mm§ Voorstel van Arbeidsbureau practisch door arbeiders, niet door werkgevers aanvaard Een conflict, waarin „prestige" een woordje meespreekt De meisjesschool ie Bergen PROGRAMMA VAN DEZE WEEK AGENDA Alkmaarse havenarbeiders in staking De voorgeschiedenis Teneinde het ontstaan van het conflict objectief te kunnen beoor delen, wendden wg ons tot het kamp van de werkgevers en dat der ar beiders. Over de voorgeschiedenis was geen verschil van mening; de lezing die de heer G. Sougee, dir. van de N.V. G. Krol, Kunstanesthan- del, ons gaf, werd ook aanvaard door de heer A. de Vet, die als woord voerder der arbeiders optreedt. In het kort komt het neer op et volgende: Vóór de oorlog was er een arbeids overeenkomst in het Alkmaarse ha venbedrijf, een overeenkomst. die ophield bindend te zijn, Joen in 1939 de Bond van werkgevers ophield te bestaan. De geldende tarieven wer den echter aangehouden tot in de oorlogsjaren; een ngpend tekort aan arbeidskrachten dreef ze omhoog en in 1945 lagen ze volgens onze zegsman, 200% hoger, of, (volgens de arbeiders en het Gewestelijk Ar beidsbureau) 150% hoger. Na de oorlog vonden de werkge vers, gezieny de loonstop en andere beschikkingen, een dergelijke rege ling niet meer verantwoord. In '45 nog stelden zij de arbeiders voor, terug te keren tot de oude, voor oorlogse tarieven, met in totaal een 80% toeslag. De arbeiders gingen "hierop niet in; de kwestie werd door de werkgevers aan het College van Rijksbemiddelaars voorgelegd. Haast u langzaam Veel haast scheen dit College met het tot stand brengen van een aan vaardbare regeling, die de arbeids- rust kon waarborgen, niet te heb ben. Een eerste bespreking vond plaats op 2 Jan. 1946 Men kwam niet tot overeenstemming en het col lege zou advies inwinnen van de Stichting voor de Arbeid. In Juli '46 was hierover nog geen enkel geluid tot Alkmaar doongedrongen; toen de heer Sougée zich met laatstgenoemd llohaam tenslotte in verbinding stel de, kreeg hij te horen, dat het ad vies reeds enige maanden daar vóór was uitgebracht. Een nieuwe bespreking van werkgevers en Col lege kwam. (in Jan. '47!) tot stand •n in dezelfde maand werd nog be raadslaagd met het Gewestelijk Ar- beids Bureau. Het College was van mening, dat de tarieven te hoog waren, maar dat de werkgelegenheid in Alkmaar te gering was. Er zouden werkob- jecten worden gezocht, maar het Ge- A.B. zag geen kans, deze in Alkmaar te vinden. Een voorstel Enige maanden waren weer ver lopen, toen het gewestelijk arbeids bureau met een voorstel kwam, dat al spoedig in wezen door de arbei ders aanvaard werd. Het G.A.B. stel de vast: Gedurende het jaar 1946 werd door de zgn. vaste ploeg, be staande uit 25 man, 140 dagen per man gewerkt. Dit geringe aantal da gen stelt de betrokken arbeiders niet ln staat zich een behoorlijk jaarin komen te verschaffen. Tot op heden werd dit tekort eensdeels gecompen seerd door het keger loon; anderdeels werd aanvullende uitkering ingevolge de overbruggingsregeling genoten. Te gen deze uitkering is van overheids wege bezwaar gemaakt; omdat het niet verantwoord wordt geacht, dat in deze tijd van schaarste aan ar beidskrachten nog overbruggingsuit kering wordt uitbetaald. Gegeven genoemde feiten is de con clusie gerechtvaardigd, dat het ge wenst is, dat de betrokken Alkmaar se werkgevers die belang hebben bij een vaste kern van havenarbeiders, deze arbeiders een redelijk jaarin komen laten verdienen of althans garanderen." De vier volgende punten vormden dan de kern van het definitieve voorstel: I De tarieven worden ge steld op 100 procent boven de ta rieven van 1939; dit betelcent een vermindering van 20 procent op de huidige tarieven. II De werkgevers garanderen 200 werkdagen per jaar, door de arbei ders voor de ontbrekende werkdagen fct de gelegenheid te stellen pakhuis- werk te verrichten tegen een loon Van f 1.