Dokie Durf in „Boris Baal duikt op" RADIO Bunkerbouwer Kronenburg voor zijn rechters Restauratieplannen in voorbereiding De Noordermark bond vergadert STADSNIEUWS MOTORKOZAKKEN op het sportveld Zaterdagmiddag en -avond gaven de motorkozakken, de zes gebroeders Kroeze hun collega bewonderens waardige staaltjes van rijkunst te zien op het gemeentelijk sportpark. Het weer werkte voor hen niet mee. Ongetwijfeld was het voor zeer velen te mooi, om een tocht naar het strand en de duinen te missen. Misschien dat het kwam door de grote lege plekken op de tribune, misschien ook worden de motorko- takken zelf min of meer beu van do vele voorstellingen die zy geven: er haperde iets aan. hoewel de acroba tiek getuigde van durf en volharding. Wat zy misten, was de bravour. niet waarmee de nummers uitge voerd werden, maar waarmee zy wtr den gebracht. Het programma werd eerder afgedraaid dan afgewerkt. De onontbeerlijke kunst van het „verko pen" van een nummer ontbrak. Men zou de motorkozakken eer manager toewensen, die zyn vak zo verstond als elk der acrobaten het ztyni'. AFSCHEID Dr. N. H. LOUIS Het comité gevormd uit de patiën ten van"5r. N. H. Louis, verzoekt die patiënten, die afscheid van hem wil len nemen en bekend zyn met de werkzaamheden van genoemd comité aanwezig te zyn Zaterdagmiddag 26 Juli a.s. te 3 uur ln de dancing van de Harmonie. Werk aan kademuur vordert goed De vernieuwing van de kademuur aan de Oude Oracht maakt flinke vorderingen. Elke dag zyn de arbei ders op de wal en op de schuiten met de bok en de metselstenen in de weer. Men is nu zo ver, dat een groot gedeelte van de helft van de nieuwe kademuur is gemetseld. Van de helft. Want de schaarste aan bal ken en delen voor de dam wand heeft 't nodig gemaakt dat het werk in twee stukken wordt uitgevoerd. Voor het eerste stuk heeft de dam wand dienst gedaan. Hij wordt nu afgebroken. De delen en balken wor den uit de grond en uit het water opgehaald door de hijsinstallatie van de schuit. Zo af en toe gebeurt het wel, dat er een zware, glibberige balk uit de kettingen schiet. Dan is een woordenwisseling tus sen de mensen van de wal en die van de schuit onvermijdelijk. Want de schuudvraag komt aan de orde. Wy constateerden dat een metselaat zich by een dergelijke gebeurtenis druk ker kan maken over de opstopper die „het lyntje" waarlangs hy met selt krijgt, dan over mogeiyke licha- meiyk letsel... Men is nu een zevental weken be zig. Aangezien de helft er byna op zit zou de verdere duur van het kar wei op nog een week of zeven kun nen worden begroot. Maar 't kan nog tegenvallen: veel hangt er van af, of de zandbodem waar de delen van de dauwwand ongeveer een halve meter diep in moeten worden gehyd, mooi vlak is of dat er diepe kuilen in zijn. 't Laatste zou oponthoud betekenen. TOELATINGSEXAMEN R.H.B.S. Na mondeling examen toegelaten tot klasse 1: J. W. Blokpoel, A. A. de Boer, N. Boll. H. v. Diggelen. H. Fetter, K. J. Groot, T. M. Gutker, D. J. Hommes, L. Jonker, A. B. M&nn, J. F. Schu iner, T. M. Slabbekoorn, A. J. Spie renburg, J. Visser. L. A. Visser, J. Voorthuyzen, en G. Regnery. IJsbrand Kronenburg uit Heiloo, gedagvaard in de middagzitting van het tribunaal, behoort ongetwyfeld niet tot de lichte gevallen. Hy was lid van de NSB, van de Technische Noodhulp. begunstiger van de S.S., omdat hy dit een cultu rele Instelling achtte, en werd louter en alleen omdat hy des duivels oor niet wilde kussen, bunkerbouwer! Hy bouwde lustig op het vliegveld De Kooy, maakte schietbanen te Petten, bunkers te St. Maartensbrug, versperringen te Alkmaar etc. etc. Economisch Front, ehtte dit heer schap, dat zich wel uitermate onno zel hield een soort middenstandsver eniging. Jawel, dat had In 1939 een negatief bezit van f 5045.en in '44 ruim f 228.000.