•LI Cadi-club offictëel heropend Alkmaarse bakkers „Van de doden niets dan goeds" kan niet altijd gelden VAN VEILINGEN EN MARKÏEN Wedstrijden om de wisselbeker AGENDA Uitstekend ingericht Woensdagmiddag werd de voormali ge Cadi-club in bet Unie gebouw aan de Choorstraat officieel heropend in tegenwoordigheid van de garnizoens commandant van Alkmaar, overste v. d. Berghe en de loco-burgemeester de heer S. J. van Slingerland. De geheel nieuw ingerichte Cadi- club werd geopend door de kapitein van Woerkom, cadi-officier in dienst van de kwartiermeester-generaal en de directeur van verpleging en Cadi, heette de garnizoenscommandant en zijn officieren en de locoburgemeester van harte welkom. Spr. merkte op dat de Cadi- „selfsupporting" is en dat de (zeer kleine) winat, die op de te ver kopen artikelen behaald wordt, in ie der geval weer in de zakken van de militairen terug zal vloeien. Dank bracht spreker aan de inspec teur van de Oadi in N.Holland, sergt. majoor Vat en aan de beheerder vande Cadi, die met behulp van de genie, (waarvoor de kapt. Ritter een apart pluimpje kreeg), de zalen perfect en op zo korte termijn hadden ingericht. Vervolgens sprak overste van den Berghe, die het frotp voordeel van goed ingerichte Oadl-clubs voor mi litairen in het licht stelde en hoopte dat deze Cadi de belangstelling zal krijgen die ze verdient en bovenal, dat het gebouw zon voldoen bü de manschappen van het Indisch-instruc- tie bataljon waarvan ér aan het eind van deze maand nog 300 man in Alk maar en 900 man In Schoorl gelegerd zullen worden. Ook de officieren zullen in het ge bouw ©en eigen vertrek krijgen. Tot slot sprak de loco-burgemeester een kort woord waarin hU zeide, dat het gemeentebestuur verheugd was over de heropening van de Cadi en de hoop uitsprak dat het gebouw aan de verwachtingen zal voldoen. Het ruime gebouw, dat hierna door de genodigden werd bezichtigd, bevat een grote danszaal en 'n (voorlopig nig geïmproviseerd) toneel waar caba retgezelschappen de jongens zullen komen vermaken. Als bijzonderheid vermelden wjj nog dat de keuken van de Alkmaarse Cadi club Bami en Nassi-goreng gerechten verschaft. Dit is een specialiteit (te gen zeer lage prijs) voor de officieren cn soldaten van het Indisch instruc tie-bataljon. Militairen uit Alkmaar en omgeving, op naar Uw gezellige Cadi-club! solidair mei Amsierdammers Woensdagavond hebben de bak kerspatroons van Alkmaar en omge ving vergaderd in „Het Wapen van Heemskerk". Aan het einde van de vergadering, waarin de loco-burge meester, de heer G. van Slingerland een vergeefs beroep op de bakkers- patroons deed het werk voort te* zetten, hebben de laatsten besloten him houding te bepalen naar het standpunt van de Amsterdamse col lega's. Indien Donderdag (heden) In Amsterdam besloten wordt de sta king voort te zetten, zullen de Alk maarse bakkers met ingang van Vrij dag eveneens de afleveringen van brood stopzetten. In het tegengestel de geval blijft men aan het werk. Landdag zakbijbelbond Over de Landdag van de Zakbijbel- bond Alkmaar, welke op Donderdag 28 Augustus van 114 uur gehouden wordt, vernemen wij nader, dat hier als sprekers zullen optreden verschil lende Hervormde en Gereformeerde predikanten, voorgangers van de Bap tisten gemeente en de Gemeenschaps- bond. De majoor van het Leger des Heils b.v. zal spreken over de „Bij bel in Indonesië" en een Herv. predi kant over de „Bijbel in