Dokie Durf in „Boris Baal duik! opn RADIO De ouden van dagen naar Schiphol Polder Obdam gaat zelfstandig bemalen STADSNIEUWS Gewestelijke landdag Op Donderdag 17 Juli a.s. organi seert de Ned. Chr. Vrouwenbond een Gewestelijke Landdag .die hier in Alk maar gehouden zal worden Het programma vermeldt *..m. des morgens om 10.30 uur samenkomst in de Geref. Kerk. waar de heer Chr. Dun zal spreken. Het zangkoor van de Chr. Vrouwenbond afd. Alkmaar 2al enige liederen zingen, waarna ge- zamelijk gebruik van een koffietafel ln de Muziektuin. Des middags komen de dames weer in de Ger. Kerk bij een. waar een declamator zol mede werken. Om half vier tenslotte gezel lig samenzijn ln de Muziektuin. Het bestuur hoopt op een goede op komst. Tricotagehuis MARIJKE Wanneer men het Zaterdag j.1. ge opende tricotagehuis ..Marijke" be treedt. kan men zich nauwelijks voor stellen. dat in het zelfde pand vroeger de manufacturenhaniel van de firma W. de Jong gevestigd was. De «lie De Jong emigreerde on langs naar Amerika en de naaste bu ren. de familie Steenman. namen 't ge hele pand over. Reeds onmiddellijk na Pinksteren ving de fa. Dingerdis met de verbouwing aan. De architect, de heer Kloots. ontwierp 'n geheel ander modern interieur en de fa. Hartog van de Stationsweg bracht de verlichting aan. Zaterdagmiddag om half twee opende de fa. Steeman—Dekker haar nieuwe zaak. Vele bloemen sierden het gemoderniseerde pand en de be langstelling was groot. Het inwendige is dan ook het be kijken waard. Alles, van het plafond en de wanden tot de mooie stofvrije glazen kasten toe. is in een moderne lichte tint gehouden. Een grappig. Oud Hollands aandoend poortje scheidt de winkel van de hal en trap naar het bovenhuis. De etalage is smaakvol op gemaakt door de fa. Balder. Wollen babygoed in tere kleuren prijkt er daast de nieuwste snufjes op het ge bied van garnering en plartidc. He denmiddag verdrongen zich vele be gerige huismoeders voor de toonbank ©m een paar knotten wol of een lap- Je stof te bemachtigen. Het zal voor de familie Steeman niet gemakkelijk *ijn om alle nieuwe klanten tevreden te stellen. De hr. en mevr. Steenman mei hun beide dochters staan echter klaar om het Alkmaarse publiek zo goed mogelijk te bedienen. Wij wensen hun gaarne succes toe met deze fraaie zaak'. ZUIVERING Het bestuur van de vereniging St. Joseph voor de R-K. Jongensscholen te Alkmaar heeft goedgevonden aan de heer G. H. Leen, onderwijzer aan tijn school, ontslag te verlenen op grond van het Zuiveringsbesluit. SUBSIDIE R.K. LYCEUM B. en W. hebben voorgesteld, de subsidie van het R.K. Lyceum, te re kenen met ingang van 1 Januari 1947. te bepalen op het bedrag per Alk maarse leerling, dat nodig is tot dek king van het Jekort op de exploitatie van het Lyceum. Er worden echter twee voorwaarden fcesteld, nl.i 1. uit gemeenten, die geen subsidie Verlenen, ten minste gelijk aan dat volgens de Alkmaarse regeling, wor den geen leerlingen tot het Lyceum toegelaten, welke bepaling voor het eerst moet worden toegepast voor het schooljaar 1947-194b. 2. De gemeenten, die subsidiëren, moeten in het curatorium vertegen woordigd zijn door een door haar aan te wijzen lid. dat dezelfde rechten heeft als de overige leden van het curatorium. Uit de OMGEVING GOF.D GEDAAN „EENSGEZINDHEID"! HEILOO