NUUWS STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING P.0.A N V. - PAYGL0P De Middenweg in de Wogmeer wordt grondig verbeterd Nog steeds geen groente naar Duitsland VAN VEILINGEN EN MARKTEN AGENDA Uitstapje Ouden van Dagen Een dezer dagen maakten de ouden van dagen van de Omval een uit stapje. 's Morgens om negen uur werd met zes luxe wagens gestart. De reis ging via Bergen, Egmond en Cas tricum naar Haarlem, waar koffie met koek gepresenteerd werd. In Hotel „De Landbouw" te Hoofddorp gebruikte men een warme maaltijd. Na een babbel- en rookuurtje werd de reis voortgezet naar Schiphol. Het vliegveld was voor vele oudjes een openbaring, ©gen en oren stonden wtjd open gedurende de rondleiding verschillende vleietuigen werden be zichtigd. Omstreeks half zeven werd de terugreis aanvaard. Via Amster dam, Zaandam, Purmerend en de Beemster werden de ouden van da gen weer behouden aan de Omval af geleverd, waar ze door talrijke buurt genoten opgewacht werden. De da mes en heren waren hoogst voldaan over de prachtige tocht. Orpheus naar Brussel In .de tweede helft van October zullen de leden van Orpheus met een groot aantal dames een bezoek aan Brussel brengen. Een Belgisch man nenkoor, dat onder bescherming van Z.M. de Koning van België staat, en in' de Honneur afdeling zingt, zal „Orpheus" ontvangen. Het bezoek zal van, Zondagmorgen tot Dinsdag avond duren. De voorbereidingen voor de reis- het verkrijgen van een collectieve pas enz. zijn in volle gang. Voor het bezoek van Orpheus aan Brussel plaats vond zullen de leden van het Belgische mannenkoor echter nog een bezoek aan Alkmaar brengen, en wel in de tweede helft van September. De 22e September geven de beide koren en uitvoering in de Grote Kerk. Voorts zal de stad bezichtigd worden en op het pro gramma komt o.a. een verbroederings avond voor. De Belgische zangers-on geveer 75 in getal worden bij de Orpheusleden ondergebracht. Wij komen nader op deze aangelegenheid terug. HET ONGEV AL OP DE KAASMARKT Van de zijde van de Alkmaarse afd. van het Ned. Rode Kruis deelt men ons mede, dat het jongetje, dat bij het ongeval op de boot, j.L Vrij dag bij het Waagplein te water ge raakte, niet door een soldaat werd weggedragen maar door een Rode- Kruis-man. Het R. Kr. betrekt in de drukke maanden, iedere Vrijdag, e- i post in de kaasdragerskamer van ttet Waaggebouw. VERKEERSONGEVAL Een vrachtauto, die Maandagavond Via de Bergerweg de van Teijlingen- straat in wilde rijden, moest plotse ling naar rechts uitwijken voor een Uit deze straat komend ander mo torrijtuig. Het rechtervoorwiel van de vracht wagen kwam hierdoor tegen trot toirhand aan, waardoor het stuur naar rechts gedrongen werd. De auto reed het trottoir op, vernielde een lantaarnpaal en over een afstand van zes meter het hek van het wa terleidingbedrijf. De vrachtauto werd beschadigd aan koplampen en bum per. De remmen bleken in orde te «rjn. RECTOR HENNE MAN TOT ARCHIVARIS BENOEMD Rector J. Henneman, de rector van het St. Elisabethgesticht in Amster dam, is benoemd tot archivaris van het Bisdom Haarlem. Rector Hen neman, die de opvolger is van de over leden archivaris F. Cornet, is in Alk maar geboren en van 1930 tot 1942 professor geweest aan het Seminarie te Warmond. DE ALKMAARSE CONCOURS COMMISSIE De Alkm. CC hield op 27 Juli een wedvlucht vanaf Venlo, hemelsbr. 