. A. van Zwienenberg en Cornelia Betlem. ONDERTROUWD: Jacob Hoog land en Aleida C. M. van Leeuwen Cornelia Staasen en Louise Koe- leman Jacobus B. Fluijmers en Elisabeth M. Wiese Nicolaas Bal vers en Elodie M. Mees. KcFoox a IcW t. BESLUITEN GEMEENTERAAD In het Gemeenteblad van Alkmaar nrs. 1907 en 1908 zijn opgenomen de besluiten vr.n de Gemeenteraad van 24 October J.l. tot; I. vaststelling van een verordening tot wijziging van de verordening tot regeling van het onderwijs aan de School voor Buitengewoon Lager Onderwijs te Alkmaar: H. voorbereiding van een herziening van het ultbreldingsplan-in-onderdelen „West" Alkmaar. 31 October 1946. Burg. en Weth. van Alkmaar. G. VAN SLINGERLAND. loco-Burgemeester. R, VEENDORP, loco-Secretaris.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1