Huldiging van Corn. Jonker Jubileum-Concert Tragisch verdrinkingsgeval Een beroep op de regering inzake eiectriciteitsvoorziening Feestelijke bijeenkomst in Het Gulden Vlies Des middags vond in Het Gulden Vlies een huldiging plaats van de ju bilerende Corn. Jonker. waarvooi grote belangstelling bestond. Talrijke grote en kleinere bloem stukken sierden het podium, waar op de jubilaris met zgn echtgenote en andere naaste familieleden plaats genomen had. De voorzitter van het uitvoerend comité van het huldlgings comité, de heer J. Dalenberg. sprak er z^jn teleurstelling over uit. dat de voorzitter van het comité uit de bur gerij, burgemeester prof. mr. A Koelma, door z$n ziekte nog ver hinderd was om deze huldiging bij te wonen en bracht aan de loco-bur gemeester G. van Slingerland voor dr wgze waarop deze zijn taak had overgenomen, dank. Spr. schetste voorts de grote verdiensten van de heer Jonker als dirigent en toon kunstenaar, prees o.m. de $ver waar mede hij steeds liefdadige doeleinden had gesteund, stelde de opofferings gezindheid van zijn echtgenote, wel ke zijn activiteit mogelijk had ge maakt, in het licht en bood namens het comité een prachtige grote ko peren ketel met bloemen, namens de onder leiding van de heer Jonker staande zangkoren een album met foto's van al deze verenigingen aan Mr. C. A. de Lange, namens het huldigingscomité sprekende, zeide te hopen, dat de uitvoeringen van de Matth&us Passion, die hebben aan getoond, dat de heer Jonker een mu sicus van hoge begaafdheid is, een traditie voor Alkmaar zullen wor den en dat aan de Matthaus Pas sion de namen van Jonker en de Grote Kerk voor de toekomst even zeer verbonden zullen z^n als dat reeds het geval is met de naam van Schoonderbeek en Naarden. Het le deel van de Encyclopaedie van Wink- ler Prins overhandigde mr. de Lan ge met de woorden: ,Jk hoop, dat u zo oud wordt, dat u in het laatste deel nog op zult kunnen zoeken, wht de encyclopaedie onder zang kunst verstaat". Een lange rij van sprekers bracht de jubilaris haar hulde en waarde ring over. Wij moeten volstaan met slechts de namen te noemen: de hr Jacq. Bonset als voorzitter van het ere-comité van de Toonkunstenaar» de burgemeester van Schoorl, mr. C. A. J. Jochems, die in hartelijke bewoordingen getuigde van de bete kenis van de jubilaris voor het cul turele leven van Schoorl; broeder Gonzales schetste de verdiensten van de jubilaris als paedagoog; de heer Margadant sprak namens de WV „Alcmaria"; de heer P. Hart var. Koedijk haalde als zangersvriend ve le oude herinneringen op; de nestoi van de koordirigenten uit ons land de heer Fred. Roeske, sprak de ver maning tot zijn jongere vriend, da' het moeilijk is er te komen, nog moeiijker „om er te blijven". Df heer Akkerman, tweede dirigent van de Ned. Herv. Oratoriumver. sprak een kort en persoonlijk woord. Ds C. M. de Jong van Schoort, als ver tegenwoordiger van de Ned. Herv. Kerk aldaar sprekende, en tevens als voorzitter van het kerkkoor, uittp Corn. Jonker Ter ge! van het 25-jarig toonkunstei.