gevangen schap". Voor de lunch wordt aangera den eetwaren mee te brengen. Het entree is vrij. BURGERLIJKE STAND 20 Augustus 1947 Geboren: Nicolaas D. zv C. D. Wezel man en C. M. Stam; Alida A. A. dv M. Kunst en A A .Veldboer; Hendricus A zv H. Majoor en E. Haring. Gehuwd: J. K. E. Dusbaba en C. Duif; J. Prins en A T. Slot; G. Schans sema en P. A Bonouvrié. Overleden; C. S. van Es 59 jaar vr. V. C. F. D. Kohnert; A P. Klaver *87 - jr. wed. v A Hoekmeijer HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen op verzoek van B. en W. van Heilóo ter algemene kennis, dat ter gemeentesecretarie dier ge meente ter inzage is gelegd een ver zoek met bijlagen van de heer K. 'van Til te Alkmaar om vergunning tot het oprichten van een fabriek voor houtbewerking in een gebouw, gele gen achter het perceel Kennemerstr. weg A 57, kadestraal bekend gemeente Heiloo. Bezwaren tegen deze oprichting kun nen worden ingediend ter gemeente secretarie Heiloo mondeling op Za terdag 30 Augustus 1947, des voormid dags te tien uur en schriftelijk vóór of op die tyd. Gedurende 3 dg. vóór gemelde dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht, ter secretarie van Heiloo van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. RODE KRUISPOSTEN TIJDENS DE KERMIS Tijdens de -kermis worden 2 Rode Kruisposten met volledig verbandmate riaal ingericht en aangeduid door Ro de Kruisvlaggen en wel bij: le P. J. Van Nimwegen. Expeditie bedrijf, Paardenmarkt 6, Tel. 3785. 2e Gebr. Peereboom, Rijwielhandel Hofplein 49. Tel. 3889. Deze firma's hebben spontaan behoor lijke ruimten afgestaan om deze pos ten te kunnen inrichten Op beide posten zijn de leden van het Rode Kruiscorps aanwezig. Op de beide Zaterdagen vanaf 4 uur en de overige dagen vanaf 7 uur tot sluitingstijd. Nogmaals wordt er op gewezen, dat alle diensten bij alle gelegenheden door de leden van het Ned. Rode Kruis corps geheel belangeloos wor den verricht ALKMAARDER WINT IN SNEEK De heer P. Poorter te Alkmaar werd in de Sneker zeilweek winnaar in de drakenklasse met de „Luchtlo- per". Tweede was de heer Bervoets te Hoorn met „Marian". TRIBUNAAL messen afnam „ter beveiliging van de NSB" en Joden van het strand ver wijderde „Niet zo vlug, ik kan het niet vol gen" zegt "zyn weduwe tegen mr. J. B. de Hes, die als adj. secr. de acte van beschuldiging voorleest. De president, mr. A. Scbenkeveld, stelt haar gerust: 't betreft maar een formaliteit, zij krygt nog genoeg gelegenheid om iets in het midden te brengen als ze dat nodig vindt. Maar een vurige verdediging van haar overleden man komt niet over haar lippen. Ze getuigt alleen, dat zij zelf steeds „goed" geweest is en het nooit met haar man in politiek opzicht eens was. v De houding van de fiscus gaat haat blijkbaar meer aan 't hart en zij pro beert te protesteren tegen de ver langde inzage van haar Rijkspost spaarbankboekje. Maar de prs. is on verbiddelijk: de wet eist het, zegt hij. Prompt repliceert het vrouwtje: „Maar de,wet is niet 'door Onze Lie ve Heer gemaakt!" Er zit echter niets anders op voor haar; zij zal de beheerder in haar spaarbankboekje moeten laten kyken en ook zal wor den uitgezocht, hoe groot haar deel is van de erfenis die een tante na liet. Gewapend met deze gegevens zal het Tribunaal zyn beslissing nemen. Want wet is wet, al Is Onze Lieve Heer er inderdaad niet debet aan. Kameraadske tekende verzet aan. Helena Francisca Vial, van 1935 De fiscus houdt de ogen open Wie die pas zyn vacantie-geneug- ten achter de rug heeft, brengt zyn vaste voornemen zich direct eens ex tra in te spannen, ten uitvoer? 