Te kort ruim 11 ton STADSNIEUWS De Alkmaarsc begroting 1917 NIEUWS UIT DE OMGEVING Grote daqen voor Bergens Harmonie NUUWS UIT DE SKEERWINKEL De Boys ontsprongen de dans RADIO) 2> Alkmaarse begroting 1947 HZ Zaterdag U verschenen de Alk maar begroting 1947, waarvan de gewone dienst «lult met een bedrag aan Inkom*ten en uitgaven ad f 4.8.70.186.82. In een en ander rit verwerkt een bedrag voor onvoor ziene uitgaven ad f 1.1.000.Opper vlakkig bezien sluit hiermee de be groting. dat dit echter In werkelijk heid allerminst het geval Is, blijkt uit post 156 ..Bijdrage van Hoofd stuk XV van de kapitaaldienst tot het sluitend mak50 van de gewone dienst", waarvoor een bedrag van f l. 106.0491.98 Is uitgetrokken. In dit cUfer Is het begrotingstekort tot uitdrukking gebracht. We hopen ln onze volgende num- me-s op deze begroting terug te ko men. Botsing van motor tegen auto Om half drie Vrijdaj^iddag reed 'n 6-wiel(g motorrUtuig. een zogenaamde truck met oplegger, ovej de Kenne- merstraatweg ih de richting van de stad. Nabij* het tankstation van de Shell bU de Vlerstaten. reed de truck naar links, om aldaar te tanken. Op het moment, dat hij de rijweg kruiste, na derde van tegenovergestelde richting een motorrijder, de 47-jarige bollcn- handelaar J. Trompetter uit Noord- Scharwoudc. die tegen de auto opbots te en over de weg werd geslingerd. De man werd zwaar aan het hoofd gewond en is door de GG.D. naar 't Centraal Ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. De commisurii van nolltle te Alk maar verzoekt ln verband met boven vermeld verkeersongeval eventuele getuigen, sperlaal de wielrijder In blauwe overall, zich met spoed aan tljn bureau, afd. verkeer te willen Vervoegen. Gevaarlijke karweitjes Gevaarlijke karweitjes Schilders, loodgieters en dergclU ken trekken meestal veel bekaks als zU bezig zijn met hun halsbrekende toeren aan gevels of op daken. „Ge vaarlijke karweitjes" denkt de mens. die stilzwijgend en met verdraaide hals dit acrobatenwerk van het trot toir af aanschouwt. Dat hij zelf soms niet helemaal buiten -schot ls. reall- aoert hij zich meestal niet. Zo af en toe gebeurt er iets, dat pijnlek is. Zaterdagmiddag om ongeveer kwart over elf wandelde een dame op het trottoir langs het gemeentehuis. Zij had er geen flauw vermoeden van. dat ver boven haar hoofd, op het dak van het oude raadhuis, eni ge loodgieters bezig waren met her stelwerkzaamhedentot dat. met een hevige smak, er oen zeer zwaar ding op een van haar voeten viel. Het bleek een stuk zink te zijn van ongeveer een kilo. De omstanders kwamen toegesneld, want het slacht offer kromp Ineen van de pijn. Het' zag er aanvankelijk naar uit, dat men haar naar'binnen moest dragen, maar etfen later bleek zij. zij het zwaar hinkend, weer te kunnen lo pen Het moet ons van het hart. dat het toch wel gewenst zou zijn. indien enigszins mogelijk. bij dergelijke werkzaamheden de nodige voorzorgs maatregelen te nemen. EMt Is nu goed afgelopenmaar een ern stige blessure, of erger, had hier ook het gevolg kunnen zijn van deze on voorzichtigheid. FILMAVOND STICHTING ÏMO-I^S Op Zaterdag 21 Juni zal de stich ting '40—'45 een filmavond organise ren in het Gulden Vlies;- aanvang acht u. Vertoond zal worden de film over de invasie der geallieerde legers in Normandie. Met de vertoning van de ze interessante documentaire heeft de stichting reeds in tal van plaatsen van ons land grote successen geboekt De opbrengst van deze avond is. van zelfsprekend. bestemd voor bet zo noodzakelijk" stichtingswerk. INITIATIEF VAN DB NJLV. Naar wij vernemen heeft de Ne derlandse Relsvereniging. afd. Alk- maa-, zich tot verschillende