liet vuur der vrijheid Een „correcte" lafaard vond een correct verdediger Slechte winter voor de fokkerij Product in eigen hand méér bedrijfszekerheid Eretentoonstelling Graadt v. Roggen RADIO Zaak Ten Benzei voorigezef Wat was vaderlandse plicht Kan Franciscus ten Benzcl zich zelfs niet meer in de belang stelling van het publiek „verheu gen?" De tribune bleef leeg toen hy Woensdagmorgen, ten twee de male terechtstond voor het Alkmaarse tribunaal. V „Ga hier maar zitten en wacht *t maar af" heeft aVn Maarlcvclt tegen my gezegd. Dat heb lk gedaan en dat is de hele rol die ik in do affaire gespeeld heb", aldus bracht de ver dachte naar voren. Do Affaire" kostte de drukker Wit te veen uit Oterleek het leven zes weken na ztyn arrestatie werd htf gefusilleerd. Zyn dochter bracht tengevolge van de „affaire" S'/j jaar tot het einde van de oorlog door in RavensbrUck... H U wist zo wel- n I g~ Ten Benzei wilt niet, waarheen die rit in de nacht van de 26e op de 27c Februari van het Jaar 1942 heen *ou zyn. Hy wist niet, wat het doel was. Hy wist niet, wie by hem In de wagen zaten. Hy heeft niet be merkt, dat de vft -rdeur by het nach- teiyk bezóe. aan de illegale werker ,W. werd Ingetrapt. Hy, heeft zich slechts geschikt naar de aan wy zing zyr.er superieuren en van vyf >uur tot half pegen 's morgens'mevr. W. bewaakt Hy deed dit zo trouw, dat hy haar zelfs naar de W.C. bege leidde. Maar al die tyd gedroeg hy zich keurig. Correct en gentlemanli- ke, zoals hy zich ook nu, voor het tribunaal gedroeg. De S.D.-beul Rilhl die deze overval meemaakte, werd t< zitting door Ten Benzei zelfs met het correcte praedicaat „de heer (Rilhl)" begiftigd. Een Jodin in het ongeluk gestort B(jna even correct had deze ver dachte zich gedragen In de zaak B. Bakker. Deze hield een Jodin ver borgen. Ten Benzei was de man, die haar arresteerde, ovenals hy haar lotgenote die by de heer Eriks was ondergedoken, gearresteerd en hier mede de dood in gejaagd had. In Mei '43 was een zekere Hof by. Ten Benzei gekomen dm zyn ver radersrol In deze te spelen. Dat was 'a middags om 3 uur. Cor rect als hy was, gaf Ten Benzei dit yerraad ogenblikkelijk door aan van CMaarlevelt die hem machtigde er 'a avonds na elven op uit te trekken Om de niets vermoedende ouw te arresteren, Ten Benzei nam hiervoor ophalen. mee. Eerst toen ze ter hoogte van 0c woning waarin de ongelukkige Zich schuilhield waren, merkte Ten Benzei op: nou hebben we ook 'n rotklusje we moeten een Jodin Maar by de arrestatie had de po litie „luitenant" zich wederom cor rect gedragen zo verklaarde ook de heer "Bakker. Correct had hy later by deze geïnformeerd hoe hy aan de bonkaarten kwam. Waarom n 1 e l gewaarschuwd De president van het tribunaal, mr A. Schenkeveld, vroeg de verdachte, wa om hy niet gewaarschuwd had. Hij had daarvoor toch van 3, uur tot elf de tyd gehad. Top Beuzel: „Ik heb niet durven Ava.i ischuwen, uit angst voor Hof*. En hy voegde daar later aan toe: „Ik kende de mogeiykê gevolgen niet anders had ik het nooit van m'n leven gedaan". Een verdediging De verdediger, mr. H. Schuurman. Roofovervallen opgehelderd Duitsers speelden actieve rol Het is de P.R.A. te Alkmaar ge bleken, dat in de roofovervallen geschiedenis die zich tijdens de hon gerwinter in de Zaanstreek afspeelde Duitsers een actieve rol speelden. Geheel Zaandam was "in de veronder stelling, dat