De Alkmaarse mixed «hockey club recipieert fjHEESKEl De kollwedstrijden van Haandag NACO-chauffeur veroorzaak'? botsing op de Afsluitdijk De kermis getorpedeerd! Wedstrijden tegen hockey teams uit Bath ter gelegenheid van het 7 de lustrum Eigen terreinen nog niet in gebruik De Alkmaare Mixed Hockey Club viert deze week haar zevende lus trum en zoals uit mededelingen van de Pers- en Propaganda com missie blijkt, het wordt een goed feest. Ter gelegenheid van dit lustrum zullen een dames- en heren hocky team uit Bath naar Alkmaar komen om enige wedstrijden te spelen. Oorspronkelijk lag het In de bedoeling deze wedstrijden te spelen op de onlangs verkregen eigen terreinen in het Heiloöerbos, doch door de aanhoudende droogte is de nog jonge grasmat onbespeelbaar ge worden. Het gemeentebestuur was echter zo bereidwillig het Sport park beschikbaar te stellen waardoor het das toe), mogelijk is deze wedstrijden te laten spelen. Hoe het verloop van deze wedstrij den zal zijn, is moeilijk te voorspel len. In de eerste plaats kennen wij niet de kracht van de Engelse teams en in de tweede plaats zijn er enkele mutaties in die van de Alkmaarders Dit is een regelmatig verschijnsel daar de hockey club haar spelers meestal moet requireren uit leerlin gen van de middelbare scholen, die wanneer zij hier zijn afgestudeerd o.a. vaak naar Leiden, Delft of Amster dam vertrekken om hun studie te vol tooien. Enkele uitzonderingen daar gelaten zien de meesten dan geen ge legenheid meer voor hun club uit te komen. Ook thans is dit weer het ge val, en ondanks het feit dat in de ko mende competitie met 3 Heren- en 2 DameselftaJlen wordt gespeeld, is de Al krp aar se Mixed Hockev-Clitr ver langend nieuwe leden in haar gele deren op te nemen. Het bestuur heeft de beschikking gekregen over een aantal nieuwe sticks die nodig eens moeten worden gehanteerd, zodat adspirant leden zich niet behoeven te weerhouden om deze reden nader contact te zoeken. Ook Hockeyers naar Bath. Het contact met de Engelse cluo zal niet tot het spelen van de wed strijden in Alkmaar beperkt L eind October of begin November zullen twee elftallen van de Alk maarse Mixed Hockey Club een te genbezoek in Bath brengen. Deze uit wisseling staat niet onder auspiciën van het Alkmaarse Sportcomité; het Is zuiver een aangelegenheid van de twee Hockey clubs uit Bath en Alk maar. Het programma Het is geen overladen programma wat de Engelsen wordt voorgezet: doch juist hierdoor wordt de aantrek kelijkheid nog verhoogd. Zoals gebrui kelijk bij deze tours zullen de gasten gedurende hun verblijf in Holland gastvrijheid genieten bij de leden van de ontvangende vereniging, in dit ge val dus bij de leden van de Alkm. Hockey Cl .b. Vrijdag 12 September worden de gasten door het bestuur van de AMH C van Hoek van Holland afgehaald en per trein zal het gezelschap dan naar Allernaar vertrekken. De ver wachting is dat men om ongeveer èèn uur in Alkmaar zal aankomen, waar men direct na aankomst een bezoek ran Kipheim zal brengey waar de gasten kennis zullen maken met hun gastheren. De officiële ontvangst van de bei de elftallen en officials op het stad huis zal om drie uur plaats vinden en tevens zal hieraan de bezichtiging van het stadhuis worden verbonden Gasten en Gastheren zullen zich hier na naar Hotel „Irene" begeven waar hun een „Tea" wordt aangeboden. Tevens zullen alle leden van de AM HC daar aanwezig zijn om met hun Engelse sportvrienden kennis te ma ken. Dit zal tevens, in verband