Provinciale Vaktentoonstelling van Schoenmakers STADSNIEUWS B A D I 0 375 Jaar geleden verklaarde Alkmaar zich voor de Prins R.H.B.S. Broodslijters overleggen met bakkerspatroons De tijd van ,,'t is maar een Schoenmaker" moet voorbij zijn 1 Herdenking door „oud-Alkmaar'' Op 28 Juni tml hut 875 jaar gele den z^Jn, dat Alkmaar zich voor de Prins verklaarde en zich daarmede •an de zjjdr vaa het Hal* van Oranje Deze keuze van de toenmalige vroedschap en burgerty dezer stad had tot gevolg, dat in het volgende jaar de troepen van Don Frederik de Tolodo het beleg voor de stad zou- den ilaan, welk beleg ul te Indenk aanleiding zou geven tot de trotse kreet ..Van Alkmaar begint de Vic torie-1 Ter herinnering aan h^L Besluit van 28 Juni 1572 heeft het bestuur der vereniging „Oud Alkmaar" ge meend een passende herdenking te moeten organiseren, welke gehou den zal worden op Zaterdag 28 de zer la ,,'t Gulden VUes", aanvangen de te 20 uur. Er is een zeer gevarieerd program ma samengesteld, waarbij o.a. Tro- masvaer en Pieternel ten tonele zul len verschenen, enkele Delftse stu denten zullen demonstreren, dat zy de goochelkunst machtig zfln, terwfll de rest van de avond door korte drie mlnuten-speeches van sommige le den, voordracht, zang enz. zal wor den gevuld. Het bestuur had voorts nog een plan kt overweging om een bootreis naar Edam te organiseren teneinde aldaar de wetenswaardige oudheden te bezichtigen. Om dit plan te verwe- 80-jarig bestaan Daar het archief van de R.H.B.S. alhier In de oorlog door de Duitsers Is vernietigd, worden langs deze weg oud-leerlingen verzocht hun naam en adres en zoveel mogelijk namen en adressen van hun klasgenoten op te geven en wel zo spoedig mogeiyk aan Mej: J. C. Postma, Hceronweg 9 Helloo. Dit ln verband met de ln OCtober a.s. te houden rcllnle. Commissie voor Huisvesting TH TH In het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1919 la opgenomen het besluit van de Gemeenteraad van 27 Febru ari en 29 Mei 1947 tot vaststelling van een Verordening, regelende de werkkring en de samenstelling van de commissie voor huisvesting. Alkmaar. 10 Juni 1947. Burgemeester en' Wethouders van Alkmaar, G. van Slingerland. Lo. Burgem. R. Veendorp, Secretaris EINDEXAMENS RIJKSKWEEK SCHOOL Geslaagd voor het examen Onder wijzeres): De dames: A. W. Alteveer; J. K Bos: S. Hopman: M. J. Kooy; A. M. E, van der Mculen. De heren: N. C. Dekker; H. J. Duursma; J. P. Keuris; B. van der Poll. Afgewezen: een candidate. Geslaagd voor het examen Han denarbeid De dames: A. W. Alteveer; J. K. Bos: S. Hopman: M. J. Kooy. A. M. E. van der Meulen; De heren: N. O. Dekker; H. J. Duursma: J. P. Eeurls; B. van der Po!!. Afgewezen: gejen. Geslaagd voor het examen Nuttige Handwerken De dames: A. W. Alteyeer: J. K. Bos: M. J. Kooy: S. Hopman. Afgewezen geen. JUH de OMGEVING Korte Berger raadsvergadering Dinsdagmorgen kwam de gemeente raad van Bergen in openbare verga dering bijeen. Bij het vaststellen der notulen, maakte de heer Hemelrijk dc opmer- king. dat niet alle leerlingen van de O.L. School van Bergen, in aanmer king konden kom~n voor toelating op het Gymnasium, omdat er op deze school geen Frans wordt onderwezen. Bij de rondvraag vroeg de heer Boersma. of-er bij de aansluiting Guurfjeslaan—Breelaan. geen verbe tering zou kunnen komen, met het oog op de zeer