ALCMARIA IK LOKDEK Dolcie Durf in „Boris Baal duik* op„ Overtuigende overwinning der withemden HOOVER F.C. - ALCMARIA 3-6 Ruststand 0-5 CISKE DE RAT DE RAAD KOMT BIJEEN SCHUURPOEDER SPAART ZEEP EN SCHUIMT VAN VEILINGEN EN MARKTEN BURGELIJKE STAND AGENDA De voétbalwedstrgd Hoover F. C. Alcmaria is in een overtuigende foge voor de withemden geëindigd. Onze speciale correspondent zou di rect na afloop van deze wedstrijd Onze sportredactie bellen, zodat w\j omstreeks 2 uur met spanning bij het telefoontoestel zaten te wachten. Na tuurlijk werd er regelmatig gebeld en ieder ogenblik was de gedachte dat het Londen zou zijn. Nadat voor een twintigtal futiliteiten de haak was opgenomen hoorden wij het ver lossende woord van de telefoonjuf frouw: „Hier is Londen' voor u". Nadat wij eerst één van haar En gelse collega's aan de lijn kregen, kwam dan eindélijk de bekende stem van onze correspondent, althans enigszins bekende stem. Mogelijk dat door de grote afstand ons zijn stem minder bekend voorkwam, mogelijk ook datde onverwacht grote over winning der Alomarianen hieraan de bet was. Deze laatste veronderstel ling lijkt ons de meest juiste, want waarschijnlijk zal hij niet de enigste voetbalenthousiast zijn die zich over deze uitslag heeft verwonderd. De wedstrijd Natuurlijk speelde het Hoover elf tal, zoals de meeste Engelse elftal len, 't stopperspilsysteem en Alcma- ria beantwoordde dit met dezelfde wapens. Mulders die in een der Alk- maarse elftallen reeds bewezen had de taak van een stopperspil te be grijpen heeft ook Zaterdag op deze plaats een uitstekende wedstrijd ge speeld. Zijn opdracht was niet een voudig, want de „Hoover" midvoor was uiterst gevaarlijk, doch dank zij het goede spel van Mulder en niet te vergeten Maassen, is hij niet in de gelegenheid geweest doelman Brouwer ook maar eenmaal te pas seren. Niet alleen het duo Mulder NEDERLANDS VOLKSTONEEL Het bekende boek van Piet Bakker „Ciske de Rat" is bewerkt voor het toneel en dat het een éclatant suc ces geworden is zouden wij niet dur ven beweren. Het stuk is verdeeld in twaalf taferelen en dat is wel het grootste nadeel want hierdoor krijgt men niet de tijd om rustig naar de toneelhandeling te kijken. Overigens is het een noodzakelijk kwaad, 'de herhaalde wisseling van decor, want het boek is geschreven op een wijze die voor toneelbewerking volkomen ongeschikt is. Er zit geen handeling in en dat is een eerste vereiste op het toneel. De bewerking is daarom zodanig geschied, dat uit de verhaal de feiten uit het boek der opbouw van de taferelan voor het toneel moest voortkomen. En dit ia het zwakke punt want hierdoor wordt er geweld gepleegd met de figuur van de hoofdpersoon, die dan ook vrg zwak naar voren komt. De dominerende figuur is in het toneelstuk niet Siske zoals in het boek maar de moeder van Siske, Ma Vrijmoet, op zeer loffe lijke wijze vertolkt door Tine Mede- ma, die voor deze rol al haar acteer talent te hulp heeft geroepen en een prachtige volksjuffrouw voor alge meen gebruik creëerde. Madeion Waldorp speelde de rol van Ciske en bfj het aanschouwen van deze vertolking kwam onwille keurig de vergelijking met Annie van Ees, creatie van Boefje bij ons op. En hoewel hfet verschil in ka