Raad keurt uitbreidingsplan voor Gem. Sportpark goed Alkmaarse bakkers staken niet KERKDIENSTEN VAN VEILINGEN EN MARKTEN AGENDA Poogde Alkmaria Victrix ie intimideren" College n.a.v. salarisregeling voorbereidend l.o. op de vingers getikt De raadsvergadering van Donderdag middag werd begonnen met de beëdi ging van de twee nieuwe communis tische leden, de heren J. A. M. Muld :r en G. P. van Beekum. Geen der ove rige leden had bezwaar tegen hun in trede, die van een korte maar har telijke speech van de voorzitter, de loco-burgemeester Van Slingerland, vergezeld ging. De twee nieuwelin gen, wier stem wij in deze vergade ring nog niet mochten beluisteren wie zou het hun kwalijk willen ne men dat zij eerst eens terdege naar de kat in de boom keken? hebben nu zitting in de derde afdeling van de Raad. De leden Steenis en Schouten had den bericht van verhindering gezon den. In meer dan een opzicht toonde de Raad zich eensgezind, zodat er snelle beslissingen vielen. De heer P. D. Boot werd, conform het voorstel van B. en W. met ingang van 1 *Sept. vast be noemd tot leraar in Engels aan de Handelsavondschool; de heer C. West- steijn tot leraar in boekhouden en handelsrekenen voor het tijdvak van 1 Sept. 1947 tot 31 Aug. 1948 aan de zelfde school. Een Commissie van voorbereiding voor onderwijsaangele- genheden, waarin de voorzitter en de leden der Commissie van bijstand voor het onderwijs zitting zullen heb ben, alsmede de heren Groot (P. v. d. A.) en Hoytink (A.R.), die door deze verg. met ieder 20 stemmen werden benoemd, werd conform het voorstel van B. en W. ingesteld. Deze Commissie zal tot haar taak hebben de voorbereiding van de or ganisatie en> de huisvesting van het openbaar lager onderwijs, de huisves ting voor zover nodig van bij zondere scholen en de huisvesting en uitbreiding van de Nazorg-Arbeidsin- richting. Verzoek om subsidie van Bergense M.M.S. De Bergense Middelbare Meisjes school, die in September haar taak ter hand gaat nemen, mag nog hopen op een tenietdoening van het voor haar ongunstige voorstel van B. en W. geen subsidie te verlenen. Blijkbaar heeft het Bestuur der Berger School vereniging de onjuistheid of vermeen de onjuistheid in de aangeboden ex ploitatie-rekening (betreffende een te kort van ruim f 83 per leerling voor komende schooljaar) kunnen rechtzet ten door een nieuwe exploitatie-reke ning te overleggen. Op voorstel van de heer Sietsema (PvdA) althans werd, met instemming van alle overi ge fracties en zonder dat het college tegenwerpingen maakte, besloten om een beslissing aan te houden totdat nog nader overleg is gepleegd met het schoolbestuur. - Raad contra college „Met vreugde heb ik geconstateerd, dat het college van B. en W. een stap In de goede richting gedaan heeft", zo zeide de heer Hoytink (AR), spre kende over het voorstel betreffende de jaarwedden van het onderwijzend personeel van 't bijzonder voorberei dend lager onderwijs. Maar hij toon de zich direct daarop minder ver heugd over het feit, dat het college in deze kwestie niet de besturen van de personeelsorganisaties gehoord had. Elke fractie zonder uitzondering bleek het eens te zijn met het voorstel van de heer Hoytink, om een dergelijk on derhoud alsnog te doen pla^s hebben en in verband