— per uur of f 8.50 per -dag. Hl Hiertoe wordt door de werkge- hun houding zouden ondervinden. Maty- de patroons voelden dit blijk baar aan als een punt van prestige van werkgever tegenover werknemer, en ging hier niet op in. Dc Alkmaarse havenarbeiders zijn, zoals wij gisteren reeds meld den, In staking gegaan. Sedert de bevrijding van ons land zyn er besprokingen gevoerd tussen de verschillende belanghebbende par tijen over de loonregelingen voor de arbeiders van het havenwerk; besprekingen die de optimistische verwachting wekten, dat men uiteindelijk tot een vergelijk zou komen. Maar onlangs braken de ze besprekingen af het middellijk gevolg was: staking. ver een fonds gevormd door reserve ring van 20 procent van het uit te betalen loon. Dit fonds kan desge wenst voorlopig door het geweste lijk arbeidsbureau beheerd worden. VI Deze regeling geldt voor de 25 vaste havenarbeiders; wanneer deze arbeiders in het betreffende jaar 200 dagen in de haven hebben gewerkt, wordt het fonds geheel aan de werk gevers terugbetaald. Indien pakhuis- dagen zgn uitbetaald, komt het res tant aan de werkgevers. Tot zover het voorstel van het arbeidsbureau. De toestand is met de hoge, oude tarieven zo, dat een arbeider gemid deld f 16 tot f 17 per dag kan ma ken. Het voorstel zou dit bedrag te rugbrengen tot een f 13/ maximaal, waar natuurlijk vele dagen zonder inkomsten tegenover staan, maar de garantie van een 200 dagen per jaar zou betekenen, dat een gemiddeld loon van f 7.20 per dag of f 43.20 per week gegarandeerd zou zijn. Accoord, vonden de arbeiders. Neen, zeiden de werkgevers. Wij willen wel aan dat garantiefonds, maar voor een maximum aantal van 15 arbei ders in plaats van voor 25. Maar voor 15 arbeiders, zo re kenden de werknemers uit, komt men wel aan een getal van 240 werkdagen per jaar dan heeft garantie van 200 geen zin. Bovendien zal dan vaak toch liggeld worden betaald voor schepen, die niet direkt gelost kun nen worden. Het is toch juister, om deze gelden te besteden aan het ga rantiefonds, waar 25 man mee ge baat zijn, en waardoor een voldoende en vasté kern voor de werkgevers wordt gegarandeerd. De werkgevers bleven echter op hun standpunt staan hoewel er, volgens de arbeiders, gegronde rede nen zijn, om aan te nemen, dat dit eigenljjk slechts het standpunt was van twee van de acht werkgevers. Aanvankelijk zag het er n.1. naar uit, dat men zonder veel moeite tot een accoord zou komen; maar de bezwaren die de vertegenwoordigers der arbeiders vernamen van de zes werkgevers, die aan de conferenties der laatste dagen deelnamn, kwa men er op neer, dat twee hunner collega's niet aan het garantiefonds wilden, en dat de last zou gaan drukken niet op acht, maar op zes patroons. De arbeiders-vertegenwoordigers gaven blijk van hun bereidheid, om deze twee weigerachtigen desnoods te laten zitten met het werk, zodat zij zelf de volle consekwenties van Werkkrachten vloeiden af Een gevolg van deze werkgevers- solidariteit was echter, dat langza merhand de werkkrachten, normaal beschikbaar voor het laden en lossen gingen afvloeien. Arbeiders, die hier hadden kunnen blijven, indien de werkgevers het G.A.B.-voorstel had den aanvaard, zagen zich nu genood zaakt elders werk te zoeken. Vijf van hen gingen naar de N.O.-polder, drie naar de hoogovens, en één ging „opperen". Het conflict brak tilt. Zo was de situatie, toen Woensdag j.1. de firma Stoel het G.A.B. op belde om arbeiders, #die een binnen gekomen schip zouden kunnen los sen. Op dat momeftt waren er geen krachten in ANcmaar vrg (hoewel de daarop volgende middag reeds een ploeg beschikbaar zou zyn). wél in Hoorn, wat de firma Stoel waar schijnlijk wist, omdat zij in die plaats ook een bedrijf heeft. Het G.A.B. moest natuurlgk bemid delen. En tien man uit Hoorn kra men over om het schip te lossen. De Alkmaarse arbeiders, die zich door deze gang van zaken blijkbaar in hun bestaansmogelijkheden be dreigd voelden, namen echter contact met hen op. De' Horinezen, die allen in het N.V.V. georganiseerd waren, voelden er niets voor om onder