Broekzakhuizen, maar ook koelkasten, radio en donzen bedden Van Aartsen wederom de snelste der senioren Nieuwe „overbruggingsregeling" „Herinneringen aan Holland" gaven deviezen Motorraces Alkmaarse sintelbaan lesberts werd ook nu door de pech overwonnen Fraaie prestaties van Metselaar en De Geus De j.1. Zaterdag op de Alkmaarse sintelbaan verreden motor wedstrijden zün bij lange na niet zo spannend ge worden als men bad kunnen verwach ten als ook algemeen verwacht wérd. lesberts kwam niet aan bod. Deze pechvogel had zich eigenlijk nauwelijks op de baan vertoond, of motorpanne verdreef hem weer. Van Aartsen droeg, in ztfn klasse, wed strijd na wedstrijd de zegepalm weg. De enige die hem, in de 500 cc., naar de kroon stak, Bosman, kwam te val len. In de junioren sloeg de Limme- naa.r Metzelaar een zeer goed figuur Uitstekend reed ook de Alkmaarder De Geus. Van Aartsen was dus heer en mees ter van de baan en opnieuw bewees hij, eën van de sterkste rijders van Nederland te zijn. Zowel bij de 350 als de 500 liters, zowel op de korte als op de lange baan wist hij in de senioren nummers glansrijk te winnen. Zijn ge durfd rijden en het prachtige werk in de bochten vergoedde althans enigs zins het gemis aan spanning, dat deze wedstrijden moest kenmerken. Het was jammer, dat Bosman viel; deze rijder zag kans, het zelfs Van Aartsen in de 500 c.c. lastig te maken. Metzelaar, een rijder van formaat. Ook bij de junioren waren er enkele renners, die een klasse apart vorm den, zodat er voor de overigen geen kans bestond om zich te doen gelden Metzelaar uit Limmen ontpopte zich als een rijder van formaat. Niet alleen dat hij in de 350 c.c. alle manches won; ook in de 500 toonde hij zich op zijn 350 c.c. motor een baas; de eerste manche van deze rit speelde hij het klaar, alle anderen achter zich te laten Verontwaardigd protesteerde het pu bliek tegen de beslissing van de jury die Metzelaar disqualificeerde omdat hij met een lichte motor had deelge nomen. Er zou, trouwens, meer aan te merken zijn op de gedragingen van deze jury. Men kan geen hoge dunk van haar krijgen, wanneer men haar het einde van de wedstrijd hoort aan kondigen terwijl er nog een nummer te verrijden valt! De omroeper ver giste zich herhaaldelijk dat het zijn debuut was, kan o.i. niet geheel als excuus gelden. Voor een generale re petitie zou zijn optreden nauwelijks een succes genoemd kunnen worden. Bovendien werden vele uitslagen afge roepen die door het motorengeronk geheel of gedeeltelijk verloren gingen. Het wordt tijd om de organisatie eens wat straffer aan te pakken. j De Geus liet zijn tanden zien. Een genot was het, het keurige rij den van de Alkmaarder De Geus te zien. Hartman moest het tegen hem afleggen irt de 500 c.c. senioren her- kansingsrit. In de serie had hij steeds de leiding; eerst in de laatste ronde toonden Boef. Kops en Bisschop dat zij in staat waren om hem te verslaan. De uitslagen luidden als volgt: Junioren 250 c.c.: Ie manche: 1. N. Kroes, Den Haag, Batavus: 2.9.8. 2. J. Simons, Edam, Eysink: 2.10. 3. J. Bron, A'dam, Jap: 2.15. 2e manche: le N. Kroes: 2.7.4-. 2. J. Simons 2.7.8. 3. T. de Vos, Haarl.meer, Triumph 2.21, totaal: 1. N. Kroes 2 pt.; 2.; J. Simons 4 pt I. T. de Vos 9 pt Junioren 350 c.c.: Ie manche: 1. M. Metzelaar, Limmen, Velocette 2.5.0; 2. C. Bisschop, Edam, Matchless Spec. 2. 7.1. 3. J. A. v. d. Hooft, Santpoort, Ve locette 2.8.0. 2e manche 1. M. Metzelaar 2.4.1; 2. C. Bisschop 2.4.2.; 3. M. v. Marle, Uitgeest Eysink 2.7.; 3e manche: 1. M. Metze laar 2.3.2.; 2. A. Verhoef, Amersfoort, Batavus 2.3.6. 