c r Firma Slinger breidt uit KERKDIENSTEN De strijd tussen P.E.N. en gemeente UIT DE OMGEVING »OPOE« SCHRIJVENDE LEZERS J. v. d. MINNE DANSCURSUS HARMS De vanouds bekende drukke rij van Je firma Slinger op de Breedstraat heeft een belangrtjke uitbreiding on dergaan. Eerst was het bedrijf ge vestigd in een klein pand, te smal eigenlijk voor de steeds groter wor dende zaak, naast de bakkerij van de wed. Koel op de hoek van de Schoutenstraat. Na opheffing van deze bakkery ia de firma Slinger er in geslaagd om het pand aan te kopen, zodat in het voormalige bak kersbedrijf een modern en goed ge outilleerd drukkersbedrijf kon ont staan. Het plan hiertoe bestond al voor de oorlog, doch de verschillen de moeilijkheden in die tijd hebben tr toe geleid, dat eerst dit jaar ver wezenlijkt kon worden. Verschillen- !e machines zijn vernieuwd en voor al de hoogst moderne snelpers van 'taliaanse origine mag een belang rijke vert>etering genoemd worden waardoor de firma Slinger nu in staat is om ook het meest ingewik kelde drukwerk in kleuren te ver vaardigen. W\J wensen de beide firmanten van de firma, veel succes in hun ver nieuwde en verjongde bedrijf! GRASMACHINE GESTOLEN Een bewoner van de Paul Kroger- straat kwam tot de onaangename ontdekking, dat ook anderen hun grasveldje wei eens moeten maaien en zijn grasmachine des nachts uit zijn tuin hadden weggehaald. ALKMAAR Ned. Herv. Kerk: Grote Kerk 10 uur Ds. van Wijk Grote Kerk 5 uur de heer Hofmeester van Hilversum. Grote Kerk 7 uur Ds. J. Heidinga van Haarlem (Jeugddienst). Kapelkerk 10 uur Ds. Wesseldijk Schaal collecte Diaconie. Ev. Luth. Gem.: 10 uur Ds. P. C. Roodenburg, H. Doop. Doopsgezinde gemeente 10 uur Ds. A. J. v. d. Sluis, collecte Bouwfonds. Rem. Ger. Gem. 10.30 uur Ds. W. Mackenzie v. A'dam Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst. 12 uur Zondagsschool. 8 uur Verlossingsbijeenkomst. Leider Majoor H. J. ter Telgte. Bergen Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. Bierman, extra collecte Kerkvoogdij. Heiloo Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. Bloemhof. Koedijk Ned. Herv. Kerk 2 uur Ds. v. Wijk. Llmmen Ned. Herv, Kerk 10 u. ds. Plug. Egmond aan Zee. Oud Kath. Kerk 8 uur vroegdienst, 10 uur laatdienst, 10 uur vesper. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Roobol. Oudorp Ned. Herv. Kerk 10 u. ds. H. W. Bosch. Akersloot Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. A. van Santen. Zuid-Schermer Ned. Herv. Kerk 10 u ds. J. M. de Jong. Hensbroek geen dienst. Stompetoren Herv. Evangelisatie 10 u. de heer Dekker. Ned. Herv. Kerk 10 u. de heer L. Binksma. Oterleek Ned. Herv. Kerk 7.30 u. de heer L. Binksma. Ursem Ned. Herv. Kerk 10.30 uur Ds. Kastein. Obdam 9.30 uur de heer Cieremans ZONDAGSDIENST APOTHEKERS B. J. Schouten. Emmastraat 64. Ned. Ver. v. Spiritisten i0.30 u. de heer J. Z. Marschal, Zuilen. ABB-gebouw Koningsweg 2. RATTENBESTRIJDING Door bemiddeling van de dienst van Openbare Werken, afd. Reiniging, is men voor diverse gemeentebedrijven en eigendommen er toe overgegaan tot het bestrijden van ratten. Het resultaat was zeer afdoende. Na deze rattenrazzia werd ook van particuliere zijde verschillende malen verzocht om medewerking te willen verlenen bij het bestrijden van rat en. Hoewel in Alkmaar niet van een rattenplaag egsproken kan worden, geldt hier toch wel duidelijk het spreekwoord ..Beter voorkomen dan genezen." Aangezien 't bestrijden v. ratten 'n al gemeen belang is, wil bovengenoemde comra. gaarne in voorkomende geval len zyn bemiddeling verlenen. De kos ten hieraan verbonden zijn gering. De dienst van Openbare Werken, afd. Reiniging. Keetgracht 1-3. ver strekt u op verzoek geheel vrijblij vend de nodige inlichtingen. ALKMAARDER GESNEUVELD Bij de