—, by een omzet van f1.143.541.—, alleen om maar te wer ken. Hierop kon hy zich by zyn sol licitatie naar de functie van gem. opzichter te Vlagtwedde nog beroe men. Dan had hy in Heiloo aan zyn vriend de Stucktspunktleiter Mager mededelingen gedaan over een over val. omdat de kwartiermaker Ulm, van de Ortscommandantur hem wol sou laten vervolgen wegens zyn anti- Duitse uitlatingen. Mayer stelde hem gerust, maar stelde deze gegevens toch aan zyn suprieuren ter hand. onder mededeling, dat zy van ka meraad Kronenburg afkomstig wa ren. Tenslotte was hij omstreeks Dolle Dinsdag, toen zyn vrouw naar de Heimat was afgereisd, in dienst ge gaan als transportleider van N.S.V. O. op het station Groningen. c i wonder, dat president mr. Windhau9en, wat fel tegen gedaagde van leer trok, en vroeg wat hem be zielde met dit verraad. U had het na- tuuriyk nleta op het winnen van de geallieerden. Maar daarom behoeft u lieden, die by de bevryding last vrezen nog niet te helpen verdwy- nen? En in welke kwaliteit maakte u lysten op van mensen, die met paard en wagen voor de weermacht moesten werken? Die waren toch zelf oud en wya genoeg om zelf te beslissen of zy al dan niet zouden komen. Daar had u toch niets mee te maken? Dit bunkerbouwertje spelen heeft gedaagde evenwel geen windeieren gelegd. Hy bezit nueen schuld luapiseud eo trjoj 000'fiSJ uua de opmerking ontlo.xle: Nee, zover bent u nog nooit geweest." De echtgenote van gedaagde, ver klaarde ter zitting ook NSB-ster te *t|n geweest, die plus internering f 10.000.boete ontving. De raadsman, mr. Scholten, had de zware taak om de leden van het tribunaal wat milder te stemmen. Hy resumeerde dan, hoe K. had blootgestaan aan Duitse Invloeden, wqgens zyn Duitse vrouw en vla bet N.S. geïnfecteerde gemeentebe lang by de N.S.B. verzeilde. Toen hy zag. dat ook niet-NSB-aannemers bunkers bouwden, ging ook hy aan het werk. Zelfs retourneerde hy de Duitsers het doccurtje van 20 pCt van zyn winst, omdat zyn broodhe ren van oordeel waren, dat de bou wers teveel verdienden. Huizen slo pen vond hy te bar. Hy zou zelfs zyn collega's aan materiaal voor burgeriyke karweitjes hebben ger holpen uit zyn weermachtsvoorraad. Op het Groninger station deed by dienst om zyn vrouw terug te vin den. De beschuldiging van hulpland wacht noemde pleiter onjuist. Zyn conclusie was, dat hier een nette ko rel terecht stond, die. wars van iede re corruptie, voor de verleiding was bezweken en politiek op het verkeer- de paard had gewed. Hy vroeg dan ook vrystelling voor zyn cliënt, op grond van het tekort aan bouwlie den, zodat hy dan tenminste weer iets goeds kan maken by het weder- opbouwen van ons vaderland. De uitspraak werd bepaald op 24 Juli. Twaalf jaar geeisi tegen oud-burgemeester Fijn Voor het Amsterdams bijzonder Ge rechtshof stond vandaag de 51-jarige vroegere commies ter secretarie te Bergen. Geert J. H. Fijn, terecht, die reeds in 1933 als overtuigd nationaal- socialist lid werd van de N.S.B. en na de Duitse inval in ons land eerst in de gemeente Egmond, vervolgens in Bergen en tenslotte in Hilversum het ambt van burgemeester aanvaard de met goedkeuring der Duitse be zettingsautoriteiten. Na een langduri ge zitting, waarin vele ambtenaren der secretarieën uit de drie gemeen tes over het gedrag van hun ex-bur- gemeester werden ondervraagd, eiste de procureur-fiscaal, mr. A. H. van der Veen, een gevangenisstraf voor de tijd van 12 jaar met ontzetting uit de kiesrechten en het recht openbare ambten te bekleden voor het leven. In 1941 werd verdachte benoemd tot burgemeester van Egmond. In Juli '42 belastte Fijn zich met de waarneming van het burgemeestersambt te Ber gen en verstrekte onder meer gege vens over de vier destijds nog in deze gemeente woonachtige