RADIO ,lk geloof stellig, dat er nu reeds in Duitsland krachten aanwezig zijn, die de vernieuwing voorbereiden" „leder was buitengewoon ingenomen met het schip...." K.L.M. Schoolagenda Men mag in de weidegebieden het bouwland niet opgeven! r VAN VEILINGEN EN MARKTEN Thomas Mann (nog altijd even vitaal) zegt: „Ik ben erg blij. na zo lange tijd weer eens in Holland te zUn. Het doet mij genoegen te constateren, dat het Nederlandse volk, ondanks al het leed van de oorlogsjaren we«r krachtig be zig is zich te herstellen en ik ben er ▼an overtuigd, dat Nederland een der eerste Europese landen sal zijn. dat het oude peil bereikt. Ik zal enkele dagen in Amsterdam blijven, ga dan naar Noordwijk en evenals in 1939 sal tk ook thuns trachten aan het strand te werken. Ik neem n»U voor dan een voorwoord te schreven voor een al bum met tekeningen van Franz Ma lerei. dat binnenkort zal worden uit gegeven", zo begon Thomas Mann z\jn praatje. Sprekende over de oorlog en de ge volgen van dien. zeide hg: „Geen Duitser zal dit land zonder schaam te kunnen bezoeken na al de ellende die de Duitse leiders hier hebben ge bracht. Ik heb een diepe bewondering voor de grootmoedigheid, die het Ne derlandse volk tegenover de Duitsers toont. Ik ontving onlangs een schrij ven van een Nederlandse vereniging, die het op zich genomen heeft voed- selpaketten naar Duitsland te zenden. Het spreekt vanzelf, dat het streven van deze vereniging in Nederland op enig verzet stuit. In 't schrijven vroeg men mg. hoe ik stond tegenover het verzenden van de voedselpaketten naar Duitsland. Ik heb gemeend hun stre ven te moeten ondersteunen. Een be wijs van uw grootmoedigheid is het Ook," zo zeide Thomas Mann lachend, „dat ik U in het Duits toespreek, zonder dat U daar aanstoot aan neemt. Het spreekt vanzelf, dat gij, evengoed als ik, waardering hebt voor hetgeen de goede Duitse, traditie de wereld aan cultuur heeft gebracht Het in strument voor het uitdragen van de „goedo tradities" was de Duitse taal en wij mogen haar niet verdoemen. Omdat zij ook de taal van onverant woordelijke leiders was." De Duitse jeugd. Op de vraag wat de heer Mann dacht van de heropvoeding van de Duitse jeugd, antwoordde hij: „Ongetwijfeld is dit een uiterst moei lijk probleem. De toestand is bijzon der verwarrend, doch ik geloof stel lig. dat er thans reeds in Duitsland krachten aanwezig zijn,die de ver nieuwing voorbereiden. Het Duitse volk heeft sedert de renaissance te lijden gehad onder de geestelijke en morele radeloosheid als gevolg van religieuze en traditionele bindingen. Ook andere Europese volkeren had den hiermee te kampen. Doch zij be zaten de ..bon sens" de aanwezige ener gie in de juiste banen te leiden. Duits land bezat deze „bon sens" niet en heeft er zwaar voor moeten boeten. Het algemeen heersende nihilisme, dat zich reeds dadelijk na de renaissance deed gelden, is in Duitsland het sterkst tot uitdrukking gekomen." Niet terug naar Duitsland. „Waarom ik mij niet meer in Duits land zal vestigen? Och, dit zijn zuiver persoonlijke motieven. Mijn kinderen en kleinkinderen zUn in Californië en ik heb mij daar Ingeburgerd. Het heeft Contact met de West! Direct contact met vrien den en familieleden ver over zee is voor de meeste men sen altijd een ding. dat vurig begeerd, maar zelden of nooit bereikt wordt. Het gesproken woord, ge richt tot een man. een broer, een verloofde, wier werk hen ▼er van huis heeft gevoerd, is