3. H. v. Marle 2.6. Totaal: 1. M. Metzelaar 3 pt. 2. G. Bis schop 9 pt.; 3. H. v. Marle 12 pt. Junioren 500 c.c. le manche: 1. M. v. Rijn, Den Haag, Jap 2.2.6; 2. S. Oudshoorn, IJmuiden, Rudge 2.3.7.; 3. N. Kuijper, R'dam, H.D. Jap 2.7. 2e manche: 1. M. v. Rijn 2.3.; 2. N. Kuijper 2.3.7.; 3. S. Oudshoorn 2.4.6.; 3e manche: 1. M. v. Rijn 2.4.9.; 2. S. Ouds hoorn 2.5.6.; 3. F. Hunsche, IJmuiden Jap. 2.7.6. Totaal 1. M. v. Rijn 3 pt. 2. S. Oudshoorn 7 pt.; 3. N. Kuyper 9 pt. Senioren 350 c.c.: le manche: 1. P v. Aartsen, Adam, Jap 1.50.2; 2. A. de Hartman, A'dam N.N. 1.52; 3. H. de Rijk, N.-Amstel, Jason 1.56. 2e manche: 1. P. v. Aartsen 1.50.4.; De „Short Shctland" Is de grootste viermotorige vlicgboot ter wereld. De vier luchtgekoelde motoren geven hem een maximum snelheid van 430 km. De spanwijde van de vleugels is 45 m. de lengte van de romp 33 m 2. A. Hartman 1.54.; 3. H. de Rijk 1.55.2. 3e manche: 1. P. v. Aartsen 1.53; 2. A. Hartman 1.55; 3. G. Thijsse. R'dam Jap. 1.59. Totaal: 1. P. v. Aartsen, 3 pt.; 2. A. Hartman, 6. pt; 3. H. de Rijk, 11 pt. Senioren 500 c.c.: le serie 1. J. W. Boef, Amsterdam, Jap 1.52; 2. G. Kops R'dam, Jap 1.52.2; 3. A. Th. Bisschops, Venlo Jap 1.53.2; 2e serie: 1. P. v. Aartsen 1.46; 2. J. Bosma, Den Haag, Janp. 1.47.6; 3. H. de Rijk, N.-Amstel, Jason 1.55.5. Herkansing: 1. D. de Geus Alkmaar, Ja*». 1.54.6; 2. A. Hartman, A'dam N.N. 1.55.7; 3. J. de Graaf, Am sterdam, Husgvarna 1.59. Finale: 1. P. v. Aartsen 1.49; 2. G. Kops 1.52; 3. J. W. Boef 1.53. Senioren 350 c.c. Lange baan: 1. P. v. Aartsen 2.50; 2. A. Hartman 2.53.1; 3. G. Thysse 2.54.9. Senioren 500 c.c. Lange baan: 1. P Aartsen 2.42; 2. J. Bosman 2.44.8; 3. G. Kops 2.47. Amsterdams vreemdellngenlndustrle Amsterdam, die grote stad, houdt zich met vele zaken bezig. Eén daar van is, dat het de schoonheid en het cultureel bezit van de oude Am- stelstad ten koste van de steeds rij kelijk toestromende vreemdelingen exploiteert. Over deze vreemdelin- genindrstrie lezen wjj In het uitge breide verslag dat door WV over het jaar 1946 is uitgebracht Het verslag geeft enige interessante cijfers. Er werden voor de goede gang van za ken 29.540 telefoongesprekken ge voerd en 28.672 brieven verzonden, terwijl er 16.283 inlichtingen werden gegeven. Grote hoeveelheden propa- gandadrukwerk werden verzonden Het aantal gasten in hotels en pen sions bedroeg 169.952, waarvan bijna 63 duizend buitenlanders. In totaa! overschreed het aantal overnachtin gen verre het halve mlllloen. Thans ook een „sociale-bijstands"-regeling De minister van Sociale Zaken heeft b\j circulaire van 24 Juli 1947, mede deling gedaan van een nieuwe „Over bruggingsregeling" en een nieuwe „Sociale Bgstandsregeling". Beide regelingen treden op 1 Sept. as. in werking. Uitkering ingevolge de overbrug gingsregeling zal aan een werkloos werknemer mogen worden toege kend ten hoogste gedurende 13 weken of 78 dagen, al dan niet onderbro ken door werkperioden. Betreft het een werkperiode In het vrye bedrijf, welke geljjk js aan of langer dan 13 weken of 78 dagen, dan kan de werknemer by werkloos heid opnieuw voor 13 weken of 78 da gen voor uitkering in aanmerking komen. Betreft het een werkperiode by de D.U.W. dan mag geen uitkering worden toegekend indien de werkloze in een tijdvak van 29 weken of 174 dagen: het zq 26 weken of 156 dagen bij de D.U.W. was tewerkgesteld; hetzij 26 weken of 156 dagen deels bij de D.U.W. was tewerkgesteld en deels overbruggingsuitkering ont ving. Onder de sociale- bijstandsregeling vallen in beginsel; a. moeilijk plaatsbaren (zy die op grond van hun antecedenten enz. Kampeerdorado in Heemstede (Van een specilale verslaggever) Eenmaal doo. de statige potfrt van het oude