't Vergaat hem als de meeste mensen die gaan zwemmen: met èèn fikse sprong in het water zullen ze alle warmte en alle luiheid van zich af spoelen maar als ze aan de rand van het zwembassin staan steken ze eerst èèn teen in 't koele nat, dan be sprenkelen ze borst en rug en ar men... Het had er de schyn van, of t' Alk maarse Tribunaal, dat Woensdag na een korte vacantie weer zitting hield, ook eerst even moest wennen aan zyn gewone taak. Er stonden zes zaken <)p. de rol, voor 's morgens en voor 's middags, maar er werden er vier behandeld en reeds na de morgen was het gedaan. En de vier gevallen die behandeld wérden wel, het waren de droppels water voor borst en rug en armen. Voor wijlen Jan Jacobus de Groot, in de oorlog NSB-er en Wehrmachts aannemer te Bergen, overleden op 21 November 19-15, trad de heer N. M. M. Sluyter als bjz. vertegenwoordi ger op. De echtgenote van de ex-po litieke delinquent kon niet versche nen wegend haar gezondheidstoe stand; zj wordt verpleegd in een in richting voor «enuwzieken. „Van de doder, niets dan goeds" kon hier niet gelden. Het Tribunaal constateerde dat de G. zich had vergaloppeerd door talrijke werken voor de vijand, in Wijk aan Zee, Zandvoort, IJmui- den en ook België uit te voeren; dat hj hiermede een totale omzet van 'n anderhalf millioen gulden had be reikt; dat hij telkenmale vrijwillig, zyn diensten had aangeboden en dat hij van een stevige borrel hield. De vermogensaanwas in de oorlog had een f 184.000, ruim, bedragen; de winst was meer dan 408 mille ge weest. De fiscus had aan belasting reeds een f 168.000 jn veiligheid ge steld; maar, daar de beheerder, mr. C. A. de Groot, niet voldoende mede werking had gekregen van de toen malige P.O.D, had men niet vast kunnen stellen, hoe groot naast de genoemde cyfers, het financieel ac tief van de overleden Wehrmachts- aannemci in België was. De uitspraak van het Tribunaal, dat nog hoopt, op een tydige aanvul ling van de ontbrekende gegevens, volgt over 14 dagen. tot September 1944 lid van de NSB, lid ook van de N.S. Vrouwen Organi satie en „sociaal werkster" (ze deel- d Winterhulpbonnen uit) was reeds in Juni van '46 voorwaardelijk bui ten vervolging gesteld. Maar zij te kende verzet aan; waarom, werd ons ter zitting niet recht duldeiyk. De op gelegde boete van f 500 zou al vol daan s$jn én de besch. gaf alle pun ten ,van de ten lasteiegging zonder slag of stoot toe. Er wordt naar het vermogen een nader onderzoek inge steld. Philantroop schilderde voor de vjand. De laatste zitting was gewjd aan A. M. T. Dekker, schilder uit Castri- cum. Van het einde van 1942 tot het einde van- 12 oorlog schilderde hy voor de Duitsers. Ook hij was in ver zet gekomen tegen de bepalingen van de voorvv. buitenvervolgingstelling, waarbij hem f 7500 boete was opge legd. Hij verdedigde zjn gedrag met de bewering, dat bij gewerkt had om z'n arbeiders uit Duitsland te houden en aan het materiaal te komen om zjn burgerklanten te helpen. Zijn winsten waren geraamd op f 10.000. Zijn gewezen knecht van Lieshout beschuldigde hem er van, gedreigd te hebben met tewerkstelling in Duitsland voor het geval dat hij zyn baas in de steek wilde laten. De beschuldigde vond, dat de woorden die hy had gebezigd, verkeerd wer den