met de vermoeiende reis van Bath naar Alkmaar, het einde van het officiële programma zijn. In verband met de te spelen wed strijden Zaterdagmiddag op het Sport park," wordt aan de gasten overge laten hoe zij de ochtend willen be steden. Ongetwijfeld zal hiervan dankbaar gebruik worden gemaakt om Alkmaar te bezichtigen. De da mes wedstrijd vangt om een uur aan, terwijl de heren om ongeveer 2.30 uur zullen spelen. De receptie, ter gelegenheid van het 35 jarig bestaan, zal in Hotel „Irene" worden gehouden; voor be langstellenden zal er vanaf 4.30 uur gelegenheid bestaan hun felicitatie's aan het bestuur aan te bieden. Het hoogtepunt van deze dagen, het LUSTRUM BAL, zal eveneens in „Irene" plaats vinden. Alle zalen van deze, hiervoor bij uitstek geschikte zaak. zijn beschikbaar en twee orkes ten zullen van 's avonds 9 uur tot ongeveer 4 uur 's nachts aan de be zoekers voldoende gelegenheid bie den hun eventuele dans of swing neigingen bot te vieren. Voor deze Gala avond kunnen introducties wor den aangevraagd bij de secretaresse van de AMHC, mevr. T. Krom- Grondsma, Blinkenlaan E 61, tel. 2363. Of van de vrye Zondagmorgen ge bruik zal worden gemaakt verder met Alkmaar en omgeving kennis te maken lijkt ons niet waarschynlyk temeer daar de mixed wedstrijden reeds om èèn uur aanvangen: Na afloop van de Mixed wedstrijden za! er in „Irene" worden gedineerd. Zo als uit bovenstaande we! blijkt is hotel „Irene" een centraal punt, wat bij menigeen waarschijnlijk minder prettige herinneringen zal oproepen Zij die dit inderdaad minder prettig vinden, kunnen echter gerust zijn; het bestuur van de AMHC is hier pas toe overgegaan nadat de gérant die verantwoordelijk is voor deze opvat tingen, deze zaak niet meer exploi teert. Een bezoek aan Holland zou niet volledig zijn geweest, als men Volen- dam en Marken niet had gezien, zo dat Maandagmorgen aan deze, voor vreemdelingen aantrekkelijke plaat sen. een bezoek wordt gebracht. De lunch zal in Hotel „Spaander" wor den gebruikt, waarna het gezelschap op weg gaat naar Amsterdam waar een rondvaart door Amsterdams grachten zal plaats vinden. De laatste dag. Dinsdag, hebben de gastheren de aangename taak hun gasten bezig te houden, daar voor deze dag geen gemeenschappelijk programma is vastgesteld. Met de trein van 5.10 uur gaan de Engelse gasten weer naar Hoek van Holland en wij hopen, neen, wij zijn er van overtuigd dat zij prettige herinne ringen aan Holland in het algemeen en in het bijzonder aan Alkmaar en de Hockey club mee naar Engeland zullen nemen. Derby String Orchestra concerteerde Maandagavond concerteerde in het Gulden Vlies het orkest uit Derby, waarvan de leden des middags in het kader van de culturele uitwisseling op het stadhuis door B. en W. ont vangen waren. Wat onmiddelijk opviel, toen het concert een aanvang nam, was voor onze begrippen eigenaardige plaat sing van de strijkers op het concert podium. Op de plaats waar bij het gemiddelde Nederlandse orkest de 2 violen hun plaats plegen in te nemen, werden hier de 'celli gezet, zodat een grotere contrastwerking in het ge- luidesvolume merkbaar was. Begon nen werd met een Chaconne van de vroeg-Duitse cdmponist Johann Pa- chelbell een der voorgangers van de grote Bach een mooi en licht aansprekend werk, dat naar behoren werd uitgevoerd. Vervolgens was de beurt aan de soliste Olga Hegedus,, die het bekende concert voor violon- cello van Boccherini vertolkte. Jammer was het, dat haar instru ment een kleine toonvorming