Joodse families aan de Beauftragte des Reichskom- misars in Noord-Holland, met het ver zoek deze „de N.S.B. vijandig gezin de" inwoners te evacueren, hetgeen inderdaad geschiedde. In Februari '44 benoemde Seyss-Inquart hem tot bur gemeester van Hilversum. Het is in deze gemeente geweest, waar ver dachte Fijn. nu hij er als vrijwel on bekende werd aangesteld, het masker liet vallen. Hij liet inwoners van Hil versum in groten getale oproepen voor tewerkstelling aan kustverdedigings- werken en verstrekte de Duitsers lijs ten van hen, die aan deze schriftelijke oproep geen gehoor gaven. Talloze andere jonge mannen bracht hij in ge vaar. door hun namen en adressen als richtlijn te verstrekken aan het ge westelijk arbeidsbureau. Dit laatste had hy bovendien reeds gedaan met ontslagen ambtenaren in Bergen. Bij zijn installatie in Hilversum was de verdachte in het uniform der NSB verschenen. De muren van de zaal wa ren met hakenkruisvlaggcn en met 'n groot portret van Hitler behangen. ..Het lot van Europa is gebonden aan dat der vrije germaanse volkeren in ons werelddeel", zo zeide verdachte in zijn redevoering. President: „Alles dus volkomen in nationa al-socialistlsche geest". 25 De helse straalmachine was ln een kademuur van de havenpier ge plaatst en daar zo kunstig verborgen dat hg van buiten af onzichtbaar was. Wanneer het kanon niet werd gebruikt, schoven de handlangers van Boris Baal er een grote steen voor. Baal was byna nerveus van een handle over en... na vtjf minuten spanning toen het apparaat voor 't dook de oceaanreus met zijn neus in eerst in werking werd gesteld. Voor de golven en zonk snel weg. Baal de eerste keer wilde hij het onding lachte een duivelse grijns de -rijns eigenhandig in werking stellen. Een van iemand, die geniet in het leed «chip voer de haven uit en Boris, de van een ander, aartsboef, zag zijn kans. Hy haalde II BURGERLIJKE STAND Van 11 t.m. 17 Juli '47. LANG EN DIJK Geb.: Klaas, zv G. de Geus en N. Klaver; Piet, zv A. Bakker en N. v. Dam. Ondertr.: J. Klinkert, 32 j. en G. J. Otter, 27 j.p beiden alhier. Getr.: L. Griepsma, 37 j. en C. Pielkenrood, 27 j., beiden alh. Overl.: F. van der Molen, 72 j.; M. de Boer, 61 j. Hensbroeker kerk wordt bouwvallig De Hensbroeker Kerk, zoals 't kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Hensbroek, ln de omgeving alge meen genoemd wordt, verkeert al meerdere jaren in een zodanige staat dat restauratie noodzakelijk is ge worden. Tijdens de oorlógsjaren kon hiervan natuurlijk niets komen. Het kerkbe stuur heeft echter niet stil gezeten en destijds voorbereidende maatrege len getroffen, om zo spoedig mogelijk tot uitvoering der restauratieplannen te kunnen komen, als de omstandig heden zich daarvoor zouden lenen. En zo is er dan o.m. enkele jaren geleden een restauratiefonds ge sticht, dat mede zal moeten dienen, om in de herstelkosten, die zeer ze ker aanzienlijk zullen zyn, bij te dra gen. We schrijven „mede", omdat de kerk, daterende uit 1658, is geplaatst op de lijst voor monumentenzorg en ook de restauratie-commissie van de Ned. Herv. Kerk te 's Gravenhage zich voor het gebouw interesseert. Bovendien behoort de toren aan de gemeente Hensbroek, zodat ook het gemeentebestuur in deze aangelegen heid een woordje krijgt mede te spre ken. De toren blykt zelfs volgens des kundigen nog wel de .hoofdschuldi ge", en door verzakking de rest van het gebouw „mede te nemen". De verzakking vindt zyn oorzaak in het vergaan der fundering, die uit heipalen van 30 voet bestaat. Een eerste vereiste zal dus zyn, dat een nieuwe fundering wordt aangebracht. Ook laten op tal van plaatsen de stenen uit de muren los, vergaan als ze zyn. Om dit te illustreren vermel den we, dat tot voor enige tyd aan de achterzijde van de