Zweeds Danstheater „Jongenskamp" een mislukking Nederlandse dansers oogsten successen i Hct zweeds Danstheater is in on- fce stad geen onbekende. In de vori ge winter zijn twee vcorstellingen gegeven met overweldigend succes. Vrijdag werd een derde uitvoering gehouden, waarin enkele nummers van het vorig seizoen werden her haald. terwijl voorts het programma was aangevuld met een grote ballet suite op het bekende verhaal van de Drie Musketiers. In deze terecht befaamde ballet groep excelleren op het ogenblik 2 Nederlandse daassterren. t.w. Albert Mol (de bekende springer van het vroegere ballet van Yvonne Georgi) en Truuk Doyer. De Bijbelse taferelen waren vol maakter dan zij de vorige malen reeds waren. Hoewel de scène Betlehem wat de choreografie betreft wat teveel aan gepast leek aan de lengte van het hiervoor gebruikte muziekstuk; er waren figuren in te bekennen, die niet pasten in het „verhaal" en hier aan dus afbreuk deden. Deze Bij belse taferelen zijn geen schetsen en zijn dus gebonden aan een bepaalde lijn. Eer. machtige indruk maakte evenals de vorige- malen de twee de scène „Herodes in "het paleis", zeer artistiek en goed omlijnd ge danst door de leider Ivo Cramér, van wie ook de choreografie was. Per Arne Qvarsebo en Tvyne Talvo brachten een rustige Josef en een ontroerende Maria op het toneel en bevestigden hiermede hun goede re putatie, die zij bij de Alkmaarse minnaars van Terpsichore reeds hadden. De traditionele slechte reputatie van het eerste nummer na de pauze werd deze avond volkomen in een hoek gedreven. De Spaanse schets DE WEDVLUCHT VAN QUEVRA1N De Alkm. Concours Commissie waar aan deelnemen de Postduivenvereni gingen Alkm. Victrix (A), Steeds in Spanning (S). Postduif (P), en Hei- loo's Luchtpost (H). hield Zondag j.L een wedvlucht van af Quevrain, af stand 257 km., los 7 uur, aankomst als volgt: 1. H. Bouwens A 10 u. 13 min. 57 sec. 2. M. Pronk A 10 uur 9 min. 31 sec 3. Godschalk Noon A 10 u. 10 m. 8 sec. 4. N. Ypma A 10 uur 10 min, li sec 5. C. de Waard A 10 u. 12 min. 52 sec. 6. R. de Beer P 10 u. 9 min. 54 sec 7. Fok en Groot P 10 u. 10 m. 52 sec 8. N. Ypma A 10 uur 11 min. 18 sec. 9. Joh. Horst P 10 uur 11 min 23 sec. 10. N. Ypma A 10 uur 11 min. 35 sec. 11. A .de Jager P 10 uur 11 min. 22 sec 12. Fok en Groot P 10 u. 11 m. 42 sec 13. A. Haring A 10 uur 11 min. 41 sec 14. H. Bouwens A 10 uur 18 m. 35 sec 15. A. Leertouwer H 10 u. 19 m. 38 sec 16. J. Al P 10 uur 12 min. 02 sec 17. H. Bouwens A 10 u. 18 m. 47 sec. 18. A. de Jager P 10 uur 12 m. 02 sec. 19. C. Huiberts^S 10 u. 12 min. 18 sec. 20 V. Pijper S 10 uur 11 min. 57 sec. 21 P. H. de Vries H 10 u. 13 m. 47 sec 22 C. RabeJing P 10 u. 15 m. 25 sec. 23 P. H. de Vries H 10 u. 12 m. 38 sec. 24 A. de Jager P 10 u. 15 m. 22 sec. 25 A. de Beer P 10 uur 15 m. 25 sec. 26 P H. de Vries H 10 u. 14 m. 10 sec. 27 A. de Jager P 10 u. 16 m. 52 sec. 28. Vrasdonk Oldenburg A 10 uur 19 min. 11 sec. Snelheid van de eerste duif 1377 me ter per minuut Laatste duif 1307 m. per minuut. Goed geslaagd weelend van I. v. A. O. Een groep Amsterdammers van het „Instituut" was voor een weekend Alkmaar op bezoek. Zaterdagavond werden de gasten ontvangen m het A.B.B. gebouw al waar zij genoten van een lezing -van dhr. Kohnert voorzitter van het „In stituut". over ..weersvoorspelling" er. „weersverandering". De