daarmee de onderha vige kwestie aan te houden. De voorz. kon zich niet recht ver enigen met deze houding van de raad. „Het is toch wel ongewoon, mijne he ren, op deze wijze te besluiten", was zUn oordeel. Maar het hielp de heer Van Slingerland niet, of hij er al met nadruk op wees, dat de voorgestelde regeling de gemeente al 12.000 kosr en dat het het college wel bekend was wat het standpunt der personeelsorga nisaties is; de heer Hoytink hield voet bij stuk. „Deze tijd eist, dat dergelijke dingen met personeel en besturen der organisaties worden besproken", zo luidde zijn argument. Over de ingeko men brieven dezer organisaties zal thans prae-advies worden uitgebracht. Tot beëindiging van de huur van het pakhuis „De Vigelantie" en tot verhuur van het perc. Laat nr. 35 aan de coöperatie „Voorzorg" werd con form het voorstel van B. en W. beslo ten. Besluit AIcmaria brengt Sportparkplan niet in gevaar Het besluit van 'AIcmaria Victrix" om te proberen met eigen middelen in de toekomst een goed voetbalveld aan te schaffen, was het oorzaak dat ©r nogal wat stof opwoei bij de be spreking over 't uitbreidingsplan van het emeentelijk Sportpark; maar het plan zelf kwam er met vlag en wim pel door. Met algemene stemmen heeft de raad zijn fiat gegeven aan dit mooie voornemen, waarvan de uit voering als een waardevol geschenk aan sportlievend Alkmaar eu vooral, aan Alkmaar's jeugd kan worden be schouwd. Opheldering gevraagd De heer Hoytink zeide, bij de be sprekingen in de financiële commissie de indruk te hebben gekregen, dat er volledige overeenstemming bestond met de verenigingen Alkmaarse Boys en AIcmaria Victrix. Uit het laatste besluit van Almaria bleek, dat dit niet het geval was, wat spr. aanleiding gaf om opheldering te vragen. Wethouder Bakker gaf daarop een uitvoerige uiteenzetting, waarbij hij in 't licht stelde dat er ruimschoots voe ling gehouden was met de verenigin gen en dat de moeilijkhedenzich ook zouden voordoen tijdens de overgangs periode van 1 Sept. van dit jaar tot 1 Sept. van het volgend. Gedurende die tijd zullen de verenigingen zich moeten behelpen met kleinere njimte. AIcmaria had steeds gewezen op de moeilijkheid van het samen met een andere vereniging bespelen van één terrein. De K.N.V.B. bleek op het standpunt te staan, dat over het alge meen geen twee voetbalverenigingen van een en het zelfde terrein gebruik mogen maken. Het college meende ech ter, al deze moeilijkheden niet uit de weg te mogen gaan. De verbetering is van groter betekenis dan voor Boys of AIcmaria alléén. De houding van AIcmaria kwam voor het college niet als een verrassing. Indien de K.N.V.B. besluit, zijn be paling omtrent bet samen bespelen van een terrein voor Alkmaar op te heffen, dan zullen wij, aldus weth. Bakker, ons opnieuw met de besturen van de Boys-en AIcmaria verstaan. De heerHoytink: „Na wat ik nu gehoord heb, krijg ik niet de indruk dat de zaak in kannen en kruiken is. In de financiële commissie kreeg ik die wél". Spr. meent, dat het plan ge baseerd was op een overeenstemming met genoemde verenigingen en zegt, nu blijkt dat dit niet het geval is, zijn stem niet zonder meer te kunnen ge ven. Weth. Bakker: „Het dreigement van AIcmaria Victrix want ik kan het niet anders zien dan