verenigin gen gewend, die af en toe een film avond organiseren, teneinde tot een zekere coördinatie te komen. Het is n.1.. vaker dan eens gebeurd, dat er twee verschillende filmavonden op een dag werden gehouden. Zo-fets is ln het voordeel van niemand, zodat t Initiatief van de N.R.V. in deze waar dering verdient. MARKTBERICHTEN MedenibUU en Omstreken, 18 Juni. 11300 kg gr. aardappelen 48—66 4800 kg kriel aardappelen 23—33. ITIT HET POUTIEDAGBOEK Een tankauto wilde van de Kenne- merstraatweg linksaf het yamebroek oprijden cn gaf daartoe van te voren richting aan. Op het moment, dat hij in de bocht naar links reed. werd hij aangereden door ecp personenauto die aan de tankauto geen voorrang ver leende. Beide wagens werden bescha digd. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Proces-verbaal werd opgemaakt. AGENDA Maandag: Verg. N H. Wolvereniging. 13 uur. Guldén Vlies. Dinsdag: Vergadering Ned. Reisvereni ging. 8 uur (besloten). De raad komt Vrijdag bijeen ETA ON HEILOO De gemeenteraad van Hei- loo komt a.s. Vrijdag voor het eerst onder voorzitterschap van burgemees ter Kalff. bijeen. Naast de verzoeken van de raadsle den J. A. Bosma en Joh. de Vries om vragen te mogen stellen, resp. over het leeg laten staan van een perceel aan de Kennemerstraatweg en de slechte woningtoestand van een gezin aan de Butterlaan, komen een groot aantal „Klein goed"-punten op de agenda voor. O.a. is er een voorstel van B. en W. om de aanneemsom voor de uitbrei ding van de riolering te verhogen en verder eén voordracht van B. en W. tot het benoemen van een onderwij zer aan de U.L-O.-school wegens ver trek van de heer E. J. Keuning. Hoe deze voordracht er uit ziet moet ze ker een verrassing blijven, tenminste in de stukken wordt dat nog niet mee gedeeld. Verder is er een voorstel van B. en W. tot 't treffen van voorbereidingen tot uitvoering van het uitbreidings plan „Centrum". Hartelijke woorden en goede muziek Het ene grote gebeuren, de opening in ,.de Rustende Jager" is nog niet achter de rug of het tweede grote evenement neemt een aanvang. Het dorp is op verschillende plaatsen van wegwijzers voorzien en versierd met bloemenmanden, voorzien van een grote G-sleutel. De dag voor Bergen's harmonie, waarop het feest voor de viering van het gouden jubileum zal worden ingeluid, is aangebroken. Om half acht trekken dan ook vele Bergen aren naar Maesdammerhof. waar het openingsconcert zal worden gegeven. Op het terrein heerste een gezellige drukte en even over acht uur, trad de voorzitter, de heer P. BI anken daal. naar voren voor het uit spreken der openingsrede en sprak 'als volgt: „Het grote muzikaal gebeuren is nu aangebroken, maar ik wil er geen re ceptie van maken en allen gaan com plimenteren. Dit zal geschieden op de dag. waarop voor 50 jaar de harmonie "werd opgericht en wel op 1 October a.s.". Hij wilde alleen volstaan met al len dank te brengen voor hun buiten gewoon grote medewerking en dan in de eerste plaats aan H. M. de Konin gin. aan het Prinselijk Paar en de commissaris van N. Holland voor het schenken van'de prijzen. Rn dan de beschermheer, J. van Reenen. oud bur gemeester van Bergen, .voor het gratis afstaan van het terrein, waarop men zo rustig kan musiceren en hoopte dit zeer mooie plekje weer ongeschonden te kunnen -overdragen. Ook de ver schillende verenigingen dankte hij voor hun directe bijdragen in de kos ten en besloot met de hoop uit te spreken, dat het feest zal worden op gefleurd door een helder zomer-zonne- tle Daarna sprak de burgemeester, Dr Huygens. een kort woord. Ook hij wilde op 1 October complimenteren, maar wenste de harmonie en bevol