wijze waarop deze voordracht werd gegeven wekte grote bewondering bij de Amsterdam mers. temeer daar ook een humoris tische noot niet ontbrak. De Alkmaarders wisten voor he. merendeel wel hoe voortreffelijk hun voorzitter zijn lezingen houdt. ZendagmorgQp zijn de gaslea met hun gastheren om 9.10 met de tram naar Bergen gegaan en hebben van daar onder voortreffelijke leiding van dhr. W. Kaagman, een wandeling door de duinen naar Schoorl gemaakt. Men was weer bijtijds in Alkmaar zodat de Amsterdammers met de trein van 5.10 weer naar hun woonplaats kon den vertrekken. Zij gingen met eer. ervaring rijker n.m.1. hoe prachtig Alkmaar en haar omgeving is en de mogelijkheid om elkaar iets aan te bieden zonder hoge kosten. OPBRENGST RODE KRUIS COLLECTE De opbrengst van de Vrijdag en Zaterdag J.L alhier gehouden Rode Kruis collecte bedraagt f 2249.66. AR- hartelijk dank! op muziek van Manuel de Falla en in choreografie van Ivo Cramér oogstte terecht een klaterend ap plaus. Het genre, alhoewel niet nieuw, was hier in Alkmaar nog vrij wel onbekend. De begeleiding werd door de dansers en danseressen op schitterende wyze (met handen en voeten volgens Spaans recept) van de twee pianisten overgenomen. Als laatste, grote slotnummer een parodie van Brigit Cullberg (die zelf niet meedanste) over het bekende werk van Alexandre Dumas „De drie Musketiers". De muziek, die prach tig hij deze persiflage paste, was uit verschillende opera's van Verdi ge ëxtraheerd. Onze landgenoot Albert Mol, die reeds bij het gezelschap van Wim Sonneveldt bleek uit te mun ten in l.et komische genre, was hier de grote kracht Ook Truuk Doyer als de koningin stelde haar part ner Arnold Storm volkomen in de schaduw. Vermelding verdienen te vens nog Ivo Cramér als de Kardi naal en Ibi Gram als Mme. Bona- cieux. De choreografie van Birgit Cullberg was meesterlijk te noe men en van een grote allure. S.O.S. voor streptomicine Tegen het einde van vox-ige week hoorde een onzer stadgenoten een S.O.S.-bericht door de radio. Een dok ter uit Leeuwarden verzocht een ieder die hem aan streptomicine kon helpen, dit zo vlug mogelijk op te sturen naar Leeuwarden, daar een patiënte in le vensgevaar verkeerde en alleen strep tomicine mogelijkerwijs nog uitkomst kon brengen. De Alkmaarder, die het bericht op ving, had toevallig een gram van deze stof in zgn bezit. Het was hém voor zijn eigen ziekte-geval door een stad genoot, die in Amerika vertoeft, toe gestuurd. Maar de crisis die hij door had moeten maken, was reeds voorbij. Nog diezelfde dag bracht een bus van de N.A.C.O. zijn streptomicine naar Leeuwarden. Wij belden Zaterdag j-L dr. Schel- tema, de man die het S.O.S. door de aether had gezonden, op. Hij vertelde ons. dat zijn patiënte helaas aan haar tuberculeuze meningitis was overle den. Op zijn S.O.S. was uit alle delen van bet land met spoed streptomicine naar Leeuwarden gezonden. „Ik heb thans voorlopig voldoende", zo zeide dr. Scheltema ons. „Was er in Leeu warden zo weinig voorradig?" „In Leeuwarden hadden wij helemaal niets. Ik heb voor dit ernstige geval zelf een kleine kwantum uit Gronin gen moeten halen. Wanneer wij strep tomicine nodig hebben moeten wij het aanvragen bij de hoofdinspectie van Volksgezondheid in Den Haag. Maar in heel Nederland is maar uiterst weinig". „Een