deze omstandigheden aan de slag te gaan en legden met hun Alkmaarse colle ga's van de E.V.C. het werk neer. Dat was Donderdagmorgen om tien uur* Weinig kans op spoedig® oplossing. Gisteravond hebben de werkgevers in paviljoen „Kinlieim" een vergade ring belegd om hun houding te bepa len. Zij besloten niet neer in contact te treden met de arbeiders, voordat deze het werk hervat hadden. De werkgevers zien geen gegrond mo tief in «leze staking; zij houdet^.hcft er voor, dat bet doen aanrukken,,faD de Hoornse arbeiders een normale bemiddelingskwestie was. De arbeiders handhaven echter hun opvatting, dat een aanvaarden door de werkgevers van het voorstel van het G.A.B. een voldoende voortzetting in Alkmaar gewaarborgd zou hebben, en de arbeidsrust in het havenbedrijf ook voor de toekomst zou verzeke ren. Zjj zyn niet van plftn aan het werk te gaan, voordat de patroons bereid «yn om hierdoor het instellen van het garantiefonds de mogeiyk- heid te geven, zich een voldoend jaar inkomen te verschaffen. Gezien de kloof tussen deze twee standpunten, is het zeer goed mo gelijk dat* ons havenbedrijf eert lang durig conflict zal doormaken. HELER IN DE VAL Een Alkmaarder. die zich aan he ling van een gestolen fiets schuldig had gemaakt, is in de va! gelopen. Het rijwiel, dat oetaald was, was met de bonkaarten van de gezinsle den van de heler en gedeelteiyk in contanten, werd in beslag genomen. GEITEN SLACHTER Een andere ingezetene van onze stad slachtte een paar geiten en wel clandestien. Omdat dat nu eenmaal niet mag raakte hg zijn geitevlees kwijt in ruil voor een proces-verbaal DE KACHEL MOET BRANDEN De winter nadert en velen ne men hun voorzorgsmaatregelen reeds om de kachel bij een volgende vorst periode brandend te kunnen houden. Twee heren deden dit echter op ver boden wijze. Zij waren resp. verkoper en koper van een hoeveelheid zwar te anthraciet. Proces-verbanl werd opgemaakt. TE DUUR Een •elcctricien, die een electrHscne installatie uitgebreid had en daar voor buiten zijn boekje, in dit ge val de prijsvoorschriften gegaan was, kreeg proces-verbaal. BOTSING Op de hoek van de Langestraat en de Boterstraat botsten twee fietsers tegen elkaar. De één nam de bocht Boterstraat-Langestraat n.1. geheel links en kraakte het rijwiel van de andere partij. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor, de schade aan het rijwiel werd onderling gere geld. De overtreder van de ver- keersvoorschriften incasseerde een proces-verbaal. LIJK GEVONDEN Donderdagmiddag is door de poli tie in het verversingsl^anaal, uitlo pende in de Van Houtenkade alhier, drijvende aangetroffen het ljjk van de sinds 30 Augustus vermiste 18- jarige O., wonende te Alkmaar. GELDNOOD Een 11-jarige jongeman, die uit 'n jasje van een groentenhandelaar aan de veiling alhier een portefeuille had gestolen, is door de politie aange houden. De knaap Mcek ook zijn moeder etteüjke malen bestolen te hebben. IN BADPAK NAAR HUIS? I*. de beplanting bij de Overdekte Zwem.npichting aan het Canadaplein is door de politie een koffertje met kinderkleren aangetroffen. Waa r- schijnlijk heeft een zwemstertje hier na het bad gespeeld en vergeten haar kleren mee te nemen. Het kof fertje is aan het bureau van politie ter beschikking van de eigenaar ge deponeerd. SCHOONMOEDERS Een jongedame, die binnenkort in het huwelgksbootje hoopt te stap pen zag zich in het verwerven van haar uitzet op minder aardige ma nier door haar schoonmoeder tegen gewerkt. De moeder van de a.s. brui degom vroeg n.L zonder medeweten van 't paar diverse vergunningen en textielpunten bg de distributiedenist aan en wende deze kostbare papier tjes ten eigen bate aan. Tot groot genoegen van het jonge paar heeft de politie er nu eeiT^Wkje voor ge stoken. Nieuwe wegen voor de opvoeding (Hl) Wie van dit geschrift kennis neemt ziet aanstonds, "at er middelbaar meisjesonderwys gegeven zal wor den. Een staf van 16 leraren en lerares sen, waarvan 11 volledig bevoegd