vrijheid Buurtvereniging „Rembrandt" heeft plannen Antoine de Saint-Exupéry Wandelaars maken stertocht. „Rexis" oogstte groot succes Het actieve bestuur van de buurt vereniging „Rembrandt" heeft voor de leden verschillende plannen ont worpen, die het vermelden waard Sfyn- Amusementsclub. Zy, die er voor voelen om eens „op de planken" te komen, worden uit genodigd om een amusementsclub te vormen. Deze amusementsclub is bedoeld om de samenkomsten van de vereni ging meer luister by te zetten. Men kan zich by de heer G. H. A. de Zeeuw (Rembrandtstraat 56) of een der andere bestuurders opgeven. Sociëteltsavonden Om ln het byzonder het contact van hen die van elders komen met de andere buurtbewoners te verste vigen worden sociëteltsavondcn bc legd. De eerste wordt Zaterdag 12 April gehouden ln Paviljoen Kinhelm Voor de Jeugd. Ef komt meer sportmateriaal om dc vrije avonden der Jongeren te vul len. Ter voorbereiding van de ver schillende kinderclubs worden wan del- en speeltochtjes georganiseerd voor de kinderen van 4—10 jaar. die om tc beginnen op Woensdag 14 Mei met Mevr. IJanse mee kunnen gaan. (Vertr. 's midd. 1.30 u. van het plein tje by stol). Bevrijdingsfeest. „Rembrandt" zal op 5 Mei aan de feestelijkheden deelnemen o.m. met 'n „Kermesse d" été". Nadere byzonder- heden zullen nog worden medege deeld. Clublied. Het ontbreekt deze vereniging, zo als men ziet, niet aan *animo. Maar om deze animo nog meer te stimu leren, is het nodig dat er een aardig clublied komt. De leden die over een dichtader beschikken worden ver zocht, deze te laten vloeien: een der eerstvolgende feestavonden zul len de aanwezigen het gezongen dichtwerk met een cyfer waarderen. Het lied, dat het best bevalt, zal clublied worden en de maker er van winnaar van de in uitzicht gestelde prys. I. V. A. O. IS ACTIEF. 1 Het bestuur van I.v.A.O. deelt me de. dat de door de winterkoude uit gestelde Amerikaanse filmavond, op Vrijdag lt April a.s. in de Aula van 't Murmellius Gymnasium zal plaats vinden. Het wordt een prachtpro gramma: n.1.: „De Wonder Vallei". „Het verhaal van een Vliegtuigmoe derschip" en „Toscanini" (muziek film). Éntreekaarten zyn by de be stuursleden verkrygbaar. De natuurvriendenhuizen zijn weer in zoverre hersteld, dat zy de ko mende zomermaanden gasten kunnen opnemen. Dit zyn de huizen „Ons Honk" by Hilversum (Lage Vuurse), den Broam by Buurse (Twente) en de Hondsrug by Zuidlaren. DE JEUGD UIT DE DANCINGS! Gedurende de Paasdagen is door de kinderpolitie controle uitgeoefend op bioscopen en dancings. Jeugdige per sonen, beneden de als minimum eis voor toegang gestelde leeftijd, werden verwijderd, EFN KWART EEUW IN GEMEENTEDIENST Op 12 April as. hoopt onze stad genoot, de heer P. W. L. Beekman, Gcmcciitc-opzichter. de dag te her denken waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Gemeentewerken. Wij wensen de jubilaris van harte ge luk. D S. J. V. „DE N1EUE KOERS" Er zijn plannen om ook in Alkmaar tc komen tot oprichting van een af deling van de Democratisch Socialis tische Jongeren Vereniging „Nieuwe Koers" Men is doende, namen en adressen van belangstellenden tc ver zamelen, teneinde een oprichtingsver gadering te kunnen beleggen. De Vereniging is toegankelijk voor dc Jongeren van 18—30 jaar en stelt zich op democratisch socialistisch stand punt. Belangstellenden kunnen zich op geven bij den heer K. de Wilde, Rip- pingstr. 