gevaarlijke hoek voor het verkeer. De heer Hemelrijk vroeg naar aanleiding van de verkoop van duinterrcin. wat dit voor de gemeente voor gevolgen had. De burgemeester zei dat dit buiten de gemeente om ging. De heer Taets van Amcrongen, gaf uitleg, hierover, dat het alleen uitbreiding van Provinciaal landgoed was. Bergen aan Zee houdt nof ter rein over voor uitbreiding. De heer Hemelrijk vröeg inlichtingen omtrent ultrc king rijwielbanden aan vólks- teil Hij was van mening, dat hier zenlgken zou op een minimum deel name van 200 personen moeten kun nen worden gerekend. Een voorlopige stemming onder de leden in welke periode der drie zo mermaanden zfl een dergelijke tocht zouden wensen te zien georganiseerd, gaf zulk een variërende uitslag, dat de a.s. jaarvergadering, welke even eens op 28 Juni a.s. zal worden be legd-. daarover een definitief besluit zal moeten nemen. BURGERLIJKE STAND 10 Juni 1947 Géboren: Élisabeth J. en Nellie C. dochters van J. Akkerman en E. Vahl; Gerberdina, d. v. W. F. G. Blumink en T. Timmer. Robbie A. D., z. v. A. C. van der Burg en G .D. Grootes. Gehuwd: KI. P. J. Akkerman-en N. C. Groeneveld. Overleden M. Tholen, 60 jaar, geh. met J. Molenaar. Uit het PolHie-dagboek Door de Alkmaarse recherche is een 20-jarig meisje aangehouden, die, toen zy het vorig jaar als leerling- verpleegster aan het Centraal Zie kenhuis werkzaam was, zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van een gouden dames polshorloge, ten nadele van een harer collega's. Het horloge kon nog in beslag worden genomen. De grossier in chocoladewerken K. alhier heeft bU de politie aangifte ge daan van diefstal van een zwart le deren actetas uit z\jn auto en wel tussen Amsterdam en Alkmaar. In de tas bevonden zich verschil lende opplakvellen met een totale waarde aan distributiebonnen van 1650 rantsoenen versnaperingen en 850 rantsoenen suiker. ONTVANGEN Passagierslijsten van: M.s. TALISSE, M.S. KOTA GEDE. M.S. LIMBURG EN M.S. BANTAM. DE EERSTE? DE NACO heeft de eerste van de reeds aangekondigde grote Crossley- bussen ontvangen. De wagen, die niet minder dan 46 zitplaatsen bevat, ls onmiddellijk in gebruik genomen en bevalt uitstekend.Zoals men weet, zullen er aanstonds meerdere vol gen. DE GROTE KERK MET KERSTMIS IN GEBRUIK? Naar w§ vernemen zou het in de bedoeling liggen de Grote Kerk om streeks Kerstmis geheel te openen De restauratie loopt ten einde. Al le ramen zijn thans aangebracht en van binnen wordt de laatste h gelegd aan het stucadoorswerk. Ook hiermee echter zal men spoedig ge reed zijn. Vermoedelijk zal het stel- gerwerk midden Augüstus verdwij nen, in September wordt dan het schot tussen het schip en het dwars- schip weggenomen. De meubilering zal nog enige tijd in beslag "nemen, doch met Kerstmis zal njen stellig onze Grote Kerk in haar volle schoon heid kunnen bewonderen. HUISHOUDELIJKE VERGADE RING P. v. d. A. De P. v. d. A, afd. Alkmaar houdt Vrijdagavond 8 u. haar laatste huis houdelijke vergadering van dit sei zoen in het ABB-gebou>v. Het is de slotbijeenkomst van een druk werk jaar, waarin veel is gedaan om de ideeën en de idealen van de P.v.d.A. te verspreiden en in grote kring in gang te doen vinden. Agenda Dagelijks tot en met 15 Juni: Ere tentoonstelling werken van Graadt van Roggen, tot en met 15 Juni. Dag. van 16—12 en van 2—5 uur. Des Zondags van 2—5 uur. Hcdeas Provinciale Vaktentoonstelling „Reorma", in Het Wapen v. Heems kerk. (laatste dag). A.B.B.