Dokie Durf in „Boris Baal duikt op" RADIO STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING VAN VEILINGEN EN MARKTEN Nationale Z wemkampioenschappen TWEE ALJUIAAKSE DEEL- Weer zullen de D-A-W.-ers Slikker en Boxetri op de Nationale Zwem kam pioenschappen, die dit jaar op 9 en 10 Augustus te Veendam worden georga niseerd. uitkomen. Vorig jaar wisten zij zich in de fi nale te plaatsen en gezien de tijden die beiden de laatste weken maakten, kunnen we veilig aannemen, dat zü zich ook dit jaar weer van een plaats in de finale zullen verzekeren. Of zij zich echter bij de snelste 3 zul len plaatsen is echter dubieus. Welis waar won Ad. Boxem 14 dagen gele den de 100 m borstcrawl in de be hoorlijke tijd van 1.2.4 sec, doch zijn snelste concurrent. Sindorf van het Y, was niet vertegenwoordigd. Deze won J-l. Zondag te Bloemen daal dit num mer. voor Boxem. ook in de tijd van 1Z.4 sec. Het zwembad te Bloemen- daal staat bij de Insiders echter be kend om zijn zware baan, zodat Sin dorf s tijd aanmerkelijk beter mag worden genoemd. Dat die baan inder daad zeer zwaar is .bewees Boxem met zijn tijd van 1.45 sec. Bovendien zijn Kees Hoving en Joop v. Marke- steijn ook weer duchtig aan het trai nen geslagen. zoda.t Boxem alle zei len zal moeten bijzetten om met een redelijke plaats uit Veendam terug te keren. Dit jaar komt ndré Slikker alleen uit op de 100 m rugcrawl en ook zijn training van de laatste maanden was volkomen op de rugcrawl gespeciali seerd. Of hij ondanks dit feit bij de prijswinnaars zal behoren is nog twij felachtig. daar het trio Scheffer. Maus en v. Schouwen in staat mag worden geacht om beneden de 1.12.5 te zwem men. welke prestatie wü Slikker nog niet hebben zien verrichten. komen echter -d vcrbe- reid aan de start .zodat een verras sing r" «- uitg~-'oten Alk maardcrs met twee Se plaatsen naar Alkmaar terug kunnen Dammen Kampioenswedstrijden Alkmaar 1947 Voor de finale zön in de damkam- pioenswedstryden Alkmaar 1947 Vrij dag de volgende partyen gespeeld: Hoofdklasse Th. de Haas-J.Geuzebroek L.Ravestyn-F. Slot J. Schuit-H. Kruider le klasse M Heir.els-HJ. Toepoel K. Hofman-G. Woonijk K. Tuinman-J.Joraa te klasse C.Btjwaard-A. Groen P. de wyn-A. Veen D. Pcerdcman-A. Groen Se klasse JU. Brinkhof-M.J. Langraa D. Bruggeman-F. Kom D. Klinkhamer-B. Langras 1-1 2-0 1-1 2-0 0-2 uttg. 0-2 1-1 0-2 2-0 2-0 2-0 DIERENBESCHERMING Zwervend te Alkmaar aangetrof fen drie jonge hondjes, plm. 10 we ken oud. De dieren zjjn in goede •onditie. Ter beschikking S jonge poesjes. Adres: C. Verwer, Baan- atraat. Alkmaar. VOETBAL RANDEBS I—ALRMAARSE BOYS. Hedenavond spelen de Randers een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Alkmaarse Boys- Deze wedstrijd is be doeld als een laatste oefenwedstrijd voor de Randers. die aa. Zondag aan een tournooi zullen deelnemen. Nu de voetbalenthousiasten weer enige tijd van hun geliefkoosde sport verstoken zijn gebleven, geloven wij wel. dat voor deze wedstrijd belang stelling zal bestaan. De wedstrijd wordt op het Randersterrein gespeeld m begint om 7.15 uur. CITSTAPJF. TRANSPORT- ARRKIDERHIUX DEREN Om verwarring te voorkomen de len wy