deze overvallen waren uitgevoerd door een bende, die be stond uit de zes man, die onlangs by een nachtelijke razzia ztjn gear resteerd. Na enige verhoren kwam echter Onomstoteiyk vast te staan, dat slechts twee man. H. Vos en Hosse laar, met een £roep Duitsers op stap zyn geweest om boerderijen te plunderen. Hosselaar zat reeds voor andere zaken en Vos wordt nu vast gehouden. E. Reyer, J. van Ryn,' Bockciaar. Kluft en van Wyngaarden zyn weer op vrye voeten gesteld. legde er de nadruk op, dat ver dachte zich altyd en overal correct had gedragen. De politiemensen, zo betoogde hy, zaten in een zeer moei- iyk parket. Het is dan ook niet al te kwaiyk te nemen, aldus verdedi ger, als ze al eens een fout maak ten die in een bepaald causaal ver band ernstige gevolgen had. Op de opmerking van de president dat Ten Benzei maar onder had moeten duiken als hy bang was dat, door te waarschuwen, hy last kon krygen met de verrader, zeide mr. Schuurman, dat hy een dergelgke daad niet kon bewonderen. „Het is helemaal geen plicht tegenover je vaderland", aldus deze raadsman, „om Je familie in de waagschaal te stellen voor iemand die Je niet eens kent". Ook vond de verdediger het „vol komen terecht" dat Ten Benzei, na zyn ontslag by de politie, een baan tje aangenomen had uit handen der Duitsers, aangezien zyn vrouw bevallen moest. In s t y I Mr. Schuurman eindigde zyn gloedvol betoog met het verzoek aan het tribunaal, de straf niet al te zwaar te maken. Immers, zo zeide hy, in de toekomst moet de Neder landse staat met deze mensen toch weer „Schallen uijd walteh".. Vcertifn dagen tyd neemt de pre sident om voor deze vermaning een passend Nederlandse vertaling te vinden. Jonge oorlogsinvaliden naar zee EGMOND AAN ZEE Uit een schrü ven, dat wij van mevr. wed. A. Kuy- per—Bult, hotelhoudster te Egmond aan Zee. ontvingen, ontlenen wij het volgende. „Toen wij hier begin Mei een ver gadering hielden van V.V.V., waar voor het a.s. seizoen veel feestelijk heden besproken werden om Egmond groot te maken èn aantrekkelijk voor de vele gasten, die hier deze zomer hun vacantfe 'komen doorbrengen, kwam in mijn gedachten het beeld van een oorlogsinvalide, die ik eens in Utrecht ontmoette. Een jonge man. die een been miste en in zijn hand een bakje hield voor een aalmoes. Verder zag ik daar nog een jongeman een wagentje, geduwd door z:!n moeder. Hij miste beide benen Trieste herinnering aan moeilijke da?en. Ik dacht, naast al dit feestelijk ge beuren voor deze zomer door de vele gezonden en beter gesitueerden, die van al het mcois, dat Egmond biedt, zullen kunnen genieten, aan deze in validen. die altüd afhankelijk zullen blijven, -uens*— het beste gaven voor onze vrijheid. Ik heb pu aange boden om in Me en September telken jaren kan vijf j&nge oorlogsinvaliden in mijn hotel (hotel Bellevn" met de pendance '„Helmdoin" aan de Boule vard red.) een gratis vacantic van twee weken te geven''. Voorts vestigt mevr. Kuyper er de aandacht op, dat wellicht andere ho telhouders haar voorbeeld willen vol gen. opdat ook de oorlogsslachtoffers in de gelegenheid worden gesteld een onbezorgde vacantie te genieten, ge sterkt door de zekerheid, dat wij hen niet vergeten zullen. „Ook zij zullen op kunnen gaan naar: Texels Schapenstamboek in Noordholland Allerlei moeilijkheden, voortspruitend o.a. uit de langdurige winter en de