deviezenkwestie?" „Neen, leveringsmoeilijkheden. De quanta die op de wereldmarkt worden gebracht, zijn nog te gering. Strepto micine is later ontdekt dan de peni- ciline, waaraan het verwant is. Het helpt in sommige ziektegevallen, waar peniciline geen baat brengt. In het onderhavige geval ging het erom, enige dagen te overbruggen, daar de patiënte een zending van familie uit Amerika verwachtte. Mijn S.O.S. heeft in zoverre volledig resultaat gehad, dat ik de patiënte elke dag de dosis heb kunnen toedienen welke zij nodig had. De zending uit Alkmaar, één gram. was juist voldoende voor één dag." Mogen de wonderbaarlijke genees middelen van deze tijd weldra in vol doende mate beschikbaar zijn,zodat geen mensenleven meer af zal han gen van de vraag, of er voldoende reactie komt op een radio-opróep. Gemeentelijk middel bare handelsschool te Alkmaar Uit onze omgeving werden aan deze school de volgende leerlingen be vorderd van klasse I naar II. L. Blauw, J. Bosch, W. Edel H. W. A. Godijn L. Helfrich, J. M. Molenaar, E. M. M. Schouten, G. de Vries, aiipn uit Alkmaar. L. S. Keuning Heiloo, J. Kleiterp Beverwijk, J. Opdam, J. M. Schretlen van Heiloo, E. Schots Krommenie, G. P. Veldman H. H. Waard. W. J. Wit Castricum en G. Worm Bergen. Bevorderd van klasse II naar Hl: C. G. de Bakker, C. Duyff, J .de Haas G. Mey, L. A. H. Nydam, E. M. H. C. v. d. Heyden allen te Alkmaar, J. J. B. Hemary, Hoorn, P. J. Vader, Warmenhuizen en J. ten Bruggencatc Zuid Scharwoude. Bevorderd van klasse III naar IV: M. J. du Crocq. M. J. F. Hovius, H. Tijdeman (met lof) allen te Alkmaar. W. J. Hoogvorst, J. Keyzer, B. J. Lee ring, allen tc Bergen, M. Kool, Wijde- nes, F. J. Leyj, ?n Schoorl, C. Oly Hei loo cn H. P. Vooren, Limmen. uok iq Indië heerste er tijdens de laatste uitwisseling der nota's tussen de Republikeinse regering en dr, van Mook een sfeer van gespannen af wachting. De mannen der- Koninklijke Marine volgden aan de radio de berichten van ogenblik tot ogenblik. Kloosterboer naar Holland I wanneer Onlangs wist de „Volkskrant" te melden, dat Jan Kloosterboer, al3 hij eenmaal zijn straftijd in België heeft uitgezeten, in Amsterdam of Groningen voor het Bijzonder Hof terecht zal staan. Er is geen raden aan om de juistheid van dat be richt te twijfelen, want èn in het Noorden èn in onze contreien heeft men een appeltje met hem te schil len. De vraag is echter, wanneer wjj hem in Holland zullen begroeten. Kloosterboers zaak, of liever het staartje van zijn zaak, is in België nog niet voor geweest. Men kan dus gevoegelijk aannemen, dat hrj zich ergens waar weet men in Ne derland niet in voorarrrest bevindt doch hoe lang dit nog zal duren, daarvan heeft "alleen de Belgische rechterlijke macht waarschijnlijk enig idee. Precies zo staat het met de ten laste legging en de strafmaat die er uit voortvloeien kan. Klooster boer heeft per slot van rekening in België ook het een en ander op zijn kerfstok: in 't bezit zijn van valse papieren, zonder vergunning aan la ten monsteren op zijn mijnenveger, een haven binnen lopen met een niet geregistreerd schip en dergelijke meer onbetekenende feiten, ver geleken met wat ons land hem kwa lijk neemt Maar feiten, die met el kander voldoende zijn om hem ge ruime tijd te doen brommen. Het ziet er dus naar uit, dat het nog lang kan duren, voordat Kloos terboer de grens weer