familie van de korporaal A. Köllman alhier is bericht ontvangen, dat hun zoon op 2 September j.1. bij Soekaboemi tengevolge van vijandelij ke actie is gesneuveld. De heer Köll man diende als O.V.W. bij de medische inspectie van de 7 December divisie. Het medeleven met de zwaar getrof fen familie is groot. HANDEL IN KOFFIETOEWIJZINGEN Een caféhouder heeft nu eenmaal grote hoeveelheden koffie en suiker nodig om zijn stamgasten naar be horen te bedienen en omdat de dis tributie met deze artikelen blijkbaar nog niet erg gul is, schafte een Alk- maarse caféhouder zich een flinke hoeveelheid „zwart" aan. Hij liep te gen de lamp en met hem twee an dere zwarte jongens. De eerste was leverancier van de koffietoewijzingen de tweede had hierop de koffie ge kocht en aan de caféhouder gele verd. Je moet maar pech hebben... Een collega van deze caféhouder, meneer BI. te Alkmaar, had ook al koffietoewijzingen verhandeld. Niet minder dan acht personen uit Alk maar en omgeving bleken aan dit duistere zaakje medeplichtig te zijn. BI. had tevens 2 pakken cigaretten onbevoegd voorhanden en een hoe veelheid textielpunten Het gerecht 7aJ zyn loop hebhen. R.A.B.-MIfETING x Op Zondag 7 September opent de Katholieke Arbeidersbeweging haar winterprogramma met een grote mee ting in de Stedelijke Muziektuin te Alkmaar. Als sprekers zullen hier op treden Pater Engelbertus en Jos. Veld man. Alle Katholieke Arbeiders uit de gehele Kring worden hier ver wacht. Vooraf maken de deelnemers een mars door de stad. Opstelling hiervoor om 2.15 uur op het Waag- plein. Sport in Alkmaar HOOVER F. C.ALCMARIA Het zal de Alcmaria supporters wel aan het hart gaan. dat ztf de wedstrijd Hoover F. C.Alcmaria niet kunnen aanschouwen. Het is on ze redactie echter gelukt contact tc krijgen met iemand, die dit voor recht wel geniet, en het verslag van de match voor ons hedenmiddag uit Londen zal doorbellen, zodat wij om streeks drie uur de uitslag op het publicatiebord van onze winkel be kend kunnen maken. H» verslag zal a.s. Maandag in de krant worden ge publiceerd. Bovendien kunnen wij de belangstellenden aanraden vandaag eens langs de etalages van gebr. Kaal te wandelen, waar deze wedstrijd aanschouwelijk is voorgesteld. Schrijvende lezers Heeft gemeentelijke stroomlevering nog zin? Enige tijd geleden publiceerden wij een artikel over de strijd tussen o.m. de gemeente Alkmaar en het P.E.N. over de distributie van electri- sche stroom. Drs. L. de Vries heeft de moeite genomen om eens na te gaan, welk verschil het eventueel voor de verbruiker uit zou maken, of hij zijn electriciteit rechtstreeks van het P.E.N. of via de gemeente betrekt. Zijn conclusies zijn merkwaardig genoeg om er de nodige plaats ruimte aan te spenderen en ook de tedhnisch-historische voorbeschouwing welke de heer De Vries geeft, willen wij onze lezers niet onthouden. Wij weten uit ervaring, dat bij dergelijke technische aangelegenheden er zelfs over cijfers valt te twisten. Mocht er een gefundeerd wederwoord in ons bezit komen, dan zullen wij daarvan eveneens met genoegen acte geven. Redactie. Toen in het begin van de 20e eeuw de toepassing van electriciteit voor industrie en voor huisverlichting mo gelijk werd, was het goed gezien van verscheiden Gemeentebesturen, dat zij de opwekking van electrici teit zelf ter hand namen. Zo ont stonden Gemeentelijke centrales, die aanvankelijk gelijkstroom opwekten, welke slechts in de eigen gemeente gebruikt kon worden. De ontwikkeling van de wissel- en draaistroomdynamo maakte het mo gelijk de electriciteit te transforme ren en bij hoge spanning over lange afstanden te vervoeren. Hierdoor kon ook het platteland van electri citeit worden voorzien en velen, die op afgelegen plaatsen van gas wa ren verstoken