heeft, het klonk hier en daar wat^schraal. Toch kunnen wij niets dan bewonde ring hebben voor de technische vaar digheid waarmede Miss. Hegedus haar partij vertolkte, hetgeen in het bijzonder in het moeilijke Adagio tot uiting kwam. Het slot, Rondo kreeg de meest gave vertolking van het grote concertstuk. Na de pauze was een plaats inge ruimd voor werken van Engelse componisten. Begonnen werd met een werk van R. Vaughan Williams. De rijke man en de arme Lazarus, vijf variaties voor strijkorkest met harp. Het werkje werd goed uitgevoerd, hoewel de violen hier en daar wel eens verstek lieten gaan. De muziek van Vaughan Williams is specifiek Engels en voor de Nederlander moei lijk te waarderen. Besloten werd met de bekende Holberg suite van Éd- vard Grieg en dit was wel het hoog tepunt van het orchestrale werk "van deze avond. De dirigent, John frit- chard, bereikte hier met zijn mensen de uiterste grens van het kunnen van het orkest en bewees hiermee dat deze grens hoog ligt. Na afloop van het concert vertolkte Mr. H. Scholten de dank van het publiek dat he laas in zeer geringe mate was ver schenen en hij sprak de hoop uit, het Derby String Orchestra nog eni ge malen te mogen horen. 1 Hel- ideale Laxeermiddel Jeugdappél 1947 Het is in Alkmaar ingeburgerd, 't Jeugdappél der kerken in September Weer zullen predikanten der Ned. Hervormde, Doopsgezinde, Lutherse en Remonstrantse Gemeente tot de Alkmaarse Jeugd het woord richten, om hen de boodschap der kerk te doen verstaan. De Zaterdagavond wordt door de Herv. Jeugdraad belegd; achtereenvolgens spreken over het thema „geluk" de predikanten ds. v. Wijk, ds. Wesseldijk en ds. Den Oud sten over resp. zoeken, dienen, schou wen. De Zondagavond komt voor ver- antwoordelykheid van de Alkmaarse Inter Kerkelijke Jeugdraad, het the ma luidt dan: vrijheid, sprekers zijn: ds. Dikboom, ds. Rappoïd, ds Wessel dijk, ds. Roodenburg resp. over ge bondenheid, roeping, gehoorzaamheid en vrijheid. Beide avonden in de Grote Kerk om 7 uur (tot 8.15 uur) Dit jaar is iets nieuws het dui delijk contact, gelegd met de Alk maarse buitenkerkelijke Jeugd. Met de heer K. de Wilde is overleg ge pleegd, en alle verenigingen van jeugd zijn opgewekt, hun leden ter kennis making uit te nodigen. Opdat de kerk niet alleen het woord heeft, gaat nu aan het Jeugdappél een discussiea vond op Donderdag 11 Sept. 8 uur in de Doopsgezinde kerk vooraf. De ze avond is uitsluitend voor jonge mensen bestemd, die overal wel by verenigingsleiders een vouwblad met nadere bijzonderheden kunnen beko men. WATERKRANEN* Op verzoek van de politie te Eind hoven zyn bij een Alkmaarse winke lier, Z genaamd, 12 verchroomde wa terkranen in beslag genomen, Z had de kranen gekocht van twee Alkm. timmerlieden, die ze op een bouw werk in Eindhoven ontvreemd hadden. De beide timmerlieden zijn inmiddels in Eindhoven gearresteerd. BRANDJE In de kuiperij van de heer Bakker aan de Dij ontstond Maandag een brandje, doordat by loodgieterswerk- zaaanheden het dak vlam gevat had. Personeel van de kuiperij slaagde- er in het vuur te doven. BOTSING Op Tienenwal botsten Maandag twee vrachtauto's tegen elkaar, door dat de een de ander geen voorrang verleende, Beide auto's werden ern stig beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De schuldige chauffeur kon een proces verbaal in ontvangst nemen. VERENIGING VOOR GEZLNS VERPLEGING. De zusters verpleegden in de mnd. Augustus 66 patiënten en legden 766 bezoeken af waarvan; 262 