Dokie Durf in „Boris Baal duikt op" UIT DE OMGEVING VAN VEILINGEN EN MARKTEN DISTRIBUTIE? j AGENDA De meisjesschool te Bergen Hollanders bezochten Zij verzorgden vlie In Augustus 1941 kwam er b\j Bergen een Engels vliegtuig, een Fathfinder neer. De piloot ,de 22-ja- rige Pilot Officer Frederick All- ford, kostte dit het leven. De jonge oorlogsvlieger werd in Bergen be graven en na de bevrydlng namen enige jonge Bergenaren de verzor ging van zijn graf op zich. Frederick All ford was afkomstig uit het En gelse plaatjes Runcorn, gelegen in het Graafschap Cheshirc in de na- bylieid van Livcrpool en zijn jonge weduwe kwam in het afgelopen voorjaar naar Bergen om zijn graf te bezoeken. Natuurlylc maakte zij kennis met de mensen, die de laat ste rustplaats van haar gesneuvelde echtgenoot zo keurig verzorgen en onderhouden en uit dankbaarheid hiervoor nodigde zü hen om *n de vacantie naar Runcorn te komen. Zo gingen dus ii^ de tweede week van Augustus twee Bergenaren en een Alkmaarder scheep op het SS Arnhem met bestemming Harwich. van waar zy per trein naar Runcorn verder reisden. Het waren Nel en Dick Z wakman uit Bergen en Joop Uitentuis uit Alkmaar en zij werden bij aankomst in Runcorn allerhar telijkst ontvangen. Een erebal Ter ere van het Hollandse bezoek werd er een galabal gehouden in de Masonic Hall en er waren vele be- Runcorn (Engeland) pergraf in Bergen langryke Runcorners by aanwezig. Er werd gespeecht, de gasten wer den officieel welkom geheten door Councillor Tildsley en ter herinne ring aan het bezoek werden cadeau tjes aangeboden. De beide manlyke bezoekers kregen ieder een uitsteken de vulpenhouder en de vrouwelijke bezoekster kreeg een pakketje waar ze ook wel heel bly mee geweest zal zijn. Joop Uitentuis was de tolk van de gasten in een dankwoord, dat vol gens een der plaatselijke bladen (die met een groot verslag, geillusteerd met vele foto's het buitenlandse be zoek ter kennis van hun lezers brach ten) in perfect Engels werd uitge sproken. De plaatselyke kranten (ongeveer drie keer zo omvangryk ais het grootste landelijke blad in Nederland) interviewden de Holland se gasten en op deze wijze is Run corn heel wat te weten gekomen over de toestanden in Holland en blijkens een verslag in The Runcorn Weekly News kwam het vast te staan, dat de Hollanders buitenge woon goed te spreken waren over hun ontvangst en over de toestan den in Engeland. Nu zyn de reizigers weer in Hol land teruggekeerd maar de band tus sen Bergen en Runcorn zal niet ver broken worden want binnenkort komt Mrs. Allford weer naar Hol land als gast van de zo goed ont haalde Bergenaren. DIENSTUITVOERING POST. EN TELEGRAAF OP 1 BEFT. 1947 (VIERING VERJAARDAG H.M. DE KONINGIN) De directeur van het Post- en Te legraafkantoor te Alkmaar maakt be kend, dat het kantoor op 1 Sept. a.s. (Viering verjaardag H.M. de Koningin) voor de Postdienst zal zijn gesloten, voor de Telegraafdienst zal het kantoor geopend zyn van 8-9 en van 1814 uur. Schapenbrug gesloten De houten ophaalbrug, de Scha penbrug, die de verbinding vormt tussen de Voordam en 't Waagplein, is Maandag voor het rijverkeer ge sloten. Het hout van de brug bleek geheel vermolmd te zijn. Gemeentewerken zullen nu de brug ontmantelen en wanneer het yzeren geraamte nog-in goede staat blijkt te zijn zal de Schapenbrug in een nieuw jasje worden gestoken. Mocht ook dit geraamte niet deug- delyk zijn, dan zal de brug worden afgebroken en plaats moeten maken voor een ijzeren ophaalbrug zoals er reeds een is tussen D\jk en Peper straat. Voorlopig blijft de brug tot nader aankondiging opgehaald en dus on toegankelijk. ONGEVAL