toch altijd zo ontzaglijk veel meer waard dan wat koude letters op een stuk pa pier. Maar zoals we al zei den. dit schijnt voor de mees te Nederlanders een wens droom te blijven. Toch ls er een mogelijk heid, en niet eens zo'n lastig te bereiken mogelijkheid, om verwanten in de West eens in de gelegenheid te stellen de stem van hun geliefden ln het Vaderland te laten Radio Nederland Wereld omroep stelt namelijk iedere Zaterdagmiddag een aantal Nederlanders in de gelegen heid een groe: uit te spreken aan familieleden of vrienden in de West. Deze groeten worden op gramofoonplaten opgenomen en in de nacht van de daarop volgende Maandag op Dinsdag uitge zonden. via de PCJ-xender. Zij. die van deze unieke gelegenheid, die gratis ge boden wordt, willen gebruik maken, kunnen zich schrif telijk melden tot Radio Ne derland Wereldomroep, Afd. Groctendienst, Postbus 137 te Hilversum, met vermelding op de enveloppe van de woorden: „Contact ftiet de West". Thomas Mann, 72 jaar. Een vitale oude baas, wiens naam tijdens de Nazi-overheersing in Duitsland een begrip werd voor Duitse democratie, die ondanks alles nog niet verstikt ia Thomas Mann kent Neder land op zijn duimpje. Hij was vaak in ons land en logeerde verscheidene malen in de Noordzeebadplaats Noordwijk, waar hij binnenkort weer naar toe gaat. In 1939 was hij voor het laatst in ons land, even vanuit de Ver. Staten over wippend. Zoals bekend week Mann terstond naar Zwitser land uit, toen in 1933 Hitier de macht aan zich trok. Vijf jaren later emigreerde hij naar de Ver. Staten, z'n twee de vaderland. We herinneren ons nog de bittere oorlogsjaren. Diverse keren hoorden we Mann's stem van uit het verre, vrije land aan de overkant vaq de Oceaan. Menigmaal richtte hij zioh tot het Duitse volk en sprak hij over de dagen, die zouden vol jen na de onvermijdelijke nederlaag, één van de weinigen, die ver voor de Duitse overvallen de geva ren van het fascisme onder kenden en niet moe werd te waarschuwen voor de gevaren die het* nationaal-sociaüsme in hield. „Ofenhocker" huis mussen noemde hjj hen, die volgens hem in 1933 óók had den moeten emigreren, maar de weg van de minste weer stand Vozen, toen het op kie zer. aankwam. In bijgaand in terview gee^t de bejaarde lit terator een interessante visie op de problemen van de toe komst. r.a. op die van de her opvoeding van de Duitse jeugd en schetst hij de achtergrond, die leidde tot de bittere jaren, welke de wereld nog maar zo kort achter zich heeft. Het zQn de woorden van een be jaard man bejaard volgens de kalender, maar zeker niet naar uiterlijk en geest! geen zin meer voor mij naar Duits land te gaan en mij daar aan de ge wijzigde omstandigheden aan te pas sen. Bovendien heb ik een zekere wre vel tegen hen, die met mij hadden moeten emigreren in 1933. Deze men sen, die ik tegenover de Zwitserse journalisten „ofenhocker" noemde, bleven in Duitsland en profiteerden mede, toen het nationaal-socialisme in opkomst kwam. Thans beroemen zij zich er op. dat zij Duitsland in de moeilijke jaren niet in de steek lie ten, terwijl de emigranten in het bui tenland een prettig leventje leidden." Amerika. Over de Amerikanen zeide Thomas Mann: „Het is een jeugdig, leergierig en openhartig volk. Het heeft vast res pect voor de Europese civilisatie. De Amerikaan is een athletisch en ge zond mensentype en ik geloof in zijn toekomst" „Heeft U nog plannen voor nieuwe romans?" „Mijn laatste grote