betalende bezoeken 410 bezoeken voor 't AZA en 94 gratis bezoeken. Er werd 3 maal de laatste hulp verleend bij het afleggen. De Wijkkraamverpleegsters ver pleegden 23 patiënten, legden 340 be zoeken af en hebben 9 maal de dok ter geassisteerd. Ook deze dag weer sport goede Maandag werden de nationale kolf- wedstrijden van de Ned. Kolfbond iu 't Huis de Brederode te Oudkarspel voortgezet. Om twaalf uur heeft het gemeen tebestuur het hoofdbestuur van de Ned. Kolfbond officieel ten gemeen tehuize ontvangen. Des middags werd de alg. jaar vergadering gehouden. In het jaar- verslag van de secretaris werd mede gedeeld, dat het aantal aangesloten verenigingen is toegenomen met drie. De overleden kolvers J. Goet en J. G. van Laar, die zeer veel voor de kolfsport hebben gedaan, werden her dacht. De rekening van de penningmeester sloot met 'n batig saldo van f 541.08, De aftredende bestuursleden, de he ren M. J. Ridder te Koog aan de Zaan en D. Desmeth te Bovenkarspel werden herkozen. f GOEDE PARTIJEN Het aantal personen, dat in aan merking komt om mee te kolven om de prijzen neemt voortdurend toe. Dat men daarbij soms wonderlijke ervaringen kan opdoen blijkt wel uit de prestaties van de heer Jb. Gel der te Nw. Niedorp, die in een jaar trjds geen kolf in zijn handen heeft gehad, maar desondanks toch in 2 series 101 punten by elkaar sloeg. J. Dekker van Andijk bracht het tot 103, terwijl H. Kuiper, eveneens van Artdrjk, zyn plaatsgenoot overtrof met 106 punten. Behalve de reeds giste ren vermelde hoogstgeplaatsten kun nen wij nog vermelden R. Zilver van Binnenwijzend met 103 punten. K. Palenstijn v. Binnenwijzend sloeg 93 punten. Jb. Feller, Venhuizen noteer de 102 punten in twee series. J .de Leeuw, St. Maartensbrug en G. Hop. van N. Scharwoude hebben ieder 94 punten. Zo kon dus gister nog van alles gebeuren. Ook by de korpsen is de spanning groot. „Niet Klappen" van Hoogwoud heeft in twee series 259 punten vergaard. „Sta Vast" van Bo venkarspel stelde enigszins teleur, door niet hoger te komen dan 249 punten. „De Roos" van Binnenwij zend noteerde 262 punten. „Kan te gen Verlies" te Venhuizen 243 pun ten .„De Meiboom", Andyk 239 pnt. „Gezellig Samenzijn" te Z. Schar woude staat nog aan de kop met 291 punten, op de voet gevolgd door „On derling Genoegen" van Hoogkarspel met 286 punten en „Vriendenkring" van N. Scharwoude met 283 punten. By de sajetkolvers is „Tonegido" van Krommenie favoriet met 285 punten. „De Schone Twaalven" te St. Maartensbrug hebben er 233 en „Mik Wis" te Koog a. d. Zaar 229. Bij de persoonlijke kolvers is Ry- per Jr. van Zuid-Scharwoude nog aanvoerder met 111 punten, met N. Dekker van Koog a. d. Zaan als no. twees met 110 punten. W. Gorter en J. van Tongeren van Krommenie, beiden met sajet, hebben resp. 106 en 104 punten. DE BEGRAFENIS VAN DE ENGELSE RENNER In het verslag over de begrafenis van de Engelse renner, dat wij Maan dag j.L .plaatsten, is een onjuistheid geslopen. De Nederlandse Motor Ren- nersbond. die een belangrijk aan deel in de organisatie van de plech tigheid had, is hier n.1. niet genoemd, terwij! dit ongetwijfeld de vermel ding waard was. Een groot gedeelte van de bloemen, die de baar dekten, was van onderdelen en leden van de NMRB afkomstig en de vele volg auto's vervoerden bijna alle aange sloten reners. Ook de bijeenkomst, die in de garage Binda in Den Haag gehouden werd, ging uit van deze bond. In garage Binda is n.1. het sccr. van de NMRB gevestigd. SPOORWEG VOETBAL TOERNOOI