toren een groot PRIJSUITREIKING KEGEL- CONCOURS SCHAGEN De prijsuitreiking van het gehouden kegelconcours zal in hotel Igesz gehouden worden op Maandag 28 Juli a.s. Om aan deze uitreiking een fees- teiyke tint te geven, heeft het be stuur gemeend voor deze avond een goed dansorkest te engageren. Te vens zullen er nog enkele artisten op treden. Het bestuur heeft hiervoor op het oog André Carrell e.a. Ieder lid van de AKB kan resp. een dame of heer medenemen. Als wij dit programma zien, menen wy wel te kunnen zeggen, dat deze avond een succes zal worden. vangscherm was aangebracht, om 't vallend gesteente op te vangen en er de voorbyganger tegen te bescher men. Deze inrichting is momenteel niet meer aanwezig, wat evenwel niet wil zeggen, dat de afbrokkeling tot staan is gekomen. De aantas ting van het gesteente is, naar men ons van welingelichte zyde verze kerde, voor 'n goed deel een gevolg van de begroeiing met klimop, die het gebouw zo'n aparte bekoring gaf, maar naderhand tct behoAi van de muren geheel is verwyderd. Wanneer en zelfs of het werk on der handen zal worden genomen kan in dit stadium van voorbereidirtg na tuurlijk in geen geval vermeld wor den. Wel heeft restaura" ie-commis sie van de Ned. Herv. Kerk Woens dag j.1. een' bezoek gebracht en een en ander voorlopig opgenomen, en daarbij de - -zegging gedaan verdere stappen te zullen ondernemen. By dit onderzoek waren ook het kerkbestuur en burgemeester Kooiman aanwezig. Meisje verdronken te Nieuwe NieHorp Zaterdagavond is c- m ilfjarig meisje in een ondiep «A aan de Ooievaarsweg te Nieuwe - !nrp ver dronken. Het meisje was met haar ouders en broertje te logeren bö de Fam. de J. Zij leed aan toevallen en is vermoedelijk by het snyden van takken van een boom overvallen door deze ziekte en toen te water geraakt. Men kan zich de verslagenheid voor stellen van de zwaar getroffen ouders. In de Zaterdagmiddag gehouden bui tengewone algemene vergadering van de veilingsvereniging Noordermarkt- bond heeft de voorzitter de heer J. Kliffen, de huidige gang van zaken in de tuinbouw besproken. Het is met de aardappelen nogal gelopen. Doch nu zitten we weer in de put. Het is zeer noodzakelijk, dat er export-mo gelijkheid komt, want het loopt met de groenten mis. De overeenkomst nje,t Duitsland is nog niet getekend. ,Dat,pontract is momenteel in Washmc- Jtón. Er waren andere landen, die <*ok wilden leveren en nu moet Washing ton de beslissing geven. Het ziet er niet rooskleurig uit. Maar voorzitter kan zich niet voorstellen, dat in een wereld, waarin zoveel honger wordt geleden, onze producten niet zullen worden afgenomen. In het eerste halfjaar is de omzet nochtans redelijk geweest: 2.344.558.28. Deze vergadering is bijeengeroepen om te besluiten over een bestuurs voorstel tot aankoop van het complex van de firma Trompetter. Dit terrein zou het bestuur willen gebruiken, bijv. voor het bouwen van een koel huis, of een ander object, dat op het terrein van de werkzaamheden van de veiling ligt. Het is een gunstig ge legen complex, dat vele mogelijkhe den biedt. Verschillende sprekers voerden het woord, waarbij zowel voor- als tegen standers zich lieten horen. De vereni ging Nieuw Leven uit Heerhugo- waard vond het terrein te klein. Men achtte het ook niet gunstig genoeg ge legen. Liever zou men een terrein hebben vlak in de buurt van de vei ling. Anderen vonden deze plaats echter zeer geschikt en meenden, dat men deze kans niet voorbij mocht la ten gaan. Ook met het oog op de toe komst van de tuinbouw is het nood zakelijk. dat men iets doet. Een koel huis bijv. zou de mogelijkheid openen, om in bepaalde perioden groenten, die te goedkoop dreigen te worden, op te slaan. Met 790 tegen 315 stemmen, die van de afdelingen Nieuw Leven te