Ikmaadef l^ZOMMEiA^ Indianen contra Columbus Immigratie naar Zuid-Afrika Toneel in werkelijkheid! Voedselvergiftiging België, Nederland en Luxemburg willen meepraten De Raad zal beslissen Wie worden derdeklaskampioenen Zuivering in Sportkringen Meest zwaar bewolkt met plaatselijk enige lichte regen of motregen, enkele Verspreide opklaringen. Koude och tend met hier en daar nevel of mist, in de namiddag iets zachter dan giste ren. Weinig wind. ZATERDAG 3 "NOVEMBER 1946. 1t TABfOXJR) Directeur: Th. W. ReUnders Jr. Hoofdredacteur: G. E. de Winter. DAGBLAD VOOK ALKMAAR BN OMGEVING UITGAVE: N.V. NOORDHOLLANDSE PERS 1M5 X.O. Redactie en Adm.: Achterdam 10. tel. 2274.Advertentte-afd.t Langegtraat 1». tel S»7L De besprekingen tussen de Griekse eerste minister, Tsaldaris, en de vier leiders der parlementaire partijen over het vormen van een regering op brede re basis zijn in de vroege uren van deze morgen afgebroken. Het mislukken is een gevolg van de onenigheid over de verdeling der portefeuilles in het nieuwe kabinet. Prijzen-' commissies WANNEER twee miUioen gezinnen iedere week gemiddeld één gul den teveel betalen, dan betekent dit. eat ten aantal lieden, die het met het welzijn van de gemeenschap niet zo nauw nemen, in één jaar een extraatje van ongeveer honderd millioen in de wacht slepen. Dat moge voor de be treffende heren aangenaam zijn, het is voor de gezinnen een nodeloze en nut teloze extra-belasting. Alleen al vanwege de achtergrond van het boven staande rekensommetje is de Prijsbeheersing gerechtvaardigd. Ware hier geen regeringstoezicht, dan zou 't prijspeil ongetwijfeld nog een heel an der en veel onplezieriger beeld vertonen. Waarschijnlijk zaten wij dan reeds mid den in een ongecorrigeerde inflatie. Het zal misschien mettertijd noodzake lijk zijn in één of andere vorm tot in flatie over te gaan; in dat geval springt het voordeel van een „geordende" in flatie voor een ieder onmiddellijk in het oog E*R moet dus voor het publiek alles aan gelegen zijn, dat de Prijsbe- heereing zo doelmatig mogelijk werkt. Dat kan worden bereikt, door gecon stateerde overtredingen van winkeliers e.d direct bij de Prijsbeheersing te mel den. Eventueel zullen de normale poli tie organen gaarne hiertoe hun bemid deling verlenen Men zal evenwel be grijpen, dat effectiever kan worden op getreden, als het publiek, meer nog dan in het verleden, en in zijn eigen be lang, medewerking in deze zaak ver leent Het publiek zal moeten leren niet te kopen tegen prijzen, die kennelijk het geoorloofde te boven gaan. yOT een dergelijke houding en acti viteit moet 't publiek worden opge voed Het is aannemelijk, dat het zich in dit verband eerder tot een door het pu bliek zelf gevormde commissie zal wen den, dan tot een ambtelijke instantie. Een dergelijke commissie uit de burge rij kan preventief werken en an ders dan een ambtelijk orgaan pogen het door den klant eveel beaalde langs minnelijke weg aan den klantt terug te geven Het valt daarom zeer toe te juichen, dat In principe werd besloten tot het Instellen van plaatselijke prijzencom- missies. Op deze wijze wordt het hand haven van redelijke prijzen tot een zaak vah het volk Aan deze commissie wordt een dubbele taak toebedeeld, n.1 de voorlichting en opvoeding van pu bliek en winkelier en de behandeling van klachten van kopers. HET Inmiddels al weer enige tijd geleden, dat het bovengenoemde besluit werd genomen. Tot uitvoering ls het bij ons weten nog niet ge komen. Wij dringen er daarom op aan, dat men ten spoedigste maatregelen neemt, die kunnen leiden tot het instellen in de verschillende g emeenten van deze burgerlijke prijzencommissles. Hiermede wordt een eminent sociaal belang ge diend. DEWI. Pact van 1610 een