13. AANRIJDING Zaterdagmorgen reed een autobus van de NACO met een matige snel heid door de Zilverstraat in de rich ting van de Ridderstraat. Bij het over. steken van de Oudegracht gaf de be stuurder signalen. doch een vrachtau to reed tegen dc rechterzijde van de Mus aan. Reide motorrijtuigen werden beschadigd. Tegen den aufobusbe- stunrder werd proces-verhaal opge maakt wegens het geen voorrang ver lenen aan het verkeer, komende van rechts. Zweedse barakken voor „Lighallen" I'lants voor 31 patiënten Ik' „Lighallen" worden binnenkort \errykt met enige barakken uit Zweden. Deze barakken zullen wor den opgesteld in twee vleugels, welke een hoek met elkander vormen. De ene vleugel zal 16 vrouwelijke, de an der een zelfde aantal mannelijke pa tiënten herbergen. Men is reeds bezig om de funde ringen te leggen. Een muziekkorps van de Limburgse mynwerkers luisterde de voetbalwed strijd NederlandBelgië op. Op 15 Hemelvaartsdag) zal Alkmaar .A teken van de wan delsport staan. Op die dag n.1. orga niseert de N.H.W.B. een z.g. Ster- tocht naar Alkmaar. De bedoeling is, dat er gestart kan worden van verschillende plaatsen in Noord-Hol land met als eindpunt Alkmaar. De pia aen waar gestart kan worden zijn: Beverwijk, Zaandam, Purmer- end, Hoorn, Schagen en Alkmaar. Het te verwachten aantal deelnemers wordt geschat op ruim 2000. Voor de wandelaars uit Alkmaar en omge ving is een speciaal parcours samen gesteld, met als begin- en eindpunt Alkmaar. De afstand bedraagt plm. 30 km. Het parcours gaat via Heiloo, Egmond a. d. Hoef, 't Woud en Ber- „De zaal schaterde" „Rexis, de beroemde clown met wereldreputatie", stond op de aan plakbiljetten van Faveur, het caba ret dat Maandagavond hier ter stede optrad, te lezen. Als het met Rexis nog niet zo ver is, dan maakt hy toch een kansje dat het zo ver komt. Onwillekeurig gaat men hem, als men hem ziet en hoort, en de reacties van het publick gadeslaat, vergelyken met Buziaii Wij zullen de parallel niet verder trekken, omdat wy niet de gedachte willen wekken aan een Rexis als Buziau-imitator daar voor is hy te veel persoonlijkheid. Maar tot op zekere hoogte zal hy aanstonds misschien de plaats van deze oude grappenmaker innemen en heel Nederland doen sehudden van het lachen. De toeschouwers in het Gulden HELPT U MEE SPEUREN? 9 ln de nacht van Zafercag op Zon dag constateerde de politie, dat on bekenden door middel van verbreking toegang hadden verschaft tot een pak huis in de Doelenstraat. Een met do eigenaar ingesteld onderzoek had het resultaat, dat de vermissing van een motorrijwiel werd vastgesteld. De mo gelijkheid bestaat, dat het voertuig nog in de stad is en ergens te koop zal worden aangeboden. Daarom vol gen hier enkele gegevens voor ama teur-detectives: merk Royal Enfield, prov. nummer HZ 85009. motor- en chassisnummer 18778, een cylinder 350 cc., zo goed als nieuwe banden, op het voorspathord een plaatje met dc aanduiding „Arie Moeijes' moto - handel StaHonsweg Alkmaar". BAKFIETS OP DRIFT Een bakker had Vrijdag zijn mo- torhakfiets neergezet bij de brug over het Ltittik Oudorp naar de Zijdarn, zonder het voertuig op de rem te zet ten. De carrier reed, tengevolge van het sterke afhellen van de Zijdarn door de etalage van den rijwielhande laar De Graaff. Dc schade wordt door I den bakker vergoed. Vlies hebben in elk geval gebulderd, zoals men pleegt te bulderen by het zien van Buziau's kostelyke mimiek. De zwakke stêe in het cabaret programma waren de „8 Spectacle Girls". Er zal voor haar nog heel wat training nodig zyn, willen zij een suc ces-nummer worden. Maar het op treden van The Rufils, The Pretti- chini's en de Two Sailors vormde een waardige omlysting van de kostelijke gaven van de „Crock" Rexis en maakten met hem deze avond tot een feest van uitbundig amusement. Kennemerbeker voor hockeyers Hockey-vertegenwoordigers van de Alkmaar Mixed Hockey Club Allian- ce, B.M.H.C., Ecktrop, H.B.S. en Strawberries hebben in een byeen- komst op Dinsdag, 25 Maart J.1. be sloten tot het instellen van wedstrij den om een „I^ennemer-beker". De wedstryden worden gespeeld volgens