„„.s-5ubileum van Corn Jonker werd gisteravond in de Gro te Kerk een in alle opzichten ge slaagd concert gegeven, waaraan medewerking was verleend door alk koren, waarvan Corn. Jonker de lei ding heeft Als eerste nummer werd de Unvoil endete symphonie van Schubert, uit gevoerd door de Arnhemse orkestver waaraan we de beste herinnering hadden door de uitstekende wijze, waarop eveneens onder Corn. Jon ker dit voorjaar de Matthaus Pas sion werd vertolkt Mlrjams Siegesgesang van Scnu- bert door verschillende gemengde koren bleek, zoals we dat van de dirigent gewend zijn, goed te zijn af gewerkt. Zgn koren hebben een be-' schaafde klank. Men kon echter be merken, dat het verenigingen waren die niet geregeld samenwerkten. De chor-phantasie van Beethoven, uit gevoerd door de Ned. Herv. Oratori umvereniging „Alkmaar" bleek ho mogener. De sopraan soliste Berthe Lowey had in Mirjams Siegesgesang een belangrgke party te vervullen. Ze zong zeer muzikaal, had eeu fraai middenr--gister, doch 'n de hoogt- bleek nog wel iets te ontbreken. Het derde nummer was Vor dei Klosterpforte van Grieg voor so praan- en alt-soli en vrouwenkoor. De alt partg, gezongen door Jonck Cuperus, was zo gering van omvang, dat over haar op grond daarvan gecu oordeel is af te geven. In de Ohor-phantasie bleek Simon Halie een uitstekend pianist met 'n gocdi aanslag. Do kerk was zeer goed bezet en Corn. Jonker kan met voldoening op deze avond terugzien. N. Trada zijn grote dankbaarheid voor al het geen de heer Jonker voor het gees telijk leven van zijn gemeente reeds heeft verricht Ook de dichteres, door wie vele teksten van de liederen, welke Cor- nelis Jonker laat zingen, gemaakt zjjn, mej. Maartje Zwaan, sprak enige woorden; het Zaanse zangkoor „Daniël de Lange" bood zgn geluk wensen aan; de heer C. Zwaan schonk de jubilaris een fraai bookwerk, de heer Dokter sprak namens het be stuur van het verenigingsgebouw der Vryz. Herv.; Notaris J. de Groot overhandigde als president van do kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gem. de jubilaris een mooie interieurfoto van de Grote Kerk. Niet alleen de heer Jonker, ook de heer Jan Pgper vierde een 25- jarig jubileum, n.L als zanger van Cornelis Jonker, door wie hjj op har telijk wijze gehuldigd werd. Een gedenkbord van de potten bakker Veer uit Schoorl en voor mevr. Pijper een fraai bloemstuk, bezegelen dit bewijs van oude vriend schap. Vervolgens dankte de heer donker allen, die tot hem het woord hadden gericht, èh hen, die zich voor deze voor de jubilaris onvergetelijke dag. hadden ingespannen. Met ontroering herdacht hg zijn twee overleden vrienden, P. Lasburg en D. Schalkwijk. UITSTAPJE NED HERV. ZONDAGSSCHOOL Niet minder dan 280 kinderen van de Ned. Herv. Zondagssohool „Laat de kinderen tot Mij komen", waaron der een aanzienlijk aantal vier- en vgf-jarigen, maakten Woensdagmid dag bij stralend weer onder leiding van onderwijzers, onderwijzeressen en assistenten een uitstapje naar „Duinvermaak" in Bergen, dat klonk als een klok. De kinderen hebben ge noten in bos, duin en speeltuin en werden vele malen getracteerd. Voor al de heren Wolda, Elles en Knaap dienen genoemd te worden voor de uitstekende organisatie, waardoor al les nog vlotter verliep dan vorig jaar. Ook de reis met Bello verliep goed. Om 7 uur leverde het puffen de boemeltje haar luidruchtige, opge togen last weer veilig in Alkmaar af. Drenkelingetje door zwemmers opgehaald Zoals wg in onze eidtie v^n giste ren reeds meidden, is Woensdagmor gen om 9 uur in de Nieuwlandersin- gel een 3-jarig jongetje, het zoontje van de familie S. uit de Lyceum straat, te water geraakt en verdron ken. Het knaapje was spelenderwijze in het water gelopen waarop een broertje en nog enige andere kin deren verschrikt wegliepen en de voorbijgangers waarschuwden. De vader, die van kantoor