c: De afzet van onze zuivelproducten De Berger gemeenteraad komt bijeen De 3de partij om de wereldtitel Fiat-executie Een exemplaar van de lijdende mensheid Bond, van Zuivelfabrieken Het is van belang, dat fabrieksbesturen zich van tijd tot tijd realiseren, hoe het met de afzet gesteld is, aldus spr. De productie van 1939 was groter dan ooit, In 1946 was de toestand heel anders: de productie was zeer veel lager en de zuivelartikelen bleven in hoofdzaak in het binnen land. Om te vorzien in de behoefte aan deviezen werd alleen enige kaas geëxporteerd. Inmiddels zal de rantsoenering blijven bestaan om zoveel mogelijk producten voor het buitenland ter beschikking te krijgen. Gebrek aan veevoer en kunstmest zijn oorzaak, dat het oude peil nog niet kon worden bereikt. Ook de verjonging van het vee is hierbij e«n factor van belang. Toch ziet het er naar uit. dat de voor-dc-oorlogse toestand binnen niet al te lange tijd weer zal zijn hersteld. Dit in aanmerking genomen, dient mqn zich af te gaan vragen, waar we dan met de productie heen zullen moeten. Als de belangrijkste vraag beschouwt spr. de kwestie, hoe men zal moeten voorkomen, dat een nieuwe malaise ontstaat, wanneer straks de schaarste verkeert ln overvloed. Lezing van de heer J. A. Geluk Daarbij zal men rekening moeten houden met de kans, dat Duitsland, vroeger onze grootste afnemer, niet als koper optreedt. Nu 'i3 het over het algemeen zo. dat het deel van de productie, dat over is en geëxporteerd moet worden, de prijs bepaalt. De vraag bepaalt zich daarmee tot: Hoe moeten wij-onze melk verwer ken om tot het beste rendement te komen Te veel boter. Gezien de concurrentie van het Z. halfrond acht spr. boter-productie niet lonend. Beter is echter het hoofdproduct van onze zuivelberei ding en dit kan er toe voeren, dat wij straks, meer nog dan voorheen, genoodzaakt zouden kunnen zijn te moeten uitvoeren naar Engeland, waar men enerzijds te midden van de felste concurrentie komt te staan, terwijl anderzijds in dit land de strijd tussen boter en margarine op zijn vrije beloop wordt gelaten. De kwaliteit onzer boter ls goed! De kwaliteit onzer boter, aldus spr., laat niets te wensen over en kan iri^t die van ieder land concur reren; het zijn alleen de omstandig heden, waaronder we werken, die de moeilijkheden opleveren. Nu mag men in acht nemén, dat ©nze bevolking is gestegen, waar door een deel van het vroegere boter- overschot wordt opgenomen. Spr. be cijfert, dat bij een melkproductie op het oude p 't, het Nederlandse boter- overschot toch nog ca. 20.000.000 kg zal bedragen. Dat is veel minder dan voor de oorlog, toen het 50.000.000 kg beliep, maar het blijft te veel. Meer kaas. Ten aanzien van de kaas" meent spr.' dat we voor de oorlog de kaas te veel hebben gemaakt tot een volksvöedsel. Zo werd er te veel 20% en 30% kaas bereid. Iri de toekomst zal men zich in de eerste plaats op kaas moeten toeleggen, maar zeer in het bijzonder op vette kaas van goede kwaliteit. Hij wijst in dit verband op de uit stekende Rognefort, die thans in De nemarken wordt gemaakt en die in Engeland goede prijzen opbrengt. Spr. belicht de moeilijkheden, die DRANKWET Ingekomen is, naar B. en W. ons bericht, een verzoek van de heer P. Beentjes, alhier, om "een verlof, B- verlof, voor de verkoop uitsluitend van alcoholvrije