172 km le Aankomende: eigenaar: N. Wie- se S; 2 en 8 H. Pel S; 3 H. Schipper S; 1 en 5 Zwanenburg H; 6 Middel burg H; 7 Bakker H; 9 Leertouwer H; 10 en 18 Godsch. Noome A; 11 Kranenburg S; 12,21 28 en 29 A. Haring A; 13 Norder P; 14 50 Schip- per-Pronk; 15 en 38 J v. d. Idsert S; Met jong© duiven: 17 39, 40 47 Praat P; 19 Joh. Horst P; 20 J. Hoed H; 22 van Ticht H; 24 Ruiter A: 25.32, 33 v. d. Èlskamp A; 26 en 49 Vrasd. 01- denburg A; 27 Kaper-Termaat A; 30 Pater de Geus H; 31 C. D. Hui- berts S; 34 A. Groot H; 35 W. Groot H; 36 Gebr. Telleman S; 37 J. Huiberts S; 41 J. Dingerdis A; 46 H. Jensen H; 48 Bielsma P. OUDERDOM KOMT MET GEBREKEN Maandagmorgen is door ouderdom het perceel aan de Oudegracht 109 ingestort. De dakspanten waren ver molmd, waardoor het dak naar be neden kwam. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Door Open bare Werken worden maatregelen ge nomen ter voorkoming van verder in storten. MIDDENSTANDSEXAMEN Twee Alkmaarse jongedames slaag den onlangs voor de te Alkmaar ge houden middenstandsexamen, maar zagen hun namen niet In de door ons gepubliceerde lijsten van geslaag den opgenomen. Hier zijn ze dan: de dames G. de Moor en M. Ofman. Ere wie ere toe komt! BEZOEKERS WERDEN GETELD EGMOND AAN ZEE In het voor malige tolhuis, thans informatiebu reau van de V.V.V. werd door de bu reauhouder Zondag j.1. een telling gehouden van ieder, die onze bad plaats binnenkwam. Niettegenstaande de betrokken lucht, die in de morgenuren het strandbezoek niet aanlokte, werden tot des avonds 8 uur geteld: 2130 wielrijders, 195 auto's 450 voetgan gers. 10 rijtuigen en 45 binnenkomen de NACO bussen. Het totaal aantal bezoekers was welgeteld 5670. Tellen wjj hiernog bjj de pl.m. 3000 hier ver blijvende gasten, dan hebben ruim 8000 personen Zondag kunnen genie ten van Egmonds mooie zeestrand. DE EGMONDSE KUNST TENTOONSTELLING De 3060e bezoeker Drie dagen nadat de 2000e bezoeker de tentoonstelling bezocht, kondig de leiding aan, dat weldra de 3000e bezoeker verwacht werd. Zondag was de heer G. Gravenmaker uit Eg- mond aan Zee de gelukkige. Een heerljjke taart werd hem aangeboden. KERMESSE D' ETE IN EGMOND AAN ZEE Met ingang van Woensdag 20 Juli z er in Egmond aan Zee een ker- messe d'été worden gehouden, die 3 dagen zal duren. Evenals het vorig jaar zal deze kermesse d' été wórden gehouden op het plein voor de O.L. school. De kerk verdwijnt maar waarom KOEDIJK - De kerk en toren van Koedijk, een prachtig stukje natuur schoon, gant verdwijnen. Zeer binnen kort zal zij door slopershanden geveld worden. Aannemer is de heer Habbè uit Alkmaar. Voor de Koedijkers, die toch al zo karig bedeeld zijn met mooie plekjes is dit zeer jammer, evenals voor de -kunstschilders- en fo tografen. Sedert de bouw der kerk in het midden van de 16e eeuw, werd dit bouwwerk ontelbare malen op het doek vereeuwigd en nog steeds trekt het vele schilders. Waarom dit alles? Volgens deskundigen is de sloop niet nodig. Restauratie is nog mogelijk, hoewel het gebouw zeer in verval is. Het besluit van de kerkelijke gemeen te-instanties is volgens natuurliefheb bers wel zeer voorbarig geweest en velen die nog niet weten dat de kerk verdwijnt, zullen vreemd opkijken wanneer de wonderlijke torenkoepel niet meer te zien