weggeroepen werd, vond aan de kant nog een van de klompjes die het ventje had ge dragen. Het andere dobberde op het water. De politie die onmiddellijk tei plaatse was, begon direct met het reddingswerk. Door middel van dreg gen werd het gedeelte van de Nieuw- landersingel van Lyceumstraat tot de Blee'cersloot geheel afgezocht doch zonder resultaat. Toen om elf uur nog niets gevonden was werd er gedregd met een sleepnet, doch ook dit mocht niet baten. Des middags om twee uur werd op initiatief van de zwemvereniging D. A.W. een laatste middel beproefd. Zes zwemmers gingen het water af zoeken en hadden na ruim een half uur succes. Een der zwemmers vond het knaapje geheel aan de oever kant. Het tragische ongeval heeft in de omgeving van het zo zwaar getrof fen gezin veel deernis en medeleven gewekt. Een woord van hulde aan de zwemmers van D.A.W. die het moeilijke werk geheel vrijwillig op zich namen, is hier zeker op zgn plaats. WATERTOCHTEN MET DE ALKMAAR-PAKKET Door de Alkmaar-Pakket wordt deze zomer voor het eerst gelegen heid geboden om een middag- en avondwatertocht te maken met de salonboot „Alkmaar". De reis gaat van Alkmaar naar Zaandam en te rug. De middagtocht" duurt van 12.20 uur tot 17 uur. En het avondtochtje dat vooral bg opkomend maan licht over het Alkmaarder Meer zeer mooi is duurt van 17.20 tot 22 uur BANDENFORMULIEREN AFHALEN Vrijdag 17 Juli a.s. zijn de letters H. t.m. O. in de gelegenheid tot het afhalen van formulieren voor rijwiel banden. Stamkaarten medebrengen. Uitreiking van 9—12 en van 2—4 uur in het distributiekantoor aan de Rid derstraat. HOE VAAK WERD WOONRUIMTE GEVORDERD De burgemeester heeft totdusver 42 maal gebruik gemaakt van zijn be voegdheid tot het vorderen van woon ruimte: 24 maal ten aanzien van ge hele woningen en 18 maal ten aanzien van woninggedeelten. ULO- EN HANDELSSCHOOL Onze lezers zullen zich herinneren, hoe we enige tijd geleden de aandacht vestigden op het feit dat de vernieu wing van de Handelsschool minder urgent was dan die van de overbcvolk te ULO-school en dat een goede op lossing wellicht te krijgen zou z(jn door voor de ULO-school een nieuw gebouw te stichten en de Handels school onder te brengen in het tegen woordige ULO-gebouw. Enkele raadsleden brachten deze ge dachte in het Voorlopig Verslag ook naar voren, waarop het College ant- doordde zijn aandacht aan deze kwes tie te zullen schenken, hoewel „de Handelsschool in slechter conditie ver keert dan de ULO-school". WAAROM KRIJGEN ZIJ GEEN GRATIFICATIES. Uit de memorie van antwoord op de begroting 1947 blijkt, dat verschil lende leden van het gemeentelijk per soneel die gpdurende het NSB-bewind hun zilveren ambtjubileum vierden, deze gebeurtenis ongemerkt voorbij wensten te laten gaan .omdat ze geer gratificatie wilden ontvangen uit han den der toenmalige autoriteiten. Wel is aan al deze ambtenaren later de ge denkpenning uitgereikt, de gratifica tie is echter alleen gegeven aan hen, die na 1 Maart 1944 jubileerden. We vragen: is dit! wel billijk? Is het niet recht, dat aan al deze blijkbaar goede Nederlanders de schade wordt goed gemaakt, die ze door hun houding hebben geleden? ALKMAAR KOMT IN TREK Het is geen zeldzaamheid tegen woordig op gewone door-de-weekse dagen, dus niet op Vrijdagaa, op de otenen Brug autobussen te zien staan, afkomstig uit andere provinciën. Voor al Friesland en Utrecht zijn vaak ver tegenwoordigd. Ze hebben gezelschappen naar hier