landgoed ,Meer en Berg" te Heemstede gegaan, ziet men overal door het fleurige eiken- en lin- dengroen de talloze tenten schemeren, grote en kleine tenten, gele, groe ne, witte, al of niet getooid met de trofeeën op andere Ralley's bb- haald. Hier zit een dikke gezonde baby heel genoegeljjk te mummelen-Stö een lilliput privé-kindertentje, daar staat een kolossaal witlinnen gevaat^ te met complete tankwagen en electrische verlichting. Ginds weer komt een nieuwe kampeerder het terrein op, trekt uit zijn binnenzak een pakje, uit z\jn linkerbroekzak volgt een ander pakje, de wandelstok wordt uit elkaar geschroefd en blijkt te bestaan uit twee... tentstokken. De beide pakjes bevatten de overige benodigdheden voor een klein éénpersoons tentje, dat binnen enkele ogenblikken Is opgezet. Weelde op wielen Onder de hoge statige bomen van een brede en prachtige laan heeft de Engelse „Caravan-club", haar wa- ge\s, variërend van Buick of Che vrolet 1947 tot Ford 1900, doch alle voorzien van fraaie modellen in al lerlei kleuren en van alle mogelijke comfort voorzienek luxe kampeer- aanhangwagen neergezet. Zy leren, dat men op tal van verschillende ma- SPORT in binnen- en buitenland - Rond de Bosbaan te Amsterdam werden Zondag internationale wed strijden gehouden, die een zeer Span nend verloop hadden. Bij de ama teurs werd de Nederlander de Vries eerste doordat de jury terecht de Zweed Snell naar de 2e plaats ver wees door onregelmatigheden. De Vries reed de 100 km in 2 uur 40 min. en 20 seconden. De Rotterdammer Verschuren won by de profs in 2 uur 35 min en 5 seconden met 30 meter voorsprong op Steenbakkers. De Amsterdammer Smits die voor het eerst als prof reed werd vierde en slechts in de sprint door Steenbakkers geklopt. Bij een sprintwedstrgd tussen Fransen en „buitenlanders" boekte Gerardin successen. Derksen deed t minder goed. In het eindklassement wonnen de Fransen met 48 tegen 47 punten van de buitenlandse ploeg. De verwondingen van Scherens, die vorige week te Aarhuus een lelg- ke val maakte, biyken gelukkig minder ernstig te zijn, dan eerst werd gevreesd. De wereldkampioen heeft het hospitaal weer verlaten en hoopt over 3*Weken weer te kunnen rijden Hg heeft een sleutelbeen-fractuur. -—Te Zurich heeft Bijster revanche genomen op Harris. Onze landge noot werd eerste in het eindklasse ment voor de Zwitser von Bueren en Harris. Bij de profs won Derk sen voo» Senfftleben en van Vliet. Gerardin werd vyfde achter Platner. Arie van Vliet boekte successen te Ostende. In aanwezigheid van Scherens won de Woerdenaar met pun' voor Gosselin met 7 punten. De 20-jarige Japanner Konoshin Furuhashi verrichtte te Tokio een goede prestatie op de 400 meter borstcrawl. Door deze afstand af te leggen in 4 min. 38.8 sec bleef hij slechts 0.3 sec. boven het wereldre cord van Willy Smith (VS). Australië heeft de Davis-Cup- match tegen Canada volgens de ver wachtingen gewonnen met 50 en komt nu uit tegen Tsjecho-Slowakge. In Hotel 1'Europe te Amsterdam zal de Ned. Biljart Bond ditmaal de afgevaardigden van de internationale bond voor de jaarvergadering ont vangen. De Amerikaanse athleten, die nu in Zweden rond toeren, boeken nog steeds grote successen en hun tijden geven duidelijk aan, dat onze Neder landse athleten ver ten achter ko men. Dill?.rd liep de 100 meter in 10.5 seconde en Guida de 400 meter in 48.1. Men vergelijke met de tyden van onze lopers in de wedstrijd tegen Belgiël De internationale schaak-acht- kampen te Hilversum zgn ten einde. In groep A eindigden Mühring en O' Kelly geiyk met 6 punten, derde werd Kramer en dr. Euwe en van Oosterwijk de Bruyn brachten het niet verder