gebleven, gingen van de petróleumlamp en het kolenfor- nuis direct over tot de electrische lamp en het electrisch fornuis. Intussen werd door de constructie van hogedruk stoomketels een eco nomischer kolenverbruik mogelijk, omdat het rendement van een stoom turbine groter is, naarmate stoom van hoger temperatuur en druk'ge bruikt wordt. Dit maakt het noodza kelijk, dat de vele kleine plaatselijke centrales werden vervangen door enkele zeer grote opwekkingsbedrij- ven Thans is het zover, dat deze grote centrales onderling gekoppeld zijn. om elkaar zonodig bij te staan. Er wordt nu al electriciteit geleverd door de waterkrachtcentrales in Duitsland en het is volstrekt niet ondenkbaar, dat wij op de duur een deel van onze electrische energie uit het buitenland zullen blijven betrek ken. Zo heeft de ontwikkeling van de techniek er toe geleid, dat de op- winst te maken, doch zo goed moge lijk in de behoeften van de verbrui kers te voorzien. Maken deze bedrij ven wel belangrijke winsten, dan is dit een indirecte fc3lasting op de bur gerij, die niet naar draagkracht wordt geheven. Nu wordt, volgens de Vrije Alk maarder van 18 Juli gevreesd, dat de gebruiker er nadeel van zal onder vinden, als hij van een gecentrali seerd bedrijf zal moeten betrekken. Dit zou dus betekenen, dat het voor de gebruikers in Alkmaar nadelig zou zijn, als zij rechtstreeks door het P.E.N. zouden worden bediend. Mijn ervaring is echter, dat het P.E.N. veel meer service geeft en lagere tarieven berekent dan de ge meente Alkmaar. Wanneer een verbruiker in het P.E.N.-gebied electrisch wil gaan ko ken, wordt in normale omstandighe den voor rekening van het P.E.N. een aansluiting gemaakt voor een fornuis en voor een boiler met een douche. Hiermee wordt bereikt dat op de duur elke woning is ingericht voor electrisch koken, waardoor steeds meer huisvrouwen de voorde len hiervan zullen gaan ondervinden, zoals grote •zindelijkheid, geen aan gebrand eten, koken met weinig wa ter, waardoor geen voedingsstoffen verloren gaan. In Alkmaar is men blijkbaar nog zo verknocht aan het koken op gas (wellicht omdat dé gemeente een eigen gasbedrijf bezit), dat het elec trisch- koken als duur wordt afge raden. Men verleent geen service bij de aansluiting van fornuis en boiler fen past by vastrecht een tarief toe. iïat per kWh ca. 1.5 cent hoger ligt dan het P.E.N.-tarief Immers voor hen die electrisch ko> wekking van electriciteit niet meer 'SkeH, geldt: Stroomverbruik over de is een gemeentelijk of een geweste-^'tfidtér: bij het P.E.N. 5 ct. per kWh, lijk probleem, maar is geworden tot een vraagstuk van nationale en zelfs internationale orde. Als men deze lijn in de ontwikke ling ziet, doet het wel eigenaardig aan, dat sommige gemeenten er op staan, de electriciteit, die ze zelf niet opwekken, toch wel te distribueren, omdat zij daarmee een winst kunnen maken, die voor de gemeentekas zeer welkom is. Ma^r wat zou men zeggen van een winkelier, die margarine kant en klaar van de fabriek betrekt, er een ander etiket op plakt en ze nu duurder gaat verkopen dah andere winkels die de zelfde margarine ver kopen? Uit het feit, dat de electriciteits- en gasbedrijven vrijwel steeds In overheidshanden zijn, volgt toch dat bij deze bedrijven het doel niet is RANDERS I—ALCMARIA II Zondagmiddag zullen de Randerö de strijd aanbinden met Alcmaria n dat j.1. Zondag een 2-1 overwinning op A.F.C. wist te behalen. De wed strijd wordt op het Randersterrein gespeeld, en vangt om 2.30 aan. 