rakter tussen Boefje en Ciske wel zeer groot is, waardoor de vergelij king niet geheel opgaat, menen wij toch dat het rondborstige Boefje het glansrijk wint en dat zit hem niet in de schrijvers maar wel in de actrices. Madeion Waldorp deed het niet slecht maar zij spiegelde zich aan haar collega Annie van Ees! Guus Verstraete speelde de rol van de onderwijzer Bruis, de hervormer, de man met de nieuwe ideeën en wij hebben hem wel eens beter zien Spelen, 'n Keline rol was die van Meerstra, de oudere collega van Bruis, vertolkt door Alex Faassen en hieruit bleek dat eep rol niet groot behoeft te zijn om goed ge speeld te kunnen worden. De „Maet- •uiker" van Ben Groeneveld was goed en hetzelfde kan gezegd worden Van de vertolking van Kapelaan de Goei door Ton Lutz en de figuur Van rechercheur Muysken, die door ftu Mulder op het toneel werd ge bracht. De regie berustte bij Ru Mulder tn er viel weinig op aan te merken, behalve, dat er drie taferelen lang Op het schoolbord in de klas dezelf- Öe deelsom is blijven staan, waaruit men zou kunnen concluderen, dat er in de klas van Bruis wel hervormd, praar niet gerekend werd. De goede flecors waren van Wit Vesseur. I» Th. K. Maassen heetf echter 'n goede wed strijd gespeeld, naast deze spelers noemen wij nog doelman Brouwer, de Burjzer en Schmidt ,die, zoals trou wens het gehele elftal, hun steentje hebben bijgedragen tot deze keurige overwinning. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de „Hoover" spelers serieuze plannen hadden gemaakt om de wit hemden 'n lesje in voetbal te geven. Hun eerste aanvallen brachten dan ook verschillende gevaarlijke mo menten voor het heiligdom van Brouwer en eenmaal moest de lat zelfs redding brengen. Doch dit over wicht duurde niet lang en A. zag dan ook kans het offensief naar de andere zijde van het, voor Hollandse begrippen, lange en smalle veld te verplaatsen. Het was Godvliet die uit moeilijke positie een keurige pass van Schmidt benutte en Alcmaria de leiding bezorgde. Na enig heen en weer getrap op het middenveld was het dezelfde speler, die de Hoover doelman wist te passeren. Op dat mo ment was A. duidelijk in de meer derheid en het duurde dan ook niet lang of deze meerderheid werd in een derde doelpunt omgezet. Een cor ner, goed door Godvliet genomen, werd door de Buijzer onhoudbaar voor de doelverdediger ingekopt. Niets scheen de overwinning meer in de weg te staan en zeker niet toen Willy Schmidt de stand door twee goede doelpunten op 05 bracht. Na de (Engelse) thee werd de si tuatie echter enigszins anders. Kon den de Engelsen voor de rust met hun kort „Tik-tak" spel geen vat krijgen op het lange spel van de Alkmaarders. na de rust was het te genovergestelde waar. Weliswaar lieten de Alomarianen zich niet overspelen, doch met de regelmaat van een klok liepen de En gelsen hun achterstand in. Eerst was het hun rechtsbuiten die met een prachtig doelpunt Brouwer kansloos passeerde en ongeveer 10 minuten hierna profiteerde de linksback van „Hoover" uit e^n toegewezen penal ty. Op even fraaie wgze als zijn rechter collega bracht de linksbui ten de stand op 53 en was er van de grote voorsprong van Alcmaria nog maar weinig overgebleven. De withemden lieten zich echter