het „Hockey-dag-systeem" en zyn open voor promotie- en tweede klassers in de afd. A, voor derde- en vierde klassers in afd. B. Aan het Bondsbestuur wordt ver zocht de nog resterende bekcr-wed- stryden zo in te richten, dat de bo vengenoemde verenigingen op 13 Apr. a.s. dc wedstryden van de B-afdeling en op 20 April a.s. die van de A-af- dcling kunnen verspelen. Elke ver eniging mag per afdeling slechts met 1 elftal deelnemen. In Juni, Juli en Augustus zal door de Alkm. Mixed Hockey Club een zomeravondtraining georganiseerd worden op het veld in het Heilooër- Bos. HET SPEUREND OOG Het speurend oog der Alkmaarse po litic ontdekte in een dagblad een ad vertentie. waarin inlichtingen werden verschaft tot het plegen van een straf baar feit, n.1. de aanbieding van een hond, „geschikt om wild te stropen". Tegen den adverteerder werd proces verbaal opgemaakt. gen naar Alkmaar. De start vindt plaats vanuit 't Gulden Vlies. Ieder een kan hieraan deelnemen! Aan elke deelnemer, die deze tocht vol brengt, zal een fraaie medaille wor den uitgereikt, terwijl aan groepen van minstens 1 2 personen een groeps- prijs zal worden gegeven. Na afloop der tocht zal een gezellige avond de dag besluiten. Er wordt een toneel stuk opgevoerd. Daar echter niet over een grotere.zaal kon worden beschikt dan ,,'t Gulden Vlies", waar 400 450 personen plaats kunnen nemen, heeft men besloten aan de eerste •450 inschrijvers gelegenheid te ge ven, deze avond by te wónen. Alle inlichtingen betreffende deze tocht worden gaarne verstrekt door de heer G.. Dilling, Fnidsen 50, Alkmaar. HINDERWET Bij besluit van 3 April 1947 is aan de firma Slinger en Co., vergunning verleend tot het uitbreiden van de letterdrukkerij, door plaatsing van 2 electromotoren resp. 4 en 1 pk. in het perceel Breedstraat nr. 55 en Schou tenstraat nr. 3. Alkmaarders naar de vierdaagse Van 22 tot en met 25 Juli a.s. zul len wederom de Internationale vier daagse afstandsmarsen te Nymegen worden gehouden. Verschillende da mes en heren van de Alkmaarse wan delsportver. „de Jeep '45" zullen, ^övfehals het vorige jaar, hier weer aan deelnemen. Gezien de prestaties, die door verschillende deelnemers moeten verricht worden, laten we hierby de leeftijden en de af te leggen afstanden volgen: Jongens en meisjes, die de leeftijd van 14 en .15 jaar hebben bereikt, wandelen 30 km per dag. Dames, van 16 jaar af 40 km; heren van 18 jaar tot 50 jaar 55 km; heren van 51 jaar tot 70 jaar 40 km; heren van 71 jaar af 30. km, alles per dag. „De Jeep '45" heeft het trainings program voor de vierdaagse reeds samengesteld en zal daarmee op 13 April een aanvang maken. Inlichtin gen omtrent een en ander kunnen worden gevraagd bij G. Dilling Fnid sen 50, Alkmaar. Begroting aan de orde HEILOO De raad, die Vrijdag a.s, bijeen zal komen, zal o.m. te beslis sen hebben over een voorstel van B. en W. om reinigingsrechten te hef fen. De Ged. Staten van Nd. Holland hebben in September '46 reeds aan gedrongen op het vaststellen van een verordening dienaangaande en, om de financiële positie van de gemeente te verlichten, stellen B. en W. nu voer een bedrag van f 4 per jaar per ge zin te heffen, hetgeen geiyk staat met een jaarlijkse opbrengst van on geveer f 8000. Het voornaamste punt van de agenda is echter het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van de be groting voor het dienstjaar 1947. Wanneer de zware delen van de Anthologie des Ecrivains morts a la Guerre (19141918) hun tragisch vervolg zullen hebben gevonden coor de hecatombe van de tweede wereld oorlog, dan zal daarin een ereplaats worden toegekend aan den schrijver vlieger Antoine de Saint-Exupèry. Zijn eerste boek Courrier Sua bezorgde hem dadelijk een verciende plaats tussen Michel Corday, Louise