mede, dat de kinderen van transportarbeiders, die Woensdag naar Schiphol. Aalsmeer en Valke- veen een uitstapje gaan maken, niet ons 8 uur zullen vertrekken, zoals abusievelijk werd vermeld, maar om t uur AGENDA HEDENAVOND: VICTORIA; „De dictator" met Cbar lle Chaplin. Paulette Goddard, Jack Dakie en Henry D&nielL 8 uur. Toegang 18 jaar. HARMONIE: idem. Voorstellingen dagelijks om 7 en 9.3" uur. 18 Jaar. A.B.T.: „De Lila Domino" met Szoke Szakall, Michael Bartlett, June Knight. CINEMA AMKRICAIN: ..De vruuw van Monte Christo" met John Lodcr en Leonore Aubert. TOM POES Slechts weinig kindervoorstellingen zullen door de jeugd en ook door oudere^ zo gewaardeerd worden als die van Chris Hofland. Tenminste, als alle stukken uit zijn repertoire even grote suecesm: uners zijn als Tom Poes. Want een succesnummers is het! We hebben Tom Poe? en zün vrienden Maandagmiddag temidde van een enthousiast en soms schier ontemba' re kinderschaar in het Gulden Vlies bewonderd en de spelers waren die bewondering ruimschoots waard. Tom Poes komt met zijn vriend Ollie B. Bommel in het griezelige „Kale Dal" terecht, waar drie nachten per maand het toverkast- van de tovenaar Akha da Bra verschijnt. De betoverde spie gel. die zich in dit kasteel bevindt weet Tom met zijn vriend te bemach tigen, maarals heer Bommel In de spiegel kijkt komt zijn spiegel beeld er uit te voorschijn, dat hein overal achtervolgt - de vrienden lastig maakt Kostelijke situaties ont staan hier envooral bij de verschillen de spannende achervolgingen van Bommel B. Ollie en de tovenaar Ho- cus Pas kende het enthousiasme der toeschouwertjec en bij de zeer jeugdige de angst voor al die ge vaarlijke wezens geen grenzen. Van de aardige, maar helaas niet altijd even onberispelijk uitgevoerde ballet ten noemen we 't elfenballet en de lu gubere dans der tovcnaarsknechten De costumes in eigen ateliers vervaar digd. waren 'n succes en ook de mas kers van mw. van Meeteren deden het goed. Annie van Berkel vertolkte de hoofdrol in deze klucht van Marton Toonder op een wijze, die alle lof ver dient Ook A. Kranenburg (Ollie B. Bommel). Miesje van der Schaft (An- nemiebetje), Annie Salo (Neeltje) en Hermanna Rem (Faldera. de waard) gaven goed spel en wat voor een kindervoorstelling welhaast eerste ver eiste is duidelijke uitspraak. Zon der twijfel benaderen Martcn Toon der en Chris Hofland hun. m het pro gramma omschreven, doel: de jeugd, die zozeer door de oorlog geleden heeft, het leven met goede kinderhu mor veraangenamen en hen daardoor een sterke steun in het leven mee geven met deze opvoeringen zeer dicht Tom Poes. de avonturier van de N. Rotterdamse Courant. heeft Maandagmiddag zijn populairiteit in Alkmaar niet weinig vergroot „Zwijntjesjager" op heterdaad betrapt Dank zij het publiek, dat over het algemeen zo zuinig is op z^n karretje als op 'n oude schoen (de vergelijking gaat mank. want men kan heel wat vaker een onbeheerd rijwiel op straat aantreffen dan dito schoeisel) kunnen de „zwijntjesjagers" hun minderwaar dig vak nagenoeg onbelemmerd uit oefenen. Het stelen van fietsen komt zo vaak voor, dat slechts in een enkel geval de boosdoener