-gebouw oprichtingsvergade ring „Nieuwe Koers" Paviljoen Rinhelm, Rein Valkhof voor de K.J. M.V. Donderdag: „Waakt en Bidt": Evan gelist v. Oostveen, 7.30 A.B.B-. ge bouw: J aarvergadernig „Rochdale' 7.30 uur Vrijdag: Gulden Vlies, „Er komt een vriend vanavond" 8 uur. Zal er een definitieve regeling komen Sinds Augustus van het vorig jaar is er een kwestie 'tussen de brood slijters en de bakkerspatroons, niet alleen hier in Alkmaar, maar in het gehele land. Voor die tfld was er tus sen belde groepen een regeling voor de provisie op een basis van 20%; de Nederlandse Bakkerijstichting, een in de oorlogstijd geformeerd lichaam, meende dat deze verlaagd moest worden tot 16%. De Bond van Broodslijters nam hiermee geen genoegen. Men ging ijveren en blééf ijveren voor een ver betering, daar men op het standpunt stond, dat, gezien de algemene stij ging van de kosten van levensonder houd enz. deze regeling gelijk stond met een verlaging van de Inkomsten, vergeleken met het vooroorlogs peil, van 20%: Voor de eerste maal nu ln deze strijd zullen de bakkerspatroons en de slijters over deze aangelegenheid «amen overleggen. Alkmaar heeft van dit'overleg de primeur. Het is zeer goed mogelijk dat weldra an dere plaatsen dit voorbeeld zullen volgen, maar ook een landelijk con gres behoort niet tot dè onmogelijk heden. Men is nogal optimistisch over de van bevoorrechting kon' worden ge sproken. Burgem. gaf hierop te ken nen .dat van bevoorrechting of par tijdigheid sprake was. Hierna - werd de vergadering om plm. kwart voor tien gesloten. ALS HET KALF BERGEN Het slachtoffer van de aanrijding op de hoek Bergerweg— Dorpsstraat, hetgeen Maandagmorgen gebeurde is inmiddels in het zieken huis overleden. De gemeente is nu bezig het zicht bij deze gevaarlijke bocht aanzienlijk te verbeteren. EEN EER VOOR DE HARMONIE BERGEN Door H.M. koningin Wilhelmina is voor het as. muziek- concours een zilveren legpenning be schikbaar gesteld. GEKOZEN HEERHUGOWAARD - T< ,bel der Ned. Herv. Gemeente werd ge kozen de heer Marinus Blauw. VOOR FRUITTELERS De Nederlandse fruittelersorga nisatie doet aan belanghebbenden weten, dat tegen spint gespoten moet worden bij voorkeur op 11 Juni. Gebruikt moet worden Californische pap. te verwachten resultaten, daar vole bakkerspatroons de mening van de Nederlandse Bakkerijstlchtmg niet delen. Bovendien is hier in Alkmaar de inderdaad scheve toestand groeid, dat de ene bakker-patroon een 17*£%, sommige een 16% weer andere 20%, provisie uitbeta len. Het zou voor het bedrijf goed zijn, indien er een voor beide partijen bevredigende oplossing tot stand zou komen. VOETBAL TWEE WEDSTRIJDEN OP EEN DAG! Zondagmiddag gaat AIcmaria óp bezoek, bij DEC in Amsterdam. De thuiswedstrijd is weliswaar met een denderende overwinning voor AIcma ria geëindigd, doch ondanks dit feit zullen de DEC-ers hun beste been tje voorzetten om revanche te ne men. De wedstrijd wordt ora 2.30 ge speeld, zodat de voetbalenthousias ten die AIcmaria zullen begeleiden, ook nog de wedstrijd Alkm. Boys IW kunnen gaan zien. Deze wed strijd wordt wederom op het sport park gespeeld en vangt om 7 uur aan. Alcmdria n speelt Zondag haar eerste promotie-wedstrijd voor de fes. Ie klasse tegen Volewjjckers n. UITGEEST—RANDERS 1—4 Randers verliest de toss en trapt af voor de stevige wind. Dit geeft hun een zeker overwicht, doch de achter hoede van Uitgeest weet van geen wijken, hoewel enige aanvallen tot corners moesten worden verwerkt Na ongeveer 15 min. opent Jn. Stfoet de score deze wordt na ongeveer 25 min. door de linksbuiten Groen van (JeaRanders vergroot tot 02. Direct na de rust weet Uitgeest de achterstand te verkleinen.