met ontmoedigen en spoedig wisten zij dan ook aan de voortdurende druk te ontkomen en ~was het van Wie- ringen, die even voor het eindsig naal de stand op 3-6 bracht. Zoals belffend komen de Alcmaria- nen Dinsdag om een uur weer in Alkmaar aan en wij hopen U dan een uitgebreid verslag van de gehele trip te kunnen geven. Plechtige uitvaart van Engelse renner Dinsdag j.1. vond de indrukwek kende uitvaart van de vorige week Zaterdag tijdens de motorraces op het sportpark om het leven gekomen Engelse renner John Richard Ladd. Het stoffelijk overschot werd van het Centraal Ziekenhuis naar het KNMV-gebouw aan de Bezuidenhout- seweg te Den Haag vervoerd. Hier werd een grote krans van het Bonds bestuur bij die van de VW Allernaar gevoegd. In garage Binda aan de Stations weg -te Den Haag waren vele sport vrienden tezamen geiktRnen om de laatste eer aan de Engelsman te be wijzen. Speciale daarvoor ingerich te auto's waren nodig om de schat van bloemen te vervoeren naar Hoek van Holland. De stoet werd vooraf gegaan door de familie Bin da, intieme vrienden van de over ledene, vervolgens twee motorren ners, daarna volgde de rouwwagen, twee bloemenauto's, een auto met het bestuur van VW en tenslotte 26 auto's met vele sportvrienden. Een 6-tal motorrijders vergezelde de stoet. In Hoek van Holland werd alle medewerking van douane, kapi tein en personeel van de boot „Arn hem" ondervonden. Onder doodse stilte werd de met bloemen bedekte baar aan boord van de „Arnhem" gedragen door een zestal vrienden-, waarna tallozen diep bewogen langs de kist defileerden. Onder de aan wezigen bemerkten wij o.m. de heren Margadant en Van Aartsen. Zaterdag j.1. vond de bijzetting in het familie graf te Rainham Essex Londen plaats. C1LLY WANG DANST HAAR „CIl.IA-SYMriIONIE" Toen Cilly Wang in Juli van dit jaar voor het eerst in Alkmaar op trad was er die avond mede ten ge volge van het warme weer geen overgrote belangstelling. Enkele in siders wisten wel dat een grote ar- tiste binnen Alkmaar's veste was'ge komen, maar in het algemeen was men niet op de hoogte van het uit zonderlijk kunnen van deze danspa- rodiste. Degenen die aanwezig wa ren hebben een onvergetelijke avond meegemaakt. Het dansen van Cilly Wang was voor hen een openbaring Men was eenparig in de lof en de critleken waren dienovereenkomstig. Nu komt zij dan weer in Alkmaar en wel op Vrijdag 12 Sept. des avonds kwart over acht in 't Gul den Vlies en gezien de propaganda, welke van haar eerste optreden is uitgegaan, verwachten wij een zeer grote belangstelling. Oilly Wang vertegenwoordigt wel een heel eigen genre in de wereld van de dans, een genre, dat niet zonder meer in woor den kan worden uitgedrukt. Het is ook voor de inwoners der buitenge meenten mogelijk deze avond bij te wonen, aangezien de voorstelling om kwart over tien geëindigd is. n dej - H' Jle! i TWEE PIANOCONCERTEN DOOR COR DE GROOT EN THEO VAN DER PAS Onder auspiciën van de concert directie* Johan de Koning uit Den Haag worden in 't Gulden Vlies twee pianoconcerten georganiseerd, wel ke gegeven zullen worden door de beide meesterpianisten Cor de Groot en Theo van*der Pas. Over de pres taties van deze beide kunstenaars behoeven wij geen commentaar te leveren. M