PRODENT Dokie Durf in „Boris Baal duikt op" Tnodttonden f RADIO Australië, land van onbegrensde mogelijkheden Een werelddeel biedi besie kansen SMIGiATfl De heiligen der laatste dagen VAN VEILINGEN EN MARKTEN 20.000.000 mensen fe weinig.... „Wat je ver haait, is lekker", aldus ten bekend spreekwoord. Voor Aus tralië is dit inderdaad juist Dit prach tige land op het Zuidelijk halfrond met zijn prettige, ijverige bevolking is ongeveer even groot als heel Europa (zonder Rusland) n.L 3 millioen vier kante mijl, waarop slechts een bevol king woont van iets meer dan 7 mil lioen personen. De grond is gedeelte lijk vruchtbaar en rijk, 't klimaat uit stekend. Uit gesprekken met Australische emigratie-autoriteiten vernamen wij dat men hier een ruw geschatte be hoefte heeft aan 20.000.000 nieuwe be woners. Waar men die vandaan moet halen is evenwel ook de Australische regering voorlopig een raadsel. Ech ter doet men enerzijds al het mogelij ke om de komst van buitenlanders aan te moedigen .terwijl men ander zijds door een stimulerende bevol kingspolitiek in het land zelf het be volkingsoverschot wil verhogen. Australië houdt van de Nederlan ders en men kan gerust zeggen, dat stJ samen met de Denen, Noren en Zweden voorkeur hebben. Voor boe ren liggen hier enorme kansen. Voor de oorlog telde Australië reeds 400.000 boeren, welk getal evenwel is terug gelopen tot 330.000. Maar „there is plenty of room and opportunity for more". In dit „land van de zonneschijn" be staat een fabelachtige behoefte aan werkkrachten. Deze is zo geweldig en zo algemeen dat z(J niet in getallen of voorkeur- beroepen is uit te drukken. Iedere Woensdag b.v. heeft de Sidney Mor- Hing Herald ,de grootste krant van Australië, een speciale advertentie-ru briek voor „Betrekkingen geboden" •n als er in één nummer 5000 werkge vers om personeel vragen, is dit niets bijzonders. „Welke beroepen maken er de beste kansen?" aldus vroegen w|j. „Dat is moeilijk te zeggen. Austra lië heeft een tekort aan arbeids krachten op vrijwel ieder gebied en dit tekort is dusdanig groot en dusda nig uitgebreid over de diverse beroe pen en bezigheden, dat iedereen, die ten gezond stel hersenen en een idee heeft in Australië goed zijn brood kan verdienen. Bovendien is de le vensstandaard er zeer gunstig. Alles ia er belangrijk goedkoper dan hier. terwijl vrijwel alle lonen hoger zijn dan in Nederland. Een goed vakman komt zonder overwerkuren al gauw aan zestig zeventig gulden. Maar er la zelfs een wet, die bepaalt dat een arbeider (los arbeider zonder vakken nis) zodra hy 21 jaar is geworden, minstens 5.10 moet verdienen. Dit ls ongeveer 50. Als we dan hierbij nog even bedenken, dat vrijwel alle produkten in Australië belangrijk goedkoper zijn dan in Nederland., lelfs goedkoper dan in de Ver. Staten dan krijgen we niet alleen een idee van de hoge weistandsgrens waarop Australië zich bevindt, doch dan zien we tevens hoe goed de kansen zijn Want iedereen die werkelijk wil kan in Australië vooruitkomen. Maar zet U vooral ook in de krant, dat het bij ons geen luilekkerland is. De ge braden haantjes vliegen er heus niet In de mond. Er moet flink worden aan gepakt". I De Australische regering en het Aus tralische volk kent de Nederlandse militairen, die in de oorlogstijd in Aus tralië zijn geweest. Deze knapen heb ben daar een dusdanige propaganda gemaakt voor zich zelf en voor ons. dat de regering thans heeft bepaald, dat iedere Nederlandse militair, die in de oorlogsperiode in Australië is ge weest en thans terug wil. onmiddel lijk terug kan komen. Hij heeft geen landing-permit nodig. Het Australi- sche consulaat heeft reeds meer dan 200 visa