werk, „Dr. Faus- tus", is nu voltooid. Het zal in ver schillende talen verschijnen. Binnen kort wordt de oorspronkelijke Duitse editie in Stockholm uitgegeven. In 1911 onderbrak ik mijn roman „Be- kenntnisse des Hochstaplers Felix Krull" om „Der Tod in Venedig" te schrijven. Ik zal dit fragment ter hand nemen en afmaken". „Heeft U nog plannen ccn autobio grafie te schrijven?" „In al mijn werk zit iets van een autobiografie. Ik geloof niet dat ik een aparte levensgeschiedenis behoef te schrijven. Het geheel van mijn wer ken is mijn levensgeschiedenis". Raadsels rond de dood van Prinses Hermine De kroonjuwelen van de Hohenzol- lern zijn, zoals eerder gemeld enige weken geleden naar Berlijn gebracht waar de Amerikaanse autoriteiten ze zullen bewaren. Thans wordt be weerd, dat voor een be 'rag van een half mlllloen pond sterling is „ver dwenen", alvorens de collectie in Amerikaanse handen kwam. De zoon van prinses Hermine, prins Ferdi- n&nd heeft verklaard, dat zij in de Amerikaanse sector van Berlijn uit zijn koffer zijn gestolen. De Ameri kaanse autortieiten hebben de Sow- jets verzocht aan de opsporing mede te werken, daar men vermoedt, dat de gestolen juwelen naar de Russi sche sector zijn gebracht- Politie-beambten van het Ameri kaanse militaire bestuur in Duitsland hebben echter verklaard, dat het vermoeden bestaat, dat prinses Her mine geen natuurlijke dooó z ge storven. De Sowjet-autoriteiten is officieel verzocht een geneeskundige verklaring 'r doodsoorzaak over te leggen. Het is mogelijk, dat de dood van prinses Hermine verband houdt met berichten over diefstal van de familie juwelen van de Hohenzollern. Men wilde verder niets aan hun verkla ring toevoegen. Hangende de ontvangst van de Russische medische verklaring werd door de Amerikaanse autoriteiten te Berlijn een vrouw in hechtenis ge houden, die later weer op vrije voe ten is gesteld. Puzzles rond de Zuiderkruis" Hadden de militairen een gramstorige bui? in heel linnen band 1.25 P.O.A. N.V. Payglop. (Ingezonden mededeling) De luit.-kolonel der cavallerie I. S. Boom, heeft een omstandig verhaal gedaan van de uitreis van de „Zui derkruis", waarover, zoals hg zeide, nogal enige beining is geweest. Tot Port Said weril geen enkele klacht v- men. Iedereen vervolgde hg was buitengewoon ingenomen met het schip, een ex-victory-troepen- schip van de Amerikanen, die er ook de tropen mee bevaren hebben. De ligging is keurig en zindelijk én men Kon de hele dag van de douches ge bruik maken. W. C.'s met water spoeling zijn in zeer groot aantal aanwezig en ze worden steeds rein gehouden. De voeding was boven al le lof verheven. Iedereen krijgt op schepen van de Rotterdamse Lloyd meer dan zgn rantsoen bedraagt en behalve de gewone maaltijden wer den allen tussentijds nog voorzien van koffie en thee en enige keren per dag zelfs van ijskoude limonade, gekoeld met drie staven ijs. Er was dekruimte te over. Op het gehele voorschip was er ruimte genoeg om te zitten. Men moet niet vergeten, aldus luit.