„MOORD (WIERGETUIT Wij Dokie Durf in „Boris Baal duikt op" RADIO De economische samenwerking in Europa Optreden van Benelux een succes Conferentie bijbelvertalers Plaatselijke prijzencommissies UITZENDINGEN LAZEN IN: Gebruik makend van de grondwet telijke mogelijkheden, wordt erin Den Haag een blaadje uitgegeven, waar mede ons volk twee maal per week wordt gelukkig gemaakt. Het fraaie product, dat wij al eerder «ignaleer- den, hpet ..Het laatste nieuws uit In- diëIn het nummer van 19 Augustus J.l. treffen wij het volgende schoons aan. dat wij vanwege de niet eens be dekte Insinuatie, hier zonder commen taar afdrukken: Het sociaal-democratisch centrum In de Partij van de Arbeid acht, blij kens een ter kennis van het Party- bestuur gebrachte motie, .„het ge bruik van wapenen tn dit conflict moreel ongerechtvaardigd en poli tiek noodlottig". Daar het centrum dit niet ter ken nis van het Partijbestuur heeft ge bracht toen alleen de repoeblik of wat er voor door gaat van de wa pent gebruik maakte, stelt het zich blijkbaar op het standpunt dat het gebruik van wapenen door de repoe blik moreel gerechtvaardigd en po litiek gelukkig was en is. Het kost moeite te onthouden dat dit centrum deel uitmaakt van een regeringsparty? Over het probleem van de Joden in Duitsland lezen wy in het laatste no. van ..De Vlam" een interessant artikel, waaruit wy het volgende citeren: Dit weerhoudt het Centrale Comi té niet, alles aan te wenden, de gees telijke waarde van het volk te ver hogen: er bestaan in Bergen-Belsen gymnasia, volksscholen, religieuze scholen, vakscholen, sportclubs, hos pitaals. Velen bezitten eigen tuintjes waar zij voor eigen gebruik aan land bouw doen. De Joden hebben echter categorisch geweigerd mede te wer ken aan elke her-opbonw van de Duitse industrie. Zij wensen in ge nerlei mate het volk te helpen, dat zoveel leed en tranen over hen ge bracht heeft en dat thans, verslagen en neergeveld, nog het zaad van de rassenhaat onder de eigen mensen als onder de bezettende mogendhe den strooit. Zelfs de gemengde hu welijken, die eveneens, zoals een reeds geciteerde kleine groep Joden, oorspronkelijk mee willen bouwen aan een nieuw Duitsland, hebben slechts één doei voor ogen: Duits land. die vergiftigde put. te verla ten. Het zou ons zelfs niet moeten verwonderen als velen naar het va derland teruggekeerde niet-Joodse vluchtelingen binnenkort ook tot de selfde conclusies komen. De conclusie is dus: In Duitsland is geen bestaansmogelijkheid voor 'n Joodse minderheid, uitgezonderd in de Russische zone. waar de Joden onmiddeliyk na de bevrijding ge- woon in het normale leven en het arbeidsproces werden ingeschakeld en waar elke overtreding van de wetten der geiykheid van alle bur gers op de meest rigoureuze wijze wordt gestraft West-Duitsland is als een groot station voor de Joden: zij wachten op de trein, die hen eens naar Brets Jisroël. het beloofde land, zal brengen. „Vry Nederland" wydt een artikel Stan de zwarte handelaren en hun lu guber bedrijf. Het artikel vestigt de aandacht op het grote aantal mensen, dat blijkbaar op een min of meer duis tere wijze aan de kost komt. Wy lezen: In het tydvak 1 Februari—1 Juni 1946 werden te Amsterdam 20.356 oproepingen gezonden aan de werk loze arbeiders die toenmaals over bruggingsuitkering ontvingen ten einde hun werk aan te bieden of hen op hun arbeidsgeschiktheid me disch te onderzoeken. Niet mmder dan 6214 arbeiders of 30% bleven weg. deelden mede ander werk te hebben gevonden, weigerden het aangeboden werk te aanvaarden en gaven daarmede hun uitkering prijs. Een percentage van ongeveer 30% van de arbeiders blijkt dos als ze voor de noodzaak worden gesteld om v te gaan werken, af te zien van hulp van de Overheid. Zij kunnen zich redden en hebben blijkbaar andere Inkomsten en bezigheden gehad, die zy niet willen laten varen. Dergelijke hoge