verstrekt aan deze groep, waaruit wel kan blijken, dat Australië ©ok bij hen goed in de smaak is ge vallen. Alle anderen, die naar Austra lië willen, moeten via een relatie of via hun aanstaande werkgever een landing-permit aanvragen, waarna zij van het consulaat hun visum krijgen. Voor de passage evenwel moeten zij zelf zorgen- En hier hebben we juist het frote probleem. B(j informatie op de relS' bureau's bleek ons, dat men wacht lijsten heeft voor Anstralië van bijna een jaar. terwUl ook de passaglcrsprüs erg hoog is, n.L gemiddeld 1200. En dit speelt ome emigranten parten. „Het is een verkeerde gedachte", al dus onze zegsman, „dat wij alleen maar boeren of ambachtslieden zou den kunnen gebruiken. Iedereen, die iets in zich heeft kon zich bij ons ont plooien". Nederland emigreert. Hier wo nen we met bijna 10.000.000 mensen opeen gehoopt op een klein lapje grond die op enkele vierkante meters na z'n bestem ming heeft gevonden. Ginds, ver over de zeeën, liggen onme telijke uitgestrektheden vrucht bare aarde te wachten om be bouwd te worden. Wij zouden geen echte Nederlanders zijn, als we hieruit niet de enige juiste conclusie trokken: emi greren. Statistieken beweren, dat een derde deel van ons goede volk emigratie-plannen heeft. Men doet evenwel goed dit met een flinke korrel zout te nemen. Vast staat evenwel, dat min stens 200.000 personen doelbe wuste en serieus gemeende emi gratieplannen koesteren. Wij hebben een wandeling ge maakt langs de diverse buiten landse consulaten, emigratie-co- mité's en regeringsinstanties om onze lezers een en ander over de emigratie te kunnen vertel len. En hier volgt dan het eer ste artikel in deze serie. Hier staat evenwel tegenover, dat de stichting Landverhuizing Neder land aleen maar emigranten aanneemt die het boerenvak verstaan. Onze in druk is, dat men op dit bureau te sterk selecteert. Enerzijds heeft dit natuurlijk het grote voordeel, dat men in het buitenland een hoge dunk krijgt van onze werkkrachten, doch anderzijds zou daardoor ook de indruk kunnon ontstaan, dat de emigratie- landen alleen maar mogelijkheden bie den aan boeren en ambachtslieden. Dit is voor wat Australië betreft pertinent onjuist Dit werd ons dezer dagen door niemand anders dan door de Australische Minister van Emigra tie, Calwell, medegedeeld. Australië heeft geen quotum vast gesteld. Er is dus ondanks tegen overgestelde meningen geen be schikking, dat er per jaar slechts een bepaald aantal immigranten binnen mag komen. Integendeel. De Austra lische regering weet dat er plaats is voor millioenen en heeft hieruit de conclusie getrokken, dat er dus milli oenen moeten komen. Daarom trekt men doelbewust vreemde arbeids krachten tot zich toe. Dat wij samen met de Noren, Denen en Zweden voorkeur hebben, is iets dat niet alleen tot voldoening moet stemmen, doch 'tevens een stimulans moet zijn om kansen aan te grijpen. Kijken de emigranten niet wat al te eenzijdig naar Canada en Zuid- Afrika? Noodzakelijk zijn: goede voorlich ting en ruimere passage-mogelijkheid. Indien onze regering, die het nut van emigratie wel degelijk inziet, troepen transportschepen beschikbaar stelt voor emigratie naar Canada, dan moet zij dat ook kunnen voor emijgratie naar Australië. Vele honderden Nederlanders ver toeven reeds in Australië. Hun waar dige houding, groot accomodatievermo gen, ijver en vlijt hebben de weg ge- effend voor nog vele duizenden en duizenden. Onze regering moet een mogelijkheid vinden, dat zij ook in de vreemde de eer van onze kleuren hoog gaan houden en voor zich zelf en hun gezin een goede, eerlijke toe komst opbouwen in de onmetelijke uitgestrektheden van „the