OP RANGEERTERREIN Een 52-jarige rangeerder der Ned. Spoorwegen die op het rangeerter rein bezig was de machine van water te voorzien kreeg plotseling de pomp goot die los schoot, tegen het hoofd aan. Met een hersenschudding en een hoofdwond werd de man per G.G.D. voor onderzoek naar het Cen traal Ziekenhuis vervoerd. BALDADIGE JEUGD De politie heeft Dinsdag drie jon gens van ongeveer tien jaar op het bureau duchtig onderhouden. Zij had den een brandende doos met hout wol in een stilstaande auto gewor pen Gelukkig kon door tijdig ingrij pen een brand voorkomen worden. BENEVELDE HOLLY-HOLLY BEZOEKER Een 34-jarige kermisvierder had iets te diep in het glaasje gekeken, en viel pardoes in de draaiende ton van de holy-holly op het Hofplein. De man bezeerde zijn schouder ern stig en werd na door een Rode Kruis post te zyn behandeld naar het Cen traal Ziekenhuis gebracht. Later is hij vandaar naar zijn woning ver voerd. KOEK EN PALING Omstreeks Dinsdagnacht drie uur betrapte de politie een viertal perso nen die de koek en paling op de kermis blijgbaar te duur vonden en trachtten er goedkoper aan te komen door een „kraakje" in een der ker- misinrichtingen. Zij werden prompt in de kraag gegrepen en zullen het voorlopig zonder koek en paling moe ten stellen. TER ONTNUCHTERING INGESLOTEN Een jongeman, die enige kermis- borreltjes teveel had genoten, werd Maandagavond door een inspecteur van politie uit een café op het Waag plein verwijderd en ter ontnuchte ring in het bureau van politie inge sloten. DAMMEN DE COMPETITIEINDELING In September zal de competitie van de Hoofdklasse der Ned. Dam- bond een aanvang nemen. Onze plaatselijke damvereniging „D.D.D." die verleden jaar zo keurig debuteerde, komt uit in dc afdeling B. afdeling van Noord Holland en naar verwachting zal zy daar een har,;g woordje mee gaan spreken om een eervolle plaats te bereiken. De indeling is als volgt: Gezellig Samenzyn, Joseph Blan kenaar II, beide uit Amsterdam, Damclub Haarlem en H.D.C. n uit Haarlem. D.C.IJ.. IJmuiden; Zaan dam, Sint Bavo, Heemstede; Weesp, en G.S.Z. de debutant uit Boven- karspel. De 2 bovenst, aankomenden plaatsen zich met de dito's uit de afd. A in de finale. De derde hoofdklasser in de kop van Noord Holland, Damclub Den Helder is ingedeeld in de A afd. met o.a. Blankenaar, H.D.C., C.D.A. en R.K.H.D. Het eerste tiental van D.D.D. is als volgt opgesteld: 1 L. Ravenstijn 2 H. Kruider 3 N. Oud 4 J. Ravenstijn 5 M. A. Hemels 6 Jn. Schuit 7 L. Vei-ver 8 G. Woonyk 9 P. J. Smolenaars 10 C. A. de Bree PERSOONLIJK DAMKAMPIOEN SCHAP ALKMAAR Hoofdklasse. In de klasse der kam p oenen (hierin spelen n.1. 5 club kampioenen) waren de uitslagen als volgt L. RavenstijnTh. de Haas 02 J. GeuzetroekJ. Schuit 20 N. OudFr. Slot 20 H. Kruider vrij. Door de nederlaag van L. Raven stijn is de spanning geducht toege nomen. De stand aan de kop is nu: De Haas 5 pnt'uit 4, Ravenstijn en Geuzebroek 4 pnt, uit 3, Oud 3 put. uit 3. Ie Klasse L. VerverM. A. Hemels 11 J. JornaG. Woonyk 11 H. J. ToepoelE. Hofman 02 Hier leiden Jorna en Woonyk met 5 pnt. uit 3. 