percentages knoei ende arbeiders wijzen op een zwakke moraal onder de arbeiders op het punt van misbruik der sociale voor zieningen. DF. WERELDTREKKERSRONDE Op 29c 30 en 31 Augustus wordt op de terreinen van het Meenthuis te Blari- cum een internationale bijeenkomst (Van trekker* gehouden. Ar zullen on geveer 500 buitenlanders en een even groot aantal Nederlanders aan deze samenkomst deelnemen. Vrijdag 29 Au gustus vindt de opening plaats met •en bonte avond. De volgende dag .Wordt ojn. een openluchtspel opge voerd natuurlijk zal een kampvuur niet ontbicken. Deze trek kersronde wil ook een gees telijke stimulans zijn voor de deelne mers. Zaterdag ninxi zal een interna tionale boodschap woeden uitgespro ken. terwyi 's Zondagsmorgens een Wydingssammkomst zal worden gehou den. waarbij in vier talen een kort woord tot de deelnemers zal worden gericht Naar samenwerking op lange iermijn Op de laatst gehouden bijeenkomst van de commissie voor Europese economische samenwerking waren de afgevaardigde van^België, Ne derland, Luxemburg, Italië, TurkUe en Ierland eenstemmig van me ning. dat er een commissie dient te worden ingesteld ter bestude ring van het voorstel tot oprichting van een Europese tolunie, in wel ke commisie zoveel mogelijk Europese landen vertegenwoordigd zouden moeten zUn. De afgevaardigden dezer landen legden de na druk op de moeilijkheden, die bjj bet oprichten van een dergeiykc tolunie onder het oog moeten worden gezien, en op de voordelen, die deze unie zou bieden. Men bepleitte het oprichten van regio nale economische groepen door bepaalde landen ter versterking van «Ie economische positie dezer landen, hetgeen het beste zou zyn, «lat de commissie voor Europese economische samenwerking in de res terende periode vau baar bestaan tot stand zou kunnen brengen. De gedelegeerden Verklaarden alle n geen instructies van hun regering te hebben ontvangen om zichop enigerlei wijze te verbinden. Verschillende voorstellen De Italiaanse afgevaardigde wens te een Europese tolunie te zien als een voorbereiding tot een algehele economische unificatie van Europa, die zich ook zou moeten uitstrekken tot het geldwezen, het verkeerswe zen, de arbeidskrachten enz. Dr. Hirschfeld, de Nederlandse af gevaardigde, wees er op, dat de va luta-controle op het ogenblik een der voornaamste belemmeringen voor de internationale handel vormt. Een vol ledige economische unie, zo zeide hij, zou een volledige politieke unie zowel als 'n gemeenschappelijk tariefstelsel moeten inhouden. De leden v. d. voor gestelde studiecommissie, zouden vol gens Dr. Hirschfeldaniet alleen eco nomische deskundigen moeten zijn, doch zy zouden ook op de hoogte moeten zyn met de algemene politiek De Ierse afgevaardigde betwijfelde de waarde van een economische unie, zolang de fundamentele problemen met betrekking tot de Europese we deropbouw niet zijn opgelost. De Britse voorzitter der commis sie, Sir Oliver Franks, deelde mede, dat de commissie een werkcommissie voor Duitsland en een werkcommis sie voor verhoging van de stroom levering heeft ingesteld.. Het optreden van Benelux Aan het begin der conferentie heeft minister Spaak medegedeeld, dat Nederland, België en Luxem burg weliswaar zelfstandig te Parijs zyn vertegenwoordigd, doch dat zy met gemengde delegaties aan de be sprekingen zullen deelnemen. Het standpunt der drie landen komt in het kort op het volgende neer: a. Het vragen van hulp aan de Verenigde Staten Is allen gerecht vaardigd, indien zodanige voorstel len kunnen worden opgesteld, dat na afloop van éen zekere periode Europa een levensvatbare economie bezit. Dit Is alleen mogelyk door nauwere economische samenwerking; b. omdat tot 1 September nog slechts weinig tyd beschikbaar is, zal. wil men voor die datum tot over eenstemming komen, in de eerste plaats moeten worden nagegaan welke Amerikaanse hulp nodig is, teneinde