continent of sunshine". Naar aanleiding van het eeuwf eest van de Mormoonse kerk, het welk de vorige week over de gehele wereld gevierd is, had een redac teur van het A.N.P. een onderhoud met de heren Alma Sonne, hoofd van de Mormoonse kerk ln Europa en Corn. Zappey, hoofd van deze kerk in Nederland. Hierby werd het volgende gezegd over de ge schiedenis en Jiet geloof der Mormoonse kerk: „De Mormoonse kerk neemt door de wijze van haar ontstaan een geheid aparte plaats in onder de Christeiyke kerken. Waar de leer en het geloof van al deze kerken uitsluitend gebaseerd is op liet leven en de leringen van Jezus, steunt de Mormoonse kerk daar enboven op moderne openbaring, zy verklaart, dat God in deze tyd wederom tot de mens gesproken lieeft, en het evangelie, dat ln de loop der tyden verminkt en deels verloren was geraakt, wederom volledig heeft gemaakt. Hef ontslaan der kerk De kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen werd op 6 April 1830 opgericht door Joseph Smith Jr., een 24-jarige jongeman van eenvoudige afkomst. Wat hem er toe bewoog, een nieuwe godsdienst te gaan prediken in een wereld, die ver scheidene machtige -kerken telde, wordt verklaard door een serie merk waardige gebeurtenissen, die aan deze oprichting voorafgingen. Zy werden door Joseph Smith als volgt weerge geven. Toen hy veertien jaar oud was, ont wikkelden de kerken in zyn omge ving een grote activiteit.-Hij woonde verscheidene propagandavergaderin- gen bjj. Daar de verschillende richtin gen elkander bestreden en tegenspra ken, werd hy van zyn stuk gebracht. Het leek hem logisch, dat slechts een har er gelijk kon hebben, maar wel ke? In de bgbel naar een leidraad zoe kend, vond hg de woorden: „en In dien iemand van u wijsheid ontbreekt dat hy ze van God begere, die een iegelijk mildelijk geeft, en niet ver- wyt". Het kwam in hem op, deze raad letteriyk op te volgen. Kort daarna begaf hy zich naar een een zame plek in het bos op zyn vaders land, en bad om voorlichting. Het antwoord, dat daarop volgde, verras te hem volkomen. Zo letterlijk als hij de bijbelse raad had opgevolgd, zo letterlgk werd de daarin gegeven be lofte vervuld. Twee hemelse wezens verschenen aan hem, die zich bekend maakten als God de Vader en Jezus Christus. Hem werd in antwoord op 39. Dokie zweefde met zijn toestel boven de volle zee toen de agenten het oude huis binnendrongen en een van Baals meest gruweiyke „clubjes" arresteerden. „Geen schip durft op het ogenblik meer uit te varen", re deneerde Dokie Durf. Wanneer ik nu ergens een schip zie, kan ik er ze ker van zyn dat dit een vaartuig i3, waarmee iets niet pluis is". „Dit is huisvredebreuk" riep de aanvoerder van de Baai-mannen te gen de politie. „Laten wy er maar niet over twisten wie de vrede breekt", zei de dikste agent. „In het huis van bewaring hoeven jullie bo vendien geen huur te betalen en het eten is er zonder bon". Anapoulus is lekker al gevlogen", flapte de jongste van het Baai-gezelschap er uit. Intussen was er 'n kleinigheid veranderd in de helicopter die door Dokie met vaardige hand werd be stuurd. Een klein luikje ging achter de detective open juist toen die zich van Anapoulus' baard had ontdaan. zijn vraag gezegd, dat geen der ge loofsrichtingen juist was. Voorts kreeg hy opdracht te wachten op ver dere instructies en zich intussen bij geen der eecten aan te Sluiten. Het bekend maken van deze gebeur tenis was de oorzaak van bespotting molestatie en vervolging, die steeds in hevigheid toenam, hem vele malen ln de gevangenis terecht deed komen, en tenslotte leidde tot zyn vermoor ding op 38-jarige leeftUd. Hei boek van Mormon Op 17-jarige leeftyd ontving