'WAlkmaar 6.5 cent. Naohtstroom voor heetwaterreser- "ioir: bij het P.E.N. abonnements tarief zonder meter, overeenkomen de met 2.5 cent per kWh, in Alk maar, over afzonderlijke meter: 4 cent per kWh. Uit deze cijfers blijkt we) duidelijk, dat het voor het Gemeentelijk Distri butiebedrijf niet moeilijk is om winst te maken maar dat deze winst ver kregen wordt door de verbrui kers 30—60% meer te laten betalen dan zij aan het P.E.N. verschuldigd zouden zijn. Hiermee hoop ik te heooen aange toond, dat de overneming van de plaatselijke bedrijven door de grote centrales niet alleen ligt in de logi sche lijn van de technische ontwik keling, maar bovendien is in het be lang van de consumenten. Het is dan ook zeer gewenst, dat de directe stroomlevering door het P.RN. thans zo spoedig mogelijk werkelijkheid wordt. Alkmaar, 30 Juli 1947. (L. de Vries). BERGEN Met de opvoering van het blijspel „Opoe" van J. van der Poll opende de Arbeiders Toneel vereniging onder regie van P. J. de Haan het toneelseizoen in Bergen. „Opoe" is een beminnelijk stuk, vol medegevoel en een streven, om el kander zo veel mogelijk te helpen. Er spreekt een groot verlangen uit naar geluk en huiselijke gezelligheid Daarom moet het modernisme het nogal eens ontgelden; de man die trouwt en echtscheiding aanvraagt, alsof hij van een costuum verwisselt, is hiervan het meest sprekende voor beeld. Dooor de vele stille en eenvoudige momenten, afgewisseld - door de scherpe humor in dit stuk, stelt dit blijspel zware eisen aan de opvoering Vooral in het begin lag er een lome zwaarte op het stuk; de juiste sfeer leek niet gevonden, er werd niet „gespeeld". Maar in het tweede be drijf Wies Opoe, voortreffelijk en levend gespeeld door mevr. van der Aarde, het spel nieuw leven in. De scene met Alie, het dienstmeisje, die haar korte rol uitstekend speelde, was kostelijk. De spelers oogstten veel succes. Berger meisjes voor de V.A.R.A. Op de 10e September des middags 15.30 uur komen „Bergens meisjes koor" een onderafdeling van de K. J.V.C. op advies van Jean Auto- nichti een half uur zingen voor de VARA-microfoon. Het geheel zal staan onder leiding van Corry Mo- rée-Dol met begeleiding van mevr. Schekkerman. Uitgevoerd zal wor den o.a. „goeden nacht", ,,'t Is Méaè' en „Aan Zee". Een hele eer voor deze groep! Bergenaren stemt dus, de 10e September af op, Hilversum I, en gij zult uw plaatsgenootjes kunnen horen zingen. DE BERGER RAAD Woensdag 10 September komt -ie Raad ve Bergen bijeen voor behan deling der volgende punten. Gratificatie-regeling, voor een deel van het burgerlijk rijksperso neel; Wijziging der verordening op de heffingen en vordering van rech ten voor het gebruik van het gemeen teslachthuis; Het egaliseren van hei- tweede terrein voor de Berger Sport vereniging; Aanvulling der tariefs verordening voor het stroomgebruik Benaming nieuwe verbindingsweg tussen Bergerweg en Dr. van Pelt- laan; Opheffing, inzake het toezicht op de uitvoering van de Volkshuis vesting met de Gem. Schoorl; Aan schaffen ambtsketen voor de Bu> gemeester; Benoeming Comm. van advies der wooiyuimtewet; en nog enkele andere kleine zaken betref fende de gemeente. Wy komen op deze raadsvergade ring nog terug. Vluchtelingenschepen trokken voorbij Vrydag. gen zyn de drie schepen met Joodse vluchtelingen, waaron der de „Exodus", om zeven uur Ber gen aan Zee gepasseerd. De schepen voeren dicht onder de kust en wer den geëscorteerd door een torpedo jager en twee kruisers. De waarne mers konden constateren, dat de schepen er haveloos en vervuild uit zagen en dat zij dik onder de roest zaten. Naar gemeld wordt, worden de schepen Zaterdag voor de rede van Hamburg verwacht, Zodat zij on geveer te middernacht te Hamburg zullen aanleggen. Concoursplannen "Eensgezindheid" HEILOO Er bestaan grootse plan nen bij bestuur en leden van het fan farecorps „Eensgezindheid". Ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van het corps en het 20-jarig dirigent schap van haar directeur dhr. J. Meyn, hoopt men op 27 Juni, 4 en 11 Juli volgend jaar een groot nationaal muziekconcours te organiseren. Bij ge noegzame deelname tevens op Zater dagmiddag 10 Juli. Verder zullen in die dagen verschil lende concerten gegeven worden door bekende corpsen. Voorts zal op de dag zelf, 19 Oct., een feestavond ge houden worden vooraf gegaan door 'n receptie. Ter uitvoering van deze plannen zijn aan het bestuur toegevoegd de heren Jac. Beemster en H. v. d. Brink. Het een en ander kost natuurlijk geld en tezijnertijd zal een beroep ge daan worden op de bevolking. BEGIN VAN BOSBRAND. HEILOO Enige meisjes welke aan het wandelen waren op de Zanders- Oostweg zagen Vrijdagmiddag om on geveer 5 uur dat een begin van brand was ontstaan in het bosgedeelte tus sen Ijsbaan en Frederikslaan. Doordat deze meisjes en enkele voorbijgangers resoluut optraden kon erger voorkomen worden. Hoe het brandje is ontstaan, is nog een raadsel. Oppassen met vuur is dus ook in deze omgeving geboden. „FORESTERS" SF'SLEN HEILOO Zondag spelen het 1ste, 2de en 3de van „de Foresters" thuis en wel „de Foresters I" tegen Zaanse Boys I Aanvang 2 uur. Het tweede om 12 uur tegen Zaanse Boys n en het derde tegen Alc. Vic. VI. Aan vang 10 uur De adspiranten gaan naar de adspirantendag die in Alk maar wordt gehouden. CINEMA HOLLANDIA HEILOO Voorf gegaan o.a. door een geestig en mooi kleuren teken- filmpje „De tweehoofdige reus'* (Two headed giant) draaida i .»4e Rus" deze week als hoofdf'! .Al tijd in mijn hart" met in do hofdrol len Kay Francis, Wouter Huston en Gloria Warren, welke laatste haar debuut maakte in deze vlotte, gees tig gespeelde film. Eenvoudige muziek, w.o. mee- sle^nde lied „Always in my neart" maken deze film tot een goed ge heel. NATIONALE KOLFWEDSTRMDEN NED. KOLFBOND De stand op Vrijdagavond is bij «ie korpsen „Onder Vriendeil" Oudkar spel 265 pnt.; Op Maat, Zuidschar- woude 257 pnt.; Centraal. Alkmaar welk corps Vrydag kolfde sloeg slechts 217 pnt. in twee series. Bij de individuele kolvers heeft ,J?. Gelder van Oudkarspel nog de lei ding met 101 punten, op de voet ge volgd d'-or C. Vlug. Oudkarspel en J. Bakkei Noordsoharwoudr 'eder met 99 punten. N. Rijper Zuidsehar- woude heeft 94 pnt; P. Molenaar Zuidscharwoude 91, en J. van Tvvuy- ver Zuidscharwoude 90 pnt. NOORD-SCHARWOUDE, 5 SEPT. '47. 65.000 kg. aardapelen. Eigenheimers 8.40;B1. Eigenh. 8.60 9.40; Koopm. Blauwe 9 9.30; Bevelanders 7.80 8.30; Voran 6.90; 6000 kg. uien 11.80 13; grove 13.40, drielingen 5.80 6, nep 8.20 8.30; 8000 kg. sperciebonen 74 105; 4500 kg. bieten I 12.40 12.50; II 5 5.70; 52000 kg. rode kool 4.60 14.60; 65000 kg. witte kool 4.60 8.40; 29000 kg. gele kool 6.70 15; 7000 kg. groene kool 15.40 16.40. Geachte redactie. Gaarne zo mogelijk plaats voor het volgende: Na 26 jaar in A'dam te hebben ge woond. woon ik sedert 1 jaar in Alk maar. Als sportliefhebber bezoek ik vrij regelmatig de sportgebeurtenissen in Alkmaar. Ik had mij van de sport hier weinig voorgesteld, doch moet thans bekennen, dat deze best gezien mag worden. Trouwens dt accomoda- tie daarvoor aanwezig moet wel op de prestatie's van invloed zijn. Wat mij echter steeds weer teleurstelt, is de organisatie van deze gebeurtenis sen. welke soms zo droevig is., dat dit het bezoek zeer zeker doet achteruit gaan. Steeds weer opnieuw'te laat be ginnen, langzaam afwerken, pauze's nemen welke de aangekondigde tijd ver te boven gaan. wat weer tot ge volg heeft, te laat eindigen. Of dit nu een draverij, een motorrace of een sportdag is, steeds weer hetzelfde ver schijnsel. Dit moet toch anders kun nen. Heren organisatoren. De motorraces zijn mijns inziens te weinig attractief om blijvend publick te trekken. Steeds weer dezelfde ren ners welke domineren. Zou er niet eens een ander soort race ingelast hunnen