geïnterpreteerd. Het Tribunaal hield deze zaak aan voor een na der onderzoek. De Koedijker kerk als foto-object De Koedijker kerk, waarover de zer dagen van verschillende kanten terecht en ten onrechte veel „lawaai" is gemaakt, ziet zich plot seling in het middelpunt der belang stelling geplaatst. Beroepsfotografen en amateurs, seizoengasten en bewoners uit de om geving, kortom al degenen, die wer kelijk van het landschapsschoon hou den, brengen een bezoekje aan Koe dijk en nemen hun kiektoestél mee. Veel tijd is daar overigens niet meer voor, want reeds a.s. Maandag wordt begonnen met de slopings- werkzaamheden. De wet Heer". 'it „Onze Lieve Voor wijlen Klaas Slikker trad als bijz; vertegenwoordigster Cornelia Exter, weduwe van S., op. Klaas Slik ker ujt Schoorl was even fout ge weest als de man uit Bergen, maar had van zijn houding niet zo veel pro- fyt getrokken, 't Was een NSB-er en „Wehrwachtsmannetje", dat cor vee diensten had verricht voor de Duitsers, zich met iedereen en alles bemoeide, kampeerders hun brood- Het Rode Kruis viert feest BERGEN Wij geven hieronder het programma samengesteld voor ")J ie feestelijke herdenking v«.-i het lO^jé- rig bestaan der afdeling Bergen N.H. van het Nederlandse Rode Kruis op Zaterdag 23 en Zondag 24 Augustus 1947. Zaterdag 1.30 uur Verzamelen in de Stations straat; 1.45 uur: Vertrek naar het feestterrein jltet Oude Hof", vooraf gegaan door Bergen's Harmonie; 2.15 uur: opening, welkomstrede; 2.30 uur: grote demonstratie b(j „het Oude Hof" door de afdeling Bergen N.H. 3.30 uur: onderlinge wedstrijden (ook bij het Oude Hof)5 uur: „Wy en de Brandweer"; 6 uur: Pauze en warm maaltyd; 8 uur: „Lief en leed over 10 jaar van de Afdeling", met decla matie van mevrouw A M. v. d. Mandele-v. d. Byi; 8.30 uur; Balinese dansen met gamelan; 9.30 uur: fak keloptocht met Bergen's Harmonie van het feestterrein naar „Duinver- maak", waar met een geillumineerd tuinfeest de dag besloten wordt. 2.00 uur nachts sluiting. Zondag 8.15 uur: ontbyt, daarna gelegen heid tot kerkbezoek, waarvan de diensten nader zullen worden bekend gemaakt; 12.00 uur: koffiedrinken en ochtendwoord; 1.00 uur: warme maaltijd, met inleiding van mej. H. Schokking over het werk van het „Jeugd Rode Kruis" Hierna sluiting. GEVONDEN EN VERLOREN BERGEN In het tydvak van 11 tot en met 16 Augustus 1947, wer den de navolgende voorwerpen als gevonden op het Groepsbureau der Rykspolitie te Bergen aangegeven Beige portemonnaie met textielp.; rood lederen portemonnaie, leesbril, damespolshorloge, wit linnen kinder- jasje, donker beige slipover, wan delstok, een houten krat van dc Haarlemse inleggery, zwarte dames tas met inhoud, zwart lederen jon- gensriem, motorketting, handdoek m. damesbadpak, bruine ceintuur, een gouden armband, wit kindersokje, zonnebril, etui met schaartje, gryze slippover, bruine portemonnaie, br. vilthoed, gouden ring, gryze vulpen met 14 kr. gouden pen, zilveren por temonnaie met inhoud, huissleutel aan veter, broche, Belgische herders hond, (reu). Als verloren voorwerpen werden in bovengenoemd tijdvak opgegeven: Zilveren speld (kastanjeblad), lips huissleutel, autoped met geel wit ro de wieltjes, wandelstok met zilveren plaatje, rechter kinderschoentje, dub beitjes armband, zwempak en hand doek, een driekwart dainesjasje, br. lederen portefeuille met inhoud, wol len jeager damesvest. bruine acte- tas met inhoud, levensmiddelenkaart, zilveren