drank ter plaatse van verkoop in het perceel Paardèn- markt nr. 5. Binnen twee weken na dagteke ning dezer bekendmaking kan een ieder bezwaren tegen het verlenen van dit verlof indienen. MIXED PICKLES ZOMERSTOF EN LIMONADE. Toen de zomer kwam, had m'n vtouw natuurlijk geen zomer jurk „om mee voor de dag te kunnen komen". En aangezien er in onze landelijke woonplaats niets te krijgen was. ben ik met haar naar onze onvolprezen hoofdstad geweest, Was smoor heet. Vier uur achtereen ge sjouwd: winkel in,' winkel uit. blaren onder m'n voeten en een droge keel. 'n verbeten kijkende echtgenote, die tenslotte op het beroemde Waterlooplein tot de zelfde ontdekking kwam als in alle winkels, dat het nu de meest uitgezochte gelegenheid is om de meest uitgezochte winter stoffen te kopen Tenslotte slaagde ze. drie mi nuten voor de winkelsluiting, zij het dan ver boven haar (mijn) taxe Toen we weer buiten stonden sprak ik over de schaduw onder de bomen thuis, over een glas limonade op een tafeltje „*k Heb gcon limonade." grauwde zekan je net als zomerstof alleen maar 's winters kopen!" men heeft bij de oplossing van het ondermelkvraagstuk en verwacht ni-veel van kaasbereiding in de zandstreken. Waar zal men het nu straks op moeten aanhouden? Andere mogelijkheden. Omtrent geconserveerde melk valt nog weinig te' zeggen, spr. heeft éch ter goede verwachtingen van melk poeder, bereid volgens het verstui vingssysteem, mede in verband met de melkvoorziening in eigen land. Voorts wijst inleider op de caseïne, die wellicht veel ondermelk kan op nemen. Hoe het er mee zal lopen, valt echter nog niet te zeggen. Melk- wol, plastic, kunsthoorn, ziedaar een aantal artikelen, .die wel toekomst schijnen te hebben en die er toe kun nen voeren, dat de druk op de markt afneemt. Binnen niet te lange tijd zal ooit het publiek weer moeten kunnen wor den bewerkt met artikelen als yog hurt, pap, chocolade e.a. De melk van 2%% vet acht spr. op de duur een gevaar. Het publiek mag zich hiet aan deze melk gewennen. Ten slotte is de afname per hoofd van tal van zuivelartikelen in Ne derland betrekkelijk gering en op te voeren. Al deze onderwerpen, aldus spr., moeten ons bezig houden om te voorkomen, dat we straks weer geforceerd met onze zuivelproducten op de wereldmarkt komen. Vaktentoonstelling „Reorma" In het Wapen van Heemskerk zal op Dinsdag 10 Juni de provinciale vakten toonstelling van de schoen herstellers in de provincie Noord- Holland worden geopend, onder het motto „Beter werk zij ons doel". Het doel van deze tentoonstelling is hét publiek meer bekendheid te geven aan goede schoenreparatie, zo dat men weet, dat vakwerk te ver kiezen is boven eigen reparaties. Bo vendien is deze tentoonstelling ook voor de vakman belangrijk omdat hier het beste werk wordt getoond teneinde het vakpeil in het algemeen te verhogen. Alle vakmensen ln de provincie sturen hun werk in, dat door een jury beoordeeld zal worden. Ook is er een aparte stand, die door de afdeling vakopleiding is ingericht. De expositie die door de vak groep schoenherstellers en de onder afdeling maatschoenmakers en or- thopaedisten is georganiseerd heeft ten doel het degelijke vakwerk dat in de oorlog een stuk naar bene den is gegaan, weer op te halen. Sommige schoenmakers moeten zich zelf overwinnen om goed werk te