2e klasse: D. StamA. Veen 20 Groen 8 pnt. uit 5, Stam 7 pnt. partij StamDe Wijn. By winst van eerstgenoemde is hij kampioen 2e klas. 3e klasse: M. J. LangrasKorn 20 Stand: Langras 7 pnt. uit 5, Brinkhof 6 pnt. uit 3, Klinkhamer 6 pnt. uit 4. GROTE BELANGSTELLING VOOR KLE UTERSCHOOL HEILOO Dezer dagen was ei gelegenheid tot aangifte voor de kleuterschool. De deelname overtreft de verwachtingen. Reeds nu heeft het bestuur een 100-tal kinderen In geschreven. De bedoeling is dat eerst de 4 en 5-jarigen in aanmerking komen en dan, naar er ruimte overblijft de jongeren. Nog is er gelegenheid tot opgave bij Jac. v. Gemeren, Kennemerstraat weg 248. Demonstraties in hei redden van drenkelingen uit zee EGMOND AAN ZEE Zaterdag- middag hield dc Egmondse Redding brigade op het strand te Egmond aan Zee een grote demonstratie in het redden van drenkelingen uit zee. Dank zij een goede geluidstprekerin- stallatie werden tijdens en voor het redden enkele uiteenzettingen en goe de raadgevingen gegeven voor ba ders. Begonnen werd met een red ding door middel van de tuigjes. Deze manier van redding is, aldus de heer J. Clas, die voor de micro foon stond te verkiezen boven de redding met de 200 meter lange lyn, omdat de redder hinder kan hebben van de bocljt, die de zeestroming in de lijn brengt. De tweede demonstratie bestond uit het redden met de lyn. Opmerke lijk was dat de redders veel Noor-de- lijker in zee gingen dan de drenke ling zich bevond. Dit vond zijn oor zaak in de ebstroom, die er stond. In dit geval gaan vaak ook de aanwezigen op het strand mee trek ken. Dit is uit de boze, omdat by te snel trekken, redder en drenkeling onder water worden doorgetrokken. Vervolgens werd een redding gede monstreerd door middel van het vor men van een ketting. Inmiddels haden zich weer twee leden van de brigade in zee begeven om gered te worden met de vlet. De ze manier van redden is het succes van de Brigade. Bijna dagelijks wordt er met de vlet geoefend en de brigade heeft dan ook uitstekende roeiers. Hierna nam burgemeester Niele het woord en wees er op dat 't voor de baders van het grootste belang is, dat er hier een reddingbrigade bestaat, die op Zaterdagmiddagen en des Zondags een wakend oog op de baders houdt. Ook op andere dagen is de tent wel bezet, men moet er rekening mee houden dat de brigade bestaat uit jongelui, die overdag hun werk hebben. Vervolgens bracht spr. naar voren, dat het bezetten van de posten belangeloos geschiedt. Vergoc ding wordt er niet voor ontvangen. Van de contributies en vrijwillige bij dragen worden de reddingsmiddelen aangeschaft. Spr. eindigde zijn rede met het verzoek aan de zeer talrijke toeschouwers om een hartelijk ap plaus voor de leden van de Egmond- zeeër Reddingsbrigade, welk verzoek prompt werd ingewilligd. BRIDGE-DRIVE EGMOND AAN ZEE De Eg mondse Bridgeclub organiseerde in de zaal van de Vergulde Valk een grote Zomerdrive. waarvan de uit slag van de eerste drie luidde: Groep AA: 1 J. C. Hopman-Koper 51; 2 BrasKooman 47.5; 3 ÏJsels- Pepping 46.5. Groep AB N-Z: 1 BeersNieu- wenhuizen 103.5; 2 Kuiperp. Velde 88.5; 3 Zwaanmej. G. Hop man 88.5. Groep AC N-Z: 1 Berger- Kliffer 99; 2 J. Scholten—Burger 86.5; 3 RozingP. Strooker 85.5. Groep AD: 1 KeukenLeek 53; 2 v. d. MolenKeppel 51 3 Gebr. v. d. Molen 47.5. Groep AB O-W: 1 Nieuwbuurt— Kooij 994; 2 Fam. Halfwas 89; 3 DekkerSmit 88. Groep AC O-W: 1 Kloppenburg— Fokkema 104; 2 AeldoornKloes 90,5; 3 GoudaZwart 82. GOED AFGELOPEN EGMOND AAN ZEE Maandag middag reed een motorrijder met op de duo zijn echtgenote met kind, Twee afdelingen (i) In ons nummer van 23 April j.1. maakten wy melding van de plannen tot stichting ener Middelbare Meis jesschool te Bergen. Zoals men weet, opende de Berger Schoolvereniging reeds in Sejitember 1934 haar Ulo school met vyfjarige cursus voor meisjes. Waarom Meisjesschool ge sticht werd. De schoolvereniging deed dit des tijds uit overweging dat er in Noord- Hollands Noorderkwartier geen en kele meisjesschool voor voortgezet onderwijs meer bestond, nadat enke le jaren tevoren de oude en goed be kende meisjesschool aan de Oude gracht te Alkmaar plotseling was 50. „De schavuiten