RADIO De van Reenenbank Wat de veilingklok wijst STADSNIEUWS Teraardebestelling W. A. van Houten ENORME BELANG STELLINO EN EEN SCHAT VAN BLOEMEN Onder een overweldigende belang» «telling vond Woensdagmiddag op de Algemene Begraafplaats, de teraar debestelling plaats van de Zaterdag JJ. In de leeftijd van 82 Jaar, zo plot seling overleden voorzitter van ,de Alkmaarse Postharmonle, de heer W. A. van Hotiten. De baar werd voorafgegaan door de Poetharmonie welk corps het stof- feiyk overschot van de overledene van het sterfhuis tot de begraaf plaats had begeleid. De trommels en het vaandel waren omfloerst en op de weg naar de laatste- rustplaats van de voorzitter van het corps werd halt gehoi^den by het postkantoor, waar een krans aan de reeds grote «chat van bloemstukken werd toe gevoegd. Aan de groeve werd ge sproken door de heer A. M. Greve- link, directeur van het Alkmaarse postkantoor die de overledene schets te als een krachtig en energiek wer ker een man die een voorbeeld voor vele Jongeren zal blaken te zijn. Voorts werd o.m. het woord ge voerd door de chef van het telefoon kantoor, de heer J. P. Verhagen, door een vertegenwoordiger van het hoofd bestuur van de bond van Ned. PTT muziekverenigingen en door de heer W. van de Vall. De postharmome bracht treurmuziek ten gehore. Kerkconcert Hedenavond om 8 uur zullen Jaap Stoten (hobo) en Dlck van Wilgen burg (orgel) een kerkconcert geven in de Kapelkerk. De heren Stottfn en van Wilgenburg maken op het ogen blik een tournee door ons land. ZtJ brengen een prachtig, afwisselend programma, waarin verschillende tij den en stjjlen vertegenwoordigd z(jn. Bach. Telemann, Franck, Rachma- nlnof e.a. Toegangsbewijzen zyn t 1— te verkregen aan de kerk. JUBILEUM Op Zaterdag 26 Juli a.s. hoopt de heer P. de Boer de dag te herden ken dat hD 25 jaar geleden in dienst trad b(J de N.V. Mij. Alkmaar Packet als chauffeur-besteller. Bij de uit breiding van het autopark werd h(J later belast met het nazien en repa reren der vrachtauto's. Thans is hy geheel als monteur werkzaam b(j ge noemde maatschappij. Het zal de heer de Boer die dag niet aan be langstelling ontbreken. LUTHERS GENOOTSCHAP Op a.s. Zondag 27 Juli 1947, zal de nieuwe geestelijke verzorger van de groep rechtzinnige Lutheranen in onze stad, de eerw. heer J. K. Schen- delaar van Den Helder voor het eerst in d* Lutherse Kerk. Oudegracht, alhier, in een kerkdienst voorgaan. Het onderwerp van zijn predikatie te: „Byna". De dienst vangt dos avonds 7 uur aan. NATIONALE EN ONDERLINGE ZEILWEDSTRIJDEN OP HET ALKMAARDER MEER Vier Noordl ollandse zeilverenigin gen. de Zaanland9e, de Onderlinge, de Alkmaarse en de zeil- en water sportvereniging Uitgeest, organise ren van Zaterdag 23 tot en met Dins dag 26 Augustus op het Alkmaarder Meer nationale, onderlinge en groeps Wedstrijden. „De Jeep" op de vierdaagse „Begunstigd" door zeer warm weer een hitte, die aan een tropisch kli maat deed denken, werd de eerste dag dc tocht door de Betuwe gemaakt. Het is een mooie tocht geweest maar zeer zwaar, hetgeen tot gevolg had, dat er menige u'tvaller viel te no teren. Van Nijmegen ging 'de tocht over Lent, Bemmel, Huissen en El- den naar Eist. Rechts en links zag men dc bomen zwaar behangen met appels en peren. In Eist stonden de wagens van de jamfabrieken van /TBO uit Eist met vruchtensap, wat