vervoerd, die een dagje komen profi teren, maar die de gelegenheid aan grijpen om tevens een kijkje te ne men in het aloude, befaamde Alkmaar We houden ons er van overtuigd, dat het verblijf in onze veste meestal De Gilles uit Binche (België) dlc deel nemen aan bet internationale volks dansfeest te Londen trekken met de bijzondere hoofdtooi van struisveren zeer de aandacht grote voldoening geeft. Alkmaar biedt blijkbaar heel wat en we hopen slechts, dat dit vreemdelingenverkeer zich zal uitbreiden. MULO-examens Geslaagd zijn op 16 Juli voor hun einddiploma A, MULO. de volgende leerlingen: M. Mooy Hoorn, M. Ott Hoorn, T. J. Singer Wijdenes, C. J. Vermeer en L. M. Ambrosius Alkmaar, C. P. Sweep Enkhuizen, M. Dekker Anna Paulowna, D. Knol Schagen, D. B. de Jong Barsingerhorn, T. C. P. M. Keuss Alkmaar, G. K. Essers Bergen, W. Druif N. Niedorp, A. Wagenaar Br. o. Langedijk, A. Twisker Z. Scharwoude, P. Cnossen Stroet gem. St. Maarten, W. D. Stam N. Scharwoude, T. B. v. d. Meulen Br. o. Langedijk, J. Hem- ke N. Scharwoude, - T. Schuurman Veenhuizen Heerhugowaard, Gc Hoo- geboom Egmond Binnen. C. J. de voorstel met kracht: gemeentewer ken, één der hoofdtakken van de ge meentedienst, was ondanks dat, lager bezoldigd dan het secretarieperso- neel. Dit voorstel beoogde een betere verhouding te scheppen tussen de sa larissen btf beide diensten. Dr. He melrijk brak ook een lans voor de voorgestelde verhoging:'het salaris peil is voor de ambtenaren ln de re gel beneden dat in particuliere dienst en alleen een goede salariëring zal het mogelijk maken goede ambtena ren te krijgen en te houden. Het abc om de diensten zo goed rrogelgk ver vuld te krjjgen Is een goede salari ëring. Nadat verschillende leden nog hun mening hebben geuit, wordt tot stemmen overgegaan. Resultaat: 9 voor, 3 tegen, t.w. de heren Ellis; Swaag en Sluis. Ambtswoning burgemeester Het voorstel van B. en W. om te besluiten tot het bouwen van een ambtswoning voor de burgemeester, was van de agenda afgevoerd. Suppletoire begroting De heer den Das maakte de op merking, dat hij voor een goede sa lariëring was, maar de extra beloning gaarne tot een minimum zag be- perict. De raad maakte verder geen bezwaar. Gemeenterekening 1944 Tot leden van de commissie van onderzoek werden aangewezen de heren den Das. Ellis, Sluis en Broers ma, Na de rondvraag, die geen wereld schokkend nieuws opleverde, volgde sluiting. BEGIN VAN BRAND TIJDIG GEBLUST BERGEN Dinsdagavond om streeks half zeven vloog bij de wed. De Does, Princesselaan 2 een petro leumstel in brand. Ook de omgeving van het apparaat vatte vlam en toen mevrouw De Does binnen kwam sloegen de vlammen reeds op tot aan de zoldering. Zij wist met lappen en doeken het vuur te doven en dank zij dit kor date optreden, was er voor de brand weer, die door nieuwsgierige omstan ders werd gealarmeerd geen werk meer te doen. Bü deze gelegenheid bleek weer eens, hoe snel de brandweer dank zij de sirene ter plaatse kon zijn, maar ook hoe groot de consternatie onder de bevolking is, wanneer het angst aanjagend geloei over heel het dorp weerklinkt. EINDEXAMEN MEISJESSCHOOL BERGEN Voor het J.l. Maandag en Dinsdag gehouden eindexamen van de 5-jarige Meisjesschool der Berger Schoolvereniging slaagden dc volgen de candidaten: M. W. Bijlsma en C. .i vns uit Bergen; T. Keesman, M. M. Muris, Th W. M. Sluymer, H. P. Sluymer, M. C. Spruit en E. A. Wasterval uit Alk maar. DE HOEVER KERMIS