vallen ons aan", schreeuwde Boris Baal, hees van woe de. ,3reng het schip in staat van ver dediging en schiet ieder die zich ver zet neer! Verraders kunnen wij niet gebruiken in ons clubje". Intussen liep door de Voorstraat, toen ter hoogte van de Trompstraat plotseling een hond op het motorrijwiel toe rende Om het dier te ontwyken gaf de berijder een ruk aan het stuur, met het gevolg, dat de duorydster met het kind van de motor werd geslin gerd. Na by een der omwonenden te zijn binnengebracht, bleek geluk kig dat beiden met de schrik vrfl kwamen. BUITENGEWONE BESTUURSVERGADERING VAN DE V.V.V. EGMOND AAN ZEE By het organiseren van de strandfeesten en bloemencorso heeft de heer Dulmor uit Hilversum, die voor het tweede jaar als badgast hier verblyft, zich zeer verdienstelijk gemaakt. Byna de gehele uitvoering van de strandfees ten lag in zyn hand. In een buitengewone bestuursver gadering van de V.V.V., gehouden in de Raadszaal van het Gemeentehuis werd de heer Dutmer gehuldigd. De burgemeester herinnerde is in zyn dankwoord aan, dat de bestuursle den van de V.V.V. juist in het bad seizoen over weinig vrije tyd beschik ken, zodat het bestuur de heer Dut- her zeer erkentelyk is, voor de hulp by het organiseren van de feesten. Namens het bestuur overhandigde de voorzitter aan de heer Dutmer een antieke theestoof. Aan mevrouw Dutmer werden bloemen overhan digd. De heer Dutmer uitte woorden van dank en deelde mede, dat Eg- mond aan Zee hem lief was gewor den en hy hoopte nog vele jaren in het badseizoen in deze mooie bad plaats zijn vacantie te mogen door brengen. Jubilaresse bij de Spoorwegen HEERHUGOWAARD De 29e Augustus zal voor de Nederlandse Spoorwegen te Heerhugowaard een gedenkwaardige dag worden. Op die datum n.1. viert mevr. A. Beinema- Kuiper haar 25-jarig jubileum als wachteres by de spoorwegen. Een vyftiental jaren heeft zij de overweg aan de Middenweg te Heerhugowaard bediend, waar haar man als ploeg baas werkzaam is. Vóór die tyd was zy werkzaam te Hoogkarspel, West woud en Opmeer. Ongetwijfeld een byzonder jubileum. De bevolking van Heer Hugowaard en het spoorweg personeel zullen de .vachteres Vrij dag a.s. niet vergeten! opgeheven, en er aan dit onderwijs voor meisjes niettemin een driegen de behoefte bestond. Immers, het is van algemene bekendheid, dat zeer veel meisjes, hoewel van voldoende intelectuele aanleg, toch geen byzon- dere neiging of begaafdheid voor wetenschappelijke studie bezitten en daarom eigenlijk voor het gymnasi aal en het gewone middelbaar onder wijs niet geschikt zyn. Deze meisjes althans een groot deel daarvan - ver laten na verloop van tyd dc middel bare scholen, omdat zij geen kans zien tydig en met goed succes aan het eindexamen deel te nemen. Zij be hoorden niet thuis op deze eenzijdi ge, intellectualistisch georiënteerde scholen, zy waren daar dus in zekere zin een rem voor het onderwijs en het is dus stellig ook in het wel de snelle politieboot merkbaar in op de,, logge trawler. „Pons de gorilla", zo genoemd om zijn harige armen, wilde juist maatregelen nemen om de poli tieboot warm te ontvangen, toen hij gefluit in het ruim hoorde. „Onsnor begrepen belang van onze middelba re scholen zelf, dat deze leerlingen eerder naar een voor haar passend schoolmilieu overgaan. De Ulo-school stelt lager eisen aan het intullect der leerlingen, doch kan ook al te weinig rekening houden met het verschil in aanleg van jon gens en meisjes. De sterkere emo tionaliteit dezer laatsten, haar ge- berk aan belangstelling voor het ab stracte, haar normale bestemming: huweiyk en moederschap, eisen een eigen schoolprogramma. Dit