is. Naar wij verne men zal een houten noodkerkje ver rijzen waar sinds eeuwen de Koedij ker kerk stond. Voor de omgeving een stukje natuurschoon minder. Voor vele oude. Koedijkers een weemoedige herinnering. TEKENBORDEN DRIEHOEKEN van hont en plexiglas Dankconceri in da muziektuin BERGEN Het muziekgezel schap „Harmonie" uit Assendelft geeft op Zondag 17 Augustus a.s. des avonds om 8 uur een concert In de Muziektuin aan de Eeuwigelaan, hoek Komlaan. Deze concertavond wordt aange boden uit dankbaarheid voor de schitterende organisatie van het grote muziek-concours in Juni j.1. en voor het aldaar behaalde succes op de 29ste Juni. De vereniging behaalde op die dag het hoogste aantal punten over het gehele concours en verwierf daar mede het door de fam. Ch. Rueb be schikbaar gestelde „zilveren vredes paleis" (model van het palies in zil ver). De muziekliefhebbers kunnen er van verzekerd zijn. dat er Zondag a.s. wat moois te genieten valt in de Muziektuin, want de vereniging, die 60 leden telt, komt uit in de hoogste afdeling fanfare. Zondag ....1. concerteerde Assen delft nog voor de radio. De dirigent, de heer G. Koomen, logeert in het Parkhotel. Daar zal hem een serenade orden gebracht voor het te Bergen behaalde succesj Vervolgens zal het corps onder het spelen van marsmuziek via Bree- laan en Hoflaan zich begeven naar de muziektuin, alwaar het volgende programma ten gehore zal worden gebracht: 1 Engelandvaarders, mars W. Schild 2 Mouvem.nt Symphonique Margel Poot; 3 Un Festein chez Lustucru Fern. Rogister; 4 Vrolijke Dauw trappers, mars. W. Bisselink. Pauze 5 Le Chef du Corps, mars V. Bury; 6 Plechtige Ouverture G. H. Boud- dijn; 7 Attila, opera G. Verdi; 8 Soms of the Brave, mars T. Bidgood. Donateurs van Bergen's Harmonie hebben vrije toegang: de overigen be talen 25 ct entree GEVONDEN EN VERLOREN BERGEN Gevonden: K.windjack;. D hoofddoek'; Grijze badmuts; Bank biljet van f 10; K schoentje (Links) D tas inh. kleding; Koe; D handtas; K jasje; M jumper; Zakhorloge; Zil veren ring (met blauwe steel) Zonne bril; Portemonnaie (inh. f 0.66); D mantel; Ketting met hanger; Cein tuur (wit linnen); zwart-bonte hond Verloren: Lederen cigarettenkoker; Sportkous; Kinder jasje; Huissleutel; Portemonnaie; D vest; D jas; Uur-; werk van d.horloge; d.stuurtas; Fiets; kabel (staal) D ceintuur; Klomp-sok kousje; D portemonnaie, inh. f 10; Colbert-jas; Etui met vulpen; ^4 schoentje; Hond (bouvier) Gab$£-i dine regenjas. 0 Inlichtingen: Bureau der Rijkspo litie, Karei de Grotelaan 17, elke morgen tussen 10 en 11 uur. VERGADERING WONINGBOUW VERENIGING HEILOO De enige weken geleden opgerichtte Arbeiders Woningbouw vereniging houdt op a.s. Dinsdag 19 Aug. een vergadering in „De Oude Herberg", ingang Raadhuisweg. Op; deze bijeenkomst worden o.a. vast gesteld de statuten en reglementen, der vereniging. OPRICHTING HANDBALGROEP HEILOO Op een Maandagavond gehouden vergadering van de Voet balvereniging „Foresters" is besloten tot oprichting van een Handbalgroep als onder afdeling van deze vereni ging, over te gaan. Naar wij menen te weten bestaat sinds lange tijd veel belangstelling voor de beoefening van deze mooie sport. Binnenkort zal een demonstratie- wedstrijd worden gehouden als pro paganda voor deze tak van sport. Zij die willen toetreden kunnen zich