Faure- Favier en andere schrijvers, die de aviatiek tot '"••werp kozen, al ver toonde deze roman nog teveel con ventionele verwikkelingen om een meesterwerk te zijn. Maar Vol de Nuit met de prachtige beschrijving van de ondergang van den piloot Fa- bien, die doelbewust zijn einde tege moet „vliegt" en het door Gide te recht geprezen portret van den direc teur Rivière brengt Dc Saint Exupéry op de eerste plaats. Daarna La Terre des Hommes, philosophischer nog, een litteraire illustratie van wat de Fran sen zo juist „la géograpln'e humaine" noemen en waarin de schrijver de vol le adeldom van zijn geest ontplooit. In het portret van Rivière uit Vol de Nu.'t had de schrijver getracht de Gymnastiek uitvoering „Turnlust" te Heiloo Zaterdag 12 en Zondag 13 April geeft Turnlust haar jaarlijkse gymna- stiekuitvoering. In tegenstelling met andere ja rei; zal deze avonden een zeer gevarieerd programma te tonele gebracht worden. Het besluit van het bestuur om dit jaar niet uitsluitend gymnastiek te la ten zien maar het geheel af te wisse len met zang, muziek en schetsen, valt zeer toe te juichen, want we twijfelen er niet aan of juist hierdoor, zal aa.i de meeste eisen van het publiek vol daan worden. Turnlust heeft zieh voor deze avon den van de medewerking weten ft verzekeren van den heer Tonny Wil lem;-" :jn band, die bij de mees ten onzer zeker genoeg bekendheid heeft verworven. De zang zal o.a. ver zorgd worden door den heer Schats en mej. Christoffeli. De Zaterdagavond is uitsluitend voor donateurs. We kunnen een ieder aanraden de zen avond bij te wonen. Wij wensen Turnlust veel succes met de eerste opvoering in dit genre! Geslaagde expositie van „Tintoretto" HEILOO. Zaterdagmiddag hadden wy het genoegen de tentoonstelling te bezoeken van de schilder- en te kenvereniging „Tintoretto" in de daarvoor uiterst geschikte U.L.O.- school aan het Slempad te Heiloo. Na een kort openingswoord van de voorzitter J. Dekker, waarin hij memoreerde de grote medewerking en belangstelling van het gemeente bestuur voor deze amateur kunstbe oefenaars, was het de wnd. burge meester J. Vennik welke in een zeei sympathiek toespraakje het werk prees van de nog jonge vereniging. De resultaten mogen er zyn. Hij hoopte dan ook dat deze eerste ex positie gevolgd zou worden door meerdere en nog betere! Hierna be zochten de genodigden de zalen (3) waar de verschillende werken van 18 leden der vereniging op uitste kende wijze gerangschikt stonden. Ons werd gevraagd of er onder de lezers van „De Vrije Alkmaarder" te Heiloo personen zijn welke mate riaal hebben, dat kan dienen als on derwerp. Willen zij dit tydelyk af staan aan „Tintoretto"? Rest ons te vermelden dat de handwerkinrichting „De Egel" met een groot aantal aar dige kleedjes, etc. deze tentoonstel ling tot een bekoorlyk geheel heeft gemaakt. theorie te verkondigen, dat het ware geluk van de mens niet ligt in de vrij heid, maar in het simpel volbrengen van zijn plicht, theorie bezegeld door De Saint Exupéry zrlf ^oo- zijn pres tatie- in de oorlog tot nc, laatste mo ment van zijn verdwijning. Aanstaande Donderdag hoopt de af deling Alkmaar van het Genootschap Nederland-Frankrijk dezen schijver te eren en te herdenken door en lezing van de bekwame spreker Mare Jos- pin. Dat velen van 1"langstelling mogen Blijk geven! Succesvolle uitvoering van .,Falk:sïid" f HEILOO. Voor de derae maal voer de Zaterdagavond „Falkland" het to neelstuk „Uw wil geschiede" op en, laten we eeriyk zyn, met meer suc ces als de eerste maal! Heel goed was thans dhr. J. Anema als boer Tjeerd Tiede»" T3« was ook de vertolking vau zyn vrouw "Maria door Mevr. Oostendorp, al mis ten wij toch nog de volle overgave, die juist in dit stuk zo nodig is. Voor de andere