In de Erc-Afdeling Fan fare uitkomend heeft onze plaatselijke kapel „Eensgezindheid" tijdens het na tionale concours te Dièmen de eerste prijs behaald met 442 punten, het hoogste aantal van alle afdelingen! Een fraai succes dus. waarop wij nog nader uitvoeriger terugkomen. VAKOPLEIDING VOOR LOOD GIETERS, GAS- EN WATERFITTERS AKERSLOOT EN LIMMEN Dooi de Vakgroepen gasbedrijven, watcrlei «Ungbcdrijvcn, loodgieters, kopersla gers. blikslagers en sanitaire instal latiebedrijven is voor Kennemerland omvattende o.a. de gemeente Aker sloot. een commissie „Gawalo" aange steld. welke de belangen van het on derwijs op dit gebied zal behartigen In deze commissie heeft een negental personen zitting. Voorzitter is de heer R. J. Vos. Directeur Gem. Gasbedrijf te Beverwijk. Op de Gemeei.lijkc Nijverheidsavondschool te Beverwijk zal een driejarige cursus in genoem de vakken gegeven worden. Dc cursus zal drie Jaren duren; het cursusjaar loopt van 15 September tot 15 Mei d.a.v. Voorwaarde bij-toelating is het bezit van het diploma Nijver heidsschool voor Ambachtlieden of een .daaraan gelijk te stellen oplei ding Rijwielen zoeken eigenaren De commissaris van Politie Alkmaar verzoekt bekend te worden gemaakt met dc eigenaars van onderstaande rijwielen: 1) ongemerkt damesrijwiel, frame nummer 104313, aan het stuur ont bét achterwiel, achterspatbord ont breekt, massieve banden, zonder ver lichting. 2) ongemerkt herenrijwiel, bescha digd zwart celluloid stuur, remnaaf, linkerpedaal ontbreekt, massieve ban den, geen verlichting. Inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie kamer 12. DRANKWET Ingekomen is een verzoek van de heer P. C. N. Oud. alhier, om een verlof A. -r- verlof voor de aankoop van zwak-alcoholische drank in het klein zowel voor het gebruik ter plaatse voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het per ceel Bergerweg nr. 10. Binnen twee weken na dagteke ning dezer bekendmaking kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van dit verlof indienen. De raad komt bijeen BERGEN De gemeenteraad zal in openbare vergadering bijeen komen op Dinsdag 15 Juli a.s., te 7.30 uui n.m. De agenda vermeldt o.m.: 1 Onder de ingekomen stukken: a. verslag van de Museumcommissie over de jaren 19411946; b Beschikking van Gedeputeerde Staten betreffende de vergoeding voor het bewonen van de vergaderingen van de Raad, alsmede die der raadscommissiën c. Goedkeuring door de Gedeputeerde Staten inzake wijziging van de dagen, waarop de jaarlijkse kermis al wor den gehouden. d. Veroek van de commissie „Bui tengemeenten Centr. Ziekenhuis" te Alkmaar om een gemeentelijke bij drage van 1 cent per inwoner te mo gen ontvangen. 2. Mededelingen inzake de plannen van de Provincie N. Holland om het Gem. Electr. Bedrijf over te nemen. 3 Voorstel van B. en W., tot aankoop van enige stroken grond, behorend bü het Parkhotel aan de Breelaan. 4 Voorstel van B. en W. inzake vaststelling der vergoedingen Voor de leden van de Vrijwillige Brand weer. 5 Voorstel van B. en W. inzake het toekennen van een vergoeding aan de leden der transport-colonne van het Ned. Rode Kruis. 6 Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der verordening tot heffing van rechten op het bègraven en op het luiden der klok. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der overeenkomst met de pol ders, Inzake het toezicht op wegen en waterovergangen. Voorstel van B. en W. tot her ziening der bezoldiging van de amb tenaren bij het bedrijf Gemeentewer ken en ter gemeente-secretarie. 9 Voorstel van B. en W., inzake het toekennen van een subsidie aan de V olkshogeschool. 10 Voorstel van B. en W. te beslui ten tot het bouwen van een ambts woning voor de Burgemeester. Dit voorstel zal ter vergadering nader worden toegelicht» Laatstgenoemd punt zal wel aan leiding tot enige discussie geven. Het komt ons voor, dat de Raad het niet gemakkelijk zal vinden de omvang van een ambtswoning te bepalen, waarbij rekening gehouden zou moeten worden met variërende gezinsgrootte van de successieve func tionnarissen, die er in moeten wonen al nemen we aan en hopen we, dat de tegenwoordige er zich voor lange tijd in zal vestigen. BURGERLIJKE STAND BERGEN 30 Juni tot en met 6 Juli Geboren: Wilhelmina Maria dv F. C. Roobeek en G. Bolten, Nicolaas Am- brosius zv N. Admiraal en E. M. Groot, Wilhelmina Reinhardina Elisa- beth Hajonides dv P. H. v. d. Meulen en M. H. J. van Griethuizen; Guurtje Johanna Maria dv J. N. Pepping en C. J. Min; Marquérite Joséphine dv J. Bos Eijssen en J. S. M. Spangen berg Gehuwd: J. Smits en A. Schotten. Toelatingsexamen Midd. Meisjesschool BERGEN Voor het j.L Dinsdag gehouden toelatingsexamen van de Middelbare Meisjesschool slaagden 39 candidaten, Lw.: M. Ackema, N. Andriessen. N. Bak ker, F. van Beek, W. de Boer, M. Cloeck, E. Eckmann, M. Eckmann, B. Langedjjk, M. Lissone, G. Piket, A. v. d. Stadt, L. Stierhout, Ph. Ver hoeven en W. Wolds allen uit Alk maar; B. Arends, B. Bakker, J. Boersma, H. Essers, J. Hornstra, L. Leyds, C. van Limburg Stirum, H. Moens, J. Nijdam, Th. de Pater en L. Verheul te Bergen; E. v. Wilde- ren en M. Zwaan uit Bergen aan Zee G. Baarslag uit Castricum; L. Koorn en A. van Wjjland uit Huiswaard; M. Faro en M. Kruisman uit Schoorl; N. van Baaien, A. Brink, E. Heyn en G. Meyer uit Wormerveer; T. Avis uit Zaandyk. Met de kas er vandoor BERGEN Dinsdag Jl was het de laatste kermisdag. Een tweetal Berger jongemannen van omstreeks 20 jaar vond dat de bloemetjes nog maar eens extra bui ten gezet moesten worden. Maar hoe kermis të vieren zonder geld? Ze, besloten wat geld te „maken" en toen de sigarenwinkelier Th. de Moei aan de Oosterweg met zijn vrouw om ongeveer half elf naar de kermis toog, sloegen de heren hun slag. Ze drongen door de achterdeur naar binnen. De hele kas van plus minus 70 gulden ging eraan en terloops werden nog even vijf pakjes sigaretten mee gepikt. Het hadden er ook een paar honderd kunnen zijn. Maar de dieven waren dom. Ze konden geen maat houden en vielen in het „Wapen van Bergen" op door hun buitensporige verterin gen en hun vrijgevigheid met siga retten. Reeds binnen 24 uur na het „kraak- je" had de politie de zaak tot klaar heid gebracht en konden de oneer lijke kermisvierders wordeyi ingere kend. Het geld hadden ze er zo goed als geheel doorgebracht. 