- Na 38 min. fluit de scheidsrechter af daar er een zondvloed losbreekt Doch beide par tijen treden na enige tijd weer aan. De R. hebben voordeel want de wind is vrijwel gaan liggen. Zij tonen een vrij grote veldmeerderheid welke zij tevens in doelpunten om weten te zetten. De stand wordt'opgevoerd tot 14 door dezelfde spelers die de eer ste twee hebben gemaakt. Dan breekt het einde aan van een sportief ge speelde wedstrijd. GEPENSIONNEERDEN PRO TESTEREN pe Alg. Ned. Bond van Gepensi- orinccrden en de Ned. Bond van Ge- pensionneerden Spoor- en Tramweg personeel belegt op Za. 14 Juni a.s. om 2.30 uur in het Concertgebouw, van Baerlestraat. Amsterdam, een demonstratie-vergadering om te pro testeren tegen de wijze waarop de ifltkeringen van de extra-toelage over 1946 hebben plaats gevonden. Een krachtige poging In de goede richting Hoe belangwekkend de verschillende inzendingen op de provinciale vak- tentoonstelllng der schoenmakers, die Dinsdagmorgen in „Het Wapen van Heemskerk" werd geopend, ook mochten worden genoemd, er was er één onder, die stellig alle andere aan belangrijkheid overtrof. Dat was de stand ia het midden van de saai, die de werkstukken bevatte, welke door pa troons en gesellen waren gemaakt. In de drie rubrieken resp. voor gesellen, voor zooireparaties door patroons en voor maatwerk .van patroons was ln het geheel één eerste prijs toe gekend en geen enkele tweede, waaruit de conclusie mag worden getrok ken^ dat aan de vakbekwaamheid onzer schoenmakers nog heel waf valt te verbeteren. Een ogenblik lang hebben we van een der experts ter plaatse college gehad aan de hand van deze werkstukken. We zagen, hoe een schoen, die ten slotte nog was bekroond met een derde prijs, heel wat gebreken vertoonde en we konden de verzuchting begrijpen van deze deskundige, die het met zUn vak en met zijn collega's zo ontzettend goed voorhad: Meneer, de schoenmakerij zit nog steeds in de put! Daar moeten we na tuurlek uit, maar daarvoor, is nodig, dat de schoenmaker eindelijk begint te beseffen, dat hU niet „maar" een schoenmaker is, dat hij een vak beoe fent, dat voor geen enkel ander, welk dan ook, behoeft onder te doen en dat zijn liefde behoeft. En we begrepen ook de woorden van de heer Van Loon, die er in zijn kor te rede, uit|esproken, nadat de ope ning had plaats gehad, er zo hevig de klemtoon op legde, dat men in Alkmaar moest komen tot een cursus aan de Ambachtsschool Intussen dunkt het ons zo te zijn, dat aan dit laatste de patroons alles kunnen doen. Het dunkt ons zodanig te zijn, dat z^indien ze hart hebben voor hun vak, de leerlingen eenvou dig moeten verplichten een cursus te volgen en dat ze zich er steeds meer van moeten onthouden jongelui in dienst te nemen, die van 't schoen makersvak evenveel afwetenals wij. Dit overigens lijkt oiïs hun welbe grepen eigenbelang. Want, zo ze an ders handelen, lopen