kan worden ge grepen en het rijwiel aan zijn eige naar worden terugbezorgd. Onredelijk als de mensheid is, wordt maar al te vaak de klacht geuit dat de politie „er geen oog op houdt" of „er niets aan doet". Het tegendeel is waar. Het heeft heel wat moeite ge kost er is menig uurtje geduld voor nodig geweest, om de 31-jarige H. S. uit Egmond aan Zee op heterdaad te kunnen betrappen. Een van de plekjes In onze stad, waar regelmatig fietsen verdwenen, is bij het Gewestelijk Arbeidsbureau in de Doelenstraat. Politiemensen gingen in hinderlaag. Zaterdagmiddag, om on geveer kwart over twaalf, sloeg een dief zijn slag zo 's niet voor 't eerst was, dan toch voorlopig voor 't laatst. Hij trachtte nog te ontkomen op het karretje dat hü uitgezocht had. maar een rechercheur was vlugger Hij greep het heerschap in de kraag en bracht hem naar het politie-bureau De man ontkent nog het zal hem niet baten. Hij verdween tussen de mensen... Toen hij hem uit het water had ge haald en veilig en wel neergelegd op het strand, verdween hij tussen de mensen die hem zijn moedige daad hadden zien verrichten en nu van alle kanten kwamen toestromen. Hij ver dween schielijk, waarschijnlijk omdat hij doodmoe was en-liever ergens op een stil plekje op zijn verhaal wilde komen dan het bekijk, de bewonde ring, de schouderklopjes en de hand drukken en, wie weet misschien zelfs de omhelzingen van een enthousiaste menigte te ondergaan. Hij kon zich verwijderen, omdat hij wist dat ande ren zich wel verder zouden bezig hou den met het slappe, bewusteloze li chaam van de jongen die hü uit het water had gehaald. Zo kon het gebeuren, dat menigeen en ook de krant de redding van Rai- mond Trost de 15-jarige Engelse jon gen. die Vrijdag j.L bü Bergen aan Zee in een mui terecht kwam. aan een ander toeschreef. Een ander, die weliswaar ook getoond heeft zijn plicht te kennen en direct in actie kwam met een reddingslün, maar op wiens naam toch niet dit succes ge boekt kan worden. Wie de moedige redder dan wel is? Wel. hü gaf er de voorkeur aan nu, toen hü het karweitje opgeknapt had. zich snel uit de voeten te maken. Wü veronderstellen, dat hü er ook de voor keur aan geeft niet voor de tweede keer zün naam in d- krant te zien. Wie er nu toch achter mocht ko men, hoe die blonde jonge kerel heet, hij houde het voor zich. Want hü zelf zal het slagen van zün poging wel voor de grootste beloning houden, pre cies zoals voor enige jaren toen hü eveneens toonde wat een Hollandse jongen waard is (naar men vertelt, smeet hü in die dagen drie landwach- ters .die hun edelgermaanse superiori teitswaan in zijn ouderlük huis bot wilden vieren, een voor een van de trappen. 33. Dokie ging onmiddellük met zün vondst naar de commissaris. „Kunt U dit adres laten omsingelen?" vroeg de detective vol verwachting, terwijl hü op de advertentie wees. De commissa- ris was echter niet in de juiste stem ming voor Dokie Durf. „Jü wilt maar laten omsingelen en arresteren en de schepen zinken bij dozijnen", zei de commissaris. „Ik begin langzamerhand te geloven, dat die Boris Baal, waar over je aldoor spreekt, je in het hoofd is geslagen". En de commissaris