king 'n zeer goed feest en veel kunst genot. Do oud-burgemeester, de heer J. v. Reenen. wilde als beschermheer ook nog enkele woorden spreken. Hij was dankbaar het gouden jubileum tè mo gen beleven. Hij had voor 25 jaar ge leden ook z*n geiukwensen uitgespro ken en ging op geestige wijze de ge beurtenissen van Bergens harmonie na. Zo heeft de heer Reidel er veel toe bijgedragen dat de harmonie dit feest kon vieren Hij sprak zijn grote waar dering uit voor alle leden, die reeds lid zijn vanaf de oprichting. Hierna kwam Bergens harmonie aan de beurt met de Jubilémars. gecompo neerd door één der nestors, de heer J. C. Beekman, waarna volgden de ouver ture „Le Roi de Yvetot" van Adam. fragmenten uit ..Die Lustige Witwe" van Fr. Léhar. tot ..Pluvius" zijn ze gen over alles en allen uitstortte wat eén s^mphonie werd van regendrop pels. Ondanks deze tegenslag ging de harmonie verder met de Czardas uit ..De geest des Woiwoden" van L. Gross mann. Door de aanhoudende regen werd de pauze niet 'gehouden, en vervolgde men met dc ouverture „Le* Nouveau Seigneur du Village" van F. Boieldieu, ..Cbant du Soir" van Sam Vlcssing, fragmenten uit ..Faust" van Gounod en ..Sons of the Brave" van F. Bigeot Al deze nummers werden goed ten gehete gebracht onder de eminente leiding V3n dirigent, de heer P. Pran ger. Ondanks d«> aanhoudende regen was het een mooie avond. Eerste concoursdag 's Morgens op 't Raadhuis zag het er naar uit. dat deze dag in 't water zou vallen, doch allen waren zeer op timisttsch gestemd, hetgeen ook uit kwam in de welkomstrede. welke door burgemeester Dr. Huygens werd uitgesproken. Hij heette de corpsen welkom, hopende dat dit concours 'n succes mocht worden voor Bergen's harmonie. .'.Wij dragen de harmonie een goed hart toe. want altijd- stond deze klaar in vroljjlce en droeve tij den" zo zeide spreker. Daarna richtte hij het woord tot' de jury, de hoop uitsprekende, dat iedere vereniging de juiste prijs zou krijgen. De heer Blankendaal dankte voor deze woorden, waarna het gezelschap zich naar 't v. Reènenpark begaf voor de marswedstrijd. Het weer was reeds wat opgeklaard en het eerste corps, St. Cecilia uit Wervershoof maakte haar entree met de f eestmars van J. R. v. d. Glas, gevolgd door St. Grego- rius Duivendrecht met hetzelfde num mer. Daarna kwam Verkade's harmo nie uit Zaandam met Festival van F. Jakma.. Crescendo Assendelft ook met de feestmars, gevolgd door St. Cecilia Zwaag met de mars „Sons of the Bra ve" van F. Bigeot. De uitslag van deze wedstrijd was: .Verkade's harmonie, Zaandam le pr., 104 punten, St. Cecilia Wervershoof, 2e prijs 89 punten. St. Gregorius Dui vendrecht le pfijs 96 punten, Crescen do Assendelft 2e prijs 87 punten, St. Cecilia Zwaag 2e prijs 87 punten waarna dit gedeelte was afgelopen. Het concours verliep vlot en de ju ry had geen gemakkelijke taak. De uitslagen waren tenslotte als volgt: Verkades Harmonie Zaandam le prijs 337 punten. St. Cecilia. Wervershoof 2e prijs 305 punten. St. Gregorius, Zwaag 2e prijs 309 punten; Crescendo Assendelft 2e prijs 312 punten: De Vriendschap Schoorl, le prijs 349 p.; St. Cecilia Zwaag le prijs 345 punten; Excelsior Andijk le prijs 345 punten, Combinatie Concordia—Door Wils kracht Verkregen uit Hoogkarspel Venhuizen le prijs 354 punten. De ere-wedstrljd Aan de ere-wedstrijd namen 4 corp sen deel en St. Cecilia» Zwaag haalde hier het beste resultaat (161 punten). De Vriendschap. Schoorl. behaalde 142 punten. Excelsior uit Andijk 156 en He Combinatie Concordia—DWV 147 punten. Openinq Bioscooptheater BERGEN De „Rustende Jager" heeft zijn poorten heropend. Zaterdagmiddag vond de officiële- opening