kan er op rekenen zeld zaam schone avonden te beleven. Da ta zgn Donderdag 18 Sept. Cor de. Groot en Woensdag 15 October Theo van der Pas. De abonnementsprijs behoeft voor niemand een bezwaar te zijn, deze is zeer laag gesteld. PASSAGIERSLIJST TER INZAGE De passagierslijst van het M.S. „Nieuw Holland", dat vermoedelijk op 20 September as. te Amsterdam aankomt, ligt vanaf heden op ons bureau Ridderstraat hoek Oude gracht ter inzage. OPENSTELLING KADASTER Blijkens beschikking van de mi nister van Financiën datum den 24 Juli 1917 no. 15 opgenomen in dej Nederlandse Staatscourant d.'d. Juli 1947 is het kantoor van Hypotheken, het Kadaster en de Scheepsbewijzen te Alkmaar voort-: aan voor het publiek geopend Maan dag tot en met Vrijdag van 912.30 en van 1417 uur en 6p Zaterdag van 912.30 uur. AVONDSCHOLEN VAN HET INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING Voor de oorlog had het Instituut voor Arbeidersontwikkeling in tal van plaatsen avondscholen in het leven geroepen, die in hoge mate hebben bijgedragen tot de culturele ontwikkeling van de arbeider in het algemeen. Verdeden jaar werd deze scholen- dienst min of meer in los verband hervat, thans echter zijn de nodige maatregelen genomen om te komen1 tot een betere organisatie, waartoe door het I. v. A. D., het N.V.V. en de Wiardi Beckmanstichting is op gericht een „Stichting Scholendienst" Ten einde in Alkmaar de zaak1 plaatselijk te regelen, had Vrijdag avond een vergadering plaats van de plaatselijke besturen van het L v. A.D., het N.V.V. en de P. v. d. A. Daarin werd een commissie samen-1 gesteld, waarin zitting zullen nemen voor de ABB de heren J. Schad- denhorst en A. Koot. voor de P.v. d. A. de heren J. Smink en N. de Jong, voor het I. v. A.D. de heren E. Schinkel en S. Buwalda. De heer S. Buwalda zal optreden als secre taris-penningmeester. Zijn adres is: Boezemsingel 36, Alkmaar. Het ligt in de bedoeling een krach tige propaganda-actïe te gaan voe ren, zodat de commissie, na de plan nen voor het komende cursusjaar te hebben opgesteld, wel spoedig van zich laten horen. D AM-KAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR 1947 De uitslagen der, op Vrüdag ge speelde partijen waren als volgt: Hoofdklasse: Th. de HaasJ. Schuit 11 N. Oud-L. Ravenstein 11 H. KruiderF. Slot 02 J. GeuzebroekH. Kruider 11 le klasse: J. JornaE. Hopman 20 G. WoonijkM. Hemels 02 H. J. TepoelL. Verver 02 59 Aan boord van het gelichte en opgeknapte s.s. „Samoa" werd een week later een feestmaaltijd gegeven. Dokie Durf zat op de versierde ereplaats. Naast hem zat, geel van jaloezie, de commissaris van politie. In de grond van zijn hart was de commissaris echter een ronde sports man, die zijn tegenstander iets gun de. „Durf heelt ge.u* gehad, hojw^i ik moet toegeven, dat hy bekwaam is", zei de commissaris. En het be tekent heel wat, wamieer een com missaris zoiets zegt van iemand bui ten het corps. Tenslotte was het woord aan een bekende spreker. Het was dezelfde man, die ook op de eer ste avond, de noodlottige avond van Baai» aa../ai op ue het woord had gevoerd. „Wy varen weer en drinken weer" zei dc spreker. „De groep-Baal zit weer", merkte de commissaris op. „En hy praat weer" zuchtte Dokie Durf, op de eker