broche, fototoestel, merk Ensign, bruine damesportemonnaie, bruin lederen portemonnaie met in houd, Suède portemonnaie, porte monnaie met inhoud, dubbeltjes arm band, bruine herenporiemonnaie met inhoud, kleine zwarte bouvier, rode ceintuur, bruin lederen kussen. Inlichtingen aan het Politie-bureau Karei de Grotelaan 17 (tel. 2444) elke morgen tussen 10 en 11 uur. BURG. STAND BERGEN van 11 tot en met 17 Augustus '47 GEBOREN: Willem Johan z v W de Vries en Froukje Landman Jose- phina Catharina Maria, d v W A v d Bosch en A Admiraal Welmoed, d v A. Hollenberg en S. Petiet Pie- ter z v J v Bentem en J P Lagas Franciscus Gesinus Jacobus z v F Cornelis Dys en A E Venekamp. OVERLEDENJohannes Roosloot, 62 jaar, echt. van E Neulken. VERGADERING P. v. d. A. HEILOO De afdeling van de Partij van de A-beid houdt op Dondag 21 Augustus een huishoudelijke vergade ring in „De Oude Herberg". Op deze bijeenkomst zal door de afgevaardigde verslag worden uitge bracht van het Buitengewone congres betreffende de Indonesische politiek, gehouden op 15 en 16 Aug. te A'dam. VERBOUWINGEN HEILOO Zowel „De Oude Her berg" als „De Rustende Jager" gaan weer verbeteringen aanbrengen. Voor al de plaatselijke verenigingen komt dat ten goede. Zo wordt de zg. bar in „De Oude Herberg" weggebroken en wordt het bestaande zaaltje aanzienlijk vergroot. De „Rus" gaat boven verbouwen, er komt daar een zaaltje voor kleinere bijeenkomsten. Een en ander was zeer noodzakelijk. BOUWPLANNEN OP KOMST HEILOO De pas opgerichte woning bouwvereniging ver^kderde j.1. Dins dagavond onder voorzitterschap van de heer J. A Bosma. op deze bijeen komst werden de statuten en regle menten vastgelegd. Besloten werd de vereniging te noe men „Algemene Abeiders Woning bouw Vereniging". Ingezonden mededeling Ruitertjes voor kaartsysteem in zes kleuren. P.O.A. N.V„ PAYGLOP. Ingezonden mededeling Bestel voor het te laat is Uw schoolboeken P.O.A N.V., PAYGLOP. hgndbalwedstryd gehouden tussen dames-eltfal van Bergen en een nog niet bekende 'uh Sportliefhebbers kunne 1 dus hun hart weer ophalen de volgende twee Zondagen in Bergen Het definitieve bestuur bestaat uit: A Bosma. voorzitter; J. ter Buurkes R. Hondsbosschestraat 48 secretaris; F. Jensch. Pennigmeester, H. L. de Koek koek en Joh. de Vries leden. Vastgesteld werd de nummering van de ledenlijst. De volgende vergadering is bepaald op Dinsdag 2 September. Zo spoedig mogelijk zal het bestuur met plannen komen voor bouw van woningen. NIEUWE BURGEMEESTER IN KROMMENIE HEILOO De opvolger van burge meester Kalff in Krommenie, de heer J. C. A. Provily uit Hilversum, zal a.s. Zaterdag om 3 uur in zijn ambt ge ïnstalleerd worden. Na de installatie volgen defile en receptie. IJK E>' HERIJK HEERHUGOWAARD De ijk e.n her ijk zal dit jaar plaatsvinden in het stemlokaal van het raadhuis op 25 Aug. a s. van 1012 en van 1315' j uur. DE POLITIE RUILT! HEERHUGOWAARD Tot groeps commandant der Rijkspolitie, post H. Hugowaard, is aangewezen, de opper wachtmeester J. C. Japin, voorheen standplaats Bergen, terwijl de tegen woordige Groepscommandant der post Heerhugowaard, opperwachtmeester J. G. Diekman. naar Bergen is overge plaatst. „Wij zijn jong HEERHUGOWAARD Verheugd, bruin, zingend en hoeraroepend. keer den een 43 jongeren der Vrije Vogels uit Appelscha terug. Verheugd, enz., keerden diezelfde dag ook de kinderen der Gereformeerde Jeugdbeweging van het Drentse