verkeersomstandigheden waren oorzaak, dat deze vergadering extra laat is breven, aldus voorzitter W. v. d. Oord in zijn openingswoord op de te Alkmaar gehouden vergadering. De resultaten over 1946 bleven beneden de verwachtingen, ten aanzien van de organisatie staan de dingen beter, de gehouden exposities slaagden uit stekend en (le geest in de vereniging is goed. Kreeg de Schapenhouderij door de langdurige winter 'n gevoelige knak, de Inzet der lammerenpryzen Het niets te wensen over. Er is echter mécr nodig dm tot goede resultaten te komén. De toekomst ziet spr. niet somber in. De schapenhouderij vraagt weinig arbeid en vormt daarom een mooi onderdeel van het bedrijf. Hoewel ge- vot^Wen zal moeten worden voor de prijzen, zal het aan afzetmogelijkheden niet optbrekeu. In de organisatie ten slotte heeft spr. een hecht vertrouwen. Goede vooruitzichten Mededelingen. Het bestuur heeft besloten een col lectie schapen in te zenden naar de tentoonstelling in Den Haag, in totaal ca 150 dieren, inclusief lammeren. De fokdagen in de provincie zijn be paald op: Texel 8 September; Hoorn 18 September; Alkmaar 24 September. De vachten van de rammen zullen dit jaar op één punt door één jury worden gekeurd De inschrijfgelden zijn door het be stuur verhoogd. Voor de keuringen zullen voortaan van rammen inleggelden worden ge vraagd. Tot dusverre werd dit niet ge daan. Do vereniging telt ongev^sr 800 le den. waaronder ca 550 fokkers. Ten aanzien van de tentoonstelling te Den Haag wordt nog vermeld, dat voor transportvergoedingen een be drag van f2000 is uitgetrokken, ter wijl de ijswinnaars medailles zul len ontvangen. De datum vah de scha- penfokdag op de tentoonstelling is 3 September. Het vraagprogramma zal aan, alle loden worden toegezonden. Ingekomen stukken. Enkele betreffen aanvragen van ko pers in België, voorts is er een schrij ven. waaruit blijkt, dat Spanje een 500-tal tweede soort dieren wil im porteren. Een aanvraag ,om subsidie is door "de directie van de landbouw afge wezen. Eokele landbouwdeskundigen uit Nederland willen een modelbedrijf stichten in Brazilië. Ten aanzien van de voorziening van dit bedrijf met schapen is de medewerkihg ingeroe pen van het stamboek. Jaarverslag 1946 Het uitgebreide jaarverslag, waaruit we t.z.t. iets hopen te kunnen weer geven, werd met een applausje be loond. In verband met de inschrijving van B-cfoïen op Texel, wordt bepaald, dat de inschrijving vervalt, zodra een-B- ooi van eigenaar verwisselt. De rekening 1946, sluitend met een vnordelig saldo ad f 866.68 werd goed gekeurd .evenals de begroting, die was opgesteld met een nadelig saldo ad f925.—. De balans; vermeldt een reserve ad f6711.23. Bestuursverkiezing. In plaats van de aftredende leden, de heren T. Bakker en P. Kistemaker, worden gekozen de heren W. H. Bak ker. den Hoorn, Texel en K. Hoge- toorn, Beemster. Als leden van de financiële commis sie werden aangenomen de heren M. Spaan, St. Pancras, A. Dekker Kz., Oterleek, C. Commandeur, Texel en als plaatsvervanger de heer j. Stapel Sz.. Sijbekarspel. Bij ontstentenis van ir. Haverhals uit Bergen, die zich in het buitenland bevindt, sprak de heer E Govers over het doel en de werkwijze van de Ned. Wolfederatie, welke thans een coöpe ratie is geworden. Hierna sluiting. Egmond met je mooie duinen En je blonde pluimige kruinen Waar men in zo groot verschiet