ze groot gevaar aanstonds te zullen worden overvleu geld door collega's, die wèl latten op vakbekwaamheid of door vakkundige jonge mensen, die zich nieuw komen vestigen. De opening De heer G. van Slingerland, loco- bufgemeester - van Alkmaar had zich bereid verklaard de tentoonstelling te openen en hij deed dit op een wij ze, die de grootst mogelijke waarde ring verwierf en verdiende. We geloven niet ons te vergissen, wanneer we, zeggen, dat" gedurende zijn rede verschillendein 't vak ver grijsde schoenmakers de oren spits ten en elkaar aankeken met ogpn, waarin te lezen viel: Had je dat ge dacht? De schoen in de loop der tyden In het kort ging spr. het ontstaan na van de schoen, die^ in de grijze oudheid reeds bekend was. Reeds Oe- dipus liep op zolen,'die door middel van riemen aan de voet waren beves tigd. Na.verloop van eeuwen werd de; schoen hoe langer hoe mooier. Deze schoonheid ging echter niet steeds ge paard met geriefelijkheid, zodat ook het gilde der likdoornsnijders tot hoge bloei geraakte. Gedurende de middeleeuwen bereikte het schoenmakersgilde het^ hoogte punt van zijn bloei, omdat vóór alles werd gelet op dc kwaliteit van het werk. Daarbij werd altijd- een scheiding getrokken tussen schoenmakers en schoenlappers, van welke beide groe pen de laatste steeds veel minder in aanzien stond dan de eerste. Spreker schetste vervolgens hoe in het mid den van de 18e eeuw de bloeiperiode ten einde loopt en hoe het met het vak dan steeds meer bergaf gaat. Mens en machine In de tweede helft van de vorige eeuw breidde zich de machinale schoenbereiding steeds meer uit, doch het handwerk bleet Er kwam toen een roep naar vak onderwijs «aanvankelijk echter zonder resultaat. Mede doordat het buiten land ons verre begon te overvleuge len, ontstond een kentering in de goe de richting, die er tenslotte toe voer de, dat door de Federatie een drietal vakdiploma's werd ingevoerd.' De animo voor deze diploma's werd be langrijk vergroot, toen de vestigings wet van kracht was geworden. Thans is het zo geworden, dat zowel ortho- paedische als gewone schoenmakers een diploma van de Federatie behoe ven en men kan zeggen, dat we hier mede op één lijn zijn gekpmen met het buitenland. Spr. bracht hulde aan de organisa toren dezer tentoonstelling, die 'laat zien, waartoe Nederland in staat is. Hij sprak zijn vreugde uit over de vooruitgang, die valt tp constateren en besloot met de woorden: Laten de jongeren de tijd begrijpen! Naar groter vakbekwaam heid! De heer Sn ieder, voorzitter van de Bedrijfsgroep ï^derverwerkende am bachten. dankte allen, die hadden meegewerkt aan deze. tentoonstelling. HU verdeelde verder de schoenma kerij in twee merkwaardige groepen: een kleine die 't vak verder in de af grond wil brengen en een grote, die bezield is met idealisme. l}e toekomst aldns spr., is alleen aan de schoenma ker met gedegen vakkennis; het goéde» werk wint hëf uiteindelijk van het slechte. "v Hij wekte op tot krachtige interne propaganda. Velen moeten tot het in zicht komen, dat er nog veel valt te leren en te bereiken. D?t laatste wordt door deze tentoonstelling krach tig bevorderd. Rondgang ever de ten toonstelling. Nadat nog de heer Van Loon een lans heeft gebroken voor een cursus aan de ambachtsschool hier in Alk maar en tenminste een avondcursus, dankt de voorzitter van de bijeen komst, de heer Kuyper uit Alkmaar, de sprekers en nodigt hij allen uit tot een bezoek aan de tentoonstel ling. De over het algemeen fraaie eta lages zijn ingericht door: 1. „De Gelderlander" pers met tal van vakbladen. 