plaats van de geheel geres taureerde grote zaal. welke gedurende twee maanden tijds op vrijwel on zichtbare wijze was omgetoverd in een ultra-moderne schouwburg, tevens bi oscoop-theater De' vele bloemstukken van diverse plaatselijke verenigingen en filmver huurkantoren bewezen "wel, hoezeer men het op prijs stelt, dat het theater in Bergen nu een feit is geworden. Een 250-tal genodigden, waaronder B. en W. werden allereerst toegespro ken door de heer" G. Diesfeldt, direc teur van het bedrijf. De heer Diesfeldt richtte, woorden van dank tot het gemeentebestuur, de Nederlandse Bioscoopbond en alle an deren. die hun medewerking hadden verleend. Hierna werd een uitgebreid film programma gedraaid, waarbij opviel, hoe. feilloos de Philips projectie-appa raten en geluidsinstallaties werkten. Na wereldnieuws, afgewisseld met een aardig tekenfilmpje volgde „Het leVen van Dr. Ehrlich" een hoogstaan de film. zonder dramatische ontwikke lingen en sensatie, doch interessant door de uitbeelding van het leven van deze bestrijder v$n allerlei ziekten. De eerste openbare .voorstelling al hier vond Zaterdagavond plaats. A.s. Zaterdag komt „de Rus" met „de Zevende Slaier" en de daarop vol gende week wordt de Slag om Arn hem gedraaid. H.S.V. 1—LIMMEN 1 4—3 Zaterdagavond speelde H.S.V. 1 te gen Limmen 1 een vriendschappelijke wedstrijd. Deze zeer tamme vertoning waarin weinig gepresteerd werd op voetbaltechnisch gebied. bracH^ een 43-overwinning voor de Heiloo-ers. ERNSTIGE AANRIJDING OP DE BREELAAX BERGEN In Bergen loert de dood langs de weg de laatste weken. Zaterdagochtend omstreeks half elf vond op de Breelaan weer een tame lijk ernstig verkeersongeluk plaats, tengevolge waarvan twee personen naar het ziekenhuis te Alkmaar ver voerd moesten worden. De 68-jarige oude heer J. Henneman die aan de Breelaan woont ongeveer tegenover hotel Bakhuis, kwam zonder uit te kijken op de fiets zijn hek uit rijden. Bijna gelijktijdig passeerde een luxe auto uit de richting Schoorl. De be stuurder de heer J. J. K.. uit Harcri- karspel trachtte tevergeefs een aanrij ding te voorkomen maar botste daarbij zelf tegen een boom. De auto werd zwaar beschadigd. De heer Henne man reed tegen de achterzijkant van de wagen en kwam te vallen. Een zware hersenschudding en hoofdwon den waren hiervan het gevolg. De bestuurder van de auto bleef on gedeerd. doch zijn kleine passagier, Gerardus Glas, een jongetje van 21/; jaar, uit Warmenhuizen liep een shok op. De eerste hulp werd. verleerid door dr. van Gelder. Beide slachtoffers moesten In zorg wekkende toestand per rode-kruis-wa gen naar het St. Elisabethziekenhuis te Alkmaar worden vervoerd. De beschadigde auto moesj met een kraanwagen van Smit worden wegge sleept. Omtrent de schuldvraag wordt een onderzoek ingesteld. .COLLECTE „HERWONNEN LEVENSKRACHT" HEILOO Zaterdagavond hield „K^ wonnen Levenskracht" een collecte. St. Cecilia" zorgde voor opwek kende klanken en het resultaat was een opbrengst van 265 gulden> COMMISSIE „DE NOORD HOLLANDSE KAP" Door het Historisch Genootschap „Oud-Westfriesland" is een commis sie „de Noordhollandse Kap" in het leven geroepen. Het oogmerk dezer commissie zal in eerste instantie ayn een poging, te voorkomen, dat de kunst van het „kappen naaien", het opmaken van de kap, verloren zou gaan. Bij talrijke gelegenheden, offi ciële ontvangsten, folkloristische feesten, congressen men denke aan het a.s. Vrouwen-Wereldcongres te Amsterdam, waar op de „Hollandse dag" talrijke Westfriese vrouwen met de kap getooid acte de presence zullen geven wordt de kap nog gedragen. Dit dragen zal echter bij 3&brek aan kappennaaisters