de bestaande productie-ca paciteit in Europa volledig te benut ten. Indien deze productie-capaciteit ten volle wordt uitgebuit, zal tevens de vicieuze cirkel, waarin de Euro pese landen door de huidige schaar- ste-economie dreigen te geraken en die uiteindelyk zou leiden tot een steeds verdergaande economische af sluiting van de afzonderlijke landen, kunnen worden doorbroken. Daarme de zou dan zyn voldaan aan een van de essentiële voorwaarden voor de economische ontwikkeling op lange re termgn. Naast opstelling van een plan voor de volledige in bedrijf stelling van de bestaande Europese productie-capa citeit, zullen voorts de maatregelen moeten worden bestudeerd, welke voorzien in een Europese economi sche samenwerking op langere ter- ir.yn. Dit zou b.v. kunnen geschie den door de instelling van organen, welke onder meer zouden kunnen worden belast met het bestuderen van industrialisatie-vraagstukken en de coönünatie-mogeiykheden van de verschillende ..welvaartsplannen" der betrokken landen. c. voorts zal reeds aanstonds een plan moeten worden opgesteld voor een multilateraal inter-Europees be talingsverkeer. waardoor een ruime re uitwisseling van goederen moge-' lijk wordt gemaakt dan het huidige bilateraal systeem toelaat. d. indien men de Europese produc-, tie in zyn geheel wil stimuleren, dient men by de desbetreffende over wegingen ruime aandacht te schen ken aan de inschakeling van Duits land in Europese economie. e. indien het niet zou gelukken om ten eerste de economische be trekkingen met de Oost-Europese landen (granen, hout, olie en tabak) weer op gang te brengen en in de tweede plaats de handel tussen de Europese landen en de overzeese ge- beidsdelen weer zo veel mogeKjk te, herstellen, zouden ingrijpende wijzi gingen In de economische structuur van West-Europa noo<lzakelijk zyn om het evenwicht in de betalingsba lans té kunnen'bereiken. f. het is van groot belang te on derzoeken aan welke voorwaarden moet worden voldaan ten einde Euro pa weer aantrekkelijk te maken voor particuliere kapitaalsinvestering. Hei Nederlands standpunt Het Nederlandse standpunt, dat tydens het werk dezer conferentie de maatregelen tot het volledig benut ten van de bestaande productie-ca paciteit prioriteit moest genieten bo ven de cijfers welke tevens betrek king hebben op de uitbreidingsplan nen werd na uitvoerige gedachtenwis- seling geaccepteerd. Dit vond tevens zyn neerslag in de instructie aan een aantal techni sche commissies, welke zyn inge steld. Welk resultaat? Het is nog te vroeg om te voor spellen of het werk dezer conferen tie met succes zal worden bekroond. In ieder geval is men zonder uitzon dering overtuigd van de noodzakeiyk heid aan de Verenigde Staten een zo gedocumenteerd mogeiyk rapport voor te leggen. De tyd waarin dit rapport tot stand moet komen is zeer beperkt 45. Dokie hield de marconist ter dege onder schot toen deze hem voorging naar zyn cabine. Langzaam dicteerde Dokie het telegram aan de havenpolitie. „Zij komen een bezoek brengen aan boord", zei de detective rustig. „Ze hebben Baal zolang niet gezien dat ze het niet langer kunnen uithouden". Juist toen de marconist klaar was met zyn telegram, dat hij zonder een enkele poging tot sabo tage doorgaf, ging de telefoon. „Wat zal ik nu doen", flitse het door Do- kie's brein. En dadelyk stond het be sluit van de detective vast. „Het gaat om de laatste ronde", dacht Dokie en beet zyn tanden op elkaar. Toch brengt het werk dezer confe rentie mede, dat vrywel alle be- langryke Europese economische pro blemen zo niet tot een oplossing moeten worden gebracht, dan toch wel moeten worden besproken. Dat zich hierbjj vaak-grote moeiiykhe- den voordoen, Is te begrypen. Wat het Duitse probleem, betreft, schuilt de moeilijkheid in de omstandigheid dat enerzijds het Duitse productie- vraagstuk van »het grootste belang is voor