gratis aan alle deelnemers werd uit gereikt, hetgeen door de wandelaars op hoge p-ys werd gesteld. In het volgende plaatsje Valburg werden de wandelaars onthaald op een zakje aMskwie" gratis uitgedeeld door dt „Haka" fabrieken. Overal langs de weg stonden de emmers met water klaar. Vla Andelst. Oosterhout en Lent ging men weer op Nijmegen tan. In Oosterhout werden de wan- lelaars opgefrist door middel van 'n brandslang waar aan een broes was bevestigd hetgeen de illusie van een douohe gaf. Maar na een klein ruk je u-as men weer aan het eindpunt Hierna verfristen de deelnemers xloh en ging het na een kleine rust periode weer op de tweede dag af. GESLAAGD. Voor het ge' ouden examen van de bond van leraren en leraressen in de kledingindustrie slaagde McJ. G r. d. Berg te Alkmaar. De ge slaagde is opgeleid door Mej. Pos- thuma. Voor het Basis-examen van de Ne derlandse Vereniging van Leraren in de Engelse taal „Britannia" te 's-Gra- venhage. slaagde Sergt Joh. S. van Tongeren te Heiloo, thans te Makas- sar N.O.L Cilly Wang komt! De bekende danspar >diste in het Gulden Vlies. Reeds lang is er op de directie van 't Gulden Vlies aandrang uitgeoefend om de bekende dansparodiste Cüly Wang eens in het theater te laten optreden. Eindelijk en na veel moeite is dc heer Mooy er in geslaagd om de danseres naar Alkmaar te krij gen. Nu zal zij a.s. Vrijdagavond in t Gulden Vlies optreden. De voor stelling begint om kwart over acht (dus niet om acht uur). Cilly Wang heeft een welverdiende roem in bin nen- en buitenland en wie haar eens heeft gezien zal vragen om een her haling. De directie van de schouwburg deelt ons mede, dat belangstellenden zich moeten haasten. Ondanks het warme weer is de interesse voor deze avond groot. Middenstanders gebruikten valse bonnen Door de Alkmaarse politie is een uitgebreide handel in valse suiker coupures opgespoord. Tot nu toe zijn 15 zwarthandelaren uit Alkmaar en omgeving, di- zich met deze handel in valse distributiebescheiden hebben opgehouden en de daarop gekochte suiker verhandelden, aangehouden. Enigen van hen zijn inmiddels naar het Huis van Bewaring overgebracht. Tegen ongeveer 20 personen, banket bakkers. bakkers, ijsbereiders, limo- nadefabrikan'en. slagers en caféhou ders, die deze coupures of de daarop betrokken suiker hebben gekocht is proces-verbaal opgemaakt Tevens werden in deze zaak enige grossiers geverbaliseerd. Een van deze groot handelaren belastte zich zelfs met de bezorging van de in de zwarte han del verkochte suiker aan de door de zwarthandelaren opgegeven adressen. De diverse hoeveelheden suiker zijn in beslag genomen. Het onderzoek wordt voortgezet. Uit de OMGEVING VACATURE O.L.S. STOMPETOREN Door het col lege van B. en W. werd voor de va cature aan de o.l.a. alhier de volgen de voordracht opgemaakt: 1) de heer J. Woudman te Bergen, 2) mej. W. Boekei te Schagcrbrug, 3) mej. Weygers te Haarlem.