wees veelbetekenend op zijn eigen voor hoofd. „Meneer de commissaris, dat neem ik niet", zei Dokie, terwyl zijn wangen langzaam de kleur aannamen van bessensap. „Zoekt U het maar al leen uit". En Dokie liep als een woe dende bok het politiebureau uit. HAAL ZELF UW MELK! Wij herinneren er onze lezers nog maals aan, dat in het tijdvak van 3 t-m 16 Aug. de melkslijters va- cantie hebben en men er dus zelf op uit moet om by de winkels - liefst voor 12 uur - de melk te halen. LEERKRACHT O.L.S. BERGEN Naar wij vernemen, krijgt de zevende klasse van de O- penbare Lagere School binnenkort waarschijnlijk een eigen leerkracht. Een redder in hel zonnetje Er zyn mensen, die er niet van houden om in het zonnetje gezet te worden, vooral niet wanneer ze dat verdienen. Een van deze beschei den lieden is de heer Gerrit Gronds- ma Jr. uit Alkmaar, die Vrydag met levensgevaar de 15-jarige En gelse jongen Raimond Frost uit een mui in Bergen aan Zee haalde. Het officiële bericht, dat wij Zaterdag „Speciale Brigade" der Prijsbeheersing ging op pad Oogst, 19 processen-verbaal in Alkmaar en omgeving De „Speciale Brigade" van de Prüs-j beheersing bezocht in deze warme da gen de plaatsen Zandvoort, Bergen.? Bergen aan Zee, Egmond, Egmond aai^ Zee. Schoorl en Alkmaar. Er werden heel wat prijsovertredi^ j/ gen geconstateerd en binnenkort ziw,. len in een speciale zitting voor Bijzondere Politierechter de overtrtr ders worden berecht Veertien proces sen-verbaal werden opgemaakt tege^ horecabedrüven, 1 tegen een pension houder. voorts 2 in de textiel. 1 in de vlees- en 1 in de consumptie-ijs- branche. Over 't algemeen bedroeg het te veel gevraagde voor een consumptie slechts een paar centen. Maar hoe zeer het publiek daarmede benadeeld kan worden blijkt wel uit het geval van de exploitant van een bekend eafé- restaurant te Bergen ,dle, door 19 ct per glas bier teveel te rekenen, in een jaar tüds, van Mei '46 tot Mei '47, een overwinst maakte van liefst f 8800.—. Door een leverancier waren tienduizend flesjes bier aan deze ex ploitant met 5 cent per flesje te duur berekend en ook deze kreeg een pro ces-verbaal. Zoete winstjes. Een ander restaurant in Bergen re kende 15 cent te veel op de borrel en leverde een menu van f 3.05 voor f 3.80; een kellner placht 10 ot. winst op zün borrels te maken en dit geld voor zichzelf te houden. Een café-restaurant te Egmond nam 5 ct. meer per glas limonade, dan toe gestaan was; een ander, in Egmond aan Zee, berekende dagschotels f0.50 te hoog en diners f0.75. Een pension houdster aldaar vroeg f7 50 per dag. wat f2.50 te hoog was. Met verschillende zaken in Bergen. Egmond en Schoorl werd een „klasse- strijd" gevoerd. Zij rekenden zich tot de 1 B-klase, hoewel zij slechts recht hadclen op klase II. Hü hield van opschieten. Een slager in Egmond aan Zee re kende voor poulet gehakt f2.30 (dat mocht zijn f 1.85); voor biefstuk f3.20 (f3.05), voor kalfslappen f2.30 (f2. voor Schnitzel f3.20 (f2.50). De prüs- - beheersingsambtenaren riepen hem op ,.de weg tot spoedige rijkdom een halt •toe. Ook een tweetal textielzaken te Egmond aan Zee werden bekeurd. Zij rekenden te veel voor