passeer^ Hoewel, de mogelijkheid ,^no4t, dunkt ons, niet worden uitgeschakeld dat hij dat vóórtijdig doet, in een voor ons verkeerde richting „bar re Jan" heeft ^overal wel zijn vrien den!. Maar in één opzicht zal Klooster boer de dans niet licht ontspringen. Op het punt van de financiën staat het er in geen geval gunstig voor met hem. Hij is ons nog een klein half millioen schuldig en zo lang een dergelijke buit niet binnen is zal on ze fiscale recherche geen oog dicht doen. In dit opzicht zijn grenzen geen wezenlijk bezwaar men zal hem weten te vinden en, ^ïaar wij hopen, binnenkort De eersten der nieuwe militairen gearriveerd De nieuwe bevolking van de mili taire kampen in en rond Alkmaar is nu in aantocht Reeds zijn een tien tal militairen in het kamp Roch- dale gearriveerd om het in orde te brengen voor de grote invasie, die, evenals in het ROG-gébouw aan de Gasthuisstraat,' Maandag a.s. zal volgen. Naar wij nader vernemen, zal in deze beide kampementen het W.- Indiëbataljon, dat afkomstig is uit Kijkduin, gelegerd worden. Waneer het kamp aan de Wester- weg zijn nieuwe bewoners zal krijgen is nog niet met zekerheid te zeg gen. De ongeveer dertig man tellen de groep van de R.U.T., die met de afwikkeling der zaken belast is, heeft nog geen consignes gekregen om de voetstappen te drukken van de dienst plichtigen, die de achtste van deze maand vertrokken ztjn. Wat Schoorl betreft, men ver wacht de nieuwe troepen daar eerst tegen het raidden van de volgende maand. Opstandige jongelui Zaterdagavond trof een rechercheur van Politie in de omgeving van de Muziektuin een luidruchtig gezel schap van jongelui tussen de 21 en 25 jaar aan, waarvan sommige ken nelijk onder invloed van sterke drank verkeerden. De opstandige lieden wei gerden gehoor te geven aan het be vel van de rechercheur, zich orde lijk en kalm te verwijderen. Enige van de knapen vielen de rechercheur aan en een verre van zachtzinnige vechtpartij ontstond. De rechercheur slaagde er in, twee personen aan te houden, n.1. de 21-jarige W. en de 23-jarige C., beiden inwoners van Assendelft, die met assistentie van een agent van politie naar het bu reau gebracht en ingesloten werden. jubileum Jonker Op het jubileumconcert van Cornelis Jonker dat morgen avond wordt gehouden, zul len de volgende werken ten uitvoer worden gebracht: 1) Unvollendete Symphonie, Schubert (Arnh. Orkestver) 2) Mirjams Siegesgezang, Schubert (Gem. Koren uit Schoorl, Bergen en St. Pancras) 3) Vor der Klosterpforte, Grieg (Dameskoren uit Alkmaar, Bergen en Schoorl), 4) Chorphantasie, Beethoven (Oratoriumver. Alkmaar). De deelnemende verenigin gen zijn de volgende: Uit Alkmaar: Ned. Herv. Orato riumver, Dameskoor „Half vijf*, Dameskoor „Accordan do. Uit Bergen: Koorver eniging, Motet en Madri gaaldameskoor. Uit Schoorl: Schoorls Gemengd Koor. Ned. Herv. Dameskoor. Uit St Pancras: Zanglust. Als solisten zullen optre den: Berthe Lowey, sopraan; Jouck Cuperus, alt en Si- mon Halie vleugel. Zoals uit het programma blijkt, werd verder de medewerking ver kregen van de Arnhemse Orkestvereniging. Uit de OMGEVING „NIEUW LEVEN" OP CONCOURS HEILOO Het R.K. gemengd koor „Nieuw Leven" heeft Zondag j.L deelgenomen aan het concours, dat te Amsterdam in Krasnapolsky ge houden werd. Onder leiding van de heer P. Groot bracht dit koor het tot een eerste