dan de 4e en 5e plaats met 3% punt. In groep B werd Ros- solini -(6 punten) eerste en in gr. C Szabo, eveneens met hetzelfde aan punten. V|jf ritten bewezen, dat Dufro- mont (West Vlaanderen) in de strgd om de grote Prior-prijs de sterkste was. Bartali werd 10e, terwyi de Ne derlanders Lakeman, van Beek, Bak ker en Schellingerhoudt deze keer niet in het stuk voorkwamen. Van Beek als eerste Nederlander werd zeventiende. nieren kan kamperen en ook, dat meer speciaal de beter gesitueerde Engelsen moeilijk afstand kunnen doen van enig gemak, want wanneer we één van de modernste wagens vaa binnen mogen bekyken, treffen we daar o.a. aan: radio, electrisch licht, een keukentje met aanrecht, goot steen, koud en warm water, elec trisch fornuisje en koelkast, een aan de wagen gemonteerd waterreservoir en... een vuilnisemmer, een Engelse eigenschap verradend, waaraan wy Hollanders nog wel eens een voor beeld kunnen nemen. Binnen In de wagen ruime met kussens bedekte rustbanken, die met een ruk aan een handle te veranderen zijn in heerlijk donzen bedden. Als we de eigenaar vragen of hij het zo nogal kan uit houden, dan is het antwoord: „Oh, "Ves, of course!" Kampgasien van 9 weken Zijn we het Caravan-kamp door gelopen, dan zien we tussen de bo men een krasse, zeventigjarige Fin met enkele venynige tikken de „ha ringen" in de grond slaan, terwyi hy met een brede glimlach op zijn bruin verweerd en rimpelig gelaat af en toe een blik slaat in de ruime kin derwagen van zgn „buren", waarin Arja en Martgntje (negen weken oud) rustig liggen te slapen, onbe- Het jaarlgks weerkerende kam- peerfeest, waaraan door kampeer- enthousiasten uit alle delen van de wereld wordt deelgenomen en bg hen bekend is onder de naam „Ralley", wordt dit jaar in ons land gehouden en wel in het zuiden van onze pro vincie, waar één van de mooiste ge deelten van Kennemerland werd uit verkoren de ongeveer drieduizend buitenlanders te ontvangen en gele genheid te geven letterlgk en figuur lijk hun tenten op te slaan BH Het Is nog wel zomer, maar de mode ontwerpers zitten niet stil. Een charmant vilt najaarshoedje, dat menige vrouw zal flatteren. wust van de bewondering, die ze als tweelingen en de jongste Ralley-be- woners genieten. Tussen deze grijsaard en de twee lingen ligt dat hele gezelschap van Ralley-gasten: Fransen, Zwitsers, En gelsen, Portugezen, Belgen, Denen. Italianen, Tsjechen, Amerikanen en talloze andere naties. Allen hebben hun luchtig linnen huis opgeslagen onder de hoge bomen en tussen het groene struikgewas van de landgoe deren Groenend aal en Meer Berg, waar de bonte vlaggen van al le nationaliteit^ wapperen aan de hoge masten, geplant rond het keurig in orde gebrachte gazon voor de vervallen Oranjerie van het landgoed die met behulp van achtergebleven Duits camouflagemateriaal en veel bloemen is omgetoverd tot een schit terende ontvangzaal. Machtige organisatie Het spreekt wel vanzelf, dat het organiseren van deze Ralley, waar voor in 1939 in Zurich de uitnodigin gen al gedaan waren, doch de oor log spelbreker werd, aan de leden van de NTKC en de kampeerders van de ANWB heel wat hoofdbrekens heeft gekost. En toen vorig jaar In Genève de Ralley in Holland werd aangekondigd heeft menigeen zyn hoofd geschud, dat we zo iets inter nationaals wilden opzetten. De orga nisatoren, het gemeentebestuur en plaatselijk middenstandscomité heb ben de lianden ineen geslagen en al les is zodanig voor elkaar gekomen, dat onze buitenlandse gasten meer dan tevreden iü-n. Het gemeentebestuur heeft grote haast gemaakt met het in orde bren gen van de wegen en het herstel van de door de Duitsers op de land