land terug! Blij klonk eveneens de zang van.de R.K. padvinders en welpen door het dorpI Het woord „kamperen" heeft in de ze prachtige dagen burgerrecht ver kregen. Voor hen, die terugkomen, worden weer nieuwe scharen ingela- dèn, die via de Afsluitdijk ln de hoge zandstreken onder de hoge dennenbo men zullen dwalen en er hun liederen zullen zingen: „Wy zijn jong en dat is fynü" De ouderen zitten des avonds rustig voor hun woning, niet in huis gedre ven door de in andere zomers mees tal optredende westelijke avondkoel te. Een zomer uit duizenden en de Hollander, die naar men zegt zich altijd onwennig gevoeld ln een lange reeks van mooie dagen, heeft nu na de barre winter de rechte toon gevonden en geniet! NOODWET OUDERDOMS VOORZIENING HEERHUGOWAARD Opgave van hen, die in aanmerking wensen te ko men voor de uitkering ingevolge de Noodwet-ouderdomsvoorziening, kan geschieden tot 30 Augustus a.s.: a. aan de afd. Soc. Zaken gemeen tehuis, iedere morgen van 912 uur, waar tevens inlichtingen worden verstrekt. b. bij de gemeentebode, c. bij mej. C. van Langen, D 58, Noord, d. bij de heer J. Stapel, C 16, Noord, e. by de heer J. Dekker. Hen sbroe- kerweg G 260. Deze gemeente is ingedeeld in de vijfde klasse. RUSTIGE KERMIS OBDAM De driedaagse Obdam- mer kermis, die Dinsdag eindigde, ls niet druk geweest. Het aantal verma kelijkheden en kramerijen liet niet da delyk te wensen over, toch was het groot genoeg, zodat misschien gemid deld de financiële resultaten voor de ondernemers door de beugel kunnen VOETBAL Nrri.-Scharwuude. *0 Aug. 24000 kg. witte kool 3—5.80; 26000 kg. rode kool 3.90—7.80; 4300 kg. fel* kool 7.10—11.80: 170 st. bloemkool I A 44; I 29—30; II 3—10: 1700 biet 3.00—8.90; II 3: 2400 kg. uien 1 16.70; Drielingen S.10; nep 15.30li 28000 kg. slabonen 17—56; 57000 kg. aardappelen, Eerstelingen 8.30—6.70; grove 8.909.60; Eigenheimers 8 8.40; Blauwe Eigenheimers 8 20—0.10; Bevelanders 7.308.00; Geelblom 7.50; IJsselster 7.50800; Koopmans Blau we 8.30 Broek op L.'dUk, 20 Aug. 26000 kg. aardappelen grove Schotten 7.40, bl. Elgenh. 8.10—3.40; Kriel 4.90 —5; 100000 kg. rode kool 3.90—10.50; 14000 kg. gele kool 8.90—11.80; 24000 kg. witte kool 3.50—6; 1200 kg. groene kool 3.908.70; 6500 kg. slabonen 28 59; 3000 kg. uien 15.80—17.20; 2000 st. bloemkool I 2443. VEILING WINKEL, 20 AUG. Aa:dappelen f 6.90 f 7.90; Slabonen f 23.— f 52.—; Snybonen f 7.— f 27.—; Komkommers f 7.f 9. Appelen f 12.f 40.Peren f 9. f 41.—; Pruimen f 21.— f 66.—, WOGNUM 20 AUGUSTUS Rode kool 3.904.80, komkommers 4 18, tomaten 12—28, andijvie 5.108, pruimen 3371, pruimen fabr. 20, gr. kool 55.60, net meloen 542. uien 8 9010.80, perziken 318, augurken A 66, B 322. C 3. stek 2.50—5.50. bloem kool 1243, gele kool 3.905.60. bos- peen 7, sla II 3. aardappelen vr. 7.90 8.10, bl. eigenh. 6.408.80, bevelanders 7—7.20, rode bessen 60, zigeuncrappe) 32-55, Kerswick 514, kardinaal 35— 44, Yellow 35—50, Clappes 2742. sui kerpeer 825, Precose 1429. slabo nen 31—57, slabonen afw. 2341, snij bonen 1356, breekpeen 4.206.90. HEM 20 AUGUSTUS vroege aardapelen 7.80—8.40, grove 8.609.20, bl. eigenh. 