doelend. SCHEIDSRECHTERSCURSUS De eerste scheidsrechtscursus van de Noordhollandse Voetbalbond zal a.s. Woensdagavond om 8 uur In het Wapen van Haarlem aan de Nieuwe- sloot gehouden worden. Zij die hier aan wensen deel te nemen kunnen zich daar alsnog aanmelden. HET NIEUWE RAADSLID VOOR DE. P. T. d. A. HEILOO Door het bedanken van de heer Job. de Vries, zouden ach tereenvolgens als raadslid ln aanmer king komen de heren L. J. Hopman en G. Jonker. De eerste wenste een benoeming niet te aanvaarden en de heer G. Jonker is niet meer woon achtig in onze gemeente. Thans zal in aanmerking komen de heer J. P. Senff, Tech. Ambt. PTT, welke tot de jongeren behoort in de P. v. d. A., deze zal de benoeming aanvaar den. BERDOS—ALKMAAR 3—4 BERGEN De laatste Zondag voor de aanvang der competitie waarin Berdos als le klasser zal debuteren werd benut met 'n vriendschappeiy- ke wedstrijd tegen Alkmaar. Beide clubs kwamen met 'n 5-tal invallers binnen de lijnen, hetwelk voor Ber dos geen beletsel bleek te zijn van meet af aan 'n goed combinatiespel ten beste te geven, waarbij ook de invallers zich op behoorlijke wijze van hun taak kweten. Vooral de B. linkervleugel wak zeer actief en het was Schmidt Jr, die na 15 minuten spelen met 'n enorm hard schot z'n club de leiding bezorgde, met welke stand ook de rust inging, daar Alk maar niet in staat bleek ook maar 'n ogenblik de B. achterhoede in het nauw te brengen, laat staan de ge lijkmaker te scoren. Hoewel ook na dc rust B. steeds het initiatief had, wist de A, rechtsbinnen de stand op gelijke voet te brengen bij 'n mis verstand tussen linksback en links half. Voor B. was dit het sein om het tempo op te voeren hetgeen ook prompt geschiedde en al dadelyk in 2 doelpunten resulteerde, beide door Beukers gescoord, resp. uit voorzet ten van G. Bos en Jn. Roosendaal. Met de stand 3-1 voor Berdos kwam ^het einde van deze aardige en spor tief gespeelde wedstrijd, waarin Alk maar zich weer 'n uiterst prettige tegenstander toonde. Scheidsrechter Buis leidde naar ieders genoegen. RANDERS I—ALCMARIA 6—4» Zondag speelden beide elftallen 'n vriendschappelijke wedstrijd, waarin Randers toonde, dat de wil voor de a.s. competitie nu al aanwezig was. Zij boekten een half dozijn dbel- punten, waarvan er zeer vele bjj wa rren, welke op keurig speltactiek we zen. Voor de rust was de stand 40. De doelpuntmakers waren Bakker H. Cor van Sol, tweemaal en J. Stroet. Na de rust was het spel der Ran ders zeer goed te noemen. Had Alk maar enige invallers, dit was ook het geval met de thuisclub. Ook doelman Koster was zeer goed onder de lat en hoe de bezoekers ook zwoegden, de eer konden zg niet redden, hoewel deze toch wel enige- malen verdiend ware geweest. Joop en Piet Teygler zorgden voor 't 5e en 6e doelpunt totdat het eindsignaal wordt gefloten door scheidsrechter Geerling. WEER EEN BOSBRAND HEILOO Voor de tweede maal binnen enkele dagen heeft er een bos brand plaats gehad, thans met ern stiger gevolgen. Zondag om ongeveer kwart over 12 werd de brénd gealar meerd voor een brand in het bos- gedeelte tussen Kerklaan en Kraaien laan grenzende aan de Spoorbaan. Dank zg het snelle optreden van zij die daar passeerden en de brand weer kon de brand spoedig