goederen vernielde gebouwen. Massa's werk zyn verzet en de middenstand is er in geslaagd alle benodigde artikelen voor de kam peerders op het terrein in winkel tenten beschikbaar te stellen. Zo raar kan men het niet verzinnen of het is te verkrijgen. Voorts completeren een bank, waar alle verschillende buitenlandse munten tegen de geldende koers in Hollands geld kunnen worden omge zet en een poetkantoor de voorzie ning in de behoeften van de kam peerders. Souvenirs zijn natuuriyk eveneens verkrygbaar en in allerlei mogeiyke en onmogeiyke vormen liggen daar de „Herinneringen aan Holland" deviezen te verzamelen. Vraagbaken Voor Vacantlegangers De Algemene Vereniging Voor Vreemdelingeverkeer deed ons een dezer dagen een smaakvol boekje toekomen met de veelzeggende titel Vraagbaken Voor Vacantiegan- gers". Een ieder, die met vacantie gaat en ons mooie landje doorkrui sen wil, kan in dit boekje de pro vinciale en plaatselgke adressen van alle Nederlandse V.V.V.'s vinden. By die adressen zullen zg de nodige in lichtingen kunnen verkrijgen, welke van nut zullen kunnen zgn by het doorbrengen van hun vacantie op een wijze, die deze wensen later doen zeggen: Wat heb ik een fyne vacantie gehad! Het is nog niet gemakkelgk de „jaarlgkse luierperiode" in het bui tenland door te brengen; een tekort aan deviezen is wel het ergste be zwaar! Een gelegenheid te meer om nu het eigen land eens beter te leren kennen! De V.V.V. wil iedere va- cantieganger daarbij behulpzaam zgn. De „Vraagbaken Voor Vakan tiegangers" wgst U de weg. Bg alle V.V.V.'s in Nederland is het boekje verkrijgbaar of ook by het A.N.V.V., Parkstraat 38, Den Haag. Dat zg grif gekocht worden be hoeft geen betoog! Holland slecht en goed en oren te kort om alles te zien en te horen, wat aardig en vermeldens- waaid is. VVy spraken met een Fransman, die ons vertelde, hoe hy op weg naar de Ralley in den Haag kennis maak te met een rasechte Hollandse schurk, die heel bereidwillig een bil jet van honderd gulden wisselde voor vier door de geldsanering waarde loos geworden biljetten van f 23 en hoe een Heemstedenaar, dit schan daal vernomen hebbende hem met een bedrag van f 75 zUn schade enigszins vergoedde. Beroepskampeerders Dezelfde Fransman toonde ons ook het kamp van de afgevaardig den uit het door de invasie zo ver nielde plaatsje Caen. Deze „Randonneurs", mensen, die byna beroepskampeerders zyn te noe men, brachten een bosje sprokkelhout mee uit Caen om dit op het grote kampvuur te werpen en een hand vol aarde: verschroeide, Franse aar de. Zij beminnen de grond van hun Normandië zo, dat zy haar in een doosje meedragen. Olaf, zoals zy hun voorman noemen en die eigeniyk Guerin heet, vertelt ons in gebroken Nederlands, dat hy in het concen tratiekamp van twee Nederlandse lotgenoten leerde op een aller grappigste wijze hoe hy over het kamp in zgn geheel denkt. „C'est wondermagndfiek!" is zyn uitroep. En inderdaad is het kamp, dat in vyf onderdelen gesplitst is voor kanovaarders, automobilisten, wielrijders, voetgangers en houtvuur kokers „wondermagnifiek!" Op het ogenblik, dat wy dit schreven was ongeveer de helft van de deelnemers gearriveerd. Veertig Denen zgn al op een kwade nacht zoek geraakt en weer terechtgekomen en... we hebben nu al zovee' indrukken, dat we lopen te tollen van de vele indrukken, die helaas niet allen een plaatsje kunnen vin den in onze krant Maar mis schien, dat de weerklank van deze eerste klap op de Ralley- gong ook in het Noorden van onze provincie gehoord zal wor den) niet gemakkeiyk slagen om werk te vinden, zonder dat zy ais invalide of malafide werknemers kunnen worden aangemerkt en voor de ar