Smith van een hemelse boodschapper een aan wy zing betreffende een historisch verslag, dat door de voorouders der Indianen op metalen platen was ge graveerd, en verborgen ln een heuvel, niet ver van zyn woonplaats. Op de aangegeven plek vond hy de platen, maar het werd niet toegestaan, ze mee te nemen. Dit werd hem vier jaar later toegestaan, en tevens werd hem de opdraoht gegeven, de gra- veersells te verlaten. Daar hy onbe kend was met de Inscripties, kon dit vertaalwerk niet op normale wyze verricht worden, maar vond plaats door inspiratie en met behulp van 'n instrument, dat hy by de platen vond. Op deze wyze van verlaten is veel sceptisch commentaar geleverd. Het is echter een niet te ontkennen feit, dat hy een boekwerk produceerde, dat thans 117 jaar lang door taal en oudheidkundigen is getoetst, maar op geen enkel punt gelogenstraft werd. Punten, die eerst als geschied kundige flaters beschouwd werden, zoals het noemen van cement, staal J§i paarden zyn door archeologische onderzoekingen in Midden-Amerika bevestigd. De theorie, dat hy zgn boek be werkt zou hebben naar een manu script van een zekere dominee Spaul- ding, ook wel Davidson genoemd, kon enige tyd door tegenstanders volge houden worden, daar genoemde do- mine gestorven en het manuscript onvindbaar was. Toen enkele tiental len jaren later het verdwenen ma nuscript zeer toevallig aan het licht werd gebracht, werd de onbestaan baarheid van deze theorie duideiyk. Hel geloof der Mormonen Het boek van Mormon bevat de geschiedenis van de vroegere bewo ners van het Westeiyk halfrond, en verhaalt o.a. hoe het evangelie van Jezus Christus ook in dit deel van de wereld gebracht werd. De heiligen der laatste dagen beschouwen het boek van Mormon als een aanvul ling en bevestiging van de Bgbel. Voorts beschouwen zy nog een der de boekdeel als schriftuur, n.1. de „Leer en verbonden". In dit boek zijn alle instructies opgenomen, die de profeet Joseph Smith door recht streekse openbaring ontving. Het be vat die delen van het evangelie, die verloren waren gegaan, en aan Jo seph Smith weer bekend werden ge maakt. Toen aan Joseph Smith eens ge vraagd werd, een beknopt overzicht van zgn godsdienst te geven, stelde hij de yArtikelen des geloofs" op, die als de Mormoonse geloofsbeiydenis beschouwd kunnen worden. De Mormoonse kerk kent geen be roepsgeestelijken. Het in stand hou den der kerk en de prediking ge schiedt door de leden. De heer Alma Sonne, de huidige president der Euro pese zending, is een bankier. Het hoofd van de Franse zending is een advocaat, de president van de Ne derlandse zending een zakeiunan. De 3600 jonge mensen, die op het ogenblik in vele landen als Mormoon se zendelingen arbeiden, doen dit zon der geldeiyke beloning, en op eigen kosten, financieel gesteund door ouders en familie. Hun beweegreden is: naar zy zeggen: „Gij hebt het om niet ontvangen, geeft het om niet." ZUIDERKOGGE Vroege aardappelen 8.709.20; grove 9.20—9.80; kriel 4.90—5.40; bl. eigenheimer 8.809.60; grove blauwe 8—8.20; bloemkool 448; slabonen z. dr. 1638; stoksnijbonen 2457; rode kool 5.2010.50; kroten 4.20—5.70; sla 2.50—7.50; Franse suiker 412.50; klapse 2631; per zik rood 2245; pruim 2067; rode bessen 4560; perziken 537; Early Victorie IS—20. WOGNUM Vroege aardapp. middelb 99.70; grove 7.908.10; blauwe eigenhei mer 10.4011.80; precose 2837; kruideniers 1879; suikerpeer 916; Andrea des Pourt 1423; Sigeunerin 2561; Early Victorie 832; per zik zomerappel 2938; komkommer 4.20—13; sla 2—6.80; sjabonen 19.20 28.80; slabonen afw. 8.5022.80; pruimen 4554; rode kool 5.20; sny- bonen 2640; bloemkool 1049; to maten 1227; meloenen 2175; uien 