mislukking I ^yiNNETOU'S rasgenoten hebben hun wigwams en squaws verlaten en zich naar Amerika's automobielcentrum Detroit begeven Als vertegenwoordi gers van 1200 Indianenstammen hebben zij de koppen bij elkaar gestoken en een week lang hun hart gelucht over zaken, die hun gemoed bezwaarden. Het was niet alleen een feitelijke, maar ook een symbolische noviteit, dat dikke sigaren ditmaal de plaats hadden ingenomen van de traditionele vredespijpen. Want onze rode broeders, snelvoetig, onhoorbaar sluipend, onvermoeibaar en ascetisch, zijn oprecht boos! Roodhuiden CHRISTOFFEL Columbus zeilde In 1492 van Europa de Atlantische Oceaan in. Door niet af te wijken van zijn westelijke koers dacht hij in het Oosten van Indië te land te komen. Van het bestaan van een vasteland (Ameri ka) tussen Europa en Indië had hij geen vermoeden en toen hij dan ook na en kele maanden zeilen land ontdekte, meende hij Indië te hebben bereikt De bewoners werden dienovereenkomstig Indianen genoemd en dragen dientenge volge reeds meer dan 450 jaar een „ver keerde naam. Het Indianencongres in Detroit heeft die naam thans 'gezworen. De naam Indiaan is in de ban gedaan, al'een de naam Roodhuid zullen zij voortaan voe ren. „Wij hebben niets met Indië te ma lt en hoeven niet de gevolgen te blij ven dragen van de vergissing van een slecht ingelichte kapitein", verklaarde pperhoofd van de Ojibwaji's, de heer Francis Pegahamagabon over namen gesproken 1 ROODHUIDIGE JOHNNY. £EN fel debat werd gevoerd over de vraag, of de blanken de Roodhuiden voorspoed en vooruitgang hebben ge bracht. Sommigen zeiden: „Misschien", anderen verklaarden: ..Vast en zeker niet!" Het pact, in 1610 tussen rood en blank gesloten, werd algemeen een mis lukking genoemd en er gingen vele stemmen op voor nationale onafhanke lijkheid der Roodhuiden Maar aange zien op dit punt geen overeenstemming werd bereikt en nadere bestudering der plannen wenselijk leek, zullen de Cana dese minister-president Mackenzie King en de president van de V .S. en Mexico, Truman en Aleman. vooralsnog geen pe titionnementen van hun respectieve Roodhuidenminderheden op hun schrijf tafel vinden De Iotgevr'Ien van Johnny Albanay stonden eveneens op de congresagenda. Deze Roodhuid was uit Canada naar Detroit gekomen om werk te zoeken. Bil :jn tewerkstelling in een fabriek moest hij een papier ondertekenen, waarvan hij de inhoud niet begreep E- ige tijd later kon onze roodhuidige Johnny een meer interessante baan in Cleveland krijgen, die hij accepteerde. Op zekere dag echter werd hij uit zijn nieuwe betrekking weggehaald en in de gevangenis opgesloten, waar hij nog altijd verblijft Hij wordt ervan beschul digdzijn adreswijziging niet te heb ben opgegevr i aan de militaire autori teiten! Deze arrestatie, aldus de con gresleden. is in flagrante strijd met het accóord van 1795, volgens hetwelk Ca- Selectie-commissie wordt gevormd TENEINDE gevolg te geven aan het nieuwe immigratie-beleid van de Unie van Zuid-Afrika zal hier te lande eerst daags een immigranten-selectiecommis sie werkzaam zijn. Deze commissie zal: a. adspirant-immigranten van advies dienen inzake de vestigingsmogelijkhe den in Zuid-Afrika; b. hun hu verlenen bij het in orde Diaken van hun aanvraagformulieren; e. de aanvragen van geschikt geachte Immigrant i doorzenden ter beslissing naar de raai voor de keuze van immi granten ln Zuid-Afrika. WEDEROPBOUW. Het aantal woningen, dat vol gens het bouwplan 1946 in aanbouw i ?gund ia, heeft in de afgelopen iden de 10.000 overschreden. In 1 .erdam is 42 pet. van het toege wezen bouwvolume omgezet in bouwwerken. Transportvliegtuig neergestort GISTEREN is een Jonker transport vliegtuig van een Franse civiele lucht vaartmaatschappij ln de buurt van Saint Leger la Montagne neergestort. Het vliegtuig was op weg van Parijs naar Casablanca. 