Jou woeste zee zo gaarne ziet", aldus mw. Kuyper. Wij kunnen dit gebaar van mevr. wed. Kuyper niet anders dan uiterst sympathiek vinden en hopen, dat vele hotelhouders dit goede voorbeeld zul len volgen. I.CJ. BIJEENKOMST Vanavond zal in hotel Centraal om 8 uu. een belangrijke bijeenkomst worden gehouden door de I.C.I. Het Internationaal Centrum voor Indus triële Organisatie. Er wordt een le zing gehouden, e-etiteld „Snelle voor ziening In dringende behoeften". Hoewel zy meer In het bijzonder voor genodigden gehouden wordt, zyn ook buitenstaanders welkom op deze byeenkomst. PASSAGIERSLIJST Op ons bureau Ridderstraat hoek Oudegracht ligt de passagierslijst ter Inzage van het 100c repatriërende schip, het m. s. Sloterdijk, dat 4 Mei j.1. uit Batavia vertrokken is en vermoedelyk 29 Mei in Rotterdam .zal aankomen. - Doel en werkvijze der Nederlandse Wotcoöperatie Tegen het werk van de Wolfederatie bestond vroeger nog al eens bezwaar, Hdus de heer Govers in de vergadering van het Tegels Schapenstalboelc Hoe is deze federatie ontstaan en waarom moet het er anders mee? Aanvankelijk streden hier drie schapensoorten om de voorrang. Daarbij werd het noodzakelijk scherp op-de kwaliteit te letten.* Er ohtstond in de eerste wereldoorlog toen een commissie, die de wol classi- ficeèrde. Na deze oorlog werd de wol. vrij gelaten, er bleef echter in iedere provincie een commissie, die zich ging bezighouden met de afzet. Zo kwamen er negen provinciale commissiën, die zelf de prijzen bepaalden. Geringe risico's voor leden Wol is een speculatieproduct, men kan het bewaren en verkopen wan neer men wil Tientallen jaren kan het opgeslagen blijven. Zo drukte voor de laatste oorlog een voorraad van millioenen balen op de markt. Dit gaf aan de markt een dalende tendens, daarnaast vórmden de fabrikanten een kongsi die alles in het werk stelde om de prijzen laag te houden. Natuur lijk werd gepoogd de boerenorganisa- Bij zijn 80e verjaardag De schilder en graficus J. M. Graadt van Roggen wordt 28 Mei a.s. 80 jaar en ter gelegenheid van dit feit, zal in het gemeente-museum een eretentoonstelling van zyn wer ken worden gehouden. Hiervoor heeft zich een erecomité gevormd, waarin burgemeester Koelma als erevoorzitter zitting heeft genomen en waarvan het bestuur bestaat uit de heren D. de Wolff Peereboom, Mr. E. H. J. Wynne en Mr. D. Bos- scher. Dit comité heeft gelden bijeen gezameld en hieruit een garantie fonds gesticht (welk fonds door de heer' Th. Wortel beheerd zal wor den), waaruit men de drukkosten zal kynnen bestrijden van een binnen kort bij de firma Ad. Dónker te Rotterdam^-.te verschync .boekje in de serie Beeldende Kunst, getiteld „Graadt van Roggen als graficus". Dit boekje zal worden geschreven door Mia va,n Regteren Altena, oud- leerlinge van de schilder en voorzien worden van een 15-tal reproducties naar werken van Graadt van Rog gen èn een volledige ïyst van zyn grafische oeuvre. Tegen de prijs van %5 cent zal het in de handel wor- hflen gebracht. De opbrengst ervan is door de familie Graadt? van Roggen -by voorbaat ter beschikking gesteld van dé gemeente Alkmaar, opdat in de toekomst in het gemeente-mu seum nog vele tentoonstelling eb van moderne kunst gehouden zullèj kunnen worden. Zaterdagmiddag drie uur zal de eretentoonstelling Graadt van Rog gen geopend worden door de heer Th. Wortel. Op de