14.1016.20; andgvie 10; augur ken A 65—66, B 30, C 18; bleten 4.20—5.80. ALKMAARSE VEEMARKT Op de veemarkten van Zaterdag 9 en Maandag 11 Augustus werden aangevoerd: 9 paarden in pryzen va riërende van 350 tot 850 gulden. Voor de Centrale 70 vette koeien, 12 pin ken, 3 graskalveren en 62 nuchtere slachtkalveren. Hoenders (35 st) 3 tot 4 gulden. Jonge hennen (47) 6 FEUILLETON V door Anlhony Berkeley „U zei, dat mevrouw Sinclair een van de oudste vriendinnen van uw zuster is?" merkte mynheer Chitter- wick op. „En van mg. Ik ken haar al van myn kinderjaren af. Agatha is na- meiyk een stuk ouder dan ik". „Juist. Wellicht is het u mogelijk iets over het huwelgk van mevrouw Sinclair te vertellen. De politie be schouwt dit als een van de krach tigste motieven voor de moord". „O, dat is onzin. Ik ken hun re denering. Juffrouw Sinclair zou ge wild hebben, dat hy een ander trouw- de en zelfs niet teruggeschrokken zijn voor het dreigement hem te ont erven Indien hy haar zin niet deed. Het ls best mogeiyk, dat zij dat ge wenst heeft en misschien heeft zy ook met onterving gedreigd, maar Ik ben er zeker van, dat zg dat niet gedaan zou hebben. Ieder, die haar kende, zal dat kunnen bevestigen. Zij ging wel eens flink te keer, maar meest al meende zjj er niets van. zy was een lieve oude vrouw". „Maar waarom vertelde majoor Sinclair haar dan niet, dat hy ge trouwd was?" „Dat weet ik helaas niet. Het was natuuriyk dwaas van hem. Judy en hy trouwden heel onverwacht, als gevolg van een plotselinge ingeving, denk ik. Maar al stelde hy juffrouw Sinclair niet van zyn huweiyk op de hoogte, hy deed toch ook niets ora dit feit voor haar te verbergen. Als zy een bezoek aan Queen Anne's Ga- te had gebracht, zou zy Judy daar gevonden hebben. Maar dat was een andere eigenaardigheid van haar. Zy wenste haar neus niet in de zaken van een vrggezel te steken. En dat" voegde de jongeman er met overtui ging aan toe, „lykt me heel ver standig". „Buitengewoon verstandig" verze kerde mynheer Chitterwick met niet minder overtuiging. „Ik veronderstel" vervolgde de ander, „dat Lynn wel van plan is geweest, juffrouw Sinclair alles om trent zyn huweiyk te vertellen, maar dit steeds weer uitstelde, omdat hy zelfs kleine onaangenaamheden lie ver uit de weg ging. Juffrouw Sin clair lette nogal op geld en Judy had geen cent. Hg wist dus, dat zg wel het een en ander op zyn huwelgk zou hebben aangemerkt. Maar misschien kunnen we er Judy eens naar vra gen". „Dat zou inderdaad het beste zyn. Zg zal begrgpen, dat ik het niet uit pure nieuwsgierigheid vraag. Ik ben nameiyk van mening, dat wy de kwestie van het huwelgk zo nauwge zet mogelgk moeten onderzoeken. Indien nameiyk biykt, dat majoor Sinclair in dit opzicht niets van zgn tante te vrezen had, is daarmee aan de openbare aanklager een machtig wapen uit handen geslagen" zei myn heer Chitterwick met veel nadruk. „Ik zal u alles vertellen wat lk weet" antwoordde de jongeman prompt, „en Agatha zal de eventuele gapingen in myn verhaal wel kunnen aanvullen." Judith Pennington (zo luidde haar meisjesnaam) had een ongelukkige jeugd gehad, aldus vertelde Mouse. Toen zg acht jaar oud was, overleed haar vader. Deze liet aan haar moe der, die toch al niet goed met geld kon omgaan, slechts een kleine lijf rente na. De beter gesitueerde fami lie trachtte haar zoveel mogelgk te helpen, maar de verschillende zaken, waarin zg achtereenvolgens werd ge zet, gingen aan haar wanbeheer ten gronde. Judith, een eenzaam kind, bracht het grootste deel van haar tyd door met op haar moeder te wach ten. Ten slotte begon het de l'ami- lieleden te vervelen, steeds opnieuw geld in de zaken van mevrouw