-kol. Boom, dat er wel 1400 man aan boord waren, maar daar gingen af de c~**veeërs, de offi cieren, onder-officieren en een paar zieken. Op het achterschip dat minder groot was, hadden iedere dag de godsdienstoefeningen, appèls, inspec ties en filmvoorstellingen plaats. Wie daar vertoefde, had dus ook geen plaats op het voo :chip nodig. Na Port Said - het zeer warm geworden, maar zells op de „Queen Mary" zou het in dit jaargetijde in de Rode Zee om te smoren zijn ge weest. Hoger dan 100 graden is het volgens de officie?Ie gegevens van de scheepsarts aan boord niet ge- Stoppelbewerking en onkruidbestrijding Grondonderzoek van veel belang De ongunstige omstandigheden van de laatste jaren waren mede oorzaak, dat aan stoppelbewerking onvoldoen de t|jd besteed werd. Noem daarbij nog het late voorjaar, met zijn korte periode van vóórbewerking, dan Is het niet te verwonderen dat ook vele gewassen een ongelijke strijd met 't onkruid moesten voeren. De nadelen hiervan kent iedere boer. Wat zullen de bieten dit jaar bij velen aan arbeidsloon gekost hebben? We willen over de kunstmest, waarvan 't Voor onze boeren onkruid mede geprofiteerd heeft, dan maar zwijgen! In de overwegend weidegebieden is men dan ook geneigd het bouwland weer op te geven, maar tóch moeten we die kant niet op. Bij het veebedrijf behoort wat bouwland, nodig voor de teelt van graan en ruwvoeder, o.a. bieten. Het vraagstuk onkruidbestrij ding zullen we dan ook zo goedkoop mogelijk dienen op te lossen. De verzorging van het bouwland. Voorop stellen we dan, dat verzor ging van bouwland, niet alleen een kwestie is van voorjaar en zomer. Ook in de herfst en winter vraagt het de nodige tijd. Velen maken een fout door te laat aan de stoppelbewerking te beginnen. Niet zonder reden begint de echte bouwboer al met stoppelbe werking als de zaadhokken nog op het land staan! Over de methoden van stoppelbe werking kunnen we kort zijn. De beste is altijd nog het schillen, met 2- of 3-scharige ploeg. Bekend is, dat we dit zo ondiep mogelijk doen. Het gaat er maar om het onkruidzaad geen gelegenheid te geven te ontkie men. Op zwaardere grond kunnen we dit meerdere malen herhalen, doch op lichte zandgrond zeker niet.. Hier passen we als verdere grond- h^p|fking toe een keer eggen of cul tiveren. Onze ervaring is, dat de cultivator, uitgerust met ganzevoeten, een heel goed werktuig voor stoppelbewerking is. Het nadeel van veel eggen is wel eens, dat men de structuur van de grond te fijn maakt. Dit kan, in een winter met veel regen, moeilijkheden geven. Vooral het eens los cultiveren, vqór de vorstperiode invalt, geeft goe de resultaten! Vooral de lichtere gronden, die men toch niet voor de winter ploegt, kun nen dan flink doorvriezen. Greppelkanten Een punt waarop we ook nog even willen wijzen zijn de greppelkanten. Iedere boer weet dat dit echte on kruidnesten zijn. Zo lang men nog niet tot drainage overgaat, vragen ze veel tijd. Men doet goed, aan het einde van de stoppelbe werking. één voor van de greppel weg te ploegen. Het onkruid heeft dan minder kans (vooral kweek) vanuit de kant weer uit te lopen. Stoppelgewassen De mogelijkheid een stoppelgewas uit te zaaien is zeker nog aanwezig. Uitzaai na half Aug. geeft meestal te leurstelling. Een vroeg gerooid per ceel aardappelen is wel heel geschikt. Men kan dan met een oppervlakkige grondbewerking volstaan. Cultiveren is voldoende. Ook op een graanstoppel kan het weeöt, terwijl het bij hittegolven in Nederland vaak veel hoger is. Wie dat wenste kon aan dek slapen. Jam mer was, dat velen de kraantjes van de ijswaterinstallatie bijna zonder op houden lieten lopen waardoor enorm veel water vermorst werd. Zo'n in stallatie, hoe groot de capaciteit ook mag zijn, kan nooit tot in de treure ijswater leveren. Daar komt een3 een eir aan dan moet er weer een poosje gewacht worden. Men kon gekoeld