22. Terwijl haveninstallaties brand den, opende Dokie Durf het vuur op Pargels duikboot „Stop, stop", riep Pargel ontzet. „Wij moeten het in der minne schikken!" Gelukkig was Do kie sportief. Hij richtte zijn wapen op de boeg van het eenmansvaartuig. De kogels doorboorden de wand alsof het een sardineblikje was. Pargal zag, dat zijn vaartuig was getroffen. „Laat die doodkist maar alleen zinken", pre velde hij. Daarop nam hij een koene duik. Inmiddels waren snelle politie- boten, door het geluid van Dokie's stengum geleid, genaderd. En aange zien een man niet zo lang onder water kan blijven als e< duikoc t. weiden Gorgel, Pargel en hun handlanger ter plaatse gearresteerd. Ook Dokie werd voor de zekerheid in zijn kraag ge pakt, want wanneer een man in een geordend land op de boot van een andere man schiet, moet zijn zaak nu* eenmaal worden uitgezocht. BERGEN Het was Woensdagmid dag omstreeks half één een drukte van belang bij de Hertenkamp Voor het eerst sinds jaren kon Bergens Ouden van Dagen weer eens een heerlyk ritje worden aangeboden. Een file van wel 35 luxe auto's welke door bereidwillige eigenaren ter beschikking waren gesteld, als mede twee bussen, stelde zich hier op. Glunderend reden de oudjes, door velen nagewuifd, weg en niet minder opgewekt zouden zy eerst om tien uur des avonds terugkeren. Wat werd er genoten van de mooie rijtoer langs de duinenrand en hoe fyn smaakte het kopje koffie met gebak op de eerste pleisterplaats Vel- serend, vlak bij de ruine van Bre de rode. Oudjes wilden vliegen! Via het mooie Bloemendaal en Overveen werd door Haarlem koers gezet naar... Schiphol! In het restaurant aldaar kregen de oudjes eens rustig gelegenheid om de drukte op zo'n wereldvlieghaven te aansohouwen. die de lucht in wilden. Zelfs waren er een stuk of tien, Jammer genoeg voor hen kon dit van de zyde van de K.L.M. niet worden toegestaan. Voor velen als te vroeg, was het ogenblik van de terugreis aangebro ken. Nog één keer zou onderweg worden halt gehouden en- wel in Alkmaar. Tegen 8 uur weerklonken al lus tige wijsjes van de onmisbare Har- monj^ op het terrein van aankomst te aergen... maar de oudjes en hun gidsen bleven weg. Die zaten in de Alkmaarse mu ziektuin en vergaten de tyd onder de vrolyke toespraken en „gedich ten" van hun plaatsgenoten met die voor vroegere generaties zo specifiek Bergense namen als: Jan Vrasdonk. Piet Nanne, Jan Tiebie, vrouw Groo- tes e.a. De heer J. de Koning, als waarn voorzitter van de commissie voor ouden van dagen, bracht in zijn slot woord dank aan allen, die hadden medegewerkt aan het voorbereiden en welslagen van dit uitstapje. Voor alle grootpapa's en groot mama's van 65 jaar en ouder is het danook een onvergetelyke dag ge worden. Polder molen op nonractivileil Het bestuur van de polder Obdam kwam In openbare vergadering bU- een voor het nemen van belangrijke beslissingen inzake de polderbema ling. Prov. Waterstaat had de wens ge uit, dat verschillende begrotingen zouden worden opgemaakt, met be trekking tot zelfstandige bemaling en bemaling in samenwerking met Hensbroek. De deskundige W. Moejes te Oudorp. heeft hierop een rapport samengesteld, waarvan de voornaam ste gegevens luiden: de capaciteit van het tegenwoor dige stoomgemaal is 55 ra3, die van de molen 29.5 m3 (bij flinke wind evenwel aanmerkelijk hoger); het aantal maaluren Is voor beide In richtingen gedurende de laatste 5 ja ren resp. 616 en 703 uur; kosten zijn over dit tijdvak resp. f 2255 en f 468 per jaar. Drie plannen Ten aanzien van de bouw van een doen