Heerhugowaard en Harenkarspel- Oost, werd het bestuursvoorstel aan genomen. Daarna werden nog enige veiling aangelegenheden besproken. Blijkens een opgemaakt rapport is in het afgelopen seizoen van de ruim 17 millioen kg groenten bijna 3 mil- lioen kg, of bijna 17% minder afgele verd dan geinventariseerd. Va nde923 aanvoerders hebben 188 meer afgele verd dan opgegeven, waarvan 13 meer dan 50%, zelfs 3 tussen 90 en 1«0%.. Zevenhonderd er»,vier leverden minder af darr al} had den' "~b pgegeven" bij de inventarisatie, 78 hunner kwa men meer dan f50 tekort, waarvan 28 tussen 91 en 100%. Bij 31 was geen verschil tussen aflevering en opgave. Maar bij verscheidenen hunner klopt dit ook niet, doordat bekend is. dat aanzienlijke partijen buiten de veiling om verkocht zijn door deze leden, die daarmee blijkbaar bij het opgeven al rekening hadden gehouden De voorzitter merkte op, dat dit zo niet langer kan. Er zullen in samen werking met provinciale commissie en Verbond maatregelen worden be raamd hoe men het volgend jaar moet handelen om iets dergelijks te voor komen. Medegedeeld werd, dat de bouw van de emballageloods juist vanmor gen is toegestaan. Het bouwen zal geschieden door de fa. Henselman en de fa. Klinkert. Het bestuur is diligent t.a.v. de af zet van de kool. Men heeft zich met het bedrijfschap in verbinding gesteld. Dat het bekend worden van de po- terpryzen zo lang op zich laat wach ten werd betreurd. Er zullen waar schijnlijk redenen voor zijn, aldus meende de voorzitter. De heer Jb. Kostelijk besprak het grote gebrek aan landbouwmachines en tractoren. Hef is zelfs moeilijk om reparatie van deze machinerieën tij dig gereed te krijgen wegens gebrek aan onderdelen. Men besloot er via de organisaties bij de regering op aan te dringen, dat het beschikbaar stel len van landbouwmachines en onder delen wordt bevorderd. FEUILLETON 99 door Anthony Berkeley 24) Moresby bleef een ogenblik in gedachten verzonken zitten en stelde daarop zijn volgende vraag: „Het ge sprek, dat zij heden met de majoor had, moet wel over belangrijke dingen gegaan zyn. is het niet? Anders had zij hem toch eenvoudig kunnen schrij- ven? Was zij misschien van plan een soort ultimatum te stellen, voor zover U weet?" Juffrouw Goole kon hierop niet een ja-antwoord geven! Wel had zy uit de woorden van haar werkgeefster be grepen, dat deze een stormachtig on derhoud verwachtte en natuuriyk was de mogeiykheid niet uitgesloten, dat zy zich in dat geval, door haar tem perament gedreven, tot zoiets als een „Had zij dan misschien verwacht de majoor van zyn huwelijksplannen te kunnen genezen?" vroeg Moresby. Over een dergelijk onderwerp had juffrouw Goole nooit horen spreken. „Maar hij moet zulke plannen toch gehad hebben; een man op zyn leef tijd", merkte de hoofd-inspecteur op. Juffrouw Goole dacht van niet. „Wat zou zijngtante gedaan hebben, indien hij deze wel bleek te hebben?" Juffrouw Goole veronderstelde, dat de houding, welke zijn tante dan zou 'Kobben aangenomen wel niet veel zou hebben verschild van die van haar overleden vader. „U bent er toch zeker van, dat de ultimatum zou hebben laten verleiden het gehele proces was. bleef voorlopig majoor nooit gezegd heeft, dat hij iemand anders wilde trouwen?" hield Moresby aan. Juffrouw Goole, die scheen te den ken, dat dit punt nu wel als afgedaan kon worden beschouwd, antwoordde kortaf, dat zij er zeker van was. „Wat zoudt U dan wel zeggen", merkte Moresby triomfantelijk op, „in dien ik U vertelde, dat majoor Sin clair sinds twee jaren getrouwd is en met zijn vrouw in Queen Anne's Gate woont?" HOOFDSTUK V. Myrfheer Chitterwick gaat uit-logeren. Natuurlijk maakte de pers veel op hef van het geval. Elke krant, die zichzelf respecteerde, bracht foto's van het hotel en van