- BUITENLANDS BEZOEK STOMPETOREN A.s. Vrijdag zullen 25 Zwitserse vrouwwen, die op het ogenblik op de Volkshoge school in Bakkeveen vertoeven op uitnodiging van de „Schermer Ge meenschap" een bezoek brengen aan de Schermer. Het plan is. een ex cursie naar de Zuivelfabriek „Neer- landia" te maken en enige Schermer boerderijen te bezichtigen, waarna 'n koffiemaaltijd aangeboden zal wor den op Huize *Wittenburg. FORESTERSWEST GRAFTDIJK HEILOO Zondag spelen de Fo- resters uit tegen West Graftdljk. Dit is dus de laatste promotiewed strijd In deze competitie. Aanvang 7 uur. RECTIFICATIE HEILOO In ons verslag over de heropening van de „Rustende Jager" zijn een paar namen fout vermeld. De uitvoerder van het schilderwerk is D. Oud en van het timmer- en metselwerk J. Rus. „DE ZEVENDE SLUIER" HEILOO Steeds groter wordt de belangstelling voor „Cinema Hollan- dia". Dat verdient zij ook. De di rectie zorgde de laatste weken voor een goed filmprogramma. Zo draai de Dinsdagavond „de Zevende Sluier" met in de hoofdrollen James Mason als Nicolaas en Ann Fond als Fran- cesca Cunningham. Deze film welke boeit van begin tot einde gaf goed spel te zien. Ook het muzikale gedeelte is te waarde ren. Alleen de geluidsweergave laat te wensen over: zy moet zachter en zuiverder worden. VUURWERK NA DE DRAVERIJ EGMOND AAN ZEE Voor de Korte-baan-dr&verij, die Donderdag 24 Juli a.s. op de Boulevard te Eg- mond aan Zee gehouden wordt ,ztjn reeds paarden ingeschreven, w.o. de Kampioen van Nederland Allouez, Dutch Hannover, Abdullah Scott, ea. Aanvang 2 uur. De feestelijkheden worden beslo ten met het afsteken vain een groot vuurwerk aan het strand. Na afloop van het vuurwerk lopen nog auto bussen naar Alkmaar. VERKEERSREGELING TIJDENS DE DRAVERIJ Donderdagmiddag zal te Egmond a. Zee een éénrichtingsverkeer worden gehandhaafd. By het binnenkomen van het dorp moet worden gereden via Waterto- renweg, Wilhelminastraat, Juliana- straat rechtsaf langs de Koloniehui zen Zwartendijk en Kerdijk tot aan de Boulevard. Hier kan langs de Julianastraat geparkeerd worden, met de kop richting Boulevard. Na de rennen wordt de Boulevard vrij gegeven en kan het verkeer via de Boulevard, Emmastraat, Wilhelmi- nastraat. Watertorenweg het dorp weer verlaten. Wy vernamen, dat er voldoende aanwijzingen zullen zijn om de automobilisten de te vol gen route aan te duiden. GEVONDEN EN VERLOREN BERGEN Gevonden: pr. D. hand schoenen: huissleutel; Bijbeltje; D. jasje, Vulpotlood. Portefeuille, Lees bril, J. Muts, pr. D. schoenen, Brood zak, Vulpen. Verloren: Onderdeel-tentstok; D. armbandhorloge, Sierspeld, Kinder vestje, Portemonnaie met inhoud, id. Etui met bril, H. Portemonnaie met inhoud, Duimstok, Zakhorloge, Por temonnaie met inhoud, D. vest, R. kinderschoentje, Knipportemonnaie met inhoud, Etui met bril, Zakmes, Overall, Koperen pijp. Inlichtingen: bureau der Rijkspo litie, Karei de Grotelaan 17, elke morgen tussen 10 en 11 uur. BURGERLIJKE STAND BERGEN 14 tot en met 20 Juli 1947 GEBOREN: Christiaan Willem z v C W Vermeys en I Ryneke Jo- hanna Alida d v J Snel en A Rood. ONDERTROUWD: Bruin Appel en Johanna Wilhelmina Terwey. OVERLEDEN: Dirk Blom, 71 jaar, echtgen. van Maria Stekelbos. BERGEN Aan de hoofdingang van het wandelpad rondom de Her tenkamp staat de van Reenenbank. Deze bank is, zo men weet, in 1923 door de Bergense burgery ten 'geschenke aangeboden aan oud-bur gemeester. Jac. van Reenen, toen laatstgenoemde na 38-jarige plichts vervulling zyn ambt als burgemees ter neerlegde. Aan de voorzyde van de gladste nen bank, welke een ontwerp was van de bekende kunstenaar Tjipke Visser, bevond zich een door hem vervaardigde beeltenis in brons van de oud-burgemeester, met aan weers zijden de wapens van van Reenen en Bergen. Tydens de bezetting