23 doden. VOLGENS de laatste berichten zijn 20 pasagiers en 3 leden van de beman ning omgekomen. Er waren geen over levenden Een boer, die het ongeluk zag gebeuren, vertelde, dat hij het vlieg tuig zag dalen, alsof het een noodlan ding wilde maken, toen het plotseling van ongeveer 70 meter hoogte, recht haar beneden dook en op de grond ge komen. ontplofte. Britse kruiser beschoten Triëst, 2 Nov. (AFP) De Brit- se kruiser Leander, die inmiddels te Triëst is aangekomen, is in volle zee door Albanse kustbatterijen bescho ten. Het schip liep lichte schade op. nadese Roodhuiden niet door justitie- autoriteiten in de V. S kunnen worden gearresteerd. Helaas, voegen zij er zuch tend aan toe, dit is niet de enige keer. dat de blanken hun overeenkomsten met de Roodhuiden als vodjes papier be schouwen WOLKENKRABBENDE WIGWAMS JULES Sioux, lid van de Huron-stam en secretaris van de Roodhuidenge meenschap. heeft het standpunt van zijn rode broeders aldus samengevat: „Zeke re bleekgezichten beweren, dat wij dit land, waarop wij onbetwistbare, histo rische aanspraken hebben, van hen zul len terugeisen. Zo gek zijn we heus niet. Wij zouden zo'n land, waar een com plete janboel heerst, zelfs niet cadeau willen hebben Laten de blanken hun wolkenkrabbende wigwams maar hou den. en hun pin-up squaws, hun vuur water en hun atoombommen: wij zullen de strijdbijl niet opgraven om hun dat alles te ontnemen' Het enige dat wij willen ls over onze eigen zaken beslis sen en vrij jagen op herten, bevers en beren „Want hoezeer de Indianen pardon Roodhuiden zich ook be;.tr- ken in allerlei hun opgelegde beper kingen de inbreuken op hun oude jacht- recht vinden zij ondragelijk. Wat de Amerikaanse lening aan En geland betreft, daar zijn de Amerikaan se Roodhuiden het helemaal niet mee eens. „Groot-Brittannië is ons al geld schuldig sinds de dagen van William Pitt de Oude. die zich destijds verplicht te een aanzienlijke schadeloosstelling aan het opperhoofd Pontlac uit te ke ren". Die belofte is nog steeds niet in gelost en zeggen de Roodhuiden, men leent niet aan debiteuren, die in gebre ke plegen te b'Ijven! De bonafide assurantie tussenperso nen voelen zich beledigd door een pas sage in het toneelstuk „Het onbewoon de eiland" van August Defresne. Door den ongu.en logemênts' ouder in dit stuk, die te kennen geeft, dat hij ook in verzekeringen doet. achten tussen personen in verzekeringen zich in hun beroepseer aangetast. Voor de goede uitoefening van dit beroep is juist een grote vakbekwaamheid noodzakelijk, maar het publiek heeft de neiging tot generaliseren en beoordee't het gehele beroep naar zo'n onwaardigen verte genwoordiger, el dus de vakgroep. De vakgroep der assurantie tusseiy- personen heeft het toneelgezelschap verzocht de gewraakte passage achter wege te laten. Na een verjaardagspartijtje met een feestelijke maaltijd heeft zich bij de fa milie C. te Hilversum een ernstig geval vaa vergiftiging voorgedaan. Zes perso nen werden dusdanig ziek dat een ont boden arts van drie hunner directe op neming in het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Vermoedelijk is ondeugdelijke b'ik- groente de oorzaak dezer vergiftiging. De toestand der zes slachtoffers is in middels vooruitgaande. Vechtpartij in de Anglicaanse Kerk In de Anglicaanse xerk te Kensington (Londen) is het tijdens een hoogmis, waarin de bisschop van Londen, dr. Wand. een preek zou houden, tot vecht partijen gekomen. Toen de bisschop de preeksoel beklom stond Iemand op. Een ander poogde hem te weerhouden. Dit was het sein tot een vechtpartij, waar in 18 mensen verwiskeld raakten. Tens'otte