nieuwe bemalingsinrichting zich drie situaties voor: a. een nieuwe dieselmotor van 55 m3 met het in bedrijf houden van de molen; b. een nieuw gemaal zonder molen, met capaciteit 85 m3; c. een nieuw gemaal met Hensbroek, met cap. van 120 k 130 m3. De kosten voor het onder a. ge noemde plan, met motoraandrijving op vijzel, zouden belopen f 24000, wat bij afschrijving e.d. in 10 jaar neer komt op f 6.08 per ha.; een even anders luidend plan vermeldt f 22000 zodat de jaarlijkse kosten f 5.84 zou den bedragen. Plan b noemt o.m. liet bouwen van een nieuw dieselgemaal met moderne nieuwe stalen vijzel (geen kroos- of flapbezwaar), bouwkosten f 35000, jaarlijkse kosten per ha. f 7.05. Plan c., d.i. in samenwerking met Henshroek, waarbij dieselmotor met centrifugaalpomp 120 m3, bouwkos ten f 540C0, jaarlijkse kosten per ha. f 6.10. Bij dit plan moet het Ob- SCHOOLREISJE IN DE REGEN HENSBROEK Het schoolfeest voor de lagere klassen van de school te Hensbroek had Donderdag niet slechter weer kunnen treffen. Men vertrok tegen negen uur bij een bui en keerde tengevolge van het ongun stige weer te ruim zes uur al weer in het dorp terug volop in de regen. Daar tussendoor had de machtige Plu- vius ongetwijfeld nog enige erbar- .ming getoond. Dit feest is, bij zoveel water, toch niet in het water gevallen. Integen deel ,de kinderen kwamen opgetogen thuis, de mond vol van vele beleve nissen en geneugten. In Bergen was het eerste doel de Speeltuin met een wandeling door de bossen; hierna het bekende Duinver- maak en het Hertenkamp. Een dergelijk reisje zonder de zee gezien te hebben is welhaast ondenk baar. Zo werd dan vervolgens op Eg- mond aan Zee koers gezet. Als laat ste pleisterplaats kwam de Alkmaar se Hout aan de beurt. dammer peil 8 cm. verlaagd worden, terwyl ontwerper en Prov. Water staat het gemaal willen plaatsen, waar het tegenwoordige stoomge maal staat. Deze peilverlaging acht het polderbestuur echter onmogelijk in verband met het bevaren der slo ten voor de maanden Juli, October en November. De heer J. Dekker bracht nog naar voren of Hensbroek voor deze maan den dan niet tot peilverhoging zou kunnen komen, waarop voorzitter ontkennend meende te moeten ant woorden. Plan B aanvaard De vergadering achtte het ver schil in lasten tussen de plannen b. en c., d.i. f 7.05 en f 6.10 per ha. van een te gering verschil om het waterongerief op de koop toe te ne men en mogelijk verschil van me ning tussen beide polders. Te meer waar ook de polder Hens broek zich als geheel tegen samen- bemaling heeft uitgesproken, wees de vergadering thans eenparig ge zamenlijke bemaling af. Hierop werd besloten plan b. te aanvaarden en daarbij de molen uit te schakelen, maar loch maalvaardig te houden voor tijden van nood. Dit plan heeft een afschrijvingstermijn van 11 jaar, terwijl de aflossing zal geschieden op de wijze van annuï teitsbetaling. Met het bouwen zal naar alle waarschijnlijkheid begon nen kunnen worden in Mei 1948. De inrichting komt dan op dezelfde plaats van het tegenwoordige ge maal en de ketel van de stoomma chine zal als olietank dienst kunnen doen. FEUILLETON V door Anihony Berkeley 11 18 Moresby drukte hem de hand en verdween. Mijnheer Chitterwick liep langzaam naar buiten en overdacht, dat hij nu een zeer belangrijk man was. Hij