water krggen, maar ver koos dat niet. In de Indische Oceaar. woedde de moesson met windkracht 7, dat nog bij lange geen vliegende storm betel.:nt Een pa r keer ging het schip 40 graden slagzij, maar behalve een man, die in een aardap pelmesje viel, is er geen ongeval ge beurd. Allemaal laster? De berichten in de bladen, die op de terugrei" voor het eerst onder de ogen van de Zuiderkruisianen kwa men verwekten grote verontwaardi ging en de scheepskok wilde zelfs een aanklacht indienen. „Zuider kruis" had wel pech gehad, doordat men voor de wind had en tegenwind nog wel eens vei koeling brengt. Er was geen r.rrestantenlokaal aan boord. Toen er echter al te zeer door de manschappen tegen de krijgs tucht gezondigd werd een lid van de bemanning vertelde, dat korpo raals en sergeants geweldig getrei terd werd..n werd een rilim lo kaal aangewezen, dat van uur tot uur op temperatuur gecontroleerd werd. Dat de kapite! geweigerd zou hebben te varen noemde Lt.-Kol. Boom volkomen nonsens. „Natuur lijk zijn er enige verbeteringen aan boord mogel(jk, verbeteringen, die al voor de uitreis in het voornemen la gen. Maar voor ernstige klachten is geen reden geweest", sldus besloo* hij. Binnenk? -t zullen bg VV,-:' on-Ferje noord enige verbeteringen aan de Zuiderkruis worden aangebracht. Er komt o.m. een recreatiezaal met filmcabine, zitjes en een bar. Voorts komt er een machinale wasserij. m Hoe zit het nu eigenlek? Moet men het bovenstaande gelo ven of hetgeen indertijd over er- teld is in de pers? Is er door de min der aangename stemming aan boord hetgeen afgeleid kan worden uit het treiteren van meerderen een onjuiste indruk gewekt? We weten het niet goed meer. Vast staat, dat het schip niet aan bepaalde behoef ten heeft voldaan, want anders was een verandering toch niet nodig. En het lgkt ons ook wel vast te staan, dat de opvarenden geen prettige reis hebben gehad, misschien wel door- de omstandigheden, dat zij voor het merendeel teger hun zin de ver re reis moesten aanvaarden nog wel lukken. Zaait men dan stop pelknollen, dan is het nodig een kleine hoeveelheid stikstof te strooien, b.v. 100 kg. per ha. Zaait men stoppelknollen als groen- bemesting, dan heeft men 45 kg zaad per ha. nodig. Dient het gewas voor veevoer, dan is 23 kg zaad voldoen den. Een stoppelgewas, aangewend als groenbemesting, maakt de groeivoor- waarden voor 'n volgend gewas guns tiger. Zo gezien helpt het ook mee aan onkruidbestrijding! Gewas en voedingstoestand Tot slot nog dit: Eén van de voor waarden voor een goed groeiend ge was, is de voedingstoestand en pH van de grond. De juiste bepaling daarvan kan alleen door grondonderzoek ge beuren. Wil men b.v. klaver als groen- bemestingsgewas gaan verbouwen, dan moet men de pH weten. Geeft U daarom op voor grondonderzoek. De monsters worden door de R.L.V.D. bg U genomen en verzonden. Een goed groeiend gewas is nog al tijd één van de beste onlcrnidbestrij- ders! A. van Groningen, Ass. R.L.V.D., Züpe. FEUILLETON door Anthony Berkeiey V 4*) De majoor had het gebouw ge makkelijk kunnen vinden. Het was niet groot en gelegen in een weinig voorname straat in de buurt van Covent Garden. Hij was de drie trap pen, die nodig eens schoon gemaakt moesten worden, opgeklommen en had gebeld aan de enige deur, die zich op de "TOogste verdieping be vond. Daar er echter niet werd open gedaan. veronderstelde hg, dat Ec cles nog niet was teruggekeerd. Hg besloot te wachten en