als een dreige ment maakt op mij geen indruk. In de eerste plaats moet AIcmaria zien, dat zij een terrein krijgt. In ónze ge meente zal zij daarin niet gemakke lijk slagen. In de tweede plaats heeft zij een overdekte tribune nodig en die kost enige tonnen. Bovendien, mocht AIcmaria al over enige jaren in haar plannen slagen, dan is er nog zoveel vraag naar een goed terrein van ande re voetbalverenigingen, dat wij geen ogenblik moeilijkheden zullen hebben met de verhuur. Wij mogen ons niet laten intimideren." Ook de heer Sietsma vindt, dat de zaak niet te eng bekeken mag worden. Behalve de v.v. zijn er nog de scholen In de toekomst is het bovendien mo gelijk dat elke vereniging een eigen terrein bezit. De heer Asjes (CPN) zou op de ver enigingen Alkm. Boys en Alcm. Vic trix een beroep willen doen, om goe de burgerzin te betrachten. De comm. fractie verklaart zich volkomen ac- coord met het voorstel. Er is voldoende animo De voorz. spreekt de hoop uit, door kalm overleg met AIcmaria Victrix alsnog tot overeenstemming te kunnen komen. Overigens wordt van alle kan ten om speelvelden gevraagd. A.E.C. b.v. zal het volgend seizoen met 15 elftallen in het veld komen. De finan ciën komen ook bij een weigerachtige houding van Alcm. Victrix niet in ge vaar. Na nog enig over en weer gepraat valt het belangrijke besluit, met alge mene stemmen genomen, daar ook de heer Hoytink Jjereid blijkt zijn stem aan het voorsrel te geven. In geheime zitting bleef de raad nog enige tijd bijeen. HOE WARM HET WAS Een winkelier in mode-artikelen in het Oosten van ons land ging met welverdiende vaccantie, maar vergat zijn zonnescherm neer te laten. De zon maakte zich schuldig aan massamoord. BEKENDMAKING De Commissaris -van Politie der gemeente Alkmaar maakt bekend, dat tijdens de kermis van 23 tot en met 31 Augustus 1947 slechts voor een beperkt aantal straatorgels (uit sluitend boekorgels) of straatmuzi kanten (minstens bestaande uit vier spelende personen) vergunning zal worden verleend. Kunstemakerr, acrobaten, straat zangers, boeienkoningen, degenslik kers, personen, die misvormde lede maten te kijk stellen, dierenvertonin- gen enz. worden beslist niet op de openbare weg toegelaten. Voorts wordt geen vergunning verleend tij dens de kermis op kermisterreinen aan venters in paling, galanterieën, worstjes, koek, nougat, kinderspeel goed enz. Het standwerken met een of an der verkoopsartikel is ten strengste verboden. Het verrichten vjjn gevaarlijke kunstverrichtingen door jeugdige personen. De aandacht wordt gevestigd op de bepaling in de Arbeidswet 1919 betreffende jeugdige personen, wel ke luidt: „Een jeugdig persoon mag geen arbeid verrichten, bestaande in gevaarlijke kunstverrichtingen en in het deelnemen aan kunstverrichtin gen, voor zover -dit gevaar oplevert. (De wet verstaat onder jeugdige personen, zowel jongens als meisjes beneden de leeftijd van 18 jaar). Bezoek van jeugdige personen aan ilanslnrich tingen. Exploitanten van dansinrichtingen worden gewezen op het verbod van toelating van jeugdige personen be neden de leeftijd van 18 jaar in hun inrichtingen; de politie zal streng toezien op de naleving van dit ver bod. Sluitingsuur café'» e.d. en kermisinrichtingen. Als sluitingsuur voor