Pen nington te moeten steken en daarom besloten zij, haar een vast maandgeld te geven, dat juist toereikend i om haar en haar dochter het leven in een kleine flat in Kensington mo gelgk te maken. Judith werd natuur lijk zo goedkoop mogelgk opgevoed en groeide op tot het volslagen te genbeeld van haar onpractische moe der. (wordt vervolgd) tot 12 gulden, Konfnen (21 st) 3 tot 10 gulden en jonge haantjes van 75 cent tot f 1.50. WINKEL Aardappel 6.7010.90; slabonen f 1629; sny bonen f 1433; Bloem kool f 210; Komkommers f 58; Appelen f 2842; Peren f 11—54; Pruimen f 2459 BR. OP LANGENDIJK 12 AUG. '47 36000 kg aardappelen»- grove Schot ten 9.209.40; Eerstelingen 8.40 10.00; Drielingen 4.90—5.20; BL Ei genheimers 9.5010.20; Kriel 5.20 5.30; 68000 kg rode kool 5,20—9.30; 16500 kg gele kool 9.20—13.90; 7600 kg slabonen 19.0027.90; 1400 kg. uien 18.9020.00; 1800 kg. tomaten A 20—20.60; B 19.50—19.90. N. SCHARWOUDE 12 AUG. '47 143.000 kg. aardappelen; Eerstelin gen 8.90—10.30; Grove 8.008.70; Geelblom 7.908.50; IJsselster 8.90 9.20; Eigenheimers 8.008.60; Bl Ei genheimers 8.709.90; Koopmans Bl. 8.90—9.30 Bintje 7.00; Beteka 7.60: 1850 kg. uien 14.90—17.70; Drielin gen 11.50; Nep 11.70; 40.000 kg. sla bonen 1.000.34; 4700 kg bieten I 3.60—4.50; H 3.60; 21.000 kg. rode kool 4.508.70; 20.000 kg. witte kool 5.00—5.80; 3400 kg. gele kool 9.50— 11.90. VISSERIJ DEN OEVER In de periode van 4 tot en met 9 Augustus werden rp de afslag te Den Oever de volgende hoeveelheden vis aangevoerd Bot 2260 kg., aal 8749 kg., snoek baars 1005 kg., witvis 258 kg., schol 15538 kg., schar 355 kg., tong 1670 kg., tarbot 3^5 kg., ponen 85 kg., pieterman 26 kg., wgting 19 kg., hos- makreel 17 kg., kabeljauw 2 kg., nest 4260 kg., kreeft 3 stuks. Over het geheel genomen was üe aanvoer deze week nog geringer dan in de vorige periode. Slechts schol en tong werden in iets grotere hoeveel heden aangebracht. De vangst van paling liep terug van ruim 13000 kg. in de voorgaande week tot 8749 kg. in deze week. De prgs voor paling bleef flink op peil en varieerde van f 1.40 tot f 3.50 per pond. UITZENDINGEN DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1947 Hilversum I 801 m. Nieuws ore 7, 8, 13, 19, 20 en 22.30 uur. KRO 7.30 Morgengebed; 8.15 Pluk de das: 9.00 Klassiek Morgen concert; NCRV 10.15 Morgendienst; 10.45 Orgelspel; KRO 11.00 De Zon nebloem; 11.45 Gram. muziek; 12.80 Dansorkest Klaas van Beeck; 13.45 Vrouwenvaria; NCRV 14.00 De Va rianten; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Kamerorkest; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Fluitrecital ;17.45 Celesta ensemble; 18.30 Nederlandse Strfd- krachten; 19.30 Reportage; 20.15 NC RV-vacantietournee; 21.00 Oude ka mermuziek! 21.00 De vaart der volken 21.50 Met band en plaat voor U pa raat; 22.45 Xvondoverdenking, 23.00 Sehumarmprogramma; 23.30 Avond concert. Hilversum H 415 m Nieuws om 7, 8, 13, 18, 20 en 23 uur. AVRO 7.30 Gram. platen; 8.15 Oohtendrhythme; 8.45 Mozartpro- gramma; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Arbeidsvitaminen; 10.35 Muziek van Ravel; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Wagnerprogramma; 12.00 Piano voordracht; .12.35 AVRO-musetteor- kest; 13.15 Salonorkest; 14.20 De kwaintetspelers; 15.00 Voor zieken en gezonden; 16.05 Reprises; 17.00 AVRO-kaleidoscoop17.20 Wat wil je worden; 17.30 Balletmuziek; 18.15 Sportpraatje; 18.30 The Skymasters 19.10 Bont programma; 20.05 Vraag gesprek met Thomas Mann; 20.15 Concert; 20.50 Hoorspel „De duivel in de Fles"; 22.00 In de schijnwerper; 22.30 Negrospirituals; 23.15 Dansor kest; 23.45 Concert.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2