worden om dc zaak spannen der en aantrekkelijker te kunnen ma ken. b.v. een afvalrace, of voorgift- wedstrijd, althans indien dit technisch uitvoerbaar is. Ook de spqjtdag van j.1. Maandag, was veel te saaL Waarom niet een of ficieel Alkmaars elftal laten spelen tegen b.v. een sterke Amsterdamse le klasser. afgewisseld met de wieler wedstrijden en de turners en turnsters welke voor enige weken geleden zulke uitstekende prestaties lieten zien, toen echter voor een bedroevend beetje pu blick, zouden in dit programma een uitstekende plaats ingenomen hebben. Indien dan het aanvangsuur op half twee gezet wordt, kan dit alles rustig worden afgewerkt en toch op tijd ge ëindigd zijn (plm. 5.30 uur). Er zijn in Alkmaar krachten genoeg aanwezig om op dergelijke nationale feestdagen, een programma aan het publiek te kunnen voorzetten, dat alle vorm van critiek met gemak kan door staan. Vergeten we niet. dat juist op der gelijke dagen, massa's mensen geneigd zijn naar het sportveld te komen, die er anders niet gauw toe te brengen zijn. althans wanneer er een vlot aan trekkelijk programma gebracht wordt. Kom Alkmaarsc organisatoren» zet Uw welwillende schouders er onder en het belang van het Alkmaarsc sportgebeuren, daarme uw eigen zaak en dat van uw publiek dienende. Hartelijk dank geachte redactie, voor de plaatsing van dit artikel. Uw abonné,' J. Doffer, R. Visscher- straat 26. Alkmaar. Naschrift Redactie. Indexdaad zijn de opmerkingen van dhr. Doffer betreffende diverse sport gebeurtenissen in Alkmaar gegrond. Vooral zijn opmerking t.a.v. dc laatst gehouden „Alkmaarse Sportdag" waar enige aantrekkelijke wielerwedstrijden werden verreden en 22 voetballers van verschillende verenigingen een wed strijd speelden die, hoewel soms goed werd gespeeld voor het publiek in 't geheel niet attractief kon worden ge noemd. Mogelijk dat het spelen van een Alkmaars elftal tegen een eerste klasser te veel kosten met zich had gebracht, maar wedstrijden als Alc- maria-Alkm. Boys en Randers-AFC, die toch zeker op deze middag aan 't publiek konden worden voorgezet, hadden meer spanning en., publiek gebracht. Heden overleed, geheel onverwacht, onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer ABRAHAM DE JONG. Wednr. van Grietje Mulder, in de ouderdom van 65 jaar. Alkmaar, C. C. de Jong Delft. G. de Jong L. de Jong-Kouwen Alkmaar, A. de Jong en Kleinkinderen. Alkmaar. 4 Sept. 1947. Zeglis 1. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Maandag op de Gemeente Begraaf plaats. Vertrek van het sterfhuis nam. twee uur. internist is van 7 tot 22 Sept. NIET TE CONSULTEREN. VOETBALWEDSTRIJD Alcmaria Victrix Holland Hoover Stofzuiger Fabriek Engeland Deze belangrijke wedstrijd vindt U volledig uitgebeeld in. de speciale etalage van Radio-Technisch Bureau fa. GEBR. KAAL Alkmaar, HouttiW 52, Tel. 4374 KOMT U DAT EENS ZIEN! IN HET WAPEN VAN HEEMSKERK Inl. en inschrijvingen iedere avond aan de zaal van 7 tot 8 uur, behalve Zaterdags en Zondags. Aanvang half September Mevr. J. v. SLUIS-Leguit Heiig. - Masseuse wegens ziekte CÏÉEN PRACTIJK Stucadoorsbedrijf A. BOLL en Zn. Nieuwlandersingel 66, is van af heden telef. aangesloten onder no. 43 18 Voor de zeer vele blijken van belangstelling by ons 25-jarig huwelijk onder vonden, betuigen wij onze hartelijke dank. C. Duif Szn. J. Duif-Timmerman St. Pancras, 6 Sept. 1947. Een advertentie in dit blad treft doell Te koop: z.g.a.n. zwart WINTERMANTELPAKJE met bont, maat 40. Brieven onder no. 139 bureau van dit blad. Garage BOON Telef. 3331 RIJDT U OOK MET DE ZO JUIST GEARRI VEERDE FLEET MASTER '48 DE LUXE CHEVROLET? T A X I 4-, 5- en 7-pera. auto's. Garage BOON GedipL auto-instructeur Nieuwlandersingel 74

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 6