Te Utrecht werd Zondag het tour- nooi van Spoorwegelftallen beëindigd Het Alkmaarse Spoorwegelftal had zich door overwinning op Rotterdam en Leiden by de laatste acht geplaatst De Alkmaarders startten Zondag met een 10 overwinning op Leeuwar den daarna werd Venlo met 7l verslagen. De finale tussen Zwolle en Alkmaar eindigde ondanks over wicht der Alkmaarders met 00 Strafschoppen brachten Zwolle in 't bezit van de zilveren eeuwfeest-beker, uitgeloofd door de Directie der N.S. Behandeling voor de Meerv. Kamer OPROEP Aan het bureau van politie is in de kermisweek een dekzeil van een vrachtauto gedeponeerd, dat ver- moedelyk door een kermisexploitant verloren is. De eigenaar kan zich aan het bureau vervoegen. ZE WILDE VISSEN Door de kinderpolitie is een drie tal jongens van 10 jaar op het bu reau ernstig onderhouden. Ze hadden zich toegang verschaft tot het dak van Ringers Fabriek en daar een hoeveelheid lood gestolen. By verhoor verklaarden de kna pen het Jood voor vistuig te hebben willen gebruiken. Voor de meervoudige kamer stond Dinsdagmiddag terecht de 35 jarige- NACO-chauffeur Simon B te Alkm., die 10 Jan. j.L met de bus Alkmaar- Leeuwarden op de afsluitdijk ter hoogte van Wieringen een aanrijding had met een truck met oplegger, waardoor een aantal buspassagiers ernstige verwondingen opliep. De bot sing vond in de ochtenduren plaats de weg was glad en volgens ver schillende pasagiers, die als getuigen gedagvaard waren was de snelheid van de bus te groot. De deskundige opperwachtmeester der Rijkspolitie B, eveneens getuige in deze zaak, on derschreef cüt volkomen. Besch. wilde een voor hem rijdende vrachtauto passeren en kon hierby niet meer ty- dig uitwijken voor een tegenligger die met een zeer matige snelheid ^en met het oog op de dichte mist met volle lichten naderde. De bus kwam dwars over de weg te staan en schoof met de achterzijde tegen de byna stilstaande truck aan. De bus werd opengereten en verschillen de pasagiers vielen fauw: velen wer den gewond en moesten voor enige tijd in een ziekenhuis te Den Helder opgenomen worden. Bezwarend voor besch. was het feit, dat hem door de pasagier V een bedrag van f 2.50 overhandigd was met de bedoeling, dat de bus wat sneller dan gewoonlyk rijden zou V wenste n.1. de trein van 10.50 uit Leeuwarden nog te halen, terwyl de officiële tyd van aankomst van de bus 11 is. Besch. ontkende zyn snelheid om deze reden vergroot te hebben, Hij zou slechts met ma tige snelheid gereden hebben. Vast stond echter dat het zicht te klein was om de voor hem rijdende wagen zon der gevaar te kunnen passeren. B, die reeds ruim 10 jaar chauffeur was, is thans als zodanig geschorst en te werk gesteld als conducteur. De off Mr. Holstein, achtte het tenlaste ge legen bewezen Besch, is zich zyn gro te verantwoordelyksheid jegens zyn passagiers niet voldoende bewust ge weest en heeft roekeloos gereden, Ook getuige V., die de chauffeur het geldbedrag overhandigde achtte Mr. Holstein schuldig aan het ongeval, zij het slechts moreel. De eis luidde 1 maand hechtenis. De verdediger, Mr. Jansen te Rot terdam, meende aanmerkingen te kunnen maken op de ten lastelegging Immers, hierin was één factor in het causaal verband niet vermeld. Het verband tussen het ongeval en de gewonde passagiers was niet in de ten lastelegging opgenomen. Mr. Krabbe ging hier echter niet op in en bepaalde de uitspraak op 23 September a.s. Diefstallen Huiselijke omstandigheden brach ten de loodgieter De B te Oudkarsel tot diefstal. De voortgezette behan deling van zijn zaak vond Dinsdag morgen plaats. In tegenstelling tot de eis by de eerste behandeling eiste j de officier nu -een voorwaardeiyke gevangenisstraf, n.1. 