voor het M.O., zijn aan de school verbonden. Ook voor de meisjes zo belang rijke groep der kunstvakken, kan geheel tot haar recht komen. Niet alleen door het aantal lesuren, dat hiervoor bestemd is, totaal 31 voor de 5 klassen, doch ook door* dc personeelsbezetting: Tekenen en kunstgeschiedenis, de heer J. F. Kuy- per; zang, Mejuffrouw Annie Vee- nenbos; muziek de heer Corn. Jon ker, handwerken en handenarbeid, Mevrouw Hilda van der LaanBosch In de 5e klas geeft de heer Daal der dan nog het voor meisjes als a.s. opvoedsters zo belangrijke vak kinderpsychologie en opvoedkunde Bij de groep der talen met hun letterkunde zal de nadruk gelegd worden op veel zelfstandig lezen, on der leiding en intesieve controle van der leiding en intensiev^controle van tot concentratie gedaan worden by de physica. nat. historie, tekenen en Nederlands. Reglement-Werkgemeensshap- Leerlingenraad Uit het Reglement der school blijkt dat ook op het terrein der opvoeding nieuwe wegen worden ingeslagen, wat met de heer Daalder als direc teur te verwachten was. Zo lezen we in art. 3 van genoemd reglement. Enerzijds zal op de school indi viduele ontwikkeling van ieder meisje met zorg orden bestudeerd en ge leid; anderzijds dient de school uit te groeien tot een werkgemeenschap, die beperking van individuele vrijheid vraagt, dienst aan het geheel en ge meenschappelijke verantwoordeiyk- heid. Ook -van de leraren wordt de bereidheid verwacht zich te hoeden voor vakchauvinisme, te streven naar een zekere concentratie van de leer- scof en voor zover hun werk het toelaat, deel te nemen aan het ge meenschapsleven der school. In art. 4 wordt onder meer be paald, dat de directeur streeft naar contact met Ce leerlingen, aan wie onder zgn toezicht en instemming een zekere invloed op de gang van DE SPOORWEGEN VOETBALLEN Woensdagavond speelde het Alk maarse Spoorwegelftal „S.O.V.A." een wedstrijd tegen de I -ïidse spoor wegmannen. Onze stadgenoten won nen deze wedstrijd in de sleutelstad met 60, waardoor zij zich in de be- mi-finale voor de Euwfeestbeker uitgeloofd door de Directie der Ne derlandse Spoorwegen plaatsten. VRIJSTELLING VAN DIENSTPLICHT Aan Theodorus Johannes Blom ls door de minister van Oorlog wegens broederdienst voorgoed vrijstelling van militaire dienst verleend. CINEMA AMERFCAIN DE RIDDER DER WRAAK „Van staljongen tot koning van een Zuidzee-eiland" luidt de onder titel, die min of meer de afloop van de geschiedenis verklapt. Onwille keurig moesten wij bij het woord „Zuidzee-eiland" denken aan de veel al walgelijk zoete produkten, waarin Dorothy Lamour zich als een der Zuidzeeschonen ontpopt, en de blan ken die op zo'n eiland aanspoelen, ogenblikkelijk in de netten van haar charme verstrikt. Men stelle zich ge rust; zo is het hier niet. Ondanks de af en toe onwaarschijnlijk aan doende gebeurtenissen, -ondanks het weeë element, dat zich ook hier weer opdringt, kunnen we deze Fox film aanbevelen. Misschien maakt de tijd waarin zij speelt haar zo aan trekkelijk. Ongetwijfeld „doen" de tafereeltjes uit het ..Marv nld Eng- land" van de tijd van George n het. Wellicht zgn het de prachtige natuur opnamen en zeker is het ook het perfekte spel van Tyrone Power en Gene Tierney, dat deze rolprent, waar bovendien voldoende spanning in zit, haar charme verleent. Alles bij elkander oen film die ondanks enkele minder geslaagde scenes promptweg goed te noemen is. VICTORIA THEATER DE WITTE WALS De „Witte Wals" is een van de meest bekoorlijk en ontroerende films welke nog in de bioscopen gedraaid hebben. Dit sterk dramatisch film werk, is van een grootsheid, die de toeschouwer van begin tot eind in haar ban houdt. De componist, ge- speeld door Julien Berthcau Aler- me, met als tegenspeelster, het on geneeslijk zieke rgke meisje Lise Del&mare, dragen zelfs in deze film, met haar dramatische tendenzen en de prachtige entourage welke de be sneeuwde Zwitserse bergen opleve ren, dit werk door hun spel, dat wel voor