BGMOND AAN DE HOEF On der begunstiging van prachtig weer heeft de traditionele Hoever Kermis over gebrek aan belangstelling niet te klagen gehad. Voor het strand was 't iets te koel, zodat vele badgasten uit Egmond aan Zee van deze gelegen- heid tot vermaak een dankbaar ge bruik hebben gemaakt. Toch leek het ons toe dat er minder contanten waren dan een Jaar geleden want van bestorming der diverse ver- maak-gelegenheden was geen sprake. Geldgebrek zal er wel de oorzaak van zijn, dat velen er niet veel voor voel den voor draaien en schommelen hun geld te laten rollen, en zich er toe bepaalden toe te zien, hoe anderen hun spaarcenten opofferden. De tijdsomstandigheden in aanmer- king genomen fs de kermis echter goed geslaagd en van wanordelijkhe den was geen sprake. „ACHILLE8"' IN OTERLEEK EGMOND Zondag j.l. gingen een 30-tal dames en heren, jongens en meisjes van de Egmondsc gymnastiek vereniging „Achilles", naar de onder linge wedstrijden te Oterleek. Deze wedstrijden werden gebeden in verband met het 25-jarig jub w. -- van de vereniging ..Turnlust". De ctd. heren en jongens van „Achilles" kon den een viertal 2e, prijzen mee naar huls nemen. De dames en meisjes afd. kon haar vorm niet krijgen, maar daarom niet getreurd een volgen Ho maal beter! De ..Standen" acrobatiek viel ook zeer In de smaak. „ACHILLES" GAAT OEFENEN EGMOND Iedere Maandag zal de athletiek-afdellng van de Egmondüche Gymnastiekvereniging „Achilles" op het sportterrein achter de watertoren haar oefeningsuren houden. Aanvang half acht. Donderdags wordt er in dc zaal athletlek gedaan voor dames van half acht tot half tien en voor heren van half tien tot half elf- Bovendien ls er nog een Jongensaf deling. die oefent van half zeven tot half acht. BRIDGEN EGMOND De uitslag van do bridge-drive „De Egmonden" luidde: Groep A: De Goed' H pman 54.5; Ruiter— Hopman 41 i-oper—Hopman 48; Ka reis—De Waard 42; Hartgrink—Koop man 39.5; De Raadt—Huibers 37.5| Nleuwenhulzcn—Beers 37: Mej. Hop manEiresman 28.5. Groep B: Apeldoorn—Kloea 50; Xwaii -Goud* 48; Fam. Dekker 48.9» Modder—Hop» man 44; Dekker-Bee 415; Verver- Hopman 40; Dekker--Smit 39.5; VI»» serLlefting W.5. Groep C: P. C. Dekker- Dokk' T> d. Molen Scholten 29.5; Kloppenburg-* Fokkema 20; Fam v. d. Grijp 23Jl Berkhout—A. J. Kahrels 18 pnt. fam. Benei 14.5. Graaf en G. Keesmaat Hc-iioo, S. X. Orynus. C. A. v. d. Meulen, E. M. A Delis. A. M. J. Valkhoff, A. J. A. Kip, E. M. Bijl en E. A. Koster allen te Den Helder, M. A. Holtes. G. C. Wou- tersen en A. P. Loogen allen te Hei- loo. Grote Westfriezendag Aantrekkelijk programma De 22e Westfriezendag zal dit jaar gehouden worden aan de Langedijk. Op het programma staat een geani meerde boottocht met een bezoek aan de Broekcr veiling en de conserven- fabriek van de fa. Verburg en zo mo gelijk ,aan de Ned. Herv. Kerk, te Oud-karspel. Voorts zal een ouderwet se koffiemaaltijd worden gehouden in café Concordia te Noord- Scharwoude 's Middags 2 uur vangt de officiële vergadering aan,. Een Westfrlese kermis uit 1900 zal niet ontbreken; gespeeld en gedanst door een gezelschap uit Wijdenes. meest leden van de gymnastiekver eniging Wilskracht met medewerking van de heer Bas Roemer als leider van de muziek. De N.H. Zangvereni ging Crescendo van Noord-Scharwou- de zal enige liederen zingen o.m. •■Mijn hof' voor gem. koor van Philip Loots en „Heer Jesu heeft 'n hofken" gem. koor bewerkt door J. Vranken. „De drie princessen" van