pullovers, pan talons en onderkleding. In Alkmaar. In Alkmaar werden 18 zaken be zocht en 8 processen-verbaal opge maakt. Een banketbakker maakte zijn tompouses 15 cent en zün taartstukken f0.40 te duur. Bij de controle op textiel werd bü de fa. C. Halma, Payglob 8, een tamelijk grote partij textielgoe- deren aangetroffen. De goederen waren geprijsd en de winstmarge was overeenkomstig de thans gel dende bepalingen. De voorraad Is geïnventariseerd en zal onder toe zicht van de Prijsbeheersing wor den verkocht Voorts werden nog tegen enige ban ketbakkers, te Heiloo, te Egmond aan" Zee en te Alkmaar processen-verbaal opgemaakt o.m. omdat hun gebakjes te duur aan de man werden gebracht. Zeshonderd zwart ingekochte kippen eieren en 100 kg „zwarte" suiker werden bij de Alkmaarder in beslag genomen. plaatsten en dat afkomstig was van de politie te. Bergen aan Zee - zette twee redders in een (achteraf beschouwd toch wel wat waterig) zonnetje. Want de zaak heeft zich enigszins anders toegedragen dan wij meldden. De heren Grondsma en Kranenburg zagen beiden, dat-werd hier niet spoedig hulp geboden - de drenkeling zou verdrinken. Beiden snelden toe, doch de heer Grondsma was iets sneller en zwom naar de drenkeling die hy met veel moeite uit het trekgat wist te krijgen en hem aan land bracht waar de jeug dige zwemmer spoedig werd byge- bracht. De heer Kranenburg heeft hierbij wel geassisteerd, doch het voornaamste reddingswerk is door de heer Grondsma gedaan, 'n Woord van hulde aan deze sportsman is hier - zonder te kort te doen aan het werk van de heer Kranenburg - ze ker op zijn plaats. DENKT U OM DE DISTRIBUTIE? DISTRIBUTIEDIEXST BEEMSTER Aanvragen rijwielbanden voor „Ver vanging" (Na-uitreiking). In de week van 11 tan. 16 Aug. is geen zitting in de plaatsen Oost huizen, Zuid-Oost Beemster en Drie huizen. Bewoners van deze plaatsen dienen dus naar Middenbeemster of De Rijp te komen. (In de laatste publi catie werd gezegd dat geen zitting zou zijn in de plaatsen Beets, Ou dendijk en Groot-Schermer). DISTRIBUTIEXIEUWS HEILOO De letters T t.m. Z zijn a.s. Woensdag aan de beurt voor het inleveren van hun inschrijvingsbe- wijzen voor rijwielbanden. ZUID SCHARWOUDE - Indiening van inschryvingsbewyzen rijwielban den op a.s. Woensdag in de voorma lige O.L. School van 9.30-12 en van 2-4 uur. ZEEP VOOR VUILE ARBEID ZUID SCHARWOUDE Uitrei king toeslag voor byzondere en zeep voor vuile arbeid In de voorm. O.L. School van 9.30-12 uur, Woensdag a.s. BROEK OP LANGENDIJK Idem achter het Betaalkantoor van 2-4 u. eveneens a.s. Woensdag. VEILIXG WIXKEL 4 Augustus 1947 Aardappelen: 7.10 10.?0, snijb. 10—18, slab. 13—15, Appelen 24.55.-; peren 28.65.- Pruimen 40.64- AVENHORN. 