hield zich be zig met het lezen van de middagedi- te van de Evening Standard. Het uiterlijk van het kantoor had geen al te beste Indruk op hem gemaakt en hij verwachtte al zo half en half, dat het Eccles' doel was, hem geld in een of andere zwendelzaak te la ten beleggen; daar hij echter uit er varing wist hij kende verschillen de advocaten en notarissenkanto ren, die er geen haar beter uitzagen dat men niet alleen op het uiter lijk mag afgaan, besloot hij geen voorbarig oordeel te vellen en ver der te wachten. Hg wilde dit echter tot uiterlijk kwart over drie doen, daar zijn tante hem om half vier ln het Piccadilly Hotel had besteld. Terwijl Cinclair daar zijn geduld in lijdzaamheid versleet, had zich geen ander levend Vezen op de bo venste verdieping vertoond, noch had iemand hem het gebouw zien betre den. Later had de politie ontdekt, dat het kantoor al sinds maanden had leeggestaan en dat Eccles een consu laire post in Birma bekleedde en eerst over een jaar naar Engeland zou terugkeren. „Hm!" zei mijnheer Chitterwick, ln gedachten verdiept. „Ja, ziet U, het critieke punt is, dat wanneer de ma joor om half drie zgn club verliet en rechtstreeks naar het Piccadilly Hotel zou zgn gewandeld, hij daar moest arriveren op het ogenblik, dat ik hem of ldat ons zeggen, de andere man zag, namelijk om tien minuten over half drie". „Ja, maar dat is natuurlijk ook de bedoeling geweest, De man, die hem opbelde en vertelde, dat hg Eccles was, was natuurlijk de moordenaar en die wenste de majoor naar een plaats te lokken, waar waarschijnlijk nie mand hem zou zien". „Ja, het is lang niet uitgesloten, dat het zo gebeurd is. Maar is het niet mogelijk geweest te onderzoe ken waar die telefonische oproep vandaan kwam?" Mouse schudde zijn hoofd. „Neen. Ik heb daar zelf ook aan gedacht, maar de portier van de club houdt geen aantekening van locale ge sprekker. en er is ook niemand ge weest, die het gesprek van de majoor by toeval heeft afgeluisterd. Het enige, dat wij bezitten, is Sinclair's beschrijving van 's mans stem. Die moet inderdaad veel op de stem van Eccles hebben geleken, beschaafd en wel prettig om aan te horen; om zo te zeggen, een wat overdreven uitga ve van het taaltje dat men Oxford- Engels noemt". „Ja, dat zou ons misschien een draad in handen kunnen geven", gaf mijnheer Chitterwick - toe, „maar verder zullen we er niet mee komen, vrees ik". „Oh, ik weet best tegenover wel ke moeilgkheden we ons gesteld zien Chitterwick, maar heusch we moeten iets doen. Ik ken Lynn al jaren en bovendien is myn zuster een van Judy's oudste vriendinnen. Agatha zou het me nooit vergeven, indien ik niet hemel an aarde bewoog. Ik heb natuurlijk ook mgn invloed al by Scotland Yard beproefd, maar de handen van die lieden zgn gebonden; de vervolging van een verdachte is fu eenmaal hun plicht En geen van hen twgfelt aan Sinclair's schuld. Vooral ook voor Judy is het verschrikkelgk. Zg heeft altyd het volste vertrouwen in hem gehad en geen seconde aan zgn onschuld ge- twgfeld". Hg blies een rookwolk uit en staarde naar de vg.er. Ook mijnheer Chitterwick voelde dat er iets voor die dappere vrouw ondernomen moest worden. (Wordt vervolgd) ZUIDERKOtiGE 11 AUG. Vroege aardappelen 8.709.20; grove 9.20—9.80; kriel 4.905.40; bl. eigenheimer 8.809.60; grovo blauwe 8—8.20; bloemkool 448; slabonen z. dr. 16—38; stoksngbonen 24—57; rode kool 5.20—10.50; kroten 4.20—5.70; sla 2.50—7.50; Franse suiker 4—12.50; klapse 26—31; per zik rood 22—45; pruim 20—67; rodo bessen 45—60; perziken 5—37; Early Victorie 1320. WQGXUM 11 AUG. Vroege aardapp. middelb. 