het resultaat dezer confe rentie, anderzyds de beslissingen over dit probleem niet op de con ferentie kunnen worden genomen, maar worden behandeld op een an der niveau en tussen andere belang hebbenden. Verheugend is het feit, dat het ge meenschappelijk optreden van de Be- nelux-delegaties zowel Intern als naar buiten een onverdeeld succes is gebleken. Het Nederlandse Bijbelgenootschap heeft het initiatief genomen een in ternationale ontmoeting van bijbel vertalers té<"'organiseren. De samen werkende genootschappen stellen zich voor om van 16 tot 21 October a.s. zulk een conferentie in Neder land samen te roepen, waarschyn- .lijk in het conferentieoord der NCSV '„Woudsohoten" te Zeist. Daar zullen [gemeenschappelijke moeilijkheden Iworden besproken. Want hoe verschil llend de talen ook zyn, die de ver- -Iscthillende geleerden onder handen jhebben, er zijn moeilykiheden, waar mee ze allen worstelen. Hoe kan in een streek, waar verschillende dia lecten gesproken worden, de bijbel 'vertaald worden in een voor allen verstaanbare taal? In hoeverre moet aan de vertaler vrijheid worden ge laten, wanneer dieren, planten of voorwerpen, die in een bepaalde streek onbekend zyn, in de bijbel worden genoemd bijv. sneeuw, wijn stok. hert. Er zijn woorden en bybelse be grippen die byna alle bijbelvertalers voor grote vragen stellen, byv. de Heilige Geest, Messias, genade, vre de, gerechtigheid. Onderling overleg en uitwisseling van eikaars vondsten kan voor velen grote verheldering betekenen. Dan wil men het in deze conferen tie eens worden over het gebruik van dezelfde Griekse en Hebreeuwse grondtekst voor alle bybelvertalers; er zal gezocht worden naar een vorm van blijvend contact, waardoor allen, die zich aan der 2 arbeid ge ven, op de hoogte blyven van elkan ders moeilijkreden en resultaten. Dr. E. A. Nida, secretaris voor bijbelvertalingen van het Amerikaan se bijbelgenootschap, heeft juist een boek o?er het vertalen van de bybel geschreven. Dit zal zo mogelyk aan alle deelnemers worden gezonden om als uitgangspunt van de besprekingen te dienen. 11 Een lid daarvan verieli In ons eerste artikel betoogden we, dat de handhaving der vastgestelde pryzen en ons aller medewerking daarby nodig zyn in het belang van de gehele gemeenschap. Omdat wij daarvan in de eerste plaats zelf over tuigd zyn, namen we zitting in de Pryzencommissie. Over haar taak en ons werk als leden dier commissie zullen wij U in dit artikel inlichten. Heel globaal zouden we kunnen zeggen, dat ze door haar morele in vloed plaatselijke verkeerde toestan den moet voorkomen of verbeteren, geheel buiten inmenging van politie en van de pryzencontrole om. Nu zyn er al enkele honderden com missies over het hele land In het le ven geroepen en in de grote steden blijken zelfs wijkcommissies nuttig. In ons vorig artikel merkten we reeds op, dat de commissies niet al leen de belangen van de klant voor ogen hebben, maar ook die van de winkelier of ondernemer. Daarom be staan de commissies ook, volgens voorschrift, irit vertegenwoordigers van alle belangryke volksgroepen: huisvrouwen, middenstanders en ar beiders. De commissie moet haar eigen weg zoeken, haar eigen werkwijze bepa len. Ze is om te beginnen niet ambte lijk. Ze krijgt en verwacht van nie mand bevelen en ze is omgekeerd aan niemand verantwoording schul dig. Dit betekent echter niet, dat ze bepaalde wenken van offïclCle zijde niet ter harte zou nemen. Wy worden dan ook door het Directoraat-Gene raal van de Prijzen regelmatig uit voerig ingelicht. Wy hebben geen opsporingsbevoed hekL Wy treden op als vertrouwens mannen en de ervaring die we tot nu toe opdeden, bewijst dat we op de goede weg zyn. Zonder terughou ding hebben de belanghebbenden ons tot op heden inzage verleend van al les wat we nodig hadden om ons oordeel te kunnen uitspreken. We zien hier en daar wel eens iets