2 AUGUSTUS 2125 kg grove schotse 8.60—850, 22325 kg grote schotse 8.7010, 575 kg drieL FEUILLETON dooi Anlhony Berkeley 38) „Wel, al die nonsens over Lynn. als zou hy zyn tante vergiftigd heb ben". Lord Milborne plukte aan zijn grijze snor en keek bijna even on gelukkig als myn eer Chitterwick. „Dwaasheid, natuurlyk. Ken de knaap sinds zyn jongensjaren. Doet geen vlieg kwaad. Een verschrikke lijk verwarde boel". De suggestie, dat mynheer Chit terwick voor deze verwarring aan sprakelijk zou zijn, was gemakkelijk te onderkennen. De schuldige bewoog zich zenuw achtig in zijn stoel. „Maar... ik zag dat hy het deed, weet u!" „Nonsens! Myn beste jongen, ik weet, dat jo volkomen eeriyk bent. maar je hebt ongelyk. Het is duide lijk, dat je iemand met juffrouw Sin clair zag. maar het was Lynn niet. Htj kan het niet geweest zijn". „Ik ben bang, dat er geen vergis sing mogelijk ia" zei mynheer Chit- terw5 k, „ik herkende hem direct, toen ik hem zag". „Maar Sinclair zweert, dat hij pas om half vier in het Piccadilly Hotel kwam en daar zijn tante dood vond; en wat Sinclair zegt, kan je gerust geloven".. „Maar zyn vingerafdrukken op het buisje dan", verdedigde Chitterwick zich, „die kunnen toch niet over het hoofd gezien worden?" Hy wenste de zaak in het geheel niet te bespreken, maar men heeft nu eenmaal plichten tegenover een gastheer. „Een toeval", merkte lord Milbor ne op. „Lynn's advocaat maakt zich daarover niet veel zorgen. Het Is jouw verklaring omtrent de hand-die je boven het kopje zag bewegen, en dat die hand aan Lynn toebehoorde, die ons in moeilykheden brengt. Ik had gehoopt, dat Judy je tot betere inzichten had gebracht". „Ik praat er liever niet over, wer kelijk niet" smeekte mynheer Chit terwick bijna, „Ik verkeer in een over zou hebben .Indien ik met die uiterst pijnlijke positie en ik kan u verzekeren, dat ik er heel wat voor hele geschiedenis niets te maken had. Maar zoals de zaak er nu voorstast, moet ik de waarheid vertellen. Ik begrijp, dat men mjj met de beste bedoelingen naar hier heeft gelokt, maar ik moet zeggen, dat myn posi tie onmogelyk is. Indien u my wilt verontschuldigen, vertrek lk morgen met de eerste trein". Manheer Chitterwick had zich door zyn gevoelens laten meeslepen en had daardoor heel wat zelfbewuster gesproken dan hy zich voelde. Lord Milborne keek hem teleurge steld aan en wist klaarblykelyk niet, wat te doen. „Ja, natuurlyk, indien je het zo beschouwt..." Hy scheen een beslissing genomen te hebben. „Wel, we zullen er niet meer over praten. Natuurlyk, Sinclair betekent voor jou niet, wat hy voor ons be tekent. Speel ie biljart?" „Niet zo best" Antwoordde myn heer Chitterwick bescheiden, „maar ik..." „Myn vrouws broer dacht, dat je misschien wel een spelletje zoudt wil len spelen. Ik geloof, dat hy in de biljartzaal wacht Ik zal je er wel even brengen". Voor de zoveelste maal werd mijn heer Chitterwick door lange gangen gevoerd en toen de deur van de bil jartzaal achter lord Milborne dicht viel en hy met Mouse alleen gela ten werd, zonk hem het hart in de schoenen. Het was maar al te dui- delyk, wat men met hem van plan was. Hy werd van de een aan de ander overgeleverd in de hoop, dat waar de een zou falen, de volgen de 'misschien succes zou hebben. Na dat deze jongeman hem onderhanden genomen had, zou hy beslist aan de overredingspogingen van de oude da me worden blootgesteld. (wordt vervolgd) schotse 5,20—6, 5175 kg eigenheimers 8.809.70, 550 kg grote rood 8.909.20, 2850 kg grof rood 8.50—9.10, 4375 kg rodekool 4.805.40, 1450 kg uien grote 22—26.20. 