en hij alleen zou het touw leggen om de hals van een man, die dit meer dan verdiende. Daar de dader van zo uitstekende familie was, zou de zaak natuurlijk veel opzien baren. Zijn woorden in de getuigenbank zouden door elke courant in het land worden afgedrukt. Waarschijnlijk zouden veel bladen zijn foto willen publice ren. En zeker zouden er verslagge vers zijn... Ja, mijnheer Chitterwick kon en wilde, ondanks zijn eenvoud, de ogen niet sluiten voor het feit, dat hij sinds half drie een van de merkwaardigste mannen In het land was. Hij keek op zijn horloge. Het was tien minuten voor half vijf. Een van de merkwaardigste man nen van het land zette er de loop pas in. Hij had zijn tante beloofd haar om half vier de paronen voor de gordijnen te brengen. HOOFDSTUK IV De identificatie Het huis, waarin mijnheer Chltter- wick's tante ln Chiswick woonde, was ruim een eeuw oud. lien Chit terwick, die zijn moeder een eigen huis op het landgoed wilde geven, had het laten bouwen. Van het i^uid- goed was overigens weinig meer overgebleven. Opeenvolgende Chlt terwlcks waren bezweken voor de verleidelijke aanbiedingen van ho- dcmspeculanten. Toch was dc tuin, die het huis omgaf, naar Londense maatstaven nog zeer groot. Voor de Chitterwick's, die het geld, dat de landverkoop hun had opgebracht, goed belegd hadden, was het leven in Chiswick comfortabel. Mijnheer Chitterwick's tante, die de huidige eigenares van de bezitting was, telde negen en zeventig jaren en er scheen geen enkele reden te zijn, dat z\j geen honderd zou worden. Mijnheer Chitterwick kwam de grote, met eiken panelen betimmerde vestibule kinnen, overtuigd, dat de gebeurtenissen van de namiddag zelfs voor zijn tante een goed ex cuus voor zijn late terugkomst zou den vormen. Hij wist, dat hij haar op dat ogenblik zou kunnen vinden in de grote kamer aan de rechter zijde van de hall, die zij haar studeer vertrek noemde. Daar bracht juf frouw Chitterwick het grootste deel van de dag door, te midden van haar collectie gedroogde mossen en oude tijdschriften. Juffrouw Chitterwick was juist bezig een nieuwe mossoort in haar Hortus siccus onder te brengen keek niet op, toen haar neef de ka mer binnenkwam. ,Ik ben bang, dat ik wat laat ben' begon mijnheer Chitterwick, toch niet helemaal op zijn gemak, „maar werkelijk, ik heb iets buitengewoons meegemaakt". Zijn tante maakte een beweging van schrik en keek eerst naar de kooi met kanaries voor het raam, als of het geluid uit die richting moest komen. Daarna gaf ze te kennen de aanwezigheid van haar neef opge merkt te hebben. „Hé, Ambrose", mopperde zij, „wat laat je me schrikken. Waarom sluip je toch altijd zo stikum binnen. Het is om iemand de stuipen op het lijf te jagen". Nu wist mijnheer Ambfose heel goed, dat zijn tante hem had horen thuiskomen en evenzeer wist hij, dat zij dit wist. Desondanks antwoordde hij, zoals van hem verwacht werd. „Het spijt mij, tante, dat ik U liet schrikken", zei de plichtsgetrouwe neef. „Maar ik vertelde U al, dat ik een zeer bijzonder avontuur heb be leefd". „Gevonden in een moeras in Zuid» Nigeria", zei z'n tante, terwül zij op het mos, dat voor Laat lag, wees (Wordt vervolgd) Van veilingen en markten NOORDSCHARWOUDE 12 JULI 98.0000 kg. aardappelen eerstelingen 10.70—13.50; grove 9.80—11.10; driel. ALKMAARSE EXPORTVEILING. 