café's, ker mis- en andere inrichtingen is vast gesteld: Van Zaterdag 23 Augustus tot en met Vrijdag 29 Augustus 1 uur des nachts; Zaterdag 30 Augustus en Zondag 31 Augustus 2 uur dfs nachts. De openstelling der kermis is als volgt bepaald: De beide Zondagen te 20 uur; de beide Zaterdagen en de Woensdag te 14 uur; de overige dagen te 16 uur. Solidair Vandaag zijn de Amsterdamse bak kers weer aan 't werk gegaan. De bakkers uit onze stad hadden Woens dagavond besloten solidair te z-(jn met de Amsterdamse bakkers. Zou de hoofdstad staker, dan Alkmaar ook. En omgekeerd. Het ts gelukkig omgekeerd. De Alkmaarse bakkers blijven bakken. Dus geen pannckock en geen stamppot. Gedood door electrische stroom Toen de heer de Waal, wonende aan ,de Jan van Scorelkade 14 Woensdagavond thuis kwam,, vond hij zijn echtgenote de 39 jarige me vrouw A. J. de Waal-Barens, dood in de gang liggen. Zij was aan het stofzuigen, toen plotseling op on verklaarbare wijze de elf^ty-iifche stroom door haar lichaam* sloea. Het slachtoffer last een kind van 3 jaar en een baby achter. SCHRIFTEN met en zondei* bon DICTAATSCHRIFTEN P.O.A. N.V. PAYGLOP (Ingezonden mededeling) Vrouw tijdens het zwemmen verdronken De 49-jarige mevrov w Groot, wo nende aan het Zeglis, is Woensdag middag bij het zwemmen in het N. Hollands kanaal door onbekende oorzaak verdronken. De vrouw be vond zich ter hoogte van de Hei- looërdijk met echtgenote en zoontje aan het kanaal. Enige tijd nadat de vrouw te water was gegaan, kwam het kind de vader, die aan het vis sen was, waarschuwen, dat moeder verdwenen was. De heer Groot waarschuwde onmiddellijk de politie die na enige tijd dreggen het lijk ophaalde. Dr. W. J. Lojenga, di recteur van de G.G.D., die spoedig ter plaats was, paste tevergeefs kunstmatige ademhaling toe. Htj kon slechts de dood constateren. Het slachtoffer is per ziekenauto naar haar woning vervoerd. EVANG. LUTHERSE GEMEENTE De kerkeraad der Evan, Luth. Gem. vestigt ter voorkoming van misver stand de aandacht op de dienst op Zondag 24 Augustus a.s. des morgens te 10 uur, waarin zal voorgaan prof. dr. C. W. Mönnich, bijzonder hoog leraar aan de Gem. Universiteit te Amsterdam. DIEFSTAL Uit een niet afgesloten schuurtje achter een woning aan de Lamoraal straat werd een fiets ontvreemd. Van een ander rijwiel werden de banden gestolen. VRIJSTELLING VAN DIENSTPLI "IT De minister van Oorlog heeft aan H. Verveld te Alkmaar wegens persoonlijke onmisbaarheid voor de tijd van een jaar vrijstelling van dienstplicht verleend. Maar misschien komt dat omdat wij onze ge dichten altijd schreven en niet maakten. de KALEIDOSCOOP HAANTJE komt 't ^>ord „brood- Enige maanden terug nodig" vandaan? is het haantje van de Waagtoren in revisie LIEFDE gegaan, nadat 't stom- Een recensie over *n me dier door overver- film bevatte (overigens KERMIS moeidheid de strijd te- in een heel keurig dag- Zaterdag begint gen weer en wind blad) de volgende, min Alkmaarse kermis en (maar voornamelijk of meer shockerende, het belooft weer een wind) had opgegeven, zinsnede: „het verhaal goede kermis te wor- Donderdagmiddag is t van een liefde tussen den. Er was veel be weer op zijn post te- twee oorlogen..." W(j langstelling voor en ruggekeerd (onder zeer vragen ons af waar