werd deze fraaie plaquette door gemeentewer ken in bescherming genomen tegen de Germaanse plunderaars, die er wellicht munitie van hadden willen maken. Thans heeft de van Reenenbank sinds kort zyn oude aanzien herkre gen, doordat het bronzen relief weer is aangebracht. Bestrijding van de draaihartigheid Wie de radioberichten heeft byge- houden zal vernomen hebben, dat de muggen, die de draaihartigheid in kool veroorzaken, weer vliegen. Wie prys stelt op een goede kool- oogst, zal dus weer moeten spuiten. Gelukkig bevinden de meeste sluit- koolsoorten zich in een minder ge vaarlijk stadium, doch by de late bloemkool is dat anders. De bloem kool zal dus in de eerste plaats be spoten moeten worden, maar de sluit koolplanten, die nog geen begin heb ben gemaakt met het vormen van een kooltje zullen eveneens bespoten moeten worden. Wij kunnen wel ongeveer aanne men, dat de planten, die nog niet langer dan 1 maand op het veld staan nog vatbaar zyn. Zodra er ech ter een klein kooltje gevormd is zijn de planten minder vatbaar en bo vendien is het by dergeiyke planten heel moeiiyk om de eventueel door de mug afgezette eieren met de sproedvloeistof te raken. Bij het verschynen van de vorige vlucht is er zeer veel en met succes gespoten. Wy kunnen nu wel zeggen, dat wij over het dode punt heen zijn. Men heeft vertrouwen gekregen in deze methode en men weet ook, dat het bespuiten zeer snel kan worden uitgevoerd. Er zijn er nu al, die 3000 planten per uur spuiten (en toch goed). Ook het spuiten tegen koolblad luizen komt er steeds meer in. Op het ogenblik is het de tyd om tegen deze bladluizen te spuiten. Een ge lukkige omstandigheid is, dat dit eveneens met Pyridinezeep kan ge schieden. Liefst gebruiken wy dan 'n sterke oplossing, bijv. 6 4 7 procent. Het bespuiten tegen de bladluizen vergt natuuriyk meer tyd dan tegen de draaihartigheid. By de draaihar- tigheidsbestry'ding behoeft alleen het hart van de plant bespoten te wor den maar by het bestryden van blad luizen is dat anders omdat de luizen ook op de buitenste bladeren zitten. Wie met het bestryden van luizen wacht, tot alle planten besmet zyn is te laat. Het gaat om het doden van de eerste kolonies die later de gevleugelde generaties leveren. Op beschutte plaatsen zyn zeer veel koolplanten bezet met eieren van de diverse koolwitjes. De gele eieren kan men aan de achterzyde der bladeren vinden. De jonge rup sen kan men ook doden met pyridine zeep, maar voor de oudere exempla ren kan men beter gébruik maken jftatjïDerris of DDT of een 666 pro- SÉ Wie niet te lang waöht met spui ten kan dus verschillende vliegen in een klap vangen. Zodra het gevaar voorby is wordt weer een waarschuwing gegeven. Agenda Harmonie-Theater: Les enfants der Paradis (18 j.). Dag. 7.30 u., Zo. en Wo. 2.15 en 7.30 u. Victoria-Theater: De Witte Klippen van Dover. Dag. 8 u., Za. 7 en 9.30, Zo. 2, 4.30, 7 en 9.30 u., Wo. ook 2.30 u. (14 j.). Cinema Americain: De Klokkenlui der van de Notre-Dame. J)ag. 8 u., Za. 7 en 9.30 u.. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Wo. 2.30 u. (14 j.). Alkm. Bioscoop Theater: Spionne in de schaduw! Dag. 8 u., Zo. 2, 5 en 8 u. (14 j.). Donderdag: Opening door min. Gie- len van nijverheidskunsttentoonstel ling te Egmond a. Zee, o.l.s. (11 u.). Algemene Ledenvergadering V.V.V. „Alcmaria", Kinheim, 8 u. Vrijdag: Cilly Wang, danskunst. Gulden Vlies, 8.15 u. Zaterdag: Afscheid van dr. N. H. Louis. Harmonie, 3 u. VRIJDAG 25 JULI: Gulden Vlies, 8.15 uur. Cilly Wang danst haar „Cilly Symphonie". A.B.T. De boemelstudent met Laurel en Hardy (alle leeft). Cinema. Judy wordt filmster met Judy Canova (14 jaar). Harmonie. Zie je ze vliegen? (alle 1.) Victoria. Prior Castle (18 jaar). Het beeld, dat Langedijker groen- tenveilingen in de afgelopen week boden was nu niet bepaald rooskleu rig. Het gebrek aan afzetmogeiykheid doordat nog steeds de overeenkomst voor de leveranties aan Duitsland niet getekend is, kamt wel zeer sterk tot uiting in de prezen, die de verschil lende groentensoorten thans kunnen opbrengen. Wanneer men byvoorbeeld eens 'n vergeiyking maakt met de noterin gen van de vroege rode kool van nu met die van een jaar geleden, dan valt deze vergelijking wel zeer on gunstig uit. Er was verleden jaar gewaarschuwd, niet te veel vroege rode kool te planten. Deze waar schuwing was niet helemaal opge volgd, doch de resultaten van de rode kool waren in het begin van het sei zoen heel goed. Dit jaar echter, nu de vroege rode kool nog maar een paar weken aan de markt komt, is de klad er al dermate in, da* van een lonende opbrengst niet meer ge sproken kan worden. Donderdag werd te Broek op Langeridijk, by een aan voer van 33 ton, hetgeen toch heus niet zo erg veel is, het dieptepunt bereikt. De goedkoopste partyen gin gen van de hand voor even f 2 per 100 kg. Later trad weer enig herstel in, doordat de tuinders zelf wat re gelend gingen optreden. Zaterdag was de notering f 5.20—7.80 per 100 kg.; er werd echter maar 8000 kg. verkocht. Men houdt het nu door onderling overleg zo n beetje op f 5 per 100 kg. aan. Het is te hopen, dat het leverings contract, dat thans, blijkens de me dedeling van het Bedryfschap te Washington berust, spoedig zal wor den getekend. Dat dit zo lang moet duren is ook weer een gebeurtenis, die de tuinders van Nederland tot een teken moet zyn. Er zyn kapers op de kust. Ook andere landen wil len groenten leveren en zy bieden de ze aan tegen voordeliger prijzen dan wg. De bezettingsautoriteiten gevoe len zich niet verantwoord zelf een beslissing te nemen en hebben de zaak nu voorgelegd aan de regering in Washington. Laat ons voor de Nederlandse tuin bouw hopen, dat een gunstige beslis sing wordt genomen en dat deze spoedig valt. Want zoals het nu gaat is het niet goed. Ook de vroege witte kool is al aanzienlijk gedaald. Men betaalde er f 2.502.60 per 100 kg voor. Bos- peen, waarvan het aanbod niet groot was, noteerde van f 4 tot ruim f 6 per 100 bos. Gele kool bracht van f 5 tot f 8.80 op, de laatste dagen. Groene kool f 5 tot 5.50, doch Dins- dag 22 Juli practisch niet te ver kopen. En dat, terwyi in het begin DENKT U OM DE DISTRIBUTIE? IN SCHRIJVINGEBE WIJZEN RIJWIELBANDEN De letters E, F en G dienen op Vrijdag 25 Juli a.s., hun inschrijving* bewijzen voor rijwielbanden ingevuld in te leveren aan het distributiekan toor Ridderstraat van 912 en van 24 uur. DISTRIBÜTIENIEUWS OBDAM Inschrijvingsbewyzen voor ry wielbanden kunnenVrijdag 25 Juli afgehaald worden in café De Admiraal van 9.3012 uur. Stam kaarten meebrengen. DISTRIBUTIENIEUWS ST. PANCRAS v- Op Vrydag 25 Juli kunne» inschrijvingsbewyzen voor het verkrygen van rywielban- denbonnen afgehaald worden in