werden drie leden van de Nationale Unie van Protestanten, die gekant is tegen alles wat in de kerk van Engeland naar Rooms Katholieke gebruiken zweemt, de kerk uitgedragen. Het Duitse probleem (Reuter). België, NEDERLAND en Luxemburg hebben gisteren een ver zoek ingediend om bij de aanstaande bijeenkomst van de raad van ministers van buitenlandse zaken die het Duitse tegenwoordigd t« zijn. Grote vier overheersen. In een beroep op James Byrnes, den Amerikaansen minister van buiten landse zaken, hebben ambassadeurs van de drie Landen verklaard, dat de grote vier een' overheersende rol spe len bij het opmaken van het verdrag met Duitsland. De Nederlandse ambassadeur in Washington dr. A. Loudon, die uit naam van baron Silvercruys, oen Bel gischen ambassadeur, en van Le Cal- vredesverdrag zullen bespreken, ver- MET het oog op de voorgenomen vesti - ging van de voornoemde commissie zal laIS- den Luxemburgsen gezant, sprak, het gezantschap der Unie van Zuid- Afrika v-n de datum van publicatie van dit bericht af geen navragen van adspi- rant-immigranten betreffende vestigings mogelijkheden in Zuid-Afrika meer behandelen Het gezantschap zal ook geen aanvragen van adspirant-immi granten voor permits voor blijvende vestiging meer in ontvangst nemen. Alle zodanige aanvragen moeten ge richt worden aan de voornoemde com missie, nadat het bekend gemaakt is, dat zij met haar werkzaamheden is be gonnen. zeide, dat de diplomatieke vertegen woordigers van de drie Landen te Londen, Moskou en Parijs dezelfde verzoeken indienden. De Nederla'ndse regering", aldus dr. Loudon, „heeft herhaalde malen de aandacht van de Amerikaanse regering gevestigd op het wezenlijk belang, dat Nederland heeft bij de toekomst van Duitsland. De Ne derlandse regering heeft meer dan eens zijn verlangen te kennen gegeven om van het begin af aan deel te hebben aan het uitwerken van die status Met het oog op de aanstaande bijeenkomst van de rad van ministers van buiten landse zaken der grote vier heeft de Nederlandse regering nogmaals dit dringende verzoek aan de Amerikaanse regerng gericht". Dr. Loudon verklaarde, dat het standpunt van Nederland identiek was met dat van België en Luxemburg. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken te Washington heeft medegedeeld, dat aan de ver tegenwoordiger der regeringen van de drie Landen was geantwoord, dat een beslissing op hun verzoek een zaak voor de raad was. Onze voetbatproletie8 DE DOOD VAN SIAM'S KONING In een officieel 'rapport van de commissie, die een onderzoek heeft ingesteld naar de doodsoorzaak van koning Anaraa Mahidol van Siam. die op 9 Juni ji. in zijn paleis werd doodgeschoten, werdt de mo gelijkheid van een ongeluk uitgeslo ten. De commissie kon niet zeggen, of de koning vermoord was, dan wel de hand aan zich zelf had geslagen. Alcmaria—Hollandia, Kinheim—O S.C. DE twee grootste steden van Ne derland beieven morgen e^n hoog tijdag op het gebied van de voet balsport. Staat Rotterdam in afd. I in het teken van de grote tra ditionele derby Sparta-Feijenoord, onze hoofdstad doet hot weinig minder met Blauw-WitVolewijc- kers, al is de geschiedenis van dit treffen van veel recentere da tum. Het zal vol zijn op Spangen en in het Stadion, want alle vier ploegen hebben nog een serieuze kans op de titel. Voorts is RFC—HDVS in afd. ook een ontmoeting, die veel pu bliek zal trekken. RFC kon wei eens het ontmoedigde Hermes de punten afhandig maken. ADO heeft tegen VSV een kansje op succes en ook Emma kan de volle buit op EDO veroveren. AjaxHet Gooi is de gróte krachtproef voor de Hilversummers. We vrezen een ver der afzakken naar lager milieu. In afd. H spelen Xerxes en Neptunus in de morgenuren Rotterdams derde „der by". Neptunus