dat wanneer men de werk- weinig belangstelling naar toe moet. Die lief- zaamheden van het van de zijde van het de vinden wij op zich- ogenblik iri ogenschouw publiek) en in de ko- zelf niet zo erg, per neemt, dan valt er te mende week zal het slot van rekening zoekt constateren, dat jong waarschijnlijk weer uit soort nog altijd soort, en oud zich weer naar hartelust kunnen ver- maken in honderden verschillende tentjes, die variëren van groot bedrijf tot klein spul. Maar het allermooiste is dan toch maar weer stekend zijn best doen. maar zo dachten wij de ouderwetse stoom- Wij zijn er blij om. want als die liefde nu caroussel met „echte als wij met de kermis eens gevolgen heeft, stoom". Alleen jammer dan eens wat laat thuis dan zitten wij binnen- dat deze traditionele komen, dan weten wij kort weer met een klein kermisattractie dit jaar in ieder geval uit welke oorlogje... op het Doelenveld ge- hoek de wind zal plaatst is. Het Hofplein waaien... 50.000 zal bittere tranen Tegenwoordig wor- wenen wanneer het STALLING den er in Alkmaar heei deze afvalligheid be- Het waaggebouw (nu veel (mannelijke ba- merkt. Laten wij hopen weer mèt haantje) is bies) geboren. Wij zijn dat volgens jaar de tra- gedegradeerd. Het is de veertigduizend in- ditie weer in ere her geen Gebouw meer, woners al sinds lang steld wordt, maar het is Stal ge- gepasseerd en alles worden. Een dezer da- wijst er op, dat de vijf- SEIZOEN gen heeft men er na- tigduizend in het ver- Voor de krantenmen- melijk een rijwielstal- schiet ligt. En als het sen bestaat het jaar ling in gevestigd en per dan zo doorgaat, wordt niet uit vier, maar uit slot van rekening is Alkmaar een uitgespro vijf seizoenen. Dat laat het werkwoord stallen ken mannelijke stad. O, ste seizoen - gehaat als van het zelfstandig zo! het bekende oorkussen naamwoord „stal" af- des duivels" - loopt nu komstig en niet van PAKKEND gelukkig ten einde. De „stalling". De Waag- In Amsterdam woont „schuit met komkom stal dus, van heden af. iemand, die (blijkens 'n mers" is gelost en wan- Zwijntjes in de Waag- advertentie in een groot neer Zaterdag de ker stal... Als het nu maar blad) „pakkende ge- misweek begint is het geen waagstuk is om Je dichten" maakt. gelijk het einde van het fiets in de Waagstal te Wg hebben ook wel stille seizoen. En daar stallen. eens een gedicht ge- om begroeten wij het schreven, niet gemaakt, feest van draaiorgels BROOD maar het is ons riog en Turkse schommel Ter overdenking aan nooit gelukt om ze met dubbele vreugde, sommige bakkers: waar pakkend te krijgen. Gulden Vlies Kermis-agenda Te beginnen met Zaterdagavond worden in het Gulden Vlies tijdens de kermis een serie toneel- en vari été avonden gegeven, die door hun verscheidenheid en kwaliteit de lief hebbers veel voldoening zullen ge ven. Zaterdag- en Zondagavond tre den Jphan Kaart en zijn Komedian ten op in het nieuwe Amerikaanse lachsucces „Moderne Tijd" (Fifty- fifty), waarbij de zaal zal daveren van het lachen. Maandag, Dinsdag en Woensdag de toneelschlager v. d. Stadsschouw burg in Amsterdam „Van ander ras" (De Neger). Hier kan men weer eens genieten van sterk toneel, dat op de bezoekers niet zal nalate» die pe indruk te maken. Julia Cuypers, Carla de Raat, Willy Haak, Paul