spoedig tot het verleden moeten behoren. Ecu leergang tot het verkrijgen van de betrokken vaardigheid zal thans on der leiding van mevr. P. G. Blokker te Hauwert in het leven worden ge roepen. De hoop bestaat, dat enige dames zich voor deze leergang, die geen «si n3 het vormen van „beroeps- kappennaaisters" op het oog heeft, zullen aanmelden. De Noordhollandse kap mag, meent de Commissie, nog niet uit het beeld onzer officiële ge legenheden, feesten, e.d. verdwijnen. „Ik wou toch niet graag, dat ik me nister was," zoi Kees, terwoil-ie een dikke pruim achter z'n kieze stak. No, je voele wel, dat-ie derekt de lachers op z'n hand had. Stel je voor een menister met een pruim achter z'n kieze! Maar de barrebier woof om stilte. „Weerom wou jij dat niet, Kees? Is er weer wat an de hand?" „No, zoi Kees, „zie je, ik ben. iemes lesten op een vergadering weest en deer sprak zo'n insjeneur en op ut lest kwamme d'r nag een stik of wat in debat en toe kwam ut hier op neer, dat ze vonde, dat de boere een groter keis- toewoizing hewwe moste. Want zo as ut nou was, moste ze zelf keize om nag wat op d'r brood te kroigen. En deerom leverde ze minder melk in.. Ut skcelde zowat 400 kilo per koe." „Das nag een mooi plompie," zoi Klaas. As je nou een boer hewwe, die twintig koeie melkt, den ken-ie zowat vierhonderd keizemake. Je moete maar rekene, den eet-ie gien brood met keis meer, maar keis met brood. Met die slechte stoet is ut naggieniens zo erg slim". „Deer wul ik ut nou erus niet over hewwe," zoi Kees. „Maar toe ik die eivend nei huis reed, zat ik zo op de fiets te prakkezeren, dat ut voor zo'n menister toch een lastige toid is. Want ja, al is ut den wel niet hillekendal rechtveerdig, je kenne nou ienmaal niet verlange, dat een boer droug eet, ■of gien keis op z'n brood hewwe zou. En een huisslachtinkie moet er ok nag bai. Soms ien, soms twei varkentjes. Dat gaat nou iënmaal zo, ei? En ut is ok te gek, as je dat zelf allemaal vortbringe, dat je den deer overal nag gebrek an hewwe zouwe. Maar as ze nou bai zo'n menister komme en ze zegge teugen zo'n kirrel: „As wai gien keis meer kroige den gane we stake, wat moet zo'n man den doen?". Wai zatte mekaar zo'n bëetjè an le koik^n. We gavve niet derekt sjoegëm, want we wiste niet weer Kees heen wou. Op ut lest zoi de barrebier: „Hal ken ut ze wel geve en hai leen ut wel lcite ok, want je hewwe niet te denken, dat er een boer is, die gien stik met keis eet. Maar of er nou meer melk om komme zei, dat moet ik nag zien. Want ze moete toch ok nag een stik ZELDZAAM BRUTALE DIEFSTAL HEILOO Een zeldzaam staaltje van brutaliteit hebben enige leden van het zwarte gilde j.1. Vrijdag aan de dag gelegd door het stelen van enkele kleedjes van het altaar-uit de R.K. kerk aan de Westerweg. Van de afwezigheid van dC koster der kerk hebben de onverlaten in het middaguur gebruik gemaakt om ge noemde kleedjes te ontvreemden, het geen niet bepaald getuigt van piëteit. Gëlijk spel (2-2) legen I.V.V. In dc wedstrijd tegen Kinheim hebben we kunnen zien, dat de Boys in staat zijn -een goede wedstrijd te spelen» maar wat zij gistermiddag te gen de Landsmeerders presteerden, was maar van zeer matig gehalte. De achterhoede en middenlinie met als gunstige uitzondering Krul en de altüd hardwerkende Bart trapten meerdere malen naast en over de bal en begrepen hun taak in het stopperspilsysteem vaak niet. In de voorhoede had Goudsblom z'n dag ook niet en ook werd er o.i. te wei nig over de- linkervleugel gespeeld. Met de uitslag 22 mochten de Boys dan ook, gezien het spel, zeker tevreden zün. De wedstrijd Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de