is favoriet. DHC zal HBS' positie nog hopelozer doen worden, terwijl Kraak c,s. DFC LJmuiden kunnen weestaan. In de Domstad zal DOS voor het „Haarlem-geweld" van de laatste wedstrijden moeten zwichten. De tweede klassers. Ondanks het grote verschil op de ranglijst kon het wel eens zijn, d^t Zeeburgia tegen De Spartaan een onplezierige Zondagmiddag tegemoet gaat. De leiders hebben aan de Spaardamraerdijk altijd moeilijk kunnen winnen- De winnaar van HilversumAFC zal een eventueel falen van Zee burgia met gejuich begroeten. HVC zou zelf de leiding kunnen overne men, als ze zelf WFC een kopje klei ner maken. RCH dient qua spel ze ker niet op de laatste plaats te staan en ZFC zal in Haarlem nog niet ge wonnen hebben. In Enkhuizen gaan de Boys op bezoek bij West-Frisia, De geel roden doen nog tamelijk „wisselval lig aan", maar als ze het op hun heupen hebben, dan incasseren de Boys wederom een nederlaag, an ders zit er nog wel een kansje in. In B zal het Watergraafsmeer- terrein wel te klein zijn voor de vele toeschouwers, nu buurvrouw TOG op bezoek komt. De verliezer raakt lelijk achterop. AFC mag Nienaber c.s. in Sant poort zeker niet onderschatten, want als Velsen wint, dan zouden ze maar één puntje op de Kogers ach terstaan. ZVVHBC heeft als inzet: de voorlopige bezetting van de laat ste plaats, terwijl OSV toch zeker van SDW dient te winnen. In Cu- lemborg staat het snel naar voren gekomen Vriendenschaar voor de moeilijke taak om Volendam zonder winst naar de „Paling-city" terug te sturen. De derde klassers KinheimQSC: ziedaar het hoogte punt van het menu, dat 3B ditmaal opdient. V:lsenNoord beleefde Zondag de teleurstelling van Pur- merend, misschien dat de geel zwarten nu voor een aangename verrassing zorg dragen! DEM kan via een zege op NEA de leiding overnemen, als QSC verliest. DTS is op eigen terrein te sterk voor Rapi- ditas, evenals WZ voor Terrasvo gels. Ahvays Forward wacht nog steeds op de eerste zege. Steeds wordt met de „oneven goal" vêrloren en willen de withemden het gevaar van de De berichten over de algemene ver gadering van de U. N. O. zijn thans weer dagelijks nieuws geworden. De aeelnemers aan deze conferentie zien thans nog een zeer langen weg voor zich liggen. De vele moeilijkheden die nog op een afdoende oplossing wach ten zullen in de eerste instantie wor den besproken in talrijke commissie vergaderingen, om tenslotte afdoende behandeld te worden in een aantal plenaire zittingen. Men verwacht, dat het 53 punten tellende programma zal worden verwerkt in 450 vergaderin gen. In de hierbij geplaatste kaart heb ben wij de voornaamste punten van dit programma aangegeven Behalve de genoemde punten willen wij nog noe men. de reeds door den Economischen en Socialen Raad overwogen kwesties, zoals aanbevelingen voor de wederop bouw van de verwoeste gebieden in Europa, het Midden-Oosten, Afrika en het Verre Oosten, alsmede het pro bleem van de verplaatste personen. Ook de financiële zijde van de U. N. O zal grondig bekeken moeten wor den. De geraamde kosten voor het lo pende jaar 1946 bedragen 20.00.000 dollar Voor 1947 zal dit bedrag nog hoger zijn. Het ligt in de bedoeling om deze kosten naar evenredigheid' over de leden te verdelen* DE ALGEMEENE VERGADER ING VAN DE U.N.O. laatste plaats (of plaatsen) ontgaan, dan moet morgen op eigen terrein gewonnen worden. En al komt Pur- mersteijn nu op bezoek, we zijn er van overtuigd, dat Forward niet wederom de minst^ behoeft te zijn. In C gaat Beverwijk tegen Zandv. Meeuwen opnieuw ten onder. Ge lukkig, dat ASVK nog zwakker is! In D herleeft morgen een traditie. De traditie van AlcmariaHollan- dia, twee elkaar van ouds kennende tegenstanders, die altijd in felle, hartstochtelijke