geblust worden. Helaas sneuvelden 300 vier kante meter 'vep'anting. AGENDA RAADSVERGADERING HEILOO Zoals we reeds schre ven komt de raad van onze gemeen te a.s. Vrijdag bijeen. Naast de benoeming van 'n wet houder in de vacature Ir. Arts, komt onder meer aan de orde, een voor stel van B. en W. tot verbetering van de Westerweg tussen Zeven- huizerlaan en Vennewatersweg, 'n voorstel tot toekenning van een gra tificatie aan het gemeente-personeel en benoeming van een commissie van vyf, bedoeld bij art. 8 der Wo ningwet. Verder is er een voorstel «yan het college van B. en W. tot vaststelling van een regeling tot toe kenning van gemeentelijke credieten aan particulieren onder verband van eerste hypotheek ter zake van de houw van woningen. DE RAAD KOMT BIJEEN BERGEN De Gemeenteraad van Bergen komt na een tussenpoos van bijna twee maanden op Woensdag 10 September om 7.30 uur namiddags bijeen. Op de agenda staan in de eerste plaats een 8-tal ingekomen stukken, w.o. een brief van de Minister van Marine inzake de bestemming van het Vliegveld. Voorts zullen behandeld worden 'n voorstel van B. en W. tot het ega liseren van het tweede terrein voor B.S.V. op kosten van de gemeente, onder bepaalde voorwaarden, waar door de uitvoering v»n dit werk geen' extra-kosten voor de gemeente met zich meebrengt. Ook zal de naamgeving voor de Nieuwe weg ter sprake komen (B en W stellen gelijk te verwachten was voor de nieuw aangelegde verbindingsweg „Bergerweg" te noe men en in verband hiermede het ge deelte der Bergerweg van de Lou- delsweg tot het begin der Oude Ber gerweg de naam „Oude Bergerweg" te geven) Verder is er een voorstel van B. en W. om de gemeenschappelijke rege ling met Schoort betreffende volks wisseling en gemeentewerken per 1 Januari 1948 op te heffen. Tenslotte willen B. en W. voor de burgemeester een zilveren ambtske ten aanschaffen. 'n Erdal-producidus goed Kunstenaarscentrum BERGEN Zaterdagmiddag werd wederom in het huis met de pilaren een tentoonstelling van werken van Bergense kunstenaars geopend. Om pL«n. 3 uur heette Jaap Sax, de bekende kunstschilder, als plaats vervanger van de heer Schakkerman de aanwezigen hartelijk welkom en releveerde enkele punten uit het nog korte bestaan van het KCB. Hg was zeer tevreden over het verloop der verschillende exposities, wat een aan moediging was voor het bestuur om op dezelfde voet door te gaan, ook in het komende winterseizoen. Er is ook ditmaal weer zeer mooi werk te bewonderen, van de kunst schilders J. M. Graadt van Roggen, F. Kaïnstra en W. Huigens. Van eerstgenoemde schilder is een zeer mooi portret van zgn vrouw, wel een van de stukken welke het meest opvalt. Verder heeft F. Kamstra 4 kerkinterieuren Ingezonden en W. Huigens: Polder, kermis, boeren erf en zee. Mevrouw C. Hubas Scheuffler heeft prachtig kunste naaldwerk en D. Hubers een uitge breide collectie ceramiek geëxpo seerd. Verder is er nog werk van de beeldhoudster Jaenne Kouwenaar By- lo. En op verschillend gebied, als te keningen, Ex Librcs en proefstenen welke met mechanische zandstraal zijn bewerkt, waardoor een prachti ge effecten van zwart-wit, zijn ver kregen. Dit laatste van de hand van de kunstenaar M. van Regteren Altena. Deze expositie is zeer zeker een gang naar het huis met de pilaren waard. ZUIDER-KOGGE. 