expositie is een keur van werken verzameld, waar onder ook grafisch werk, o.m. een ets naar Ruysdaal, waarmede de schilder in 1905 in Amerika de gou den medaille behaalde Ook enige droge naaldgravures van buitengewoon mooi gehalte zyn er tfr bewonderen en natuurlijk ook zqn geliefkoosde onderwerp: het duinlandschap. Zyn leven J. M. Graadt van Roggen is op 28 Mei 1867 te Amsterdam geboren. Op zgn derde jaar werd hy, tengevolge van een ziekte, doofstom. Op 5-jarige leeftijd ging hy naar het dóofstom- meninstituut te Groningen. Daarna bezocht hij gedurende een aantal ja ren de lythografische werkplaatsen van de firma De Boois in Groningen en tegelijkertyd de avondacademie Minerva, waar hy de zilveren én bronzen medaille van deze inrichting kreeg. In 1884 kwam hy op de Rijks academie te Amsterdam. Na deze tyd betrok hy met verschillende vrienden enige ateliers in Haarlem, in welke tyd hy vooral samen was met zyn vriend Veldheer, die later met hem een der eersten van de Bergense school zou worden. In '1900 trouwde Graadt van Roggen en het* echtpaar vestigde zich in Bergen en bouwde daar een door de schilder zelf.ontworpen huis met atelier. Daar hebben zy gewoond tot zij in 1943 gedwongen werden te eva cueren.^ Na afwisselend in Heiloo en Alkmaar gewoond te hebben zijn zy (zoals mevrouw Graadt van Roggen het uitdrukte) „gestrandt" in Huize Westerlicht, waar de schilder met medewerking van de directie een atelier kreeg, waar hy nu nog altyd werkt. Graadt van Roggen is eren? van de Grafische. Vereniging. Hy heeft veel geschilderd, geaqua relleerd, getekend en gereisd. Hy be zocht Spanje, Frankrijk, Tripoli en Noorwegen eb in die landen werd zyn palet licht en vrolijk van kleur. Van-deze reizen heeft hy veel Werk meegenom waarvan er enige doe ken op de expositie te bewonderen zyn. De duinen, het strand en de rotskusten hebben steeds zyn grote belangstelling gehad en zy vormqu zijn meest geliefkoosde onderwer pen. H. M. de Koningin-Moeder heeft in de loop der jaren getoond veel belangstelling voor zijn werk te hebben: zy kocht een veertiental doe ken van hem. Een warm woord van bewondering by zijn 80e verjaardag aan het adres van mevrouw A. Gr.aadt van Roggen is zeker op zyn .plaats. Zy heeft steeds haar echt genoot bijg^taan in alles, waar hy zelf niet toe in staat was. De vitale en sympathieke 74-jarige, diè 'de or ganisatoren van de tentoonstelling veel werk uit handen heeft genomen staat hahr man nog steeds in alles bij en wy hopen, dat beiden nog ja ren in Huize Westerlicht een wel verdiende rust mogen genieten. „RIVOLI" Dinsdagmiddag werd in het Pay- glop in het geheel gemoderniseerde pand van de voormalige kunsthan del Boersen het gechenkenhuis Rivoli geopertd. De eigenaar, de -heer J. de Jong, is afkomstig uit Haarlem, waar reeds gedurende 14 jaar een dergeiy- ke zaak in kunstvoorwerpen en luxe artikelen is gevestigd. Naast deze zaak is nu ook in Alkmaar een ge schenkenhuis geopend en wy menen stellig: in het voordeel van de Kaas stad. Het geheel ziet er keurig verzorgd uit. Het interieur is licht gehouden en in moderne stijl uitgevoerd; vooral de artistieke etalages moeten wel een ieders bewondering wekken. Dat deze nieuwe zaak in Alkmaar geeit overbodige luxe. isv werd Wel bewezen door overweldigende be langstelling die „Rivoli" de eerste dag reeds ondervond. Moge het vertrouwen, déit