de volle honderd procent moet beantwoorden aan de idee, die de schepper van dit produkt heeft bezield. De witte wals is een film, die zeker de verdiende aandacht zal trekken; een kunstwerk, dat vol doet en ontroert. HARMONIE THEATTER DE ZONDEN VAN JODY NORIS In een boeiende film die door Oli- via de Havilland in de rol van Jo- dy uitstekend wordt gespeeld, is de strijd weergegeven, die een moe der voert om haar onecht kind. Na allerlei complicaties, vaak geestig en goed gevonden, soms ook een tikje onwaarschijnlijk maar toch aan vaardbaar, ziet de rijk geworden Jo- dy haar wens vervuld. Het kind krijgt echter heimwee en keert te rug naar zgn oude omgeving, het gezin van een vroegere aanbidder van Jody. De vader van de jongen was vlie ger geweest, en gevallen in Frankrijk In de tweede wereldoorlog ontmoet Jody haar zoon, die eveneens vlieger is geworden opnieuw, en er volgt een happy end in de vorm van een elkaar begrijpen van moeder en zoon. A.B.T. DE WARE GLORIE Zo'n film als „De ware Glorie" (De invasie der geallieerden), noemt men een documentair. Een documentair is een film zonder helden, of, zoals ih dit geval met niets dan helden. Een film zonder „spanning" en zonder „verhaal", of wel een film van een van de spannendste hoofdstukken uit het verhaal, dat de geschiedenir der mensheid is. Een film zonder mo raai"; of wel met de moraal van het overmachtig wapen en zijn belache lijk zwakke meesters, de mens. Een film zonder en met een happy ending de vreugderoes van miljoenen be vrijden, met een rouw op de ontel bare lijken, de puinhopen en het ver scheurde land. Een film van de jeugd, die zich met vreugde geeft, aan een grootse taak; en sterft aan het uit voeren van het slachterswerk, dat deze taak inhoudt. Een film ook, zo men wil, van de zege van het recht over het onrecht, het goede over het kwade ,de vrijheid over de slavernij... maar men moet een goed geheugen hebben om ook deze, ware glorie, nog te vinden onder het aanschouwen van de waanzin van het bruut geweld DE RUS TE BERGEN „MRS. MINNIVER" In de strCÜn van films met een oorlogsverhaal is „Mrs. Minniver" een der weinige, die in duidelijke taal tot het hart spreken en ontroeren door woord, beeld en spel. Deze Amerikaanse film heeft als plaats van handeling een dorp in Engeland. Een gelukkige familie, va der, moeder en drie kinderen, waar van de oudste verloofd ia met een charmante jonge dame. Kleindochter van een eigengereide potentate, leidt haar eigen leven, rustig en prettig, tot de oorlog uitbreekt. Plotseling is het vredige leven verstoord ei worden wy getuige van de angst, d' strijd, maar ook van het vertrouwen, waarmede Engeland de oorlog voerde zaken wordt toegekend, en leder ini tiatief tot acties, die het doel, in ar tikel 3 genoemd, kunnen bevorde ren, neemt en steunt, bovendien pleegt hij overleg met de raad van leerlingen, door de verschillende klassen gekozen. In de volgende artikelen lezen we a. dat ordemaatregelen door de directeur worden vastgesteld in over leg met de leraren en de leerlingen en dat éénmaal per week zo mogeiyk bij het begin of het einde een korte byeenkomst van alle leerlingen wordt belegd. Art. 15 luidt: Minstens één maal per jaar wordt een tentoonstelling georganiseerd van door de leerlingen gemaakt werk een avondbyeenkomst belegd, waar de leerlingen door zang, mu ziek, gymnastiek, voordracht en to neel aan de ouders een indruk ge ven, wat door expressie te bereiken is en een ouderavond gehouden, waar alles wordt besproken wat voor school en leerlingen van betekenis Verschillende commissies uit de leerlingen zullen de „avondbyeen komst" moeten voorbereiden en or ganiseren, evenals een schoolkrant de bibliotheek, tuinwerk en meer nog. Ia een gesprek, dat we hierover met de directeur hadden, vertelde hg ons, dat dit alles niet beschouwd moet worden ajs iets, dat naast of egenover het ondcrwys komt te staan, doch integendeel als orga nisch daartoe behorend, ls te zien.