5 SEPT. Sla 9 13; Rode kool 5.50 12; Slabonen (z. dr.) 22 103; Andijvie 11 17; Groene kool 16 18; Gele kool 912; Kroten (le soort) 8 9.40; (2e soort) 3 5.80; Tomatpn 13 26; Uien 12 14.60; Clapps 20 - 48; Triumph 10 54; Hardy 20 57; Drasjes 7 20; Merodes 12 18; Amelic 13 38; Transparant 20 48; Zoete appelen 1521; Druiven 65 106; Pruimen 6—63; Perziken 2—20. ZWAAG. 6 SEPT. Aardappelen 4.20 9.20; Spinazie 15 41; Postelein 21; Uien 4.10 14; Bieten 3.60 11.20; Savoye kou .3.90 22.60; Gele bewaarkool 14.80 23.10; Rode kool 4.30 15.50; Slabo nen 58 106; Snijbonen 43 107; Tomaten 20 26; Augurken 5 53; Breekpeen 8.Waspeen 2 21; Bos- peen 6 21; Andijvie 7 13; Sla 4.9019; Bloemkool 96; Komkommer 16 19; Perziken 3 38: Reine Vic torie 18 61; Witte druiven 1.10 I.19; Frankenthaler 64 101: West Friesia 28 83; Rode bessen 46; Me loen 33 97; Transperant 16 52; Kerswick Goklwin 13: Merodes 15- 31; Hardy 13 53; Clapps 39 53; Juttepeer 6 22; William J5 27; Triumph 11 54. BROEK OP L'DIJK, 5 SEPT. 22000 kg. aardappelen: Bevelanders 7.30 8.20; Eigenheimers 8 8J»0; Blauwe Eigenheimers, 122000 kg rode kool 5 6.20: 45000 kg. gele kool 6.90 15.60; 60000 kg. witte kool 5.40 II.90; 20000 kg. groene kool 13.10 17.90; 8000 kg. uien 13 20 13.60; 5000 kg. bieten 5 80 12.70; 2000 kg. sla- bonen 73 104; 300 kg. tomaten sort. A 20.70 21.10; sort B 17 17.80; 1900 stuks bloemkool 89 —116; 1000 kg. druiven: Aligamter 82; Franken thaler 70 88. BURGERLIJKE STAND, 5-9-'47 Geboren: Wilhelmina P., d. v. A. D. .G. Nagtegaal en A. J. van GinkeL Gehuwd: Walter Kroese en Belia Ja ger. Ondertrouwd: Willem Wester en Pe- tronella Sym; Johannes Commandeur en* Emma Bleker; Johannes W. de Vries en Anna C. C. Vennik; Jan Hopman en Elisabeth C. Schermer; Evert Koops en Antje Kruil; Klaas IJff en Cornelia Morriën. Overleden; Elisabeth Blokker, gesch. v. C. Wagenaar, oud 82 jaar; Anna E. de Rooij. oud 89 jaar, wed. v. J. N. Zandvoort. BURGERLIJKE STAND. HEILOO Geboren: 27 Aug. Petrus Joannes, z. v. Adrianus Hoogeland en Geertruida Maria Buur, L 28a; 31 Aug. Johannes Maria, z. v. Adrianus War- menhovcn en Margaret Elisabcthe Parandier, L 91; 2 Sept. Maria d. v. Johannes Molenaar en Geertruida Hoogeland, L 139. Ondertrouwd: 2 Sept. Adrianus Her- manus Schigt 20 j. te Winterswijk, wever en Clasina Petronelle Elisabeth Zoon, kantoorbediende, 24 j. te Heiloo, F 201. Toek. adres Heiloo F 201. 2 Sept. Laurentius Jacobus Veldt, tuin der, 26 j. te Beverwijk, Hoflander- weg 59 en Cornelia Bolten. z. b. 27 j. te Heiloo K 120. Toek. adres Bever- DENKT U OM DE DISTRIBUTIE? DISTRIBUTIENIEUWS Uitreiking schoenenbonnen op stamkaartcyfer 6 op Dinsdag 9 Sep tember te Alkmaar voor de letter B vanaf Blom tot einde letter B aan het kantoor Oudegracht. Te Bergen voor A tot en in het Distributiekantoor. C BIOSCOPEN Cinema Amerlcain: Dc Ridder der Wraak Toegang boven 14 jaar. Aanvang 8 uur. Harmonie: De zonden van Joy No- ris. Toegang 14 jaar. Aanvang 8 uur. A.B.T.: De ware glorie. Toegang 14 jaar. Aanvang 8 uur. Victoria: Dc witte Wals. Toegang H jaar. Aanvang 8 uur. Gulden Vlies: 8 uur. Derby String Orchestra.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3