het gebouw naast dè N.H. kerk. Uitrei king van 24 uur. Stamkaarten mee brengen. FEUILLETON V door Anthony Berkeley 27) Van het begin af aan had mynheer Chltterwick met veel belangstelling de reacties van zyn tante op de ge beurtenissen gevolgd. Gedurende de eerste week had zy geweigerd ook maar een woord over de geschiedenis te horen. Zy ver klaarde eenvoudig, dat geen neef van haar het in zyn hoofd zou halen, een plaats als het Piccadilly Hotel te bezoeken en dat dientengevolge 't gehele verhaal verzonnen moest zijn. De foto's !n de dagbladen maakten het haar onmogeiyk deze houding verder te handhaven en derhalve ver anderde zy van tactiek. De arme münhe.r Chitterwick moest zich van dat ogenblik af iedere tien minu ten de les laten lezen over het feit, dat hy zich in een zo vulgaire zaak als een moord had laten mengen. Dit verhinderde juffrouw Chitter wick intussen niet thans naar het verhaal van haar neef te luisteren èn hem elk détail steeds maar weer te laten herhalen. Het geheim, dat zo zorgvuldig tussen mynheer Chitter wick en de politie bewaard was ge bleven, werd van dat moment af door een derde gedeeld. Een algehele verandering In de si tuatie trad echter in, toen mynheer Chitterwick op zekere dag een brief ontving. Hy las die met een zekere voldoening en gaf h?m daarna aan zyn tante. „Wat eigenaardig. Herinnert u zich haar nog Mij staat er niets meer van voor de geest." „Je denkt toch zeker niet, dat Ik dat kan lezen", mopperde zyn tante, „niet zonder myn bril. Als ik toch maar eens een goed meisje had, om op alles te letten! Iemand, die niet alles zoek maakt. Wat heb ik aan..." „Ik zal hem u voorlezen, tante", viel mynheer Chitterwick haasig in, terwyi hy er van afzag, zyn tante aan het verstand te brengen, dat zy. indien zij dit werkeiyk wenste, wel een dozijn juffrouwen van gezelschap zou kunnen bekostigen. Zyn tante huldigde de. opvatting, dat men nie mand in dienst moest nemen voor dingen, die men door een ander voor niets kon laten doen. De brief, die mynheer Chitterwick met zyn welluidende tenor voorlas, had de volgende inhoud: „Riversmead Priory, „Dorsetshire^ „Geachte heer Chitterwick, „Ik ben, zoals u zich misschien nog herinneren zult, een oude vriendin van uw moeder. Door van de week voor de rode kool noj van f 16.20 tot f 20, witte kool f 10.50 en gele kool f 20 per 100 kg wen! besteed. De aardappelpryzen zyn vry he-* hoorlyk op peil gebleven, al konden zy niet het peil van het begin van de week houden. Schotse muizen gin gen Zaterdag van de hand voor f 6 tot 8.30, grove, "voor export f 9 tot f 10.30, Eigenheimers (blanke) 12.60 tot 13.60: blauwe f 8.10 tot 12.20 per 100 kg. De slabonen zijn deze week zeer belangryk gekelderd. In het begin van de week noteerden wy nog pl.m, f 100 per 100 kg., Dinslag 22 Juli f 20 tot f 25. Tomaten, die Maan dag nog pl.m. f 80 konden opbren gen, gingen Dinsdag j.L weg voor f 25 tot f 37. Van veilingen en markten WINKEL 23 JULI Aardappelen 6.10—8.50; Slabonen 10 —13; Snybonen 6—12; Bloemkool 8; Appelen Yéllow 26—41; Valappelen 714; Kruisbessen 1960; Rode oes sen 4560; Zwarte bessen 90. HEM ZUIDER KOGGE 22 JULI Vroege aardapp. 8.20—8.50; grovt 9.609.80; Drielingen 4.504.80; Kriel 4.304.40; BI. eigenh. 