Boys tegen wind serieuze plannen hadden. Eerst zagen we Brou wer hoog over schieten, terwijl even later Appel dit kunstje herhaalde, toen hij totaal ven-ast werd door het missen van de IW-achterhoede. Vlak daarop kwamen de Boys terug. Untied speelde de bal vrij, maar Ap pel kopte zijn keurige voorzetjuist over de lat. Verschillende goede aan vallen volgden elkander op en wan neer de Boys dit eerste kwartier wat productief waren geweest, dan had waarschijnlijk de wedstrijd in deze periode beslist kunnen worden. IW maakte zich echter vrij van het Boys-overwicht en viel meerdere ma len gevaarlijk aan. Vooral de linker vleugel zag kans enkele keren goed door te breken, mede door het feit. dat rechtsback de Ley zeer matig speelde. Toch had IW niet bepaald een duidelijk overwicht, de aanvallen wisselden elkander af, doch die van de gasten waren iets gevaarlijker. Na een half uur brak de IW-Iinksbuiten door. plaatste hoog voor het doel, waar Kramer de bal niet kon berei ken en de naar binnen gelopen rechts buiten kon rustig scoren. (6—1). Vijf minuten later kwam de gelijkmaker reeds. Een doorbraak van Untied werd door een tackle in het strafschop gebied onderbroken, zodat de goed leidende scheidsrechter een penalty toekende. Bob Admiraal maakte geen fout; Enkele minuten voor de rust b.c ging Blok in samenwerking met de Ley een grove fout, welke door de IV V-midvoor zonder pardon werd afge straft (1—2). Het kwam goed af... Menige Boys-supporter zal tijdens de rust gehoopt hebben, dat zijn favo rieten. uit een ander vaatje gingen tap pen. maar niets was minder waar. Gelukkig voor de Alkmaarders raakte IVV was uitgespeeld, zodat de vele fouten van de achterhoede niet werden uitgebuit. Na een kwartier kwamen de Boys aan de gelijkmaker, toen Untied aangevallen door twee IW verdedigers de bal keurig vrij maakte en de doelman met een harde schuiver totaal verraste. Men krgeg hierdoor weer wat moed, hetgeen dui delijk bleek uit het meer enthousiaste spel en luide aanmoedigingen. Lang duurde het echter niet.' want' na een half uur kroop de thuisclub door het oog van de naald, toen Kramer reeds gepasseerd was en Krul de bal van de lijn moest wegwerken. Spoedig daar op kwam IW terug en tot tweemaal toe moest Kramer al 2ijn talenten ver zamelen om het ergste te voorkomen. De scheidsrechter kreeg hét tenslotte nog druk. Tien minuten voor tijd moest Bokweg invallen voor Bart, die een knietje tegen z'n dijbeen kreeg. In de stand kwam echter geen verande ring en tijdens de resterende wedstrij den zullen dé Boys andere kost moe ten opdienen. Is dit niet het geval, dan zien we de toekomst donker in.. A.V.A. GEPROMOVEERD! Het nog jonge dames-handbal-elftal van A.V.A. dat dit seizoen voor het eerst in competitieverband uitkwam, in de 3e klasse van de N. H. Handbal- bond is zonder promotiewedstrijden te spelen gepromoveerd naar de tweede klasse. Al ging het wel wat gemakke lijk, een hartelijke felicitatie is deze „verhoging" zeker waard. of wat keiskes make voor de femilie en voor de werklui en om te ruilen. Wat dat betreft, gelouf ik, dat de me nister ut ok wel leite ken. Maar...." „Houw maar op," viel Kees de bar rebier onbeleefd in de rede. „Je snap- de d'r niks van. Deer gaat ut hille- maal niet om. Maar as jij je nou op ut standpunt stelle, dat een boer recht heb op de producte, die op z'n oigen bedroif teelt worre, in ut gnappe ve- zelf, en weer toch ok wel wat voor te zeggen is, den ben je al op een hellend vlak. Want as dat voor 'n boer geldt, den ok voor een aar. En as je zo deurredenere, den zou dus een arboler, die in een sukkelaadfabriek werkt met z'n hele gezin z'n loif vol