op geven bij P. Greeuw Heerenweg 63 UIT DE SKEE RWIN KEL „Nei, ut zei wel een heel toid dure, voor m'n vrouw weer op rois gaat" zoi Kees. Hai was guster net met z'n vrouw thuis kommen en nou be- groip je, dat wai in de skeerwinkel ut verslag krege. „Ze is hillekendal overstuur raakt. Niet dat we niet gezellig uit weest benne oor, deer niet van, maar toe we teruggonge, zatte we zo in ut spoor en deer raakte de bout an. Deer zat me zo'n kirrel in die ke- pee, nei mense, wat een verskrikkeluk verveuiende hufter. Ik heb ut meist nag nooit zo meemaakt. Overal op skelde. Eerst op de Duitsers en toe op de Canedeze en de Engelse en de Amerikane en toe op de Nederland se regering, die ut in Indië zo verle gen miserabel versierde. Allien de Russe. Die deden ut goed. No, afoin as-ie dat miende den moet hai dat wete en deer hadde wai den ok nag gien anstoot annome. Allien doch ik zo bai m'n oigen: Ut zou me niks verwondere, as die kirrel voor de oorlog Volk en Vader land las en dat-ie toe zo skold op al les en nag wat en dat-le toe alles wat Duitsland deed mooi vond. Maar afoin, ik hield me jakes. Maar toe kreeg-ie zeker in de ga- huize vol sleipers hadde. „Ik zou wel derus zien wulle' zoi Griet, „of wai in de stad zo klaar kommen hadde. En toe had jij heel are ver telsels man. Toe deed je niks aars as de boere opsmere en flikflooie" Die kirrel werd miserabel giftig en hai zoi teugen Griet, dat hai dat nooit dein had en dat le gelukkig de boere nooit nodig had had. Maar toe begon Griet pas goed. „Dat wul ik wel gelouve" zoi ze en ut was voor iederien in die ke- pee goed te verstaan. „Maar jij ben ne dezelfde, die in die hongerwinter huis an huis rondgonge om sneed- jes brood en as je d'r den een stik of wat hadde, den verkocht je ze voor een gulden ut stik en as d'r wat tussen was voor een daalder. Nei, man ik vergeet jouw gezicht en jouw praatjes nooit meer". „Er wazze gelukkig ok fesoenluke stadsmense in die kepee", besloot Kees. „En len zo'n meneer zoi teu gen Griet: „Goed zo moeder, die slag is jouw. Zo goed as er verkeer de boere wazze, benne d'r ok ver keerde stadslui. Maar wai benne bal jullie over ut algemeen goed ontvon- gen. No, die goser is toe uitstapt. Z'n leste woord was „boerekaffers" FIGARO Heidebrand PETTEN Dinsdag 12 Augustus was een groep militairen, en wel daarin gespecialiseerde mijnenzoekers, met een detector-apparaat bezig tussen Petten en St.-Maartensbrug. Bij dit onderzoek naar mijnen trapte één dei- zoekers op een fles, die vermoedelijk fosfor heeft bevat. Direct ontstond brand. Maar de blussers waren, zoals vanzelf spreekt, ook al direct aanwe zig. Zodoende is niet meer hei ver brand, dan ongeveer 250 vierkante meter. Toen de politie ter plaatse ver scheen, was althans het vuur al ge blust. De politiemannen hebben zich vooral bezig gehouden met de wer king van het mijnzoekapparaat. Zo bleek, dat een ijzeren schop, op on geveer 45 cm. afstand, door het appa raat werd geregistreerd. Alle ijzer kortom in de bodem, wordt in dit de tector-apparaat aangegeven door een bepaalde zoemtoon. Na dit geleerd te hebben, kon ook de politie weer vertrekken. Grote kosten zullen verhoging van polderlasten meebrengen HENSBROEK Het college vaa dijkgraaf, heemraden en hoofdinge landen van de pokier Wogmeer kwam Maandag in spoedeisende