prijs met 350 punten en een eervol le vermelding. De componist van het verplichte nummer, de heer Kejas, kreeg een compliment van de jury leden (de heren J. Smit, Jac Bonset en F. Roeske). De heer P. Groot boekte voorts succes met „Zaanlands Mannenkoor" (le prijs), „Nieuw Leven" van Koog aan de Zaan (eveneens een eerste prijs) en het R.K. Mannenkoor van Zaandam (eerste prijs en hoogste aantal punten). BEVRIJDINGS-COMITE ACTIEF HEILOO Donderdag 17 Juli vindt een vergadering plaats waar naast de nodige verslagen van de afgelopen feesten en plechtigheden een bestuurs verkiezing plaats heeft Het gehele bestuur steld zich echter herkiesbaar. Als het belangrijkste pimt op de agenda prijkt „Plannen voor het 50- jarig ambtsjubileum van H. M. de Koningin". Uit het een en ander blijkt wel de grote activiteit van dit comité welke anderen ten voorbeeld kan wezen. BURGERLIJKE STAND 3 t.m. 19 Juli 1947 HEILOO Geboren: Pieter Alexan der zv J. Veenis en C. Kloper; Theo- dorus Johannes Maria zv J. H. Nanne en C. v. Zaal; Thecla Francisca Maria dv G. Kamper en A. A. Stoffel: Cor nelis zv L. Bellekom en W. M. Saar- loos. Ondertrouwd: J. Zwart 35 J. te Eg- mond aan Zee en M. P. Kamper 41 j. te Heiloo; C. Roosendaal 4 j. te Heerhugowaard en C. A. Liefting 41 j. te Heiloo. Overleden: Maartje van Vlaande ren 62 jaar geh. met C. W. Stam. UITVOERING NOODVOORZIENING OUDEN VAN DAGEN* HEILOO Zy die per 1 Oct. 1947 de leeftijd yan 65 jaar hebben bereikt en wier inkomen de 1300 per jaar niet te boven gaat, kannen een aan vraag indienen voor bovengenoemde voorziening. Een commissie houdt daarvoor zit ting op het Raadhuis en wel op Dinsr dag 15 Juli de letters A.B. (tot Br.) Woensdag 16 Juli B (vanaf Br.) C. D. E. en F. Donderdag 17 Juli G, H, I, J. en Vrijdag 18 Juli de letter K. De volgende letters worden nog doo. ons gepubliceert. De aanvraag moet mondeling geschieden, tegen overleg' ging van bescheiden als trouwboekje, in bezit zijnde eigendomsbewijzen, waardepapieren etc. De zittingen hebben plaats van 2 tot 5 uur. Zwendel praktijken BERGEN De Bergense bonnen- zwendel efi clandestiene slacht-affai- re heeft haar einde gevonden. De CCD en de Prijzencontrole hebben hun jacht weer gesloten voor hoe lang? Woensdag a.s., de 16e Juli, zal de slager D. uit Nieuwe Niedorp, die in deze affaire betrokken was, terecht staan. De andere arrestan ten zijn voorlopig op vrije voeten gesteld ook M., die zich behalve aan het kopen en verkopen van bon nen op ruime schaal, aan drie kal veren had bezondigd, bestemd om er de broodjes der pensiongasten mee te beleggen. Maar alle sterren van deze knoei-affaire zullen binnen af zienbare tyd voor de jury van de groene tafel moeten verschenen. UITREIKING BONKAARTEN HEILOO De uitreiking van bon kaarten heeft plaats op Dinsdag 15 Juli de letters A. t.m. G„ Woensdag Flauw aftreksel van Pietje Bel 'De zaal van Cinema Americain was Zaterdagmiddag vol'met enthousias te jongelui, welpen, verkenners en leden van het meisjesgilde; ook eni ge ouders gaven van hun belang stelling blijk om de film „Jongens kamp" te aanschouwen. Deze film werd aangeboden door de zee-verkenners „Victorie-groep" Alkmaar. Akela van Dongen opende de mid dag met een sympathieke inleiding en verzocht voor alle zekerheid het meubilair te ontzien van dhr. Kess- ler, die zich zo'n groot jeugdvriend