alles bracht de schoolvereni ging er toe haar vyfjarige meisjes school te openen, die in verschillende opzichten, vooral wat het talenon derwijs betreft, van middelbare allu re was, maar om financiële redenen de M.O. wet kende geen subsidie toe aan Middelbare Meisjesscholen wetteiyk tot het Ulo bleef behoren Oordeel oud-Minister Bolkestein Deze zeer bevoegde onderwijsman, toendertyd nog inspecteur van het M.O., gaf desgevraagd zijn oordeel over de plannen der Schoolvereni ging. Indedaad zo schreef hij aan de voorzitter van het schoolbestuur ben ik van mening, dat voor zéér vele meisjes nóch Gymnasium, noch H.B.S. (A of B), nóch Handelsschool een geschikte school is. Wanneer zij voortgezet onderwijs ontvangen, is voor haar nodig een afzonderlijke vyfjarige school, waarin met de bij zondere aanleg en het bijzondere in tellect, maar vooral ook met de bij zondere psyche van het meisje kan rekening gehouden worden en ook rekening gehouden wórdt. Het liefst aldus het schryven van de Inspecteur zie ik zulk een school als middelbare school, om dat daar de docenten, door de eisen, welke aan haar of hen gesteld wor den, meer waarborg kunnen geven voor het bereiken van het doel ener meisjesschool voor voortgezet onder wijs dan wanneer d.-ze school tot het „lager onderwijs" behoort. Aangezien echter 't oprichten ener middelb. meis jesschool in de huidige omstandighe den om financiële redenen onmoge lijk is, zal ik de stichting van een vyfjarige meisjesschool ook In het kader van het lager onderwys toe juichen. Naar myn overtuiging en ervaring hebben zeer vele meisjes van 12 tot 17 of 18 jaar hier recht op. Recht op onderwas, dat is inge steld op haarzelf, hebben onze op groeiende meisjes, volgens Dr. Bol kestein en zovele andere onderwijs deskundigen. Te lang reeds waren zij aangewezen op jongensscholen ais H.B.S., Gymnasium en Handels school, waar meisjes wel werden toe gelaten, doch met haar bijzondere aanleg en haar byzondere belangen geen rekening kon worden gehouden. Intussen zyn de financiële bezwa ren voor de Middelbare Meisjes scholen opgeheven, doordat subsidie ring mogelyk wordt en vandaar dat de oorspronkeiyke plannen van 1934 weer zijn opgenomen. In een volgend artikel hopen wy iets naders te kunnen vertellen over de Berger Meisjesschool in haar nieuwe vorm. Amerikaanse methoden 't Valt voor de meeste mensen niet mee om aan sigaren te komen, maar voor zeker evenveel mensen is 't een even grote toer om aan geld te komen. Deze twee dingen staan niet zo maar los van elkander, want wie genoeg geld heeft zou wel heel dom moeten zijn als hij geen kans zag om zich aan sigaren te helpen en, naar ons blijkt, behoeft het ook geen kunst te zijn voor de man, die over voldoende sigaren beschikt om aan geld te ko men. Een sigarenfabrikant in het zuiden van ons land heeft er tenmintse iets op gevonden om zich een heel nieuw bedrijf aan te schaffen met als fi- naciële basis een soort ruiltransactie, van sigaren en obligaties. De sigaren komen van de fabrikant en de obliga ties van de klant, 't Is een enigszins Amerikaans aandoend systeem, dat de fabrikant met de volgende woorden in een schryven „Aan onze afnemers" uiteenzet op een vriendelijke, doch be sliste wijze: „Ons voorstel is, u in de gelegenheid te stellen zonder risico uwerzijds ons bedrijf mede te financieren op een fluit!" riep hij naar Baal. „H hem naar boven met zijn machine vu laat hem de politieboot opensnijden!" riep Baal opgetogen. voor U aantrekkeiyke en voordelige wyze. Het ligt in onze bedoeling een obli gatielening te plaatsen, uitsluitend on der de afnemers van onze sigaren, waarbij wy van onze kant de verplich ting aangaan gedurende 5 jaren per ELKE obligatie van f 100.