open bare vergadering onder leiding van dijkgraaf W. P. Oudejans bijeen. Middenweg wordt opge knapt. Behandeld werd het planom tot verdere verbetering van de Midden weg over te gaan. die op tal van plaatsen ia slechte staat verkeert, zelfs zo, dat het verkeer deze weg mijdt en liever wat omrijdt. Toch lie ten de vooruitzichten afgelopen win ter naar voorzitters oordeel zich nog ongustiger aanzien. Besloten werd over een groot ge deelte de weg pl.m. 65 cm. te ver breden, zoals met ongeveer een der de van de Middenweg reed» ln de loop der jaren ls geschied en van een groot aantal nieuwe stenen te voorzien. De polder heeft de laatste tjjd echter al veel bljzondcro onkos ten gehad, o.a. voor diet herstel der molen en bruggenbouw, zodat het noodzakelijk is een lening te sluiten. Een lening van f 15.000 Aan de hand van een door de fa. Gebr. Min te Bergen opgemaakte be groting van het werk werd goedge vonden een lening aan te gaan van f 15000 maximaal, waarbij dan on geveer f 5000 gereserveerd kan wor den voor andere eventueel nog uit te voeren bijzondere werken. Om practisohe redenen zal verbinding ge zocht worden met de boerenleenbank te Spierdijk. De looptijd werd be paald op 10 jaar. Een en ander zal een aanmerkelij ke verhoging der polderlasten met zich brengen. Geen uitkering wegen fonds. Zeer tot het leedwezen der verga dering moest voorzitter mededelen, dat op generlei wijze aanspraak ge maakt zou kunnen worden op een uitkering uit het Wegenfonds, wat Onderhandelingen opnieuw vastgelopen te, dat wai uit ut boereland kwara- me en toe begon-ie op de boere af te geve. Die deugde voor de honde niet. Beroerder volk had-ie nooit meemaakt. En ut leste woord dat-ie gebruikte, was vezelf „boerekaffers". Ik had m'n woif al derus ankeken en as ik d'r gezicht zag. hield ik m'n tone krom. Want dat stond op zeuve dage slecht weer. En jawel oor. deer begon ze". „Den zel-ie z'n skik wel opkent hewwe", groinsde de barrebier. Kees knikte. „D'r was gien speld meer tussen te kroigen. En dat wou wat zegge. Want die kirrel was van de tongriem sneden. \Iaar Griet won ut glad. Ze was over d'r zenuwe heen. Maar ze skold gelukkig niet. Allien bibberde ze d'r van en toe we thul3 wazze derekt met verlegen houfdpoln te bed." „Dat wulle we wel gelouve" zoi Klaas. „Maar vertel nou liever wat ze allemaal zoid heb". „Ut wouw net daaie, dat ze die kirrel nag al derus meer zien had. En ze zoi zo teugen um, dat-ie wel derus aars praat had. En of-ie soms vergeten was, dat in die hongerwin ter de hele stad zowat nei ut platte land trok, om wat t« begaan. En hoe de meiste boere elvend an eivend Het is met dc onderhandelingen tus sen Nederland en de bezettingsautori teiten van Duitsland blijkbaar niet zo vlot verlopen als in het begin van de afgelopen week werd gedacht. Men hoopte, dat in deze week het contract voor de levering van groenten en aardappelen getekend zou worden. Donderdagmiddag kwamen cr al be richten bij de veilingen binnen, dat de zaak voor elkaar was. Er kon voor Duitsland geleverd worden. Wanneer men wat doorgedraaide groenten had konden deze daarvoor al worden be stemd en de prijzen vielen niet tegen. Ze lagen over 't algemeen hoger dan die welke volgens de door dc regering getroffen minimumprijzenregeling zou den worden betaald bij doordraaien. Het