heeft getoond en mede de opvoering heeft mogelijk gemaakt. Nadat staande „Hoort zegt het voort" was gezongen, werden een tweetal aardige voorfilmpjes ver toond. Met „Jongenskamp", de film waar van zo'n ophef wordt gemaakt, de film die door velen wordt geprezen als een pas-ontdekte oase in de on metelijke lacune van fllms-naar-de- jeugd (die zo nodig zijn voor de jeugd vanwege de opvoedkunde en de gezonde ontspanning enz. enz.) vinden wjj het een enigszins treurig geval. Onze litteratoren met paeda- gogische inslag en overigens ieder weldenkend mens zijn het er sinds jaar en dag over eens, dat Pietje Bel een draak was. Waarom dan een Pietje Bel en bovendien nog maar een flauw af treksel er van in de film opge nomen? Men heeft, dunkt ons, noch de Nederlandse filmbeweging, noch de Nederlandse jeugd hiermede een dienst bewezen. Kon men nu werke lijk niets grappigers bedenken dan eea veldwachter, die als belachelijk en achterlijk sujet in een gevecht het onderspit moet delven met het uitgesproken type van de boef? Is deze scène nu eigenlijk bedoeld om de jeugd respect in te boezemen voor het gezag of eerder om haar te distanciëren van de misdaad? Het is op het credit te boeken van de Alkmaarse jeugd, dat er teleur stelling merkbaar was in de zaal toen de gezagsdrager zieltogend ter neder lag. Zouden deze jongens en meisjes medelijden hebben gehad met zyn deerniswekkend voorkomen, gehuld als hy was in een schier voor wereldlijk costuum? Wij zouden ook nog wel iets goeds van deze film kunnen zeggen als wjj er van overtuigd waren, dat al leen de bedoeling telt en niet de uit slag. De scène van het conventionele blikje aan de hond z'n staart moet echter voldoende zjjn om zelfs de meest vergevingsgezinde mens van een dergelijke opvatting te genezen. De bedoeling was hier immers goed laat men een volwassene er de jeugd niet op wijzen, dat een derge lijke handelwijze met een onschuldig dier te veroordelen valt, aangezien de hond, gelet op zijn deugdzaam karakter, zjjn edelmoedige inborst en het vriendelijk kwispelen van zjjn staart, bescherming en genade ver dient? Het is een prachtig preekje maar de jeugd verfoeit van-ouds en met recht, zelfs de mooiste preekjes. Want zy ergert zich aan het gebrek aan fantasie dat elk preekje aankleeft. De muziek en de zang waren een betere film waardig geweest Dan te bedenken, dat dit film werk al zovele malen „met succes" gedraaid heeft voor jeugdleiders van allerlei schakering! 16 Juli H .t.m. O. en Donderdag 17 Juli P. t.m. Z. Meenemen stamkaart en Bonkaart 707. Plaats van uitreiking „De Rusten de Jager" van 9.30—12 en van 1—3 u. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN HEILOO Naar wjj vernemen gaat dit jaar de autotocht voor ouden van dagen op 21 Augustus naar Utrecht, Amersfoort en 't Gooi. Men had nog gaarne de beschikking over een paar luxe auto's. Opgaven bij mevr. Bammcns, Ken- nemerstraatweg 220, Tel. 4269 en J. L. Groot, Kcnnemerstraatwcg 318. Dezer dagen volgt een publicatie waar en voor wanneer men zich op moet geven om aan deze tocht deel te nemen. SUCCESSEN VOOR DE HEER MEYftS HEILOO De heer Meyns, dirigent van „Eensgezindheid" boekte niet al leen met dit corps succes, maar ook met de Amsterdamse harmonie „Tar- zando", die een week eerder, n.1. op 6 Juli, een eerste prijs behaalde met 438 punten. Ongetwijfe'd