le veren, hoewel het vak hierdoor naar beneden gehaald dreigt te worden. Op de tentoonstelling kan men nu zien hoe het werk eruit ziet wan neer er niet maar „raak geslagen is". Woensdag 11 Juni is de laatste dag van deze expositie, die ook voor het publiek van groot belang is. Mechanisatiedagen op „de Zandhoeve" De Bergense Volkshogeschool „De Zandhoeve" zal, op verzoek van de Commissie voor Landbouwwerktui gen van de Stichting voor de Land bouw, op 9 en 10 Juni a.s. zgn. „me chanisatiedagen" beleggen, van groot belang voor de landbouwende bevol king. Er hebben zlcli reeds velen op gegeven om deze- cursus te volgen: niet alleen consule-nten en andere ambtenaren, maar ook en vooral smeden en landbouwers. De. morgens op 9 Juni zal ir. J. v. Bueren uit Bergen spreken over „Waarom mechanisatie en tot hoe ver is deze economisch verantwoord". Des middags spreken ir. P. A. van de Ban uit Wageningen over „Mecha nisatie van het grote bedrijf" eri ir. Bakker Arkema, eveneens van Wa geningen, over „De maaidorsmachi- ne". 's Avonds hoüden dan nog J. D. W. van Geel te Hoorn en P. Wijn, Z.O. Beemster, lezingen over de me chanisatie van het tuinbouwbedrijf en over de plattelandssmederijen. De volgende dag wordt er door ir. Van Beneden uit Schagen gesproken over het veeteeltbedrijf en zijn me chanisatie en door ir. W. Corstiaensc uit de Wieringermeer over de vraag, of de landarbeiders en landbouwers voldoende ontwikkeld zijn voor een ver doorgevoerde mechanisatie.. Een paar Interessante dagen, die zeker hun vruchten voor de land bouwende bevolking zullen afwerpen. AUTOBIT „OUDEN VAN DAGEN" HEILOO Ruim 350 Ouden van Dagen zien, zo bericht ons het Co mité „Autorit Ouden van Dagen", met spanning de dag tegemoet waar op de zo langzamerhand traditionele tocht zal worden gehouden en waar deze dit jaar heen zal zjjn. Zoals iedere inwoner van Heiloo wel weet, is cY heel wat voorbereiding voor nodig nm der.e tocht te doen slagen, voorai in deze tijd, nu het nog zo moeilijk is om voldoende vervoera- mogeiykheid te kunnen krijgen. Daarom drct het bestuur een ern stig beroep op onze medeburgers om evenals 'voorheen by het aanbieden van de lijst eens diep in de beurs te tasten en verzoekt het de H.H. auto bezitters voor deze rit hun wagen en hun persoon beschikbaar te stel len. om er aan mede te werken deze rit voor de Ouden van Dagen tot een onvèrgeteiyice te maken. Willen de H.H. autobezitters zich opgeven by de heer J. L./ Groot, Ryksstraatweg nr. 318 te Heiloo? BURGERLIJKE STAND Geboren: Adrianus C., z. v. Johannes de Groot en E. W. Admiraal; Elisa- beth A., d. v. Jacobus Insing en E. C. van Wonderen; Rudolf, z. v. Tjeerd A. H. Adema en D. Harder; Adrianus J., z. v. Hugo W. Schut en J. A. Vosscnaar; Johannes W. z. v. Jacob van Riet en J. Zagarnitsky; Laurcntia d. v. Lourens Koemcester en J. Velseboer; Gehuwd: Petrus Janson en Maria A. G. Bakker. BERGEN De gemeenteraad komt Dinsdag 10 Juni om 9 uur v.m. in een vermoedeiyk zeer korte zitting by'een. De agenda vermeldt niets bijzon ders. Na afloop zal de traditionele Bonefaasschouw over de begroeiing der openbare wegen worden gehou den. Wy hopen, dat de raad, in afwy- king van de traditie bö deze gele genheid of een andefe maal, maar dan spoedig, ook eens aandacht zal weten te schenken aan het Gemeen telijk