- Zijn naam als onderwysman biedt, naar onze overtuiging, voldoende waarborg, dat het met deze ver nieuwing niet by woorden zal blij- zijn leeftgd en ervaring, dat excessen en dwaasheden vermeden uilen worden. We geloven, dat er in deze nieuwe :ehool hard en met opgewektheid gc- •erkt kan worden ep het „leren" .n de oude-schoolse opvatting van net woord er niet te kort bij zal kon; In een laatste artikel zullen we de financiering der school bespreken. Dit scenario is uitgewerkt tot een be zielende film, waarin talloze episo den in een gezonde gevoelige taal krachtig doordringen tot de toeschou wers. Het is een verhaal, van geluk tegenspoed; een vermenging van strpd en rust, in ccn prachtig ge troffen sfeer van ernst, en staaltjes van fyne humor, die de film welda dig beinvloeden. Achter deze film weet men, -de krachten het vertrou wen van het Engelse volk. „Wat er ook gebeure, wg zullen de oorlog winnen". De regisseur William Weyler heeft ons met Mrs. ^linniver een film ge bracht, die en in details, en in grote lijnen uitmunt door vakmanschap, en tegelykertyd ontroerend en bezie lend werkt. Greer Garson kreeg door „Mrs. Minniver plotseling de grote bekend heid bij het publiek en verdiend het. INGEZONDEN MEDEDELING KNIPCURSUS Benut de komende winteravonden om geheel zelfstandig Uw eigen kle ding te leren maken. Binnenkort ope nen wij een schriftelijke cursus pa troontekenen, knippen en naaien voor abonné's van dit blad. Het zgn weke lijkse lessen, die met talrijke voor beelden rgk zijn geïllustreerd. Binnen 2 maaden maakt U al een leuke japon. Het lesgeld bedraagt 75 ct. per les. Geen verdere kosten. Materiaal ont vangt U er gratis bij. U kunt zich schriftelijk aanmelden vóór 15 September a.s. Wilt U daarbij duidelijk Uw naam en adres opgeven cn op de enveloppe vermelden; „Naaicursus ILMO", Bureau v. d. blad. NA TWEE JAAR ACHTEHHAA .D Een rgwiel, dat in 1945 gestolen werd, is een dezer dagen door Ie Alkmaarse recherche in de gemeente Castricum achterhaald. Een bewoner van de Bergerweg deed n.1. aangif te, dat hem zojuist door een jonge man de weg naar Rotterdam, zo mo- .eltfk langs binnenwegen, gevraagd was. De recherche vond, dat ei ca luchtje aan zat en ging onnuduel- lgk op jacht. De bewur jongeman werd by de spoorwegovergang in Castricum achterhaald. Hg kon geen verklaring geven over de herkomst van het herenrijwiel, dat hij b'-re^rt. Bij onderzoek bleek het cchl« et twéé jaar geleden in Ovcrijssi-: ge stolen karretje te zijn, dat biykbaar van hand tot hand gegaan ls. sfd. „HUMANITAS" De vereniging „Humanitas" Alkmaar houdt a.s. Vrydag 1" tember een algemene ledenve ring in het gebouw van de V i;jr Hervormden aan de Heul. De agen da vermeldt o.m. de volgende punten: bestuursverkiezing organisatie Mak kerdag, bespreking actie Tehuis voor bejaarden en bespreking actie „Ge zinszorg". Aam-a tig 8 uur. denkt u om de DISTRIBUTIE? Uitreiking van schoenenbonnen óp stamkaartcyfer 6 te Alkmaar voor de leters A en B tot Blom op Maandag 8 September a.s. te Heiloo voor de letters A en C op Maandag 8 Sep tember en te Bergen eveneens voor de letters A en C op Maandag 8 Sep tember. Obdam: Afhalen van nieuwe bon kaarten a.s. Maandag van 9.3012 uur eTi van 1-3 uur in café Admiraal BIOSCOPEN Cinema Americain: Ridder de; Wraaik. Toegang boven 14 jaar. Hedenavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Harmonie: De zonden van Joy No ria Toegang 14 jaar Hedenavond 7 en 9.30 uur. "Zondag 2, 4.30, 7 cn 9.30 uur. A.B.T.: De Ware Glorie. Toegang 14 jaar. Hedenavond 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Victoria: De Witte Wals. Toegang 14 jaar. Hedenavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4,30, 7 en 9.30 uur. Gulden Vlies: Hedenavond 8 uur: Overysselsc Vereniging. Toneel avond. Maandagavond: 8 uur: Der by Swing Orchestre. Zondag: Adspirantcndag KNVB afti. Noordholland op het sport» park. Aanvang 10 uur.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3