Jan Nieland en de „Lentezang" van Fred. J. Roes ke. Door het vrouwenkoor wordt ge zongen „Bloemen en sterren" van Willem Hespe enz. Op de agenda van de algemene ver gadering staat o.m. de verkiezing van drie bestuursleden wegens periodieke aftreden van mej. C. Ruitcrman en de heren C. Köhne en Th. P. H. Wortel. Ook de traditionele kosteloze verlo ting van boeken zal worden gehouden. Laten we op mooi weer hopen voor deze 22e Westfriezendag die altijd een evenement is voor ons gewest en waar oude bekenden elkander weer spreken. Het historisch Genootschap „Oud Westfriesland" onder haar voorzitter de heer G. Nobel van Lutjewinkel, kan de leden dit jaar weer een wel verzorgd programma voorzetten. Raadsvergadering Bergen Raad Bergen. De raad kwam DiosdaavondTftn openbare zitting bijeen onder voor zitterschap van burgemeester Dr. W. Huygens. Afwezig was de heer J. Wittebrood. Na vaststelling der notulen en het voor kennisgeving aannemen van enkele ingekomen stukken kwam 'n verzoek van de commissie buiten gemeenten centraal ziekenhuis te Alkmaar om een bijdrage van 1 ct. per inwoner te mogen ontvangen, aan de orde. De raad had geen be zwaar tegen inwilliging. Overneming electr. be drijf door Provincie? Ofschoon door het proces, waarbij Alkmaar als proefkonijn diende, ju ridisch was uitgemaakt, dat de PEN het recht heeft tot naasting, achtten de betrokken gemeenten Helder, Alkmaar, Bergen, Egmond, Naarden en Hilversum zich gerechtigd een be roep te doen op de regering en ver zochten zg een onderzoek te doen instellen naar de wenselijkheid van gemeentelijke distributie. Centrale opwekking van stroom moge een landsbelang zijn, de distributie acht ten zij een gemeentebelang. Ook bg Ged. Staten waren de belangen van de gemeente bepleit. De heer Broers- ma sprak de wenselijkheid uit om in het vervolg bij dergelijke contrac ten een arbitrage clausule op te ne men om niet alles te laten afhangen van een juridische behandeling. Aankoop grond De raad ging na enige discussie accoord met het voorstel tot aan koop van enige stroken grond bij het Parkhotel. Vergoeding vrijwillige brandweer. B. en W. stellen voor om te re kenen van 1 Juni 1947 af, aan de brandweercommandant een vaste toelage Van f 200 per jaar toe te kennen en voor de overige leden de vergoeding te bepalen op f 1 per uur indien gedurende de tijden van daad werkelijk optreden loon gederfd wordt, en op f 0.75 per uur indien geen loon gederfd wordt en voor oefeningen. De opmerking van den heer den Das, dat iemand, die bijv. een hele nacht in dienst was, de volgende dag niet kan werken, was voor de raad aanleiding te bepalen, dat er dan In overleg met de commandant dient te worden uitgemaakt of hier sprake kan zijn van loonderving. Vergoeding voor tran- sportkolonne Ned. Ro de Kruis. B. en W. stelden voor om aan de leden van de transportkolonne van het Ned Rode Kruis eenzelfde ver goeding toe te kennen (niet voor oefeningen). Naar aanleiding van een opmer king van den heer Taets van Arae rongen, wordt besloten dat punt aan te houden tot er nader overleg ls ge pleegd met het bestuur. Verhoging begrafenis rechten. Waar bg de begroting 1947 te genover de raming van f 4450 voor kosten van de algemene begraaf plaats en kosten begraving slechts een bedrag van f 1200 aan begra fenisrechten kon worden geraamd, stellen B. en W. voor om de bedra gen, welke thans worden geheven, met ingang van 1 September 1947 te verhogen. Nadat