Natuurreservaat. .Voor de aankoop van dit ruim 80 ha grote bosterrein ten W. van de Sparrenlaan werden tpch door de provincie, gemeente en particulieren in 1930 de nodige geldelijke offers gebracht. Nu is er sprake van sterke per- waarlozing. De honderden bomen, die ook ln de afgelopen winter weer vïelei ondeskundige zagershanden, den te worden aangeplant. Er gebeurt echter niets. Maar hoe kan het ook anders, wanneer er een boswachter rondlóópt (meer doet hij niet), die nog geen eik van een beuk weet te onderscheiden en door ons nog nimmer werd gezien met enig gereedschap ter onderhoud van het bos. Bovendien werd door hem in al zijn diensttijd slechts één keer proces verbaal opgemaakt tegen houtdievèn. Naar wy vernamen, is deze weinig deskundige sinjeur thans ontslagen. Wy hopen, dat het gemeentebe stuur nu wel de rechte man op de rechte plaats zal weten te stellen. WE WORDEN GROOTSTEEDS. BERGEN Bergen krggt zo lang zamerhand een Stationsplein, dat voor het Amsterdamse Damrak niet behoeft onder te doen. Was het hier de laatste tgd al een fleurig punt door het bïoemenstalle- tjè, thans is er ook een kiosk van de AKO gekomen. Wyien Jan Bak had het ook zo gek nog niet bekeken toen hij tydens de oorlog in het nu weggebroken controlehuisje zyn bon- loze „gebakjes" en minder fraaie tydschriften en krantjes verkocht. Samen met Gijs zgn tent (schepö's van Gijs!) en de verschillende taxi ondernemingen aan weerszijden, is het hier een aardig centrum gewor den. Maar niet alleen het toezicht en onderhoud dienen in betere banen ge leid te worden. Ook voor herbeplanting van het grotendeels kaalgeplunderde natuur reservaat'moet worden zorggedragen. Bergen, het zogenaamde natuur- dorp by uitstek, kan in deze een voorbeeld nemen aan de stad Alk maar. Hier werd in dp Hooit en langs byna alle ontboomde wegen dadeiyk na de bevrgding een begin gemaakt met het planten van jonge bomen. In Bergen vindt men nog op tal rijke plaatsen de puisten van Afge zaagde stammen langs de weg. 's Winters maakt het beroemde Berger bos vrijwel overal een deso late Indruk. Dit bos moest als natuurreservaat het troetelkind van de gemeente zyn. Zoals het tot nu toe ging, werd het eer stiefmoederlgk behandeld. Goed voorgaan doet goed volgen. Laat de gemeente tonen, dat het haar ernst is met de schoonheid van Noordhollands meest geliefde vacan- tleoord, dan zullen de burgers wel begrypen, dat verdere afbraak van het natuurschoon een dolk in eigen borst is. Bello krijgt versterking BERGEN Bello, het Berger brok- kentrammetje (geen bokkentramme- tje, hoor zetter!) levert tegenwoor dig genoeg copy. Nu heeft het wagenpark, gelukkig nog vóór de grootste drukte, weder om versterking gekregen. Berichtten wy vlak voor Pinkste ren reeds, dat er een aantal H.S.M.- rgtuigen waren gearriveerd thans zyn weer 5 wagens van de Gooise Tram in dienst gesteld. Aan de restauratie van de inte rieurs is in de Centrale Werkplaats te Haarlem door honderd man met spoed gewerkt om tydig klaar te ko men voor het seizoen. In de nacht van Woensdag op Donderdag is met dit materiaal een proefrit gemaakt naar Bergen aan Zee. De rgtuigen zgn voorzien van elec- trische verlichting, welke zonder mo- tortractie helaas niet gebruikt kan worden. DAMMEN De derde party om het wereld kampioenschap dammen, gespeeld te'Alphen aan de Rijn, was door- spekt van talloze mogeiykheden en verrassende combinaties. Echter, Keiler zowel als de wereldkampioen Ghestem zijn op dit punt aan el kaar gewaagd. Onze damspelmedc- werlter geeft by deze derde party het volgende commentaar: Eerst een schitterende combina tie-afwikkeling die na een foutieve voortzetting van zwart mogeiyk was geweest. Zwart (Ghestem) 16 schgven op 2, 3, 4, 6, 9, 11 tot 16, 18, 19, 2T 24 en 26. Wit (Keiler) 16 schyven op 25, 27, 28, 32, 33. 