2. Lilo-lUmen. 3. Vakbladen van Misset. 4. Burg, wrijfwas. Alkmaar. 5. J. Lind Az., Herenstraat, Alk maar. Drukerij Nagengast, Laat,. Alkmaar. 7. Inzending vakgrdep Maat- en or thopedisch schoenwerk. 8. Alberts en Co., Amsterdam rr^t tal van de méést moderne schoenma- kèrsmachines. 9. Onderlinge Ziekte Risico Ver. der Stichting Voorzieningsforids voor schoenmakers-patroons en schoen win keliers. 10. Gebr. Veltman, Den Haag met schoenmakersartikelen, fournituren en leer. Zeer opvallend en. een beeld gevend van de uitstekende, prestaties,^waar toe de Ned. schoenbereiding in staat is. was de inzending vakgroep maat- Wat de veilingklok wijst Het liep met de aanvoeren van vr. aardappelen nog niet storm. Nadat de eerste eerstelingen voor een gulden per kilo verkocht waren, kwamen er de volgende 'dagen wel iets meer aan de markt, maar uit alles blijkt wel, dat de aardappelen nog niet rijp zijn. Anders waren er wel meer geweest." De prijs is hoog genoeg. De note ringen zijn wel lager geworden, maar Dinsdag. 10 Juni noteerden wij toch' nog f 60f 66. per 100 E.g. voor de gro te en f 28—f 43 voor de kleine maat. Over minimumprijzen behoeven we de eerste dagen nog niet te denken, maar toch willen wij even de aan dacht vestigen op een onbevredigende gang van zaken In dit opricht Offi cieel kan meh weinig vernemen. Aan de veilingen werd medegedeeld, dat er een bodem in de markt was ge legd, na 15 Juni zou, wanneer de prijs op f10 zou lopen, de export wórden ingeschakeld, de eerste week van Juli zou dit geschieden bij f8, de volgen de week op f 7 en gedurende .de laat ste week van Juli op f6.50 per 100 k.g. Door de tuinders is dit opgevat als een soort minimumprijs, maar daar tegenover staat de mededeling van het ministerie van Lpndbouw dat de Minister er niet over denkt een minimumprijs voor de aardappe len vast te stellen. Intussen heeft het Kamerlid, de heer Jac. Groen reeds vragen gesteld over deze te lage mi nimumprijzen. Ook ten aanzien van de rabarber is de in uitzicht gestelde minimumprij- zenre'geling nog niet verschenen. Er staan nog grote hoeveqjheden van dit product te velde en blijkens de kort geleden gepubliceerde richtlijifen *zal na Juni geen vergoedingsprijs meer^ voor rabarber gelden. Het wordt dus kort dag. De aanvoeren van dit arti kel zijn zeer gering en de prijzen blij ven laag, te laag .om lonend te zijn. De hittegolf heetf voor de Lange- dijker tuinbouwers, die bezig waren met het planten van kool nogal waf schade opgeleverd. De plantjes kon den deze grote hitte niet verdragen, zodat het nodig bleek, een flink per centage van de uitgezette planten la-, ter weer te vervangen, dus dubbel werk en extra kosten. en orthopaedisch schoenwerk. Een woord van bewondering is hier op zijn plaats. De prijswinnaars Van alle prij winnaars, wier werk we konden bewonderen in de stand, die het midden van de zaal vulde, noemen we slechts diegenen, die woonachtig zijn in het rayon, waar in onze Maden verschijnen. A Gezéllen: A. Bos, Beverwijk, eervolle ver melding. B. patroon^ reparaties: A. C. Andriesse, Limmerhóek, Alk maar; S. de