6 maanden. Uit spraak over 14 dagen. Hendrik S te Hoorn kwam er min der goed af. Hg maakte zich schuldig aan verduistering, maar volgens een ongunstig luidend rapport zyn de reclasseringskansen voor deze verd. zeer gering. Reeds vele diefstallen heeft S, die niet verschenen was, op Raadsvergadering Si. Pancras De raad der gemeente St Pancras kwam Maandag j.L in vergadering bijeen. Na opening door burgemeester Kroonenburg werden de notulen van de vorige vergadering onveranderd goedgekeurd. Bij de ingekomen stuk ken bevond zich een verzoek van de Land- en Tuinbouwtentoonstelling om 'n subsidie van f 25.B. en W. stel len voor deze subsidie te verlenen. Na een uitvoerige discussie waarin de heer de Waal zich tegen en de heer de Vries voor de inwilliging van dit verzoek verklaarde, werd besloten deze subsidie te verlenen. Op voor stel van de heer Groen zal men de tentoonstellingscommissie echter aan raden het volgend jaar ook de Tuin- bouwvereniging aan te schrijven. Wijziging begroting 1947 van Ged. Staten werd goedgekeurd, evenals het voorstel tot subsidieverlening van f 25aan de Ver. van Brandweer commandanten. Ook het voorstel van B. en W. tot het aanschaffen van uitrusting en kleding voor de brand weer tot een bedrag van f 1350. werd aangenomen. Het verzoek van „Vrone" om subsidie werd afgewe zen. Voorts werd f 140.uitgetrok ken voor het plaatsen van gaas ach ter het doel op het sportveld. Verhoging van hondenbelasting v. f 3.en f 6 tot f 5 en 10.— werd op voorstel van de heer Groen gewijzigd in f 6.— en f 7.50 resp. voor bedrijf- en luxe honden. Het voorstel tot toekenning van een gratificatie van f150.aan de gemeenteambte naar Th. W. Bos werd zonder stem ming aangenomen. Tot leden van de Adviescomm. Woonruimtewet werden benoemd Mevr. Volkers en de heren C. Sohut, Jac. Mulder, D. Bruin en P. Groen. De Rijks gratificatierege ling voor gemeenteambtenaren tot een maximum van f 50.werd goed gekeurd. Voorts werd besloten tot aansluiting by de adviescommissie van Bouwontwerpen. De kosten be dragen f 10.per jaar. Een uitvoerige discussie werd ge wijd aan het voorstel tot wederin voering van de kermis gedurende 2 dagen in Juli. Vooral by de Chr. H. fractie werd hier op tegenstand ge stuit. By stemming werd het voorstel tenslotte verworpen. Tegenstemmers waren de heren K. Kloosterboer, De Waal, Groen en De Kraker; vóór stemden de heren De Vries, Burger en J. Kloosterboer. Besloten werd een artikel toe te voegen aan de verordening begrafe nisrechten, waarin wordt bepaald, dat de gemeente voor f 2.50 per jaar de grafzerken van die eigenaars, die in het onderhoud verzuimen, onder houden zal. Het keurige kerkhof van Koedijk werd hier tot voorbeeld ge steld. De Nieuwe Begraafplaats en de wegen zullen binnenkort van tan beplanting worden voorzien. Na slui ting trok de raad zich nog enige tyd terug. zyn geweten. De eis van de officier was 8 maanden onvoorwaarde-_. met aftrek van preventief. Uitapraalc over 14 dagen. Cornclis H. te Heiloo die voor de meervoudige kamer in appél van een vonnis van de politierechter kwam, sprak het hem ten laste gelegde, als zou hy zonder rybewys een motor rijwiel bestuurd hebben, ten stelligste tegen. Op het ogenblik, dat hy be keurd werd, stond hy naast het mo- torrijwieL Wel had hy