34, 36 tot 40, 42 tot 45 en 48. Met de 23ste zet van wit (49 44) de enige opspeelbare zet, waar bij de combinatie in toepassing kon worden gebracht, als althans Ghes tem nu door 1117 te spelen maar toe wilde byten. Het bleek dat de dammatadors ook op dit punt aan elkaar gewaagd zyn. Ghestem door zag de opzet, en gjng er niet op in. De combinatie was anders als volgt verlopen: MARKTBERICHTEN HEM ZUIDERKOGGE 6 JUNI Bloemkool. 16—67; Sla I 9—15.15, Sla n 2.90—6.50; Andyvie 37; Pe terselie 1.50—2; Rabarber 46.70; Late aardappelen 9; Vroege aard appelen 72-:-77; Drielingen 4856; Aardbeien 1.70—3.40. .VOGNUM, 6 JUNI Late aardappelen 9; Vroege aardap pelen (grote) 8590; Kriel 3065; Sla 2—13; Bospeen 42—45; Aard beien I 2.50—3.60; Aardbeien H 1.70 2.40; Slabonen 2.70; Bloemkool 12—58; Snybiet 28. ZWAAG, 6 JUNI Vr. aardappelen 65—102; Spinazie 817; Postelein 1429; Slabonen 2.30—2.60; Snybonen- 1.71—2.00; Peulen 91124; Tomaten 1.502.90 Bospeen 3550; Radys 6.10: Rabar ber 58; Sla 110.80; Bloemkool 565; Perziken 1.05; Aardbeien 1.70 3.60; Prolefic bessen 3.70. DE ALKMAARSE KAASMARKT Ten gevolge van het koelere weer was de kaas over het algemeen wel iets steviger dan in dè afgelopen weken, hoewel sommige stapels nog vrg zacht waren. Ook hier kwam hier en daar nog al eens platte kaas voor. De aanvoer bedroeg weer 38.000 kg met als hoogste notering 1.47 Deze prgs werd betaald voor een zeer belegen stapel. Overigens varieerde de notering naar beneden tot ongeveer ƒ1.42. Het is de export, die onder bepaalde om standigheden weer mogelijk is, welke deze prijzen toelaat. Het bezoek was goed, we hoorden druk Engels spreken en de belang stelling by de bezoekers was zeer le vendig. Een aantal Tsjecho-Slowaak- se politieautoriteiten, dat had zullen verschgnen, bleef helaas uit door au topech ty Amsterdam. verleend in zaak-Vink De Hoge Autoriteit te Amsterdam heeft, naar wij van de zgde van het Tribunaal vernemen, bg' beslissing van 20 Mei 1947 het fiat-executie verleend op de uitspraak van het Tribunaal te Alkmaar, waarbij aan J. Vink, voormalig l-dtenant van Politie te Alkmaar, werd opgelegd de maatregel van 5 jaar internering. Het. zachtmoedige ln zyn ogen was verdwenen en had plaats gemaakt voor iets verwilderds. Toen ik 's morgens de deur uit ging, in mijn lichte zomerpakje zei ik tegen myn vrouw: „Nou vrouw tje, dat kon wel eens warmpjès wor den vandaag". Ik keek naar de lucht en voegde er tevreden aan toe: „Heeriyk Zo'n zomerzonnetje". Mgn vrouw antwoordde, dat ze het me graag cadeau zou doen, op de boter. Zg' is erg pufferig van aanleg. Toen ik twintig minuten gelopen had, vond Ik het tyd worden om myn jasje uit te trekken. Na nog tien minuten zocht ik naar myn zak doek om er myn stralend gelaat mede af te wissen. Een vijf minuten later viel myn boordjemet een nauw hoorbaar zuchtje flauw. Zacht