verkeerds, evenals iedereen dat kan zien; ongeprysde artikelen in de éta lages b.v. By het constateren van dergelijke dingen wordt de zakenman door ons op zyn fout attent gemaakt. Wy zyn echter geen spionnen of dwarskykers, zoals vele zakenmensen veronderstel len. Wal doei zo'n commissie? Wat we tenslotte wel doen? Wy nemen klachten in ontvangst, onderzoeken die zeer nauwgezet; soms bleek zo'n onderzoek vrij een voudig. soms ook lang niet gemak kelijk. Wy hebben echter de beschik king over alle gegevens betreffende de prijsvaststelling en deskundigen op ieder terrein. Staat ten slotte ons oordeel, na het horen van beide partijen, vast, da.; volgt onze uitspraak in de vorm van een voorstel tot terugbetaling van het te veel berekende bedrag. Voorop staat, dat in leder geval een gemaakte fout of vergissing moet worden hersteld. De klachten, die op deze manier behandeld worden, be*reffea niet al leen de zaken, die zo over de toon bank verkocht worden, zoals sommi ge mensen menen. Onze werkzaam heid strekt zich uit over alle soor ten artikelen, over alle reparaties, alle ambachtswerk, alle diensten. We mogen ons gelukkig achten. Tot nu toe zyn niet veel klachten bin nengekomen. De prijsvoorschriften worden behoorlijk gehandhaafd of men heeft geen lust de hulp van de Prijzencommlssie in te roepen. Van andere plaatsen hebben we op een vergadering te Utrecht wel heel wat anders gehoord. In die plaatsen werd voor artikelen van dagelijks gebruik telkens en telkens maar weer één of meer centen ped kg te veel berekend of ging men voor allerlei reparaties boven de vastgestelde prijs. We kunnen het ons voorstellen. Wie maakt er nu drukte over een stuiver, een dubbeltje of een kwartje Toch Is dat een droevig verschyn- sel. Het betekent immers een zeer belangryke deprimatie van de week Ionen! Gunden die Commissies dan die winkelier zyn extra winstje niet? Daar gaat het niet om. De pryzen zijn zodanig vastgesteld, dat de win kelier er behoorlijk aan verdient. Dan moet hy zich in het belang van de gemeenschap aan die pryzen houden. Meent hy reden tot klagen te heb ben, dan kan hy zich tot zyn vakor ganisatie wenden, die zyp. belangen zal behartigen en hen de weg zal wij zen hoe fn zyn geval te handelen. Ten slotte spreken wy de hoop uit, dat de winkelier en ondernemer in hun goede en eerlyke handelwijze mogen volharden. Hebt U klaohten lezer, aarzel dan niet langer en ga eens met Uw plaat selyke prijzencommissie praten. Dit is niet alleen in Uw belang, doch ook in het belang van de bonafide ondernemer. FEUILLETON door Anthony Berke/ey 5L Judith keek verbaasd, maar knik te toch. Daarna voegden zy zich by Juffrouw Goole en Mouse. „Oh, voor dat Ik het vergeet, juffrouw Goole" zei Judith, „heeft U misschien wat peper voor me Die op Riveramead is op en de winkels sluiten vroeg van daag". „Peper?" herhaalde juffrouw Goo le kalm. ..ja zeker, we hebben hier genoeg. Ik zal het even voor U ha len". Zy verdween In de richting van do keuken. Ditmaal was de nieuwsgierigheid Judith de baas. „Mijnheer Chitter wick, wat wilt U niet die peper uit voeren?" JBL!" zei mijnheer Chitterwick op dc loon van een samenzweerder, „zy luistert misschien. U moet die peper aan my geven cn wanneer ik het zakje laat vallen, moet U me maar flink onderhanden nemen". „Heel goed", lachte Judith, „maar het klinkt erg geheimzinnig". „Moet ik je ook een standje ge ven, Chitterwick?" vroeg Mouse. „Wel ja. Eh... je begrypt toch, wat ik van plan ben?" „Je wilt die bril van haar hebben" Mijnheer Chitterwick knikte ze nuwachtig. „Ja, ik denk dat..." Juffrouw Goole verscheen weer, voorzien van een bus peper. Judith bedankte haar vriendeiyk en gaf de peper aan mijnheer CSritterwick. „Wilt U deze voor me dragen, mijn heer Chitterwick?" Mijnheer Chitterwick nam het bus je over, maar klaarblykelyk was het zyn ongeluksdag, want hy pakte het zo onhandig