1290 kg zwijndrechtse 12.80 —14.50, 3900 kg bieten 4.20—4.50, 30575 kg augurken grof grof 3, basterd 4.50, stek 155, kL grof 3. 1576 zak slabonen. dubb. z. dr. 1.40—2.05, snijbonen 40— 2.70, 70 kg yellow 40—52, 75 kg suiker peren 24, 445 kg kruideniers 20—59. WOGNUM Schotse middel 8.60—9.80, grof 7.50 8.70. kleine 5.50—6.40, kriel 4—4.60, bL eigenheimers 9.70—11.60, augurken 1— 66. slabonen 10.10—14.80, meloenen 24 —78 .appel yellow 668, perz. appel 22—27, snijbonen 929, tomaten 20— 30. komkommers 18, pruimen 1.26, druiven 2.50 .bospeen 8.30, bosuien 5.70 7.80, bloemkool 839, uien 22 23.40, kruidenier 2174 andré despor- ter 1229, suikerperen 1235, knol- bieten 3.60, waspeen 7.807.90, breek- peen 5.40, perziken 1338, rode bes sen 45—60. BROEK OP LAXGEXDIJK 4 Augus tus 1947. Aangevoerd 40500 kg aard appelen, Grove Schotten 7.20—8 90 Eerstelingen f 8.60f 10.20; 81. Eigenheimers f 9.70—g 10.80; Drie lingen f 4.90—f 5.80; Kriel f 5.10. 57000 kg rode kool f 4.50f 8.50; 13200 kg gele kool f 7.80—f 12.20; 1100 kg uien f 27.70—f 29.90; 400 kg tomaten A f 21.80: B f 19.70; 1000 kg slabonen f 14.10—f 16.10; 60 kg snijbonen f 4.20f 4.70. XOORD SCHARWOUDE 4 Augustus 1947. Aangevoerd 70000 kg aardappe len; Eerstelingen f 8.10f 950; gro ve f 8.80f 9.30; Drielingen f 4.40 f 5.40; kleine f 4.60; Eigenheimers f 8—f 9.40; BI. Eigenh. f 8.90— f 9.70; rode eerstelingen f 8.50; Bin tje f 8.20; IJselster f 8.40; Bevelan ders f 8.40; 4350 kg slabonen f 14 f 17; 1000 kg bieten f 3.60; 1350 kg rode kool f 5.30; 3000 kg witte kool f 5j 220 st. bloemkool f 40. UITZENDINGEN WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1947 Hilversum I 301 m. Nieuws om 7, 8, 13,19, 20 en 22.30 uur. NCRV 8.15 Gram. platen 9.00 Ochtendziekenbezoek 9.30 Klassie ke gram. platen 10.30 Morgen dienst 11.00 Cello en Piano 11.45 Vrolyke gram. platen 12.15 Kerkorgelconcert 13.15 Kinders- zenen v. Schumann 13.35 Gooisch Gemengd Dubbel-kwartet 14.00 Harmonieorkesten 14.30 Bonds dag Bond Chr. Geref. Jongellngs Verenigingen 15.30 Symphonie- Orkest 16.00 Postzegelpraatje 16.15 Meisjeskoor 16.45 Voor de Jeugd 17.45 Sans Souci 18.30 Ned Strijdkrachten 19.30 Repor tage 20.15 CJhristelyk Liederen- programma 21.05 Lezing 21.25 Hawaiian muziek 21.50 Busch- Strykorkest 23.00 The Kentucky- Minstrels 23.15 Sjchaak-Tournool 23.25 Gram. platen Hilversum n 415 m. Nieuws om 7, 8, 13, 18. 20, en 23 uur. VARA 7.30 en 8.15 Gram. pla ten 8.50 Voor de Huisvrouw 9.00 Symphonièconcert 9.35 gram platen VPRO 10.00 Morgenwij ding VARA 10.20 Kookpraatje 10.35 Pianovoordracht 11.00 Vro lyke gram. platen 12.00 Ensembls „Vincentino" 12.35 Vaudeville- orkest 13.20 Dansorkest 13.45 Louis Davids 14.00 Voor de vrouw 14.15 Omroep-kamerorkest 15.00 Voor de jeugd 15.45 Op zie kenbezoek 16.15 Voor de jeugd 17.15 Accordeonorkest 18.20 Zang en orkest 18.30 De kunstenaar en de mens 19.00 Orgelspel van Jo- han Jong 19.30 Ons leven en on3 geloof. 19.45 Lezen ir de Bybel 20.15 't Residentieorkest 21.15 De Koning is dood; leve de Koning! Hoorspel 22.00 Piano-duo 22.15 Tango-rumba-orkest 22.45 Geeste lijk leven 23.25 Rustige avond klanken.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2