beidsmarkt geheel uitgeschakeld zyn te achten) b werklozen, die niet langer een uitkering Ingevolge de overbrugging» regeling kunnen ontvangen (na 1? weken dus); c kleine zelfstandigen groep A; d politieke delinquenten. Bg de laatste regeling is de kin- derbyslag komen te vervallen, doch daarvoor is de gezinsledenbyslag van f 2.40 p. kind in de laats gekomen. De inkomsten uit arbeid van do kostwinner zelf worden voor 2/3 en inkomsten uit arbeid v- diens ge zinsleden voor 50% geKuib. Voor de berekening van de uitke ringen worden in deze regeling geen rekening gehouden met 80% van dc vastgestelde loonnormen zoals bg do O.B., doch worden de gemeenten ver deeld in 5 klassen. De uitkering vooi man en vtuuw bedraagt: voor kostg. en alleenw.: Klasse 1 f 23 f 16.10; klasse 2 f 22 f 15.40; klasse 3 f 21 f 14.70; klasso 4 f 20 f 14; klasse 5 f 19 f 13.30. Werknemers, die een uitkering in gevolge deze regeling ontvangen, worden geacht verzekertngsplichtig te zijn in de zin van het Ziekenfond- senbesluit. Het ligt in de bedoeling, telkenjaro zover nodig, deze regelingen to herzien en aan te passen aan de go- wyzigde omstandigheden. Zwemmen Geen grootse prestaties te Veendam De voornaamste uitslagen van do te Veendam gehouden finales van do zwemkampioenschappen van Neder land zijn: 100 meter borstcrawl heren: 1. Hoving, 1 min. 2.6 sec. 100 meter borstcrawl dames; L Hannie Termeulen 1 min. 7.8 sec. 100 meter rugslag heren: 1. Maus, 1 min. 12 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Greetje Galliard 1 min.-18.5 sec. 200 meter schoolslag lieren: 1. Bonte 2 min. 50.8 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Janny de Groot 3 min. 1.9 seo. 400 meter borstcrawl heren: 1. v. Daatselaar 5 min. 11.2 sec. 400 meter borstcrawl dames: 1. Hannie Termeulen 5 min. 29.2 sec Athletiek Nederlandse damesploe$ won van Frankrijk By de tweede athlctiekwedstrfld voor dames tussen Frankrijk en Ne< derland ontwikelde zich een span nende stryd, welke tenslotte door di Nederlandse vertegenwoordigster» met 51 tegen 45 punten gewonnen werd. Dit dankten zy in de eerst» plaats aan de verrichtingen van Fanny Blankers-Koen, die drie maal zegevierde: op de 100 meter met do uitstekende tyd van 12 seconden, op de 80 meter horden met 11.6 sec, en by het hoogspringen met 1.61, m. Gerda Koudys won het verspringen met 5.64 meter. Op de werpnummers behaalden Francaises over 't algemeen goede resultaten. Zy plaatsten zich eersten by het discus-werpen en kogelstoten, terwyi mevrouw Pinard-Osterhold met een worp van 36.88 meter de beste Franse prestatie van het jaar by het speerwerpen leverde, die ech ter achter bleef bg de verrichtingen der Nederlandse dames. De 4 maal 100 meter estafette zag eveneens een Nederlandse overwin ning in 49.6 sec. BELGIE DOOR NEDERLAND GEKLOPT De landenathletlekwedstryd tussen Nederland en België werd door Nederlandse ploeg gewonnen ....i 95% punten tegen België punt, De belangrijkste resultaten lulden: 110 meter horden: 1. Braekman (B) 14.9 sec. 2. Jan Zwaan (N) 15 sec. Kogelstoten: 1. De Bruyn (N) 13.72 meter. 400 meter: 1. Kunnen (B) 49.3 sec. 2. Blok (N) 49.5 sec. 800 meter: 1. De Ruyter (N) 1.52.5 sec. S. Brancart (B) 1 min. 54 sec. 100 meter: 1. Bracckman (B) 10.7 sec. 2 Kleyn (N) 11 sec. Speerwerpen: 1. Lutkeveld (N) 65.04 meter. 1500 meter 1. Slykhuis (N) 3.57.4. 2. Reif (B) 3.58.8. 200 meter 1. Kleyn (N) 21.8 sec. 2. Blok (N 22.5 sec. Discuswerpen: 1. de Bruyn (N) 40.T9 m., 5000 meter: 1. Lataster (N) 15 min. 23 sec. Verspringen: 1. Leeuwenhoek (N)7. 08 meter. Hoogspringen: 1. van Muilen (B) 1.80 meter.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3