is te begrijpen, dat in tuinbouw- kringen een opluchting werd gecon stateerd. De toekomst was niet zo donker als gevreesd werd. Er werden aan verscheidene veilingen belangrijke hoeveelheden groenten verladen, maar de volgende dag was het al weer mis. Het Bedrijfschap berichtte, dat de af levering geen doorgang kon vinden. Een teleurstelling, die wel moeilijk te verduwen zal zijn. Intussen staan aan de grens een groot aantal wagons met groenten te wachten. Ze zullen wel moeten worden uitgeladen Men hoopt nu nog, dat alsnog een regeling tot stand zal kunnen worden gebracht, want het verkopen voor veevoer van producten, die voor men selijke consumptie geschikt zijn en waaraan zoveel gebrek bestaat is toch eigenlijk niet vol te houden. Ook aan de Langedijker groenten- veilingen bleven verscheidene partijen onverkocht van verschillende produc ten, hoewel de hoeveelheden hier niet zo bijzonder groot zijn. Peen is heel moeilijk.te verkopen, terwijl ook van de rode kool af en toe het één en an der onverkocht blijft. Wij noteerden voor dc mooiste rode kool tot ruim f 9 per 100 kg., een enkele maal tot iets boven f 10. De grotere sorteringen brachten van f 4.50, de minimumprijs op. Een deel draaide door. De gele kool waarvan het aanbod gering blijft, was gced te verkopen. Deze koolsoort bracht Zaterdag van f 7.80 tot f 13.10 per 100 kg op. In het midden van de week waren ze wel iets goedkoper geweest. Woensdag noteerden wij te Broek op Lan gedij k van f 6.208.40. De witte kool, die alleen te Noord- Scharwoude wordt aangevoerd, bracht van f 4.80 tot iets boven f 5 per 100 kg op. Belangrijk betere prijzen werden ge maakt voor de slabonen. Deze zijn vrij plotseling duurder geworden. Dinsdag noteerden wij nogf 17 tot f 18 te Broek op Langendijk en tot f 23 te Noord-Scharwoude, de volgende dag stegen ze tot maximum f 41 per 100 kg. De hocgste prijs was f 43, daarna werd het weer minder, zodat tenslotte van f 20 tot f 32 per 100 kg werd be steed. Enkele partijen kassn ij bonen brachten van f 30 tot f 51 p. 100 kg op. Er komen weinig uien aan de markt en de prijzen lopen nogal sterk uit een, naar gelang de kwaliteit is. We zagen uien van f 25, maar ook van f 14 per 100 kg. Tomaten gingen van de hand voor vrij lage prijzen. Zaterdag noteerden wij voor A f 18 tot f20 en vöor B van f 17.50 tot f 19 per 100 kg. .Tengevolge van het minder gunsti ge weer waren de aanvoeren van aardappelen niet groot In de prijzen was weinig verandering tè constate ren. Deze waren vrijwel gelijk aan die van de vorige week en dus behoorlijk. algemeen als een grote onbillijkheid werd aangevoeld. Secretaris wees er in dit verband op, dat de Bond en Unie van Waterschappen zich op de zelfde standpunten stellen, maar dat desondanks geen gelden voor der gelijke werken als de onderhavige be schikbaar gesteld kunnen worden. Voorts blijkt uit de bespreking dat het zware autoverkeer geen gebruik van de Middenweg mag maken, doch intussen geen bekeuring ontvangt- als hiermede ln strijd wordt gehan deld. Tenslotte werd besloten, zo spoe dig mogelijk met het werk te be ginnen, zodrt men vóór de winter gereed is gekomen. Voorts zal tij dens de werkuren het verkeer worden omgelegd. Zuaag, 12 Augustus 1947. Aardappelen f 4.5010.90; Poste lein f 7—11; Uien f 16—22; Bieten f 6; Savoye