grote suc cessen voor deze dirigent. Groot succes voor eensgezindheid HEIIXJO Zondag 13 Juli het fanfarecorps „Eensgezind deel aan het grote nationale concours te Diemen, georganiseerd ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de „Diemer Harmonie". Niet minder dan 40 corpsen uit het gehele land namen aan dit concours deel. Met 442 punten, zijnde het grootst aar. tal punten van alle concoursdagcu, heeft „Eensgezindheid" kans gezien, de eerste prijs te behalen in de Ere- afdeling. Dit klinkende succes was het resultaat van de ultmuntehde wijze waarop de beide nummers „Czar und Zimmerp^n" van A. zing (verplicht) en „Cortège de Fleurs" van Em. Dewandeler werden uitgevoerd. 's Avonds in de Erewedstrjjd speel de het Heilooër corps „Leichte Ca valerie" van Fr. v. Suppé, waarmee het een tweede prijs behaalde -<:r- 192 punten. Voorts behaalde „X_ gezindheid" de eerste prijs bjj de marswedstrijd met 102 punten. „Eensgezindheid" heeft dus 4 prij zen weten te bemachtigen, te weten twee eerste prijzen, één tweede en een prijs (extra) voor het hoogste aantal punten. Des te opvallender is dit succes, wanneer men nagaat, dat „Eensge- zindheid" een slechte tyd achter de rug heeft in verband met de kolen* schaarste, waardoor .men niet kon repeteren en de ziekte van de heer Meyns. Maar de laatste weken Is er hard gewerkt. Heiloo mag trots zjjn op haar fanfarecorps. Laten we hopen, dat ook de Heilooërs de vier con coursnummers binnenkort te horen zullen krijgen. Hedenavond zal Eens gezindheid een muzikale rondgang door het dorp maken. Terwijl de zon schijnt BERGEN „While the sun shlnes'* van Terence Rattigan is een blijspel- comedie die op één van de somberste dagen uit de geschiedenis van Enge land (December 1943) in Londen haar première beleefde. Terwijl de zoek lichten kruisten en de sirenes loeiden, was dit het gewenste stuk om aflei ding te brengen aan de vele Engelsr hoofdstedelingen, die leefden aan de rand van het graf. De opvoering door het Zuidneder- landstoneel, Zondagmiddag in het Openluchttheater, vond onder heel an dere omstandigheden plaats. Hier was geen sprake van enig con trast. De titel en de inhoud stemden misschien zelfs al te veel met de weersomstandigheden overeen. Het stuk, vol dwaze dialogen, maar zonder een feitelijke inhoud, au fond niet eens verrassend, vermocht ons geenszins te boeien. Flegmatisch spelen in een blijspel bleek voor die spelers, en vooral speelsters aan wie deze taak was op gedragen een zware opgave, die zij niet aankonden. Slechts Ger Brok ln de bescheiden butlers-rol, wist hier de Engelse geest het meest te benaderen. Bernhard Droog, als de lawaaierige Amerikaan en Charles Mögle als de agitatieve goklustige landjonker la uniform bleken deze meer dankbare rollen naar waarde te vertolken. Rest ons nog te vermelden, dat Mat»- rits Parser, vertaler van het stuk, «ia regie had. Wij hopen dat de V.V.V. een v«ofr gende keer nu eens „op de grasmatr komt met een spel dat zich beter leent voor een uitvoering ln de open lucht. „UDI-NEA" BEHAALT PRIJZEN HENSBROEK De gymnastiekver eniging „Udl-Nee" te HengöraeKbee<| op de Zondag gehouden vtdetrUden te Medembllk voor de dar prijs behaald met vr!j%- fatru... «n in een spannende wt«?e*rr a* heren een 3e prijs met ë«i'»"ctte.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3