Ruiter, Magnustraat 141, Schagen; N. J. Oudejans, Zessteder- vcg 72. Grootebroek; B. Mijnders. Limmerweg 122, Akersloot allen met een eervollè vermelding. C Patroons, maatwerk. K Borsboom, Verdronkenoord, Alk maar. 3e prijs; A'. Janson C zn., Laat- 61 Alkmaar, eervolle vermelding. Markt Purmerend PURMEREND 10 JUNI 1347 Veemarkt: Runderen totaal 513 st 45 vette koeien levering; 256 gelde- koeien 325-450, matig: 182 melkkoei en 350—650, kalm; 20 pinken 160—280 vrij goed; 10 stieren 400—825, kalm; 527 nuchtere kalveren, levering, 36 65, stug; 31 vette varkens levering; 20 magere varkens 50—65, vrij' goed; 464 biggen 25-50, vrij goed; 222 scha pen 5485, kalm; 583 lammeren 24— - 36, iets beter; 102 bokken en geiten 10—100. vlug; 64 paarden 350—1000, stug. Pluimveemarkt; 2400 oude kippen en hanen (witte en rode) ^-3.50; 40C id. (blauwe) 3.50—4;; 800 lfcnnen 4— 7: 250 jonge hanen (blauwe) 4.50—5; 8200 jd. (witte en rode) 2.50—3.50; 250 eenden 2—4.50; 250 konijnen 2—10' 100 ganzen 6—8. (Ingezonden mededeling) Als rheumatische pijnen U het leven vergallen dan is het hoog tijd een Krusphenkuur te beginnen. Iedere morgen de kleine do sis Kruschen doet wonderen. In thee proeft ge er niets van, maar de weldadige wer king doet zich spoedig voe len. Kruschen staat bekend om zijn stimulerende invloed op de bloedzuiverende orga nen. Die doen dan Uw bloed weer. krachtiger circuleren, onzuiverheden kunnen zich niet meer vastzetten, ze worden regelmatig afge voerd en zo rieemt Kruschen de oorzaak weg van die slo pende rheumatische pijn. Weifel niet langer; begin Uw kuur dadelijk. Uw apo theker en drogist hebben Kruschen Salts voorradig. UITZENDINGEN DONDERDAG 12 JUNI 1947 Hilversum I 301 m. Nieuws 7, 8, 13, 18, 20 en 23 uur. AVRO 7,30 en 8,13 Gram.; 8.45 Edward Elgar-concert; 9.15 Morgenwijding; 9.45 Arbeidsvitami nen (gram.); 10.35 Luzerner kinder koor; 10.50 Kleutertje, luister!; 11.00 Plaatje met een praatje; 11.45 Fam. berichten; 12.00 Metropole-orkest; 12.35 „Creolen-jüpgramma" van Dr. Merkelbach; 13.15 The Romancers: 14.00 Voor de vrouw; 15.00 „Voor zieken en gezonden"; 15.20 „Klimop", gram. verzoekprogr.f 16.05 Herha lingen e.o.; 17.00 Kaleidoscoop; 17.20 De vacantie komt in zicht (over jeugdtóurisme); 17.30 Skymasters; 18.15 Sport Aad van Leeuwen; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Radio strip; 19.15 Radio Volksmuziek school; 20.15 Radio Philh. Orkest (Haydn, Zimmerman, Wagner)21.15 Hoorspel „De vrouw, die anders was" 22.15 „Hij en Zij" m. Glinge Dooren- bos; 23.15 Frans operette-concert. Hilversum H 415 m. Nieuws om 7, 8, 13, 10, 20 en 22.30 uur. KRO 7.45 Edwin Fischer, piano; 8.15 Pluk de dag; 9.00 5e Symphonle van Sibelius; NCRV 10.00 Leger des Heils; 10.15 Geref. Morgendienst 10.45 Don Kozakkenkoor; ^KRO 11.00 „De Zonnebloem", radiozie- kenbezoek; 12.03 Pianospel (Chopin Llszt, von Weber)12.30 en 13.2<j Orkest zonder naam; 13.45 Voor d« vrouw (Caty Verbeek); 14.00 Bonds dag Geref. Meisjesver?; 15.15 Viool voordracht (H&ndel en Schubert) 16.00 Bijbellezing; 16.45 Cinderella- nesemble; 17.30 Piano De Raaff« Schutte; 18.00 Populaire Orgelbe speling; 19.15 Johan Carter, tenor 19.30 Actueel geluld (Finland) 20.05 Chr. Mannekóor; 20.50 Strijkorkest (Mozart, Massenet); 21.50 Mrt band en plaat.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2