de heer de Jong in Haarlem geniet, ook in onze stad zyn deel worden. Wy wen sen hem veel succes. Naar hei Engels van CLIARE ROBINSON Juan keerde zich om, om naar de vuurbaak te kijken, net toen de teer tonnen een nieuwe vlammenzee om hoog deden gaan, Hij hoorde een tik naast zich en keerde zich om maar niet vlug genoog. Peralta stak met een zekere krach tige greep zijn mes diep in Juan Gar- cia's zijde en draaide het gekromde mes om, zodat het zyo hart bereikte. Juan viel achterover met er.i on derdruktc kreet, di^ onmiddellijk weg stierf. Peralta gaf het lijk een «schop, greep de zak met geldstukken en liep het moerasland over, nadat hij het mes aan een bos hei had afgeveegd. het gezicht naar de hemel gekeerd, terwijl de grote vuurbaak bezig was uit te branden. De schout en zijn mannén, met twee stalknechten van Dunlc Manor, kwamen nog eens die weg op'gelopen om naar Garcia te ZQeken, daar hun pogingen tot nog toe zonder resultaat gebleven waren. Achter de stalknech ten liepen de herdershonden Terror en Trix, die altijd uitgelaten waren als ze vrij over het moerasland kon den hollen, met de mogelijkheid om onderwag een konijn te vangen. Het huilen der honden kondigde hen aan, dat ze niet verder meer boefden te Het lijk van Juan Garcia lag met zoeken. Zij droegen het lijk naar huls en Valdes, die van het hoofd tot de voeten schudde van het snikken, ver telde hun hoe hij de twee mannen op het moerasland had achtergelaten. In die nacht werd Peralta gevan gen genomen, juist toen hij op het punt stond in een boot te stappen en zo te ontsnappen. Inplaats daarvan werd hij aan de dichtstbijzijnde spar opgehangen en zo werd het noodlot, dat hij zelf enige uren tevoren voor speld had, werkelijkheid. Hoofdstuk XXIX. IN DE ZEE-ENGTEN. De volgende middag stond kapitein Christopher Stone omstreeks vier uur op de kust bij Ennys Cove gereed óm zijn plaats in te nemen In de sloep, die hem naar de „Flower of Cornwall" zou brengen. Naast hem stonden Anne Tre- luce en Bess Carew. David Cantle met de paarden aan de teugel stond een meter of twintig van hen af. Martin Best was al weer aan boord van het schip, dat zijn plaats zou gaan innemen in de grote vloot, die voor /ie verdediging van het rijk bijeenge bracht was. Hij was tot schipper be vorderd in plaats van Thomas Ware, die in de strijd van gisteren het leven had gelaten. Best had met tegenzin zijn patiënt verlaten, maar Sir Giles was onverbiddellijk geweest en zijn bevordering had Best verzoend met de gedachte, dat hij niet bij. zijn meester mocht blijven. Bovendien had het on derzoek van Chirurgijn Black een heel geruststellend resultaat get wonden waren niet gevaarlijk. De Ko gel in de- arm mocht voorlopig nog niet verwijderd worden, omdat de pa tiënt toch al zoveel bloed had verlo ren. Als hij wat aangesterkt was, gou deze operatie niet veel te betekenen hebben. "Het voornaamste was rust en goede verpleging. En deze dingen wa ren bij de vrouwelijke bevolking van Beacon Court in veilige handenl tie uit de weg te ruimen. De herwaren tegen de Fede ratie vielen mee. Dit is niet geheel gelukt en gedu rende de laatste oorlog werd de Fede ratie de enige wolinnemer voor de re gering. In 1946 kwam de wol vrij en er werd een proef genomen om te zien, hoevelen de Federatie uit eigen bewe ging trouw bleven. Dit is sterk mee gevallen: Van de ongeveer 60.000 