strijd de punten op elkaar probeerden te veroveren. Alc maria is favoriet, maar het zou ons niets verwonderen, als Hollandia voor een verrassing zorg droeg. HRC dient, wil ze niet in degra datiegevaar gaan verkeren, op eigen terrein van ÓVVO te winnen. Zaan dijk heeft nog niet van WMS gewon nen, terwijl ADO '20 in Heemskerk de Politie wel eens te vlug af kon wezen. De vierde klassers. Nog verleden jaar was WW DES een wedstrijd, die altijd het „summum" van spanning bracht; nu zyn de „jongens" uit Sijbekarspél er echter zó uit, dat VVW wel niet veel moeite met ze zal hebben. In Edam zal het geducht spannen tussen EVC en Monnikendam, evenals in Lutje broek, waar Zouaven de strijd aan bindt met St. George; alhoewel de Spierdijkers ons eventjes sterker lijken. West-Friezen mag niet van SEW verliezen, terwijl Purmerend Andijk een gelijk spel als niet on verdienstelijk resultaat voor beide ploegen zou kunnen opleveren. In C ook al een wedstrijd van het grootste belang. De vertegenwoordigers van het „Wormerland" komen in het Vitesse „Stadion" de voorlopige bezetting van de eerste plaats onder elkaar uitvechten. Assendelft, gedachtig aan het „Kluif" wint, in afwachting daarvan van USVU, terwijl ook HSV door CSV te kloppen in „the running" kan blijven. Alkmaar wint van Uitgeest en Zeevogels kan met Vrone wel eens tot een „gelijk spel" accoord ka men. Aan de hand van de richtlijnen vah de Commissie voor de Zuivering van de Sport en mede op grond van het advies van de Zuiveringscommissie van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond heeft het Bondsbestuur" besloten de volgende personen te straffen voor hun politieke gedragingen tijdens de bezet tingstijd. J. Fanchamps, Maastrichterlaan M. Vaals: Schorsing in het uitoefenen van oen leidende functie en in het recht tot het deelnemen aan officleele wedstrijden tot 1 Januari 1947. A Hoeve, Terbregscheweg 44. Rotterdam: Schorsing als lid van het K.N.G V. en- of onderdelen, overeenkomstig punt d sub. le van de richtlijnen, voor de tijd van één jaar, Ingaande 5 Mei 1945. met verlies van het recht tot het dragen van de medaille van verdienste van het K.N.G.V. F. Smoorenburg, Kramatweg 12 Am sterdam: De heer S. wordt een berisping toege diend, met publicatie in het TurnblaJ. P. M. van WUk, Grote Noord 86—«8. Schorsing in de bevoegdheid tot het uitoefenen van een leidende functie voor de tijd van zes maanden, Ingaande op de datum van het van kracht wor den van de uitspraak J L Zuydervelt, Meloenstraat 44, Den Haag: Schorsing als lid van het K.N.G.V. tot 31 Augustus 1946 H Kampen, Achter de Vest i>, Hoorn: K. wordt een berisping toegediend, met publicatie ln bet Turnblad. Grepen uit het Radioprogramma VOOR ZONDAG 3 NOVEMBER. HILVERSUM I 8— Nieuws 8,30 De Volkstuin. 9,30 Men vraagt en wij draaien. 10.40 In de tuin der Poëzie 11— De Trian gel. 12Londens Philharm orkest 13— Nieuws 13.15 Les Gars de Paris. 13,50 De spoorwegen spreken 14,05 Boekenhalfuur 14.30 Concertgebouworkest 16,80 Sport flitsen 17— GG-ca»aret. 17.30 Ome Keesje. 18Nieuws en sportuitslagen 18,30 Voor de Ned strijdkrachten 19— Prot Studio- dienst 20Nieuws 20,15 Zangkoor en so listen 21— Hersengymnastiek 23— Paul Vlaanderen 23— Nieuws 23.30 The Sky- masters. HILVERSUM n. P— Nieuws 8.15 Hoog mis 9,45 Orkestwerken van Hfindel 10— Prot kerkdienst 12.30 Lunchconcert 11 Nieuws 13.30 Apologie 14Der Wild- schütz. operette 15,30 Reportage uit Tege- len 16,30 Zlekenlof 18.45 Franse orgelmu ziek 19.15 Kent gij Uw bijbel 19.10 Nieuws 19,45 BI. WitVolewijckers. 20.15 Stichts Kamerorkest 20.45 Terug op de schoolban ken 21.26 En toch kwam de vrede 22— Nieuws 22,50 Arthur Rubinstein speelt. 38— Hawalïan muziek.

De Vrije Alkmaarder | 1946 | | pagina 1