Huf, Frits van Dijk, Johan Schmitz e.a., 't geheel onder regie van Louis 'Saalborn zullen u een onvergetelijke mooie toneelavond bezorgen. Het ge- geven is interessant genoeg, n.L het Rassenprobleem in de V. S. Vervolgens Donderdag en Vrijdag HET stuk waarop men niet uitgr- keken raakt. n.L „Er komt een vriend vanavond". Zelfs in Amsterdam waar het al ontelbare malen is opgevoerd trekt het ook nu nog steeds volle zalen. Dit prachtige en boeiende to neelwerk dat de strijd der „Maquis" in Frankrijk behandelt, moet heel Alkmaar en omgeving ten minste éénmaal gezien hebben. Tenslotte zijn de laatste twee da gen der kermis n.1. Zaterdag en Zon dag gereserveerd voor een uitstekend variété-programma waarin de be roemde en hier zo gekende Kilima- Hawaiians met hun nieuwste succes sen zullen optreden. Als geheel dus een echt „elck wat wils" programma, maar stuk voor stuk van uitnemende kwaliteit. Ten overvloede zij er onze lezers op ge wezen dat voor elke voorstelling de kaartenverkoop steeds drie dagen te voren begint, terwijl telefonisch be stelde kaarten minstens een kwartier voor de aanvanging der voorstel ling afgehaald moeten zijn. Meer bij zonderheden kan men lezen op de aangeplakte affiches. Wanneer men het goed realiseert is dit de goedkoopste en tevens nut tigste wijze om zijn kermisdagen door te brengen. WIEL VLOOG VAN TAXI Van een taxi, die gisteravond op de Stationsweg reed, maakte zich plotseling het linkervoorwiel los. De auto reed daardoor tegen een lan taarnpaal die dientengevolge z'n pa pierbak kwijt raakt, maar overigens bleef staan waar hij stond. Persoon lijke ongelukken bleven uit; de taxi liep aanzienlijke schade op. ZONDAGSDIENST APOTHEKERS: Mw. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11. ALKMAAR: Ned. Herv. Kerk: Grote kerk 10 uur ds. de Vries van Middelburg; Grote kerk 5 u. ds. Wesseldtjk; Kapelkerk 10 uur ds. van Santen van Akersloot. Evang. Luth. gem.: 10 uur prof. dr. Mönnick van Amsterdam; 7 uur de heer Schendelaar van den Helder. Doopsgezinde gem.: 10 uur ds. tfnot (Zaandam). Rem. Ger. Gem.: 10.30 uur: ds. Rappold Rappold. Ger. Kerk art. 31 K.O.: 9.30 en 5.30 uur ds. Vogel van Amsterdam. Batisten gem. (N. Doelen): 10.15 uur Evangelist Hofhuis. Ned. Chr. gem. Bond.: Zondagmid dag 4 uur Openluchtpredikjng ln de Hout Donderdag geen samen komst in W. en B. maar bij de Waagtoren. Leger des heils: 10 uur helligings- dienst; 12 uur Zondagsschool; 8 u. verlossingsdienst; leider Div. Offi cier maj. van Dalen. BERGEN: Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Hildering van Amsterdam. (H. Doop). BERGEN AAN ZEE: 11 uur fe Schröder van Amsterdam; Litur- gische dienst; HEILOO: Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. van Wijk; KOEDIJK: Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Bierman van Bergen; LIMMEN: Ned. Herv. Kerk 2 uur ds. van Santen; BGMOND AAN ZEE: Oud Kath. Kerk 8 uur vroegdienst; 10 uur laatdienst; 19 uur vesper. Ned, Herv. Kerk 10 uur ds. Roobol; ST. PANCRAS: Ned. Herv. Gem. 10 en 7 uur ds. Wiegers. OUDORP: Ned.( Herv. Gem. 10 uur ds. Bosch. AKERSLOOT: Ned. Herv. kerk 7.30 uur ds. van Santen; ZUID SCHERMER: Ned. Herv. kerk 2 uur ds. de Jong; HENSBROEK: geen dienst. STOMPETOREN: Herv. Evang. 