kool f 1010.20; Gele bewaarkool f 7.9010.80; rode kool f 5.30—9.40; Slabonen f 17—31; Snijbonen f 1841; Tomaten f 17 f 30; Augurken f 246; Waspeen f 99.20; Boapeen f 1015; Andij vie f 8—14; Sla f 25; Bloemkool f 2661; Komkommer f 4.2015; Perziken f 531; Blauwe Pruimen f 2160; Frankenthaler f 1.601.96 Witte Bessen f 45; Meloen f 17—' Sigeunerin f 346; Keswick C- - win f 7—13; Yellow f 19—69; Klaps Favoriet f 1940; Kruidenier f 19 f 56; Precose de Trevouse f 1735; Franse Suiker f 712. PURMEREND 12 AUG. Kaasmarkt: Aangevoerd 1 stapel Edammer 40 plus, wegende 135 kg, voor f 79.50 per 50 kg. Veemarkt: to taal 628 runderen. 295 vette koeien voor levering; 127 geldekoeien 290-400 handel stug; 142 melkkoeien 325600 (stug); 35 pinken 190260 (stil); 29 stieren 375—850 (matig); 7 graskalve ren; 261 nuchtere kalveren voor de slacht en voor de levering; 10 vette varkens v. d. slacht en v. d. levering; 13 magere varkens 4565, stug; 485 bjggen 25—45, stug; 424 schapen 62— 85. stil; 486 lammeren 2575, matig; 90 bokken en geiten 1560, stug; 95 paarden 350—850, stug; veulens 110 - 275, stug. Pluimveemarkt: 1600 oude kippen en hanen (witte en rode) 2.25 2.75 p. kg.; 150 idem (blauwe) 2.50 3.00 p. kg.; 1100 hennen 5.508 p. st.; 1400 jonge hanen (blauwe) 3.25—3.50 p. kg.; 11200 idem (witte en rode) 2.25 —2.75 p. kg.; 1100 jonge en oude een den 23 p. st.; 300 konijnen 19; 150 ganzen 810. ALKMAARSE EXPORTVEILING 12 Aug. Andijvie 2.808.50; postelein 819; wortelen 317; tomaten 613; groene kool 1727; spruitkool 4.506.50; gele kool 4.50—7.50; prei 4.00; bieten 12— 20; druiven 3.60—8 sperciebonen 1.86; stoksnijbonen 7.50—31.00; pronksnijbo- nen 2252.50; bloemkool 7.5010.50; komkommers IA 5168, I 4050, II 1530; meloenen 414; knolselderie 28—1.32; wortelen 512; selderie 58; peterselie 715; sla 1.607.00; aard appelen. groote 7—11; kleine 4.506.50 DENKT U OM DE DISTRIBUTIE? In ons gehele land organiseren de grote zuivelfabrieken zg. melkcursusscn om te komen tot een hogere mclkopbrengst en zindelijk melken opdat de melk zonder vuil en smetstoffen aan de fabriek komt, hetgeen een betere zuivelproductle oplevert. Foto tijdens het examen-melken. Donderdag a.s. zijn de letters D en F aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaarten in het distri butiekantoor Ridderstraat. Meebren gen: stamkaart, oude bonkaart 709 en eventueel C. M. kaart (a.s. en jonge moeders). INVALIDEWAGENS Aangevraagd kunnen worden toer- binnen- en buitenbanden door per sonen en instellingen, die tot dusver nog geen bonnen voor banden (fout- banden niet medegerekend), hiervoor hebben ontvangen. Ztj, die eventueel Inschrjjvingsbewljaen AB mochten hebben aangevraagd en ontvangen, dienen eveneens opnieuw aan te vra gen. HEDENAVOND: Bioscopen: Victoria: 8 uur: „Carmen", met Vi- vlane Romance, Jean Marais en Lucien Coëdel. Toegang 18 jaar. Harmonie: 8 uur: „Aloma of the South Seaa" met Dorothy Lamour en Jon. Hall. Toegang 14 jaar. ABT: 8 uur: „Het Recht van de Sterkste", met Victor Mature, Ca- role Landis en Lon Chaney Jr. Cinema American: 8 uur: „Nica Girl?" met Deanna Durbin en Fran- chot Tone. Toegang 14 jaar o. geleld# Bergen: De Rustend© Jage: - Geef 'ra de sporen, met Bud Abbotri cii Loii Costello. Toegang allo leeftijden

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3