de fatale tafel, van de aardige kellnerin en van de por tier. Ook mynheer Chitterwick ver scheen op de voorpagina van de bla den, maar het onderschrift onder zijn foto luidde slechts: „Zag de verdachte met zijn tante". Het feit, dat hy eigenlijk de voornaamste getuige in een geheim tussen hem en de politie. Op de morgen na zijn arrestatie was Sinclair voor het gerecht ge weest. maar dat was slechts een for maliteit. waarbij alleen het bevel tot arrestatie was bekrachigd. Toen zij samen het gerechtsgebouw verlieten gaf Moresby mijnheer Chitterwick te kennen, dat de politie nu op zoek ging naar andere getuigen, die majoor Sin clair met zijn tante in de critieke pe riode tussen half drie en drie uur in de lounge hadden gezien. „Dat zal niet moeiüjk zyn" zei nujn- heer Chitterwick op. „Verschillende mensen keken naar me. toen ik naar de oude dame toe liep. met de bedoe ling haar wakker te maken. Enigen van hen moeten neef en tante samen gezien hebben". ..Dat is juist In dit opzicht zal het ons aan getuigen beslist niet ontbre ken. Maar zoals ik u al eens eerder gezegd heb, is dat alleen niet voldoen de om de majoor veroordeeld te krij- gen. Zonder uw getuigenis (Wordt vervolgd). Van veilingen en markten AVENHORN 19 JULI 1947 Vroege aardappelen: 300 kg grove schotse 7.30; 52575 kg grote schotse 5.30—7.60 4700 kg driel. schotse 4.30 4.60; 300 kg eigenheimers 8.60; 1075 kg kriel 3.504.50 2250 kg grote rood 10.10 10.70; 48 st. bloemkool I 23; 13 st. bloemkool n 13; 1500 kg bieten I 5.30 5.90; 1400 kg slabonen (dubb. z. dr.) 56—61; 15 kg snijbonen 26; 270 kg tuin bonen 5. NOORDSCHARWOUDE 19 JULI 220000 kg aardappelen: eerstelingen 6—7.80; grote 9.70—10.20; drielingen 3-704.30; kleine 3.70; eigenheimers 12.6013.60; blauwe eigenheimers 8.10 —9.80; rode schotten 9.7010.50: 400 kg bieten 7.10; 1600 kg wittekool 2.50 2.60; 150 kg tuinbonen 5.30. BROEK OP L'DIJK 19 JULI 155000 kg aardappelen: eerstelingen 7.108.30; grote schotten 9—10.20; drie lingen 4.306; blauwe eigenheimers 10.10—12.60; geelblom 7.10—7.80; kriel 4.40—4.80; 8000 kg rode kool 5.20—6 80; 80 kg slabonen 69—80; 450 kg toma ten sort. A 88, sort. B 80—84. UITZENDINGEN DINSDAG 22 JULI 19i7 Hilversum I 301 n. Xieiuvs: 7, 8. 13, 19, 20 en 22.30 uur. KRO: 8. 15 Pluk' de dag; 9.00 Herha ling lichtbaken Pater de Greeve; 9.29 Boston symphonie-orkest; 10.00 Kleu- terkwartier; 10.50 Franse gram. platen; 10.50 Schumann-programma; 11.45 Ar gentijns progr.; 12.03 Operette-duetten 12.30 en 13.20 Metropole-orkest; 14.00 Omroepkamerorkest; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Muzikale versnaperingen bij de thee; 16.00 Radioziekenbezoek „De Zonnebloem"; 16.30 „Na school tijd"; 16.45 Elck wat wils, bont muzi kaal programma; 18.00 Volksliederen- kwartet; 18.20 Sport: Jan Cottaar; 18.30 Ned. strijdkrachten; 19.20 Orkest André Kostelanetz: 19.45 Gram.; 20.20 Radio-philh. orke*; 22.45 Dansmuziek. Hilversum II 415 m. Nieuws: 7, 8. 13, 18, 20 en 23 uur. AVRO: 7.30 en 8.15 Lichte gram.muz.; 8.45 Haydn-Mozartprogr.; 9.15 Morgen wijding; 9.35 Arbeidsvitaminen; 10.35 Kinderkoren; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Ensemble Jetty Cantor; 11.35 Ho bo en piano; 11.55 Gram.muziek; 12.40 Harmonie-concert; 14.00 Met naald en schaar; 15.00 Radio Matiné; 16.40 De schoolbel; 17.00 Olympia palace, gram. opn.; 18.15 Piano-potpourri; 18.30 Hon gaarse volksmuziek; 19.10 Lichte avondklanken; 20.15 Het omroeporkest 21.30 Contact met de luisteraar; 22.30 Radio-sextet; 23.15 Zoneschaaktour- nooi te Hilversum; 23 30 Gram-muz. Deze deux-plèces van gewerkte zwarte zflde vormt een uitstekend vislte-toielt op koele zomerdagen. I>o garnering bestaat uitsluitend uit een vijftal fraaie knopen.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2