8.408.60. slabo nen zonder draad 2452, stoksnijbo- nen 2866, bloemkool 246, kroten 35.70, rode kool 3.90—7.60. komkom mer 820, Franse suiker 514, goud ballen 512 clapps 12—47, precos 12— 39, zigeunerin 15—56, kerswick 616, druiven 159. pruimen 20—76. perzik 2—37. AVENHORN 19 AUGUSTUS Koopmans bl. 8.10—8.70, grove schotse 8.50—9, eigenheimers 5—8.70, bevelan ders 7.60, advocaat 10, triumph 16—19, witte kool 3, rode kool 3.90120, kom komyjers 57, zilveruien 8.30, gewone maat 9.80—13.10, drielingen 813.10, nep 19.10—20.10, grote bieten I 35, kleine II 3, augurkén, grof klein 3— 3.20, basterd 4.60, stek 1.25, grof grof 3, slabonen dubbele z. dr. 1.8011.10, snijbonen 1.552.50, peen I 6.90, II 4.20 suikerperen 10.30-15.20, Early 12 23, Precose 1924, Claps 2236. ALKM. EXPORTVEILING. 99 AUG. Andijvie 2.8011.50, spinazie 2228, postelein 816, wortelen 7—14, toma ten 16—27, gr. kool 3.90—6.50, rode kool 3.907.50, gele kool )l.70, uien 13—16, bieten 3.60—6.50, druiven 117 146, sperciebonen 2046, stoksnijbonen 1952, pronksnijbonen 819, alles per 100 kg. Bloemkool I A 50—72, I 35—48, II 15—30, komkommer 620, meloe nen 22—108, wortelen 5—16, selderie 1.50—4.50, peterselie 6.50—9, sla 1.60— 15.50, alles per 100 stuk, bos of krop. Aardappelen, grote per 100 kg 0.60— 9.50, kleine per 100 kg. 46. Aardig programma BERGEN Zondag 24 Augustus en Zondag 31 Augustus zullen op het BS V-terrein aan de Kerkedyk weer plaats vinden de jaarlijkse seriewed strijden om de wisselbeker „De Ber- genaar". De beker is al verscheidene keren van houder veranderd. In 1935 namen de Alkmaarse Boys II hem mee naar huis, in 1936 en '37 won BSV, in 1940 en '42 Alcmaria II, in 1944 weer de Alkmaarse Boys n, in 1945 Wie- ringerwaard en de laatste keer in '40 tifid Schoorl als overwinnaar uit het strijdperk. Deze vereniging moet dua op het aanstaande tournooi de beker verdedigen. In de jaren '38, '39, '41 en .43 werd om diverse redenen niet gespeeld. Een vaste eigenaar is nog niet fn 't zicht. Geen der clubs heeft de be- kerwedstryden drie keer achtereen of vijf maal ln totaal gewonnen. Wy geven hieronder het program ma 1947: Zondag 24 Aug. 1. Alkmaarse Boys II om 1.15 uur tegen Wieringcrwaard; 2. Koedyk om 2.30 uur tegen Shell; 3. Alcmaria V II om 3.45 uur tegen Schoorl. 4. RCZ om 5 uur tegen Bergen. Om 12 uur wordt bovendien een voorwedstryd gespeeld tussen Bergen II en RCZ II, als vooroefening voor de competitie. Zondag 31 Aug. 1.15 uur: 5. Winnaar 1winnaar 2. 2.30 uur: 6. Winnaar 3winnaar 4. De finale wordt verspeeld om 5 uur. Daarna prysuitreiklng (pl.m. 6.15 u.) Een voorwedstryd van de Junioren A tegen een nog onbekende club vindt weer plaats om 12 uur en voor de finale wordt bovendien noe een DENKT U OM DISTRIBUTIE? ALKMAAR Vrijdag zijn de let ters O en P aan de beurt voor het af halen van nieuwe bonkaarten 709 in 't distributiekantoor Ridderstraat van 9—12 en 24 uur. Op stamkaartcijfer 9 kunnen de let ters W, X, IJ en Z a.s. Vrijdag schos nenbonnen afhalen op het kantoor aan de Oudegracht HEILOO cn BERGEN Afhalen van schoenenbonnen voor de letters U t.m. Z op a.s. Vrijdag. Films: HEDEN: Victoria: Grcat Expectations (Grot* Verwachtingen) met John Mltla en Valerie Hobson. Toegang 14 jaar. Hedenavond 8 uur. Harmonie: De Wenteltrap (Tho Spi- ral Staircase) met Dorothe Mc. Gulre en George Brent. Toegang 18 jaar. Hedenavond 8 uur. A. B. T.: Liefdesaerenadc mej Tino Rossi. Hedenavond 8 uur. Toegang elke leeftijd. Cinema Americain: Spon staalt spieren (Keep fit) met George Formby. Hedenavond 8 uur. Toegang 14 jaar onder geleide. Gulden Vlies: Erc-avond deken Ja cobs, Aanvang 8 uur. De Rusten Jager, Bergen: De vist v***en.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3