zonder uitzondering alle lof! „Falkland" heeft, wat haar eigen uitvoeringen betreft, op een waardi ge wijze r1!' peelseizoen besloten. Naar wij vernemen voert zij 1 Mei het toneelwerk van Inne Onsman „Het licht "V <">-> D. Geb.: Philomena J. A., dv Frit3 Brinkhof en P. B. Bernaert; Hans G., zv Joannis C. Porreij en M. G. van den Berg; Hendrika M. D., dv Dirk Vennik en D. M. van Baal; Pa- trick, zv Dirk de Waard en A. Pop ken; Agatha C. M., dv Christianu! H. Dekker en J. M. Bilars; Lidia, dv Meindert Poeste en G. Paar)berg; Gesina A. M. J., dv Hermanus A. van Westerop en M. C. van de Weijer; Pieter J., zv Jacob Bus en M. J. Evers; Elisabeth B., dv Jan van den Brink en E. M. Jorritsma; Willem, zv Eilert D. Harms en A. M. Klei- meer; Jansien, zv Adrianus J. van Wanrooij en J. Bakker; Geertruida C. M., dv Johannes G. Impink en E. Korver; Oebele, zv Herman Jensma en N. E. Vis. Ondertr.: Hendrik C. Lauritsen en Grietje Hop; Hendrik J. Groot en Trijntje Ploeger; Jose- phus A. de Vries en Maria A. Spij ker; Herman van Tongeren en Ba- rendina A. Lissenberg; Johannes A. H. Broekhuijs en Aagje Oudes; Cor- nelis J. T. Pinster en Emmerentia M. S. Blommaert; Klaas W. Wit en Maria T. B. van den Heuvel; Johan nes T. Schut en Cornelia A. M. Kern- na. Geh.: Johannes B. F. van Hoek en Erna Velte; Gillis P. Ie Feber en Arina de Jong; Jacobus Verver en Petronella C. Keijsper; Adrianus Heesbeen en Geertje Bakker. Overl.: Jacob Broek, 84 weduwe, van S. van Wielrenners op de weg De Zaanlandsc wielerclub „Door training sterk" organiseerde 2e Paas dag een wegwedstrijd, welke goed ge slaagd mag heten. Het parcours liep over Zaandam (start 10,30). via Koog a-d. Zaan, Pur- merend, Oosthuizen,. Hoorn, Enkhui- zen, Medemblik, Kolhorn, Schagen, Zijdewind, Heer-Hugowaard, Alkmaar, Egmond a.d. Hoef, Bakkum, Limmen, Uitgeest, Krommenie. Worm.erveer en Zaandijk weer naar Zaandam. De finish was om 3,45 uur n.m., (160 K.M.). 1. G. van Beek, Oostzaan 2. de Vries, Vlaardftigcn 3. Vorting, Haarlem 9. de Booy, Alkn aar. J. Wenning was uitgevallen Oorspronkelijk zat hij ui de kon- groep. maar doortwee lekke banden moe t hij de strijd opgeven. Naar hei Engels van CLAIRE ROBlNSON 19) Hoofdstuk XVII DE BOODSCHAP VAN DE WIND Zwaluw bewoog zich onrustig cn keek naar beneden In de kloof. Het dier was de gebeurtenissen van enige uren tevoren biykbnar nog niet ver geten. Bess Carew hield de scherpen dolk in haar hand. die Luitenant Bcloe haar gegeven had. zy lette niet op 't paard, doch keek geboeid naar 't vre selljke voorwerp, dat ze vasthield. Ze wendde zich tot Bcloc: Dit wapen lt. zonder twyfel door Juan Garcla naar Sir Glles geworpen, toen *yn paard op hol sloeg. Ik zou het graag willen houden, als u het goed vindt. De man, die het gevonden heeft zal een goede beloning krygen. Als zyn dienst afgelopen Is, moet hij maar naar Bcacon Court komen. Wat my betreft, ik heb er geen bezwaar tegen, maar Sir Giles zal er wel aanspraak op maken; het was voor hem bedoeld en is op zyn terrein gevonden. Ik zal de dolk aan Sir Giles te ruggeven, als hy hem behouden wil; hy is nu op zee; de „Flower of Corn- wall" is vanmorgen uit Ennys Grove weggezclld. Neemt u het ding dan maar mee. Bess borg den dolk weg in een le ren tas. die aan haar zadel hing. Zwaluw stapte met grote tegenzin de kloof ln en in het diepste gedeelte waar dc grond vochtig van de regen en glibberig was, keek ze telkens schichtig opzij, alsof ze weer onraad verwachtte. Bess kon de angst van het dier best begrypen; zelfs bij dag licht had de kloof iets lugubers. Bess zond haar knechten terug voor ze het park binnenreed. Toen galop peerde ze tofc aan de hoofddeur van de Manor. Zwaluw was nog niet by •het stenen blok gekomen, waar Bess wilde afstijgen, of