aan, dat het uit zyn hand viel. Hij deed nog een poging om het op te vangen, maar slaagde er slechts in het een slag te geven, waardoor het in de richting van juf frouw Gople schoot en tegen het "hoofd van deze jongedame terecht kwam. De gewenste reactie bleef echter uit, want hoewel juffrouw Goole door een heftige niesbui overvallen werd, had zy toch de tegenwoordigheid van geest naar haar bril te grijpen. Het was Mouse, die zyn chef te hulp kwam. Terwijl mynheer Chitter wick zich uitputte in verontschuldi gingen, greep hij haar hand beet en begon de peper uit haar haren te verwijderen. De prys viel in mynheer Chitterwick's uitgestoken hand. Het experiment was- dus toch ge lukt, voor zoover het er ten minste om ging juffrouw Goole zonder bril te kunnen bestuderen. Maar dat was dan ook alles, want door de uitwer king, die de peper op het gelaat van het slachtoffer had gehad, was elke herkenning onmogelijk gewor den. De tranen liepen haar uit neus en ogen en haar gehele gezioht was vertrokken door het niezen. Mynheer Chitterwick verdubbelde nu zyn verontschuldigingen en in zyn verwarring zette hy juffrouw Goole' s bril op zyn neus, terwijl hij die van hem juffrouw Goole in de handen drukte. Toen hy zyn vergis sing bemerkte, schaamde hy zich nog meer. Juffrouw Goole keerde langzaam tot haar positieven terug en het kan niet gezegd worden, dat haar ogen, toen deze ophielden met tranen mijnheer Chitterwick vriendelyk aan keken. Desondanks verklaarde zy hem zyn onhandigheid te vergeven als een getrouwe en ijverige dienares verdween zy opnieuw naar de keuken om een andere bus met peper t« ha len. Gedurende haar afwezigheid staar de mijnheer Chitterwick het raam uit Men kon het hem aanzien, dat hg na zulk een fiasco zyn assisten ten ternauwernood aan durfde kijken. By het afscheid stamelde hy nog enige verontschuldigingen aan het adres van juffrouw Goole en verviel daarna wederom in stilzwygen. Eerst toen de wagen een kilometer of wat van Earlshaze verwyderd was, haalde hy een schone zijden zakdoek te voorschijn, zette vervolgens zijn bril af en wikkelde deze daarin. „Een succes!" stootte hy uit. (Wordt vervolgd) ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1947 Hilversum I - 301 m. - Nieuws om 7, 8, 19, 20 en 23 nor. KRO - 7.30 Morgengebed; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Ochtendconcert; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Modern Rus sische orkestmuziek; 11.00 De Zon nebloem; 12.03 Bachprogramma; 12. 38 en 13.30 Metropoleorkest; 13.45 Filmkwartier; 14.00 Musical come- dies; 14.30 De toneelkyker; 14.45 Het orkest Paul Whiteman; 15.00 Voor de jongeren; 15.45 KRO-kiosk; 16.00 Musetteklanken; 16.20 De vlie gende Hollander; 16.30 De Schoon heid van het Gregoriaans; 17.00 De Wigwam; 18.00 Pianoduo's; 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18.30 Ned. Strydkrachten; 19.20 Kareol- septet; 20.05 Actualiteiten; 20.30 Lichtbaken; 21.00 Negen heit de klok 22.00 Operaconcert; 22.40 Avondgt bed; 23.15 Rouselconcert. Hilversum II - 413 m. - Nieuus om 7, 8, 13, 18, 20 en 23 uur. VARA - 7.30 Muziek bij het ontbyt; 8.18 Orkest Malando; 8.44 en 9.35 Gram.muziek; VPRO - 10.00 Morgen wijding. VARA - 10.20 Voordracht; 10.35 Cello en piano; 11.00 „Laatste ontmoeting', hoorspel; 12.00 Gezel lige muziek; 12.35 Johan Jong; 13.15 Millersextet; 14.00 Lezing: 14.15 Radio-Philharmonisch orkest; 15.00 Van boek tot boek; 15.15 Vaudev:He- orkest; 16.05 AJC-uitzending19.30 Accordeonorkest Jan Vogel; 17.00 Sportpraatje; 17.15 Gram-platen; 18. 15 Kwartet Jan Corduwener; 18.30 Om en naby de twintig; 19.10 Rous- selprogramma; VPRO - 19.30 Voor de zieke jongeren; 19.45 De Frie30 bijbelvertaling; VARA - 20 08 Din gen van de dag; 20.15 Caba jes en beetjes; 21.15 Socialisten commentaar; 21.30 Dansorkest; 23. 15 Gram.platen.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2