— een aantal van 1500 sigaren per jaar aan de be treffende obligatiehouder tegen nor male condities af te leveren". Wij heben zo 't idee, dat de meesta winkeliers en grossiers wel even graag de producten zouden hebben zónder de obligaties. Maar tja, wat doet een mens die om sigaren verlegen zit? WINKEL 27 AUGUSTUS 1947 Aardappelen 8 -80; slabonen 24 50; snijbonen 2024; druiven 136 140; pruimen 5969; appelen 641; peren 1649. HEM-ZUIDERKOGGEN 27 AUG. Middelbaar schotse 7.209.10; ei- genh. 7.208.40; bevelander 6.407; bloemkool 553; slabonen zonder draad 3673; stoksnybonen 2668; sla 5—8.50; rode kool 3.60—13.50; savoye kool 10.5011; kroten 2.40— 5.70: tomaten 1626; uien 13—14 Franse suiker 616; goudballen 5 15; advocaat 617; clapps 15—52; precose 2047; amelie 1840; Max Goldwin 25—56; pruimen 2074; druiven 1.301.40; perziken 244. MEDEMRLIK 26 AUGUSTUS Blauwe eigenheimers 8.509.10; blanke eigenheimers 7.808.10; beve landers 77.10; yselstcr 7.30—8.30; koopm. blauw 8.808.90; bintje 7.40 7.60; rode kool 4.8011.50; witte kool 4.105.30; bloemkool I B 30.30; II B 15—20 slabonen z. draad 28 58; uien 12.20—1290; biet I 4.10; peen I 6.60; II 4.70—5.10; III 5.10 W OGNUM 27 AUGUSTUS Bevelanders 77.60; bl. eigenhei mers 8.20—8.60; slabonen 50—68; slabonen afw. 2062; uien 10.60 12.40; snijbonen 1537; pruimen v. fabriek 20; tomaten 2026; meloen 1856; komkommers 6—18; augur ken A 62; B 34—t35; C 8; D eerste soort 4.50—6; C plus D stek 1.60; perzik 3—15; waspeen 6.90—9.30; Frankenthaler 1 101 andyvie 9.10; sla 3.5u 10; u.a^ps 25—44; Triumph 1736; Advocaat 915; Dirkjes peer 917; Zigeunerin 15 65; Zoete Bloemé 16—35. Broek op Langendijk 27 Aug. 1947 40.000 kg aardappelen: Bl. Eigen heimers f 8.40—9; Kriel f 5.10; 92.000 kg rode kool f 3.60—13.10; 19.000 kg gele kool f 3.60—14.70; 36000 kg vit te kool f 4.309.70; 3200 kg groene kool f 14.10—14.50; 4000 st. bloem- kool f 38—56; 3200 kg uien f 11.90— 13.20; 2600 kg sla f 27—76. Noordscharwoude. 27 Aug. 1947 Aardappelen 88000 kg: Eigenhei mers f 7.107.90; Bl. Eigenheimers f 8.109.10; Bevelanders f 7.30 7.70; Koopmans Blauwe f 8.708.99 IJsselster f 7.808; 5000 kg uien f 9.50—11; Tweelingen f 5.20—5.60; Nep f 16.3019; 15.000 kg slabonen f 38—80; 45000 rode kool f 4.10— f 10.60; 9000 kg witte kool f 5— f 10.60; 10.000 kg gele kool f 6 11.80; 490 stuks Bloemkool 1 A: 52; 1 f 24; 2 f 9.—. DENKT U OM DE A.s. Vrydag zyn de letters W, X, IJ en Z aan de beurt voor het af halen van bonkaarten In het kan toor Ridderstraat van 912 en van 24 uur. BROEK OP LANGEDIJK Bonnen afhalen achter het Bctaa!- kantoor op a.s. Vrydag. Victoria: De Marx Brothers in „Ho tel Casablanca" (A nlght ln Casa- blanca) Toegang 14 jaar alleen on der gelelde. Aanvang 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 u. matiné. Harmonie: „Muziek voor Millioenen" met Margaret O'Brlen en Jimmy Durante. Tot 14 jaar alleen onder onder geleide. Aanvang 7 en 9.30 Woensdag 2.30 uur matiné. Cinema Americain: „Tarzan in New York" met Johnny Weismuller en Maureen O'Sullivan. Tot 14 jaar onder geleide. Aanvang 7 en 9,30 uur. Woensdag 2.30 uur matiné A.B.T. „Drakenklatfwen" met James Cagney en Sylvia Sydney. Aanvang 8 uur. Woensdag 3 uur matiné Toegang 18 jaar. Gulden lies 8 uur: „Er komt eea vriend vanavond". '1 Duitse stedelingen hebben in deze tijd, net als wy in de oorlogstyd grote moeilijkheden met het eten. Hier ziet men de Duitse stedelingen op een pas geoogst graanveld, aren lezen. Aard, omvang en organisatie

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3