11 Juli 1947. Andijvie f 75020; Spinazie f 13—39; Postelein f 5—19; Worteltjes f 15— 19; Tomaten f 1290; Spitskool f 13; Rabarber f 27; Rode kool f 1626; Uien f 6—38; Bieten f 12—22; Peulen f 52134; Doppers f 2666; Stamsnij- bonen f 52114; Spercibonen f 134— 154; Bloemkool IA f 60—85; I f 40— 55; II f 2035; Komkommers f 28; Worteltjes f 5—19;Selderie f 2—10; Selie f 10—15.50; Sla f 2—6.50; Aard. grote f 918 kleine f 58. AVENHORN 12 Juli 1947. Vroege aardappelen: Grove Schotse f 10—f 11.10, 6800 kg.; Grote Schotse f 10.50—f 12.60. 95475 kg.; Djiel Schose f 9.30—f 10.70, 3800 kg.; idem rood f 11, 75 kg.; grote rood f 18.60 —19.20, 2850 kg.; grof rood f 15.20— 15.80; 325 kg.; Spruitkool krul f 5.10 6, 575 kg. Bloemkool I f 20. 20 st.; Bloemkool II f 9, 30 st. Snijbonen f 45, 90 kg.; Tuinbonen f 9.2010.40 360 kg.; Sjalotten f 8.10, 200 kg.; Bie ten I f 1112.10. 240 kg.; Dubbele sla- bonen z. dr. f 109114, 159 kg. WOGNUM, 12 Juli. Grove aardappelen f 8.809.90; Mid delbare f 11.1012.Drielingen f 7.50 —9.80; Kriel f 4.70—5.10; Rode Eer stelingen 13.7017.80. Aanvoer 35000 kg. MEDEMBLIK 12 Juli. 191000 kg. aardappelen. Grof f 10.10 —10.50; Grote f 10.10—11.50; Drielin gen f 99.50; Kriel f 4.805.50; Eigen heimer f 13.60—16.30; Knolbiet f8.20. UITZENDINGEN DINSDAG 15 JULI 1947 Hilversum H 415 m. Nieuws om 7, 8. 13, 18, 20 en 23 uur, AVRO 7-30. Aubade; 8.15 Gram. plateft; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Ar beidsvitaminen: 10.35 Fragmenten uit Opera's: 10.50 Kleutertje luister 11.00 Ochiendconcert; 12.00 Lyra-trio; l/.40 P.'erre Palla, orgel; 13.15 Tipicc or kest Fr. v. d. Capelle; 14.00 Met naald en schaar; 14.20 Banjo, accordeon en saxophoon; 15.00 Operetteconcert door omroeporkest; 16.15 Militaire muziek door BBC-orkest; 16.40 De schoolbel; 1Y.00 BBC-Theaterorkest; 17.30 Dans- orkest Guus van Opstal; 18.15 Tom Erich, piano; 18.30 Virtuososextet; 19.10 Ned. Kamerkoor; 19.45 Werkcen trum N.J.G.; 20.05 AVRO's reportage- dienst; 20.15 Filmmuziek uit heden en verleden met Metropole-orkest e.i Sky masiers; 21.15 Hoorspel: ,Fugo de Groot ontsnapt uit Loewtcin: -1 45 Verzoekprogramma „Contact"; 22.15 Buitenlands overzicht; 22.30 Pierre Palla .piano; 23.15 Symphonie no. 5 van Schubert en Concert voor cellc van Boccherini. Hilversum 1 301 m. Nieuws om 7, 8, 13. 19, 20 en 22.30 uur. KRO 7.45 Capriccio Espagnola van Karsakoff; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Herhaling lichtbaken; 9.30 Gram. mu ziek (klassiek) 10.00 Voor de kleuters 10.15 Tito Schipa en Tino Rossi zingen 10.40 Voordracht; 10.50 Piano (Cho- pin); 11.00 Klankbeeld: „Tien dagen in de Britse zone"; 11.45 Familieber.; 32.03 Pianovoordracht; 12.30 Orkest zonder naam; 13.20 Vervolg 13.50 Om roeporkest; 14.30 Voor c-e vrouw; 15.00 Streker Mannenkoor" o.l.v. R. M. Moeskops Sr. 15.20 Kamermuziek (Brahmprogramma)16.00 De Zonne bloem; 16.45 Elek wat Wils eran1-; 18 00 Volksliederankwariet; lö.ow strijdkrachten; 19 20 Fivnk Slnatra's orkest; 20.20 van Kt BBC-pro- menadeeoreert; 21.00 Lierspel: „Af scheidsdiner"; 25 30 Orand Cayon Sul- te van Vei die Grafé; 22.45 Dansmu ziek; 23.15 I>r Max Euwe over hel Zöne-schaaV*e*i'ftOoi; 23.25 van d« hak op de tak (gr.).

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2