jes sisten de druppels die van myn dierbaar kruintje dropen zodra zy ter hoogte van myn nekwervels kwa men. Het sudderde in die omgeving alsof er. een bakharinkje in een pan rgp lag te stoven. Maar ik vond het heerlijk. Ik heb niefgauw last van de warmte. D» ben geknipt voor de tropen. Tegen de middag begon mgn ek- gehoor te geven. Ik verhief mg van myn zetel en be£af mg naar de schoenmaker. Hy weigerde om een gaatje in *het bovenleer te maken; hy had het veel te drulc en veel te warm om zich druk te maken. Ik overlegde wat ik doen zou: myn schoen uittrekken of een biertje gaan kopen. Ik voerde eerst het laatste plan uit en deed daarna het eerste: in h?t café dompelde ik mgn ekster oog in een bakje met heerlgk koud bier. Het was aardig om te zien, hoe snel het oogje weer tot zyn normale proportie's terugkeerde Nu ik deze regels nog eens over lees, zie ik dat ik de verleiding niet heb kunnen weerstaan om hier en daar een beetje te overdrijven. Maar het was myn doel om de lezer een impressie te geven van hoe-warm- het-was. Nu ik daar volkomen in geslaagd ben, zal ik het volgende vertellen, zonder ook maar één woord to overdrijven. Ik kwam des Welke officiële instelling kan bogen op een prima ventilatie? Het was hier niet alleen onmenselgk warm, steroog vervaariyk te steken. Hy voelde aan als een klein vuurspu wend bergje, dat op het punt stond aan een opwelling tot lava-spuiten het was zelfs gemeen benauwd. By een dergeiyke atmosfeer als hier heerste, kan een sterfeiyk mens maar een van deze twee dingen doen: flauwvallen of zyn omgeving gaan haten. Ik was al heel aardig op weg om naar het tweede af te zakken, toen ik, in de ry voor het loket staande, plotseling Iets typisch ont- waardde In de gelaatsexpressie van de ambtenaar achter het loket. Ik kende hem reeds lange tyd als een zachmoedig meps. Nu was het zacht moedige uit zgn houding en zgn ogen verdwenen. Het had plaats gemaakt voor'iets krampachtigs, iets verwil derds. En toen ik me dat gereali seerd had, vroeg ik my met ontzet- in deze ontzaglgke benauwenis, met kon zyn. Want zie, de man zat daar ting af, wat er met hem gebeurd zgn colbert-jasje, daaronder een vest, daaronder een overhemd met styf boord alsof het winter was! Al zyn collega's waren aan het werk p hun hemdsmouwen of met Schillerl middags by een officiële instelling, kraagjes. Hy alleen zat daar, inge pakt als een Egyptische mummie en 't was de 'man aan te zien dat bij er onder leed. Toen ik -aan de beurt was om door hem geholpen te wórden ik bleef enige afstand houden met het loketje, om in geen geval een plot selinge beet op te lopen vroeg ik hem voorzichtig,'wat ik er van den ken moest „Ik moet wel" steunde hy. „Waarom?" fluisterde ik. En toen hoorde ik de reden. Mjjn hart kromp ineen bij het aanhoren van zoveel menselijke wreedheid. Het was voorschrift, mynhccrtje. Voorschrift om, onverschillig by welke temperatuur, „behoorlgk ge kleed" aan het loketje de mensheid te dienen. Een inspecteur had reeds eens een reprimande gegeven dh er is voor een jsichzelf respecterend ambtenaar geen groter schande op de \yercld als een reprimande van een superieur. Vandaar dat hy nu, „behoorlgk" gekleed, aan het loketje zat té lijden. Ik voor my. Ik heb een andere op vatting van het begrip „behooriyk". En mgn respect voor mijn mede mensen-ambtenaren Is aanzlenlgk gestegen. Maar niet voor hun me- deambtenaren-spperieuren. Zwart (11—17) 24... 