Ne derlandse schapenhouders leverden er ca. 34.000 aan de Federatie, samen be schikten deze leveranciers over onge veer 65 pCt. van de geproduceerde woL Naar een coöperatie. Onder deze omstandigheden werd overwogen een stap verder te gaan en de Federatie om te zetten in een -o5 peratie, die als doel zou kragen de af zei. van de- wol, maar daarnaast het laten verwerken van 'deze wol tot pro ducten. die aan de boer moesten wor den afgestaan. Men kende de *»J*«»n wol niet Spr. constateert, dat de Nederlandse fabrikant tot voor heel kort niets af wist van het Nederlandse product. Thans is dat vermoedelijk wel iets be ter, maar het laat nog veel te wensen over en het heeft heel wat moeite ge kost zover te komen, dat Nederlandse wol in Nederlands uniformlaken -mocht worden verwerkt. De speculatie moet uitgescha keld worden. Wil men tot een behoorlijke rege ling komen, dan moet de speculatie worden uitgeschakeld. Overigens kan Nederland slechts voor 15 pCt. in de eigen behoefte voorzien. Men rede neerde nu, dat, indien men de wol liet verwerken voor gebruik ten platte lande, door de producenten zelf, men zich enigermate kon bevrijden van de speculatie. Australië, Nw. Zeeland, Zd. Afrika en Engeland, die alle groot belang hebben bij een instandhouding van een behoorlijke prijs deze landen beschikken over 65 pCt van de «- reldproductie sloten zich aanéén tot de Wolraad. Ook Argentinië Voerde zich. hoewel in los verband .hierbij Dit streven vergemakkelijkte de gang van zakqn in Nederland. OVeri- gens liggen de marges zodanig, dat, indiep men op de aangegeven wijze te werk gaat, de verbruiker zijn wollen stoffen tegen redelijke prijzen kan He- trekken, terwijl aan de schapenhouder een behoorlijke opbrengst voor de wol kan worden gegarandeerd Behalve aan de leden kunnen nog wollen gpederen wordan geleverd aan instellingen en het ziet er naar uit, dat onze boeren nauwelijks genoeg kunnen produceren om aan de vraag te voldoen. Weinig risico. Waar het op aankomt is, dat de boeren nu ook inderdaad toetreden. Risico is er nauwelijks aan verbonden? de aansprakelijkheid bedraagt fft.25 per kg geleverde wol en varieert van f2.50 tot f100.per persoon. Overi gens kan ieder vrij uittreden wanneer hij wil. De omzetten zijn reeds aanzienlijk en wanneer spr. zegt, dat van de zijde der fabrikanten geen moeilijkheden in de weg worden gelegd, dan is deze uitlating gebaseerd op ervaring. De stichting van een eigen fabriek meent spr. echter sterk te moeten ontraden. Met de raad aan allen om mee te doen aan, de coöperatie, besloot de heer Govers zijn inleiding UITZENDINGEN VRIJDAG 23 MEI 1947 Hilversum I .Nieuws 7, 8, 13, 18, 20 en 23 uur J0.20 Zieken pro gramma 11.15 Voor de vrouw 12.00 Orgelspel "13.15 The Ro- mancers 14.20 Solistenconcert 16.00 Duettislen in cabaret-wereld 16.30 Voor de jeugd 17.30 Muzi kaal babbeltje 19.30 De mens in 1947 20.05 Preludes 20.30 Christendom en cultuur 21.00 Ra diofonisch festival 22.00 Buiten lands weekoverizcht 23.15 Ope- retteprogramnia. Hilversum II Nieuws 7, 8. 13. 19 en 22.30 uur 11.45 Staf muziek 13.15 Mandolinata 14.40 Hobp-re» ciial 16.20 Cello-recital 17.00 Instrumentale klanken 19.30 Geestelyke klanken 1945 Indus trialisatie van Nederland 21.10 Omroeporkest 22.00 Vragen aan voorbygangers - 23.00 Werken van Wagner

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2