10 uur de heer Dekker; Ned. Herv. kerk zie Otcrleek; OTERLEEK: Ned. Herv. kerk 10 u. ds. de Jong; OUDKARSPEL: Ned. Herv. kerk 3 uur ds. Wiegers; OBDAM: 10 uur de heer Ciercmans; ZUID SCARWOUDE: Ned. Herv. Gem. 10 uur ds. ten Bruggenkate. BR. OP LAXGEDIJK 21 AUG. Aangevoerd 24.000 kg aardappe len; Grot Schotten 6.70 9.10; Eer stelingen 8.20; Blauwe Eigenhei mers 8.40 8.60; Drielingen 4.70; Kriel 4 80 5.-; 134.000 kg. rode kool 3.90 7.20; 17.000 kg gele kool 5.— 10.80; 22.000 kg witte kool 4. 7.40; 8000 kg slabonen 9.49.—; 4500 kg 10.90 19.—; 500 kg to maten sortering A 20.80 20.90; sorering B 19.10 19.90 NRD. SCHARWOUDE 21 AUG. 30.060 kg witte kool 3.— 7.10; 24000 kg rode kool 3.90 8.90; 4300 kg gele kool 6.40 9.70; 4700 kg bieten I 3.20 4.40 n 3.— 2600 kg uien 11.90 14 drielingen 8.50 9.20; Nep 18.—; 37000 kg slabonen 20.— 49. 70.000 kg. aardappelen, Eerstelingen 8.30 8.60; Grote 9.70 10.10; Eigen heimers 7.10 8.10; BI. Eigenheimers 8.30 9.—; IJseWr 7.40 7.50: Bovc- landers 7.10 7.70; Geolbloem 7.40. KAASMARKT HOORN 21 AUG. Aangevoerd werden 2 stapels kaas wegende 517 kg. De prijs beliep 69. VI8AFSLAG HOORN 20 AUG. Aangevoerd door 24 vaartuigen van 18 t.e.m. 20 Aug. 3337 pond aal prijs 0.702.48, 1798 pond snoekbaars 45— 53 cent, 969 pond baars 15- 20 cent; 318 pond blei 12 cent en 150 pond bot 28 cent per pond. AVENHORN 21 AUGUSTUS Koopmans bl. 7.308.60, grove schot se 5.808.60. grote schotse 8.109, driel. schotse 5.60, eigenheimers 5--8.50 bevelanders 8.50, Wilde Duc 5.20, Kcs- wick 14, Precose 18, witte kool 3, rode kool 3.906.70 savoye kool 3.90, uien zilver 8.10, gewone maat 8.60,12.80, driel. 5.506.50, nep 20.80, bieten I 3—4.60, II 3, slabonen dubbele z. dr. 0.957.55. snijbonen 1.302.50. peen I 6.90, n 4.20, blauwe pruimen 2841, claps fav. 712. triumph 22. fr. suiker 9.50—12.30. Z1VAAG 21 AUGUSTUS Aardappelen 4 909.10 uien 10,60, bieten3.604.30, savoye kool 5.207.20, gele kool 5.206.90. rode kool 4.50— 5.20, slabonen 3761, snijbonen 1147, tomaten 1628, augurken 163, was- peen 4.406.90, bospeen 13. andijvie 6—9, sla 3.308. bloemkooh 11—50, komkommer 11—19, perzik 136. bL pruimen 4060, witte pruimen 4051, reine victorie 2977, witte druif 112— 140, frankenthaler 1021422, west fries 91, rode bessen 60, prolefic 60, meloen 876, transparant de croncels 1626, zigeunerin 2853, jack le^ bel 713.50 yellow 1335, clapps favoriet 2748, triomph de fienne 33, precose de tre- vousc 1636, franse suiker 516. BIOSCOPEN: Victoria: De Marx Brothers in „Ho tel Casablanca" (A night in Ca- sablanca) Tot 14 jaar onder ge leide. Aanvang 8 uur. Harmonie: „Muziek voor millioenen" (Music for millions) met Mar- garet O'Brien en Jimmy Duran- te. .Aanvang 8 uur. Toegang 14 jaar onder geleide. Cinema American: Johnny Weissmul- ler en Maureen O'Sullivan in „Tarzan in New York" Voorstel lingen om 7 en 9.30 uur. Tot 14 jaar onder geleide. A.B.T.: „Drakenklauwen" met James Cagney en Sylvia Sydney. Aan vang 8 uur. Toegang 18 Jaar. Zaterdag 23 Augustus: Zeilwedstrijden Alkmaarder Meer Aanvang 2 uur 30. Gezelschap Johan Kaart „Moderne Tijd", Gulden Vlies, aanvang 8 u. Zondag 21 Augustus: Zeilwedstrijden Alkmaarder Meer, Aanvang 9 uur. Harddraverijen O-nv Snortpark. Aanv. 2 uur

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3