met repe ete kenne. En wie op een fietsefebriek werkt, zou plentie fietse hewwe moete. En met klompe en tebak en klere en al die dinge meer al persiés ut zelfde." „Peer is ok wel wat voor te zeggen." zoi Klaas. „En d'r ^1 meskien ok wel derus wat van ut blok vallë." „Dat weet ik niet," zei Kees. „Ik oen- deer. zo zeker nag'niet van. Maar as ut zo is, den is ut toch zeker skrome- luk onrechtveerdig teugenover mense, die niet derekt bai de produksie of de dfsterbusie betrokken benrie. En zo benne d'r maar houpies." „Zoek ut maar uit," zoi de barrer bief. „Ut zei wel zo weze, dat ut een rommeltje bloift, zolang er tekort is van alles. En as er teveul is is ut ok een rommel, want den skreeinvc zo zo'n menister ok weer an z'n kop. Nei, je huvwe geloik Kees Wai r-*a» menister." Fik Atvo. U I T Z E N D.J II G E N DINSDAG 17 JUNI 1947. Hilversum I 801 m. Nieuws om 7, 8, 13, 18, 20 en 23 uur 7.15 Ochtendgymnastiek. AVRO. 7.30 Aubade 8.15 Gram.muz. 8.35 Het B.B.C. symphomeorkest 9.15 Morgenwijding door Ds. M. O. Van Wijhe 9.30 Het Concerto Grosse» van G. F. Hfindei 9.45 Arbeids vitaminen 10.30 Korte gesprek* ken van vrouw tot vrouw 3 0 '15 Liederen van Tschaikowski en*Rach- maninoff iO.50- ^leutertje, luister! 11.00 Gram.platen 11.30 Zin gende meisjes 11.45 Familieberich ten uit overzeese gebiedsdelen 12.00 Pierre Palla orgel en Sam ZII* verberg hobo 12.30 Ons platteland 12.40 Het pianoduo de Raaff en Schutte 13.15 Het radiodansorkest 13.45 Gramofoonplaten 14.00 Met naald en schaar 14.20 De kwintetspelers 15.00 De wondere wereld 15.15 Igor Strawinsky (gramofoonplaten) 16.40 De' schoolbel 17.00 Dat kun jij ook Nederlands beste pianisten spreken en spelen voor de jeugd 17.30 Auvergne 17.45 Rtfk over zee 18.15 Piano 18.30 De .Nederland-" se strijdkrachten 19.00 Flip Staal reporteert 19.10 Gramofoonplaten 19 1.5 Het Rotterdams strijkkwar tet 19.45^,,Zeepost" 20.05 Met de microfoon brf... 20J5 Het om* roeporkest21.10 Toeristische mi niaturen 21.35 Reportage wed* strijd Ajax-BVV 21.45 Gramofoon* platen 22.15 Buitenlands over zicht 22.30 Dora Schrama (sop'r.)' en Fellx de Nobel (piano) 23.15 Symphonie no. 5 van Tschaikowski 24.00 Sluiting. Hilversum II 4.15 m. Nieuws om 7, 8, 13, 19, 20 en 22.30 uur 7.15 Ochtendgymnastiek KRO 7.30 Morgengebed en liturgische lca* lender 7.45 Gramofoonplaten 8,15 Opgewekte melodiëen 9,- Pa ter Henrl de Greevc 9.30 Politie berichten 9.50 Lili Kraus- speelt piano 10.00 Wie komt er" in mijn hokje? 10.15 Quintet van Mozart 10.40 Voordracht van Antoinette de Visser uit werk van Augusta de Wit 10.50 Gramofoonplaten 11.30 Is zachtmoedigheid zwakte?, door Pater H. Breukers 11.40 Operetten van Eduard Ktlnneke 12.00 Angelus 12.03 Gramofoon* platen 12.30 Het amusementsor kest van Klaas van Beek 12.55 Zonnewijzer 13.15 Welk boek?. Een goed boek! 13.20 KlSas van Beeck' vervolgt 13.50 Bij de Ka* tholieke Reisvereniging 14.00 Rus sische orkestmuziek 15.00 Maria Creygton spreekt over sfeer in het gezin 15.30 Radioziekenbezoek. Uitzending van het lof van het zie- kentriduum te Boxmeer 16.30 Na schooltijd 16.45 Gramofoonplaten 18.00 Het Vaudeville orkest 18.20 Sportpraatje 18.30 Het man nenkoor „Excelsior" uit Tegelen 19.15 Katholiek nieuws 19.20 Het metropoleorkest onder leiding van Dolf van der Linden 19.45 Kathol lieke arbeidersbeweging 20.05 De gewone man zegt het zijne ervan 20.12 Actualiteiten 90.20 Het ra* diophilharmonisch orkest onder lei ding van Albert van Raalte 22.15 Avondgebed en liturgisch" kalendei 22.45 Twee arabesko Olaude Debnssy 22.55 Vader uagooek 23.00 Gramofoonplaten 24.00 Slul* ting.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2