10.60. MEDEMBLIK 23 JULI Midd. Schotse 8.20—8.60; grove 9.10 9.60; drielingen 4.404.60; BI. ei-, genh. 9.509.80; Bloemkool 222; Slabonen z. dr. 814; Stamslabo- nen 17; Komkommers 29; Bos- peen 78; Bosuien 5.20—8.80; Rode kool 4.60—7.10; Tomaten 27—29; Kroten 4.205.20. Perziken 2—22; Kruisbessen 26—72; Rode bessen 45—60; Yellow trans 15 36; Frambozen 11.05. DISTRIBUTIENIEUWS HENSBROEK In café Kossen worden op Vrydag 25 Juli inschrij vingsbewyzen voor ry wielbanden uit gereikt aan hen, die daarvoor Li aar. merking komen. Uitreiking van 2 -4 uur. Stamkaarten meebrengen. NOORDERMARKTBOND - 23 Juli '4Ï 133.00 kg. aardappelen: schotse mui zen 8.20—10.00; grote 9.40—9.90; drie lingen 4.30; kleine 3.80; rode schot ten 10.5010.80; eigenheimers 11.20 13.00; bl. eigenheimers 10.8011 60; Beteka 7.20; 1800 kg. slabonen 13.00 23.00; 80 kg. snijbonen 4.00; 100 kg. bieten 3.00. VEILING WINKEL 22 JULI '4", Aardappelen 6.10—9.00; bieten 10.20 snybonen 4345; appelen 19—71; peren 2351; kruisbessen 5061; rode bessen 45—60; zwarte bessen LANGEDIJKER GROENTEN- CENTRALE - 23 JULI 1947. 97.600 kg. aardappelen: eerstelingen 8.40—9.40; grove schotten 9.40—10.60; 6900 kg. rode kool 5.00; 500 kg. sla bonen 16.00—22.50; 400 st bloemkool I 10 00; 300 bos peen 4 00—5.10; 275 kg tomaten A 22.00—26.00. B 21.00— 22 40. omstandigheden had ik in de- laatste jaren van het leven uwer dierbare moeder weinig contact, met haar, maar sinds enige tyd plaagt me het verlangen, de vriendschapsbanden tussen onze families opnieuw aan te knopen. Zoudt u er wellicht iets voor voelen een weekend by ons door te brengen, laat me zeggen, van Donderdag, de 23e af? Ik zou het ten zeerste op prys stellen en ik kan u verzekeren, dat het jagen hier een lust is. Om half vier vertrekt er een goede trein van het Waterloo-station. U moet uitstappen in Templecomb- be. Ik reken vast op uw ko~- „Uw toegenegen, Agatha Milborne" „Hm!" zei z'n tante. „Agatha Milborne", mompelde mynheer Chitterwick nadenkend. „Neen, ik kan me die naam niet herinneren. Maar de brief is aardig Mevrouw Milborne? Neen!" (wordt vervolgd) UITZENDINGEN VRIJDAG 25 JULI 1947 Hilversum I 801 meter Nieuws 7, 8, 13, 19, 20 en 22 uur 7.30 Morgengebed en liturgische kalender 7.45 gramofoonmuziek 8.15 Pluk de dag 9.00 Gevarieerd mor genconcert 10.15 Uit het boek der boeken 11.00 De Zonnebloem 12.30 Harmoniemuziek 13.20 Op stap met de vierdaagse 13.50 Van man tot man 14.00 Muziek by t middagslaapje 14.20 De Nachte gaal 16.30 Na schooltyd. Spanning voor de jeugd 16.45 Uit elk laat je een plaatje 18.00 Dinermuziek 19.15 Het negerkoor zingt 19.25 Aan de Kath. jeugd. 20.20 Kurhausconcert 21.20 De aanbid ders van de aap 22.50 Gram mu ziek '23.15 Zoneschaaktournooi 23.25 Dansorkest. llilve.sum II 415 nieter Nieuws 7. 8 18, 18, 20, en 28 uur 7.30 Muziek by het ontbyt 8.18 Vrij dagmorgenopera 8.50 Voor de huisvrouw 9.00 Vroiyke klanken 9.35 Boedapester strijkkwartet 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor zieken 11.15 Voor de huisvrouw 11.30 Lichte orkestwerken 12.30 Sportagenda 13.45 By de vierdaagse 14.20 Orgelconcert - 15.15 Philharmonisch concert 16.30 Hindelopen, één der elf Friess steden 17.00 Stafmuziek 29.30 Wereldtragiek en Christelijk geloof 20.39 Rondom Betje Woiff 21.00 Men vraagt en wy draaien 21.45 Gram. platenprogramma 22.15 Zomerbioscoop 22.40 Avond wyding 23.15 Symphonlsch Vry- dagavondconcert.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2