op voorstel van mr. Sluis een kleine, wijziging was aan gebracht, ging de raad met het voor stel accoord. Ambtenaren secretarie Met het oog op de nieuwe inde ling in drie afdelingen stellen B. en W. voor om met ingang van 1 Sep tember 1947 de verordening tot re geling der rangen van de ambtenaren thans luidende, onder de gemeente secretarie zijn ter gemeentesecretarie werkzaam 6 ambtenaren, t.w. 1 hoofd commies, 1 commies, 2 adjunct com miezen en 2 ambtenaren, te wijzigen dat in plaats van 1 commies wordt gelezen 2 commiezen en in plaats van 2 adjunct-commiezen 1 adjunct commies. Na een enkele toelichting door de voorzitter kon de raad zich met het voorstel verenigen. Bl(|k van belangstelling voor Volkshogeschool. Gelet op de financiële positie van de gemeente vond mr. Sluis de f 300 subsidie, die B. en W. voorstelden te verlenen aan de Volkshogeschool, wel wat hoog. Hij wenste het bedrag te halveren. Dr. Hemelrijk beschouw de de voorgestelde subsidie als een blijk van belangstelling van de ge meente voor de Volkshogeschool, als een blijk van erkenning van het vele en nuttige werk, dat daar verricht wordt. De raad ging hierna accoord met het voorstel. Bezoldiging ambtenaren Gemeentewerken. Alvorens de voorstellen ln openba re vergadering te behandelen ging de raad geruime t|jd ln comité. Na heropening van de openbare zitting wees de heer Ellis op de schrikwek kende stijging van de uitgaven voor de dienst gemeentewerken: was de begroting in 1940 ruim f 4000. thans ls het cijfer 4 4 5 maal so hoog. De voorzitter verdedigde het Vf.iuuuui, ÏS «e Wf«xskit VOORWERPEN van 6 t m. 12 Juli BERGEN Verloren: Shawl. K.- schoentje, portefeuille m inhoud. Iers» setter, shawl, paar kinderschoentjes, etui met sleutels, kindertruitje, vier versnaporingskaarten, rijwielzclfbin- der (gummi) 2 portemonnaics met in houd, tasje, klapcanv (in foudraal) baby-jasje, rijwieltas, portemonnai» met inhoud. Inlegvel nr. 6215, Glacé handschoenen, portemonnaie met in houd, dameskous, autoped, shawl. 2 dames portemonnaies met inhoud, plaid, insigne, paar dames glacé hand schoenen. Gevonden: Shawl, rijwiel Heren, witte wollen sok, kinderjasje, zilveren admband. bosje van 8 sleutels, huis sleutel, rozenkrans, zilveren arm band. Helft van vulpen. Witte strik, onderlegger, mantelceintuur, zilver bon van 2.50. inlegvel nr. 5141, sleuteltje, paar heren handschoenen, kindervestje. bril (donkere glazen, Portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bureau rijkspolitie, Karei dc Grote laan 17, elke morgen tussen 10 en 11 uur. BURGERLIJKE STAND 7 tot en met 13 Juli BERGEN Geboren: Petronella Jo hanna Meinoutje dv A. J. Henneman en J. Kieft. Luci Wijnanda Maria dv J. J. Witttebrood en A. G. van Veen. Ondertrouwd: T. Roosloot en C. V. Jonker. T. P. Bijvoet en P. van Duyn, C. Wokke en A. Zwiep, J. J. van Won deren en H H. Spandaw. C. T. Leijen en A. J. Schouten: K. Sloot en A. M. Akerboom. L. C. van der Pluym en C. Wittebrood, G. E. P. Hetem en C. Kleibroek. Gehuwd: J. Boom en C. G. Min. Overleden: gene. LOOP DER BEVOLKING BERGEN Aantal inwoners per 1 Mei: 8008. waarvan 3650 mannen en 4358 vrouwen. Vermeerdering door geboorten: 20 en vestiging: 145; samen 165. Vermindering door overlijden 2 en vertrek: 63; samen 65. Toename: in Mei kwamen er pre cies 100 personen by. Aantal inwoners per 1 Juni: 8103, waarvan 3686 mannen en 4422 vrou wen.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3