99.70; grove 7.908.10; blauwe eigenhei mer 10.4011.80; precose 2837; kruideniers 1879; suikerpeer 9—16; Andrea des Pourt 1423; Sigeunerin 2561; Early Victorie 832; per zik zomerappel 2938; komkommer 4.20—13; sla 2—6.80; slabonen 19.20 28.80; slabonen afw. 8.5022.80; pruimen 4554; rode kool 5.20; sng- bonen 2640; bloemkool 1049; to maten 1227; meloenen 2175; uien M.1016.20; andgvie 10; augur ken A 65—66, B 30, C 18; bieten 4.20—5.80. ALKMAARSE VEEMARKT Op de veemarkten van Zaterdag 9 en Maandag 11 Augustus werden aangevoerd: 9 paarden in prijzen va riërende van 350 tot ^0 gulden. Voor de Centrale 70 vette koeien, 12 pin ken, 3 graskalveren en 62 nuchtere slachtkalveren. Hoenders (35 st) 3 tot 4 gulden. Jonge hennen (47) 6 tot 12 gulden, Konijnen (21 st.) 3 tot 10 gulden en jonge haantjes van 75 cent tot f 1.50. WINKEL 11 Augustus 1947 Aardappel 6.7010.90; slabonen f 1629; sngbonen f 1433; Bloem kool f 210; Komkommers f 58; Appelen f 2842; Peren f 1154; Pruimen f 2459 BROEK OP LANGEXDIJK 11 Augustus 1947. 30.000 kg. aardappelen, grove Schot 7.509.10; Eerstelingen 79.90; Drielingen 5.60; Bl. Eigenheimers 9.50—10.30; 57000 kg. rode kool 5.20 —11.20; 13500 kg. gele kool 8.60— 12.30; 2400 kg. slabonen 20.70— 29.10; 400 kg. uien 23; 300 kg. to maten A 17.90—21.20; B 19.60. XOORDSCHARYVOUDE 11 Augustus 194T. 75000 aardappelen. Eerstelingen 9 10 1030; Grove 9.109.90; Drielingen 5.205.90; Kleine 5.20—5.4:0; Eigen heimers 9.3010;BI. Eigenheimers 9.6010.70; Bevelanders 8.108.40; Bintje 7.80; Geelblora 8.80; 1700 kg. uien 15.80; Drielingen 10.60; Nep 14.00; 550 kg. peen II 5.10; peen II 2; 16000 kg. slabonen 1038; 1500 kg. bieten 3.604.20; 3300 kg. rode kool 4.507.50; 39000 kg. witte kool 55.40; 500 kg. groene kool 5.10; 480 st. bloemkool I A 49; I 40. UITZENDINGEN WOENSDAG 13 AUGUSTUS Hilversum I 301 meter Nieuws 7, 8, 13, 19, 20 en 22.30 uur NCRV 7.45 Ee woord voor de dag 8.15 Gramofoonplaten 9.00 Och tendbezoek bg onze zieken 9.30 Kamermuziek 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Amati trio 11.45 Uit het land van de Kozakken 12.15 „Sangh en spel" 13.15 Mandolinata 14.00 Licht symphonisch concert 14.30 Praatje over orchideeën 14.50 Utrechts Strgkkwartet 15.40 Pia noduo 36.20 Meisjeskoor 16.45 Voor onze jongens en meisjes 17.35 Holanda sextet 17.50 Piet Post, orgel 18.30 Ned. Strydkrach- ten 19.15 Tuinbouwpraatje 19.30 Jamboree 20.15 Kurhaus- concert 21.30 Lezing 21.50 Schu bertprogramma 22.45 Avond over denking 23.00 Avondconcert Hilversum II 415 meter Nieuws 7, 8, 13, 18, 20 en 23 uur VARA 7.30 en 8.15 Gramofoon 8.50 Voor de huisvrouw 9.00 en 9.35 Gramofoon VPRO 10.00 Mor- genwgding VARA 10.20 Voor de vrouw 10.35 Symphonisch con cert 10.45 Negro spirituals 11.00 Populair non-stop programma 12.00 Orgelspel door Johan Jong 13.20 Metropole orkest 14.00 Voor de vrouw 14.15 Kamerorkest 15.05 Voor de jeugd 15.45 Zie kenbezoek 16.15 Voor de jeugd 17.15 Miller sextet 18.20 Offen- bach programma 18.45 Lezing 19.15 Het nieuws uit Indië VPRO 19.30 Cursus 19.45 Lezen in de bybel VARA 20.15 le acte „Piqué dame" van Tsjaikowsky 21.15 Hoorspe' 21.45 Dansorkest 22.20 Viool en Piano 22.45 Re portage van de Amsterdamse v?ran- tieweek 23.15 Guitaarvoor i.acht 23.25 Gramofoon

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2