enige dagen daarvoor het motorrijwiel bereden, maar dit was hem niet ten laste ge legd. Bovendien bevond H zich niet op de openbare weg, zoals de dag vaarding Vermeldde. „Ook dat nog", verzuchtte Mr. Krabbe. Op de vraag waarom H dit alles niet eerder verteld had en waar om hy bij de eerste behandeling niet verschenen was, luidde het antwoord, dat hij zich van een eerste behande ling niets herinnerde. Met veel moei te kon verd. er van overtuigd wor den, dat hy toch zelf in appél ge gaan was. Mr. Krabbe besloot de zaak aan te houden teneinde de ver balisant te horen. En met een tevreden „Dus dan kryg ik nog wel een uitnodiging" ver liet H de zittingszaal. De zaak van Jantje S te Hoorn zag er minder fraai uit. Deze die vegge werd in een rapport van Dr. V beschreven als een debile psychopaat met practisch geen reclasserings kansen. Voor deze vrouw, die allo levensverstand en morele remmen misty zag de rapporteur geen andere uitkomst dan onvoorwaardelijke ter beschikking stellen aan de regering. Mr. Holstein had dezelfde overtui ging en eiste tegen de zwerfster, die niet verschenen was, 1 dag gevange nisstraf en onvoorwaardeiyke over gave aan de regering. Ook in deze zaak volgt de uit spraak op 23 September a.s. veiling arkten VISSERIJ DEN OEVER In de periode van 1 tot en met 6 September werden op de Oeverse afslag de onderstaande hoeveelheden vis aangevoerd Bot 4558 kg, snoekbaars 765 kg, witvis 179 kg, paling 12734 kg. schol 8683 kg. schar 534 kg, tong 907 kg, tarbot 260 kg. pieterman 10 kg, ponen 34 kg, wijting 166 kg, schelvis 366 kg, kabeljauw 76 kg. Vergeleken met de aanvoer van verleden week werd er deze periode weer belangrijk minder vis aange bracht. Een uitzondering hierop maakt de schol, die in de dubbele hoeveel heid werd aangevoerd. De prijzen be-- na derden over 't algemeen 't maxi mum. De binnenbot bracht gemiddeld een gulden per kg. op. De prys voor de aal en paling varieerde van 80 cen ten voor de kuilaal tot 2.40 voor de schiere en f3.voor de grootste soort, alles per pond. NOORD-SCIJARWOL'DE, 9 SEPT. 102.000 kg witte kool 8—14.50; 30000 kg rode kool 6.90—13.80; 13000 kg gele kool 6.7012.80; 6000 kg groene kool 16.10—20.50; 5000 kg uien 13—13.80; grove 13.8014.10; drielingen 6.40 6.70; nep 6.109; 8000 kg bieten: sort. I 4.30—850; sort II 2.40; 600 kg peen: sort. n 4.70-6.40; sort UI 4.90; 7000 kg slabonen 95114; 67000 kg aardap pelen: bevelanders 8.30—8.80; blauwe eigenheimers 9—9.60; koopmans blau we 8.90—9.80; eigenheimers 8.10—8.50. Beverwijk 8 Sept. 1947 Andijvie 2032; Bloemkool 1 en 1 A 601.10Bospeen 516; was- peen '7—19: dubb. stambonen 80— 1.35; snijbonen 701.30; pronkbonen 4057; komkommers 322; poste lein 4553; sla 5—16; spinazie 30— 45; tomaten 2047; groene kool 6— 21; rode kool 1220; kroten 411; aardappelen 78 cn en half,, uien 1216; prei 2732; meloenen 25 30; bramen 2.40—2.80 per slof; sprui ten 3740; aardbeien 11.10 doosje druiven 901.00 dist V-= IWS Afhalen van schoenenbonnen op staimkaartcyfer 6 in het kantooi Ou degracht voor de letters F en G Donderdag 11 September. Te Bergen: De letters D E F en G dienen a.s. Donderdag schoenenbon nen op staimkaartcyfer 6 af te halen AGENDA Biotopen: Cinema Amcricain: De Ridder der Wraak. Toegang boven 14 jaar. Aanvang 8 uur. Harmonie: De zonden van Joy Noria Toegang 14 jaar Aanvang 8 uur ABT: De ware glorie Toegang 14 J. Aanvang 8 uur Victoria: De Witte Wals. Toegang 14 jaar. Aanvang 8 uur

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3