34—29 23:34 25... 40:20 15:24 26... 27—22 18:27 27... 32:21 16:27 28... 37—31 26:37 20... 42:31 6:17 30... 20—23 19:28 31... 33:11 met gewonnen stand. Met deze afwikkeling zyn al niet minder dan 15 schyven v&n het speelbord verdwenen, n.1. 8 zwarte en 7 witte. Vervolgens een fragment na de 40ste zet van zwart, waarby Ghes tem de stdnd van Keiler dreigt te omsingelen. Zwart 8 schijven op 7, 9, 10, 16, 17, 19, 23, 24. Wit 8 schyven op 28, 32. 33, 37, 38, 39, 44 en 45. Inplaats van de1 schijnbaar sterke voortzetting 2822 enz. speelt Kei ler hier op een fraai in scène ge zette ressource-zet ,n.l. 39—34. Zw. 914 en nu W. 4034 (Zw. 29:40; en 4440. Deze opzet wordt door Zwart afgewimpeld met 34-39, waarna Keiler in het eindspel zichtbaar in het nadeel kwam. Ten slotte had Ghestem in het eindspel met onverwachte finesses te kam pen, waardoor %Keller nog remise kon bereiken. Onderstaande volgt nog het slot- overzicht van deze party. Zwart 4 schyven op 15, 22, 26 en 36. Wit 4 schijven op 19. 33, 35 en 37. 56... 2227. Wel de verwachte zet, daar 2631 enz. geen enkele winst kans meer biedt. 57... 19—13 27—31 58...37—32 36—41 59... 13—9 31—37 60... 32—27. Om winstkans te behouden dient zwart dit stuk wel te verjagen, maar nu wordt het evenwel con nieuw object, waar straks wit door 27-21 remise spel op kan forceren. 60... 41—37 61... 9—3 Remise. BESTRIJDING COLORADOKEVER De Burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis van belanghebben den, dat zij verplicht zgn ter bestrij ding van de coloradokever het gewas op alle met aardappelen betee'-le percelen in de periode van 2 t.m. 12 Jugi 1947 ten minste eenmaal te be spuiten met water, waaraan op 100 liter water 500 gram calclumar«»e- naat is toegevoegd. Deze bespuiting moet zodanig worden uitgevoerd, dat: 1. een hoeveelheid, overeenkomend met ongeveer 800 liter water per hectare gelijkmatig over het ge- was wordt verdeeld; 2. dat alle bladeren van dc aardap pelplanten met de vloeistof wor den bevochtigd; 3. dat op zodanig uur en bij zodanige weersgesteldheid gespoten wordt, dat het gewas nog dezelfde dag kan opdrogen. Degenen, die niet persooniyk ln de gelegenheid zün de bespuiting uit te voeren-of te doen uitvoeren, kunnen zich opgeven aan het buro"» Open bare Werken, Kcetgracht alhier waarna de bcspuiting op hun kósten door de dienst der Plantsoenen zal wbrden uitgevoerd. S2LD—- T«ikrtjgbc»T tot «Ik bedng en »oot al:, doeleinden. tonder ke»| AOowing h\ 3 S 10 jor EERSTE en TWEEDE HYPOTHEKEN AUTO-FINANCIERING Inepectie „Intermediair" Pleter Uftmenkede 100 - Tel. AMSTERDAM Te koop: Hooischudder, opjaagUin m. schuiver, rechtmaat met op- jaaglijn, schuiver en staal- draadtuien, hekkewagen. buggie zonder kar» Alles' in goede staat. C. LAKEMAN Zuidschermer, TeL K 2204- 221. Aan hetzelfde adres ge legenheid tot het uitscharen van enige pinken (komen tussen de weikoeic" te lo pen). nVan A tot Humor en Pret DUO HOFMANN's CABARET i MET NIEUW PROGRAMMA »oo» Verenigingen I Volk*lee»«en Nutidepart etc.. GELDCREDIETEN f800 - 8 pCt. zonder borgen voor elk doel. Vrijbl. voorw. Schrijf allen. Br. porto antw„ Spaarcred. Inst. Mathen.weg 110, Rotterdam-VV

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3