Mistress Anna Treluce verscheen al in de poort met Thirza Stebbing achter zich. Anna zag er opgewonöen uit, haar ogen schitterden en ze was heel bleek. Se dert de paardeknecht haar gezegd had, dat de kloof doorzocht werd, had ze met angstige spanning ge wacht op nadere tyding. Zij gingen en kleine zitkamer bin nen, een aardige kamer, waar Anne in haar vr"e tyd veel zat en namen plaats naa<t elkaar op een geklede bank voor het venster. Bess vertelde Anna in het kort haar wederwaardigheden van die nacht. Waarom hteft myn broer me niet gewekt? viel Anna haar in de rede. Wy hebben samen al zoveel doorge maakt, dat ik hem graag gocdo reis zou hebben toegewenst. Ik begrijp je, antwoordde Bess vriendelijk, maar hij wilde je niet storen. Achteraf was het misschien toch beter geweest, als hij het wel gedaan had, maar er was zo veel om aan te denken en Sir Giles had zo'n haast, dat hij er zeker niet aan ge dacht heeft, dat je het prettiger vond om van alles op de hoogte te zyn ik heb er ook aan gedacht; vergeef me, maar ik was niet helemaal my- zelf. Die samenkomst van Juan Gar- cia met Kapitein José en de noodza kelijkheid om het nieuws zo spoedig mogeiyk over te brengen, hadden mo gewoon van streek gemaakt. Ik was te verbluft en handelde zonder eigen- lyk bewust te denken; het was, alsof een Hogere Macht my aanzette en my kracht gaf. Toen we teruggin gen wilde je broer liever door de kloof, om dat het korter was. Maar het had geen haar gescheeld of 't had ons'het leven gekost. Garcia lag onder het struikgewas; hy vuurde zyn pistool af; dat had hy meegeno men, toen hy zijn paard bij Lodman's Bay had vastgebonden. Toen onze paarden op hol sloegen, wierp hy zyn dolk en heeft Sir Giles of zyn paard byna geraakt. Anne liet Bess' handen los en vouwde de hare; zij zei niets, maai er voer een rilling door haar heen. Toen zei ze: Nu moet ik jou eens vertellen wat ik gezien heb, juist toen de dag aanbrak. En Anne vertelde wat ze gezien had en wat ze had gedacht, toen ze .Juan Garcia zo over het moerasland zag kruipen met die lichtschemer op hem. Geen wonder, zei Bess, dat Lui tenant Beloe alleen den dolk gevon den heeft, toen hij de kloof liet door zoeken. Toen Bess vertelde van de lange, fijne dolk, die ze gevonden hadden en die ze mecgen^had het wa pen was met Z—a.r de stal ge gaan was ze verbaasd over de uit werking, die dit op Anne had; ze werd bleek, haar lippen trilden en ze had moeite om woorden te vinden. Een dolk, hoe ziet die er uit? Lang, dun en heel scherp. Het lemmet is bewerkt, met Oosterse fi guren, geloof ik; maar als je wilt, kun nen we naar de stal gaan om te ky- ken. Waarom ben je er zo over ont daan, Anne? u stond op en liep de kamer op en neer zonder te antwoorden. Zij zag weer die scène aan het Hof van Koningin Elizabeth, in de gang, die van de ontvangzaal naar de Raadzaal voerde; 't plotseling te Voorschijn ko men van Juan Garcia van achter de wandtapyten; de hevige worsteling van Kapitein Stone met de aanvaller In Garcia's hand was het spitse wa pen ,dat voor de Koningin bestemd was. En dat wapen ontwrong Stone hem. Ze wist, dat 't op bevel van de Koningin door de Koninklijke Schat meester in Whitehall bewaard werd. Weken daarna, aan boord van het schip, had Christopher Stone haar de dolk beschreven; een mooi wapen, versierd met Moorse motieven. In vroegere dagen, toen Anne nog een kind was, had ze gezien, dat die twee wapens naast elkaar in de hall op Stone Hall hingen, by andere jacht en oorlogswapenen. Ze hadden haar verteld, dat er een geschiedenis aan verbonden was; ze waren van een Moorse ridder geweest en een voorva der van Juan Garcia had ze, andere sieraden en wapens, by gevecht buitgemaakt. (\v

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2